Results for Danmarksmesterskaber på Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:32 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Damer, Indledende |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
717 |
1:09.98 |
2:27.69 |
3:52.89 |
|
4:59.82 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
|
696 |
1:05.49 |
2:24.11 |
3:52.80 |
|
5:02.83 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
691 |
1:05.09 |
2:20.29 |
3:52.94 |
|
5:03.61 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Schütt |
1996 |
|
672 |
1:09.45 |
2:32.23 |
3:57.79 |
|
5:06.38 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
|
664 |
1:10.68 |
2:33.41 |
3:57.94 |
|
5:07.55 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
|
634 |
1:08.80 |
2:26.82 |
3:59.54 |
|
5:12.31 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
|
615 |
1:11.20 |
2:32.56 |
4:03.21 |
|
5:15.65 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
611 |
1:08.37 |
2:24.78 |
4:04.08 |
|
5:16.25 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
5:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
603 |
1:08.00 |
2:31.94 |
4:03.11 |
|
5:17.56 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
597 |
1:12.51 |
2:34.19 |
4:04.63 |
|
5:18.71 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
|
590 |
1:10.03 |
2:30.32 |
4:02.92 |
|
5:20.02 |
|
|
Herlev Svømning |
5:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eva Olsen |
2000 |
|
585 |
1:08.53 |
2:32.83 |
4:05.45 |
|
5:20.87 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
|
578 |
1:10.25 |
2:33.49 |
4:09.03 |
|
5:22.24 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
5:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Xenia Bonnén Sjøgren |
1997 |
|
565 |
1:12.41 |
2:38.45 |
4:08.97 |
|
5:24.52 |
|
|
Vest-Brøndby |
5:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
513 |
1:11.25 |
2:42.17 |
4:13.49 |
|
5:35.26 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Tempo |
5:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut ryg på mave |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:32 |
|
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:22 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:22 |
|
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:38 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer, Indledende |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
714 |
59.78 |
2:12.29 |
3:30.31 |
|
4:32.80 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
708 |
59.94 |
2:13.60 |
3:31.89 |
|
4:33.49 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
706 |
1:02.00 |
2:14.80 |
3:29.64 |
|
4:33.81 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
702 |
1:00.48 |
2:13.39 |
3:31.65 |
|
4:34.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Andersen |
1995 |
|
664 |
1:01.35 |
2:14.74 |
3:32.45 |
|
4:39.37 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Mundt |
1994 |
|
648 |
1:02.22 |
2:14.64 |
3:36.59 |
|
4:41.71 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel Christian |
1998 |
|
629 |
1:03.11 |
2:17.65 |
3:36.70 |
|
4:44.49 |
|
|
Farum Svømmeklub |
4:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
|
616 |
1:04.55 |
2:19.10 |
3:42.30 |
|
4:46.51 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:47.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Viktor Holm |
1996 |
|
610 |
1:06.04 |
2:19.54 |
3:42.61 |
|
4:47.46 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
595 |
1:03.91 |
2:18.74 |
3:44.17 |
|
4:49.84 |
|
|
Herning Svømmeklub |
4:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Peter Mandrup Madsen |
1997 |
|
548 |
1:06.08 |
2:22.92 |
3:48.93 |
|
4:57.89 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederik Palmø |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut ryg på mave |
|
Holbæk Svømme Klub |
4:48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hannibal Steenfos |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ESB 250m |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:38 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:37 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
|
57.57 |
2:09.10 |
3:26.76 |
|
4:28.59 |
|
2 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:01.41 |
2:13.80 |
3:28.33 |
|
4:29.28 |
|
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
59.39 |
2:11.45 |
3:28.62 |
|
4:31.57 |
|
4 |
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
|
59.62 |
2:12.22 |
3:30.36 |
|
4:33.36 |
|
5 |
Magnus Andersen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:00.44 |
2:12.80 |
3:31.43 |
|
4:34.20 |
|
6 |
Daniel Christian |
1998 |
Farum Svømmeklub |
|
1:02.56 |
2:16.51 |
3:35.64 |
|
4:41.36 |
|
7 |
Alexander Mundt |
1994 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:02.33 |
2:13.97 |
3:35.89 |
|
4:42.81 |
|
8 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:04.76 |
2:20.21 |
3:44.34 |
|
4:50.80 |
|
9 |
Viktor Holm |
1996 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:06.73 |
2:21.12 |
3:43.93 |
|
4:46.00 |
|
- |
Magnus B. Høgild |
1999 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
ESB 300m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:37 |
|
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:41 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:41 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:04 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:04 |
|
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:47 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:47 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:04 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:04 |
|
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
11:05 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:05 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:58 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:58 |
|
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
11:12 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:12 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
19:04 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:04 |
|
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
11:12 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Hotel Herning |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:12 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
19:20 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Hotel Herning |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:20 |
|
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
19:25 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:25 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
17:16 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
|
723 |
1:05.10 |
2:13.15 |
3:21.16 |
4:29.33 |
17:10.92 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
16:59.93 |
|
|
5:37.86 |
6:46.71 |
7:55.89 |
9:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
10:13.23 |
11:22.31 |
12:31.79 |
13:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
14:51.70 |
16:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Wael |
1993 |
|
712 |
1:04.92 |
2:13.41 |
3:22.47 |
4:32.24 |
17:16.24 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
17:04.90 |
|
|
5:42.00 |
6:51.09 |
7:59.76 |
9:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
10:19.08 |
11:29.18 |
12:39.06 |
13:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
14:58.76 |
16:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
696 |
1:05.20 |
2:13.75 |
3:22.97 |
4:32.36 |
17:24.21 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
16:47.04 |
|
|
5:42.63 |
6:53.07 |
8:03.07 |
9:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
10:23.31 |
11:33.12 |
12:43.72 |
13:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
15:04.98 |
16:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
666 |
1:05.08 |
2:13.72 |
3:22.76 |
4:31.83 |
17:39.26 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
17:48.19 |
|
|
5:41.14 |
6:50.31 |
8:00.54 |
9:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
10:24.40 |
11:37.02 |
12:49.56 |
14:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
15:15.35 |
16:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
|
626 |
1:07.19 |
2:17.79 |
3:29.73 |
4:42.17 |
18:01.41 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
17:45.95 |
|
|
5:54.83 |
7:07.95 |
8:20.59 |
9:33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
10:46.14 |
11:58.97 |
13:11.82 |
14:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
15:37.08 |
16:49.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Shanna Armstrong |
1998 |
|
593 |
1:06.76 |
2:17.93 |
3:30.39 |
4:44.07 |
18:21.43 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
18:02.30 |
|
|
5:57.70 |
7:11.73 |
8:26.00 |
9:40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
10:55.87 |
12:10.52 |
13:25.43 |
14:40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
15:54.85 |
17:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederikke Dons |
1998 |
|
571 |
1:06.19 |
2:18.27 |
3:32.79 |
4:47.41 |
18:35.17 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
17:42.01 |
|
|
6:02.84 |
7:17.40 |
8:33.11 |
9:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
11:03.73 |
12:19.24 |
13:34.43 |
14:50.12 |
|
|
|
|
|
|
|
16:06.61 |
17:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:16 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
17:37 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Holm |
1996 |
|
728 |
1:00.15 |
2:04.11 |
3:08.91 |
4:13.68 |
16:07.89 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
15:53.48 |
|
|
5:19.43 |
6:24.38 |
7:29.22 |
8:34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
9:39.29 |
10:44.68 |
11:49.80 |
12:55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
14:00.60 |
15:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
703 |
1:00.19 |
2:05.05 |
3:10.43 |
4:16.09 |
16:19.21 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
16:19.77 |
|
|
5:22.03 |
6:28.09 |
7:34.01 |
8:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
9:45.95 |
10:52.28 |
11:57.64 |
13:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
14:08.93 |
15:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
|
691 |
1:00.96 |
2:06.06 |
3:11.97 |
4:17.74 |
16:24.96 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
16:08.58 |
|
|
5:23.64 |
6:29.64 |
7:35.68 |
8:41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
9:47.51 |
10:53.49 |
11:59.69 |
13:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
14:13.00 |
15:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
|
659 |
1:01.11 |
2:06.71 |
3:12.56 |
4:18.95 |
16:40.55 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
16:31.86 |
|
|
5:25.13 |
6:31.86 |
7:39.94 |
8:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
9:55.34 |
11:03.74 |
12:11.38 |
13:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
14:27.04 |
15:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martin Grønning |
1997 |
|
648 |
1:02.68 |
2:09.85 |
3:18.05 |
4:26.14 |
16:46.53 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
16:48.63 |
|
|
5:33.65 |
6:41.29 |
7:49.22 |
8:57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
10:05.42 |
11:13.01 |
12:20.98 |
13:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
14:36.44 |
15:43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Peter Mandrup Madsen |
1997 |
|
647 |
1:03.48 |
2:11.86 |
3:19.17 |
4:26.07 |
16:47.01 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
16:36.29 |
|
|
5:33.33 |
6:40.07 |
7:46.97 |
8:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
10:02.63 |
11:11.27 |
12:19.48 |
13:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
14:35.38 |
15:43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Steffen Skipper Petersen |
1996 |
|
620 |
1:01.33 |
2:07.52 |
3:14.87 |
4:23.15 |
17:01.30 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
16:43.04 |
|
|
5:32.54 |
6:42.27 |
7:52.53 |
9:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
10:12.31 |
11:21.26 |
12:30.33 |
13:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
14:47.94 |
15:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tobias Alstrup Kjær |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
+15m u vand v start |
|
Viborg Svømme Klub |
16:51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:37 |
|
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:22 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
712 |
35.18 |
1:14.72 |
1:54.77 |
|
2:35.73 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
|
666 |
36.77 |
1:16.98 |
1:57.94 |
|
2:39.27 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria Grandt |
1998 |
|
661 |
36.19 |
1:17.34 |
1:58.25 |
|
2:39.63 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
|
645 |
37.07 |
1:18.71 |
1:59.51 |
|
2:40.96 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
623 |
36.90 |
1:19.31 |
2:00.62 |
|
2:42.82 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
621 |
37.47 |
1:18.78 |
2:00.34 |
|
2:42.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
609 |
37.98 |
1:19.01 |
2:00.96 |
|
2:44.04 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
2:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie H. Falck-Schmith |
1989 |
|
608 |
37.73 |
1:18.86 |
2:01.02 |
|
2:44.17 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
|
599 |
37.35 |
1:18.62 |
2:01.34 |
|
2:44.97 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
2:41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
585 |
37.84 |
1:19.81 |
2:02.72 |
|
2:46.31 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julie Bak |
1997 |
|
580 |
37.51 |
1:19.38 |
2:02.61 |
|
2:46.72 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
|
563 |
38.32 |
1:21.04 |
2:03.93 |
|
2:48.46 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Silke Meyer |
1998 |
|
552 |
39.07 |
1:21.99 |
2:05.96 |
|
2:49.58 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
550 |
38.72 |
1:22.47 |
2:06.20 |
|
2:49.71 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tenna Jensen |
1998 |
|
531 |
36.13 |
1:18.73 |
2:04.59 |
|
2:51.71 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Isabel Mass |
1998 |
|
507 |
39.16 |
1:22.22 |
2:07.97 |
|
2:54.44 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
|
504 |
39.36 |
1:23.33 |
2:08.80 |
|
2:54.70 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Shanna Armstrong |
1998 |
|
487 |
38.98 |
1:23.31 |
2:09.64 |
|
2:56.76 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:53.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
|
484 |
39.20 |
1:24.15 |
2:10.24 |
|
2:57.07 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Merle F. V. Christensen |
1998 |
|
476 |
40.37 |
1:24.41 |
2:10.83 |
|
2:58.13 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ida Kristensen |
1998 |
|
467 |
41.35 |
1:26.58 |
2:12.41 |
|
2:59.23 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kathrine Fog |
2000 |
|
459 |
38.84 |
1:25.28 |
2:13.14 |
|
3:00.27 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 flybenspark e 150m |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:22 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
17:10 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
785 |
34.54 |
1:12.67 |
1:51.44 |
|
2:30.75 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Grandt |
1998 |
|
714 |
35.31 |
1:14.55 |
1:54.86 |
|
2:35.63 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
|
699 |
36.56 |
1:16.46 |
1:56.05 |
|
2:36.69 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
661 |
35.52 |
1:16.16 |
1:57.51 |
|
2:39.62 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
632 |
37.69 |
1:18.26 |
2:00.38 |
|
2:42.06 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie H. Falck-Schmith |
1989 |
|
619 |
37.82 |
1:18.94 |
2:00.84 |
|
2:43.21 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
575 |
38.80 |
1:20.52 |
2:03.98 |
|
2:47.26 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
2:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
|
645 |
36.42 |
1:16.87 |
1:58.06 |
|
2:41.00 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
2:41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
592 |
37.59 |
1:19.72 |
2:02.21 |
|
2:45.65 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Bak |
1997 |
|
583 |
37.03 |
1:19.02 |
2:02.72 |
|
2:46.50 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
|
581 |
39.07 |
1:21.95 |
2:03.98 |
|
2:46.65 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
557 |
37.92 |
1:21.23 |
2:05.50 |
|
2:49.04 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Silke Meyer |
1998 |
|
550 |
38.32 |
1:21.41 |
2:05.78 |
|
2:49.72 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isabel Mass |
1998 |
|
527 |
39.33 |
1:22.37 |
2:06.67 |
|
2:52.14 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
|
484 |
40.49 |
1:25.80 |
2:10.91 |
|
2:57.10 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ESB 150m |
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:10 |
|
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:26 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Christensen |
1995 |
|
714 |
32.00 |
1:08.07 |
1:44.97 |
|
2:22.08 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
713 |
32.82 |
1:08.81 |
1:45.40 |
|
2:22.11 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristoffer Moos |
1996 |
|
703 |
33.01 |
1:09.57 |
1:46.07 |
|
2:22.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Pittioni |
1995 |
|
674 |
32.69 |
1:08.77 |
1:46.24 |
|
2:24.86 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Peter Birk |
1996 |
|
672 |
32.49 |
1:09.19 |
1:46.89 |
|
2:24.98 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
|
652 |
33.44 |
1:10.23 |
1:47.20 |
|
2:26.47 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christian V. Rasmussen |
1996 |
|
632 |
33.62 |
1:10.64 |
1:48.80 |
|
2:27.99 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niklas Hedegaard |
1990 |
|
630 |
32.59 |
1:10.54 |
1:47.83 |
|
2:28.09 |
Deltager ikke i finalen |
|
Farum Svømmeklub |
2:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
630 |
32.82 |
1:10.44 |
1:48.92 |
|
2:28.12 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Janus Meinert |
1995 |
|
614 |
33.59 |
1:11.54 |
1:49.64 |
|
2:29.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Timon Wedekind |
1996 |
|
599 |
33.62 |
1:12.05 |
1:51.03 |
|
2:30.60 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
|
546 |
35.05 |
1:14.14 |
1:54.46 |
|
2:35.36 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marcus Brandborg |
1997 |
|
512 |
35.12 |
1:15.79 |
1:57.39 |
|
2:38.66 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Andersen |
1992 |
|
496 |
34.77 |
1:15.60 |
1:57.48 |
|
2:40.41 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Esben Norup |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ESB 50m |
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:26 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
17:19 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.51 |
1:06.40 |
1:42.05 |
|
2:18.35 |
|
2 |
Viktor Christensen |
1995 |
Køge Svømmeklub |
|
31.98 |
1:07.37 |
1:43.67 |
|
2:19.83 |
|
3 |
Kristoffer Moos |
1996 |
Aalborg Svømmeklub |
|
32.39 |
1:07.78 |
1:43.48 |
|
2:19.99 |
|
4 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
Lyngby Svømmeklub |
|
32.24 |
1:07.92 |
1:44.16 |
|
2:22.23 |
|
5 |
Christian V. Rasmussen |
1996 |
Odense Svømme Klub |
|
31.10 |
1:06.69 |
1:43.99 |
|
2:23.49 |
|
6 |
Lasse Pittioni |
1995 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
30.86 |
1:06.65 |
1:44.11 |
|
2:24.09 |
|
7 |
Peter Birk |
1996 |
Thisted Svømmeklub |
|
32.66 |
1:09.32 |
1:46.70 |
|
2:24.31 |
|
8 |
Niels Ottosen |
1998 |
Holbæk Svømme Klub |
|
31.60 |
1:08.66 |
1:45.92 |
|
2:25.17 |
|
9 |
Janus Meinert |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
32.57 |
1:09.05 |
1:46.19 |
|
2:23.65 |
|
10 |
Timon Wedekind |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
32.81 |
1:10.17 |
1:49.36 |
|
2:29.31 |
|
11 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
34.47 |
1:13.40 |
1:52.76 |
|
2:32.75 |
|
12 |
Marcus Brandborg |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
|
33.82 |
1:13.87 |
1:55.09 |
|
2:35.85 |
|
13 |
Emil Andersen |
1992 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
35.27 |
1:16.36 |
1:58.76 |
|
2:42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:19 |
|
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:36 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
716 |
1:03.28 |
2:10.83 |
3:18.97 |
|
4:26.39 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
|
707 |
1:04.35 |
2:12.06 |
3:20.18 |
|
4:27.46 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Schütt |
1996 |
|
696 |
1:04.14 |
2:12.30 |
3:20.62 |
|
4:28.94 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Wael |
1993 |
|
695 |
1:04.36 |
2:12.61 |
3:21.02 |
|
4:29.09 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
686 |
1:05.14 |
2:14.56 |
3:22.50 |
|
4:30.15 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
|
660 |
1:04.66 |
2:13.37 |
3:23.12 |
|
4:33.72 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jackie Gade |
1998 |
|
660 |
1:06.28 |
2:15.22 |
3:24.52 |
|
4:33.78 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Stephanie Hansen |
1996 |
|
655 |
1:06.40 |
2:16.95 |
3:26.40 |
|
4:34.45 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nanna Drewsen |
1998 |
|
644 |
1:04.70 |
2:15.69 |
3:26.54 |
|
4:35.90 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
4:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
|
613 |
1:07.24 |
2:17.91 |
3:29.06 |
|
4:40.51 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Iben Bak |
2001 |
|
603 |
1:04.94 |
2:19.41 |
3:34.99 |
|
4:42.00 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
4:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
585 |
1:07.98 |
2:21.18 |
3:32.63 |
|
4:44.91 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
4:32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frederikke Dons |
1998 |
|
508 |
1:09.75 |
2:25.87 |
3:42.96 |
|
4:58.74 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
4:34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:36 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
17:45 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maj Howardsen |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:04.79 |
2:12.28 |
3:16.43 |
|
4:21.10 |
|
2 |
Anna Boutrup |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:05.31 |
2:12.94 |
3:19.20 |
|
4:23.75 |
|
2 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:04.95 |
2:12.49 |
3:20.41 |
|
4:23.75 |
|
4 |
Ida Schütt |
1996 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:05.00 |
2:12.35 |
3:19.06 |
|
4:23.96 |
|
5 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:04.48 |
2:11.35 |
3:19.43 |
|
4:26.68 |
|
6 |
Emma Wael |
1993 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:03.88 |
2:10.99 |
3:19.06 |
|
4:26.78 |
|
7 |
Jackie Gade |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
|
1:05.45 |
2:14.86 |
3:24.08 |
|
4:33.11 |
|
8 |
Stephanie Hansen |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:05.10 |
2:15.07 |
3:25.02 |
|
4:33.79 |
|
9 |
Nanna Drewsen |
1998 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:03.01 |
2:12.38 |
3:23.64 |
|
4:33.78 |
|
10 |
Iben Bak |
2001 |
Nyborg Svømmeklub |
|
1:05.53 |
2:17.20 |
3:29.58 |
|
4:37.20 |
|
11 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:05.08 |
2:15.21 |
3:27.07 |
|
4:37.78 |
|
12 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
Nyborg Svømmeklub |
|
1:07.32 |
2:18.14 |
3:28.96 |
|
4:39.25 |
|
13 |
Frederikke Dons |
1998 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
1:05.70 |
2:17.85 |
3:32.04 |
|
4:45.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:45 |
|
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:47 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
768 |
57.81 |
1:59.09 |
3:00.19 |
|
4:00.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
|
742 |
55.96 |
1:56.76 |
2:59.08 |
|
4:02.98 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
715 |
58.64 |
2:02.72 |
3:05.81 |
|
4:06.03 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
|
712 |
58.74 |
2:01.91 |
3:06.10 |
|
4:06.35 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
|
691 |
58.75 |
2:01.90 |
3:05.21 |
|
4:08.82 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
|
682 |
59.32 |
2:03.41 |
3:07.49 |
|
4:09.90 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jakob Kornmaaler |
1995 |
|
680 |
59.34 |
2:02.96 |
3:07.56 |
|
4:10.15 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viktor Holm |
1996 |
|
671 |
57.67 |
2:00.68 |
3:05.57 |
|
4:11.27 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
|
656 |
59.88 |
2:04.40 |
3:09.00 |
|
4:13.20 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hannibal Steenfos |
1996 |
|
651 |
59.86 |
2:03.96 |
3:09.67 |
|
4:13.85 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Steffen Skipper Petersen |
1996 |
|
621 |
59.31 |
2:04.57 |
3:11.15 |
|
4:17.93 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
4:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nikolai Skelsager |
1996 |
|
577 |
59.00 |
2:05.74 |
3:15.02 |
|
4:24.33 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
4:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tobias Alstrup Kjær |
1998 |
|
577 |
1:02.86 |
2:10.23 |
3:17.79 |
|
4:24.34 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
4:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Peter Mandrup Madsen |
1997 |
|
557 |
1:03.37 |
2:11.03 |
3:20.30 |
|
4:27.43 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus Larsen |
1997 |
|
556 |
1:02.72 |
2:10.08 |
3:18.73 |
|
4:27.55 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:47 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
17:56 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:56 |
|
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:50 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:50 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:12 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:12 |
|
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:58 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:58 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:20 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:20 |
|
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
11:01 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
|
720 |
33.39 |
1:08.90 |
1:44.52 |
|
2:18.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maja Nielsen |
1996 |
|
666 |
33.41 |
1:09.09 |
1:45.83 |
|
2:22.02 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
656 |
34.50 |
1:10.96 |
1:46.73 |
|
2:22.75 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
643 |
34.06 |
1:10.81 |
1:47.18 |
|
2:23.72 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
625 |
35.45 |
1:11.80 |
1:48.38 |
|
2:25.03 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sara Sylvest |
2000 |
|
611 |
34.08 |
1:10.61 |
1:48.51 |
|
2:26.15 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
|
607 |
35.14 |
1:12.39 |
1:50.17 |
|
2:26.49 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
|
572 |
33.59 |
1:11.06 |
1:50.21 |
|
2:29.39 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Maagøe |
1999 |
|
540 |
36.09 |
1:14.36 |
1:53.47 |
|
2:32.30 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathilde Olsen |
1998 |
|
496 |
35.63 |
1:14.59 |
1:55.02 |
|
2:36.68 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:01 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:39 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:39 |
|
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
11:14 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Hotel Herning |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Rysgaard |
1998 |
|
639 |
30.22 |
1:03.91 |
1:36.64 |
|
2:09.88 |
|
|
Kalundborg SK |
2:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Schultz |
1995 |
|
634 |
30.86 |
1:03.63 |
1:37.04 |
|
2:10.27 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Mundt |
1994 |
|
630 |
30.67 |
1:03.36 |
1:36.86 |
|
2:10.52 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
|
626 |
30.65 |
1:04.08 |
1:38.03 |
|
2:10.81 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Andersen |
1995 |
|
621 |
32.56 |
1:06.61 |
1:40.46 |
|
2:11.17 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laust Moesgaard |
1996 |
|
617 |
31.31 |
1:04.41 |
1:37.85 |
|
2:11.40 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
|
615 |
31.62 |
1:04.47 |
1:38.09 |
|
2:11.58 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martin Grønning |
1997 |
|
576 |
31.18 |
1:04.68 |
1:39.65 |
|
2:14.48 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
|
572 |
31.31 |
1:04.95 |
1:40.25 |
|
2:14.75 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Degn |
1996 |
|
558 |
31.17 |
1:05.79 |
1:41.14 |
|
2:15.91 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
|
546 |
32.95 |
1:07.50 |
1:42.59 |
|
2:16.87 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mads Witthøft |
2000 |
|
542 |
31.98 |
1:05.87 |
1:41.69 |
|
2:17.25 |
|
|
Kalundborg SK |
2:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oliver Marcus Meng |
1997 |
|
541 |
31.27 |
1:05.63 |
1:41.98 |
|
2:17.31 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
|
525 |
32.19 |
1:06.64 |
1:42.83 |
|
2:18.65 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederik H Thomsen |
1997 |
|
460 |
33.57 |
1:10.22 |
1:47.17 |
|
2:24.89 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sebastian Ovesen |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:14 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:49 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Hotel Herning |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:49 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
19:07 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:07 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
19:17 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:17 |
|
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:12 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:12 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
17:38 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:38 |
|
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:20 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:20 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
17:45 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:45 |
|
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:23 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:14.03 2016-04-13 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
697 |
31.45 |
1:06.24 |
1:41.79 |
|
2:17.33 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
648 |
30.94 |
1:05.88 |
1:42.83 |
|
2:20.73 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
636 |
31.00 |
1:07.53 |
1:44.24 |
|
2:21.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
|
631 |
31.96 |
1:08.63 |
1:45.24 |
|
2:21.96 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Erichsen |
1998 |
|
620 |
31.83 |
1:08.64 |
1:46.34 |
|
2:22.81 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
|
582 |
32.69 |
1:09.44 |
1:46.63 |
|
2:25.82 |
|
|
Herlev Svømning |
2:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
|
578 |
32.16 |
1:09.09 |
1:47.15 |
|
2:26.20 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristine Barrett |
1998 |
|
566 |
31.53 |
1:07.95 |
1:46.52 |
|
2:27.20 |
Deltager ikke i finalen |
|
Greve Svømmeklub |
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Holm Junge |
1998 |
|
545 |
33.08 |
1:11.08 |
1:49.35 |
|
2:29.05 |
|
|
Kalundborg SK |
2:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:23 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:02 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:14.03 2016-04-13 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
|
721 |
30.18 |
1:04.60 |
1:39.25 |
|
2:15.83 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
717 |
30.53 |
1:05.33 |
1:40.41 |
|
2:16.05 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
|
686 |
30.89 |
1:05.52 |
1:41.61 |
|
2:18.08 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
682 |
31.02 |
1:06.15 |
1:41.77 |
|
2:18.38 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
663 |
31.42 |
1:06.92 |
1:43.27 |
|
2:19.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
|
589 |
32.18 |
1:09.15 |
1:45.87 |
|
2:25.27 |
|
|
Herlev Svømning |
2:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
|
572 |
32.90 |
1:09.70 |
1:48.72 |
|
2:26.70 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Holm Junge |
1998 |
|
567 |
32.64 |
1:10.49 |
1:48.33 |
|
2:27.09 |
|
|
Kalundborg SK |
2:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:02 |
|
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:40 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
797 |
26.96 |
57.49 |
1:28.71 |
|
2:00.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Härstedt |
1994 |
|
751 |
27.52 |
57.76 |
1:29.48 |
|
2:02.63 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
670 |
28.44 |
1:00.05 |
1:32.84 |
|
2:07.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Sloth Poulsen |
1995 |
|
645 |
27.34 |
1:00.05 |
1:33.67 |
|
2:09.00 |
|
|
Herlev Svømning |
2:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johan Müller |
1998 |
|
630 |
28.66 |
1:01.87 |
1:35.92 |
|
2:10.01 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederik Nerving |
1997 |
|
621 |
28.95 |
1:01.70 |
1:35.52 |
|
2:10.67 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederik K. Mortensen |
1995 |
|
601 |
28.27 |
1:00.79 |
1:35.17 |
|
2:12.09 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
557 |
29.68 |
1:03.58 |
1:38.98 |
|
2:15.51 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederik H Thomsen |
1997 |
|
540 |
29.94 |
1:03.85 |
1:39.75 |
|
2:16.88 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jens Sørensen |
2001 |
|
531 |
29.44 |
1:04.03 |
1:40.25 |
|
2:17.67 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anders Frimor Kirk |
1996 |
|
515 |
30.18 |
1:05.04 |
1:41.89 |
|
2:19.07 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
|
508 |
29.67 |
1:05.27 |
1:42.28 |
|
2:19.74 |
Deltager ikke i finalen |
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikkel Møller-Jensen |
1995 |
|
484 |
29.75 |
1:04.28 |
1:41.56 |
|
2:21.99 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Søren B. Jeppesen |
1999 |
|
451 |
29.60 |
1:04.51 |
1:42.50 |
|
2:25.31 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
|
430 |
30.45 |
1:06.25 |
1:45.78 |
|
2:27.68 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus Larsen |
1997 |
|
425 |
30.94 |
1:08.16 |
1:48.59 |
|
2:28.28 |
Deltager ikke i finalen |
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kasper Leisted Bertelsen |
1997 |
|
409 |
31.35 |
1:08.29 |
1:48.40 |
|
2:30.19 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mikkel Samsøe Borch |
1997 |
|
368 |
31.18 |
1:08.68 |
1:50.69 |
|
2:35.57 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ESB 150m |
|
Herning Svømmeklub |
2:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:40 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:10 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
867 |
26.59 |
56.74 |
1:26.90 |
|
1:56.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Härstedt |
1994 |
|
748 |
26.81 |
57.74 |
1:29.25 |
|
2:02.83 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
723 |
27.82 |
58.43 |
1:30.64 |
|
2:04.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Sloth Poulsen |
1995 |
|
707 |
26.64 |
57.30 |
1:29.83 |
|
2:05.13 |
|
|
Herlev Svømning |
2:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik K. Mortensen |
1995 |
|
657 |
28.25 |
1:00.69 |
1:34.25 |
|
2:08.27 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johan Müller |
1998 |
|
656 |
28.73 |
1:01.51 |
1:35.26 |
|
2:08.28 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederik Nerving |
1997 |
|
611 |
28.83 |
1:01.79 |
1:35.81 |
|
2:11.37 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
548 |
29.49 |
1:03.30 |
1:39.04 |
|
2:16.22 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jens Sørensen |
2001 |
|
569 |
29.49 |
1:04.53 |
1:39.87 |
|
2:14.53 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frederik H Thomsen |
1997 |
|
551 |
30.34 |
1:04.97 |
1:39.82 |
|
2:15.98 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Søren B. Jeppesen |
1999 |
|
530 |
30.82 |
1:05.74 |
1:41.39 |
|
2:17.75 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikkel Møller-Jensen |
1995 |
|
492 |
29.56 |
1:04.19 |
1:41.02 |
|
2:21.18 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anders Frimor Kirk |
1996 |
|
491 |
30.33 |
1:05.63 |
1:42.94 |
|
2:21.31 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:10 |
|
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:43 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer, Indledende |
Sponsor: Hotel Herning |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
701 |
30.88 |
1:07.27 |
1:49.61 |
|
2:21.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
|
695 |
29.74 |
1:08.56 |
1:48.92 |
|
2:22.35 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria Grandt |
1998 |
|
686 |
30.88 |
1:09.52 |
1:48.65 |
|
2:22.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
670 |
31.40 |
1:08.93 |
1:51.77 |
|
2:24.06 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maja Nielsen |
1996 |
|
666 |
31.12 |
1:07.18 |
1:48.96 |
|
2:24.39 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
|
665 |
30.38 |
1:06.85 |
1:50.21 |
|
2:24.49 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
663 |
32.14 |
1:10.91 |
1:52.91 |
|
2:24.59 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Schütt |
1996 |
|
663 |
31.27 |
1:11.07 |
1:51.84 |
|
2:24.59 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
|
658 |
31.51 |
1:10.59 |
1:50.61 |
|
2:24.93 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
|
654 |
31.22 |
1:07.76 |
1:51.44 |
|
2:25.26 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
|
638 |
31.25 |
1:11.33 |
1:52.36 |
|
2:26.44 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
616 |
31.01 |
1:10.51 |
1:53.79 |
|
2:28.22 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
612 |
32.37 |
1:11.12 |
1:53.29 |
|
2:28.50 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matilde Schrøder |
1996 |
|
606 |
32.15 |
1:10.89 |
1:51.31 |
|
2:28.98 |
Deltager ikke i finalen |
|
O.S.L.F. |
2:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
|
582 |
32.04 |
1:13.82 |
1:56.46 |
|
2:30.98 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
|
562 |
31.80 |
1:10.50 |
1:56.60 |
|
2:32.82 |
|
|
Herlev Svømning |
2:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Xenia Bonnén Sjøgren |
1997 |
|
545 |
32.72 |
1:13.76 |
1:57.79 |
|
2:34.34 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ida Kristensen |
1998 |
|
486 |
33.54 |
1:15.68 |
2:02.71 |
|
2:40.41 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ESB 150m |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:43 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:30 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Hotel Herning |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Grandt |
1998 |
|
758 |
30.57 |
1:07.22 |
1:45.99 |
|
2:18.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maja Nielsen |
1996 |
|
728 |
31.18 |
1:06.60 |
1:47.66 |
|
2:20.18 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
717 |
30.66 |
1:07.06 |
1:48.66 |
|
2:20.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
709 |
30.32 |
1:06.79 |
1:49.38 |
|
2:21.42 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
|
707 |
29.59 |
1:08.66 |
1:48.45 |
|
2:21.53 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Schütt |
1996 |
|
684 |
31.24 |
1:10.44 |
1:50.93 |
|
2:23.11 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
|
657 |
30.39 |
1:07.26 |
1:50.33 |
|
2:25.01 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
653 |
31.73 |
1:10.25 |
1:52.72 |
|
2:25.35 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
|
692 |
30.16 |
1:07.60 |
1:48.11 |
|
2:22.56 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
|
681 |
30.94 |
1:06.54 |
1:49.62 |
|
2:23.31 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
|
661 |
31.39 |
1:10.09 |
1:50.44 |
|
2:24.73 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
638 |
32.40 |
1:10.31 |
1:52.43 |
|
2:26.45 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
634 |
31.13 |
1:10.86 |
1:52.96 |
|
2:26.74 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
|
574 |
31.90 |
1:13.39 |
1:56.35 |
|
2:31.73 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
|
570 |
32.66 |
1:10.63 |
1:55.73 |
|
2:32.04 |
|
|
Herlev Svømning |
2:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Xenia Bonnén Sjøgren |
1997 |
|
563 |
32.25 |
1:11.84 |
1:56.85 |
|
2:32.69 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:30 |
|
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:59 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer, Indledende |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
684 |
27.51 |
1:02.84 |
1:39.12 |
|
2:09.34 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
680 |
27.56 |
1:02.48 |
1:40.37 |
|
2:09.61 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Christian |
1998 |
|
669 |
28.25 |
1:02.29 |
1:39.93 |
|
2:10.33 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
|
668 |
27.63 |
1:02.14 |
1:41.35 |
|
2:10.40 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viktor Christensen |
1995 |
|
667 |
27.91 |
1:02.81 |
1:40.21 |
|
2:10.42 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
654 |
26.99 |
1:00.25 |
1:38.75 |
|
2:11.27 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Mundt |
1994 |
|
636 |
26.92 |
59.91 |
1:40.11 |
|
2:12.55 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
|
622 |
29.13 |
1:03.83 |
1:42.63 |
|
2:13.52 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hannibal Steenfos |
1996 |
|
604 |
28.27 |
1:04.20 |
1:43.92 |
|
2:14.79 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jakob Kornmaaler |
1995 |
|
600 |
28.00 |
1:03.19 |
1:44.62 |
|
2:15.12 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Viktor Holm |
1996 |
|
596 |
29.32 |
1:05.29 |
1:44.71 |
|
2:15.42 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Peter Birk |
1996 |
|
596 |
28.39 |
1:04.02 |
1:42.35 |
|
2:15.46 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Martin Grønning |
1997 |
|
593 |
29.38 |
1:03.82 |
1:44.33 |
|
2:15.64 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Kamuk Frederiksen |
1995 |
|
592 |
27.84 |
1:04.61 |
1:42.28 |
|
2:15.72 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
|
584 |
28.72 |
1:05.11 |
1:44.76 |
|
2:16.34 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
|
560 |
28.73 |
1:01.70 |
1:43.59 |
|
2:18.23 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frederik Palmø |
2000 |
|
551 |
31.26 |
1:06.85 |
1:47.43 |
|
2:18.99 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Timon Wedekind |
1996 |
|
547 |
29.33 |
1:04.67 |
1:44.95 |
|
2:19.36 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
538 |
30.00 |
1:06.76 |
1:48.09 |
|
2:20.11 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Marc Bach Nielsen |
1994 |
|
536 |
27.66 |
1:03.96 |
1:47.68 |
|
2:20.26 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Peter Mandrup Madsen |
1997 |
|
526 |
29.52 |
1:05.88 |
1:47.44 |
|
2:21.21 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Magnus Andersen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut ryg på mave |
|
Sigma Swim Allerød |
2:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:59 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:42 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
|
727 |
26.86 |
59.04 |
1:37.60 |
|
2:06.73 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
726 |
26.53 |
1:00.19 |
1:36.65 |
|
2:06.84 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
705 |
26.95 |
1:01.60 |
1:38.03 |
|
2:08.08 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Christian |
1998 |
|
693 |
27.98 |
1:01.45 |
1:39.14 |
|
2:08.82 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Mundt |
1994 |
|
635 |
27.20 |
1:00.11 |
1:40.11 |
|
2:12.62 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
|
590 |
29.33 |
1:04.64 |
1:44.05 |
|
2:15.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hannibal Steenfos |
1996 |
|
586 |
28.43 |
1:05.05 |
1:44.78 |
|
2:16.18 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
|
640 |
28.95 |
1:04.82 |
1:41.71 |
|
2:12.25 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Viktor Holm |
1996 |
|
621 |
29.71 |
1:03.86 |
1:43.64 |
|
2:13.55 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Peter Birk |
1996 |
|
618 |
28.03 |
1:02.68 |
1:41.04 |
|
2:13.82 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Martin Grønning |
1997 |
|
589 |
29.25 |
1:03.68 |
1:44.69 |
|
2:15.98 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Palmø |
2000 |
|
558 |
31.55 |
1:07.28 |
1:47.91 |
|
2:18.42 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
552 |
29.77 |
1:05.74 |
1:47.25 |
|
2:18.91 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Peter Mandrup Madsen |
1997 |
|
532 |
30.57 |
1:07.32 |
1:47.56 |
|
2:20.65 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viktor Christensen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Asynk arme 45m |
|
Køge Svømmeklub |
2:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:42 |
|
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:26 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
|
|
1:06.17 |
2:17.10 |
3:28.93 |
4:40.98 |
9:26.73 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
9:20.98 |
|
|
5:53.01 |
7:04.85 |
8:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stephanie Hansen |
1996 |
|
|
1:07.56 |
2:19.27 |
3:31.72 |
4:43.77 |
9:31.30 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:23.13 |
|
|
5:55.49 |
7:08.18 |
8:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
|
1:08.34 |
2:21.57 |
3:35.85 |
4:50.15 |
9:49.16 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
9:21.95 |
|
|
6:04.80 |
7:20.05 |
8:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederikke Dons |
1998 |
|
|
1:09.84 |
2:25.03 |
3:40.57 |
4:56.41 |
9:52.27 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
9:22.88 |
|
|
6:11.94 |
7:26.74 |
8:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:26 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
17:34 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
747 |
1:05.64 |
2:14.10 |
3:22.11 |
4:30.33 |
8:57.00 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
8:50.56 |
|
|
5:37.59 |
6:44.35 |
7:50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
730 |
1:05.72 |
2:14.48 |
3:23.65 |
4:33.08 |
9:01.10 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
8:52.11 |
|
|
5:40.10 |
6:48.18 |
7:56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
|
723 |
1:05.51 |
2:13.82 |
3:22.54 |
4:32.07 |
9:02.93 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
8:50.54 |
|
|
5:41.52 |
6:50.97 |
7:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Wael |
1993 |
|
716 |
1:05.33 |
2:14.45 |
3:23.66 |
4:32.31 |
9:04.74 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
8:58.33 |
|
|
5:40.90 |
6:49.63 |
7:57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
708 |
1:05.31 |
2:12.75 |
3:20.76 |
4:29.61 |
9:06.73 |
|
|
Odense Svømme Klub |
9:13.10 |
|
|
5:38.83 |
6:48.79 |
7:58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Schütt |
1996 |
|
705 |
1:05.72 |
2:14.19 |
3:23.10 |
4:32.51 |
9:07.45 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
9:09.97 |
|
|
5:40.93 |
6:50.16 |
7:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
|
663 |
1:05.54 |
2:15.07 |
3:24.54 |
4:34.96 |
9:18.81 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
9:07.83 |
|
|
5:45.96 |
6:57.22 |
8:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jackie Gade |
1998 |
|
658 |
1:07.15 |
2:17.64 |
3:28.31 |
4:38.82 |
9:20.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
9:05.50 |
|
|
5:49.34 |
7:00.33 |
8:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
|
636 |
1:06.17 |
2:17.10 |
3:28.93 |
4:40.98 |
9:26.73 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
9:20.98 |
|
|
5:53.01 |
7:04.85 |
8:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Stephanie Hansen |
1996 |
|
620 |
1:07.56 |
2:19.27 |
3:31.72 |
4:43.77 |
9:31.30 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:23.13 |
|
|
5:55.49 |
7:08.18 |
8:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
566 |
1:08.34 |
2:21.57 |
3:35.85 |
4:50.15 |
9:49.16 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
9:21.95 |
|
|
6:04.80 |
7:20.05 |
8:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederikke Dons |
1998 |
|
557 |
1:09.84 |
2:25.03 |
3:40.57 |
4:56.41 |
9:52.27 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
9:22.88 |
|
|
6:11.94 |
7:26.74 |
8:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:34 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
17:34 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Skaaning |
1993 |
|
737 |
1:01.30 |
2:05.74 |
3:10.65 |
4:15.44 |
8:20.35 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
8:22.05 |
|
|
5:18.18 |
6:20.00 |
7:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
|
734 |
58.74 |
2:02.36 |
3:06.79 |
4:10.81 |
8:21.05 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
8:28.80 |
|
|
5:15.66 |
6:18.28 |
7:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viktor Holm |
1996 |
|
712 |
1:00.29 |
2:04.21 |
3:07.66 |
4:11.48 |
8:26.24 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
8:15.99 |
|
|
5:15.44 |
6:18.87 |
7:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
|
666 |
1:00.68 |
2:06.09 |
3:12.20 |
4:19.40 |
8:37.69 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
8:24.65 |
|
|
5:25.26 |
6:31.90 |
7:34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jakob Kornmaaler |
1995 |
|
652 |
1:00.55 |
2:05.92 |
3:11.35 |
4:17.77 |
8:41.26 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
8:33.11 |
|
|
5:23.64 |
6:30.07 |
7:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Steffen Skipper Petersen |
1996 |
|
621 |
1:00.17 |
2:05.11 |
3:11.18 |
4:18.39 |
8:49.82 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
8:36.66 |
|
|
5:26.56 |
6:35.37 |
7:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel B. Høgild |
1998 |
|
615 |
1:00.87 |
2:06.78 |
3:13.33 |
4:20.76 |
8:51.56 |
|
|
Herning Svømmeklub |
8:45.15 |
|
|
5:28.15 |
6:36.33 |
7:44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peter Mandrup Madsen |
1997 |
|
596 |
1:37.28 |
3:18.25 |
4:58.62 |
6:05.70 |
8:56.95 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
8:42.78 |
|
|
7:14.02 |
8:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:34 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:50 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:50 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:59 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:59 |
|
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:12 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:12 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
17:07 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:07 |
|
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:19 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Hotel Herning |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:19 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
17:14 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Hotel Herning |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:14 |
|
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:32 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
738 |
29.57 |
1:01.03 |
1:33.09 |
|
2:04.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:02.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
730 |
29.90 |
1:01.63 |
1:33.92 |
|
2:05.42 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
700 |
31.12 |
1:03.44 |
1:34.99 |
|
2:07.21 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sarah Bro |
1996 |
|
693 |
31.14 |
1:06.76 |
1:36.88 |
|
2:07.62 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Schütt |
1996 |
|
683 |
30.22 |
1:02.34 |
1:35.31 |
|
2:08.24 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Grandt |
1998 |
|
675 |
31.06 |
1:04.81 |
1:37.19 |
|
2:08.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
673 |
30.33 |
1:03.46 |
1:36.25 |
|
2:08.86 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
|
669 |
30.98 |
1:03.85 |
1:36.56 |
|
2:09.14 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nanna Drewsen |
1998 |
|
663 |
29.59 |
1:02.57 |
1:35.83 |
|
2:09.55 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Wael |
1993 |
|
654 |
30.28 |
1:03.37 |
1:36.36 |
|
2:10.15 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
651 |
30.83 |
1:03.81 |
1:37.19 |
|
2:10.35 |
Deltager ikke i finalen |
|
Viborg Svømme Klub |
2:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jackie Gade |
1998 |
|
648 |
30.93 |
1:03.78 |
1:37.38 |
|
2:10.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Amanda Højberg |
1998 |
|
642 |
30.36 |
1:03.61 |
1:37.29 |
|
2:10.95 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
|
639 |
30.81 |
1:03.53 |
1:37.28 |
|
2:11.16 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Stephanie Hansen |
1996 |
|
632 |
30.68 |
1:03.82 |
1:37.62 |
|
2:11.63 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
618 |
30.90 |
1:04.78 |
1:38.65 |
|
2:12.57 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
|
618 |
29.97 |
1:03.64 |
1:38.08 |
|
2:12.59 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Laura Holm Junge |
1998 |
|
598 |
31.55 |
1:05.22 |
1:39.93 |
|
2:14.04 |
Deltager ikke i finalen |
|
Kalundborg SK |
2:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rikke Munkholm |
1998 |
|
581 |
29.93 |
1:03.44 |
1:38.95 |
|
2:15.33 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
|
506 |
32.25 |
1:07.40 |
1:44.66 |
|
2:21.74 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
2:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:32 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
17:34 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:34 |
|
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:45 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
|
711 |
26.79 |
55.46 |
1:25.29 |
|
1:54.27 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kevin Witt Christensen |
1995 |
|
709 |
26.89 |
56.11 |
1:26.15 |
|
1:54.37 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
690 |
26.94 |
56.18 |
1:25.97 |
|
1:55.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktor Holm |
1996 |
|
681 |
27.19 |
56.32 |
1:26.26 |
|
1:55.89 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
680 |
26.75 |
56.63 |
1:26.98 |
|
1:55.97 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
|
664 |
26.64 |
56.55 |
1:26.81 |
|
1:56.90 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:50.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jakob Kornmaaler |
1995 |
|
657 |
26.84 |
56.52 |
1:26.91 |
|
1:57.29 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Marcus Meng |
1997 |
|
652 |
26.98 |
56.57 |
1:27.43 |
|
1:57.62 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
|
647 |
27.77 |
57.67 |
1:28.19 |
|
1:57.88 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:55.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Daniel Christian |
1998 |
|
631 |
27.58 |
57.33 |
1:28.37 |
|
1:58.87 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hannibal Steenfos |
1996 |
|
618 |
27.99 |
58.26 |
1:29.18 |
|
1:59.73 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nikolai Skelsager |
1996 |
|
596 |
27.74 |
57.81 |
1:28.89 |
|
2:01.20 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
1:58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laust Moesgaard |
1996 |
|
592 |
27.53 |
57.15 |
1:28.78 |
|
2:01.45 |
Deltager ikke i finalen |
|
Viborg Svømme Klub |
1:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Steffen Skipper Petersen |
1996 |
|
587 |
27.65 |
58.02 |
1:30.31 |
|
2:01.79 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Simon Brixner |
2000 |
|
584 |
28.52 |
59.48 |
1:30.92 |
|
2:02.00 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
|
578 |
28.10 |
59.14 |
1:31.44 |
|
2:02.41 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederik Palmø |
2000 |
|
578 |
29.69 |
1:00.73 |
1:31.87 |
|
2:02.41 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Martin Nielsen |
1997 |
|
577 |
27.30 |
57.66 |
1:30.44 |
|
2:02.50 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
577 |
28.36 |
58.73 |
1:30.81 |
|
2:02.50 |
Deltager ikke i finalen |
|
Herning Svømmeklub |
1:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
569 |
28.26 |
59.18 |
1:31.10 |
|
2:03.07 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
1:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Tobias Alstrup Kjær |
1998 |
|
556 |
28.15 |
59.60 |
1:31.95 |
|
2:04.03 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jens Sørensen |
2001 |
|
542 |
28.24 |
59.60 |
1:32.70 |
|
2:05.08 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:58.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Rasmus Larsen |
1997 |
|
538 |
28.47 |
1:00.16 |
1:32.82 |
|
2:05.39 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
527 |
28.72 |
59.74 |
1:32.54 |
|
2:06.21 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:45 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
17:43 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Witt Christensen |
1995 |
|
779 |
25.47 |
53.29 |
1:21.94 |
|
1:50.83 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
|
772 |
26.03 |
54.20 |
1:23.04 |
|
1:51.18 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:50.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
|
766 |
25.95 |
54.00 |
1:22.53 |
|
1:51.47 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
759 |
26.44 |
54.57 |
1:23.12 |
|
1:51.79 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viktor Holm |
1996 |
|
681 |
26.98 |
55.89 |
1:25.93 |
|
1:55.88 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jakob Kornmaaler |
1995 |
|
668 |
26.10 |
54.99 |
1:25.76 |
|
1:56.63 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
666 |
26.65 |
55.98 |
1:26.82 |
|
1:56.79 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Marcus Meng |
1997 |
|
656 |
26.40 |
55.89 |
1:26.71 |
|
1:57.38 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
|
669 |
27.95 |
57.66 |
1:27.47 |
|
1:56.61 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:55.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
|
655 |
26.71 |
55.72 |
1:26.57 |
|
1:57.43 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Daniel Christian |
1998 |
|
640 |
28.00 |
58.50 |
1:29.05 |
|
1:58.30 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hannibal Steenfos |
1996 |
|
624 |
27.82 |
57.95 |
1:28.85 |
|
1:59.36 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frederik Palmø |
2000 |
|
603 |
28.44 |
58.86 |
1:30.04 |
|
2:00.67 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nikolai Skelsager |
1996 |
|
594 |
28.09 |
58.73 |
1:29.77 |
|
2:01.31 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
1:58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Martin Nielsen |
1997 |
|
577 |
26.66 |
57.05 |
1:29.14 |
|
2:02.51 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Simon Brixner |
2000 |
|
554 |
28.40 |
59.24 |
1:31.54 |
|
2:04.12 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:43 |
|
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:46 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:46 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:01 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:01 |
|
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:50 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:50 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:06 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:06 |
|
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:51 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Bro |
1996 |
|
760 |
31.36 |
|
|
|
1:03.66 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
721 |
31.21 |
|
|
|
1:04.79 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Sylvest |
2000 |
|
687 |
32.22 |
|
|
|
1:05.84 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
|
650 |
32.77 |
|
|
|
1:07.08 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maja Nielsen |
1996 |
|
647 |
33.05 |
|
|
|
1:07.18 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:06.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
640 |
32.02 |
|
|
|
1:07.42 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
|
632 |
33.36 |
|
|
|
1:07.69 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
627 |
33.06 |
|
|
|
1:07.89 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Maagøe |
1999 |
|
585 |
33.66 |
|
|
|
1:09.46 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilie Hørlykke |
1998 |
|
515 |
34.99 |
|
|
|
1:12.47 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
|
505 |
34.62 |
|
|
|
1:12.96 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathilde Olsen |
1998 |
|
485 |
35.15 |
|
|
|
1:13.96 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:51 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:22 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:22 |
|
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
10:52 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:52 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:29 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:29 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:44 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:44 |
|
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:50 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:50 |
|