Resultater for Ungdoms-GP 3 Eskilstuna
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
10:52 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.44 |
1:06.51 |
1:42.87 |
|
2:19.15 |
|
2 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
33.47 |
1:10.47 |
1:49.88 |
|
2:27.62 |
|
3 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.39 |
1:13.32 |
1:51.49 |
|
2:27.88 |
|
4 |
Elvira Dalin |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
33.91 |
1:11.04 |
1:49.92 |
|
2:28.48 |
|
5 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
|
35.05 |
1:14.69 |
1:53.84 |
|
2:31.52 |
|
6 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
34.85 |
1:14.02 |
1:54.17 |
|
2:32.40 |
|
7 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
35.37 |
1:15.81 |
1:56.93 |
|
2:34.60 |
|
8 |
Sara Randerstedt |
2004 |
Simklubben Ena |
|
35.25 |
1:16.65 |
1:59.56 |
|
2:36.93 |
|
9 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.13 |
1:16.15 |
1:58.50 |
|
2:38.86 |
|
10 |
Alicia Budden |
2004 |
Simklubben Ena |
|
37.27 |
1:18.73 |
2:02.76 |
|
2:41.19 |
|
11 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
37.11 |
1:18.46 |
2:00.88 |
|
2:41.52 |
|
12 |
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
35.65 |
1:17.83 |
2:02.84 |
|
2:42.93 |
|
13 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.14 |
1:19.79 |
2:01.41 |
|
2:43.78 |
|
14 |
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Simklubben Ena |
|
37.30 |
1:18.54 |
2:01.99 |
|
2:44.05 |
|
15 |
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.39 |
1:17.97 |
2:02.58 |
|
2:44.07 |
|
16 |
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
36.09 |
1:18.34 |
2:02.63 |
|
2:45.13 |
|
17 |
Josefin Fundberg |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.09 |
1:18.40 |
2:03.97 |
|
2:45.44 |
|
18 |
Lisa Vinger |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.72 |
1:19.16 |
2:04.52 |
|
2:45.48 |
|
19 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
37.54 |
1:19.67 |
2:04.27 |
|
2:45.93 |
|
20 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
35.97 |
1:19.26 |
2:04.40 |
|
2:46.14 |
|
21 |
Moa Hammarbäck |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
38.95 |
1:22.91 |
2:07.11 |
|
2:46.25 |
|
22 |
Stella Verner |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.30 |
1:17.72 |
2:03.13 |
|
2:47.58 |
|
23 |
Alice Johansson |
2003 |
Simklubben Ena |
|
37.73 |
1:20.10 |
2:05.76 |
|
2:50.00 |
|
24 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.55 |
1:20.25 |
2:05.78 |
|
2:50.51 |
|
25 |
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
39.04 |
1:23.17 |
2:08.89 |
|
2:52.05 |
|
26 |
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
37.77 |
1:23.60 |
2:09.57 |
|
2:52.13 |
|
27 |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.91 |
1:23.92 |
2:09.27 |
|
2:52.42 |
|
28 |
Jennifer Bethiso |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.33 |
1:21.52 |
2:08.36 |
|
2:53.42 |
|
29 |
Malvina Walldén |
2005 |
Simklubben Ena |
|
38.11 |
1:22.11 |
2:08.18 |
|
2:53.84 |
|
30 |
Tea Persson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
38.37 |
1:24.91 |
2:12.65 |
|
2:55.74 |
|
31 |
Granaz Harandi |
2004 |
Örebro Simallians |
|
36.59 |
1:21.89 |
2:10.12 |
|
2:55.91 |
|
32 |
Eva Shahverdyan |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.46 |
1:26.14 |
2:11.62 |
|
2:56.17 |
|
33 |
Anna Nyberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
39.51 |
1:25.51 |
2:11.31 |
|
2:56.65 |
|
34 |
Amy Smit |
2003 |
Bålsta Simklubb |
|
38.25 |
1:22.59 |
2:10.45 |
|
2:56.71 |
|
35 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
|
40.49 |
1:26.55 |
2:14.35 |
|
2:58.32 |
|
36 |
Amalia Mowafy |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
39.50 |
1:25.93 |
2:12.53 |
|
2:59.12 |
|
37 |
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
37.64 |
1:23.67 |
2:10.69 |
|
2:59.27 |
|
38 |
Lovis Westman |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
40.38 |
1:27.07 |
2:15.18 |
|
3:01.33 |
|
39 |
Isabelle Persson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.26 |
1:27.24 |
2:15.10 |
|
3:02.35 |
|
40 |
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
42.59 |
1:29.70 |
2:17.62 |
|
3:04.34 |
|
41 |
Alina Umbaeva |
2005 |
Örebro Simallians |
|
40.21 |
1:29.19 |
2:19.23 |
|
3:06.22 |
|
42 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
41.08 |
1:29.84 |
2:19.47 |
|
3:06.57 |
|
43 |
Sofia Ingemansson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
42.64 |
1:30.68 |
2:20.58 |
|
3:08.80 |
|
44 |
Emelie Ekvall |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
43.34 |
1:34.68 |
2:26.55 |
|
3:18.66 |
|
45 |
Maja Brattberg |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.52 |
1:35.12 |
2:28.27 |
|
3:19.19 |
|
46 |
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
44.84 |
1:37.37 |
2:35.46 |
|
3:22.35 |
|
47 |
Wilma Åberg |
2005 |
Örebro Simallians |
|
47.02 |
1:42.96 |
2:36.59 |
|
3:23.18 |
|
48 |
Tyra Solalv |
2004 |
Örebro Simallians |
|
46.21 |
1:38.92 |
2:34.22 |
|
3:23.92 |
|
49 |
Emilia Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.59 |
1:38.26 |
2:34.80 |
|
3:26.38 |
|
50 |
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.64 |
1:38.00 |
2:34.46 |
|
3:28.63 |
|
51 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
46.15 |
1:40.25 |
2:36.72 |
|
3:30.94 |
|
52 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.22 |
1:44.10 |
2:44.48 |
|
3:33.85 |
|
53 |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.56 |
1:41.64 |
2:39.89 |
|
3:35.02 |
|
54 |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
46.14 |
1:40.54 |
2:40.11 |
|
3:35.71 |
|
55 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.41 |
1:43.60 |
2:40.74 |
|
3:36.83 |
|
56 |
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
48.06 |
1:44.09 |
2:42.70 |
|
3:38.93 |
|
57 |
Philippa Lindkvist |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
48.12 |
1:46.73 |
2:49.96 |
|
3:50.31 |
|
58 |
Victoria Ajmaia |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
51.35 |
1:51.60 |
2:53.07 |
|
3:53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
33.02 |
1:08.42 |
1:44.80 |
|
2:20.64 |
|
2 |
Hilda Sander |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
33.32 |
1:10.35 |
1:47.81 |
|
2:24.32 |
|
3 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
32.72 |
1:09.25 |
1:47.73 |
|
2:25.12 |
|
4 |
Adelina Walldén |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
33.26 |
1:09.93 |
1:48.63 |
|
2:25.63 |
|
5 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.74 |
1:10.06 |
1:49.03 |
|
2:26.66 |
|
6 |
Alva Wikström |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
33.43 |
1:11.51 |
1:50.57 |
|
2:28.05 |
|
7 |
Agnes Rydh-Dufva |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
33.63 |
1:10.91 |
1:50.41 |
|
2:29.00 |
|
8 |
Saga Bäckström |
2002 |
Strängnäs Simklubb |
|
33.04 |
1:11.12 |
1:50.98 |
|
2:30.97 |
|
9 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
34.87 |
1:14.36 |
1:54.39 |
|
2:32.90 |
|
10 |
Emilia Boberg |
2002 |
Simklubben Ena |
|
32.56 |
1:11.77 |
1:54.15 |
|
2:33.66 |
|
11 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
35.60 |
1:14.55 |
1:54.96 |
|
2:33.99 |
|
12 |
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.38 |
1:13.46 |
1:55.39 |
|
2:35.76 |
|
13 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
35.54 |
1:15.54 |
1:56.27 |
|
2:36.13 |
|
14 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
35.25 |
1:15.58 |
1:56.97 |
|
2:36.90 |
|
15 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
35.59 |
1:16.25 |
1:57.48 |
|
2:37.25 |
|
16 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.65 |
1:16.10 |
1:57.25 |
|
2:37.63 |
|
17 |
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.67 |
1:16.56 |
1:58.30 |
|
2:38.02 |
|
18 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.11 |
1:17.92 |
1:59.31 |
|
2:39.74 |
|
19 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
36.02 |
1:17.11 |
2:00.05 |
|
2:41.76 |
|
20 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.45 |
1:18.45 |
2:02.95 |
|
2:43.66 |
|
21 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.10 |
1:20.36 |
2:07.36 |
|
2:52.26 |
|
22 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.06 |
1:25.52 |
2:10.77 |
|
2:53.76 |
|
23 |
Emilia Lövstrand |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
38.00 |
1:24.92 |
2:13.51 |
|
2:59.70 |
|
24 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.90 |
1:25.35 |
2:13.33 |
|
3:00.76 |
|
25 |
Olivia Janeling |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.18 |
1:27.99 |
2:18.12 |
|
3:05.18 |
|
26 |
Amanda Lindow |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
40.97 |
1:29.23 |
2:19.90 |
|
3:07.48 |
|
27 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
41.89 |
1:33.89 |
2:28.52 |
|
3:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Fagersta Simklubb |
|
31.77 |
1:07.01 |
1:43.58 |
|
2:18.89 |
|
2 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
32.18 |
1:08.46 |
1:45.36 |
|
2:20.80 |
|
3 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
32.09 |
1:07.50 |
1:45.01 |
|
2:22.13 |
|
4 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
32.38 |
1:08.78 |
1:45.62 |
|
2:23.04 |
|
5 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
32.90 |
1:10.66 |
1:49.03 |
|
2:25.49 |
|
6 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.79 |
1:09.94 |
1:48.27 |
|
2:25.55 |
|
7 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.84 |
1:11.14 |
1:49.09 |
|
2:27.11 |
|
8 |
Elina Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
33.33 |
1:10.89 |
1:49.77 |
|
2:27.58 |
|
9 |
Ida Lindblom |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
33.21 |
1:11.05 |
1:50.29 |
|
2:28.14 |
|
10 |
Jessika Borbos |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
32.95 |
1:11.86 |
1:52.77 |
|
2:31.76 |
|
11 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
34.62 |
1:14.34 |
1:54.82 |
|
2:34.21 |
|
12 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
35.74 |
1:15.64 |
1:55.74 |
|
2:34.31 |
|
13 |
Karolin Holmberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
34.77 |
1:14.52 |
1:55.85 |
|
2:34.45 |
|
14 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.45 |
1:13.61 |
1:55.23 |
|
2:35.24 |
|
15 |
Yasmine Nadouri |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.91 |
1:14.18 |
1:55.95 |
|
2:37.42 |
|
16 |
Caroline Andersson |
2001 |
Säffle Simsällskap |
|
35.19 |
1:15.78 |
1:57.93 |
|
2:38.57 |
|
17 |
Nora Johansson |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
36.86 |
1:17.56 |
1:58.72 |
|
2:38.64 |
|
18 |
Linn Granlund |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
36.08 |
1:17.02 |
1:58.88 |
|
2:40.93 |
|
19 |
Filippa Thyrman |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
36.66 |
1:18.14 |
2:01.28 |
|
2:42.67 |
|
20 |
Maja Hammarland |
2001 |
Örebro Simallians |
|
36.83 |
1:19.23 |
2:02.68 |
|
2:43.62 |
|
21 |
Tilda Granlund |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
38.70 |
1:21.52 |
2:05.40 |
|
2:46.10 |
|
22 |
Johanna Råstock |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
39.91 |
1:27.25 |
2:17.15 |
|
3:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Eriksson |
1998 |
Strängnäs Simklubb |
|
30.12 |
1:03.79 |
1:38.77 |
|
2:12.99 |
|
2 |
Anna Eriksson |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
30.51 |
1:05.05 |
1:40.03 |
|
2:13.64 |
|
3 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.36 |
1:06.22 |
1:42.09 |
|
2:16.18 |
|
4 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.49 |
1:07.06 |
1:44.13 |
|
2:20.18 |
|
5 |
Rebecka Östh |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
30.90 |
1:07.07 |
1:44.68 |
|
2:20.92 |
|
6 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.31 |
1:08.59 |
1:45.24 |
|
2:21.85 |
|
7 |
Cecilia Czarnecki |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
33.30 |
1:09.21 |
1:46.34 |
|
2:21.99 |
|
8 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.38 |
1:07.60 |
1:44.74 |
|
2:22.06 |
|
9 |
Ronja Rantanen |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
32.30 |
1:08.74 |
1:46.01 |
|
2:22.34 |
|
10 |
Amanda Granlund |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
32.66 |
1:09.64 |
1:47.84 |
|
2:25.38 |
|
11 |
Alva Nykvist |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
32.35 |
1:09.85 |
1:50.24 |
|
2:28.75 |
|
12 |
Ellinor Larsson |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
33.88 |
1:11.40 |
1:50.66 |
|
2:28.82 |
|
13 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
35.46 |
1:14.73 |
1:54.81 |
|
2:32.94 |
|
14 |
Emilia Eerola |
1999 |
Karlskoga Simförening |
|
35.17 |
1:14.48 |
1:55.47 |
|
2:34.63 |
|
15 |
Amanda Lindgren |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
36.34 |
1:16.23 |
1:57.02 |
|
2:37.59 |
|
16 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.99 |
1:14.97 |
1:57.19 |
|
2:38.24 |
|
17 |
Klara Öhlin |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
34.75 |
1:15.71 |
1:58.30 |
|
2:40.87 |
|
18 |
Mikaela Juhler |
2000 |
Örebro Simallians |
|
37.26 |
1:18.41 |
2:00.94 |
|
2:42.77 |
|
19 |
Terese Engström |
1999 |
Örebro Simallians |
|
37.08 |
1:18.67 |
2:01.49 |
|
2:43.52 |
|
20 |
Hanna Karlsson |
2000 |
Simsällskapet Mora |
|
35.79 |
1:17.28 |
2:00.74 |
|
2:44.66 |
|
21 |
Cecelina Nilsson |
2000 |
Söderhamns Simsällskap |
|
43.13 |
1:32.69 |
2:25.18 |
|
3:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
10:52 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:05 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
29.35 |
|
|
|
1:04.18 |
|
2 |
Elias Nordgren |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
30.33 |
|
|
|
1:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:05 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:35 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:35 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
12:11 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.85 |
1:21.83 |
2:04.80 |
|
2:47.15 |
|
2 |
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
41.63 |
1:29.01 |
2:18.05 |
|
3:02.72 |
|
3 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
44.49 |
1:32.63 |
2:21.37 |
|
3:09.05 |
|
4 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.66 |
1:32.05 |
2:21.84 |
|
3:09.62 |
|
5 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.96 |
1:32.29 |
2:22.65 |
|
3:13.63 |
|
6 |
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
43.78 |
1:34.61 |
2:26.38 |
|
3:13.98 |
|
7 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
43.66 |
1:33.55 |
2:25.05 |
|
3:16.02 |
|
8 |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
46.10 |
1:40.75 |
2:36.89 |
|
3:29.91 |
|
9 |
Måns Rydergren |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
48.91 |
1:43.98 |
2:39.44 |
|
3:31.69 |
|
10 |
Edvin Heikinniemi |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
46.71 |
1:41.52 |
2:36.90 |
|
3:31.78 |
|
11 |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
51.28 |
1:49.17 |
2:47.17 |
|
3:44.48 |
|
12 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
51.80 |
1:51.38 |
2:52.23 |
|
3:50.96 |
|
13 |
Helmer Brobacke |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
56.08 |
2:01.01 |
3:05.82 |
|
4:03.83 |
|
14 |
Liam Fahlin |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
54.51 |
1:57.16 |
3:01.01 |
|
4:04.46 |
|
15 |
Daniel Kördel |
2004 |
Örebro Simallians |
|
54.46 |
2:00.28 |
3:07.15 |
|
4:06.49 |
|
16 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
55.49 |
1:59.85 |
3:06.15 |
|
4:06.92 |
|
17 |
Sigge Verner |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:00.86 |
2:12.54 |
3:23.00 |
|
4:31.40 |
|
- |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Persson |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
37.83 |
1:22.17 |
2:08.06 |
|
2:53.51 |
|
2 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
40.46 |
1:27.17 |
2:14.18 |
|
2:59.80 |
|
3 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
42.43 |
1:30.30 |
2:19.49 |
|
3:07.05 |
|
4 |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.32 |
1:28.88 |
2:18.72 |
|
3:08.39 |
|
5 |
Arman Dumanyan |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.25 |
1:31.38 |
2:20.24 |
|
3:09.75 |
|
6 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
43.17 |
1:32.08 |
2:21.62 |
|
3:10.63 |
|
7 |
Per Granlund |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
45.18 |
1:35.84 |
2:27.70 |
|
3:20.65 |
|
8 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
47.88 |
1:40.86 |
2:32.30 |
|
3:23.33 |
|
9 |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
46.95 |
1:39.84 |
2:33.49 |
|
3:25.99 |
|
10 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
48.22 |
1:42.58 |
2:37.74 |
|
3:30.82 |
|
- |
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Ålenius |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
34.91 |
1:15.43 |
1:56.99 |
|
2:38.83 |
|
2 |
Johan Brewitz |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
37.36 |
1:21.29 |
2:05.19 |
|
2:49.95 |
|
3 |
Joel Larsson |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
37.89 |
1:24.00 |
2:11.96 |
|
2:59.34 |
|
4 |
Leo Henry Örtlund |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
42.34 |
1:31.98 |
2:22.90 |
|
3:11.16 |
|
5 |
Harry Chan |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
46.52 |
1:39.77 |
2:35.32 |
|
3:31.89 |
|
- |
Axel Bystedt |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.96 |
1:15.95 |
1:56.03 |
|
2:36.74 |
|
2 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
35.85 |
1:17.25 |
2:00.77 |
|
2:43.86 |
|
3 |
Anton Campalto |
1998 |
Ludvika Simsällskap |
|
36.44 |
1:19.01 |
2:02.36 |
|
2:44.81 |
|
4 |
Henrik Bransell |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
35.32 |
1:17.47 |
2:01.64 |
|
2:45.29 |
|
5 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.50 |
1:18.91 |
2:02.41 |
|
2:46.28 |
|
6 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
37.32 |
1:21.63 |
2:06.60 |
|
2:50.62 |
|
7 |
Erik Krysén |
2000 |
Ludvika Simsällskap |
|
36.97 |
1:20.59 |
2:06.94 |
|
2:53.57 |
|
8 |
Anton Waller-Kaustinen |
2000 |
Borlänge Simsällskap |
|
38.75 |
1:24.23 |
2:10.86 |
|
2:56.33 |
|
9 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.98 |
1:22.25 |
2:09.98 |
|
2:59.53 |
|
10 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
41.49 |
1:28.72 |
2:17.06 |
|
3:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
12:11 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
12:39 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.98 |
2:33.85 |
4:06.20 |
|
5:21.46 |
|
2 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:13.58 |
2:36.89 |
4:07.76 |
|
5:21.83 |
|
3 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:18.33 |
2:45.59 |
4:16.93 |
|
5:32.73 |
|
4 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:16.95 |
2:51.48 |
4:35.92 |
|
5:52.05 |
|
5 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:16.60 |
2:56.61 |
4:34.76 |
|
6:05.68 |
|
6 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:20.96 |
3:00.66 |
4:45.05 |
|
6:07.84 |
|
7 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
1:29.34 |
3:02.53 |
4:51.97 |
|
6:14.80 |
|
8 |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:20.95 |
3:00.55 |
4:49.81 |
|
6:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:24.82 |
2:52.11 |
4:29.76 |
|
5:49.67 |
|
2 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.42 |
2:50.03 |
4:37.37 |
|
5:56.14 |
|
3 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:26.59 |
3:02.83 |
4:52.14 |
|
6:17.82 |
|
4 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
1:31.67 |
3:05.90 |
4:53.73 |
|
6:20.25 |
|
5 |
Maja Hammarland |
2001 |
Örebro Simallians |
|
1:23.65 |
3:10.05 |
5:06.12 |
|
6:41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Junevik |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
1:09.11 |
2:33.68 |
4:04.55 |
|
5:19.55 |
|
2 |
Emma Bergkvist |
2000 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:12.73 |
2:34.62 |
4:10.30 |
|
5:23.14 |
|
3 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.99 |
2:41.70 |
4:12.27 |
|
5:23.48 |
|
4 |
Lisa Eriksson |
1998 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:11.69 |
2:37.42 |
4:13.75 |
|
5:27.02 |
|
5 |
Anna Eriksson |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:08.28 |
2:36.81 |
4:15.65 |
|
5:29.53 |
|
6 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:17.92 |
2:47.76 |
4:19.49 |
|
5:35.68 |
|
7 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.97 |
2:44.45 |
4:24.63 |
|
5:44.28 |
|
8 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:21.47 |
2:50.99 |
4:37.70 |
|
5:50.11 |
|
9 |
Alva Nykvist |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
1:22.19 |
2:53.48 |
4:36.76 |
|
5:57.55 |
|
10 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.05 |
3:01.80 |
4:43.78 |
|
6:09.39 |
|
11 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:24.93 |
2:57.05 |
4:46.65 |
|
6:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
12:39 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
13:35 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
1:16.62 |
2:37.66 |
3:59.94 |
5:21.61 |
20:22.47 |
|
|
|
|
|
|
6:44.43 |
8:06.60 |
9:29.23 |
10:51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
12:13.56 |
13:35.87 |
14:58.00 |
16:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
17:41.52 |
19:03.78 |
|
|
|
|
2 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:16.02 |
2:38.52 |
4:02.66 |
5:25.80 |
20:52.81 |
|
|
|
|
|
|
6:49.66 |
8:13.33 |
9:36.89 |
11:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
12:27.04 |
13:52.06 |
15:17.78 |
16:43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
18:08.31 |
19:32.42 |
|
|
|
|
3 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.50 |
2:42.64 |
4:09.24 |
5:36.10 |
21:25.10 |
|
|
|
|
|
|
7:02.26 |
8:28.49 |
9:54.21 |
11:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
12:46.66 |
14:13.67 |
15:41.50 |
17:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
18:34.94 |
20:01.14 |
|
|
|
|
4 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.13 |
2:48.66 |
4:18.47 |
5:48.64 |
21:56.51 |
|
|
|
|
|
|
7:17.90 |
8:45.57 |
10:13.72 |
11:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
13:12.13 |
14:40.47 |
16:08.84 |
17:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
19:06.17 |
20:33.38 |
|
|
|
|
5 |
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:20.06 |
2:46.95 |
4:14.26 |
5:43.73 |
22:03.54 |
|
|
|
|
|
|
7:12.99 |
8:43.89 |
10:13.86 |
11:42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
13:13.76 |
14:44.69 |
16:15.98 |
17:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
19:16.30 |
20:41.97 |
|
|
|
|
6 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.37 |
2:52.84 |
4:23.46 |
5:54.81 |
22:33.46 |
|
|
|
|
|
|
7:26.63 |
8:58.35 |
10:29.15 |
12:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
13:33.15 |
15:04.19 |
16:35.96 |
18:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
19:36.79 |
21:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:20.67 |
2:44.85 |
4:10.03 |
5:35.06 |
21:13.61 |
|
|
|
|
|
|
7:01.28 |
8:27.61 |
9:54.01 |
11:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
12:46.60 |
14:12.61 |
15:38.09 |
17:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
18:29.17 |
19:52.79 |
|
|
|
|
2 |
Elias Persson |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
1:13.41 |
2:37.45 |
4:04.94 |
5:34.04 |
21:23.36 |
|
|
|
|
|
|
7:02.74 |
8:32.21 |
9:59.00 |
11:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
12:52.84 |
14:20.95 |
15:47.66 |
17:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
18:39.77 |
20:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Fahlén |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:12.98 |
2:30.45 |
3:47.85 |
5:05.48 |
18:47.18 |
|
|
|
|
|
|
6:21.97 |
7:36.96 |
8:52.02 |
10:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
11:21.96 |
12:36.86 |
13:50.84 |
15:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
16:20.37 |
17:34.25 |
|
|
|
|
2 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:11.12 |
2:27.11 |
3:41.80 |
4:56.21 |
18:53.44 |
|
|
|
|
|
|
6:11.00 |
7:25.66 |
8:40.70 |
9:56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
11:12.40 |
12:28.77 |
13:44.50 |
15:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
16:20.20 |
17:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Brand |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:07.58 |
2:21.68 |
3:36.61 |
4:51.43 |
18:09.63 |
|
|
|
|
|
|
6:04.77 |
7:16.10 |
8:27.26 |
9:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
10:54.45 |
12:07.50 |
13:19.97 |
14:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
15:46.12 |
16:58.64 |
|
|
|
|
2 |
Edvin Persson |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
1:08.87 |
2:26.48 |
3:44.65 |
5:03.21 |
19:58.53 |
|
|
|
|
|
|
6:24.61 |
7:47.47 |
9:08.97 |
10:31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
11:54.44 |
13:15.78 |
14:37.10 |
16:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
17:21.70 |
18:42.78 |
|
|
|
|
3 |
Marcus Nordh |
2000 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:13.78 |
2:35.66 |
3:58.11 |
5:21.03 |
20:48.83 |
|
|
|
|
|
|
6:44.36 |
8:08.50 |
9:33.58 |
10:57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
12:21.37 |
13:45.82 |
15:10.85 |
16:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
18:01.55 |
19:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
13:35 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
14:02 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
1:15.95 |
2:40.60 |
4:05.17 |
5:31.13 |
11:10.87 |
|
|
|
|
|
|
6:57.45 |
8:23.54 |
9:50.64 |
|
|
|
2 |
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:18.54 |
2:48.23 |
4:17.09 |
5:46.50 |
11:36.00 |
|
|
|
|
|
|
7:16.14 |
8:45.89 |
10:08.98 |
|
|
|
3 |
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:26.92 |
3:00.76 |
4:35.75 |
6:09.95 |
12:23.76 |
|
|
|
|
|
|
7:45.50 |
9:21.64 |
10:56.59 |
|
|
|
4 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:28.28 |
3:06.90 |
4:47.47 |
6:27.84 |
12:59.78 |
|
|
|
|
|
|
8:08.48 |
9:49.27 |
11:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
1:09.43 |
2:24.62 |
3:40.49 |
4:57.64 |
9:50.65 |
|
|
|
|
|
|
6:12.00 |
7:26.78 |
8:40.16 |
|
|
|
2 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:16.02 |
2:39.87 |
4:04.37 |
5:28.61 |
11:02.85 |
|
|
|
|
|
|
6:54.18 |
8:18.31 |
9:41.00 |
|
|
|
3 |
Peter Khabarov |
2002 |
Köpings Simsällskap |
|
1:16.50 |
2:40.43 |
4:06.45 |
5:33.44 |
11:16.77 |
|
|
|
|
|
|
7:00.61 |
8:27.21 |
9:48.64 |
|
|
|
4 |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:18.66 |
2:45.94 |
4:13.95 |
5:43.23 |
11:34.90 |
|
|
|
|
|
|
7:13.47 |
8:43.96 |
10:11.13 |
|
|
|
5 |
Elias Gustavsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:24.37 |
2:55.07 |
4:28.14 |
5:59.16 |
12:00.74 |
|
|
|
|
|
|
7:31.49 |
9:03.30 |
10:34.85 |
|
|
|
6 |
Arman Dumanyan |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.60 |
2:56.67 |
4:29.28 |
6:02.98 |
12:04.32 |
|
|
|
|
|
|
7:35.88 |
9:07.52 |
10:38.41 |
|
|
|
7 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:24.00 |
2:57.44 |
4:31.14 |
6:06.28 |
12:21.39 |
|
|
|
|
|
|
7:40.13 |
9:15.30 |
10:50.35 |
|
|
|
8 |
Hampus Frykman |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
1:26.38 |
3:02.99 |
4:40.35 |
6:18.02 |
12:46.31 |
|
|
|
|
|
|
7:56.77 |
9:34.52 |
11:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Rautiainen |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:06.45 |
2:23.55 |
3:43.17 |
5:03.59 |
10:21.36 |
|
|
|
|
|
|
6:24.54 |
7:44.79 |
9:05.01 |
|
|
|
2 |
Robert Hellberg |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:11.16 |
2:30.14 |
3:51.26 |
5:13.46 |
10:33.26 |
|
|
|
|
|
|
6:35.36 |
7:57.67 |
9:17.71 |
|
|
|
3 |
Harry Chan |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:17.61 |
2:47.62 |
4:20.82 |
5:55.77 |
12:08.68 |
|
|
|
|
|
|
7:31.12 |
9:04.56 |
10:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Lindoff |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:05.46 |
2:18.16 |
3:31.40 |
4:44.52 |
9:33.44 |
|
|
|
|
|
|
5:57.14 |
7:09.86 |
8:22.89 |
|
|
|
2 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:08.03 |
2:20.86 |
3:35.43 |
4:51.34 |
9:53.11 |
|
|
|
|
|
|
6:08.83 |
7:26.17 |
8:41.03 |
|
|
|
3 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:09.92 |
2:25.29 |
3:42.04 |
4:58.05 |
9:53.12 |
|
|
|
|
|
|
6:12.23 |
7:27.96 |
8:43.88 |
|
|
|
4 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:14.63 |
2:36.65 |
4:00.17 |
5:25.25 |
11:02.33 |
|
|
|
|
|
|
6:49.39 |
8:13.82 |
9:39.24 |
|
|
|
5 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.87 |
2:40.45 |
4:07.28 |
5:35.91 |
11:27.95 |
|
|
|
|
|
|
7:03.75 |
8:31.69 |
10:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
14:02 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
15:35 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.44 |
1:12.41 |
1:53.49 |
|
2:34.81 |
|
2 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
37.74 |
1:23.75 |
2:11.51 |
|
2:58.97 |
|
3 |
Alicia Budden |
2004 |
Simklubben Ena |
|
45.42 |
1:36.11 |
2:29.89 |
|
3:20.69 |
|
4 |
Alice Johansson |
2003 |
Simklubben Ena |
|
42.89 |
1:37.79 |
2:34.46 |
|
3:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Bäckström |
2002 |
Strängnäs Simklubb |
|
36.16 |
1:18.81 |
2:03.29 |
|
2:47.04 |
|
2 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.64 |
1:16.33 |
2:01.82 |
|
2:47.54 |
|
3 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
37.42 |
1:21.90 |
2:05.16 |
|
2:49.76 |
|
4 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
39.12 |
1:26.21 |
2:14.32 |
|
3:01.90 |
|
5 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
41.23 |
1:30.21 |
2:23.28 |
|
3:15.38 |
|
6 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.16 |
1:29.09 |
2:22.89 |
|
3:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.85 |
1:17.17 |
2:02.59 |
|
2:50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Junevik |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
30.19 |
1:06.98 |
1:45.60 |
|
2:22.92 |
|
2 |
Anna Eriksson |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
31.47 |
1:09.76 |
1:49.30 |
|
2:27.94 |
|
3 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.50 |
1:13.87 |
1:55.11 |
|
2:34.81 |
|
4 |
Emma Bergkvist |
2000 |
Strängnäs Simklubb |
|
34.28 |
1:13.91 |
1:54.59 |
|
2:34.82 |
|
5 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.89 |
1:19.03 |
2:04.76 |
|
2:52.15 |
|
6 |
Emilia Eerola |
1999 |
Karlskoga Simförening |
|
37.07 |
1:21.10 |
2:06.99 |
|
2:53.10 |
|
7 |
Emma Widen |
1999 |
Österby Simsällskap |
|
37.35 |
1:21.07 |
2:08.00 |
|
2:56.07 |
|
8 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.77 |
1:24.14 |
2:12.44 |
|
3:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
15:35 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:11 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.69 |
1:16.34 |
2:00.80 |
|
2:36.19 |
|
2 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.08 |
1:20.22 |
2:09.22 |
|
2:46.93 |
|
3 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
39.15 |
1:24.81 |
2:12.53 |
|
2:49.69 |
|
4 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.11 |
1:22.80 |
2:12.19 |
|
2:50.83 |
|
5 |
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
38.86 |
1:24.84 |
2:12.41 |
|
2:52.89 |
|
6 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.84 |
1:26.46 |
2:16.79 |
|
2:55.67 |
|
7 |
Vilgot Berglund |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
38.45 |
1:24.47 |
2:15.93 |
|
2:57.58 |
|
8 |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
37.91 |
1:26.65 |
2:22.76 |
|
3:02.28 |
|
9 |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
41.30 |
1:30.30 |
2:27.34 |
|
3:04.47 |
|
10 |
Edvin Heikinniemi |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.72 |
1:27.23 |
2:23.28 |
|
3:06.32 |
|
11 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.60 |
1:29.50 |
2:25.28 |
|
3:06.40 |
|
12 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.59 |
1:32.78 |
2:29.60 |
|
3:09.67 |
|
13 |
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
43.47 |
1:35.64 |
2:31.02 |
|
3:12.38 |
|
14 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
47.67 |
1:36.54 |
2:26.61 |
|
3:14.08 |
|
15 |
Måns Rydergren |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
45.00 |
1:39.98 |
2:35.18 |
|
3:16.15 |
|
16 |
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
44.79 |
1:34.81 |
2:30.88 |
|
3:18.25 |
|
17 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.83 |
1:41.85 |
2:39.43 |
|
3:23.23 |
|
18 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
46.41 |
1:38.44 |
2:40.18 |
|
3:27.56 |
|
19 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
46.83 |
1:40.56 |
2:44.15 |
|
3:31.08 |
|
20 |
Lukas Jakobsson |
2005 |
Bålsta Simklubb |
|
47.38 |
1:40.10 |
2:48.76 |
|
3:35.16 |
|
21 |
Daniel Kördel |
2004 |
Örebro Simallians |
|
45.85 |
1:42.86 |
2:51.00 |
|
3:42.11 |
|
22 |
Martin Ahnlund |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
49.38 |
1:45.56 |
2:55.75 |
|
3:51.06 |
|
23 |
Liam Fahlin |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
1:05.65 |
2:06.55 |
3:10.33 |
|
4:00.18 |
|
24 |
Simon Welin-Berger |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:14.00 |
2:18.81 |
3:37.18 |
|
4:33.00 |
|
- |
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Helmer Brobacke |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Sigge Verner |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
31.81 |
1:10.00 |
1:55.34 |
|
2:30.19 |
|
2 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
32.20 |
1:11.64 |
1:58.47 |
|
2:31.75 |
|
3 |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.03 |
1:16.74 |
2:03.17 |
|
2:40.09 |
|
4 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.49 |
1:18.72 |
2:04.23 |
|
2:41.08 |
|
5 |
Elias Persson |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
34.04 |
1:19.21 |
2:05.20 |
|
2:41.26 |
|
6 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
34.99 |
1:19.90 |
2:08.15 |
|
2:45.61 |
|
7 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
38.91 |
1:27.64 |
2:13.81 |
|
2:53.00 |
|
8 |
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
35.21 |
1:23.51 |
2:14.06 |
|
2:53.21 |
|
9 |
Peter Khabarov |
2002 |
Köpings Simsällskap |
|
38.65 |
1:25.98 |
2:13.78 |
|
2:54.01 |
|
10 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
37.81 |
1:25.37 |
2:19.53 |
|
2:58.01 |
|
11 |
Johan Werkmästar |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
38.21 |
1:24.70 |
2:21.96 |
|
3:00.40 |
|
12 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.91 |
1:27.43 |
2:23.06 |
|
3:03.47 |
|
13 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
50.42 |
1:44.96 |
2:40.95 |
|
3:22.63 |
|
14 |
Hampus Frykman |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
46.09 |
1:37.79 |
2:49.74 |
|
3:32.68 |
|
- |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Ålenius |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
31.99 |
1:14.08 |
1:54.79 |
|
2:29.07 |
|
2 |
Elias Nordgren |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
32.23 |
1:14.43 |
1:56.47 |
|
2:29.17 |
|
3 |
John Aldrin |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
31.49 |
1:10.01 |
1:58.57 |
|
2:30.71 |
|
4 |
Max Fahlén |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
34.62 |
1:18.68 |
2:05.93 |
|
2:41.30 |
|
5 |
Filip Rautiainen |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
35.47 |
1:17.91 |
2:09.62 |
|
2:45.86 |
|
6 |
Axel Bystedt |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.43 |
1:22.67 |
2:09.96 |
|
2:50.50 |
|
7 |
Markus Engström |
2001 |
Örebro Simallians |
|
45.72 |
1:35.50 |
2:25.59 |
|
3:07.70 |
|
- |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
28.20 |
1:02.68 |
1:43.17 |
|
2:13.97 |
|
2 |
William Brand |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
29.34 |
1:04.61 |
1:45.14 |
|
2:17.73 |
|
3 |
Karl Lindoff |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
28.65 |
1:07.21 |
1:49.89 |
|
2:22.52 |
|
4 |
Edvin Persson |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
30.21 |
1:10.88 |
1:55.23 |
|
2:27.94 |
|
5 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
30.35 |
1:10.06 |
1:53.06 |
|
2:27.96 |
|
6 |
Ivo Kuijpers |
1999 |
Säffle Simsällskap |
|
30.58 |
1:08.37 |
1:56.75 |
|
2:28.93 |
|
7 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.18 |
1:17.44 |
1:57.78 |
|
2:34.03 |
|
8 |
Erik Krysén |
2000 |
Ludvika Simsällskap |
|
32.66 |
1:14.11 |
1:59.45 |
|
2:36.90 |
|
9 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
33.35 |
1:15.91 |
1:58.42 |
|
2:38.95 |
|
10 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
34.05 |
1:18.12 |
2:04.08 |
|
2:41.84 |
|
11 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
34.80 |
1:18.12 |
2:06.49 |
|
2:43.00 |
|
12 |
Anton Campalto |
1998 |
Ludvika Simsällskap |
|
33.85 |
1:20.78 |
2:05.51 |
|
2:44.38 |
|
13 |
Marcus Nordh |
2000 |
Bollnäs Simsällskap |
|
35.78 |
1:22.20 |
2:12.19 |
|
2:49.18 |
|
14 |
Eric Mejsten |
2000 |
Örebro Simallians |
|
45.14 |
1:39.05 |
2:39.25 |
|
3:25.00 |
|
- |
Gustaf Hellmark |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:11 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:16 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:11.49 |
2:28.78 |
3:45.91 |
|
5:00.57 |
|
2 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:13.84 |
2:35.56 |
3:57.98 |
|
5:15.60 |
|
3 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:15.44 |
2:37.52 |
3:57.92 |
|
5:15.73 |
|
4 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:14.23 |
2:35.07 |
3:57.28 |
|
5:16.82 |
|
5 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
1:16.29 |
2:38.04 |
3:59.33 |
|
5:17.97 |
|
6 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:16.17 |
2:39.41 |
4:04.07 |
|
5:22.90 |
|
7 |
Sara Randerstedt |
2004 |
Simklubben Ena |
|
1:16.24 |
2:41.11 |
4:06.33 |
|
5:29.64 |
|
8 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:19.46 |
2:45.24 |
4:11.93 |
|
5:32.89 |
|
9 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.40 |
2:49.47 |
4:19.36 |
|
5:40.55 |
|
10 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:19.86 |
2:48.90 |
4:18.33 |
|
5:42.25 |
|
11 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
1:20.72 |
2:49.38 |
4:18.89 |
|
5:44.33 |
|
12 |
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:21.62 |
2:52.89 |
4:22.23 |
|
5:44.42 |
|
13 |
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Simklubben Ena |
|
1:20.59 |
2:50.77 |
4:21.49 |
|
5:46.98 |
|
14 |
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:22.32 |
2:55.91 |
4:26.30 |
|
5:50.54 |
|
15 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:21.50 |
2:54.31 |
4:26.38 |
|
5:53.92 |
|
16 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:22.27 |
2:54.93 |
4:28.14 |
|
5:57.00 |
|
17 |
Josefin Fundberg |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.69 |
2:57.64 |
4:30.90 |
|
5:59.35 |
|
18 |
Matilda Olausson |
2004 |
Simklubben Ena |
|
1:23.43 |
2:56.05 |
4:29.72 |
|
5:59.79 |
|
19 |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:27.68 |
3:01.24 |
4:34.68 |
|
6:03.96 |
|
20 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:26.39 |
3:00.47 |
4:33.29 |
|
6:06.06 |
|
21 |
Alice Johansson |
2003 |
Simklubben Ena |
|
1:26.32 |
3:02.48 |
4:37.65 |
|
6:08.63 |
|
22 |
Isabelle Persson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:28.77 |
3:03.61 |
4:38.40 |
|
6:10.04 |
|
23 |
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:28.56 |
3:03.08 |
4:40.03 |
|
6:10.43 |
|
24 |
Eva Shahverdyan |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:29.29 |
3:06.96 |
4:40.69 |
|
6:11.23 |
|
25 |
Frida Bengtsson |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:25.31 |
3:01.62 |
4:40.53 |
|
6:11.41 |
|
26 |
Lovis Westman |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:28.72 |
3:04.59 |
4:39.65 |
|
6:12.27 |
|
27 |
Moa Hammarbäck |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
1:26.69 |
3:04.05 |
4:42.01 |
|
6:14.65 |
|
28 |
Tea Persson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:28.77 |
3:06.73 |
4:45.19 |
|
6:18.92 |
|
29 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:27.58 |
3:05.63 |
4:43.65 |
|
6:19.05 |
|
30 |
Alina Umbaeva |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:33.16 |
3:14.94 |
4:54.25 |
|
6:27.86 |
|
31 |
Malvina Walldén |
2005 |
Simklubben Ena |
|
1:25.46 |
3:04.13 |
4:44.86 |
|
6:27.89 |
|
32 |
Amy Smit |
2003 |
Bålsta Simklubb |
|
1:26.74 |
3:06.49 |
4:48.81 |
|
6:28.49 |
|
33 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:28.36 |
3:11.32 |
4:52.09 |
|
6:28.96 |
|
34 |
Granaz Harandi |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:30.68 |
3:13.21 |
4:54.63 |
|
6:29.92 |
|
35 |
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:32.48 |
3:15.74 |
4:58.77 |
|
6:38.42 |
|
36 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:33.28 |
3:17.21 |
5:02.43 |
|
6:39.88 |
|
37 |
Sofia Ingemansson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:35.46 |
3:20.02 |
5:04.08 |
|
6:48.47 |
|
38 |
Tyra Solalv |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:41.36 |
3:31.75 |
5:23.40 |
|
7:11.37 |
|
39 |
Wilma Åberg |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:43.60 |
3:36.75 |
5:31.47 |
|
7:18.95 |
|
40 |
Maja Brattberg |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:44.02 |
3:39.02 |
5:34.08 |
|
7:22.31 |
|
41 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:45.75 |
3:44.07 |
5:42.03 |
|
7:27.77 |
|
42 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:48.28 |
3:49.54 |
5:54.63 |
|
7:55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:09.34 |
2:24.54 |
3:39.94 |
|
4:51.34 |
|
2 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:09.77 |
2:24.93 |
3:40.99 |
|
4:54.45 |
|
3 |
Adelina Walldén |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.70 |
2:28.38 |
3:45.96 |
|
5:01.14 |
|
4 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
1:10.78 |
2:28.24 |
3:46.16 |
|
5:02.26 |
|
5 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
1:16.46 |
2:35.70 |
3:55.27 |
|
5:13.95 |
|
6 |
Agnes Rydh-Dufva |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:14.34 |
2:36.07 |
3:58.35 |
|
5:15.89 |
|
7 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:13.97 |
2:34.93 |
3:57.15 |
|
5:17.35 |
|
8 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
1:16.31 |
2:42.25 |
4:08.40 |
|
5:31.33 |
|
9 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:17.85 |
2:43.81 |
4:09.92 |
|
5:32.44 |
|
10 |
Emilia Boberg |
2002 |
Simklubben Ena |
|
1:17.41 |
2:43.12 |
4:07.77 |
|
5:33.73 |
|
11 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:19.74 |
2:48.71 |
4:18.17 |
|
5:42.72 |
|
12 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:22.05 |
2:50.96 |
4:20.70 |
|
5:43.30 |
|
13 |
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:24.40 |
2:57.09 |
4:28.30 |
|
5:50.92 |
|
14 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:23.19 |
2:54.31 |
4:24.30 |
|
5:52.15 |
|
15 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:21.62 |
2:52.49 |
4:24.50 |
|
5:53.05 |
|
16 |
Wilma Nääf |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:22.67 |
2:54.43 |
4:28.13 |
|
5:55.92 |
|
17 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:26.24 |
3:00.82 |
4:34.51 |
|
6:03.84 |
|
18 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:26.01 |
3:02.32 |
4:37.18 |
|
6:06.72 |
|
19 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:25.90 |
3:02.14 |
4:37.77 |
|
6:12.77 |
|
20 |
Olivia Janeling |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:31.40 |
3:14.40 |
4:56.47 |
|
6:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Fagersta Simklubb |
|
1:08.29 |
2:22.31 |
3:37.14 |
|
4:49.93 |
|
2 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:11.33 |
2:28.48 |
3:46.69 |
|
5:02.18 |
|
3 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:13.02 |
2:32.07 |
3:51.09 |
|
5:06.19 |
|
4 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:12.59 |
2:30.66 |
3:49.60 |
|
5:07.36 |
|
5 |
Elina Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:11.87 |
2:30.41 |
3:50.03 |
|
5:08.38 |
|
6 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.81 |
2:32.09 |
3:52.26 |
|
5:11.00 |
|
7 |
Ida Lindblom |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
1:13.26 |
2:34.40 |
3:57.10 |
|
5:15.38 |
|
8 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
1:13.96 |
2:34.17 |
3:55.96 |
|
5:15.88 |
|
9 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:13.82 |
2:34.94 |
3:57.01 |
|
5:17.88 |
|
10 |
Yasmine Nadouri |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:18.92 |
2:45.97 |
4:12.31 |
|
5:34.70 |
|
11 |
Filippa Thyrman |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:18.02 |
2:44.70 |
4:12.15 |
|
5:35.71 |
|
12 |
Linn Granlund |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:19.88 |
2:47.43 |
4:16.09 |
|
5:42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Eriksson |
1998 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:06.78 |
2:19.66 |
3:32.61 |
|
4:44.59 |
|
2 |
Klara Eriksson |
2000 |
Nyköpings Simsällskap |
|
1:07.13 |
2:20.74 |
3:35.81 |
|
4:48.67 |
|
3 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:07.93 |
2:21.89 |
3:37.37 |
|
4:49.77 |
|
4 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:09.80 |
2:24.76 |
3:39.59 |
|
4:51.43 |
|
5 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:09.33 |
2:24.57 |
3:40.31 |
|
4:53.81 |
|
6 |
Emma Widen |
1999 |
Österby Simsällskap |
|
1:11.22 |
2:28.56 |
3:45.20 |
|
4:57.62 |
|
7 |
Ronja Rantanen |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
1:11.72 |
2:28.60 |
3:45.27 |
|
4:58.14 |
|
8 |
Cecilia Czarnecki |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:11.25 |
2:27.85 |
3:44.88 |
|
4:59.72 |
|
9 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:10.20 |
2:26.44 |
3:44.35 |
|
5:00.38 |
|
10 |
Alva Nykvist |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
1:11.82 |
2:30.29 |
3:47.97 |
|
5:02.51 |
|
11 |
Anna Viinapuu |
2000 |
Bålsta Simklubb |
|
1:12.17 |
2:31.88 |
3:52.50 |
|
5:09.11 |
|
12 |
Sandra Lundqvist |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
1:14.48 |
2:36.19 |
3:57.40 |
|
5:15.04 |
|
13 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
1:14.64 |
2:36.39 |
3:59.45 |
|
5:21.98 |
|
14 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.97 |
2:46.02 |
4:15.30 |
|
5:42.16 |
|
15 |
Michelle Cen |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:17.50 |
2:46.51 |
4:17.71 |
|
5:46.14 |
|
16 |
Amanda Lindgren |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
1:19.99 |
2:47.81 |
4:18.36 |
|
5:49.01 |
|
17 |
Terese Engström |
1999 |
Örebro Simallians |
|
1:23.65 |
2:56.09 |
4:28.64 |
|
5:56.91 |
|
18 |
Mikaela Juhler |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:25.34 |
2:57.81 |
4:30.39 |
|
5:57.69 |
|
19 |
Cecelina Nilsson |
2000 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:35.62 |
3:21.18 |
5:10.84 |
|
6:56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:16 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:43 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:43 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:27 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.82 |
1:14.95 |
1:54.72 |
|
2:33.10 |
|
2 |
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.19 |
1:14.12 |
1:53.68 |
|
2:33.15 |
|
3 |
Emilia Boberg |
2002 |
Simklubben Ena |
|
36.49 |
1:18.15 |
2:00.15 |
|
2:39.79 |
|
4 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
38.35 |
1:19.98 |
2:02.26 |
|
2:43.21 |
|
5 |
Alva Wikström |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
39.05 |
1:20.65 |
2:03.42 |
|
2:45.69 |
|
6 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
40.20 |
1:24.11 |
2:08.43 |
|
2:52.40 |
|
7 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
41.10 |
1:26.13 |
2:10.76 |
|
2:53.40 |
|
8 |
Saga Bäckström |
2002 |
Strängnäs Simklubb |
|
40.91 |
1:25.41 |
2:09.97 |
|
2:54.59 |
|
9 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
41.32 |
1:27.52 |
2:12.93 |
|
2:58.36 |
|
10 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
43.27 |
1:30.38 |
2:16.77 |
|
3:02.87 |
|
11 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
44.33 |
1:32.11 |
2:19.02 |
|
3:03.07 |
|
12 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
44.32 |
1:32.34 |
2:21.48 |
|
3:05.29 |
|
13 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.61 |
1:32.66 |
2:20.39 |
|
3:05.35 |
|
14 |
Emma Granström |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
43.75 |
1:32.06 |
2:21.39 |
|
3:07.09 |
|
15 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.31 |
1:33.03 |
2:23.88 |
|
3:09.79 |
|
16 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
44.20 |
1:33.71 |
2:23.99 |
|
3:12.91 |
|
17 |
Olivia Janeling |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.10 |
1:34.53 |
2:25.04 |
|
3:14.03 |
|
18 |
Emilia Lövstrand |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
43.96 |
1:34.32 |
2:26.70 |
|
3:17.61 |
|
19 |
Amanda Lindow |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
48.59 |
1:41.48 |
2:33.86 |
|
3:25.12 |
|
- |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
38.24 |
1:18.96 |
1:59.02 |
|
2:38.13 |
|
2 |
Clara Lönnberg |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
38.68 |
1:20.52 |
2:03.18 |
|
2:44.76 |
|
3 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
38.21 |
1:21.29 |
2:03.45 |
|
2:45.62 |
|
4 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
38.11 |
1:20.82 |
2:03.88 |
|
2:47.22 |
|
5 |
Jessika Borbos |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
38.45 |
1:22.02 |
2:06.48 |
|
2:49.30 |
|
6 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.47 |
1:22.94 |
2:06.76 |
|
2:50.56 |
|
7 |
Caroline Andersson |
2001 |
Säffle Simsällskap |
|
40.11 |
1:23.34 |
2:08.14 |
|
2:51.97 |
|
8 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
39.97 |
1:24.57 |
2:10.69 |
|
2:55.47 |
|
9 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.28 |
1:25.92 |
2:12.53 |
|
2:57.60 |
|
10 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
43.15 |
1:29.66 |
2:16.60 |
|
3:03.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Bergkvist |
2000 |
Strängnäs Simklubb |
|
35.78 |
1:14.09 |
1:52.96 |
|
2:29.91 |
|
2 |
Klara Eriksson |
2000 |
Nyköpings Simsällskap |
|
34.99 |
1:14.01 |
1:53.31 |
|
2:31.71 |
|
3 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.39 |
1:14.42 |
1:55.58 |
|
2:36.19 |
|
4 |
Sara Junevik |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
35.93 |
1:17.36 |
1:57.89 |
|
2:36.87 |
|
5 |
Rebecka Östh |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
36.30 |
1:16.42 |
1:57.74 |
|
2:37.47 |
|
6 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.01 |
1:18.95 |
1:58.97 |
|
2:38.14 |
|
7 |
Anna Eriksson |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
37.72 |
1:19.71 |
2:01.85 |
|
2:41.64 |
|
8 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
38.44 |
1:19.81 |
2:01.88 |
|
2:42.79 |
|
9 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.02 |
1:20.89 |
2:03.23 |
|
2:43.72 |
|
10 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.02 |
1:20.03 |
2:02.17 |
|
2:43.85 |
|
11 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
39.42 |
1:21.78 |
2:05.26 |
|
2:44.68 |
|
12 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.18 |
1:21.26 |
2:03.37 |
|
2:45.20 |
|
13 |
Cecilia Czarnecki |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
39.07 |
1:21.04 |
2:04.18 |
|
2:46.02 |
|
14 |
Ronja Rantanen |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
39.17 |
1:21.39 |
2:04.59 |
|
2:46.68 |
|
15 |
Agnes Humling |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
38.88 |
1:21.50 |
2:05.92 |
|
2:48.69 |
|
16 |
Alva Nykvist |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
39.91 |
1:23.99 |
2:08.33 |
|
2:51.68 |
|
17 |
Terese Engström |
1999 |
Örebro Simallians |
|
42.83 |
1:28.47 |
2:12.62 |
|
2:55.43 |
|
18 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
42.03 |
1:27.25 |
2:12.51 |
|
2:56.02 |
|
19 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.94 |
1:31.26 |
2:18.72 |
|
3:05.25 |
|
20 |
Amanda Lindgren |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
45.81 |
1:34.58 |
2:23.45 |
|
3:11.47 |
|
21 |
Mikaela Juhler |
2000 |
Örebro Simallians |
|
47.45 |
1:38.39 |
2:29.91 |
|
3:16.90 |
|
22 |
Michelle Cen |
2000 |
Örebro Simallians |
|
45.86 |
1:36.51 |
2:28.11 |
|
3:17.97 |
|
- |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:27 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:47 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:47 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:24 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
32.02 |
1:07.34 |
1:43.06 |
|
2:15.11 |
|
2 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.48 |
1:06.58 |
1:42.61 |
|
2:17.11 |
|
3 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
34.10 |
1:11.69 |
1:50.00 |
|
2:26.92 |
|
4 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
33.42 |
1:11.97 |
1:50.15 |
|
2:27.40 |
|
5 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.12 |
1:12.11 |
1:51.22 |
|
2:29.20 |
|
6 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
33.88 |
1:11.65 |
1:51.27 |
|
2:29.34 |
|
7 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.32 |
1:12.96 |
1:52.91 |
|
2:31.42 |
|
8 |
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
34.46 |
1:13.90 |
1:54.91 |
|
2:32.57 |
|
9 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.67 |
1:13.14 |
1:54.27 |
|
2:34.05 |
|
10 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
35.86 |
1:16.27 |
1:58.00 |
|
2:37.13 |
|
11 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.08 |
1:17.38 |
1:59.30 |
|
2:39.86 |
|
12 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
36.14 |
1:17.23 |
1:59.25 |
|
2:39.95 |
|
13 |
Anton Rautiainen |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
34.44 |
1:14.98 |
1:58.33 |
|
2:41.02 |
|
14 |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
37.29 |
1:19.47 |
2:03.31 |
|
2:42.63 |
|
15 |
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
38.02 |
1:20.41 |
2:03.21 |
|
2:44.03 |
|
16 |
Edvin Heikinniemi |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.00 |
1:20.26 |
2:04.76 |
|
2:48.60 |
|
17 |
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
37.46 |
1:22.21 |
2:08.15 |
|
2:49.70 |
|
18 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.41 |
1:22.03 |
2:07.12 |
|
2:51.25 |
|
19 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
40.21 |
1:25.90 |
2:13.89 |
|
2:55.31 |
|
20 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.79 |
1:24.98 |
2:11.77 |
|
2:55.66 |
|
21 |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
36.90 |
1:23.55 |
2:11.98 |
|
2:57.55 |
|
22 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.03 |
1:25.00 |
2:12.26 |
|
2:58.89 |
|
23 |
Lucas Wendborg |
2004 |
Nyköpings Simsällskap |
|
41.26 |
1:29.21 |
2:16.41 |
|
2:59.97 |
|
24 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.18 |
1:28.89 |
2:16.79 |
|
3:00.11 |
|
25 |
Axel Skoglund |
2004 |
Örebro Simallians |
|
41.29 |
1:30.34 |
2:22.26 |
|
3:04.62 |
|
26 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
41.57 |
1:31.17 |
2:21.17 |
|
3:04.64 |
|
27 |
Lukas Jakobsson |
2005 |
Bålsta Simklubb |
|
39.36 |
1:27.94 |
2:21.85 |
|
3:10.33 |
|
28 |
Daniel Kördel |
2004 |
Örebro Simallians |
|
42.83 |
1:33.48 |
2:26.35 |
|
3:14.30 |
|
29 |
Martin Ahnlund |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.93 |
1:36.53 |
2:29.99 |
|
3:20.46 |
|
30 |
Sigge Verner |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.52 |
1:37.38 |
2:28.88 |
|
3:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Johnsson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
29.61 |
1:03.29 |
1:38.41 |
|
2:12.64 |
|
2 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
30.22 |
1:04.45 |
1:40.06 |
|
2:13.90 |
|
3 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
29.87 |
1:04.27 |
1:41.12 |
|
2:16.78 |
|
4 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
31.90 |
1:08.12 |
1:45.12 |
|
2:22.14 |
|
5 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
31.94 |
1:08.92 |
1:46.66 |
|
2:23.25 |
|
6 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
31.99 |
1:09.38 |
1:47.83 |
|
2:25.17 |
|
7 |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.68 |
1:08.75 |
1:47.78 |
|
2:25.47 |
|
8 |
Per Granlund |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.98 |
1:11.15 |
1:51.04 |
|
2:30.37 |
|
9 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
32.81 |
1:12.39 |
1:55.08 |
|
2:32.25 |
|
10 |
Johan Werkmästar |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
34.97 |
1:15.69 |
1:56.64 |
|
2:35.41 |
|
11 |
Hampus Frykman |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
35.48 |
1:17.49 |
1:59.34 |
|
2:37.89 |
|
12 |
Elias Gustavsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
34.49 |
1:15.69 |
1:59.18 |
|
2:38.47 |
|
13 |
Arman Dumanyan |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.81 |
1:19.64 |
2:02.65 |
|
2:42.04 |
|
14 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
40.41 |
1:26.22 |
2:13.35 |
|
2:57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
John Aldrin |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
29.31 |
1:02.68 |
1:37.18 |
|
2:09.58 |
|
2 |
Elias Nordgren |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
30.71 |
1:03.63 |
1:37.57 |
|
2:10.38 |
|
3 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
30.08 |
1:04.21 |
1:39.09 |
|
2:10.73 |
|
4 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
31.21 |
1:06.42 |
1:42.00 |
|
2:16.51 |
|
5 |
Robert Hellberg |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
29.77 |
1:04.63 |
1:42.28 |
|
2:17.69 |
|
6 |
Max Fahlén |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
31.63 |
1:06.89 |
1:42.81 |
|
2:18.59 |
|
7 |
Joel Larsson |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
31.01 |
1:06.08 |
1:43.39 |
|
2:20.25 |
|
8 |
Filip Rautiainen |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
30.65 |
1:05.45 |
1:42.70 |
|
2:20.37 |
|
9 |
Leo Henry Örtlund |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
34.90 |
1:14.19 |
1:53.12 |
|
2:30.63 |
|
10 |
Harry Chan |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.32 |
1:12.37 |
1:54.37 |
|
2:35.24 |
|
11 |
Markus Engström |
2001 |
Örebro Simallians |
|
38.56 |
1:21.98 |
2:07.18 |
|
2:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
27.12 |
56.75 |
1:27.62 |
|
1:58.11 |
|
2 |
William Brand |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
27.89 |
58.52 |
1:30.80 |
|
2:02.98 |
|
3 |
Ivo Kuijpers |
1999 |
Säffle Simsällskap |
|
28.59 |
1:00.46 |
1:33.42 |
|
2:04.71 |
|
4 |
Isak Brundin |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
29.47 |
1:03.97 |
1:40.38 |
|
2:14.38 |
|
5 |
Edvin Persson |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
29.45 |
1:05.19 |
1:41.99 |
|
2:16.15 |
|
6 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
30.76 |
1:05.30 |
1:43.02 |
|
2:19.60 |
|
7 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.20 |
1:06.85 |
1:45.02 |
|
2:22.24 |
|
8 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.46 |
1:09.56 |
1:48.47 |
|
2:26.31 |
|
9 |
Marcus Nordh |
2000 |
Bollnäs Simsällskap |
|
31.75 |
1:08.75 |
1:48.58 |
|
2:26.48 |
|
10 |
Adam Fröjdfeldt |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.13 |
1:12.62 |
1:55.61 |
|
2:35.73 |
|
11 |
Gustaf Hellmark |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.29 |
1:18.03 |
2:03.24 |
|
2:48.04 |
|
12 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.43 |
1:22.34 |
2:05.68 |
|
2:49.60 |
|
13 |
Eric Mejsten |
2000 |
Örebro Simallians |
|
41.37 |
1:29.38 |
2:19.72 |
|
3:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:24 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:41 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:41 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
10:02 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
10:02 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
10:50 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
39.42 |
1:26.84 |
2:13.73 |
|
2:58.58 |
|
2 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.55 |
1:28.06 |
2:15.41 |
|
3:02.60 |
|
3 |
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
44.73 |
1:35.21 |
2:25.32 |
|
3:14.79 |
|
4 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
45.13 |
1:35.54 |
2:27.01 |
|
3:15.64 |
|
5 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
46.33 |
1:39.09 |
2:31.30 |
|
3:20.26 |
|
6 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
46.20 |
1:36.88 |
2:29.85 |
|
3:22.73 |
|
7 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
46.51 |
1:39.12 |
2:32.42 |
|
3:23.91 |
|
8 |
Matilda Olausson |
2004 |
Simklubben Ena |
|
45.07 |
1:38.25 |
2:33.17 |
|
3:25.25 |
|
9 |
Matilda Lindgren |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
47.33 |
1:41.18 |
2:34.71 |
|
3:26.67 |
|
10 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
46.83 |
1:39.33 |
2:33.81 |
|
3:27.64 |
|
11 |
Lovis Westman |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
48.40 |
1:42.28 |
2:37.06 |
|
3:30.30 |
|
12 |
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
48.14 |
1:43.25 |
2:38.69 |
|
3:32.24 |
|
13 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
|
47.46 |
1:42.74 |
2:38.48 |
|
3:33.62 |
|
14 |
Frida Bengtsson |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
49.14 |
1:44.57 |
2:40.99 |
|
3:33.80 |
|
15 |
Lisa Vinger |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
48.67 |
1:44.53 |
2:41.20 |
|
3:36.12 |
|
16 |
Emilia Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
52.69 |
1:50.10 |
2:44.38 |
|
3:38.59 |
|
17 |
Granaz Harandi |
2004 |
Örebro Simallians |
|
48.87 |
1:45.25 |
2:42.95 |
|
3:39.12 |
|
18 |
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
51.38 |
1:48.72 |
2:46.93 |
|
3:41.89 |
|
19 |
Alice Johansson |
2003 |
Simklubben Ena |
|
50.56 |
1:47.50 |
2:45.54 |
|
3:41.90 |
|
20 |
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
49.65 |
1:49.87 |
2:47.82 |
|
3:42.88 |
|
21 |
Erika Svennberg |
2005 |
Örebro Simallians |
|
52.11 |
1:51.25 |
2:48.91 |
|
3:44.83 |
|
22 |
Gabriella Mosbach |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
49.35 |
1:48.16 |
2:48.14 |
|
3:45.57 |
|
23 |
Ellinor Hermann |
2003 |
Österby Simsällskap |
|
52.38 |
1:52.45 |
2:52.83 |
|
3:47.72 |
|
24 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
53.52 |
1:53.71 |
2:54.05 |
|
3:48.03 |
|
25 |
Malvina Walldén |
2005 |
Simklubben Ena |
|
50.57 |
1:49.72 |
2:50.17 |
|
3:48.34 |
|
26 |
Alina Umbaeva |
2005 |
Örebro Simallians |
|
51.25 |
1:52.23 |
2:51.97 |
|
3:48.86 |
|
27 |
Tea Persson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
51.86 |
1:51.61 |
2:53.47 |
|
3:50.79 |
|
28 |
Simona Yitbarek |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
51.92 |
1:51.97 |
2:53.58 |
|
3:52.46 |
|
29 |
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
50.25 |
1:49.24 |
2:50.90 |
|
3:52.96 |
|
30 |
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
52.34 |
1:51.11 |
2:51.49 |
|
3:53.18 |
|
31 |
Tyra Solalv |
2004 |
Örebro Simallians |
|
53.81 |
1:55.90 |
2:57.14 |
|
3:56.32 |
|
32 |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
54.84 |
1:56.85 |
2:57.96 |
|
3:57.28 |
|
33 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
58.03 |
2:03.84 |
3:10.19 |
|
4:13.20 |
|
34 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
57.49 |
2:03.25 |
3:10.39 |
|
4:16.32 |
|
35 |
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
57.58 |
2:03.09 |
3:10.92 |
|
4:16.87 |
|
36 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:00.38 |
2:06.90 |
3:13.46 |
|
4:17.34 |
|
37 |
Philippa Lindkvist |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:02.05 |
2:11.28 |
3:20.51 |
|
4:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
36.20 |
1:16.98 |
1:57.51 |
|
2:39.40 |
|
2 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
37.62 |
1:19.46 |
2:02.69 |
|
2:45.88 |
|
3 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
40.16 |
1:25.23 |
2:11.89 |
|
2:59.14 |
|
4 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
41.12 |
1:28.07 |
2:16.10 |
|
3:04.10 |
|
5 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.18 |
1:26.71 |
2:15.77 |
|
3:04.77 |
|
6 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
41.12 |
1:28.63 |
2:16.89 |
|
3:04.85 |
|
7 |
Emma Granström |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
41.47 |
1:29.59 |
2:18.84 |
|
3:09.24 |
|
8 |
Agnes Rydh-Dufva |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
43.29 |
1:33.21 |
2:24.22 |
|
3:15.04 |
|
9 |
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
45.72 |
1:38.43 |
2:30.90 |
|
3:22.24 |
|
10 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
48.19 |
1:43.60 |
2:38.09 |
|
3:29.47 |
|
11 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
48.09 |
1:42.13 |
2:36.43 |
|
3:30.02 |
|
12 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
48.71 |
1:42.41 |
2:37.80 |
|
3:31.60 |
|
13 |
Olivia Janeling |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
47.72 |
1:41.87 |
2:38.51 |
|
3:34.91 |
|
14 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
48.60 |
1:44.39 |
2:41.88 |
|
3:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
39.11 |
1:23.58 |
2:09.25 |
|
2:54.22 |
|
2 |
Moa Holmström |
2001 |
Ludvika Simsällskap |
|
37.96 |
1:23.78 |
2:09.34 |
|
2:56.21 |
|
3 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.51 |
1:28.77 |
2:16.13 |
|
3:04.11 |
|
4 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
41.73 |
1:28.41 |
2:17.51 |
|
3:06.40 |
|
5 |
Clara Lönnberg |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
42.81 |
1:32.53 |
2:22.83 |
|
3:12.03 |
|
6 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
43.89 |
1:36.94 |
2:32.36 |
|
3:23.20 |
|
7 |
Tilda Granlund |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
48.21 |
1:42.14 |
2:37.11 |
|
3:29.23 |
|
8 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
46.91 |
1:40.27 |
2:35.83 |
|
3:30.54 |
|
9 |
Johanna Råstock |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
47.67 |
1:41.26 |
2:36.78 |
|
3:31.03 |
|
10 |
Filippa Thyrman |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
48.18 |
1:43.56 |
2:40.70 |
|
3:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
38.68 |
1:22.19 |
2:07.21 |
|
2:51.51 |
|
2 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
40.27 |
1:24.86 |
2:09.23 |
|
2:53.67 |
|
3 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.35 |
1:25.15 |
2:10.02 |
|
2:55.34 |
|
4 |
Rebecka Gustafsson |
1998 |
Strängnäs Simklubb |
|
39.82 |
1:24.58 |
2:10.80 |
|
2:56.22 |
|
5 |
Agnes Humling |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
39.40 |
1:24.91 |
2:12.46 |
|
2:59.98 |
|
6 |
Sara Junevik |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
40.89 |
1:27.35 |
2:15.05 |
|
3:00.41 |
|
7 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.91 |
1:28.18 |
2:16.00 |
|
3:03.17 |
|
8 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.36 |
1:27.62 |
2:16.13 |
|
3:04.86 |
|
9 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.83 |
1:30.69 |
2:19.47 |
|
3:07.90 |
|
10 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.85 |
1:29.78 |
2:17.95 |
|
3:08.24 |
|
11 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
42.13 |
1:30.56 |
2:20.31 |
|
3:09.46 |
|
12 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
43.38 |
1:31.68 |
2:22.17 |
|
3:12.41 |
|
13 |
Thea Wahlström |
2000 |
Katrineholms Simsällskap |
|
44.27 |
1:34.21 |
2:25.91 |
|
3:17.52 |
|
14 |
Emma Waara |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
46.22 |
1:37.62 |
2:29.85 |
|
3:19.79 |
|
15 |
Hanna Karlsson |
2000 |
Simsällskapet Mora |
|
43.16 |
1:34.51 |
2:28.80 |
|
3:23.22 |
|
16 |
Mikaela Juhler |
2000 |
Örebro Simallians |
|
47.97 |
1:42.91 |
2:36.97 |
|
3:29.67 |
|
17 |
Terese Engström |
1999 |
Örebro Simallians |
|
53.27 |
1:50.99 |
2:51.24 |
|
3:48.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
10:50 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:01 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:15.76 |
2:45.73 |
4:25.89 |
|
5:42.26 |
|
2 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
1:26.01 |
2:57.69 |
4:33.14 |
|
5:48.28 |
|
3 |
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:29.20 |
3:09.65 |
4:50.42 |
|
6:14.77 |
|
4 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:32.78 |
3:13.41 |
4:59.46 |
|
6:27.06 |
|
5 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:54.33 |
3:39.41 |
5:37.19 |
|
7:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
1:10.51 |
2:32.98 |
4:07.37 |
|
5:21.58 |
|
2 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
1:14.05 |
2:43.30 |
4:26.10 |
|
5:37.47 |
|
3 |
Elias Persson |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
1:23.52 |
2:56.58 |
4:33.42 |
|
5:48.47 |
|
4 |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:19.12 |
3:01.46 |
4:45.89 |
|
6:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:07.53 |
2:26.81 |
3:59.20 |
|
5:08.56 |
|
- |
Johan Brewitz |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivo Kuijpers |
1999 |
Säffle Simsällskap |
|
1:08.46 |
2:28.83 |
4:07.25 |
|
5:17.19 |
|
2 |
Lukas Hill |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
1:12.59 |
2:41.65 |
4:21.40 |
|
5:40.53 |
|
3 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
1:21.99 |
2:53.08 |
4:26.82 |
|
5:45.38 |
|
4 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.78 |
2:56.45 |
5:02.54 |
|
6:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:01 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:56 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:14.56 |
2:36.22 |
3:59.71 |
5:24.15 |
20:50.68 |
|
|
|
|
|
|
6:48.92 |
8:13.67 |
9:38.07 |
11:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
12:27.13 |
13:50.81 |
15:14.29 |
16:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
18:05.89 |
19:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.02 |
2:27.23 |
3:44.65 |
5:02.54 |
19:22.63 |
|
|
|
|
|
|
6:21.02 |
7:39.13 |
8:57.96 |
10:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
11:35.41 |
12:53.57 |
14:11.28 |
15:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
16:49.95 |
18:08.39 |
|
|
|
|
2 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:13.41 |
2:35.27 |
3:58.27 |
5:21.29 |
20:13.58 |
|
|
|
|
|
|
6:43.72 |
8:05.59 |
9:27.58 |
10:48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
12:10.50 |
13:31.16 |
14:52.94 |
16:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
17:37.77 |
18:57.75 |
|
|
|
|
3 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:18.40 |
2:43.53 |
4:08.09 |
5:33.03 |
21:11.58 |
|
|
|
|
|
|
6:58.13 |
8:24.01 |
9:49.55 |
11:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
12:40.73 |
14:05.74 |
15:32.77 |
16:58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
18:24.50 |
19:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malin Eklund |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.94 |
2:29.28 |
3:46.60 |
5:03.66 |
19:11.25 |
|
|
|
|
|
|
6:21.19 |
7:39.22 |
8:58.22 |
10:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
11:35.74 |
12:53.60 |
14:09.80 |
15:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
16:42.74 |
17:58.39 |
|
|
|
|
2 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.41 |
2:46.21 |
4:14.37 |
5:42.34 |
21:55.87 |
|
|
|
|
|
|
7:11.54 |
8:40.85 |
10:10.35 |
11:38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
13:06.91 |
14:34.91 |
16:03.49 |
17:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
19:01.52 |
20:29.72 |
|
|
|
|
3 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:25.41 |
2:58.28 |
4:30.67 |
6:02.99 |
23:05.69 |
|
|
|
|
|
|
7:36.29 |
9:11.38 |
10:45.36 |
12:19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
13:51.77 |
15:24.30 |
16:58.49 |
18:32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
20:04.90 |
21:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.48 |
2:28.04 |
3:44.66 |
5:01.27 |
18:55.89 |
|
|
|
|
|
|
6:17.21 |
7:33.16 |
8:49.47 |
10:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
11:23.17 |
12:39.23 |
13:55.39 |
15:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
16:27.97 |
17:44.28 |
|
|
|
|
2 |
Emma Widen |
1999 |
Österby Simsällskap |
|
1:14.25 |
2:35.77 |
3:58.34 |
5:21.44 |
20:16.00 |
|
|
|
|
|
|
6:44.31 |
8:06.17 |
9:28.79 |
10:50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
12:13.37 |
13:36.50 |
14:57.61 |
16:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
17:40.76 |
19:01.03 |
|
|
|
|
3 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
1:18.90 |
2:44.12 |
4:10.58 |
5:36.86 |
21:28.34 |
|
|
|
|
|
|
7:03.61 |
8:30.11 |
9:56.94 |
11:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
12:50.61 |
14:17.76 |
15:45.40 |
17:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
18:39.39 |
20:04.41 |
|
|
|
|
4 |
Amanda Lindgren |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
1:21.91 |
2:51.02 |
4:21.57 |
5:53.38 |
22:21.92 |
|
|
|
|
|
|
7:23.88 |
8:53.75 |
10:23.86 |
11:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
13:23.76 |
14:53.64 |
16:23.15 |
17:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
19:24.68 |
20:54.56 |
|
|
|
|
5 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:21.11 |
2:49.82 |
4:21.39 |
5:51.19 |
22:39.47 |
|
|
|
|
|
|
7:23.04 |
8:56.45 |
10:28.59 |
12:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
13:36.32 |
15:08.42 |
16:40.60 |
18:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
19:43.35 |
21:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:56 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
13:12 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:15.33 |
2:34.43 |
3:54.08 |
5:11.92 |
10:09.25 |
|
|
|
|
|
|
6:28.28 |
7:44.35 |
8:58.13 |
|
|
|
2 |
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:10.19 |
2:25.56 |
3:43.01 |
5:01.68 |
10:13.74 |
|
|
|
|
|
|
6:21.75 |
7:41.22 |
8:59.70 |
|
|
|
3 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:15.84 |
2:37.98 |
4:00.95 |
5:23.69 |
10:46.42 |
|
|
|
|
|
|
6:46.85 |
8:09.61 |
9:29.74 |
|
|
|
4 |
Elvira Dalin |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
1:14.36 |
2:35.35 |
3:57.60 |
5:19.28 |
10:51.26 |
|
|
|
|
|
|
6:42.03 |
8:05.49 |
9:29.69 |
|
|
|
5 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
1:19.15 |
2:43.19 |
4:06.56 |
5:30.55 |
11:00.80 |
|
|
|
|
|
|
6:54.54 |
8:18.05 |
9:40.69 |
|
|
|
6 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:20.40 |
2:47.48 |
4:15.35 |
5:42.68 |
11:22.71 |
|
|
|
|
|
|
7:10.35 |
8:37.13 |
10:02.92 |
|
|
|
7 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:19.05 |
2:45.75 |
4:14.51 |
5:43.54 |
11:36.64 |
|
|
|
|
|
|
7:13.12 |
8:44.26 |
10:13.59 |
|
|
|
8 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
1:24.21 |
2:54.68 |
4:26.86 |
5:57.04 |
11:52.84 |
|
|
|
|
|
|
7:28.66 |
8:59.21 |
10:27.42 |
|
|
|
9 |
Alicia Budden |
2004 |
Simklubben Ena |
|
1:21.04 |
2:52.43 |
4:23.72 |
5:54.63 |
11:57.08 |
|
|
|
|
|
|
7:27.16 |
8:59.11 |
10:32.47 |
|
|
|
10 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:24.45 |
2:54.64 |
4:25.89 |
5:56.30 |
11:58.22 |
|
|
|
|
|
|
7:27.61 |
8:58.09 |
10:28.14 |
|
|
|
11 |
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Simklubben Ena |
|
1:22.22 |
2:55.50 |
4:29.26 |
6:01.40 |
11:59.85 |
|
|
|
|
|
|
7:33.70 |
9:05.32 |
10:35.73 |
|
|
|
12 |
Josefin Fundberg |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:27.26 |
3:02.46 |
4:37.75 |
6:12.57 |
12:24.68 |
|
|
|
|
|
|
7:48.15 |
9:23.83 |
10:57.07 |
|
|
|
13 |
Stella Verner |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:28.85 |
3:06.49 |
4:41.36 |
6:16.92 |
12:34.02 |
|
|
|
|
|
|
7:51.10 |
9:27.85 |
11:00.06 |
|
|
|
14 |
Lovis Westman |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:28.95 |
3:08.65 |
4:48.24 |
6:27.29 |
12:49.92 |
|
|
|
|
|
|
8:04.77 |
9:43.30 |
11:18.70 |
|
|
|
15 |
Eva Shahverdyan |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:31.05 |
3:10.96 |
4:51.11 |
6:29.96 |
12:52.82 |
|
|
|
|
|
|
8:06.81 |
9:44.97 |
11:21.94 |
|
|
|
16 |
Isabelle Persson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:31.52 |
3:11.54 |
4:50.65 |
6:30.76 |
13:02.06 |
|
|
|
|
|
|
8:09.58 |
9:48.36 |
11:25.58 |
|
|
|
17 |
Amy Smit |
2003 |
Bålsta Simklubb |
|
1:29.30 |
3:08.57 |
4:50.28 |
6:33.12 |
13:13.22 |
|
|
|
|
|
|
8:14.86 |
9:56.98 |
11:37.92 |
|
|
|
18 |
Sofia Ingemansson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:29.53 |
3:10.37 |
4:52.56 |
6:35.21 |
13:27.49 |
|
|
|
|
|
|
8:19.70 |
10:02.83 |
11:46.64 |
|
|
|
19 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:30.93 |
3:14.66 |
4:59.83 |
6:43.50 |
13:30.41 |
|
|
|
|
|
|
8:27.71 |
10:12.74 |
11:54.23 |
|
|
|
20 |
Tea Persson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:31.33 |
3:14.70 |
4:59.18 |
6:44.78 |
13:35.03 |
|
|
|
|
|
|
8:30.30 |
10:13.56 |
11:57.46 |
|
|
|
21 |
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:35.08 |
3:18.09 |
5:00.87 |
6:43.46 |
13:44.67 |
|
|
|
|
|
|
8:29.30 |
10:15.28 |
12:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:11.87 |
2:30.70 |
3:49.07 |
5:07.55 |
10:12.22 |
|
|
|
|
|
|
6:24.69 |
7:41.90 |
8:59.68 |
|
|
|
2 |
Adelina Walldén |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:12.98 |
2:31.60 |
3:51.07 |
5:10.05 |
10:21.00 |
|
|
|
|
|
|
6:28.18 |
7:46.45 |
9:05.61 |
|
|
|
3 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:14.69 |
2:35.40 |
3:57.61 |
5:19.34 |
10:37.46 |
|
|
|
|
|
|
6:40.32 |
8:02.71 |
9:21.92 |
|
|
|
4 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
1:19.25 |
2:42.14 |
4:04.36 |
5:25.91 |
10:52.54 |
|
|
|
|
|
|
6:48.37 |
8:09.35 |
9:31.02 |
|
|
|
5 |
Emilia Boberg |
2002 |
Simklubben Ena |
|
1:18.97 |
2:46.46 |
4:12.83 |
5:38.08 |
11:15.84 |
|
|
|
|
|
|
7:05.08 |
8:31.78 |
9:56.97 |
|
|
|
6 |
Saga Bäckström |
2002 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:16.24 |
2:42.08 |
4:07.65 |
5:35.10 |
11:18.17 |
|
|
|
|
|
|
7:02.12 |
8:29.28 |
9:55.38 |
|
|
|
7 |
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:18.79 |
2:45.12 |
4:11.56 |
5:39.26 |
11:19.25 |
|
|
|
|
|
|
7:06.17 |
8:33.65 |
9:58.79 |
|
|
|
8 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
1:23.51 |
2:53.94 |
4:25.69 |
5:56.54 |
11:46.42 |
|
|
|
|
|
|
7:27.84 |
8:56.67 |
10:24.18 |
|
|
|
9 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:24.90 |
2:56.26 |
4:28.60 |
5:59.58 |
11:57.68 |
|
|
|
|
|
|
7:30.94 |
9:02.28 |
10:32.38 |
|
|
|
10 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:28.77 |
3:06.22 |
4:41.98 |
6:18.72 |
12:33.16 |
|
|
|
|
|
|
7:54.07 |
9:28.97 |
11:03.47 |
|
|
|
11 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:26.69 |
3:02.22 |
4:38.38 |
6:14.59 |
12:38.12 |
|
|
|
|
|
|
7:50.67 |
9:27.09 |
11:03.83 |
|
|
|
12 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:28.92 |
3:08.07 |
4:47.62 |
6:22.94 |
12:42.34 |
|
|
|
|
|
|
7:59.80 |
9:35.81 |
11:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Fagersta Simklubb |
|
1:11.04 |
2:29.57 |
3:48.59 |
5:08.13 |
10:26.74 |
|
|
|
|
|
|
6:28.17 |
7:49.16 |
9:09.15 |
|
|
|
2 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:14.23 |
2:34.46 |
3:55.65 |
5:16.98 |
10:40.47 |
|
|
|
|
|
|
6:38.64 |
8:00.32 |
9:21.13 |
|
|
|
3 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:13.45 |
2:34.45 |
3:55.04 |
5:17.59 |
10:44.62 |
|
|
|
|
|
|
6:39.85 |
8:01.41 |
9:24.37 |
|
|
|
4 |
Elina Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:14.25 |
2:35.80 |
3:58.45 |
5:21.37 |
10:44.69 |
|
|
|
|
|
|
6:44.67 |
8:07.67 |
9:27.87 |
|
|
|
5 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:14.03 |
2:35.40 |
3:57.40 |
5:18.74 |
10:45.08 |
|
|
|
|
|
|
6:40.78 |
8:03.33 |
9:24.85 |
|
|
|
6 |
Emelie Widhe |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:15.65 |
2:38.27 |
4:00.96 |
5:24.28 |
10:46.44 |
|
|
|
|
|
|
6:48.08 |
8:10.15 |
9:30.70 |
|
|
|
7 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
1:17.64 |
2:43.14 |
4:09.07 |
5:36.15 |
11:19.90 |
|
|
|
|
|
|
7:03.07 |
8:30.28 |
9:56.43 |
|
|
|
8 |
Karolin Holmberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:19.03 |
2:46.23 |
4:14.18 |
5:40.81 |
11:24.81 |
|
|
|
|
|
|
7:07.72 |
8:34.56 |
10:01.09 |
|
|
|
9 |
Linn Granlund |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:20.67 |
2:49.99 |
4:20.69 |
5:53.22 |
11:49.87 |
|
|
|
|
|
|
7:24.66 |
8:56.04 |
10:25.54 |
|
|
|
10 |
Filippa Thyrman |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:22.14 |
2:51.90 |
4:22.62 |
5:53.44 |
11:49.92 |
|
|
|
|
|
|
7:24.86 |
8:56.61 |
10:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Eriksson |
1998 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:07.02 |
2:20.28 |
3:34.92 |
4:50.89 |
9:54.28 |
|
|
|
|
|
|
6:07.21 |
7:23.70 |
8:40.10 |
|
|
|
2 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:08.72 |
2:24.07 |
3:40.66 |
4:58.18 |
10:09.49 |
|
|
|
|
|
|
6:16.96 |
7:34.95 |
8:53.20 |
|
|
|
3 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:09.55 |
2:26.56 |
3:44.24 |
5:02.41 |
10:15.01 |
|
|
|
|
|
|
6:20.57 |
7:39.77 |
8:58.83 |
|
|
|
4 |
Ronja Rantanen |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
1:11.36 |
2:29.62 |
3:48.80 |
5:07.29 |
10:18.35 |
|
|
|
|
|
|
6:25.76 |
7:43.88 |
9:01.54 |
|
|
|
5 |
Cecilia Czarnecki |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:12.58 |
2:31.59 |
3:51.16 |
5:10.95 |
10:24.79 |
|
|
|
|
|
|
6:30.37 |
7:49.55 |
9:09.26 |
|
|
|
6 |
Alva Nykvist |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
1:11.78 |
2:30.86 |
3:49.78 |
5:08.28 |
10:26.75 |
|
|
|
|
|
|
6:28.17 |
7:48.96 |
9:09.56 |
|
|
|
7 |
Sara Junevik |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
1:13.41 |
2:35.24 |
3:59.54 |
5:23.82 |
10:46.50 |
|
|
|
|
|
|
6:47.50 |
8:08.97 |
9:29.95 |
|
|
|
8 |
Amanda Kullman |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.28 |
2:37.76 |
4:00.55 |
5:22.41 |
10:54.39 |
|
|
|
|
|
|
6:45.89 |
8:09.67 |
9:33.66 |
|
|
|
9 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:18.11 |
2:43.44 |
4:09.75 |
5:36.62 |
11:18.93 |
|
|
|
|
|
|
7:03.35 |
8:29.86 |
9:55.46 |
|
|
|
10 |
Michelle Cen |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:20.67 |
2:49.73 |
4:20.36 |
5:51.08 |
11:48.59 |
|
|
|
|
|
|
7:20.94 |
8:51.76 |
10:22.89 |
|
|
|
11 |
Mikaela Juhler |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:26.20 |
2:57.00 |
4:29.16 |
6:01.81 |
12:03.93 |
|
|
|
|
|
|
7:35.63 |
9:08.25 |
10:39.01 |
|
|
|
12 |
Terese Engström |
1999 |
Örebro Simallians |
|
1:25.01 |
2:58.86 |
4:34.33 |
6:09.34 |
12:23.29 |
|
|
|
|
|
|
7:44.09 |
9:17.88 |
10:52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
13:12 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
15:05 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.81 |
1:16.55 |
1:58.74 |
|
2:40.53 |
|
2 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.60 |
1:20.96 |
2:05.00 |
|
2:47.27 |
|
3 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
41.59 |
1:29.05 |
2:19.23 |
|
3:07.21 |
|
4 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.55 |
1:29.41 |
2:18.84 |
|
3:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
35.40 |
1:17.30 |
1:59.25 |
|
2:39.23 |
|
2 |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.88 |
1:19.15 |
2:10.56 |
|
2:59.64 |
|
3 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
40.25 |
1:32.11 |
2:27.64 |
|
3:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
29.02 |
1:02.79 |
1:37.72 |
|
2:13.18 |
|
2 |
Karl Lindoff |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
30.44 |
1:06.27 |
1:43.76 |
|
2:21.24 |
|
3 |
Edvin Persson |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
31.44 |
1:10.79 |
1:51.78 |
|
2:29.95 |
|
4 |
Anton Waller-Kaustinen |
2000 |
Borlänge Simsällskap |
|
36.97 |
1:22.30 |
2:11.31 |
|
2:58.53 |
|
5 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.67 |
1:33.28 |
2:30.21 |
|
3:27.63 |
|
- |
Lukas Hill |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
15:05 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
15:51 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
33.85 |
1:15.02 |
2:01.66 |
|
2:36.33 |
|
2 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
34.34 |
1:22.44 |
2:17.09 |
|
2:54.80 |
|
3 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
40.10 |
1:30.47 |
2:16.29 |
|
2:55.88 |
|
4 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
38.62 |
1:25.69 |
2:18.54 |
|
2:57.29 |
|
5 |
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
38.94 |
1:26.43 |
2:17.39 |
|
2:57.86 |
|
6 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
40.71 |
1:29.08 |
2:18.60 |
|
2:59.25 |
|
7 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
38.69 |
1:24.75 |
2:19.09 |
|
3:00.30 |
|
8 |
Frida Bengtsson |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.71 |
1:23.32 |
2:18.22 |
|
3:00.73 |
|
9 |
Lisa Vinger |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.47 |
1:29.22 |
2:22.03 |
|
3:04.06 |
|
10 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
41.84 |
1:31.61 |
2:22.92 |
|
3:04.63 |
|
11 |
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
39.96 |
1:30.35 |
2:23.13 |
|
3:05.58 |
|
12 |
Jennifer Bethiso |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.33 |
1:27.42 |
2:25.33 |
|
3:08.93 |
|
13 |
Sara Randerstedt |
2004 |
Simklubben Ena |
|
42.53 |
1:32.85 |
2:31.52 |
|
3:10.14 |
|
14 |
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.47 |
1:30.32 |
2:30.02 |
|
3:11.25 |
|
15 |
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
43.60 |
1:35.52 |
2:29.02 |
|
3:11.93 |
|
16 |
Matilda Lindgren |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
44.53 |
1:34.32 |
2:27.89 |
|
3:12.07 |
|
17 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.70 |
1:37.17 |
2:28.86 |
|
3:13.41 |
|
18 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
|
40.86 |
1:34.90 |
2:29.23 |
|
3:13.95 |
|
19 |
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
43.18 |
1:36.28 |
2:32.67 |
|
3:14.81 |
|
20 |
Josefin Fundberg |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.14 |
1:30.99 |
2:34.41 |
|
3:16.06 |
|
21 |
Moa Hammarbäck |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
44.41 |
1:34.00 |
2:35.11 |
|
3:16.98 |
|
22 |
Malvina Walldén |
2005 |
Simklubben Ena |
|
43.44 |
1:36.62 |
2:30.88 |
|
3:17.23 |
|
23 |
Alice Johansson |
2003 |
Simklubben Ena |
|
43.35 |
1:36.36 |
2:33.96 |
|
3:17.69 |
|
24 |
Alina Umbaeva |
2005 |
Örebro Simallians |
|
43.98 |
1:38.46 |
2:36.92 |
|
3:19.88 |
|
25 |
Amy Smit |
2003 |
Bålsta Simklubb |
|
43.14 |
1:35.96 |
2:37.22 |
|
3:20.47 |
|
26 |
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
44.50 |
1:38.05 |
2:37.00 |
|
3:20.77 |
|
27 |
Anna Nyberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
44.78 |
1:37.51 |
2:34.85 |
|
3:21.57 |
|
28 |
Ellinor Hermann |
2003 |
Österby Simsällskap |
|
46.39 |
1:40.05 |
2:39.28 |
|
3:21.82 |
|
29 |
Eva Shahverdyan |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.99 |
1:37.93 |
2:38.82 |
|
3:22.31 |
|
30 |
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
47.92 |
1:40.80 |
2:39.34 |
|
3:24.00 |
|
31 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.05 |
1:40.21 |
2:36.70 |
|
3:24.31 |
|
32 |
Sofi Holmberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
42.45 |
1:38.30 |
2:36.85 |
|
3:26.18 |
|
33 |
Tea Persson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
48.71 |
1:46.05 |
2:45.46 |
|
3:29.99 |
|
34 |
Amalia Mowafy |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
47.60 |
1:42.06 |
2:47.90 |
|
3:31.80 |
|
35 |
Isabelle Persson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
48.26 |
1:42.00 |
2:45.91 |
|
3:32.71 |
|
36 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
50.76 |
1:44.72 |
2:49.49 |
|
3:36.88 |
|
37 |
Simona Yitbarek |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
48.53 |
1:43.86 |
2:48.09 |
|
3:37.09 |
|
38 |
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
53.45 |
1:48.54 |
2:47.75 |
|
3:40.46 |
|
39 |
Alice Englund |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
58.73 |
1:55.44 |
2:54.97 |
|
3:43.26 |
|
40 |
Emilia Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
55.86 |
1:55.83 |
2:52.14 |
|
3:43.53 |
|
41 |
Sofia Ingemansson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
53.15 |
1:48.12 |
2:57.39 |
|
3:45.52 |
|
42 |
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
53.03 |
1:54.16 |
2:58.97 |
|
3:47.22 |
|
43 |
Angelina Zander |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
53.17 |
1:49.29 |
2:57.41 |
|
3:49.98 |
|
44 |
Emelie Ekvall |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
57.78 |
1:56.96 |
2:59.22 |
|
3:50.88 |
|
45 |
Tyra Solalv |
2004 |
Örebro Simallians |
|
57.58 |
1:46.05 |
2:04.31 |
|
3:53.51 |
|
46 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
59.12 |
2:03.57 |
3:10.94 |
|
4:06.45 |
|
47 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:05.98 |
2:05.17 |
3:09.35 |
|
4:06.63 |
|
48 |
Philippa Lindkvist |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:00.45 |
2:02.60 |
3:13.79 |
|
4:10.35 |
|
- |
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Emilia Teglöf |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Granaz Harandi |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.51 |
1:12.13 |
1:55.26 |
|
2:30.61 |
|
2 |
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.09 |
1:11.91 |
1:57.00 |
|
2:32.93 |
|
3 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
33.73 |
1:15.32 |
1:58.49 |
|
2:33.83 |
|
4 |
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.39 |
1:16.30 |
2:02.64 |
|
2:37.25 |
|
5 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
37.89 |
1:18.49 |
2:04.30 |
|
2:40.90 |
|
6 |
Hilda Sander |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
34.53 |
1:19.48 |
2:05.54 |
|
2:42.14 |
|
7 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.27 |
1:19.36 |
2:07.01 |
|
2:46.87 |
|
8 |
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
39.39 |
1:27.04 |
2:07.15 |
|
2:47.38 |
|
9 |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.80 |
1:18.20 |
2:08.67 |
|
2:49.40 |
|
10 |
Adelina Walldén |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
38.02 |
1:23.80 |
2:12.39 |
|
2:51.82 |
|
11 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
36.23 |
1:23.49 |
2:14.58 |
|
2:52.93 |
|
12 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
39.83 |
1:23.95 |
2:15.77 |
|
2:54.26 |
|
13 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
37.65 |
1:23.77 |
2:15.79 |
|
2:54.48 |
|
14 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
36.11 |
1:25.44 |
2:12.20 |
|
2:55.56 |
|
15 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
38.18 |
1:24.13 |
2:19.04 |
|
2:58.16 |
|
16 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
37.54 |
1:27.77 |
2:20.27 |
|
2:58.99 |
|
17 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.43 |
1:26.72 |
2:19.97 |
|
3:00.68 |
|
18 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
39.99 |
1:27.05 |
2:21.74 |
|
3:02.48 |
|
19 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.70 |
1:31.94 |
2:26.92 |
|
3:08.49 |
|
20 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
50.32 |
1:43.99 |
2:37.92 |
|
3:22.90 |
|
21 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
46.28 |
1:37.19 |
2:43.59 |
|
3:27.36 |
|
- |
Amanda Lindow |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Olivia Janeling |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
34.16 |
1:15.26 |
2:00.62 |
|
2:34.93 |
|
2 |
Malin Eklund |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
34.62 |
1:18.77 |
2:00.20 |
|
2:36.08 |
|
3 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
34.52 |
1:17.62 |
2:04.97 |
|
2:43.85 |
|
4 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.55 |
1:18.33 |
2:10.57 |
|
2:47.84 |
|
5 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
35.46 |
1:20.78 |
2:09.93 |
|
2:48.80 |
|
6 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
38.12 |
1:20.47 |
2:12.12 |
|
2:51.21 |
|
7 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Fagersta Simklubb |
|
38.82 |
1:22.94 |
2:16.46 |
|
2:52.34 |
|
8 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.87 |
1:22.84 |
2:15.26 |
|
2:55.45 |
|
9 |
Linn Granlund |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
37.70 |
1:27.89 |
2:20.36 |
|
3:00.80 |
|
10 |
Yasmine Nadouri |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.18 |
1:26.09 |
2:21.21 |
|
3:01.70 |
|
11 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
36.30 |
1:25.86 |
2:19.29 |
|
3:02.79 |
|
12 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.44 |
1:30.92 |
2:25.07 |
|
3:07.21 |
|
13 |
Johanna Råstock |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
43.60 |
1:41.09 |
2:35.38 |
|
3:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Eriksson |
1998 |
Strängnäs Simklubb |
|
31.57 |
1:12.17 |
1:57.17 |
|
2:31.41 |
|
2 |
Rebecka Gustafsson |
1998 |
Strängnäs Simklubb |
|
30.74 |
1:12.91 |
1:58.58 |
|
2:32.04 |
|
3 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.35 |
1:17.32 |
2:01.59 |
|
2:36.02 |
|
4 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.49 |
1:13.43 |
1:59.60 |
|
2:37.75 |
|
5 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
33.51 |
1:15.71 |
1:59.72 |
|
2:37.96 |
|
6 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
33.49 |
1:15.96 |
2:00.30 |
|
2:38.05 |
|
7 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
33.71 |
1:17.43 |
2:04.93 |
|
2:42.77 |
|
8 |
Agnes Humling |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
35.98 |
1:19.02 |
2:07.05 |
|
2:43.75 |
|
9 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.25 |
1:16.59 |
2:10.33 |
|
2:44.18 |
|
10 |
Sandra Rääf |
2000 |
Örebro Simallians |
|
33.24 |
1:14.90 |
2:05.05 |
|
2:45.99 |
|
11 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.40 |
1:20.35 |
2:08.23 |
|
2:46.64 |
|
12 |
Anna Viinapuu |
2000 |
Bålsta Simklubb |
|
35.26 |
1:21.62 |
2:11.39 |
|
2:47.31 |
|
13 |
Sandra Lundqvist |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
34.90 |
1:20.84 |
2:11.09 |
|
2:49.93 |
|
14 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.90 |
1:21.33 |
2:13.19 |
|
2:52.10 |
|
15 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.82 |
1:23.24 |
2:12.13 |
|
2:52.82 |
|
16 |
Ellinor Larsson |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
35.10 |
1:22.55 |
2:15.77 |
|
2:54.32 |
|
17 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
43.05 |
1:32.25 |
2:19.93 |
|
2:59.42 |
|
18 |
Emilia Eerola |
1999 |
Karlskoga Simförening |
|
38.13 |
1:30.17 |
2:23.03 |
|
3:04.15 |
|
19 |
Amanda Lindgren |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
40.02 |
1:30.14 |
2:23.98 |
|
3:06.37 |
|
20 |
Mikaela Juhler |
2000 |
Örebro Simallians |
|
39.38 |
1:33.58 |
2:26.86 |
|
3:08.03 |
|
21 |
Terese Engström |
1999 |
Örebro Simallians |
|
44.61 |
1:31.42 |
2:30.06 |
|
3:13.00 |
|
22 |
Michelle Cen |
2000 |
Örebro Simallians |
|
40.49 |
1:32.33 |
2:30.53 |
|
3:14.24 |
|
23 |
Moa Alden |
2000 |
Avesta Simsällskap |
|
45.06 |
1:40.72 |
2:38.46 |
|
3:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
15:51 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:29 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: YGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:10.02 |
2:25.82 |
3:39.85 |
|
4:53.54 |
|
2 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
1:13.50 |
2:31.79 |
3:50.38 |
|
5:07.48 |
|
3 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:12.94 |
2:32.89 |
3:51.52 |
|
5:10.31 |
|
4 |
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:13.77 |
2:35.48 |
3:55.97 |
|
5:15.67 |
|
5 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
1:13.84 |
2:35.98 |
3:59.01 |
|
5:18.05 |
|
6 |
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:13.80 |
2:37.28 |
4:02.86 |
|
5:25.34 |
|
7 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:14.32 |
2:38.65 |
4:05.45 |
|
5:30.46 |
|
8 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.84 |
2:45.80 |
4:11.25 |
|
5:32.09 |
|
9 |
Anton Rautiainen |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:14.86 |
2:41.84 |
4:10.32 |
|
5:35.64 |
|
10 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:20.30 |
2:45.54 |
4:12.81 |
|
5:37.62 |
|
11 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:23.28 |
2:56.42 |
4:25.91 |
|
5:49.28 |
|
12 |
Måns Rydergren |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:23.37 |
2:56.94 |
4:25.26 |
|
5:49.31 |
|
13 |
Samuel Rundgren |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:25.57 |
2:59.28 |
4:33.78 |
|
6:00.18 |
|
14 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:29.46 |
3:09.02 |
4:47.21 |
|
6:15.60 |
|
15 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:29.30 |
3:09.56 |
4:46.21 |
|
6:18.08 |
|
16 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:33.71 |
3:14.20 |
4:51.32 |
|
6:19.93 |
|
17 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:33.08 |
3:11.71 |
4:47.38 |
|
6:21.20 |
|
18 |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:30.63 |
3:12.18 |
4:52.98 |
|
6:30.13 |
|
19 |
Daniel Kördel |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:33.37 |
3:17.45 |
5:02.60 |
|
6:42.57 |
|
20 |
Axel Skoglund |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:36.80 |
3:21.95 |
5:07.77 |
|
6:51.15 |
|
21 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:39.50 |
3:28.18 |
5:16.33 |
|
6:54.65 |
|
22 |
Sigge Verner |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:41.80 |
3:32.15 |
5:24.79 |
|
7:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: YGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
1:07.08 |
2:18.72 |
3:30.42 |
|
4:38.85 |
|
2 |
Marcus Johnsson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
1:05.33 |
2:17.47 |
3:31.37 |
|
4:43.33 |
|
3 |
Elias Persson |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
1:10.25 |
2:29.71 |
3:51.12 |
|
5:10.41 |
|
4 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:15.38 |
2:36.86 |
3:57.53 |
|
5:14.51 |
|
5 |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:15.18 |
2:38.87 |
4:01.68 |
|
5:17.33 |
|
6 |
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:11.86 |
2:33.89 |
3:57.04 |
|
5:20.36 |
|
7 |
Per Granlund |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:13.36 |
2:35.75 |
4:00.10 |
|
5:20.63 |
|
8 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:18.98 |
2:41.41 |
4:03.16 |
|
5:22.47 |
|
9 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:16.14 |
2:39.73 |
4:02.39 |
|
5:23.56 |
|
10 |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:18.55 |
2:45.39 |
4:12.28 |
|
5:34.90 |
|
11 |
Elias Gustavsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:16.96 |
2:43.18 |
4:10.41 |
|
5:38.80 |
|
12 |
Arman Dumanyan |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.91 |
2:50.35 |
4:18.10 |
|
5:42.35 |
|
13 |
Hampus Frykman |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
1:16.94 |
2:46.50 |
4:16.78 |
|
5:44.81 |
|
14 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:30.46 |
3:11.44 |
4:53.39 |
|
6:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: YGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
John Aldrin |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:04.07 |
2:13.26 |
3:24.59 |
|
4:34.81 |
|
2 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:07.03 |
2:18.82 |
3:30.83 |
|
4:39.78 |
|
3 |
Johan Brewitz |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.30 |
2:21.73 |
3:33.86 |
|
4:46.08 |
|
4 |
Max Fahlén |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:09.16 |
2:23.47 |
3:36.52 |
|
4:48.54 |
|
5 |
Elias Nordgren |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
1:09.81 |
2:25.52 |
3:41.45 |
|
4:56.35 |
|
6 |
Marcus Ålenius |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:07.22 |
2:24.41 |
3:43.74 |
|
5:00.27 |
|
7 |
Robert Hellberg |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:10.95 |
2:29.84 |
3:50.63 |
|
5:06.67 |
|
8 |
Filip Rautiainen |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:09.18 |
2:28.17 |
3:48.87 |
|
5:07.70 |
|
9 |
Leo Henry Örtlund |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:16.20 |
2:38.90 |
4:02.13 |
|
5:21.46 |
|
10 |
Harry Chan |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.15 |
2:43.10 |
4:14.37 |
|
5:41.85 |
|
11 |
Markus Engström |
2001 |
Örebro Simallians |
|
1:26.09 |
2:59.44 |
4:30.02 |
|
5:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: YGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Brand |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:00.14 |
2:09.99 |
3:20.97 |
|
4:28.95 |
|
2 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:05.88 |
2:19.42 |
3:32.13 |
|
4:47.47 |
|
3 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:08.71 |
2:23.37 |
3:38.92 |
|
4:53.08 |
|
4 |
Marcus Nordh |
2000 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:09.37 |
2:28.48 |
3:49.93 |
|
5:10.35 |
|
5 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
1:10.10 |
2:31.59 |
3:54.68 |
|
5:13.59 |
|
6 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.83 |
2:30.69 |
3:53.11 |
|
5:14.40 |
|
7 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.15 |
2:32.19 |
3:54.76 |
|
5:16.13 |
|
8 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:26.47 |
2:58.68 |
4:30.97 |
|
6:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:29 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:08 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:08 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:27 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
36.05 |
1:16.46 |
1:56.48 |
|
2:32.29 |
|
2 |
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
36.36 |
1:16.24 |
1:57.28 |
|
2:38.11 |
|
3 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
38.02 |
1:18.92 |
1:59.76 |
|
2:38.67 |
|
4 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.20 |
1:19.87 |
2:02.97 |
|
2:45.02 |
|
5 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
39.30 |
1:21.99 |
2:05.23 |
|
2:47.29 |
|
6 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.69 |
1:25.38 |
2:08.92 |
|
2:50.30 |
|
7 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
41.60 |
1:24.93 |
2:09.60 |
|
2:52.53 |
|
8 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.19 |
1:27.21 |
2:12.25 |
|
2:56.38 |
|
9 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.33 |
1:29.26 |
2:14.55 |
|
2:58.13 |
|
10 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
45.09 |
1:32.55 |
2:18.79 |
|
3:03.42 |
|
11 |
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
43.21 |
1:30.54 |
2:17.91 |
|
3:03.45 |
|
12 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.29 |
1:30.69 |
2:18.40 |
|
3:04.86 |
|
13 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.00 |
1:32.35 |
2:22.07 |
|
3:08.85 |
|
14 |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
44.78 |
1:34.61 |
2:24.64 |
|
3:11.78 |
|
15 |
Samuel Rundgren |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
48.08 |
1:37.44 |
2:26.60 |
|
3:14.21 |
|
16 |
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
48.06 |
1:38.31 |
2:28.51 |
|
3:16.69 |
|
17 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
50.16 |
1:41.52 |
2:31.63 |
|
3:17.16 |
|
18 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
49.49 |
1:41.66 |
2:32.67 |
|
3:18.67 |
|
19 |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
47.54 |
1:39.25 |
2:31.47 |
|
3:20.32 |
|
20 |
Sigge Verner |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
48.50 |
1:42.02 |
2:37.58 |
|
3:29.26 |
|
21 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
49.33 |
1:43.15 |
2:38.78 |
|
3:30.70 |
|
22 |
Liam Fahlin |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
55.39 |
1:55.46 |
2:55.85 |
|
3:52.60 |
|
- |
Axel Skoglund |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
34.13 |
1:11.50 |
1:50.21 |
|
2:28.68 |
|
2 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
36.76 |
1:16.68 |
1:57.23 |
|
2:35.74 |
|
3 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
38.56 |
1:19.67 |
2:01.41 |
|
2:42.17 |
|
4 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
39.61 |
1:23.41 |
2:07.44 |
|
2:49.30 |
|
5 |
Johan Werkmästar |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
41.33 |
1:26.65 |
2:11.96 |
|
2:55.47 |
|
6 |
Elias Gustavsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
42.56 |
1:30.80 |
2:18.85 |
|
3:02.95 |
|
7 |
Arman Dumanyan |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.97 |
1:33.40 |
2:21.72 |
|
3:06.98 |
|
8 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
47.19 |
1:36.52 |
2:25.69 |
|
3:14.11 |
|
9 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
47.52 |
1:39.40 |
2:32.17 |
|
3:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
31.94 |
1:07.19 |
1:44.14 |
|
2:19.54 |
|
2 |
Johan Brewitz |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
33.73 |
1:10.28 |
1:48.68 |
|
2:26.94 |
|
3 |
Joel Larsson |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
36.15 |
1:15.78 |
1:56.61 |
|
2:36.20 |
|
4 |
Axel Bystedt |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.85 |
1:20.54 |
2:03.06 |
|
2:44.32 |
|
5 |
Harry Chan |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.10 |
1:22.81 |
2:08.12 |
|
2:52.49 |
|
6 |
Markus Engström |
2001 |
Örebro Simallians |
|
46.16 |
1:34.91 |
2:24.40 |
|
3:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.64 |
1:09.46 |
1:45.87 |
|
2:22.59 |
|
2 |
Karl Lindoff |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.82 |
1:10.62 |
1:49.10 |
|
2:26.24 |
|
3 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
34.96 |
1:12.74 |
1:51.23 |
|
2:28.94 |
|
4 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
35.46 |
1:16.61 |
1:58.14 |
|
2:35.86 |
|
5 |
Lukas Hill |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
35.36 |
1:15.66 |
1:56.72 |
|
2:36.79 |
|
6 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.65 |
1:18.65 |
2:02.15 |
|
2:45.57 |
|
7 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.35 |
1:21.15 |
2:04.54 |
|
2:47.37 |
|
8 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.59 |
1:23.27 |
2:07.87 |
|
2:51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:27 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:56 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:56 |
|