Resultater for Holbæk Youth Festival 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Holbæk Youth Festival | Udskriftsdato | 06 maj 2016 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 14:45 | |||
Arrangør | Holbæk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2016 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 28.40 | 58.52 | 1:29.28 | 2:00.37 | |||
2 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 29.66 | 1:02.46 | 1:36.75 | 2:10.66 | |||
3 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 31.73 | 1:06.25 | 1:40.35 | 2:14.40 | |||
4 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.49 | 1:07.06 | 1:42.27 | 2:16.21 | |||
5 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.83 | 1:05.71 | 1:41.11 | 2:17.42 | |||
6 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.74 | 1:08.60 | 1:45.61 | 2:22.66 | |||
7 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.12 | 1:10.66 | 1:48.36 | 2:23.96 | |||
8 | Mads Lind | 2002 | A6 | 34.24 | 1:12.46 | 1:51.07 | 2:28.27 | |||
9 | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | 34.43 | 1:12.84 | 1:52.26 | 2:30.43 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.83 | 1:07.23 | 1:41.18 | 2:15.66 | |||
2 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.65 | 1:07.14 | 1:42.67 | 2:18.98 | |||
3 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 36.80 | 1:18.06 | 2:01.03 | 2:41.48 | |||
4 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.43 | 1:15.72 | 1:57.83 | 2:41.60 | |||
5 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.96 | 1:17.29 | 2:00.33 | 2:41.79 | |||
6 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 36.04 | 1:17.34 | 2:00.91 | 2:45.46 | |||
7 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.53 | 1:21.17 | 2:07.71 | 2:51.39 | |||
8 | Noah Johanning | 2003 | Albertslund IF | 40.26 | 1:29.22 | 2:20.27 | 3:06.95 | |||
9 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.08 | 1:30.63 | 2:22.33 | 3:10.80 | |||
10 | Jeppe Bengtsén | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.38 | 1:32.88 | 2:23.83 | 3:14.39 | |||
11 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 44.86 | 1:35.88 | 2:29.38 | 3:23.00 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.78 | 1:15.14 | 1:54.74 | 2:30.05 | |||
2 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 36.11 | 1:15.43 | 1:54.79 | 2:30.81 | |||
3 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 37.44 | 1:18.89 | 2:02.84 | 2:46.39 | |||
4 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 38.00 | 1:22.05 | 2:07.24 | 2:51.40 | |||
5 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 36.82 | 1:21.74 | 2:07.83 | 2:53.31 | |||
6 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 39.75 | 1:24.82 | 2:12.22 | 2:54.53 | |||
7 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 38.99 | 1:24.14 | 2:13.37 | 3:01.15 | |||
8 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.21 | 1:26.29 | 2:14.83 | 3:01.28 | |||
9 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 42.88 | 1:30.46 | 2:19.55 | 3:06.35 | |||
10 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | 41.85 | 1:33.27 | 2:25.72 | 3:18.46 | |||
11 | Marco Stub Olsen | 2004 | A6 | 44.72 | 1:39.09 | 2:33.40 | 3:23.01 | |||
12 | Gorm Brandt Ebbesen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 45.24 | 1:37.31 | 3:26.39 | 3:26.39 | |||
13 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 45.46 | 1:40.98 | 2:38.93 | 3:34.93 | |||
14 | Victor Enemark Cruse | 2004 | A6 | 48.21 | 1:47.60 | 2:49.33 | 3:46.06 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 38.90 | 1:22.62 | 2:06.65 | 2:48.23 | |||
2 | Hjalte Dalskov | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 38.95 | 1:23.39 | 2:09.55 | 2:53.68 | |||
3 | Julius Svarrer | 2005 | A6 | 39.10 | 1:24.96 | 2:12.43 | 2:58.17 | |||
4 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 41.06 | 1:28.96 | 2:17.14 | 3:03.54 | |||
5 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 43.13 | 1:30.72 | 2:19.41 | 3:05.69 | |||
6 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.19 | 1:31.08 | 2:21.59 | 3:09.14 | |||
7 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 43.87 | 1:34.86 | 2:26.57 | 3:15.53 | |||
8 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 44.74 | 1:38.31 | 2:32.18 | 3:26.18 | |||
9 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 46.95 | 1:41.99 | 2:37.80 | 3:29.26 | |||
10 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 46.89 | 1:40.28 | 2:36.54 | 3:29.91 | |||
11 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 47.38 | 1:43.57 | 2:40.82 | 3:33.38 | |||
12 | Tobias Lindhardt | 2005 | A6 | 46.58 | 1:45.37 | 2:44.76 | 3:40.72 | |||
- | Anton Larsen | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
- | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.65 | 1:27.68 | 2:20.41 | 3:05.80 | |||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 42.84 | 1:31.95 | 2:20.93 | 3:06.76 | |||
3 | Nicolai Christensen | 2006 | A6 | 43.17 | 1:33.67 | 2:25.27 | 3:15.44 | |||
4 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 44.23 | 1:37.88 | 2:31.28 | 3:19.67 | |||
5 | Frederik Kepp Z. Jensen | 2007 | A6 | 42.46 | 1:34.03 | 2:28.59 | 3:19.79 | |||
6 | Valdemar Granic | 2006 | Roskilde Svømning | 46.79 | 1:40.42 | 2:33.62 | 3:25.17 | |||
7 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 46.70 | 1:38.84 | 2:32.72 | 3:25.67 | |||
8 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 45.70 | 1:41.33 | 2:34.49 | 3:28.91 | |||
9 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 46.87 | 1:42.13 | 2:40.25 | 3:31.05 | |||
10 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 47.51 | 1:45.26 | 2:44.33 | 3:41.10 | |||
11 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:50.47 | 2:49.31 | 3:43.30 | 3:43.30 | |||
12 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 49.50 | 1:48.34 | 2:49.95 | 3:50.84 | |||
13 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 52.49 | 2:01.34 | 3:10.90 | 4:20.29 | |||
14 | Sylvester Argueta Anderse | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.09 | 2:06.51 | 3:21.94 | 4:32.49 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 06 maj 2016 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:45 |