Tulokset Danske Bank Cup 2009
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Lundahl | 1991 | S71 | 53.30 | ||||||
2 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 54.02 | ||||||
3 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 55.47 | ||||||
4 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 55.66 | ||||||
5 | Sebastian Koch Andersen | 1992 | Roskilde Svømning | 59.22 | ||||||
6 | Joakim Lundahl | 1991 | S71 | 1:00.52 | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | GTI | 53.40 | ||||||
2 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 55.81 | ||||||
3 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.52 | ||||||
4 | Tobias Ross | 1993 | Farum Svømmeklub | 58.88 | ||||||
5 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 58.90 | ||||||
6 | Oliver Grodt | 1994 | GTI | 59.05 | ||||||
7 | Casper Holm-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 59.08 | ||||||
7 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.08 | ||||||
9 | Jakob Vinsand | 1993 | Kalundborg SK | 59.12 | ||||||
10 | Steffen Poulsen | 1994 | Glostrup Svømme Klub | 59.31 | ||||||
11 | Mads Kildholt | 1994 | GTI | 1:00.62 | ||||||
12 | Emil Storr-Hansen | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 1:00.90 | ||||||
13 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 1:01.00 | ||||||
14 | Nikolai Larsen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 1:01.48 | ||||||
15 | Peter Møller | 1993 | Dragør Svømmeklub | 1:02.98 | ||||||
16 | Magnus Larsen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:03.03 | ||||||
17 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 1:03.05 | ||||||
18 | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.08 | ||||||
19 | Fredrik Skafte | 1994 | GTI | 1:03.13 | ||||||
20 | Victor Jones | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.28 | ||||||
21 | Kevin Søby | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:05.10 | ||||||
22 | Emil Møhl | 1994 | GTI | 1:05.16 | ||||||
23 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 1:05.22 | ||||||
24 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | Solrød Svømmeklub | 1:07.63 | ||||||
25 | Alexander Goldschmidt | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 1:07.81 | ||||||
26 | Mikkel Rønn Sørensen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:15.81 | ||||||
27 | Teddy Nielsen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 1:16.66 | ||||||
28 | Simon Dam Hansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:24.44 | ||||||
- | Frederik Mauritsen | 1994 | Rønne Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | GTI | 57.24 | ||||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 1:01.85 | ||||||
3 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:02.00 | ||||||
4 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.02 | ||||||
5 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:02.24 | ||||||
6 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | GTI | 1:02.28 | ||||||
7 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:02.92 | ||||||
8 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.14 | ||||||
9 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 1:03.65 | ||||||
10 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:04.00 | ||||||
11 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.02 | ||||||
12 | Alexander Lillelund | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.49 | ||||||
13 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.89 | ||||||
14 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 1:05.44 | ||||||
15 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.47 | ||||||
16 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:05.78 | ||||||
17 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 1:06.60 | ||||||
18 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:07.08 | ||||||
19 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:07.58 | ||||||
20 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:07.79 | ||||||
21 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:08.21 | ||||||
22 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 1:08.43 | ||||||
23 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.59 | ||||||
24 | Daniel Kragh | 1995 | Rønne Svømme Klub | 1:09.19 | ||||||
25 | Christopher Jensen | 1995 | Næstved IF | 1:09.22 | ||||||
26 | Thomas Pastwa | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.76 | ||||||
26 | Benjamin Stryhn Tollundga | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:09.76 | ||||||
26 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:09.76 | ||||||
29 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:10.50 | ||||||
30 | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.63 | ||||||
31 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 1:10.64 | ||||||
32 | Christian Jacobsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 1:10.70 | ||||||
33 | Frederik Bring Larsen | 1996 | Næstved IF | 1:10.93 | ||||||
34 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 1:11.15 | ||||||
35 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:12.35 | ||||||
36 | Frederik S. Nielsen | 1996 | Roskilde Svømning | 1:14.14 | ||||||
37 | Simon Svane | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 1:14.95 | ||||||
38 | Alexander Weis | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.02 | ||||||
39 | Kristian Madsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.68 | ||||||
40 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | GTI | 1:18.82 | ||||||
41 | Michael Skødstrup | 1996 | GTI | 1:18.99 | ||||||
42 | Jonas Leifelt | 1996 | Næstved IF | 1:19.90 | ||||||
43 | Anders Møller Nielsen | 1996 | Rønne Svømme Klub | 1:27.54 | ||||||
- | Anders Lippert-Hansen | 1996 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:08.59 | ||||||
2 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:10.75 | ||||||
3 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | GTI | 1:10.80 | ||||||
4 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.39 | ||||||
5 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 1:15.92 | ||||||
6 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.65 | ||||||
7 | Victor Jensen | 1997 | GTI | 1:16.88 | ||||||
8 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:17.77 | ||||||
9 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:18.62 | ||||||
10 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:19.65 | ||||||
11 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 1:19.90 | ||||||
12 | Asger Larsen | 1998 | Næstved IF | 1:20.09 | ||||||
13 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.24 | ||||||
14 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:21.64 | ||||||
15 | Frederik Rasmussen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:22.89 | ||||||
16 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.02 | ||||||
17 | Jesper Christensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.14 | ||||||
18 | Peter Vilstrup | 1997 | Næstved IF | 1:25.20 | ||||||
19 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | GTI | 1:25.36 | ||||||
20 | Oliver Heyde | 1998 | Dragør Svømmeklub | 1:26.91 | ||||||
21 | Jonathan Stage | 1997 | Dragør Svømmeklub | 1:27.17 | ||||||
22 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.62 | ||||||
23 | Jakob Leander Jensen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:28.05 | ||||||
24 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 1:29.23 | ||||||
25 | Anders Kjøller Johansen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 1:29.62 | ||||||
26 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | Albertslund IF | 1:29.79 | ||||||
27 | Philip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 1:29.81 | ||||||
28 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 1:30.42 | ||||||
29 | Jacob Szöts | 1997 | Roskilde Svømning | 1:30.61 | ||||||
30 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 1:31.73 | ||||||
31 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:32.26 | ||||||
32 | Niklas Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:35.35 | ||||||
33 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | GTI | 1:35.58 | ||||||
34 | Nicolai Walther | 1998 | Kalundborg SK | 1:36.41 | ||||||
35 | Oliver Steen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 1:36.56 | ||||||
36 | Erik Hansen | 1998 | Rønne Svømme Klub | 1:37.68 | ||||||
37 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:38.04 | ||||||
38 | Benjamin Larsen | 2000 | GTI | 1:38.33 | ||||||
39 | Sebastian Hjeresen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:38.90 | ||||||
40 | Gustav Jacobsen | 1998 | Solrød Svømmeklub | 1:40.00 | ||||||
40 | Mads Hartoft | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:40.00 | ||||||
42 | Nicholai Hjelme | 1998 | Næstved IF | 1:41.46 | ||||||
43 | Carl Filip Ottosen | 1998 | GTI | 1:43.68 | ||||||
44 | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:44.72 | ||||||
45 | Frederik von Barm | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:45.24 | ||||||
46 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 1:45.49 | ||||||
47 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:47.84 | ||||||
48 | Simon Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:49.37 | ||||||
49 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 1:49.87 | ||||||
50 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 1:53.26 | ||||||
51 | Valdemar Mariegaard | 1999 | GTI | 1:54.49 | ||||||
52 | Sebastian Enhuus | 1998 | Roskilde Svømning | 1:59.86 | ||||||
53 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 2:07.95 | ||||||
- | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Peter Roed Ellefsen | 2000 | GTI | DNS | ||||||
- | Thomas Porsborg | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Andreas Snogdahl | 1997 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |