2019-10-16   09:03:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ungdoms-GP 3 Eskilstuna

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 4/6 Klockan 10.00 (Insim kl 09.00)

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:35   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    37.41        1:21.04   
Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap    40.53        1:24.99   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    43.41        1:29.45   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    42.32        1:30.31   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    41.43        1:31.38   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    43.09        1:32.25   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    43.74        1:32.46   
Louise Haglund  2003  Strängnäs Simklubb    44.22        1:33.70   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    44.65        1:34.21   
10  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    45.27        1:35.40   
11  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    46.00        1:35.69   
12  Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    45.21        1:36.35   
13  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    45.81        1:39.04   
14  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    47.01        1:39.15   
15  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    47.93        1:40.44   
16  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    48.91        1:41.88   
17  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    47.91        1:42.22   
18  Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb    50.16        1:42.51   
19  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    46.30        1:43.29   
20  Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    49.96        1:43.86   
21  Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap    50.49        1:43.94   
22  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    49.11        1:44.09   
23  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    49.64        1:44.68   
24  Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    49.19        1:44.73   
25  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    49.55        1:44.79   
25  Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap    49.36        1:44.79   
27  Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap    49.44        1:45.04   
28  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    49.84        1:45.23   
29  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb    49.36        1:45.61   
30  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    50.66        1:46.14   
31  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    51.34        1:47.01   
32  Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb    51.30        1:47.27   
33  Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    51.79        1:48.12   
34  Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians    53.37        1:49.23   
35  Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    52.62        1:49.40   
36  Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    52.50        1:49.84   
37  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    53.29        1:49.95   
38  Amanda Lövstav  2005  Eskilstuna Simklubb    50.94        1:50.19   
39  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap    53.18        1:50.96   
40  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    52.86        1:51.49   
41  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    52.23        1:51.79   
42  Tyra Solalv  2004  Örebro Simallians    54.80        1:53.38   
43  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    52.71        1:54.13   
44  Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb    55.81        1:57.10   
45  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    55.95        1:57.86   
46  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    55.72        1:57.98   
47  Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    53.91        1:58.09   
48  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    56.97        1:58.19   
49  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap    58.09        1:58.76   
50  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    56.74        2:00.40   
51  Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    59.33        2:02.95   
52  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    59.92        2:04.96   
53  Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb    1:00.79        2:05.10   
54  Philippa Lindkvist  2005  Eskilstuna Simklubb    1:00.74        2:05.34   
55  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap    58.42        2:05.98   
56  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap    1:01.71        2:06.96   
57  Victoria Ajmaia  2003  Eskilstuna Simklubb    59.98        2:08.54   
Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    35.64        1:13.68   
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    36.31        1:16.83   
Adelina Walldén  2002  Västerås Simsällskap    38.20        1:20.32   
Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap    37.91        1:21.51   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    37.97        1:21.52   
Emma Granström  2002  Falu Simsällskap    39.56        1:25.07   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    40.09        1:25.31   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    41.91        1:28.24   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    42.81        1:28.25   
10  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    42.78        1:30.14   
11  Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap    42.57        1:30.27   
12  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    42.55        1:30.48   
13  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    45.21        1:35.46   
14  Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    46.10        1:36.29   
15  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    46.47        1:36.45   
16  Olivia Janeling  2002  Eskilstuna Simklubb    46.42        1:38.08   
17  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    47.48        1:39.05   
18  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    45.95        1:39.59   
19  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    47.65        1:40.64   
20  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    47.65        1:40.77   
21  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    49.02        1:43.95   
22  Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    49.34        1:44.04   
23  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    48.92        1:49.22   
24  Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    52.05        1:51.66   
25  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    55.08        1:56.30   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    39.71        1:25.32   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    40.40        1:26.26   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    41.87        1:28.99   
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    40.43        1:29.00   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    42.82        1:30.95   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    43.74        1:33.13   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    45.21        1:33.31   
Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening    45.34        1:37.21   
Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap    46.15        1:38.95   
10  Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    47.01        1:39.62   
11  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    48.38        1:40.72   
12  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening    48.12        1:40.99   
13  Maja Hammarland  2001  Örebro Simallians    48.51        1:42.44   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Humling  2000  Gävle Simsällskap    37.51        1:20.00   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    37.72        1:20.78   
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    38.99        1:21.78   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    38.13        1:22.27   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    38.44        1:23.08   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    38.50        1:23.56   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    41.35        1:27.57   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    41.99        1:28.96   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    41.89        1:29.10   
10  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    42.63        1:29.55   
11  Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    41.66        1:30.01   
12  Thea Wahlström  2000  Katrineholms Simsällskap    43.90        1:31.72   
13  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    42.10        1:32.09   
14  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    44.31        1:33.80   
15  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    46.14        1:36.10   
16  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    47.14        1:39.24   
17  Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians    47.79        1:39.38   
Terese Engström  1999  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner