Resultater for Holbæk Youth Festival 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Holbæk Youth Festival | Udskriftsdato | 06 maj 2016 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | Holbæk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2016 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.47 | 1:23.50 | |||||
2 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 37.97 | 1:25.81 | |||||
3 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 43.74 | 1:40.57 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 37.18 | 1:22.53 | |||||
2 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.02 | 1:25.75 | |||||
3 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.67 | 1:26.07 | |||||
4 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.81 | 1:28.25 | |||||
5 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.81 | 1:39.62 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.66 | 1:25.39 | |||||
2 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.82 | 1:29.58 | |||||
3 | Silja Brage | 2005 | A6 | 43.46 | 1:32.05 | |||||
4 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 49.74 | 1:52.67 | |||||
5 | Freja Betak Tengstedt | 2005 | A6 | 50.37 | 1:56.28 | |||||
6 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 51.68 | 2:01.96 | |||||
7 | Laura Houmøller Christens | 2005 | A6 | 1:06.10 | 2:22.43 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.37 | 1:30.85 | |||||
2 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 44.67 | 1:38.13 | |||||
3 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 45.53 | 1:45.52 | |||||
4 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.08 | 1:47.79 | |||||
5 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 49.77 | 1:48.16 | |||||
6 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 49.75 | 1:53.78 | |||||
7 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 53.72 | 1:56.31 | |||||
8 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 59.35 | 2:09.69 | |||||
9 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 1:02.04 | 2:14.82 | |||||
10 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.32 | 2:23.24 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 06 maj 2016 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:08 |