2018-06-18   21:18:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Herning Open 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag indledende

Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Open 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  12:43   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Rasmus Udbye  2000    653  57.08        1:57.53   
  Horsens Svømmeklub  1:54.17                 
                     
Mikkel B. Høgild  1998    613  59.40        2:00.03   
  Herning Svømmeklub  1:58.81                 
                     
Laust Moesgaard  1996    611  59.23        2:00.17   
  Viborg Svømme Klub  1:54.90                 
                     
Markus Kjeldsen  2000    592  59.83        2:01.47   
  Silkeborg Svømmeklub  2:01.80                 
                     
Jens Sørensen  2001    589  58.00        2:01.65   
  Herning Svømmeklub  1:58.17                 
                     
Nicklas Rasmussen  1997    583  1:00.04        2:02.06  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub Triton  2:02.02                 
                     
Rasmus Nørfjand  2000    566  1:00.33        2:03.29   
  Holstebro Svømme Club  2:01.55                 
                     
Jonas Rohwedder  1998    555  58.90        2:04.09   
  Haderslev Svømme Klub  2:01.47                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    545  1:00.93        2:04.83   
  Herning Svømmeklub  1:56.75                 
                     
10  Magnus Stender Berg  1999    545  1:01.10        2:04.86   
  Haderslev Svømme Klub  2:00.37                 
                     
11  Alexander Fenger  1999    540  59.86        2:05.20   
  Horsens Svømmeklub  2:03.62                 
                     
12  Oskar Lindholm  2001    532  1:01.33        2:05.81   
  Aarhus Swim  2:04.44                 
                     
13  August Stamp Kirkeby  1999    516  1:01.20        2:07.14   
  Agfs Svømmeafdeling  2:01.63                 
                     
14  Søren B. Jeppesen  1999    514  1:01.20        2:07.32  Deltager ikke i finalen 
  Herning Svømmeklub  2:01.76                 
                     
15  Nicklas Steen Hansen  1999    511  1:02.34        2:07.58  Deltager ikke i finalen 
  Horsens Svømmeklub  2:12.45                 
                     
16  Frederik Juhl Leiszner  1999    509  1:01.77        2:07.70   
  Horsens Svømmeklub  2:11.36                 
                     
17  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    506  1:01.31        2:07.96   
  Herning Svømmeklub  2:03.89                 
                     
18  Andreas M. Porsmose  1998    505  1:01.20        2:08.08   
  Aalborg Svømmeklub  2:07.23                 
                     
19  Andreas Knage  1998    495  1:01.71        2:08.91   
  Viborg Svømme Klub  2:05.28                 
                     
20  Victor Kristensen  1999    494  1:02.16        2:09.03   
  Haderslev Svømme Klub  2:05.08                 
                     
21  Mathias Kjær Nielsen  2000    490  1:02.73        2:09.32   
  Haderslev Svømme Klub  2:08.21                 
                     
22  Rune Nørgaard  2000    481  1:02.32        2:10.10   
  Aalborg Svømmeklub  2:07.19                 
                     
23  Daniel H. Johannesen  1999    480  1:02.27        2:10.27   
  Horsens Svømmeklub  2:13.43                 
                     
23  Joachim Hjertmann  2002    480  1:02.04        2:10.27   
  Aarhus Swim  2:12.93                 
                     
25  Andreas Rasmussen  2000    469  1:04.14        2:11.26   
  Horsens Svømmeklub  2:08.98                 
                     
26  Christian Koch  1998    466  1:03.22        2:11.50   
  Horsens Svømmeklub  2:09.51                 
                     
27  Jonatan Balladone  1997    452  1:03.49        2:12.85   
  Odder Svømmeklub  2:09.57                 
                     
28  Ehab Basha  2000    448  1:04.47        2:13.21   
  Agfs Svømmeafdeling  2:18.82                 
                     
29  Casper Christiansen  2000    447  1:04.76        2:13.40   
  Holstebro Svømme Club  2:06.66                 
                     
30  Mikkel Weis Kallesøe  2000    446  1:03.24        2:13.43   
  Viborg Svømme Klub  2:11.40                 
                     
31  Victor Bjerre  2001    445  1:04.50        2:13.52   
  Herning Svømmeklub  2:08.60                 
                     
32  Mads L. Werther  2000    442  1:03.90        2:13.87   
  Aalborg Svømmeklub  2:18.06                 
                     
33  Viktor Bull Kramer  2000    431  1:05.00        2:14.99   
  Horsens Svømmeklub  2:14.38                 
                     
34  Anders Thingstrup Mehlsen  2001    425  1:05.02        2:15.58   
  Herning Svømmeklub  2:23.15                 
                     
35  Magnus Gertz  2000    425  1:03.55        2:15.60   
  Agfs Svømmeafdeling  2:17.30                 
                     
36  Thomas Christiansen  1999    424  1:04.74        2:15.74   
  Haderslev Svømme Klub  2:12.87                 
                     
37  Kasper Livbjerg  1998    421  1:02.96        2:15.99   
  Horsens Svømmeklub  2:18.79                 
                     
38  Jonas Ejby  2000    394  1:05.14        2:19.07   
  Nyborg Svømmeklub  2:22.34                 
                     
39  Steffen Vesterø Uldal  1999    385  1:05.52        2:20.12   
  Haderslev Svømme Klub  2:09.90                 
                     
40  Nicolaj Absalon  1999    349  1:08.85        2:24.85   
  Haderslev Svømme Klub  2:22.64                 
                     
41  Oliver Høyer  2000    343  1:09.53        2:25.69   
  Aarhus Swim  2:23.40                 
                     
42  Carl M Gadegaard  2001    342  1:09.16        2:25.82   
  Nyborg Svømmeklub  2:24.20                 
                     
43  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999    334  1:11.06        2:26.87   
  Nyborg Svømmeklub  2:29.63                 
                     
44  Johannes Wemmelund  2001    332  1:12.71        2:27.17   
  Herning Svømmeklub  2:31.66                 
                     
45  Magnus Lund Munk  1999    322  1:10.16        2:28.72   
  Haderslev Svømme Klub  2:25.21                 
                     
46  Martin Madsen  2001    282  1:14.51        2:35.37   
  Viborg Svømme Klub  2:45.54                 
                     
Emil Knudsen  1999              DNS   
  Haderslev Svømme Klub  2:16.81                 
                     
Jonathan Kristensen  1998              DNS   
  Odder Svømmeklub  2:03.88                 
                     
Lawrence Langley  2001              DNS   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:05.35                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark