Results for UGP3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
28 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
15:55 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
30.09 |
1:08.47 |
1:49.20 |
|
2:21.65 |
|
2 |
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.91 |
1:13.32 |
1:54.79 |
|
2:29.66 |
|
3 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
33.11 |
1:15.68 |
1:58.40 |
|
2:33.49 |
|
4 |
Joar Modigh |
2001 |
Simklubben Hajen |
|
32.21 |
1:13.73 |
2:05.84 |
|
2:41.55 |
|
5 |
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.80 |
1:18.10 |
2:03.83 |
|
2:42.60 |
|
6 |
Arvid Scott |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.36 |
1:18.06 |
2:11.94 |
|
2:50.78 |
|
7 |
Emir Ademovski |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.37 |
2:55.11 |
|
|
2:55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johannes Strömberg |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
30.02 |
1:07.68 |
1:49.97 |
|
2:22.98 |
|
2 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.25 |
1:11.28 |
1:53.28 |
|
2:26.90 |
|
3 |
Bo Beckman |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.80 |
1:16.49 |
1:59.99 |
|
2:35.72 |
|
4 |
Anton Jansson |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
34.39 |
1:16.83 |
2:01.71 |
|
2:36.26 |
|
5 |
Joel Dahlgren |
2002 |
Simklubben Ran |
|
36.01 |
1:19.30 |
2:46.41 |
|
2:46.41 |
|
6 |
Oscar Klittbo |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.29 |
1:21.05 |
2:13.06 |
|
2:53.86 |
|
7 |
Axel Hörestrand |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
37.59 |
1:23.56 |
2:17.35 |
|
2:55.91 |
|
8 |
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.87 |
1:26.32 |
2:19.54 |
|
2:59.50 |
|
9 |
David Elfvin |
2002 |
Simklubben Ran |
|
39.31 |
1:29.22 |
2:22.88 |
|
3:08.75 |
|
10 |
Jesper Franzén |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
40.69 |
1:28.47 |
2:27.42 |
|
3:11.76 |
|
11 |
Pavli Rafael |
2002 |
Simklubben Ran |
|
47.46 |
3:27.61 |
|
|
3:27.61 |
|
- |
Jonathan Seanderdahl |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 1 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.63 |
1:30.03 |
2:27.50 |
|
3:10.01 |
|
2 |
Joel Bergstrand |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
48.35 |
1:39.76 |
2:41.47 |
|
3:22.88 |
|
3 |
Edvard Levau |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
46.42 |
1:40.80 |
2:43.58 |
|
3:28.45 |
|
4 |
Olle Zetterström |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
52.80 |
1:48.90 |
3:43.13 |
|
3:43.13 |
|
5 |
Berkay Isik |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
56.41 |
3:48.62 |
|
|
3:48.62 |
|
- |
Jasin Bajram |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
28 maj 2016 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:55 |
|