Resultat för Danske Juniormesterskaber på Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 741 | 29.57 | 1:03.99 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:02.64 | |||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 729 | 30.38 | 1:04.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.93 | |||||||||
3 | Niels Ottosen | 1998 | 646 | 30.84 | 1:07.00 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.18 | |||||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | 629 | 32.04 | 1:07.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.85 | |||||||||
5 | Riyan Salem | 1998 | 617 | 32.02 | 1:08.00 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.94 | |||||||||
6 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 611 | 32.30 | 1:08.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.46 | |||||||||
7 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 606 | 31.80 | 1:08.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
8 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 601 | 32.32 | 1:08.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.40 | |||||||||
9 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 579 | 31.67 | 1:09.47 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:08.06 | |||||||||
10 | Magnus Carstensen | 1999 | 578 | 32.90 | 1:09.50 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.76 | |||||||||
11 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 569 | 32.61 | 1:09.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.68 | |||||||||
12 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 565 | 32.14 | 1:10.06 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.39 | |||||||||
13 | Andreas Hougaard | 2000 | 559 | 32.74 | 1:10.31 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:11.77 | |||||||||
13 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 559 | 32.62 | 1:10.31 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.93 | |||||||||
15 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 556 | 32.93 | 1:10.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.95 | |||||||||
16 | Casper Davidsen | 1999 | 555 | 33.40 | 1:10.44 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.75 | |||||||||
17 | Emil Houlborg | 1998 | 553 | 32.89 | 1:10.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.18 | |||||||||
18 | Oliver Christiansen | 1999 | 552 | 33.43 | 1:10.58 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsinge Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
19 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 544 | 33.19 | 1:10.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.33 | |||||||||
20 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 540 | 32.86 | 1:11.10 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
21 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 539 | 32.81 | 1:11.14 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
22 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 535 | 33.02 | 1:11.33 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.30 | |||||||||
23 | Magnus B. Høgild | 1999 | 524 | 33.52 | 1:11.83 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
24 | Lucas Hoffmann | 2000 | 517 | 33.54 | 1:12.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.30 | |||||||||
25 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 515 | 33.11 | 1:12.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.07 | |||||||||
26 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 510 | 33.98 | 1:12.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.06 | |||||||||
27 | Morten Due Nielsen | 1999 | 508 | 34.27 | 1:12.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.48 | |||||||||
28 | Alexander Eggers | 1999 | 504 | 33.70 | 1:12.74 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.05 | |||||||||
29 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 500 | 33.63 | 1:12.94 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.23 | |||||||||
30 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 498 | 34.63 | 1:13.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
31 | Mikkel Salmansen | 2000 | 497 | 33.70 | 1:13.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.54 | |||||||||
32 | Christian Koch | 1998 | 491 | 34.31 | 1:13.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.72 | |||||||||
33 | Andreas L. Damgård | 2000 | 488 | 34.02 | 1:13.56 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.82 | |||||||||
34 | Johan Joensen | 2000 | 483 | 34.34 | 1:13.78 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.87 | |||||||||
35 | Ferdinand Wahl | 2000 | 483 | 34.44 | 1:13.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.90 | |||||||||
36 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 481 | 34.61 | 1:13.90 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:12.94 | |||||||||
37 | Kasper Laursen | 1998 | 472 | 34.73 | 1:14.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.08 | |||||||||
38 | Owais Hamid | 2000 | 468 | 34.00 | 1:14.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.16 | |||||||||
39 | Jonas Hyllested | 1999 | 465 | 35.10 | 1:14.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.97 | |||||||||
40 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 462 | 35.00 | 1:14.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.38 | |||||||||
41 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 457 | 35.52 | 1:15.15 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:16.53 | |||||||||
42 | August Bugge | 2000 | 452 | 35.34 | 1:15.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.39 | |||||||||
43 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 447 | 35.34 | 1:15.74 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.23 | |||||||||
44 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 442 | 35.28 | 1:16.00 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.18 | |||||||||
45 | Jacob Friland | 1999 | 439 | 35.48 | 1:16.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.74 | |||||||||
46 | Magnus Gertz | 2000 | 438 | 35.10 | 1:16.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.59 | |||||||||
47 | Mikkel Ulrich | 1998 | 430 | 34.78 | 1:16.69 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.27 | |||||||||
48 | Alexander Fenger | 1999 | 413 | 35.52 | 1:17.76 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.98 | |||||||||
49 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 406 | 36.35 | 1:18.22 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:17.07 | |||||||||
50 | Simon Andersen | 2000 | 402 | 36.74 | 1:18.42 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.58 | |||||||||
51 | Ehab Basha | 2000 | 401 | 35.22 | 1:18.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.26 | |||||||||
52 | Lasse Jensen | 2000 | 400 | 36.02 | 1:18.58 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:16.88 | |||||||||
53 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 398 | 36.47 | 1:18.71 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.64 | |||||||||
54 | Mads L. Werther | 2000 | 397 | 37.52 | 1:18.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.60 | |||||||||
55 | Jacob Holm | 2000 | 394 | 36.90 | 1:18.94 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.93 | |||||||||
56 | Victor N Andersen | 2000 | 394 | 37.25 | 1:18.96 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
57 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 393 | 36.85 | 1:19.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.86 | |||||||||
58 | Jakob Forsberg | 2000 | 388 | 36.42 | 1:19.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsinge Svømmeklub | 1:17.15 | |||||||||
- | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | DSQ | 2 flyben e vend 50m | ||||||
Struer Svømmeklub | 1:13.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |