Resultater for Danske Juniormesterskaber på Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Juniormesterskaber L |
|
Udskriftsdato |
26 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
12:56 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Biocity Herning |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
|
703 |
58.40 |
2:01.06 |
3:04.40 |
|
4:07.49 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
702 |
1:00.50 |
2:03.67 |
3:06.44 |
|
4:07.51 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
4:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Giano Grillo |
1998 |
|
698 |
1:00.52 |
2:04.00 |
3:07.31 |
|
4:08.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
694 |
1:00.54 |
2:04.56 |
3:06.64 |
|
4:08.46 |
|
|
Herning Svømmeklub |
4:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Holm |
1998 |
|
692 |
1:00.10 |
2:03.57 |
3:07.32 |
|
4:08.80 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
4:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
|
682 |
58.57 |
2:03.98 |
3:07.64 |
|
4:09.93 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
|
671 |
59.52 |
2:02.84 |
3:07.22 |
|
4:11.34 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
664 |
59.63 |
2:03.93 |
3:09.32 |
|
4:12.22 |
Deltager i A-finale |
|
Køge Svømmeklub |
4:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
William Matras |
1998 |
|
664 |
58.67 |
2:02.51 |
3:07.81 |
|
4:12.22 |
Deltager i B-finale |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lukas Storm |
1999 |
|
662 |
59.53 |
2:03.54 |
3:08.02 |
|
4:12.47 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
662 |
59.28 |
2:03.97 |
3:09.00 |
|
4:12.49 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Søren Villumsen |
1998 |
|
660 |
58.02 |
2:02.33 |
3:07.25 |
|
4:12.70 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
644 |
59.94 |
2:04.67 |
3:09.50 |
|
4:14.71 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
|
643 |
59.80 |
2:04.98 |
3:10.96 |
|
4:14.97 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
642 |
1:01.45 |
2:06.57 |
3:11.98 |
|
4:15.08 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
641 |
59.97 |
2:04.91 |
3:10.95 |
|
4:15.15 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mads Sørensen |
2000 |
|
640 |
59.81 |
2:04.90 |
3:10.70 |
|
4:15.33 |
|
|
O.S.L.F. |
4:21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
638 |
1:01.00 |
2:06.23 |
3:10.67 |
|
4:15.51 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jonas Gadegaard Hansen |
1998 |
|
638 |
1:00.31 |
2:05.28 |
3:43.58 |
|
4:15.56 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
4:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mikkel B. Høgild |
1998 |
|
633 |
1:00.74 |
2:05.30 |
3:10.22 |
|
4:16.30 |
|
|
Herning Svømmeklub |
4:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
631 |
1:01.70 |
2:06.97 |
3:11.89 |
|
4:16.56 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Oskar Jørgensen |
1998 |
|
628 |
59.52 |
2:03.75 |
3:09.21 |
|
4:16.85 |
Deltager ikke i finalen |
|
Odder Svømmeklub |
4:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Matthias Bach Mikkelsen |
2000 |
|
628 |
1:01.29 |
2:07.54 |
3:13.31 |
|
4:16.87 |
|
|
Kolding SK |
4:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
|
622 |
59.96 |
2:05.03 |
3:11.31 |
|
4:17.79 |
Deltager ikke i finalen |
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
4:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
613 |
1:02.97 |
2:09.05 |
3:13.86 |
|
4:19.05 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Christian Andersen |
1999 |
|
602 |
1:00.01 |
2:05.72 |
3:13.13 |
|
4:20.59 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
August Stamp Kirkeby |
1999 |
|
596 |
1:02.22 |
2:09.12 |
3:16.14 |
|
4:21.43 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Jens Riisgaard |
2000 |
|
588 |
1:01.26 |
2:07.52 |
3:15.66 |
|
4:22.66 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
581 |
1:01.82 |
2:09.15 |
3:17.18 |
|
4:23.71 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
William Lehn-Schiøler |
2000 |
|
580 |
59.85 |
2:05.50 |
3:14.37 |
|
4:23.78 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
|
579 |
1:01.62 |
2:09.29 |
3:19.55 |
|
4:23.90 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
4:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
577 |
1:02.02 |
2:09.51 |
3:17.73 |
|
4:24.30 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Frederik Palmø |
2000 |
|
575 |
1:01.29 |
2:08.08 |
3:16.85 |
|
4:24.50 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
4:14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emil Hedegaard |
1999 |
|
571 |
1:02.67 |
2:09.61 |
3:17.54 |
|
4:25.20 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Tobias Alstrup Kjær |
1998 |
|
565 |
1:02.45 |
2:10.08 |
3:18.09 |
|
4:26.07 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
4:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Simon Brixner |
2000 |
|
557 |
1:33.26 |
3:15.95 |
4:27.36 |
|
4:27.36 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
4:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Emil Toft |
1998 |
|
557 |
1:03.47 |
2:11.45 |
3:21.02 |
|
4:27.39 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Dan Izhar-Larsen |
1999 |
|
544 |
1:02.46 |
2:10.47 |
3:20.60 |
|
4:29.42 |
|
|
IHF Svømning |
4:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
534 |
1:03.23 |
2:11.64 |
3:21.53 |
|
4:31.11 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
4:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
532 |
1:03.58 |
2:13.06 |
3:23.44 |
|
4:31.54 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Daniel Schytte |
2000 |
|
530 |
1:03.75 |
2:12.20 |
3:22.09 |
|
4:31.78 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Andreas Jørgensen |
2000 |
|
507 |
1:03.42 |
2:13.16 |
3:24.42 |
|
4:35.92 |
|
|
Kolding SK |
4:33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
|
507 |
1:04.75 |
2:15.75 |
3:28.01 |
|
4:35.97 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Sønderborg |
4:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Mathias Kjær Nielsen |
2000 |
|
502 |
1:03.48 |
2:15.09 |
3:26.26 |
|
4:36.74 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
4:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:56 |
|