Resultater for Vårsimiaden Regionsfinal 2016, Väsby
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 3
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden final | Utskriftsdatum | 08 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Väsby | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 maj 2016 |
Gren 41, 4X100m Frisim F 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim Damer 1 [2003] | 2003 | Täby Sim | 4:22.29 | ||||||
Smilla Malm | 2003 | 30.90 | 1:04.34 | 1:04.34 | ||||||
Thilda Ström | 2003 | 31.07 | 1:06.29 | 2:10.63 | ||||||
Ingrid Franks | 2003 | 30.44 | 1:07.65 | 3:18.28 | ||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 30.88 | 1:04.01 | 4:22.29 | ||||||
2 | Järfälla S Damer Lag 1 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 4:23.17 | ||||||
Rebecca Policastro | 2003 | 31.61 | 1:06.85 | 1:06.85 | ||||||
Moa Arvehed | 2003 | 32.38 | 1:07.13 | 2:13.98 | ||||||
Linnea Zetterlund | 2003 | 32.00 | 1:07.09 | 3:21.07 | ||||||
Josefine Iwarson | 2003 | 29.35 | 1:02.10 | 4:23.17 | ||||||
3 | SK Neptun Damer Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 4:27.29 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 30.93 | 1:04.46 | 1:04.46 | ||||||
Freja Nordeman | 2003 | 30.92 | 1:06.12 | 2:10.58 | ||||||
Ines Lo Lindroos | 2003 | 32.71 | 1:09.32 | 3:19.90 | ||||||
Madicken Eriksson | 2003 | 31.24 | 1:07.39 | 4:27.29 | ||||||
4 | Södertälje Damer Lag 1 | 2003 | Södertälje Simsällskap | 4:30.87 | ||||||
Filippa Malmström | 2003 | 29.09 | 1:01.92 | 1:01.92 | ||||||
Linnéa Teljstedt | 2003 | 34.03 | 1:10.88 | 2:12.80 | ||||||
Vilma Lindberg | 2004 | 33.11 | 1:12.45 | 3:25.25 | ||||||
Isabel Teglöf | 2003 | 31.22 | 1:05.62 | 4:30.87 | ||||||
5 | Väsby SS Flickor Lag 1 | 2003 | Väsby Simsällskap | 4:32.80 | ||||||
Elin Bergman | 2003 | 33.23 | 1:09.40 | 1:09.40 | ||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 31.03 | 1:05.95 | 2:15.35 | ||||||
Tuva Björkén | 2003 | 32.73 | 1:09.08 | 3:24.43 | ||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 31.76 | 1:08.37 | 4:32.80 | ||||||
6 | Spårvägen 1 | 2004 | Spårvägen Simförening | 4:36.36 | ||||||
Elvira Schei | 2003 | 32.60 | 1:09.49 | 1:09.49 | ||||||
Eliane Westermark | 2003 | 32.87 | 1:08.27 | 2:17.76 | ||||||
Sara Torstensson | 2004 | 35.36 | 1:12.72 | 3:30.48 | ||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 30.82 | 1:05.88 | 4:36.36 | ||||||
7 | Spif SF Damer Lag 1 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 4:37.58 | ||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 32.09 | 1:07.29 | 1:07.29 | ||||||
Heidi Saluveer | 2003 | 32.17 | 1:08.49 | 2:15.78 | ||||||
Emelie Söderström | 2003 | 33.22 | 1:11.17 | 3:26.95 | ||||||
Maria Bang | 2003 | 33.71 | 1:10.63 | 4:37.58 | ||||||
8 | SK Neptun Damer Lag 2 | 2003 | Simklubben Neptun | 4:39.02 | ||||||
Anna Wainikka | 2004 | 33.16 | 1:09.36 | 1:09.36 | ||||||
Vendela Hillström | 2003 | 33.52 | 1:09.90 | 2:19.26 | ||||||
Alva Hagström | 2003 | 32.43 | 1:09.34 | 3:28.60 | ||||||
Elin Grähs | 2004 | 33.57 | 1:10.42 | 4:39.02 | ||||||
9 | Tureberg Damer 1 [2003] | 2003 | Turebergs Simklubb | 4:41.81 | ||||||
Selma Holmer | 2004 | 33.14 | 1:09.48 | 1:09.48 | ||||||
Felicia Larsered | 2003 | 32.79 | 1:09.01 | 2:18.49 | ||||||
Yasemin Uzum | 2003 | 34.34 | 1:10.93 | 3:29.42 | ||||||
Julia Häglund | 2003 | 34.45 | 1:12.39 | 4:41.81 | ||||||
10 | Täby Sim Damer 2 [2003] | 2003 | Täby Sim | 4:42.41 | ||||||
Izabelle Lindberg | 2003 | 32.42 | 1:08.74 | 1:08.74 | ||||||
Elin Andersson | 2003 | 32.67 | 1:09.64 | 2:18.38 | ||||||
Emelie Bergvall | 2003 | 34.87 | 1:13.54 | 3:31.92 | ||||||
Nina Takolander | 2003 | 32.47 | 1:10.49 | 4:42.41 | ||||||
11 | Jarfalla S Damer Lag 2 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 4:42.42 | ||||||
Josefin Andersson | 2003 | 32.44 | 1:09.10 | 1:09.10 | ||||||
Elin Lindqvist | 2004 | 32.97 | 1:10.46 | 2:19.56 | ||||||
Ioanna Tsirona | 2004 | 33.94 | 1:12.13 | 3:31.69 | ||||||
Louise Hertegren | 2004 | 33.62 | 1:10.73 | 4:42.42 | ||||||
12 | SK Neptun Damer Lag 3 | 2003 | Simklubben Neptun | 4:45.46 | ||||||
Lovisa Edman | 2003 | 32.31 | 1:08.46 | 1:08.46 | ||||||
Elsa Djuphammar | 2003 | 33.58 | 1:09.31 | 2:17.77 | ||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 34.04 | 1:11.86 | 3:29.63 | ||||||
Isabelle Brodd | 2003 | 35.68 | 1:15.83 | 4:45.46 | ||||||
13 | Tyresö SS Flickor [2003] | 2003 | Tyresö Simsällskap | 4:46.11 | ||||||
Matilda Ringbom | 2003 | 33.15 | 1:08.64 | 1:08.64 | ||||||
Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | 34.82 | 1:14.39 | 2:23.03 | ||||||
Ella Törnqvist | 2003 | 34.87 | 1:13.66 | 3:36.69 | ||||||
Tea Angerfelt | 2004 | 33.77 | 1:09.42 | 4:46.11 | ||||||
14 | SS04 Damer Lag 1 [2003] | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:47.04 | ||||||
Emma Lundmark | 2003 | 31.80 | 1:06.44 | 1:06.44 | ||||||
Lisa Candelius | 2003 | 33.16 | 1:10.15 | 2:16.59 | ||||||
Elvira Montes | 2004 | 35.03 | 1:16.22 | 3:32.81 | ||||||
Rebecka Ishaq | 2003 | 34.95 | 1:14.23 | 4:47.04 | ||||||
15 | Skk Damer [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:58.10 | ||||||
Vera Backman | 2003 | 35.71 | 1:15.58 | 1:15.58 | ||||||
Emma Björkman | 2004 | 34.40 | 1:13.64 | 2:29.22 | ||||||
Ella Engelgren | 2004 | 34.52 | 1:12.64 | 3:41.86 | ||||||
Saga Öhman | 2004 | 35.73 | 1:16.24 | 4:58.10 | ||||||
16 | Järfälla S Damer Lag 3 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 5:06.37 | ||||||
Linnea Mattila | 2003 | 33.51 | 1:10.22 | 1:10.22 | ||||||
Elina Lejonqvist | 2004 | 34.77 | 1:14.24 | 2:24.46 | ||||||
Felicia Göthberg | 2004 | 37.05 | 1:20.06 | 3:44.52 | ||||||
Emma Söderberg | 2004 | 37.97 | 1:21.85 | 5:06.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.02 | Utskriftsdatum | 08 maj 2016 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:57 |