Resultater for Danske Juniormesterskaber på Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:18 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 41, 4x200m IM Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Junior Piger | 1999 | 9:44.99 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:28.38 | |||||||||
Regitze Gaard | 2001 | 1:09.36 | 2:26.11 | 2:26.11 | ||||||
Liva Schmid | 2000 | 1:10.03 | 2:27.12 | 4:53.23 | ||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 1:07.78 | 2:28.49 | 7:21.72 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 1:08.61 | 2:23.27 | 9:44.99 | ||||||
2 | Triton Junior Piger 1 | 1999 | 9:55.61 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 10:03.95 | |||||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 1:08.27 | 2:25.89 | 2:25.89 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 1:09.69 | 2:28.27 | 4:54.16 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 1:12.53 | 2:29.89 | 7:24.05 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 1:09.92 | 2:31.56 | 9:55.61 | ||||||
3 | Sigma Junior Damer | 1999 | 9:58.19 | |||||||
Sigma Swim | 9:56.00 | |||||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:11.23 | 2:25.62 | 2:25.62 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 1:09.58 | 2:30.24 | 4:55.86 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 1:10.02 | 2:33.02 | 7:28.88 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 1:08.58 | 2:29.31 | 9:58.19 | ||||||
4 | Silkeborg Piger 1 | 2000 | 10:04.16 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 10:05.00 | |||||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 1:08.83 | 2:22.75 | 2:22.75 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 1:13.12 | 2:31.23 | 4:53.98 | ||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 1:14.71 | 2:37.63 | 7:31.61 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 1:13.14 | 2:32.55 | 10:04.16 | ||||||
5 | Piger Esbjerg | 1999 | 10:08.07 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 10:12.47 | |||||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 1:11.40 | 2:31.41 | 2:31.41 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 1:13.57 | 2:29.84 | 5:01.25 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 1:08.40 | 2:29.64 | 7:30.89 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 1:13.29 | 2:37.18 | 10:08.07 | ||||||
6 | Agf Piger 1 | 1999 | 10:10.27 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:02.62 | |||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 1:10.38 | 2:30.61 | 2:30.61 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 1:11.22 | 2:32.90 | 5:03.51 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 1:08.56 | 2:32.26 | 7:35.77 | ||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 1:13.94 | 2:34.50 | 10:10.27 | ||||||
7 | Roskilde Piger 1 | 2001 | 10:11.60 | |||||||
Roskilde Svømning | 10:25.00 | |||||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 1:13.44 | 2:34.87 | 2:34.87 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 1:09.67 | 2:31.64 | 5:06.51 | ||||||
Christina Christensen | 2001 | 1:18.48 | 2:38.01 | 7:44.52 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 1:09.63 | 2:27.08 | 10:11.60 | ||||||
8 | Triton Junior Piger 2 | 2000 | 10:14.65 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 10:14.79 | |||||||||
Line Strandby | 2001 | 1:12.95 | 2:34.40 | 2:34.40 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 1:12.50 | 2:32.05 | 5:06.45 | ||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 1:16.26 | 2:35.53 | 7:41.98 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 1:11.39 | 2:32.67 | 10:14.65 | ||||||
9 | Hvidovre Damer 1 | 1999 | 10:17.91 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 10:18.00 | |||||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 1:14.14 | 2:35.14 | 2:35.14 | ||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 1:15.06 | 2:34.85 | 5:09.99 | ||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 1:11.14 | 2:31.83 | 7:41.82 | ||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 1:12.60 | 2:36.09 | 10:17.91 | ||||||
10 | Vat Piger 1 | 2000 | 10:19.66 | |||||||
VAT Copenhagen | 10:02.70 | |||||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 1:15.10 | 2:34.93 | 2:34.93 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 1:14.67 | 2:34.06 | 5:08.99 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 1:12.77 | 2:36.61 | 7:45.60 | ||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 1:11.70 | 2:34.06 | 10:19.66 | ||||||
11 | Stv Piger | 1999 | 10:21.84 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | 10:10.35 | |||||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 1:14.69 | 2:36.90 | 2:36.90 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 1:13.01 | 2:34.75 | 5:11.65 | ||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 1:17.19 | 2:37.98 | 7:49.63 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 1:11.31 | 2:32.21 | 10:21.84 | ||||||
12 | Vat Piger 2 | 1999 | 10:25.03 | |||||||
VAT Copenhagen | 10:17.50 | |||||||||
Emily Brophy | 1999 | 1:11.13 | 2:35.50 | 2:35.50 | ||||||
Sara Mortensen | 2001 | 1:14.35 | 2:37.88 | 5:13.38 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 1:13.89 | 2:36.17 | 7:49.55 | ||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 1:11.73 | 2:35.48 | 10:25.03 | ||||||
13 | Esv Awesome | 2000 | 10:28.35 | |||||||
Elite Swim Vejle | 10:25.80 | |||||||||
Helene Olesen | 2000 | 1:16.23 | 2:38.90 | 2:38.90 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 1:10.53 | 2:31.36 | 5:10.26 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 1:17.23 | 2:40.57 | 7:50.83 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 1:11.32 | 2:37.52 | 10:28.35 | ||||||
14 | Aarhus Swim Piger | 1999 | 10:29.98 | |||||||
Aarhus Swim | 10:16.12 | |||||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 1:15.36 | 2:45.26 | 2:45.26 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 1:11.65 | 2:35.00 | 5:20.26 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 1:16.23 | 2:41.58 | 8:01.84 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 1:11.01 | 2:28.14 | 10:29.98 | ||||||
15 | Ksk Piger | 2000 | 10:32.78 | |||||||
Køge Svømmeklub | 10:23.34 | |||||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 1:18.50 | 2:39.46 | 2:39.46 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 1:17.07 | 2:36.29 | 5:15.75 | ||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 1:12.13 | 2:39.14 | 7:54.89 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 1:14.65 | 2:37.89 | 10:32.78 | ||||||
16 | Vest Piger | 2001 | 10:49.58 | |||||||
Vest-Brøndby | 10:20.00 | |||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 1:13.21 | 2:43.48 | 2:43.48 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 1:18.31 | 2:42.01 | 5:25.49 | ||||||
Katharina N Møller | 2001 | 1:16.68 | 2:40.56 | 8:06.05 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 1:12.69 | 2:43.53 | 10:49.58 | ||||||
- | Horsens Piger 1 | 2000 | DSQ | 2. Afslut på mave | ||||||
Horsens Svømmeklub | 10:30.00 | |||||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 1:11.20 | 2:35.80 | 2:35.80 | ||||||
- | Hovedstadens Damer | 1999 | DSQ | 2.Afslut ryg på mave | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:00.75 | |||||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 1:11.31 | 2:31.28 | 2:31.28 | ||||||
- | Hsc Monstars Piger | 2000 | DSQ | 1.Afslut ryg på mave | ||||||
Holstebro Svømme Club | 9:53.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:18 |