Results for Danske Bank Cup 2009
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Offersen | 1989 | GTI | 2:17.64 | ||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | GTI | 2:26.07 | ||||||
2 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 2:30.23 | ||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Bastiansen | 1993 | Farum Svømmeklub | 2:39.44 | ||||||
2 | Emil K. Mortensen | 1993 | GTI | 2:39.49 | ||||||
3 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 2:40.86 | ||||||
4 | Jakob Vinsand | 1993 | Kalundborg SK | 2:40.92 | ||||||
5 | Rune Kjærulf | 1993 | Kalundborg SK | 2:41.23 | ||||||
6 | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 2:45.13 | ||||||
7 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | 2:47.30 | ||||||
8 | Johan Jørgensen | 1993 | Roskilde Svømning | 2:47.67 | ||||||
9 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 2:52.28 | ||||||
10 | Victor Jones | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 2:54.98 | ||||||
11 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:55.40 | ||||||
12 | Christian Petersen | 1993 | GTI | 2:56.48 | ||||||
13 | Markus Dideriksen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 2:59.09 | ||||||
14 | Teddy Nielsen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 3:32.61 | ||||||
15 | Simon Dam Hansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 3:39.45 | ||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.80 | ||||||
2 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 2:56.17 | ||||||
3 | Alexander Lillelund | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 2:57.77 | ||||||
4 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 3:00.21 | ||||||
5 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 3:01.36 | ||||||
6 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 3:02.65 | ||||||
7 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:08.37 | ||||||
8 | Mads Larsen | 1995 | GTI | 3:08.53 | ||||||
9 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 3:11.40 | ||||||
10 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 3:18.14 | ||||||
11 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 3:20.77 | ||||||
12 | Gustav Toftegaard Hansen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 3:20.89 | ||||||
13 | Jonas Leifelt | 1996 | Næstved IF | 3:31.68 | ||||||
14 | Tobias Robertsen | 1995 | GTI | 3:33.25 | ||||||
15 | Andreas I. Jensen | 1996 | GTI | 3:42.00 | ||||||
16 | Michael Skødstrup | 1996 | GTI | 3:43.22 | ||||||
- | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | DSQ | Flyben efter 100m | |||||
- | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Svøm med sokker | |||||
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 3:17.04 | ||||||
2 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 3:19.84 | ||||||
3 | Victor Jensen | 1997 | GTI | 3:21.69 | ||||||
4 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 3:28.50 | ||||||
5 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 3:28.93 | ||||||
6 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 3:37.54 | ||||||
7 | Jesper Christensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:42.76 | ||||||
8 | Niklas Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 3:50.85 | ||||||
9 | Frederik Rasmussen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 3:52.73 | ||||||
10 | Philip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 4:02.44 | ||||||
11 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | GTI | 4:08.50 | ||||||
12 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 4:26.44 | ||||||
13 | Sebastian Hjeresen | 1997 | Roskilde Svømning | 4:31.05 | ||||||
14 | Jacob Szöts | 1997 | Roskilde Svømning | 4:36.00 | ||||||
15 | Sebastian Enhuus | 1998 | Roskilde Svømning | 4:50.76 | ||||||
16 | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | 4:52.05 | ||||||
- | Kasper Groesmeyer | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | DSQ | Asynkrone bentag | |||||
- | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | DSQ | Crawlben v. start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Damberg | 1992 | GTI | 2:51.14 | ||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 2:52.48 | ||||||
2 | Lea Sørensen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 3:03.71 | ||||||
3 | Louise Uglebjerg | 1994 | Kalundborg SK | 3:05.25 | ||||||
4 | Lea Backes | 1994 | Roskilde Svømning | 3:08.62 | ||||||
5 | Nathalie Nielsen | 1993 | Solrød Svømmeklub | 3:22.31 | ||||||
6 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 3:30.14 | ||||||
7 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | Swim Team Tåstrup | 3:30.74 | ||||||
8 | Nanna Petersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 3:47.18 | ||||||
- | Mie Kjøller Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | DSQ | 2 dragter på | |||||
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Witten | 1995 | Køge Svømmeklub | 2:56.37 | ||||||
2 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 2:58.87 | ||||||
3 | Stine Damgaard | 1995 | Kalundborg SK | 2:59.75 | ||||||
4 | Katja V. Jørgensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:00.26 | ||||||
5 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 3:02.44 | ||||||
6 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:03.13 | ||||||
7 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 3:04.97 | ||||||
8 | Nicoline Møller | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 3:06.34 | ||||||
9 | Kimia Ghias Haddadan | 1995 | Dragør Svømmeklub | 3:07.64 | ||||||
10 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 3:09.35 | ||||||
11 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 3:09.43 | ||||||
12 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 3:09.48 | ||||||
13 | Marie Deigaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 3:11.23 | ||||||
14 | Simone Falster | 1995 | Kalundborg SK | 3:11.42 | ||||||
15 | Liv S. Normand | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:14.34 | ||||||
16 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:16.52 | ||||||
17 | Stine Valentin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 3:21.06 | ||||||
18 | Julie V. Nielsen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 3:21.45 | ||||||
19 | Christina Dam-Henriksen | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 3:27.07 | ||||||
20 | Ann-Sofie Kjøller | 1996 | Rønne Svømme Klub | 3:27.66 | ||||||
21 | Maria Kold Ehlers | 1996 | Rønne Svømme Klub | 3:27.97 | ||||||
22 | Katja Jesse | 1996 | Swim Team Tåstrup | 3:30.47 | ||||||
23 | Frederikke Risom Jensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:30.55 | ||||||
24 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 3:30.99 | ||||||
25 | Anna Pii Hjørne | 1996 | GTI | 3:36.54 | ||||||
26 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 3:37.13 | ||||||
- | Anne-Sofie Pathuel | 1995 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Mäkelä | 1996 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benedicte Zilmer | 1997 | GTI | 3:08.81 | ||||||
2 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 3:10.82 | ||||||
3 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 3:19.62 | ||||||
4 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 3:27.45 | ||||||
5 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:28.72 | ||||||
6 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:28.91 | ||||||
7 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:40.19 | ||||||
8 | Mathilde Enhuus | 1997 | Roskilde Svømning | 3:51.48 | ||||||
9 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 3:52.45 | ||||||
10 | Elisabeth Kotmark | 1997 | GTI | 3:52.77 | ||||||
11 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 3:53.55 | ||||||
12 | Lisa Petersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:54.00 | ||||||
13 | Kamillia Si-Salah | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 3:54.46 | ||||||
14 | Simone Hallig | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 3:56.03 | ||||||
15 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 4:02.35 | ||||||
16 | Nadia Henckel | 1997 | GTI | 4:17.23 | ||||||
17 | Caroline Ferrier Jørgense | 1997 | Roskilde Svømning | 4:41.31 | ||||||
- | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 3:48.27 | ||||||
2 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 4:09.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 3, 400m Frisvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Westergaard | 1990 | GTI | 4:01.45 | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 4:24.97 | ||||||
2 | Kim Seierø | 1992 | GTI | 4:26.98 | ||||||
3 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 4:28.46 | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 4:23.87 | ||||||
2 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 4:30.64 | ||||||
3 | Oliver Grodt | 1994 | GTI | 4:34.90 | ||||||
4 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 4:35.16 | ||||||
5 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | GTI | 4:58.82 | ||||||
6 | Nikolai Larsen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 5:00.77 | ||||||
7 | Alexander Goldschmidt | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 5:44.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 4, 400m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 4:38.04 | ||||||
2 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 4:48.03 | ||||||
3 | Nadia Holm-Olsen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 4:48.83 | ||||||
4 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 4:53.31 | ||||||
5 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 5:04.36 | ||||||
6 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 5:04.49 | ||||||
7 | Amanda Dalsgaard | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 5:05.11 | ||||||
8 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Kalundborg SK | 5:07.03 | ||||||
9 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 5:12.54 | ||||||
10 | Ida W. Erichsen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:15.76 | ||||||
11 | Christine Mathiesen | 1994 | Farum Svømmeklub | 5:23.57 | ||||||
12 | Anna Henriksen | 1994 | Solrød Svømmeklub | 5:27.90 | ||||||
13 | Cecilie Dorph Lunau | 1994 | Kalundborg SK | 5:29.81 | ||||||
14 | Simone Larsen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 5:31.89 | ||||||
15 | Gertrud Jørgensen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 5:48.29 | ||||||
- | Anna Jørgensen | 1994 | Rønne Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 400m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Christiansen | 1995 | GTI | 4:45.93 | ||||||
2 | Pernille Vegge | 1995 | GTI | 4:48.49 | ||||||
3 | Desirée Kalum | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 4:53.38 | ||||||
4 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:55.39 | ||||||
5 | Kathrine Barrett | 1996 | GTI | 4:55.43 | ||||||
6 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | Kalundborg SK | 4:55.69 | ||||||
7 | Julie Bjørner Søe | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 4:56.80 | ||||||
8 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 4:59.87 | ||||||
9 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:02.19 | ||||||
10 | Nellie Friis | 1995 | Køge Svømmeklub | 5:02.33 | ||||||
11 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:02.72 | ||||||
12 | Olivia Mortensen | 1996 | Næstved IF | 5:05.25 | ||||||
13 | Nadia Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 5:07.56 | ||||||
14 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 5:11.73 | ||||||
15 | Anita Baastrup | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 5:15.40 | ||||||
16 | Julie Damgaard Jensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:26.03 | ||||||
17 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 5:34.51 | ||||||
18 | Ena Terkelsen | 1995 | GTI | 5:41.88 | ||||||
19 | Sandra Hess | 1996 | GTI | 5:44.54 | ||||||
20 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 5:50.25 | ||||||
21 | Mie Jørgensen | 1996 | Næstved IF | 5:52.32 | ||||||
22 | Olivia Kjær | 1996 | Næstved IF | 6:00.72 | ||||||
23 | Signe Yde | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 6:00.90 | ||||||
24 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 6:25.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Lundahl | 1991 | S71 | 25.96 | ||||||
2 | Andreas Mouritsen | 1992 | GTI | 26.99 | ||||||
3 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 27.09 | ||||||
4 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 28.45 | ||||||
5 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 29.21 | ||||||
6 | Joakim Lundahl | 1991 | S71 | 30.09 | ||||||
7 | Sebastian Koch Andersen | 1992 | Roskilde Svømning | 31.18 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | GTI | 26.45 | ||||||
2 | Casper Holm-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 28.86 | ||||||
3 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 29.34 | ||||||
4 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.54 | ||||||
5 | Emil Storr-Hansen | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 29.86 | ||||||
6 | Steffen Poulsen | 1994 | Glostrup Svømme Klub | 30.14 | ||||||
7 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 31.52 | ||||||
8 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 31.87 | ||||||
9 | Emil Møhl | 1994 | GTI | 32.25 | ||||||
10 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.74 | ||||||
11 | Magnus Larsen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 32.95 | ||||||
12 | Mads Kildholt | 1994 | GTI | 33.20 | ||||||
13 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 34.49 | ||||||
14 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | Solrød Svømmeklub | 34.67 | ||||||
15 | Nikolai Larsen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 35.65 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | GTI | 28.71 | ||||||
2 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.80 | ||||||
3 | Anders Madsen | 1995 | GTI | 30.97 | ||||||
4 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | GTI | 31.00 | ||||||
5 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 31.51 | ||||||
6 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.60 | ||||||
7 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 33.18 | ||||||
8 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 33.21 | ||||||
9 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.45 | ||||||
10 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 33.61 | ||||||
10 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 33.61 | ||||||
12 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.00 | ||||||
13 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 34.05 | ||||||
14 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 34.09 | ||||||
15 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 34.39 | ||||||
16 | Mathias Pihl | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.43 | ||||||
17 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.17 | ||||||
18 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.21 | ||||||
19 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 36.14 | ||||||
20 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | Roskilde Svømning | 36.68 | ||||||
21 | Jannick Kristensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 36.78 | ||||||
22 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 37.68 | ||||||
23 | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.36 | ||||||
24 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 38.76 | ||||||
25 | Anders Lippert-Hansen | 1996 | Solrød Svømmeklub | 38.89 | ||||||
26 | Alexander Weis | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.20 | ||||||
27 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 39.28 | ||||||
28 | Simon Svane | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 39.86 | ||||||
29 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | GTI | 40.05 | ||||||
30 | Frederik Bring Larsen | 1996 | Næstved IF | 40.30 | ||||||
31 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 40.70 | ||||||
32 | Frederik S. Nielsen | 1996 | Roskilde Svømning | 42.00 | ||||||
33 | Kristian Madsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.62 | ||||||
- | Christopher Jensen | 1995 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.55 | ||||||
2 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.16 | ||||||
3 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 39.42 | ||||||
4 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.70 | ||||||
5 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | GTI | 40.31 | ||||||
6 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 40.43 | ||||||
7 | Peter Vilstrup | 1997 | Næstved IF | 41.09 | ||||||
8 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 41.47 | ||||||
9 | Victor Jensen | 1997 | GTI | 42.45 | ||||||
10 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.00 | ||||||
11 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 44.32 | ||||||
12 | Asger Larsen | 1998 | Næstved IF | 44.75 | ||||||
13 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 45.15 | ||||||
14 | Oliver Heyde | 1998 | Dragør Svømmeklub | 47.69 | ||||||
15 | Paul Lynggård Hansen | 1998 | Swim Team Tåstrup | 50.73 | ||||||
16 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 50.78 | ||||||
17 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 52.37 | ||||||
18 | Anders Kjøller Johansen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 53.80 | ||||||
19 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 58.17 | ||||||
20 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 59.23 | ||||||
21 | Nicolai Walther | 1998 | Kalundborg SK | 59.26 | ||||||
22 | Frederik von Barm | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:14.92 | ||||||
23 | Andreas Snogdahl | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:23.07 | ||||||
- | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Mathias Graabeck | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | Brystben v. 25m | |||||
- | Jonathan Stage | 1997 | Dragør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Lundahl | 1991 | S71 | 30.48 | ||||||
2 | Louise Christensen | 1991 | Næstved IF | 32.57 | ||||||
3 | Belinda Jakobsen | 1990 | GTI | 32.68 | ||||||
4 | Johanna Persson | 1992 | S71 | 35.43 | ||||||
5 | Christina G. Sørensen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 36.85 | ||||||
6 | Nura Alwan | 1992 | Swim Team Tåstrup | 39.35 | ||||||
7 | Bettina Mauritsen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 40.02 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malene Westergaard | 1993 | GTI | 30.39 | ||||||
2 | Line Greve | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 34.21 | ||||||
3 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 34.73 | ||||||
4 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 35.15 | ||||||
5 | Ida W. Erichsen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.28 | ||||||
6 | Stinna Pedersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 35.58 | ||||||
7 | Josefine Smedegaard | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 35.89 | ||||||
8 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 37.02 | ||||||
9 | Lea Backes | 1994 | Roskilde Svømning | 37.92 | ||||||
10 | Katrine Feld | 1993 | Solrød Svømmeklub | 38.92 | ||||||
11 | Nathalie Nielsen | 1993 | Solrød Svømmeklub | 40.38 | ||||||
12 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 41.24 | ||||||
13 | Gertrud Jørgensen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 42.58 | ||||||
- | Julie Christiansen | 1993 | GTI | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.34 | ||||||
2 | Pernille Christiansen | 1995 | GTI | 31.79 | ||||||
3 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 32.09 | ||||||
4 | Madeline Lou | 1995 | Albertslund IF | 32.89 | ||||||
5 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 33.25 | ||||||
6 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 33.63 | ||||||
7 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.98 | ||||||
8 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.00 | ||||||
9 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 34.06 | ||||||
10 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 34.14 | ||||||
11 | Henriette Stuhr | 1996 | GTI | 34.30 | ||||||
12 | Amanda Fabild | 1996 | Albertslund IF | 34.49 | ||||||
13 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.54 | ||||||
14 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | Kalundborg SK | 34.98 | ||||||
15 | Frederikke Christensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.11 | ||||||
16 | Mie Bonè | 1996 | GTI | 35.13 | ||||||
17 | Maria Rindal Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 35.17 | ||||||
18 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 35.40 | ||||||
19 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | Næstved IF | 35.76 | ||||||
20 | Camilla Rindal Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 35.85 | ||||||
21 | Rikke Willumsen | 1996 | GTI | 36.56 | ||||||
22 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 37.14 | ||||||
23 | Marie Deigaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 37.41 | ||||||
24 | Sarah Bugge Larsen | 1996 | Rønne Svømme Klub | 37.88 | ||||||
25 | Ida Olsen | 1996 | GTI | 38.51 | ||||||
26 | Sandra Hess | 1996 | GTI | 38.81 | ||||||
27 | Julie Vinther Olesen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 38.82 | ||||||
28 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Kalundborg SK | 38.85 | ||||||
29 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | GTI | 39.89 | ||||||
30 | Julie Langberg Jensen | 1995 | Roskilde Svømning | 41.08 | ||||||
31 | Josephine Freja Iversen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 41.64 | ||||||
32 | Stine Valentin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 43.54 | ||||||
- | Anne-Sofie Pathuel | 1995 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie B. Nielsen | 1995 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Katja Høpfner | 1996 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.77 | ||||||
2 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.23 | ||||||
3 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 38.77 | ||||||
4 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.85 | ||||||
5 | Josephine Skov | 1997 | GTI | 39.48 | ||||||
6 | Caroline Madsen | 1997 | Roskilde Svømning | 40.36 | ||||||
7 | Cathrine Jørgensen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 40.58 | ||||||
8 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 41.29 | ||||||
9 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.57 | ||||||
10 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.18 | ||||||
11 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 45.70 | ||||||
12 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 46.39 | ||||||
13 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 47.13 | ||||||
14 | Emmelie Thybo Hansen | 1998 | Næstved IF | 48.70 | ||||||
15 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 50.91 | ||||||
16 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 50.93 | ||||||
17 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 51.93 | ||||||
18 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 54.19 | ||||||
19 | Simone Hallig | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 54.20 | ||||||
20 | Caroline Assum | 1997 | Næstved IF | 54.65 | ||||||
21 | Julie Brünnich Sørensen | 1998 | Dragør Svømmeklub | 55.06 | ||||||
- | Mathilde Enhuus | 1997 | Roskilde Svømning | DSQ | en hånd i afslutning | |||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.22 | ||||||
2 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.86 | ||||||
3 | Sofie Brøgger | 2000 | Dragør Svømmeklub | 49.00 | ||||||
4 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 55.63 | ||||||
- | Simone Baür Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | DSQ | arme u. vand | |||||
- | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | DSQ | arme under vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 7, 800m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Mouritsen | 1992 | GTI | 9:08.12 | ||||||
2 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 9:12.94 | ||||||
3 | Kim Seierø | 1992 | GTI | 9:17.41 | ||||||
Løb 7, 800m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rune Kjærulf | 1993 | Kalundborg SK | 9:15.50 | ||||||
2 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | Farum Svømmeklub | 9:20.89 | ||||||
3 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 9:21.74 | ||||||
4 | Peter Møller | 1993 | Dragør Svømmeklub | 9:38.12 | ||||||
5 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 9:46.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 8, 4x50m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Vordingborg Killersharks | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:51.81 | ||||||
2 | Vat Drenge 1 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 1:55.98 | ||||||
3 | Gentofte Drenge | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:59.58 | ||||||
4 | Vat Drenge 3 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 2:04.20 | ||||||
5 | Næstved Boys | 1995 | Næstved IF | 2:04.81 | ||||||
6 | Vat Drenge 2 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 2:05.29 | ||||||
7 | Vat Drenge 4 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 2:05.98 | ||||||
8 | Roskillers Mini Boys 1 | 1995 | Roskilde Svømning | 2:08.63 | ||||||
9 | Gti Drenge 2 | 1995 | GTI | 2:13.96 | ||||||
10 | Vat Drenge 5 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 2:19.39 | ||||||
11 | Slagelse Drenge | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 2:21.66 | ||||||
12 | Vat Drenge 6 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 2:31.75 | ||||||
13 | Rønne Drenge 1 | 1995 | Rønne Svømme Klub | 2:32.07 | ||||||
14 | Roskillers Mini Boys 2 | 1995 | Roskilde Svømning | 2:34.18 | ||||||
15 | Kalundborg Drenge 1996 | 1996 | Kalundborg SK | 2:36.51 | ||||||
- | Gti Drenge 1 | 1995 | GTI | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 9, 4x50m Frisvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gentofte Piger | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 2:08.36 | ||||||
2 | Gti Piger 1 | 1997 | GTI | 2:09.44 | ||||||
3 | Vat Piger 1 | 1997 | Vestegnens Aqua Team | 2:21.60 | ||||||
4 | Roskillers Mini Girls 1 | 1997 | Roskilde Svømning | 2:26.00 | ||||||
5 | Vat Piger 2 | 1997 | Vestegnens Aqua Team | 2:31.25 | ||||||
6 | Rønne Piger | 1997 | Rønne Svømme Klub | 2:42.15 | ||||||
7 | Slagelse Piger 1 | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 2:46.18 | ||||||
8 | Gti Piger 2 | 1997 | GTI | 2:51.29 | ||||||
9 | Næstved Piger | 1997 | Næstved IF | 3:00.77 | ||||||
10 | Roskillers Mini Girls 2 | 1997 | Roskilde Svømning | 3:27.97 | ||||||
- | Slagelse Piger 2 | 1997 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 10, 1500m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 18:41.25 | ||||||
2 | Cecilie Dorph Lunau | 1994 | Kalundborg SK | 21:44.10 | ||||||
Løb 10, 1500m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 18:33.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 11, 200m Medley, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 2:16.74 | ||||||
2 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 2:26.33 | ||||||
Løb 11, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 2:19.38 | ||||||
2 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 2:20.87 | ||||||
3 | Martin Bastiansen | 1993 | Farum Svømmeklub | 2:21.49 | ||||||
4 | Rune Kjærulf | 1993 | Kalundborg SK | 2:25.77 | ||||||
5 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:25.95 | ||||||
6 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:27.08 | ||||||
7 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 2:27.97 | ||||||
8 | Oliver Grodt | 1994 | GTI | 2:28.16 | ||||||
9 | Christian Petersen | 1993 | GTI | 2:29.14 | ||||||
10 | Emil Storr-Hansen | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 2:30.73 | ||||||
11 | Christian Andersen | 1993 | Næstved IF | 2:41.09 | ||||||
12 | Fredrik Skafte | 1994 | GTI | 2:47.27 | ||||||
13 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 2:50.19 | ||||||
14 | Christoffer R. Jensen | 1993 | GTI | 2:52.25 | ||||||
15 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | Solrød Svømmeklub | 2:53.58 | ||||||
Løb 11, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 2:32.17 | ||||||
2 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 2:32.90 | ||||||
3 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 2:35.37 | ||||||
4 | Anders Madsen | 1995 | GTI | 2:37.89 | ||||||
5 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | GTI | 2:38.44 | ||||||
6 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 2:41.11 | ||||||
7 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:42.44 | ||||||
8 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 2:43.43 | ||||||
9 | Thomas Pastwa | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 2:47.18 | ||||||
10 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 2:47.71 | ||||||
11 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 2:48.07 | ||||||
12 | Benjamin Stryhn Tollundga | 1996 | Swim Team Tåstrup | 2:49.19 | ||||||
13 | Mathias Pihl | 1995 | Køge Svømmeklub | 2:51.90 | ||||||
14 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 2:51.92 | ||||||
15 | Mads Larsen | 1995 | GTI | 2:53.50 | ||||||
16 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 2:54.91 | ||||||
17 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 2:55.02 | ||||||
18 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:55.67 | ||||||
19 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 2:57.11 | ||||||
20 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | Roskilde Svømning | 3:06.47 | ||||||
21 | Tobias Robertsen | 1995 | GTI | 3:09.11 | ||||||
22 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 3:09.12 | ||||||
23 | Andreas I. Jensen | 1996 | GTI | 3:32.99 | ||||||
- | Nikolas Thuesen | 1996 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | DSQ | mgl. berøring 75m | |||||
Løb 11, 200m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 2:56.97 | ||||||
2 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 3:17.61 | ||||||
3 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:23.71 | ||||||
- | Kasper Groesmeyer | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Benjamin Larsen | 2000 | GTI | DSQ | Afslut. br. m. Crawl | |||||
- | Carl Filip Ottosen | 1998 | GTI | DSQ | v.arm u. vand i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 12, 200m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Lundahl | 1991 | S71 | 2:30.52 | ||||||
2 | Nura Alwan | 1992 | Swim Team Tåstrup | 3:10.57 | ||||||
Løb 12, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 2:23.50 | ||||||
2 | Nadia Holm-Olsen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 2:38.87 | ||||||
3 | Josefine Smedegaard | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 2:45.10 | ||||||
4 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 2:47.18 | ||||||
5 | Anna Henriksen | 1994 | Solrød Svømmeklub | 2:50.82 | ||||||
6 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 2:54.43 | ||||||
7 | Stinna Pedersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 2:55.05 | ||||||
8 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 2:56.02 | ||||||
9 | Simone Larsen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 2:57.82 | ||||||
10 | Nathalie Nielsen | 1993 | Solrød Svømmeklub | 3:03.09 | ||||||
11 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 3:13.37 | ||||||
12 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | Swim Team Tåstrup | 3:32.35 | ||||||
Løb 12, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henriette Stuhr | 1996 | GTI | 2:38.63 | ||||||
2 | Desirée Kalum | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 2:39.23 | ||||||
3 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 2:40.36 | ||||||
4 | Kathrine Barrett | 1996 | GTI | 2:40.85 | ||||||
5 | Christina Witten | 1995 | Køge Svømmeklub | 2:41.00 | ||||||
6 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | Kalundborg SK | 2:43.43 | ||||||
7 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 2:45.74 | ||||||
8 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 2:47.22 | ||||||
9 | Katja V. Jørgensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:47.23 | ||||||
10 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 2:47.24 | ||||||
11 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:50.15 | ||||||
12 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 2:50.71 | ||||||
13 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | Næstved IF | 2:51.35 | ||||||
14 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 2:51.37 | ||||||
15 | Caroline Thoby | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:51.76 | ||||||
15 | Anita Baastrup | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 2:51.76 | ||||||
17 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 2:52.43 | ||||||
18 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 2:55.05 | ||||||
19 | Stine Damgaard | 1995 | Kalundborg SK | 2:57.93 | ||||||
20 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 2:59.05 | ||||||
21 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 3:06.49 | ||||||
22 | Julie Langberg Jensen | 1995 | Roskilde Svømning | 3:09.28 | ||||||
23 | Ida Olsen | 1996 | GTI | 3:12.84 | ||||||
24 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:13.25 | ||||||
25 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 3:18.62 | ||||||
26 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 3:23.60 | ||||||
- | Julie Marie Gadfelt | 1996 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Medley, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | GTI | 2:40.03 | ||||||
2 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 2:56.73 | ||||||
3 | Frederikke Villumsen | 1997 | Albertslund IF | 2:57.62 | ||||||
4 | Josephine Skov | 1997 | GTI | 3:05.31 | ||||||
5 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 3:08.45 | ||||||
6 | Cathrine Jørgensen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 3:09.10 | ||||||
7 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 3:10.00 | ||||||
8 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:18.65 | ||||||
9 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:19.04 | ||||||
10 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:19.80 | ||||||
11 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 3:22.62 | ||||||
12 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 3:26.35 | ||||||
13 | Lisa Petersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:32.94 | ||||||
14 | Marie Pii Hjørne | 1998 | GTI | 3:38.81 | ||||||
15 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 3:38.95 | ||||||
16 | Elisabeth Kotmark | 1997 | GTI | 3:41.93 | ||||||
- | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | DSQ | sv. på maven v. 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Lundahl | 1991 | S71 | 53.30 | ||||||
2 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 54.02 | ||||||
3 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 55.47 | ||||||
4 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 55.66 | ||||||
5 | Sebastian Koch Andersen | 1992 | Roskilde Svømning | 59.22 | ||||||
6 | Joakim Lundahl | 1991 | S71 | 1:00.52 | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | GTI | 53.40 | ||||||
2 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 55.81 | ||||||
3 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.52 | ||||||
4 | Tobias Ross | 1993 | Farum Svømmeklub | 58.88 | ||||||
5 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 58.90 | ||||||
6 | Oliver Grodt | 1994 | GTI | 59.05 | ||||||
7 | Casper Holm-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 59.08 | ||||||
7 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.08 | ||||||
9 | Jakob Vinsand | 1993 | Kalundborg SK | 59.12 | ||||||
10 | Steffen Poulsen | 1994 | Glostrup Svømme Klub | 59.31 | ||||||
11 | Mads Kildholt | 1994 | GTI | 1:00.62 | ||||||
12 | Emil Storr-Hansen | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 1:00.90 | ||||||
13 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 1:01.00 | ||||||
14 | Nikolai Larsen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 1:01.48 | ||||||
15 | Peter Møller | 1993 | Dragør Svømmeklub | 1:02.98 | ||||||
16 | Magnus Larsen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:03.03 | ||||||
17 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 1:03.05 | ||||||
18 | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.08 | ||||||
19 | Fredrik Skafte | 1994 | GTI | 1:03.13 | ||||||
20 | Victor Jones | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.28 | ||||||
21 | Kevin Søby | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:05.10 | ||||||
22 | Emil Møhl | 1994 | GTI | 1:05.16 | ||||||
23 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 1:05.22 | ||||||
24 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | Solrød Svømmeklub | 1:07.63 | ||||||
25 | Alexander Goldschmidt | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 1:07.81 | ||||||
26 | Mikkel Rønn Sørensen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:15.81 | ||||||
27 | Teddy Nielsen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 1:16.66 | ||||||
28 | Simon Dam Hansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:24.44 | ||||||
- | Frederik Mauritsen | 1994 | Rønne Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | GTI | 57.24 | ||||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 1:01.85 | ||||||
3 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:02.00 | ||||||
4 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.02 | ||||||
5 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:02.24 | ||||||
6 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | GTI | 1:02.28 | ||||||
7 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:02.92 | ||||||
8 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.14 | ||||||
9 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 1:03.65 | ||||||
10 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:04.00 | ||||||
11 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.02 | ||||||
12 | Alexander Lillelund | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.49 | ||||||
13 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.89 | ||||||
14 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 1:05.44 | ||||||
15 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.47 | ||||||
16 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:05.78 | ||||||
17 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 1:06.60 | ||||||
18 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:07.08 | ||||||
19 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:07.58 | ||||||
20 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:07.79 | ||||||
21 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:08.21 | ||||||
22 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 1:08.43 | ||||||
23 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.59 | ||||||
24 | Daniel Kragh | 1995 | Rønne Svømme Klub | 1:09.19 | ||||||
25 | Christopher Jensen | 1995 | Næstved IF | 1:09.22 | ||||||
26 | Thomas Pastwa | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.76 | ||||||
26 | Benjamin Stryhn Tollundga | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:09.76 | ||||||
26 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:09.76 | ||||||
29 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:10.50 | ||||||
30 | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.63 | ||||||
31 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 1:10.64 | ||||||
32 | Christian Jacobsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 1:10.70 | ||||||
33 | Frederik Bring Larsen | 1996 | Næstved IF | 1:10.93 | ||||||
34 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 1:11.15 | ||||||
35 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:12.35 | ||||||
36 | Frederik S. Nielsen | 1996 | Roskilde Svømning | 1:14.14 | ||||||
37 | Simon Svane | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 1:14.95 | ||||||
38 | Alexander Weis | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.02 | ||||||
39 | Kristian Madsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.68 | ||||||
40 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | GTI | 1:18.82 | ||||||
41 | Michael Skødstrup | 1996 | GTI | 1:18.99 | ||||||
42 | Jonas Leifelt | 1996 | Næstved IF | 1:19.90 | ||||||
43 | Anders Møller Nielsen | 1996 | Rønne Svømme Klub | 1:27.54 | ||||||
- | Anders Lippert-Hansen | 1996 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:08.59 | ||||||
2 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:10.75 | ||||||
3 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | GTI | 1:10.80 | ||||||
4 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.39 | ||||||
5 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 1:15.92 | ||||||
6 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.65 | ||||||
7 | Victor Jensen | 1997 | GTI | 1:16.88 | ||||||
8 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:17.77 | ||||||
9 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:18.62 | ||||||
10 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:19.65 | ||||||
11 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 1:19.90 | ||||||
12 | Asger Larsen | 1998 | Næstved IF | 1:20.09 | ||||||
13 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.24 | ||||||
14 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:21.64 | ||||||
15 | Frederik Rasmussen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:22.89 | ||||||
16 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.02 | ||||||
17 | Jesper Christensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.14 | ||||||
18 | Peter Vilstrup | 1997 | Næstved IF | 1:25.20 | ||||||
19 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | GTI | 1:25.36 | ||||||
20 | Oliver Heyde | 1998 | Dragør Svømmeklub | 1:26.91 | ||||||
21 | Jonathan Stage | 1997 | Dragør Svømmeklub | 1:27.17 | ||||||
22 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.62 | ||||||
23 | Jakob Leander Jensen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:28.05 | ||||||
24 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 1:29.23 | ||||||
25 | Anders Kjøller Johansen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 1:29.62 | ||||||
26 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | Albertslund IF | 1:29.79 | ||||||
27 | Philip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 1:29.81 | ||||||
28 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 1:30.42 | ||||||
29 | Jacob Szöts | 1997 | Roskilde Svømning | 1:30.61 | ||||||
30 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 1:31.73 | ||||||
31 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:32.26 | ||||||
32 | Niklas Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:35.35 | ||||||
33 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | GTI | 1:35.58 | ||||||
34 | Nicolai Walther | 1998 | Kalundborg SK | 1:36.41 | ||||||
35 | Oliver Steen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 1:36.56 | ||||||
36 | Erik Hansen | 1998 | Rønne Svømme Klub | 1:37.68 | ||||||
37 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:38.04 | ||||||
38 | Benjamin Larsen | 2000 | GTI | 1:38.33 | ||||||
39 | Sebastian Hjeresen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:38.90 | ||||||
40 | Gustav Jacobsen | 1998 | Solrød Svømmeklub | 1:40.00 | ||||||
40 | Mads Hartoft | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:40.00 | ||||||
42 | Nicholai Hjelme | 1998 | Næstved IF | 1:41.46 | ||||||
43 | Carl Filip Ottosen | 1998 | GTI | 1:43.68 | ||||||
44 | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:44.72 | ||||||
45 | Frederik von Barm | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:45.24 | ||||||
46 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 1:45.49 | ||||||
47 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:47.84 | ||||||
48 | Simon Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:49.37 | ||||||
49 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 1:49.87 | ||||||
50 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 1:53.26 | ||||||
51 | Valdemar Mariegaard | 1999 | GTI | 1:54.49 | ||||||
52 | Sebastian Enhuus | 1998 | Roskilde Svømning | 1:59.86 | ||||||
53 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 2:07.95 | ||||||
- | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Peter Roed Ellefsen | 2000 | GTI | DNS | ||||||
- | Thomas Porsborg | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Andreas Snogdahl | 1997 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Damberg | 1992 | GTI | 1:02.09 | ||||||
2 | Louise Christensen | 1991 | Næstved IF | 1:04.87 | ||||||
3 | Belinda Jakobsen | 1990 | GTI | 1:05.16 | ||||||
4 | Christina G. Sørensen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 1:07.67 | ||||||
5 | Johanna Persson | 1992 | S71 | 1:10.97 | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 1:02.91 | ||||||
2 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:04.01 | ||||||
3 | Lea Sørensen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 1:05.60 | ||||||
4 | Ida W. Erichsen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.69 | ||||||
5 | Line Greve | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.97 | ||||||
6 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 1:05.99 | ||||||
7 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 1:06.09 | ||||||
8 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 1:07.86 | ||||||
9 | Josefine Smedegaard | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.46 | ||||||
10 | Mie Kjøller Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:08.66 | ||||||
11 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Kalundborg SK | 1:08.74 | ||||||
12 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 1:08.75 | ||||||
13 | Amanda Dalsgaard | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.92 | ||||||
14 | Louise Uglebjerg | 1994 | Kalundborg SK | 1:09.13 | ||||||
15 | Stinna Pedersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 1:09.87 | ||||||
16 | Anna Henriksen | 1994 | Solrød Svømmeklub | 1:10.19 | ||||||
17 | Gertrud Jørgensen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 1:15.22 | ||||||
18 | Christine Mathiesen | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:15.47 | ||||||
19 | Katrine Feld | 1993 | Solrød Svømmeklub | 1:16.71 | ||||||
20 | Nanna Petersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 1:17.80 | ||||||
- | Julie Christiansen | 1993 | GTI | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:03.24 | ||||||
2 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:03.49 | ||||||
3 | Madeline Lou | 1995 | Albertslund IF | 1:04.36 | ||||||
4 | Kimia Ghias Haddadan | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:05.56 | ||||||
5 | Olivia Mortensen | 1996 | Næstved IF | 1:05.87 | ||||||
6 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:05.95 | ||||||
7 | Desirée Kalum | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.97 | ||||||
7 | Frederikke Christensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.97 | ||||||
9 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.27 | ||||||
10 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:06.29 | ||||||
11 | Nellie Friis | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:06.60 | ||||||
12 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.86 | ||||||
13 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 1:07.31 | ||||||
14 | Camilla Rindal Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 1:07.47 | ||||||
15 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.11 | ||||||
16 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 1:08.22 | ||||||
17 | Maria Rindal Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 1:08.53 | ||||||
18 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.59 | ||||||
19 | Nadia Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:08.63 | ||||||
20 | Sofie B. Nielsen | 1995 | Albertslund IF | 1:08.73 | ||||||
21 | Liv S. Normand | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.96 | ||||||
22 | Julie Bjørner Søe | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.97 | ||||||
23 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.24 | ||||||
24 | Rikke Willumsen | 1996 | GTI | 1:09.96 | ||||||
25 | Nicoline Møller | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:10.06 | ||||||
26 | Simone Falster | 1995 | Kalundborg SK | 1:10.13 | ||||||
27 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.77 | ||||||
28 | Julie Damgaard Jensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.72 | ||||||
29 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 1:12.20 | ||||||
30 | Sandra Hess | 1996 | GTI | 1:14.79 | ||||||
31 | Signe Yde | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 1:15.55 | ||||||
32 | Sarah Sand | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 1:16.01 | ||||||
32 | Katja Jesse | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:16.01 | ||||||
34 | Sarah Bugge Larsen | 1996 | Rønne Svømme Klub | 1:16.52 | ||||||
35 | Mie Jørgensen | 1996 | Næstved IF | 1:16.77 | ||||||
36 | Josephine Freja Iversen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 1:16.96 | ||||||
37 | Ena Terkelsen | 1995 | GTI | 1:17.39 | ||||||
38 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Kalundborg SK | 1:17.77 | ||||||
39 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:19.40 | ||||||
40 | Katja Høpfner | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 1:21.14 | ||||||
41 | Frederikke Risom Jensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.10 | ||||||
42 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | GTI | 1:23.80 | ||||||
43 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 1:29.50 | ||||||
44 | Rikke Voss | 1996 | Solrød Svømmeklub | 1:29.91 | ||||||
- | Signe Scharf | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ann-Sofie Kjøller | 1996 | Rønne Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Christina Witten | 1995 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | GTI | 1:03.33 | ||||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.75 | ||||||
3 | Benedicte Zilmer | 1997 | GTI | 1:10.58 | ||||||
4 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svømmeklub | 1:11.16 | ||||||
5 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:12.67 | ||||||
6 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.25 | ||||||
7 | Frederikke Villumsen | 1997 | Albertslund IF | 1:14.94 | ||||||
8 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.25 | ||||||
9 | Caroline Madsen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:17.40 | ||||||
10 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.41 | ||||||
11 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 1:17.73 | ||||||
12 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:18.12 | ||||||
13 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.75 | ||||||
14 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:21.88 | ||||||
15 | Helena Midjord Vangsy | 1997 | Rønne Svømme Klub | 1:22.44 | ||||||
16 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 1:23.87 | ||||||
17 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 1:23.91 | ||||||
18 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.06 | ||||||
19 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 1:24.10 | ||||||
20 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:26.35 | ||||||
21 | Kamillia Si-Salah | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:27.47 | ||||||
22 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 1:28.20 | ||||||
23 | Maja Windahl | 1997 | Rønne Svømme Klub | 1:28.92 | ||||||
24 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 1:29.35 | ||||||
25 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:30.04 | ||||||
26 | Simone Madsen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:30.21 | ||||||
27 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 1:31.90 | ||||||
28 | Caroline Assum | 1997 | Næstved IF | 1:32.12 | ||||||
29 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:32.14 | ||||||
30 | Mathilde Enhuus | 1997 | Roskilde Svømning | 1:32.37 | ||||||
31 | Ida Christensen | 1998 | Rønne Svømme Klub | 1:34.21 | ||||||
32 | Emmelie Thybo Hansen | 1998 | Næstved IF | 1:38.07 | ||||||
33 | Marie Pii Hjørne | 1998 | GTI | 1:38.54 | ||||||
34 | Julie Brünnich Sørensen | 1998 | Dragør Svømmeklub | 1:38.92 | ||||||
35 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 1:39.52 | ||||||
36 | Nadia Henckel | 1997 | GTI | 1:41.42 | ||||||
37 | Caroline Ferrier Jørgense | 1997 | Roskilde Svømning | 2:04.81 | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.93 | ||||||
2 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:24.04 | ||||||
3 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 1:28.44 | ||||||
4 | Sofie Brøgger | 2000 | Dragør Svømmeklub | 1:33.31 | ||||||
5 | Clara West Truelsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 1:41.34 | ||||||
6 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 1:41.94 | ||||||
7 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | GTI | 1:45.67 | ||||||
8 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:45.99 | ||||||
9 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 1:47.67 | ||||||
10 | Amanda Johansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:50.83 | ||||||
11 | Nanna Karoline Borberg | 2000 | Roskilde Svømning | 2:21.27 | ||||||
- | Frederikke Gaardsøe Madse | 2000 | Roskilde Svømning | DNF | ||||||
- | Mette Møller Nielsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | DSQ | Mgl. berøring v. afs | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 15, 200m Butterfly, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 2:19.74 | ||||||
2 | Kim Seierø | 1992 | GTI | 2:25.32 | ||||||
Løb 15, 200m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil K. Mortensen | 1993 | GTI | 2:20.25 | ||||||
2 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:30.24 | ||||||
3 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 2:32.01 | ||||||
4 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 2:39.75 | ||||||
5 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | GTI | 3:00.27 | ||||||
6 | Mads Kildholt | 1994 | GTI | 3:14.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 16, 200m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nadia Holm-Olsen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 2:39.79 | ||||||
2 | Simone Larsen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 3:17.57 | ||||||
Løb 16, 200m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Christiansen | 1995 | GTI | 2:34.75 | ||||||
2 | Henriette Stuhr | 1996 | GTI | 2:41.12 | ||||||
3 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 2:44.14 | ||||||
4 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.34 | ||||||
5 | Pernille Vegge | 1995 | GTI | 2:56.81 | ||||||
6 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 2:58.51 | ||||||
7 | Caroline Thoby | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:04.67 | ||||||
8 | Mie Bonè | 1996 | GTI | 3:11.97 | ||||||
9 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 3:14.42 | ||||||
10 | Anna Pii Hjørne | 1996 | GTI | 3:20.45 | ||||||
11 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 3:22.16 | ||||||
12 | Olivia Kjær | 1996 | Næstved IF | 3:29.64 | ||||||
- | Emma Mäkelä | 1996 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 17, 50m Brystsvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | Hvidovre Svømme Klub | 29.82 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | GTI | 29.71 | ||||||
2 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 31.46 | ||||||
3 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 32.24 | ||||||
4 | Andreas Mouritsen | 1992 | GTI | 33.97 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 34.41 | ||||||
2 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 35.23 | ||||||
3 | Jakob Vinsand | 1993 | Kalundborg SK | 35.29 | ||||||
4 | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 35.81 | ||||||
5 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.98 | ||||||
6 | Markus Dideriksen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 38.47 | ||||||
7 | Christian Andersen | 1993 | Næstved IF | 40.63 | ||||||
8 | Frederik Mauritsen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 42.83 | ||||||
9 | Teddy Nielsen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 43.60 | ||||||
10 | Alexander Goldschmidt | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 44.16 | ||||||
11 | Simon Dam Hansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 46.40 | ||||||
12 | Mikkel Rønn Sørensen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 53.24 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | GTI | 33.91 | ||||||
2 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 38.14 | ||||||
3 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 39.00 | ||||||
4 | Alexander Lillelund | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 41.15 | ||||||
5 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 41.44 | ||||||
6 | Thomas Pastwa | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 42.33 | ||||||
7 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 42.36 | ||||||
8 | Christopher Jensen | 1995 | Næstved IF | 43.20 | ||||||
9 | Gustav Toftegaard Hansen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 44.52 | ||||||
10 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 44.61 | ||||||
11 | Jonas Leifelt | 1996 | Næstved IF | 46.17 | ||||||
12 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 46.22 | ||||||
13 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | GTI | 49.57 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 43.83 | ||||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 45.25 | ||||||
3 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 45.45 | ||||||
4 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 47.22 | ||||||
5 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 47.95 | ||||||
6 | Niklas Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 48.80 | ||||||
7 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.63 | ||||||
8 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 50.79 | ||||||
9 | Mads Espeløv Hansen | 1997 | GTI | 51.34 | ||||||
10 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | GTI | 51.76 | ||||||
11 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | Albertslund IF | 53.63 | ||||||
12 | Jonathan Stage | 1997 | Dragør Svømmeklub | 54.33 | ||||||
13 | Thomas Porsborg | 1998 | Køge Svømmeklub | 55.48 | ||||||
14 | Jacob Szöts | 1997 | Roskilde Svømning | 55.70 | ||||||
15 | Sebastian Hjeresen | 1997 | Roskilde Svømning | 56.63 | ||||||
16 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 57.11 | ||||||
17 | Frederik von Barm | 1997 | Køge Svømmeklub | 57.79 | ||||||
18 | Jakob Leander Jensen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 57.81 | ||||||
19 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 58.45 | ||||||
20 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:00.13 | ||||||
21 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:01.10 | ||||||
22 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 1:01.14 | ||||||
23 | Gustav Jacobsen | 1998 | Solrød Svømmeklub | 1:01.97 | ||||||
24 | Erik Hansen | 1998 | Rønne Svømme Klub | 1:02.12 | ||||||
24 | Jacob Bang-Jensen | 1998 | Swim Team Tåstrup | 1:02.12 | ||||||
26 | Peter Vilstrup | 1997 | Næstved IF | 1:02.85 | ||||||
27 | Mads Hartoft | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:03.02 | ||||||
28 | Carl Filip Ottosen | 1998 | GTI | 1:03.14 | ||||||
29 | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:03.46 | ||||||
30 | Nicholai Hjelme | 1998 | Næstved IF | 1:04.66 | ||||||
31 | Andreas Snogdahl | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:06.29 | ||||||
32 | Valdemar Mariegaard | 1999 | GTI | 1:16.10 | ||||||
33 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 1:29.32 | ||||||
- | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kasper Groesmeyer | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Peter Roed Ellefsen | 2000 | GTI | DNS | ||||||
- | Sebastian Enhuus | 1998 | Roskilde Svømning | DSQ | En hånd i vend. 25m | |||||
- | Christian Arsberg Iversen | 1997 | GTI | DSQ | crawl v. vending | |||||
- | Simon Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | Crawl v. start | |||||
- | Mathias Graabeck | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | Crawlben v. start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 18, 50m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanna Persson | 1992 | S71 | 42.73 | ||||||
2 | Nura Alwan | 1992 | Swim Team Tåstrup | 44.30 | ||||||
3 | Daniella Andersen | 1990 | Rønne Svømme Klub | 45.38 | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Sørensen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 37.47 | ||||||
2 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 37.53 | ||||||
3 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 37.58 | ||||||
4 | Mie Kjøller Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 39.75 | ||||||
5 | Louise Uglebjerg | 1994 | Kalundborg SK | 40.86 | ||||||
6 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 41.57 | ||||||
7 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 41.74 | ||||||
8 | Lea Backes | 1994 | Roskilde Svømning | 42.05 | ||||||
9 | Josefine Smedegaard | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 43.59 | ||||||
10 | Nanna Petersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 48.44 | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 38.80 | ||||||
2 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 38.90 | ||||||
3 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.15 | ||||||
4 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 39.73 | ||||||
5 | Amanda Fabild | 1996 | Albertslund IF | 39.77 | ||||||
6 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 40.37 | ||||||
7 | Nellie Friis | 1995 | Køge Svømmeklub | 41.07 | ||||||
8 | Maria Rindal Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 41.19 | ||||||
9 | Stine Damgaard | 1995 | Kalundborg SK | 41.22 | ||||||
10 | Kimia Ghias Haddadan | 1995 | Dragør Svømmeklub | 41.28 | ||||||
11 | Katja V. Jørgensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.54 | ||||||
12 | Marie Deigaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 42.53 | ||||||
13 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 42.64 | ||||||
14 | Simone Falster | 1995 | Kalundborg SK | 43.14 | ||||||
15 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.92 | ||||||
16 | Stine Valentin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 44.51 | ||||||
17 | Frederikke Risom Jensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.98 | ||||||
18 | Maria Kold Ehlers | 1996 | Rønne Svømme Klub | 45.04 | ||||||
19 | Ann-Sofie Kjøller | 1996 | Rønne Svømme Klub | 45.27 | ||||||
20 | Katja Jesse | 1996 | Swim Team Tåstrup | 46.72 | ||||||
21 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 47.09 | ||||||
22 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | GTI | 51.16 | ||||||
- | Julie Marie Gadfelt | 1996 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne-Sofie Pathuel | 1995 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 41.25 | ||||||
2 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 41.48 | ||||||
3 | Benedicte Zilmer | 1997 | GTI | 42.24 | ||||||
4 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.16 | ||||||
5 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.91 | ||||||
6 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 51.85 | ||||||
7 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 52.68 | ||||||
8 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 52.75 | ||||||
9 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 53.53 | ||||||
10 | Ida Christensen | 1998 | Rønne Svømme Klub | 53.83 | ||||||
11 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 53.99 | ||||||
12 | Helena Midjord Vangsy | 1997 | Rønne Svømme Klub | 54.48 | ||||||
13 | Julie Brünnich Sørensen | 1998 | Dragør Svømmeklub | 56.40 | ||||||
14 | Nadia Henckel | 1997 | GTI | 56.47 | ||||||
15 | Emmelie Thybo Hansen | 1998 | Næstved IF | 59.70 | ||||||
16 | Maja Windahl | 1997 | Rønne Svømme Klub | 1:00.12 | ||||||
17 | Caroline Ferrier Jørgense | 1997 | Roskilde Svømning | 1:02.05 | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 51.95 | ||||||
2 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 52.28 | ||||||
3 | Sofie Brøgger | 2000 | Dragør Svømmeklub | 54.14 | ||||||
4 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 54.99 | ||||||
5 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 57.33 | ||||||
6 | Amanda Johansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:00.44 | ||||||
7 | Simone Baür Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:05.02 | ||||||
8 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | GTI | 1:08.83 | ||||||
9 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:10.42 | ||||||
10 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:12.25 | ||||||
11 | Frederikke Gaardsøe Madse | 2000 | Roskilde Svømning | 1:30.73 | ||||||
- | Nanna Karoline Borberg | 2000 | Roskilde Svømning | DSQ | crawl v. start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 19, 100m Rygsvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Lundahl | 1991 | S71 | 1:00.38 | ||||||
2 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 1:01.07 | ||||||
3 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 1:01.50 | ||||||
4 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | GTI | 1:06.02 | ||||||
5 | Joakim Lundahl | 1991 | S71 | 1:08.09 | ||||||
6 | Sebastian Koch Andersen | 1992 | Roskilde Svømning | 1:11.40 | ||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | GTI | 58.56 | ||||||
2 | Casper Holm-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 1:06.04 | ||||||
3 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 1:06.09 | ||||||
4 | Christian Petersen | 1993 | GTI | 1:06.29 | ||||||
5 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 1:06.45 | ||||||
6 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 1:07.59 | ||||||
7 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 1:09.85 | ||||||
8 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.07 | ||||||
9 | Victor Jones | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.53 | ||||||
10 | Peter Møller | 1993 | Dragør Svømmeklub | 1:11.99 | ||||||
11 | Emil Møhl | 1994 | GTI | 1:12.78 | ||||||
12 | Magnus Larsen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:15.84 | ||||||
13 | Christoffer R. Jensen | 1993 | GTI | 1:16.09 | ||||||
14 | Fredrik Skafte | 1994 | GTI | 1:17.28 | ||||||
15 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 1:23.18 | ||||||
- | Tobias Ross | 1993 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Steffen Poulsen | 1994 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:09.19 | ||||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 1:10.71 | ||||||
3 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.81 | ||||||
4 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.88 | ||||||
5 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:12.21 | ||||||
6 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.53 | ||||||
7 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 1:14.21 | ||||||
8 | Anders Madsen | 1995 | GTI | 1:15.05 | ||||||
9 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:15.11 | ||||||
10 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.51 | ||||||
11 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 1:15.54 | ||||||
12 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:15.60 | ||||||
13 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:17.09 | ||||||
14 | Jannick Kristensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:17.49 | ||||||
15 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 1:18.62 | ||||||
16 | Mads Larsen | 1995 | GTI | 1:19.19 | ||||||
17 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.35 | ||||||
18 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 1:19.36 | ||||||
19 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 1:20.51 | ||||||
20 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | Roskilde Svømning | 1:20.57 | ||||||
21 | Benjamin Stryhn Tollundga | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:21.42 | ||||||
22 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 1:21.49 | ||||||
23 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 1:21.58 | ||||||
24 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:22.51 | ||||||
25 | Daniel Kragh | 1995 | Rønne Svømme Klub | 1:23.35 | ||||||
26 | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.47 | ||||||
27 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.48 | ||||||
28 | Frederik S. Nielsen | 1996 | Roskilde Svømning | 1:25.26 | ||||||
29 | Frederik Bring Larsen | 1996 | Næstved IF | 1:25.43 | ||||||
30 | Kristian Madsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.23 | ||||||
31 | Tobias Robertsen | 1995 | GTI | 1:26.43 | ||||||
32 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 1:30.48 | ||||||
33 | Anders Lippert-Hansen | 1996 | Solrød Svømmeklub | 1:32.31 | ||||||
34 | Michael Skødstrup | 1996 | GTI | 1:35.25 | ||||||
35 | Andreas I. Jensen | 1996 | GTI | 1:42.26 | ||||||
- | Nikolas Thuesen | 1996 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:25.25 | ||||||
2 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | GTI | 1:27.94 | ||||||
3 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.61 | ||||||
4 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.63 | ||||||
5 | Asger Larsen | 1998 | Næstved IF | 1:31.82 | ||||||
6 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:32.04 | ||||||
7 | Oliver Heyde | 1998 | Dragør Svømmeklub | 1:33.38 | ||||||
8 | Jesper Christensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.34 | ||||||
9 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:35.06 | ||||||
10 | Thomas Porsborg | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:35.85 | ||||||
11 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:36.66 | ||||||
12 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 1:39.03 | ||||||
13 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.74 | ||||||
14 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:39.75 | ||||||
15 | Jakob Leander Jensen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:42.96 | ||||||
16 | Jacob Bang-Jensen | 1998 | Swim Team Tåstrup | 1:44.70 | ||||||
17 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | GTI | 1:46.20 | ||||||
18 | Paul Lynggård Hansen | 1998 | Swim Team Tåstrup | 1:46.92 | ||||||
19 | Philip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 1:48.02 | ||||||
20 | Benjamin Larsen | 2000 | GTI | 1:50.70 | ||||||
21 | Nicolai Walther | 1998 | Kalundborg SK | 1:50.85 | ||||||
22 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 1:56.28 | ||||||
23 | Nicholai Hjelme | 1998 | Næstved IF | 2:03.89 | ||||||
24 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 2:04.80 | ||||||
- | Peter Roed Ellefsen | 2000 | GTI | DNS | ||||||
- | Oliver Steen | 1997 | Rønne Svømme Klub | DSQ | sv. på maven v. 75m | |||||
- | Gustav Jacobsen | 1998 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven | |||||
- | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | DSQ | sv. på maven | |||||
- | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | DSQ | Svøm på maven | |||||
- | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | DSQ | Sv. på maven v. 50m | |||||
- | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | DSQ | Afslutn. på maven | |||||
- | Valdemar Mariegaard | 1999 | GTI | DSQ | sv. på maven v. 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 20, 100m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Lundahl | 1991 | S71 | 1:07.54 | ||||||
2 | Julie Damberg | 1992 | GTI | 1:14.10 | ||||||
3 | Louise Christensen | 1991 | Næstved IF | 1:18.12 | ||||||
4 | Christina G. Sørensen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 1:18.77 | ||||||
5 | Bettina Mauritsen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 1:29.29 | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malene Westergaard | 1993 | GTI | 1:07.37 | ||||||
2 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 1:10.35 | ||||||
3 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 1:13.27 | ||||||
4 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:15.90 | ||||||
5 | Amanda Dalsgaard | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.77 | ||||||
6 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 1:20.61 | ||||||
7 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Kalundborg SK | 1:24.36 | ||||||
8 | Katrine Feld | 1993 | Solrød Svømmeklub | 1:26.14 | ||||||
9 | Cecilie Dorph Lunau | 1994 | Kalundborg SK | 1:26.39 | ||||||
10 | Anna Jørgensen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:28.50 | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:11.20 | ||||||
2 | Camilla Rindal Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 1:14.68 | ||||||
3 | Kathrine Barrett | 1996 | GTI | 1:15.31 | ||||||
4 | Madeline Lou | 1995 | Albertslund IF | 1:15.74 | ||||||
5 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:16.65 | ||||||
6 | Frederikke Christensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.87 | ||||||
7 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.97 | ||||||
8 | Julie Bjørner Søe | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.06 | ||||||
9 | Desirée Kalum | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.13 | ||||||
10 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 1:17.32 | ||||||
11 | Olivia Mortensen | 1996 | Næstved IF | 1:18.25 | ||||||
12 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 1:18.33 | ||||||
13 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.94 | ||||||
14 | Amanda Fabild | 1996 | Albertslund IF | 1:19.23 | ||||||
15 | Nadia Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:19.27 | ||||||
16 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 1:20.78 | ||||||
17 | Pernille Vegge | 1995 | GTI | 1:20.79 | ||||||
18 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | Næstved IF | 1:21.01 | ||||||
19 | Christina Dam-Henriksen | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.24 | ||||||
20 | Caroline Thoby | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.38 | ||||||
21 | Sofie B. Nielsen | 1995 | Albertslund IF | 1:22.60 | ||||||
22 | Julie Damgaard Jensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.03 | ||||||
23 | Anita Baastrup | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:25.34 | ||||||
24 | Julie Langberg Jensen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:25.59 | ||||||
25 | Mie Jørgensen | 1996 | Næstved IF | 1:26.37 | ||||||
26 | Josephine Freja Iversen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 1:26.73 | ||||||
27 | Ena Terkelsen | 1995 | GTI | 1:26.88 | ||||||
28 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:27.22 | ||||||
29 | Ida Olsen | 1996 | GTI | 1:27.34 | ||||||
30 | Sarah Sand | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 1:28.95 | ||||||
31 | Olivia Kjær | 1996 | Næstved IF | 1:29.60 | ||||||
32 | Mie Bonè | 1996 | GTI | 1:29.93 | ||||||
33 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 1:30.48 | ||||||
34 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 1:31.42 | ||||||
35 | Julie V. Nielsen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:33.14 | ||||||
36 | Anna Pii Hjørne | 1996 | GTI | 1:33.83 | ||||||
37 | Maria Kold Ehlers | 1996 | Rønne Svømme Klub | 1:36.82 | ||||||
38 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:40.31 | ||||||
39 | Rikke Voss | 1996 | Solrød Svømmeklub | 1:42.77 | ||||||
- | Signe Scharf | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Julie Vinther Olesen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | sv. på maven v. 50m | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | GTI | 1:15.62 | ||||||
2 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.28 | ||||||
3 | Frederikke Villumsen | 1997 | Albertslund IF | 1:20.34 | ||||||
4 | Josephine Skov | 1997 | GTI | 1:21.88 | ||||||
5 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.36 | ||||||
6 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.66 | ||||||
7 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svømmeklub | 1:26.10 | ||||||
8 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:26.42 | ||||||
9 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 1:26.54 | ||||||
10 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.14 | ||||||
11 | Cathrine Jørgensen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 1:31.49 | ||||||
12 | Caroline Madsen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:31.67 | ||||||
13 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.98 | ||||||
14 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:32.24 | ||||||
15 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.76 | ||||||
16 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 1:33.78 | ||||||
17 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:36.35 | ||||||
18 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:37.02 | ||||||
19 | Kamillia Si-Salah | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:37.41 | ||||||
20 | Lisa Petersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:38.18 | ||||||
21 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:38.86 | ||||||
22 | Marie Pii Hjørne | 1998 | GTI | 1:38.99 | ||||||
23 | Elisabeth Kotmark | 1997 | GTI | 1:39.18 | ||||||
24 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 1:39.24 | ||||||
25 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 1:40.82 | ||||||
26 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:42.18 | ||||||
27 | Simone Hallig | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:43.96 | ||||||
28 | Simone Madsen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:44.24 | ||||||
29 | Caroline Assum | 1997 | Næstved IF | 1:51.21 | ||||||
30 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 1:54.42 | ||||||
- | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | sv.på maven v. 50m | |||||
- | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sv. på maven v. 50m | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.65 | ||||||
2 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:40.44 | ||||||
3 | Clara West Truelsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 1:52.94 | ||||||
4 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 1:56.45 | ||||||
5 | Mette Møller Nielsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 2:04.63 | ||||||
6 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | GTI | 2:13.53 | ||||||
- | Amanda Johansen | 1999 | Køge Svømmeklub | DSQ | sv. på maven v. 50m | |||||
- | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | DSQ | sv. på maven v. 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:59 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 21, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gti Herrer 1 | 0 | GTI | 3:47.71 | ||||||
Oliver Grodt | 1994 | 27.89 | 58.19 | 58.19 | ||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 27.54 | 57.40 | 1:55.59 | ||||||
Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 26.38 | 57.21 | 2:52.80 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 26.64 | 54.91 | 3:47.71 | ||||||
2 | Kalundborg Drenge 1 | 0 | Kalundborg SK | 3:49.91 | ||||||
Jakob Vinsand | 1993 | 28.83 | 59.61 | 59.61 | ||||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 27.02 | 56.91 | 1:56.52 | ||||||
Rune Kjærulf | 1993 | 28.01 | 58.39 | 2:54.91 | ||||||
Jakob H. Andersen | 1993 | 25.85 | 55.00 | 3:49.91 | ||||||
3 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 3:51.05 | ||||||
Henrik Smith | 1993 | 29.06 | 59.34 | 59.34 | ||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 27.85 | 57.68 | 1:57.02 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 27.56 | 56.57 | 2:53.59 | ||||||
Steffen Poulsen | 1994 | 27.07 | 57.46 | 3:51.05 | ||||||
4 | Næstved Super Boys | 1991 | Næstved IF | 4:01.47 | ||||||
Oliver Vang | 1994 | 28.47 | 59.05 | 59.05 | ||||||
Christian Andersen | 1993 | 30.35 | 1:03.14 | 2:02.19 | ||||||
Sebastian Vang | 1991 | 27.06 | 56.65 | 2:58.84 | ||||||
Theis Ballegaard | 1993 | 29.80 | 1:02.63 | 4:01.47 | ||||||
5 | Vordingborg Killersharks | 0 | Vordingborg Svømme Klub | 4:02.23 | ||||||
Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | 29.27 | 1:00.28 | 1:00.28 | ||||||
David Skamriis | 1994 | 29.44 | 1:02.02 | 2:02.30 | ||||||
Jacob Jensen | 1995 | 29.68 | 1:01.94 | 3:04.24 | ||||||
Casper Holm-Olsen | 1993 | 27.52 | 57.99 | 4:02.23 | ||||||
6 | Gti Herrer 2 | 0 | GTI | 4:09.58 | ||||||
Jonas Jørgensen | 1994 | 29.50 | 1:01.27 | 1:01.27 | ||||||
Mads Kildholt | 1994 | 30.02 | 1:02.79 | 2:04.06 | ||||||
Fredrik Skafte | 1994 | 30.39 | 1:04.52 | 3:08.58 | ||||||
Kim Seierø | 1992 | 29.08 | 1:01.00 | 4:09.58 | ||||||
7 | Rønne Drenge 1 | 0 | Rønne Svømme Klub | 5:10.01 | ||||||
Magnus Larsen | 1994 | 31.13 | 1:05.37 | 1:05.37 | ||||||
Frederik Mauritsen | 1994 | 36.39 | 1:18.23 | 2:23.60 | ||||||
Mikkel Rønn Sørensen | 1994 | 38.12 | 1:19.87 | 3:43.47 | ||||||
Simon Dam Hansen | 1994 | 40.92 | 1:26.54 | 5:10.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:59 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 22, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Dragør Ladydragons | 1995 | Dragør Svømmeklub | 4:14.86 | ||||||
Ida Louise Steffensen | 1995 | 30.65 | 1:02.98 | 1:02.98 | ||||||
Kimia Ghias Haddadan | 1995 | 30.87 | 1:05.96 | 2:08.94 | ||||||
Maria Madsen | 1995 | 29.33 | 1:02.29 | 3:11.23 | ||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 30.15 | 1:03.63 | 4:14.86 | ||||||
2 | Gti Damer 1 | 0 | GTI | 4:16.54 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 31.46 | 1:06.08 | 1:06.08 | ||||||
Belinda Jakobsen | 1990 | 31.14 | 1:05.85 | 2:11.93 | ||||||
Julie Damberg | 1992 | 30.05 | 1:03.42 | 3:15.35 | ||||||
Malene Westergaard | 1993 | 29.29 | 1:01.19 | 4:16.54 | ||||||
3 | Vat Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:20.57 | ||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 30.80 | 1:04.98 | 1:04.98 | ||||||
Lea Sørensen | 1994 | 31.09 | 1:05.36 | 2:10.34 | ||||||
Amanda Fabild | 1996 | 32.00 | 1:06.38 | 3:16.72 | ||||||
Madeline Lou | 1995 | 31.08 | 1:03.85 | 4:20.57 | ||||||
4 | Næstved Supergirls | 1992 | Næstved IF | 4:29.38 | ||||||
Emma Vilstrup | 1994 | 33.93 | 1:09.76 | 1:09.76 | ||||||
Julie Brøggler | 1993 | 31.34 | 1:05.76 | 2:15.52 | ||||||
Louise Christensen | 1991 | 31.30 | 1:04.95 | 3:20.47 | ||||||
Louise Houmann Larsen | 1995 | 1:08.91 | 1:08.91 | 4:29.38 | ||||||
5 | Gti Damer 2 | 0 | GTI | 4:30.40 | ||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 32.03 | 1:06.51 | 1:06.51 | ||||||
Pernille Vegge | 1995 | 31.61 | 1:06.73 | 2:13.24 | ||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 1:06.06 | 1:38.60 | 3:51.84 | ||||||
Mie Bonè | 1996 | 38.56 | 38.56 | 4:30.40 | ||||||
6 | Vat Piger 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:32.21 | ||||||
Frederikke Christensen | 1995 | 32.15 | 1:07.70 | 1:07.70 | ||||||
Ida W. Erichsen | 1994 | 32.05 | 1:07.95 | 2:15.65 | ||||||
Katja V. Jørgensen | 1995 | 1:41.71 | 2:16.56 | 4:32.21 | ||||||
Dena Zornic | 1996 | 4:32.21 | ||||||||
7 | Solskinspigerne | 1987 | Rønne Svømme Klub | 4:33.28 | ||||||
Ditte Johansen | 1994 | 31.84 | 1:06.22 | 1:06.22 | ||||||
Mie Kjøller Johansen | 1994 | 33.23 | 1:08.94 | 2:15.16 | ||||||
Sophie Lund Schrøder | 1994 | 34.04 | 1:11.32 | 3:26.48 | ||||||
Maria Myhre Jespersen | 1995 | 32.68 | 1:06.80 | 4:33.28 | ||||||
8 | Gentofte Damer | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 4:34.77 | ||||||
Julie Bjørner Søe | 1995 | 33.75 | 1:09.57 | 1:09.57 | ||||||
Line Greve | 1994 | 31.09 | 1:06.61 | 2:16.18 | ||||||
Amanda Dalsgaard | 1993 | 32.98 | 1:09.54 | 3:25.72 | ||||||
Helena Holm Iversen | 1995 | 32.27 | 1:09.05 | 4:34.77 | ||||||
9 | Kalundborg Piger 1 | 0 | Kalundborg SK | 4:37.92 | ||||||
Stine Damgaard | 1995 | 34.06 | 1:11.46 | 1:11.46 | ||||||
Mette Nygaard Hansen | 1994 | 34.25 | 1:10.63 | 2:22.09 | ||||||
Camilla Katz Sørensen | 1995 | 31.93 | 1:07.28 | 3:29.37 | ||||||
Pia Nicolaisen | 1994 | 32.67 | 1:08.55 | 4:37.92 | ||||||
10 | Vat Piger 3 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:50.37 | ||||||
Nicoline Møller | 1995 | 34.30 | 1:10.42 | 1:10.42 | ||||||
Emma Mäkelä | 1996 | 34.34 | 1:11.89 | 2:22.31 | ||||||
Mie Thisted Feldberg | 1995 | 33.44 | 1:11.92 | 3:34.23 | ||||||
Signe Yde | 1996 | 35.23 | 1:16.14 | 4:50.37 | ||||||
11 | Vat Piger 5 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:57.16 | ||||||
Christine Lynggård Hansen | 1994 | 33.77 | 1:09.10 | 1:09.10 | ||||||
Caroline Thoby | 1996 | 35.12 | 1:14.66 | 2:23.76 | ||||||
Anita Baastrup | 1995 | 35.68 | 1:15.31 | 3:39.07 | ||||||
Josephine Freja Iversen | 1995 | 37.34 | 1:18.09 | 4:57.16 | ||||||
12 | Gti Damer 3 | 0 | GTI | 5:00.05 | ||||||
Anna Pii Hjørne | 1996 | 36.95 | 1:18.41 | 1:18.41 | ||||||
Ena Terkelsen | 1995 | 36.07 | 1:15.46 | 2:33.87 | ||||||
Rikke Willumsen | 1996 | 33.10 | 1:10.44 | 3:44.31 | ||||||
Sandra Hess | 1996 | 36.08 | 1:15.74 | 5:00.05 | ||||||
13 | Slagelse Damer | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 5:05.93 | ||||||
Maria Rindal Petersen | 1995 | 33.69 | 1:10.36 | 1:10.36 | ||||||
Sandra Garlin | 1996 | 41.00 | 1:24.06 | 2:34.42 | ||||||
Stine Valentin | 1996 | 39.82 | 1:21.72 | 3:56.14 | ||||||
Camilla Rindal Petersen | 1995 | 33.24 | 1:09.79 | 5:05.93 | ||||||
14 | Vat Piger 4 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 5:24.91 | ||||||
Julie Vinther Olesen | 1996 | 1:24.40 | 1:58.47 | 1:58.47 | ||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 39.34 | 1:19.25 | 3:17.72 | ||||||
Katja Høpfner | 1996 | 44.08 | 1:22.80 | 4:40.52 | ||||||
Julie V. Nielsen | 1995 | 44.39 | 44.39 | 5:24.91 | ||||||
15 | Rønne Piger | 0 | Rønne Svømme Klub | 5:26.15 | ||||||
Anna Jørgensen | 1994 | 39.38 | 1:21.29 | 1:21.29 | ||||||
Sarah Bugge Larsen | 1996 | 37.22 | 1:17.97 | 2:39.26 | ||||||
Maria Kold Ehlers | 1996 | 42.20 | 1:26.28 | 4:05.54 | ||||||
Ann-Sofie Kjøller | 1996 | 39.15 | 1:20.61 | 5:26.15 | ||||||
- | Vat Piger 6 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DNS | ||||||
Julie Damgaard Jensen | 1995 | |||||||||
Ida Madsen | 1994 | |||||||||
Liv S. Normand | 1995 | |||||||||
Molly S. Jensen | 1996 | DNS | ||||||||
- | Vordingborg Heerings | 0 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gti Piger 1 | 1997 | GTI | 2:27.84 | ||||||
Kristine Barrett | 1998 | 40.15 | 40.15 | |||||||
Benedicte Zilmer | 1997 | 39.89 | 1:20.04 | |||||||
Josephine Skov | 1997 | 39.22 | 1:59.26 | |||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 28.58 | 2:27.84 | |||||||
2 | Vat Piger 1 | 1997 | Vestegnens Aqua Team | 2:35.56 | ||||||
Frederikke Villumsen | 1997 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Amalie Mortensen | 1998 | 43.89 | 1:22.17 | |||||||
Kirstine Andersen | 1997 | 38.82 | 2:00.99 | |||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 34.57 | 2:35.56 | |||||||
3 | Vat Piger 2 | 1997 | Vestegnens Aqua Team | 2:42.92 | ||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 41.39 | 41.39 | |||||||
Sascha Meinild Nielsen | 1997 | 44.07 | 1:25.46 | |||||||
Cathrine Jørgensen | 1997 | 41.50 | 2:06.96 | |||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 35.96 | 2:42.92 | |||||||
4 | Roskillers Mini Girls 1 | 1997 | Roskilde Svømning | 2:51.81 | ||||||
Caroline Madsen | 1997 | 41.49 | 41.49 | |||||||
Lærke Viereck | 1997 | 51.01 | 1:32.50 | |||||||
Catharina Skov Andersen | 1997 | 39.20 | 2:11.70 | |||||||
Laura Dahl | 1998 | 40.11 | 2:51.81 | |||||||
5 | Gti Piger 2 | 1997 | GTI | 3:03.46 | ||||||
Elisabeth Kotmark | 1997 | 44.03 | 44.03 | |||||||
Nadia Henckel | 1997 | 56.75 | 1:40.78 | |||||||
Marie Pii Hjørne | 1998 | 45.06 | 2:25.84 | |||||||
Louise Friis | 1998 | 37.62 | 3:03.46 | |||||||
6 | Slagelse Piger 1 | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 3:15.55 | ||||||
Regitse Sofie Larsen | 1997 | 46.27 | 46.27 | |||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 47.70 | 1:33.97 | |||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 58.43 | 2:32.40 | |||||||
Karoline Nordskov Nielsen | 1997 | 43.15 | 3:15.55 | |||||||
7 | Rønne Piger | 1997 | Rønne Svømme Klub | 3:25.35 | ||||||
Helena Midjord Vangsy | 1997 | 1:46.00 | 1:46.00 | |||||||
Maja Windahl | 1997 | 55.81 | 2:41.81 | |||||||
Ida Christensen | 1998 | 43.54 | 3:25.35 | |||||||
Mette Møller Nielsen | 1999 | 3:25.35 | ||||||||
8 | Næstved Piger | 1997 | Næstved IF | 3:32.51 | ||||||
Caroline Assum | 1997 | 3:32.51 | 3:32.51 | |||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | |||||||||
Emmelie Thybo Hansen | 1998 | |||||||||
Emilie Hvidtfeld Andersen | 1998 | 3:32.51 | 3:32.51 | |||||||
9 | Gti Piger 3 | 1997 | GTI | 4:00.21 | ||||||
Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 56.56 | 56.56 | |||||||
Julie Topp | 1999 | 1:09.49 | 2:06.05 | |||||||
Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 58.99 | 3:05.04 | |||||||
Karoline Haenschke | 1999 | 55.17 | 4:00.21 | |||||||
- | Roskillers Mini Girls 2 | 1997 | Roskilde Svømning | DSQ | Crawlben i start fly | |||||
Mathilde Enhuus | 1997 | 49.02 | 49.02 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vordingborg Killersharks | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 2:07.63 | ||||||
Jacob Jensen | 1995 | 1:10.00 | 1:10.00 | |||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 29.91 | 1:39.91 | |||||||
Malte Karklinat | 1995 | 27.72 | 2:07.63 | |||||||
Alexander Duus Jensen | 1995 | 2:07.63 | ||||||||
2 | Vat Drenge 1 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 2:08.02 | ||||||
Nikolai Østergaard | 1996 | 33.21 | 33.21 | |||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 34.48 | 1:07.69 | |||||||
Mikkel Møller Jensen | 1995 | 32.59 | 1:40.28 | |||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 27.74 | 2:08.02 | |||||||
3 | Gti Drenge 1 | 1995 | GTI | 2:09.11 | ||||||
Mads Larsen | 1995 | 36.72 | 36.72 | |||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 34.87 | 1:11.59 | |||||||
Anders Madsen | 1995 | 29.51 | 1:41.10 | |||||||
Sebastian Merrildgaard | 1995 | 28.01 | 2:09.11 | |||||||
4 | Gentofte Drenge | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 2:16.21 | ||||||
Asbjørn Garne | 1995 | 34.55 | 34.55 | |||||||
Alexander Lillelund | 1995 | 39.29 | 1:13.84 | |||||||
Johan Emil Westergaard | 1995 | 31.38 | 1:45.22 | |||||||
Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | 30.99 | 2:16.21 | |||||||
5 | Roskillers Mini Boys 1 | 1995 | Roskilde Svømning | 2:16.62 | ||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Oliver Hjeresen | 1995 | 1:11.47 | 1:44.81 | |||||||
Yannick Rasmussen | 1995 | 31.81 | 2:16.62 | |||||||
Christoffer Back Petersen | 1995 | 2:16.62 | ||||||||
6 | Vat Drenge 2 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 2:17.35 | ||||||
Lasse Jørgensen | 1996 | 33.61 | 33.61 | |||||||
Peter Nilsson | 1996 | 39.64 | 1:13.25 | |||||||
Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 35.16 | 1:48.41 | |||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 28.94 | 2:17.35 | |||||||
7 | Vat Drenge 3 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 2:25.33 | ||||||
Marcus Roldgaard | 1996 | 37.83 | 37.83 | |||||||
Christian O. Sørensen | 1996 | 41.29 | 1:19.12 | |||||||
Anton Andersen | 1995 | 34.47 | 1:53.59 | |||||||
Benjamin Stryhn Tollundga | 1996 | 31.74 | 2:25.33 | |||||||
8 | Næstved Boys | 1995 | Næstved IF | 2:26.18 | ||||||
Emil S. Christoffersen | 1996 | 37.59 | 37.59 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 43.23 | 1:20.82 | |||||||
Nikolai P. Christiansen | 1996 | 33.56 | 1:54.38 | |||||||
Christopher Jensen | 1995 | 31.80 | 2:26.18 | |||||||
9 | Vat Drenge 4 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 2:27.81 | ||||||
Jannick Kristensen | 1995 | 36.35 | 36.35 | |||||||
Martin Jungersen | 1997 | 45.50 | 1:21.85 | |||||||
Nikolaj Bertelsen | 1996 | 36.30 | 1:58.15 | |||||||
Malthe Vestergaard | 1995 | 29.66 | 2:27.81 | |||||||
10 | Vat Drenge 5 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 2:33.40 | ||||||
Kristian Madsen | 1996 | 39.01 | 39.01 | |||||||
Gustav Toftegaard Hansen | 1996 | 43.77 | 1:22.78 | |||||||
Johan Bragason | 1999 | 38.88 | 2:01.66 | |||||||
Mathias Hansen | 1996 | 31.74 | 2:33.40 | |||||||
11 | Gti Drenge 2 | 1995 | GTI | 2:39.11 | ||||||
Tobias Robertsen | 1995 | 39.31 | 39.31 | |||||||
Victor Jensen | 1997 | 43.82 | 1:23.13 | |||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 40.07 | 2:03.20 | |||||||
Kim Daniel Jakobsen | 1996 | 35.91 | 2:39.11 | |||||||
12 | Roskillers Mini Boys 2 | 1995 | Roskilde Svømning | 2:39.85 | ||||||
Frederik S. Nielsen | 1996 | 1:30.95 | 1:30.95 | |||||||
Mads Johnbeck | 1997 | 36.72 | 2:07.67 | |||||||
Jens Thomas Thulstrup | 1996 | 32.18 | 2:39.85 | |||||||
Patrick Rasmussen | 1997 | 2:39.85 | ||||||||
13 | Slagelse Drenge | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 2:42.18 | ||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 51.03 | 1:31.26 | |||||||
Emil R. Petersen | 1995 | 38.90 | 2:10.16 | |||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 32.02 | 2:42.18 | |||||||
14 | Vat Drenge 6 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 2:52.98 | ||||||
Jesper Christensen | 1998 | 45.02 | 45.02 | |||||||
Simon Svane | 1996 | 48.14 | 1:33.16 | |||||||
Frederik Rasmussen | 1997 | 41.95 | 2:15.11 | |||||||
Jonas Spuur Drehling | 1997 | 37.87 | 2:52.98 | |||||||
15 | Drenge Kalundborg | 1996 | Kalundborg SK | 2:58.35 | ||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 38.87 | 38.87 | |||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 46.52 | 1:25.39 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 46.59 | 2:11.98 | |||||||
Mads Witthøft | 2000 | 46.37 | 2:58.35 | |||||||
- | Rønne Drenge 1 | 1995 | Rønne Svømme Klub | DSQ | Sv. på maven v. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 25, 200m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina G. Sørensen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 2:22.69 | ||||||
Løb 25, 200m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 2:14.25 | ||||||
2 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 2:15.73 | ||||||
3 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Kalundborg SK | 2:25.70 | ||||||
4 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 2:25.92 | ||||||
5 | Line Greve | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 2:26.08 | ||||||
6 | Ida W. Erichsen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:26.11 | ||||||
7 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 2:28.04 | ||||||
8 | Stinna Pedersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 2:31.36 | ||||||
9 | Anna Henriksen | 1994 | Solrød Svømmeklub | 2:34.98 | ||||||
10 | Christine Mathiesen | 1994 | Farum Svømmeklub | 2:35.31 | ||||||
11 | Cecilie Dorph Lunau | 1994 | Kalundborg SK | 2:38.92 | ||||||
12 | Gertrud Jørgensen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 2:47.71 | ||||||
13 | Anna Jørgensen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 2:48.20 | ||||||
14 | Nanna Petersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 2:50.69 | ||||||
- | Josefine Smedegaard | 1993 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 25, 200m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 2:19.47 | ||||||
2 | Desirée Kalum | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 2:19.98 | ||||||
3 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 2:20.46 | ||||||
4 | Christina Witten | 1995 | Køge Svømmeklub | 2:21.10 | ||||||
5 | Pernille Vegge | 1995 | GTI | 2:21.56 | ||||||
6 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 2:21.93 | ||||||
7 | Henriette Stuhr | 1996 | GTI | 2:22.05 | ||||||
8 | Kathrine Barrett | 1996 | GTI | 2:22.70 | ||||||
9 | Kimia Ghias Haddadan | 1995 | Dragør Svømmeklub | 2:23.50 | ||||||
10 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.26 | ||||||
11 | Olivia Mortensen | 1996 | Næstved IF | 2:24.36 | ||||||
12 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.37 | ||||||
13 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.72 | ||||||
14 | Katja V. Jørgensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:26.12 | ||||||
15 | Julie Bjørner Søe | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 2:26.38 | ||||||
16 | Amanda Fabild | 1996 | Albertslund IF | 2:26.85 | ||||||
17 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 2:27.78 | ||||||
18 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 2:28.95 | ||||||
19 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 2:28.96 | ||||||
20 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 2:30.31 | ||||||
21 | Rikke Willumsen | 1996 | GTI | 2:32.09 | ||||||
22 | Simone Falster | 1995 | Kalundborg SK | 2:32.68 | ||||||
23 | Signe Scharf | 1995 | Farum Svømmeklub | 2:35.80 | ||||||
24 | Emma Mäkelä | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 2:35.83 | ||||||
25 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | Næstved IF | 2:36.49 | ||||||
26 | Julie Damgaard Jensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:37.56 | ||||||
27 | Sandra Hess | 1996 | GTI | 2:39.71 | ||||||
28 | Liv S. Normand | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:40.30 | ||||||
28 | Christina Dam-Henriksen | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 2:40.30 | ||||||
30 | Anne Uglehøj Andersen | 1996 | Kalundborg SK | 2:41.91 | ||||||
31 | Sarah Bugge Larsen | 1996 | Rønne Svømme Klub | 2:42.41 | ||||||
32 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 2:42.84 | ||||||
33 | Julie Langberg Jensen | 1995 | Roskilde Svømning | 2:47.99 | ||||||
34 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Kalundborg SK | 2:49.70 | ||||||
35 | Signe Yde | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 2:50.13 | ||||||
36 | Anna Pii Hjørne | 1996 | GTI | 2:51.59 | ||||||
37 | Frederikke Risom Jensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:55.57 | ||||||
38 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 2:57.73 | ||||||
39 | Alexandra Munch | 1996 | Solrød Svømmeklub | 3:00.88 | ||||||
40 | Camilla Aaen | 1995 | Roskilde Svømning | 3:00.99 | ||||||
Løb 25, 200m Frisvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | GTI | 2:18.62 | ||||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 2:29.01 | ||||||
3 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 2:33.79 | ||||||
4 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svømmeklub | 2:36.48 | ||||||
5 | Frederikke Villumsen | 1997 | Albertslund IF | 2:37.73 | ||||||
6 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:44.20 | ||||||
7 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:48.17 | ||||||
8 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 2:56.50 | ||||||
9 | Lisa Petersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:09.14 | ||||||
10 | Mathilde Enhuus | 1997 | Roskilde Svømning | 3:17.25 | ||||||
11 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 3:17.52 | ||||||
12 | Emmelie Thybo Hansen | 1998 | Næstved IF | 3:31.45 | ||||||
13 | Caroline Assum | 1997 | Næstved IF | 3:33.88 | ||||||
14 | Karoline Nordskov Nielsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 3:51.26 | ||||||
- | Helena Midjord Vangsy | 1997 | Rønne Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 25, 200m Frisvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:05.00 | ||||||
2 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 3:17.73 | ||||||
3 | Clara West Truelsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 3:32.87 | ||||||
4 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | GTI | 3:47.54 | ||||||
- | Mette Møller Nielsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 26, 200m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 2:06.33 | ||||||
2 | Kim Seierø | 1992 | GTI | 2:09.42 | ||||||
Løb 26, 200m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 2:03.03 | ||||||
2 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 2:05.55 | ||||||
3 | Tobias Ross | 1993 | Farum Svømmeklub | 2:09.20 | ||||||
4 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 2:09.55 | ||||||
5 | Mads Kildholt | 1994 | GTI | 2:10.34 | ||||||
6 | Victor Graffmann | 1993 | Køge Svømmeklub | 2:10.48 | ||||||
7 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 2:12.99 | ||||||
8 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 2:15.72 | ||||||
9 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 2:15.97 | ||||||
10 | Victor Jones | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 2:16.88 | ||||||
11 | Nikolai Larsen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 2:18.26 | ||||||
12 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | GTI | 2:19.65 | ||||||
13 | Magnus Larsen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 2:23.24 | ||||||
14 | Fredrik Skafte | 1994 | GTI | 2:23.57 | ||||||
15 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 2:24.22 | ||||||
16 | Christoffer R. Jensen | 1993 | GTI | 2:28.51 | ||||||
17 | Alexander Goldschmidt | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 2:32.38 | ||||||
18 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | Solrød Svømmeklub | 2:37.24 | ||||||
19 | Frederik Mauritsen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 2:49.67 | ||||||
20 | Mikkel Rønn Sørensen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 2:51.90 | ||||||
21 | Christian Tvilling | 1994 | Køge Svømmeklub | 2:53.63 | ||||||
- | Emil Møhl | 1994 | GTI | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 200m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 2:11.01 | ||||||
2 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 2:11.14 | ||||||
2 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 2:11.14 | ||||||
4 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 2:14.50 | ||||||
5 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 2:15.64 | ||||||
6 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 2:17.40 | ||||||
7 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 2:18.15 | ||||||
8 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 2:20.09 | ||||||
9 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 2:21.25 | ||||||
10 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 2:22.34 | ||||||
11 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 2:22.49 | ||||||
12 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 2:22.54 | ||||||
13 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 2:22.68 | ||||||
14 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:23.74 | ||||||
15 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 2:24.80 | ||||||
16 | Thomas Pastwa | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 2:26.84 | ||||||
17 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 2:27.63 | ||||||
18 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 2:29.12 | ||||||
19 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 2:29.28 | ||||||
20 | Christopher Jensen | 1995 | Næstved IF | 2:30.77 | ||||||
21 | Benjamin Stryhn Tollundga | 1996 | Swim Team Tåstrup | 2:31.83 | ||||||
22 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 2:33.20 | ||||||
23 | Christian Jacobsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 2:33.52 | ||||||
24 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 2:34.47 | ||||||
25 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 2:35.67 | ||||||
26 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 2:39.50 | ||||||
27 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:43.67 | ||||||
28 | Kristian Madsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:44.07 | ||||||
29 | Simon Svane | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 2:46.32 | ||||||
30 | Anders Lippert-Hansen | 1996 | Solrød Svømmeklub | 2:59.75 | ||||||
31 | Anders Møller Nielsen | 1996 | Rønne Svømme Klub | 3:10.66 | ||||||
- | Alexander Hinsby | 1996 | Slagelse Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 200m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 2:34.04 | ||||||
2 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | GTI | 2:35.37 | ||||||
3 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 2:36.93 | ||||||
4 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:45.84 | ||||||
5 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 2:46.74 | ||||||
6 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 2:48.31 | ||||||
7 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.74 | ||||||
8 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:56.34 | ||||||
9 | Jesper Christensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:56.60 | ||||||
10 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:58.97 | ||||||
11 | Peter Vilstrup | 1997 | Næstved IF | 2:59.29 | ||||||
12 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 3:00.70 | ||||||
13 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:01.01 | ||||||
14 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:08.66 | ||||||
15 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | GTI | 3:11.58 | ||||||
16 | Jacob Szöts | 1997 | Roskilde Svømning | 3:13.42 | ||||||
17 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 3:13.48 | ||||||
18 | Jeppe Leifelt | 1998 | Næstved IF | 3:20.17 | ||||||
19 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 3:22.37 | ||||||
20 | Andreas Wagner | 1998 | Albertslund IF | 3:25.16 | ||||||
21 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 3:48.54 | ||||||
- | Benjamin Larsen | 2000 | GTI | DSQ | mgl. berør. v. 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 27, 100m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanna Persson | 1992 | S71 | 1:35.04 | ||||||
2 | Daniella Andersen | 1990 | Rønne Svømme Klub | 1:39.73 | ||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 1:18.62 | ||||||
2 | Lea Sørensen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 1:20.30 | ||||||
3 | Mie Kjøller Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:25.20 | ||||||
4 | Louise Uglebjerg | 1994 | Kalundborg SK | 1:26.15 | ||||||
5 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 1:27.54 | ||||||
6 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:29.52 | ||||||
7 | Lea Backes | 1994 | Roskilde Svømning | 1:29.62 | ||||||
8 | Nathalie Nielsen | 1993 | Solrød Svømmeklub | 1:34.56 | ||||||
9 | Gertrud Jørgensen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 1:39.84 | ||||||
10 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | Swim Team Tåstrup | 1:39.89 | ||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 1:23.47 | ||||||
2 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:24.19 | ||||||
3 | Stine Damgaard | 1995 | Kalundborg SK | 1:24.64 | ||||||
4 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 1:24.80 | ||||||
5 | Nicoline Møller | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:26.09 | ||||||
6 | Madeline Lou | 1995 | Albertslund IF | 1:26.10 | ||||||
7 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.69 | ||||||
8 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.00 | ||||||
9 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.57 | ||||||
10 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:28.15 | ||||||
11 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:29.42 | ||||||
12 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 1:29.44 | ||||||
13 | Kimia Ghias Haddadan | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:29.46 | ||||||
14 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:29.94 | ||||||
15 | Marie Deigaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.17 | ||||||
16 | Nadia Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:30.30 | ||||||
17 | Liv S. Normand | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.52 | ||||||
18 | Simone Falster | 1995 | Kalundborg SK | 1:31.35 | ||||||
19 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.38 | ||||||
20 | Ann-Sofie Kjøller | 1996 | Rønne Svømme Klub | 1:35.44 | ||||||
21 | Julie V. Nielsen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:35.56 | ||||||
22 | Frederikke Risom Jensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:36.00 | ||||||
23 | Katja Jesse | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:36.30 | ||||||
24 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:36.64 | ||||||
25 | Mie Jørgensen | 1996 | Næstved IF | 1:36.72 | ||||||
26 | Maria Kold Ehlers | 1996 | Rønne Svømme Klub | 1:37.60 | ||||||
27 | Christina Dam-Henriksen | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.14 | ||||||
28 | Anne Uglehøj Andersen | 1996 | Kalundborg SK | 1:38.86 | ||||||
29 | Josephine Freja Iversen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 1:40.67 | ||||||
30 | Alexandra Munch | 1996 | Solrød Svømmeklub | 1:44.84 | ||||||
31 | Katja Høpfner | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 1:45.70 | ||||||
32 | Anne Bredegaard | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:47.84 | ||||||
33 | Charlotte Pedersen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 1:49.38 | ||||||
- | Julie Vinther Olesen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | en hånd i vend. 50m | |||||
- | Stine Valentin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 1:28.98 | ||||||
2 | Benedicte Zilmer | 1997 | GTI | 1:29.36 | ||||||
3 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 1:30.42 | ||||||
4 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.45 | ||||||
5 | Caroline Madsen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:33.89 | ||||||
6 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 1:35.00 | ||||||
7 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:36.25 | ||||||
8 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:38.67 | ||||||
9 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:41.21 | ||||||
10 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.44 | ||||||
11 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:42.90 | ||||||
12 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:43.01 | ||||||
13 | Elisabeth Kotmark | 1997 | GTI | 1:47.95 | ||||||
14 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:50.25 | ||||||
15 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 1:50.92 | ||||||
16 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 1:54.37 | ||||||
17 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:57.26 | ||||||
18 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 1:57.29 | ||||||
19 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 1:58.95 | ||||||
20 | Ida Christensen | 1998 | Rønne Svømme Klub | 1:59.68 | ||||||
21 | Julie Brünnich Sørensen | 1998 | Dragør Svømmeklub | 2:00.29 | ||||||
22 | Louise Friis | 1998 | GTI | 2:03.11 | ||||||
23 | Nadia Henckel | 1997 | GTI | 2:05.97 | ||||||
24 | Maja Windahl | 1997 | Rønne Svømme Klub | 2:06.27 | ||||||
25 | Caroline Ferrier Jørgense | 1997 | Roskilde Svømning | 2:13.08 | ||||||
- | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:44.86 | ||||||
2 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 1:59.74 | ||||||
3 | Nicoline Skov | 2000 | GTI | 2:20.74 | ||||||
4 | Julie Topp | 1999 | GTI | 2:37.25 | ||||||
5 | Nanna Karoline Borberg | 2000 | Roskilde Svømning | 2:38.42 | ||||||
6 | Frederikke Gaardsøe Madse | 2000 | Roskilde Svømning | 3:03.20 | ||||||
7 | Cecilie Serup | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:08.63 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 28, 100m Brystsvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 1:08.27 | ||||||
2 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 1:08.78 | ||||||
3 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 1:17.79 | ||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Vinsand | 1993 | Kalundborg SK | 1:13.53 | ||||||
2 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.25 | ||||||
3 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 1:14.40 | ||||||
4 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:14.58 | ||||||
5 | Emil K. Mortensen | 1993 | GTI | 1:15.17 | ||||||
6 | Johan Jørgensen | 1993 | Roskilde Svømning | 1:16.09 | ||||||
7 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.96 | ||||||
8 | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.54 | ||||||
9 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 1:17.93 | ||||||
10 | Christian Petersen | 1993 | GTI | 1:22.48 | ||||||
11 | Victor Jones | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.62 | ||||||
12 | Martin Dolang | 1994 | GTI | 1:25.46 | ||||||
13 | Kevin Søby | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:28.37 | ||||||
14 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 1:29.10 | ||||||
15 | Andreas Petersen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 1:29.88 | ||||||
16 | Teddy Nielsen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 1:36.44 | ||||||
17 | Simon Dam Hansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:44.28 | ||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 1:16.21 | ||||||
2 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.73 | ||||||
3 | Alexander Lillelund | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.33 | ||||||
4 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 1:24.50 | ||||||
5 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:24.74 | ||||||
6 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:25.12 | ||||||
7 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.44 | ||||||
8 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | GTI | 1:27.59 | ||||||
9 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.96 | ||||||
10 | Benjamin Stryhn Tollundga | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:28.96 | ||||||
11 | Thomas Pastwa | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.82 | ||||||
12 | Mads Larsen | 1995 | GTI | 1:29.98 | ||||||
13 | Gustav Toftegaard Hansen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 1:34.86 | ||||||
14 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 1:36.20 | ||||||
15 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:37.44 | ||||||
16 | Tobias Robertsen | 1995 | GTI | 1:38.65 | ||||||
17 | Jonas Leifelt | 1996 | Næstved IF | 1:39.85 | ||||||
18 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | GTI | 1:42.16 | ||||||
19 | Andreas I. Jensen | 1996 | GTI | 1:46.89 | ||||||
- | Mark Pedersen | 1995 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 1:33.02 | ||||||
2 | Victor Jensen | 1997 | GTI | 1:34.95 | ||||||
3 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 1:36.20 | ||||||
4 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.06 | ||||||
5 | Frederik Rasmussen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:42.40 | ||||||
6 | Jesper Christensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.31 | ||||||
7 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 1:43.46 | ||||||
8 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:48.68 | ||||||
9 | Philip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 1:51.80 | ||||||
10 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | GTI | 1:52.00 | ||||||
11 | Frederik von Barm | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:55.79 | ||||||
12 | Asger Larsen | 1998 | Næstved IF | 1:59.47 | ||||||
13 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 2:00.82 | ||||||
14 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 2:03.04 | ||||||
15 | Emil Gregers Henriksen | 1997 | Køge Svømmeklub | 2:03.09 | ||||||
16 | Jacob Szöts | 1997 | Roskilde Svømning | 2:03.22 | ||||||
17 | Sebastian Hjeresen | 1997 | Roskilde Svømning | 2:04.26 | ||||||
18 | Andreas Wagner | 1998 | Albertslund IF | 2:05.96 | ||||||
18 | Mikkel Thisted | 1998 | GTI | 2:05.96 | ||||||
20 | Jonathan H. Andersen | 1999 | GTI | 2:09.27 | ||||||
21 | Sebastian Enhuus | 1998 | Roskilde Svømning | 2:09.51 | ||||||
22 | Paul Lynggård Hansen | 1998 | Swim Team Tåstrup | 2:11.49 | ||||||
23 | Gustav Jacobsen | 1998 | Solrød Svømmeklub | 2:11.53 | ||||||
24 | Erik Hansen | 1998 | Rønne Svømme Klub | 2:11.79 | ||||||
25 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:12.27 | ||||||
26 | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | 2:13.41 | ||||||
27 | Carl Filip Ottosen | 1998 | GTI | 2:13.78 | ||||||
28 | Simon Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:14.20 | ||||||
29 | Marc Plucnar Sylvest | 2000 | GTI | 2:17.02 | ||||||
30 | Andreas Snogdahl | 1997 | Køge Svømmeklub | 2:25.68 | ||||||
31 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 2:28.29 | ||||||
- | Tobias Holmberg | 1999 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kasper Groesmeyer | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Thomas Porsborg | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | crawlben v. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 29, 400m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Dalsgaard | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 5:36.19 | ||||||
2 | Simone Larsen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 6:19.34 | ||||||
Løb 29, 400m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Christiansen | 1995 | GTI | 5:30.98 | ||||||
2 | Henriette Stuhr | 1996 | GTI | 5:33.47 | ||||||
3 | Desirée Kalum | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 5:34.72 | ||||||
4 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:40.73 | ||||||
5 | Nellie Friis | 1995 | Køge Svømmeklub | 5:42.61 | ||||||
6 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 5:42.82 | ||||||
7 | Mie Bonè | 1996 | GTI | 6:24.25 | ||||||
8 | Sandra Hess | 1996 | GTI | 6:35.93 | ||||||
9 | Olivia Kjær | 1996 | Næstved IF | 6:43.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 30, 400m Medley, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 5:05.70 | ||||||
Løb 30, 400m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil K. Mortensen | 1993 | GTI | 4:55.30 | ||||||
2 | Rune Kjærulf | 1993 | Kalundborg SK | 5:05.02 | ||||||
3 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 5:11.62 | ||||||
4 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | Farum Svømmeklub | 5:22.00 | ||||||
5 | Christian Andersen | 1993 | Næstved IF | 5:50.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 31, 50m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Belinda Jakobsen | 1990 | GTI | 29.00 | ||||||
2 | Johanna Persson | 1992 | S71 | 30.95 | ||||||
3 | Christina G. Sørensen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 31.49 | ||||||
4 | Bettina Mauritsen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 31.51 | ||||||
Løb 31, 50m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 29.22 | ||||||
2 | Lea Sørensen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 29.27 | ||||||
3 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 29.66 | ||||||
4 | Line Greve | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 29.99 | ||||||
5 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 30.02 | ||||||
6 | Ida W. Erichsen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.19 | ||||||
7 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Kalundborg SK | 31.43 | ||||||
8 | Louise Uglebjerg | 1994 | Kalundborg SK | 31.51 | ||||||
9 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 31.57 | ||||||
10 | Stinna Pedersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 31.68 | ||||||
11 | Mie Kjøller Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 31.82 | ||||||
12 | Linette Elnef | 1994 | Roskilde Svømning | 32.87 | ||||||
13 | Nathalie Nielsen | 1993 | Solrød Svømmeklub | 33.08 | ||||||
14 | Christine Mathiesen | 1994 | Farum Svømmeklub | 33.94 | ||||||
15 | Gertrud Jørgensen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 34.28 | ||||||
16 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 34.73 | ||||||
17 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | Swim Team Tåstrup | 35.24 | ||||||
18 | Nanna Petersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 36.41 | ||||||
Løb 31, 50m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 28.87 | ||||||
2 | Amanda Fabild | 1996 | Albertslund IF | 29.54 | ||||||
3 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 30.35 | ||||||
4 | Christina Witten | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.48 | ||||||
5 | Kimia Ghias Haddadan | 1995 | Dragør Svømmeklub | 30.60 | ||||||
6 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.64 | ||||||
7 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.67 | ||||||
8 | Olivia Mortensen | 1996 | Næstved IF | 30.88 | ||||||
9 | Katja V. Jørgensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.94 | ||||||
10 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 31.09 | ||||||
11 | Pernille Vegge | 1995 | GTI | 31.11 | ||||||
12 | Liv S. Normand | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.64 | ||||||
13 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 31.68 | ||||||
14 | Nadia Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.85 | ||||||
15 | Julie Bjørner Søe | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 32.05 | ||||||
16 | Stine Damgaard | 1995 | Kalundborg SK | 32.14 | ||||||
17 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 32.45 | ||||||
18 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 32.51 | ||||||
19 | Rikke Willumsen | 1996 | GTI | 32.62 | ||||||
20 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 32.97 | ||||||
21 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.63 | ||||||
22 | Sarah Sand | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 33.70 | ||||||
23 | Julie Damgaard Jensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.71 | ||||||
24 | Sarah Bugge Larsen | 1996 | Rønne Svømme Klub | 34.18 | ||||||
25 | Josephine Freja Iversen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 34.43 | ||||||
26 | Stine Valentin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 34.63 | ||||||
27 | Ida Olsen | 1996 | GTI | 34.81 | ||||||
28 | Camilla Aaen | 1995 | Roskilde Svømning | 35.76 | ||||||
29 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Kalundborg SK | 36.25 | ||||||
30 | Anne Bredegaard | 1995 | Dragør Svømmeklub | 37.66 | ||||||
31 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 37.77 | ||||||
32 | Rikke Voss | 1996 | Solrød Svømmeklub | 38.34 | ||||||
- | Ena Terkelsen | 1995 | GTI | DNS | ||||||
- | Ann-Sofie Kjøller | 1996 | Rønne Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 31, 50m Frisvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | GTI | 28.50 | ||||||
2 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.44 | ||||||
3 | Benedicte Zilmer | 1997 | GTI | 32.84 | ||||||
4 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.02 | ||||||
5 | Josephine Skov | 1997 | GTI | 34.07 | ||||||
6 | Cathrine Jørgensen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 34.28 | ||||||
7 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.31 | ||||||
8 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.38 | ||||||
9 | Helena Midjord Vangsy | 1997 | Rønne Svømme Klub | 34.40 | ||||||
10 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.41 | ||||||
11 | Frederikke Villumsen | 1997 | Albertslund IF | 35.08 | ||||||
12 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 35.63 | ||||||
13 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 36.22 | ||||||
14 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 36.51 | ||||||
15 | Elisabeth Kotmark | 1997 | GTI | 37.21 | ||||||
16 | Mathilde Enhuus | 1997 | Roskilde Svømning | 37.95 | ||||||
17 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.09 | ||||||
18 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 38.34 | ||||||
19 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 38.93 | ||||||
20 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.41 | ||||||
21 | Maja Windahl | 1997 | Rønne Svømme Klub | 39.86 | ||||||
22 | Louise Friis | 1998 | GTI | 40.42 | ||||||
23 | Caroline Assum | 1997 | Næstved IF | 41.71 | ||||||
24 | Emmelie Thybo Hansen | 1998 | Næstved IF | 42.53 | ||||||
25 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 43.46 | ||||||
26 | Karoline Nordskov Nielsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 43.88 | ||||||
27 | Julie Brünnich Sørensen | 1998 | Dragør Svømmeklub | 44.24 | ||||||
28 | Nadia Henckel | 1997 | GTI | 46.01 | ||||||
29 | Caroline Ferrier Jørgense | 1997 | Roskilde Svømning | 53.68 | ||||||
30 | Emilie Hvidtfeld Andersen | 1998 | Næstved IF | 55.89 | ||||||
- | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 31, 50m Frisvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 37.39 | ||||||
2 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.07 | ||||||
3 | Sofie Brøgger | 2000 | Dragør Svømmeklub | 38.94 | ||||||
4 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 39.47 | ||||||
5 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 39.80 | ||||||
6 | Clara West Truelsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 41.61 | ||||||
7 | Mette Møller Nielsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 43.54 | ||||||
8 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | GTI | 45.33 | ||||||
9 | Simone Baür Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 46.42 | ||||||
10 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 46.78 | ||||||
11 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 47.93 | ||||||
12 | Amanda Johansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 50.02 | ||||||
13 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 52.92 | ||||||
14 | Nikita Bay | 1999 | Køge Svømmeklub | 53.27 | ||||||
15 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 54.33 | ||||||
16 | Karoline Haenschke | 1999 | GTI | 55.54 | ||||||
17 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 57.10 | ||||||
18 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | GTI | 58.79 | ||||||
19 | Cecilie Serup | 2000 | Køge Svømmeklub | 59.13 | ||||||
20 | Nanna Karoline Borberg | 2000 | Roskilde Svømning | 1:01.47 | ||||||
21 | Emilie Larsen | 2001 | GTI | 1:02.38 | ||||||
22 | Nicoline Skov | 2000 | GTI | 1:04.12 | ||||||
23 | Shopie Thomsen | 2000 | GTI | 1:06.25 | ||||||
24 | Frederikke Gaardsøe Madse | 2000 | Roskilde Svømning | 1:11.63 | ||||||
25 | Liva Palmund | 2002 | GTI | 1:12.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 32, 50m Frisvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Patrick Levisen | 1984 | Greve Svømmeklub | 26.90 | EXTRA | |||||
Løb 32, 50m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 24.91 | ||||||
2 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 25.12 | ||||||
3 | Andreas Mouritsen | 1992 | GTI | 25.20 | ||||||
4 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 26.25 | ||||||
5 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 26.26 | ||||||
6 | Sebastian Koch Andersen | 1992 | Roskilde Svømning | 27.20 | ||||||
7 | Kim Seierø | 1992 | GTI | 28.52 | ||||||
Løb 32, 50m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 25.78 | ||||||
2 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 26.43 | ||||||
3 | Steffen Poulsen | 1994 | Glostrup Svømme Klub | 26.71 | ||||||
4 | Emil K. Mortensen | 1993 | GTI | 26.79 | ||||||
5 | Johan Jørgensen | 1993 | Roskilde Svømning | 27.06 | ||||||
6 | Martin Bastiansen | 1993 | Farum Svømmeklub | 27.12 | ||||||
7 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.26 | ||||||
8 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 27.42 | ||||||
9 | Emil Møhl | 1994 | GTI | 27.45 | ||||||
10 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 27.49 | ||||||
11 | Emil Storr-Hansen | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 27.69 | ||||||
12 | Jakob Vinsand | 1993 | Kalundborg SK | 27.70 | ||||||
13 | Nikolai Larsen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 27.82 | ||||||
14 | Magnus Larsen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 28.30 | ||||||
15 | Fredrik Skafte | 1994 | GTI | 28.42 | ||||||
16 | Mads Kildholt | 1994 | GTI | 28.46 | ||||||
17 | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 28.52 | ||||||
18 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | GTI | 28.75 | ||||||
19 | Alexander Goldschmidt | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 29.20 | ||||||
20 | Kevin Søby | 1994 | Farum Svømmeklub | 29.41 | ||||||
21 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | Solrød Svømmeklub | 30.80 | ||||||
22 | Andreas Petersen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 31.67 | ||||||
23 | Frederik Mauritsen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 32.09 | ||||||
24 | Teddy Nielsen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 32.20 | ||||||
25 | Mikkel Rønn Sørensen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 34.60 | ||||||
26 | Simon Dam Hansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 37.50 | ||||||
- | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | DNF | ||||||
- | Christian Tvilling | 1994 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 32, 50m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | GTI | 26.57 | ||||||
2 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 26.93 | ||||||
3 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.98 | ||||||
4 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 28.11 | ||||||
5 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 28.13 | ||||||
6 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | GTI | 28.48 | ||||||
7 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.67 | ||||||
8 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 28.95 | ||||||
9 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.12 | ||||||
10 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.17 | ||||||
11 | Alexander Lillelund | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 29.45 | ||||||
12 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 29.83 | ||||||
13 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.86 | ||||||
14 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.89 | ||||||
15 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 29.97 | ||||||
16 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 29.98 | ||||||
17 | Sebastian Terp | 1995 | Farum Svømmeklub | 30.00 | ||||||
18 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 31.26 | ||||||
19 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 31.27 | ||||||
20 | Mathias Pihl | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.77 | ||||||
21 | Christian Jacobsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 31.95 | ||||||
22 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 32.00 | ||||||
23 | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.13 | ||||||
24 | Christopher Jensen | 1995 | Næstved IF | 32.39 | ||||||
25 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 32.99 | ||||||
26 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | Roskilde Svømning | 33.50 | ||||||
27 | Tobias Robertsen | 1995 | GTI | 34.61 | ||||||
28 | Anders Lippert-Hansen | 1996 | Solrød Svømmeklub | 34.97 | ||||||
29 | Jonas Leifelt | 1996 | Næstved IF | 35.84 | ||||||
30 | Alexander Hinsby | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 39.92 | ||||||
- | Mark Pedersen | 1995 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 32, 50m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 31.64 | ||||||
2 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 31.66 | ||||||
3 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | GTI | 31.88 | ||||||
4 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 33.57 | ||||||
5 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 34.07 | ||||||
6 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.22 | ||||||
7 | Peter Vilstrup | 1997 | Næstved IF | 36.13 | ||||||
8 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 36.15 | ||||||
9 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 37.71 | ||||||
10 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 38.02 | ||||||
11 | Emil Gregers Henriksen | 1997 | Køge Svømmeklub | 38.04 | ||||||
12 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 38.17 | ||||||
13 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.38 | ||||||
14 | Anders Kjøller Johansen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 38.84 | ||||||
15 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 38.85 | ||||||
16 | Philip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 39.32 | ||||||
17 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.46 | ||||||
18 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | GTI | 39.54 | ||||||
19 | Sebastian Hjeresen | 1997 | Roskilde Svømning | 39.87 | ||||||
20 | Jeppe Leifelt | 1998 | Næstved IF | 40.41 | ||||||
21 | Oliver Steen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 40.42 | ||||||
22 | Jonas Juul Lethenborg | 1998 | Roskilde Svømning | 40.60 | ||||||
23 | Rasmus Andersen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 40.62 | ||||||
24 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 41.04 | ||||||
25 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | GTI | 41.11 | ||||||
26 | Paul Lynggård Hansen | 1998 | Swim Team Tåstrup | 41.48 | ||||||
27 | Nicolai Walther | 1998 | Kalundborg SK | 41.54 | ||||||
28 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 41.82 | ||||||
29 | Erik Hansen | 1998 | Rønne Svømme Klub | 42.30 | ||||||
30 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 42.34 | ||||||
31 | Jacob Bang-Jensen | 1998 | Swim Team Tåstrup | 42.89 | ||||||
32 | Mikkel Thisted | 1998 | GTI | 43.13 | ||||||
33 | Benjamin Larsen | 2000 | GTI | 43.69 | ||||||
34 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 43.88 | ||||||
35 | Peter Roed Ellefsen | 2000 | GTI | 44.56 | ||||||
36 | Carl Filip Ottosen | 1998 | GTI | 44.71 | ||||||
37 | Andreas Snogdahl | 1997 | Køge Svømmeklub | 45.47 | ||||||
38 | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | 45.63 | ||||||
39 | Gustav Jacobsen | 1998 | Solrød Svømmeklub | 45.67 | ||||||
40 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 45.72 | ||||||
41 | Tobias Roldgaard | 1998 | Albertslund IF | 45.87 | ||||||
42 | Frederik von Barm | 1997 | Køge Svømmeklub | 47.96 | ||||||
43 | Mikael Jakobsen | 2000 | GTI | 48.13 | ||||||
44 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 48.29 | ||||||
45 | Jacob Jørgensen | 1999 | GTI | 48.41 | ||||||
46 | Simon Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 48.85 | ||||||
47 | Sebastian Enhuus | 1998 | Roskilde Svømning | 49.09 | ||||||
48 | Jonathan H. Andersen | 1999 | GTI | 49.75 | ||||||
49 | Valdemar Mariegaard | 1999 | GTI | 52.44 | ||||||
50 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 52.80 | ||||||
51 | Oliver Bahrsholm | 2001 | GTI | 53.77 | ||||||
52 | Marc Plucnar Sylvest | 2000 | GTI | 57.11 | ||||||
53 | Sebastian Hansen | 2001 | Køge Svømmeklub | 58.16 | ||||||
54 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:00.12 | ||||||
55 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 1:12.90 | ||||||
- | Tobias Holmberg | 1999 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kasper Groesmeyer | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Magnus Schulze Matthisen | 1999 | GTI | DNS | ||||||
- | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 33, 200m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 2:28.20 | ||||||
2 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 2:37.49 | ||||||
3 | Amanda Dalsgaard | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 2:42.97 | ||||||
4 | Anna Henriksen | 1994 | Solrød Svømmeklub | 2:47.65 | ||||||
5 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 2:51.13 | ||||||
6 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 2:53.32 | ||||||
- | Anna Jørgensen | 1994 | Rønne Svømme Klub | DSQ | sv. på maven v. 100m | |||||
Løb 33, 200m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 2:34.59 | ||||||
2 | Madeline Lou | 1995 | Albertslund IF | 2:35.49 | ||||||
3 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 2:37.83 | ||||||
4 | Kathrine Barrett | 1996 | GTI | 2:39.33 | ||||||
5 | Frederikke Christensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:39.49 | ||||||
6 | Olivia Mortensen | 1996 | Næstved IF | 2:41.13 | ||||||
7 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 2:41.45 | ||||||
8 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:42.33 | ||||||
9 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 2:42.35 | ||||||
10 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 2:43.71 | ||||||
11 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 2:44.72 | ||||||
12 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 2:45.13 | ||||||
13 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:47.43 | ||||||
14 | Caroline Thoby | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:48.09 | ||||||
15 | Pernille Vegge | 1995 | GTI | 2:48.54 | ||||||
16 | Christina Dam-Henriksen | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 2:54.25 | ||||||
17 | Julie Damgaard Jensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:56.25 | ||||||
18 | Isabella Dolang | 1996 | GTI | 2:59.78 | ||||||
19 | Josephine Freja Iversen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 2:59.99 | ||||||
20 | Signe Scharf | 1995 | Farum Svømmeklub | 3:01.17 | ||||||
21 | Julie Langberg Jensen | 1995 | Roskilde Svømning | 3:02.98 | ||||||
22 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 3:03.98 | ||||||
23 | Mie Jørgensen | 1996 | Næstved IF | 3:04.19 | ||||||
24 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 3:05.13 | ||||||
25 | Katja Jesse | 1996 | Swim Team Tåstrup | 3:06.88 | ||||||
26 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:08.18 | ||||||
27 | Mie Bonè | 1996 | GTI | 3:10.39 | ||||||
28 | Anna Pii Hjørne | 1996 | GTI | 3:11.77 | ||||||
29 | Maria Kold Ehlers | 1996 | Rønne Svømme Klub | 3:20.58 | ||||||
- | Ena Terkelsen | 1995 | GTI | DSQ | sv. på maven v. 150m | |||||
- | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | DSQ | sv. på maven v. 175m | |||||
Løb 33, 200m Rygsvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 2:41.48 | ||||||
2 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 2:54.66 | ||||||
3 | Josephine Skov | 1997 | GTI | 2:56.02 | ||||||
4 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svømmeklub | 2:58.99 | ||||||
5 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 3:00.55 | ||||||
6 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:06.42 | ||||||
7 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 3:11.88 | ||||||
8 | Caroline Madsen | 1997 | Roskilde Svømning | 3:12.32 | ||||||
9 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 3:13.41 | ||||||
10 | Marie Pii Hjørne | 1998 | GTI | 3:31.43 | ||||||
- | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | SV. på maven v. 150m | |||||
Løb 33, 200m Rygsvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:17.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 34, 200m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Petersen | 1993 | GTI | 2:16.18 | ||||||
2 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 2:16.78 | ||||||
3 | Victor Graffmann | 1993 | Køge Svømmeklub | 2:19.92 | ||||||
4 | Steffen Poulsen | 1994 | Glostrup Svømme Klub | 2:24.32 | ||||||
5 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:24.78 | ||||||
6 | Rune Kjærulf | 1993 | Kalundborg SK | 2:24.85 | ||||||
7 | Martin Dolang | 1994 | GTI | 2:25.46 | ||||||
8 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:30.76 | ||||||
9 | Victor Jones | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 2:32.23 | ||||||
10 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:45.80 | ||||||
11 | Fredrik Skafte | 1994 | GTI | 2:46.36 | ||||||
12 | Christoffer R. Jensen | 1993 | GTI | 2:46.46 | ||||||
- | Tobias Ross | 1993 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 2:30.73 | ||||||
2 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 2:35.41 | ||||||
3 | Anders Madsen | 1995 | GTI | 2:36.71 | ||||||
4 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 2:36.76 | ||||||
5 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 2:37.55 | ||||||
6 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 2:41.69 | ||||||
7 | Jannick Kristensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 2:42.19 | ||||||
8 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 2:46.09 | ||||||
9 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 2:47.19 | ||||||
10 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:47.97 | ||||||
11 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 2:48.63 | ||||||
12 | Mads Larsen | 1995 | GTI | 2:49.87 | ||||||
13 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | Roskilde Svømning | 2:50.66 | ||||||
14 | Daniel Kragh | 1995 | Rønne Svømme Klub | 2:57.77 | ||||||
15 | Kristian Madsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:00.52 | ||||||
16 | Tobias Robertsen | 1995 | GTI | 3:01.61 | ||||||
- | Andreas I. Jensen | 1996 | GTI | DSQ | sv. på maven v. 100m | |||||
Løb 34, 200m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Jensen | 1997 | GTI | 3:06.43 | ||||||
2 | Jesper Christensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:17.05 | ||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 3:25.84 | ||||||
- | Thomas Porsborg | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | sv. på maven v. 175m | |||||
- | Asger Larsen | 1998 | Næstved IF | DSQ | sv. på maven v. 125m | |||||
- | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | sv. på maven v. 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 35, 100m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Belinda Jakobsen | 1990 | GTI | 1:16.77 | ||||||
Løb 35, 100m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 1:17.30 | ||||||
2 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 1:23.75 | ||||||
3 | Stinna Pedersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 1:26.25 | ||||||
4 | Linette Elnef | 1994 | Roskilde Svømning | 1:33.10 | ||||||
5 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 1:34.73 | ||||||
Løb 35, 100m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Christiansen | 1995 | GTI | 1:10.47 | ||||||
2 | Madeline Lou | 1995 | Albertslund IF | 1:11.49 | ||||||
3 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.81 | ||||||
4 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.43 | ||||||
5 | Henriette Stuhr | 1996 | GTI | 1:15.96 | ||||||
6 | Nellie Friis | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:17.34 | ||||||
7 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:17.46 | ||||||
8 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 1:18.66 | ||||||
9 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 1:19.77 | ||||||
10 | Emma Mäkelä | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 1:19.90 | ||||||
11 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | Næstved IF | 1:21.94 | ||||||
12 | Katja V. Jørgensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.16 | ||||||
13 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.18 | ||||||
14 | Nicoline Møller | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:22.23 | ||||||
15 | Rikke Willumsen | 1996 | GTI | 1:23.13 | ||||||
16 | Caroline Thoby | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.70 | ||||||
17 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 1:23.82 | ||||||
18 | Christina Witten | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:23.91 | ||||||
19 | Mia Mebus | 1996 | Albertslund IF | 1:24.50 | ||||||
20 | Sandra Hess | 1996 | GTI | 1:28.26 | ||||||
21 | Anna Pii Hjørne | 1996 | GTI | 1:28.81 | ||||||
22 | Ida Olsen | 1996 | GTI | 1:29.02 | ||||||
23 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Kalundborg SK | 1:29.15 | ||||||
24 | Isabella Dolang | 1996 | GTI | 1:31.94 | ||||||
25 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | GTI | 1:33.63 | ||||||
26 | Julie Vinther Olesen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 1:35.14 | ||||||
27 | Katja Høpfner | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 1:35.51 | ||||||
Løb 35, 100m Butterfly, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cathrine Jørgensen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 1:33.45 | ||||||
2 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:34.63 | ||||||
3 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.64 | ||||||
4 | Lisa Petersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:47.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 36, 100m Butterfly, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 59.81 | ||||||
Løb 36, 100m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.71 | ||||||
2 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 1:04.65 | ||||||
3 | Jakob Vinsand | 1993 | Kalundborg SK | 1:04.89 | ||||||
4 | Emil Storr-Hansen | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.27 | ||||||
5 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.11 | ||||||
6 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 1:10.00 | ||||||
7 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.78 | ||||||
8 | Johan Jørgensen | 1993 | Roskilde Svømning | 1:14.04 | ||||||
9 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 1:15.09 | ||||||
10 | Christian Andersen | 1993 | Næstved IF | 1:16.65 | ||||||
11 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 1:23.37 | ||||||
12 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | Solrød Svømmeklub | 1:23.60 | ||||||
13 | Nikolai Larsen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 1:24.25 | ||||||
Løb 36, 100m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Madsen | 1995 | GTI | 1:09.02 | ||||||
2 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.42 | ||||||
3 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 1:14.66 | ||||||
4 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:18.49 | ||||||
5 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:18.64 | ||||||
6 | Mathias Pihl | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:18.88 | ||||||
7 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.56 | ||||||
8 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 1:23.16 | ||||||
9 | Christopher Jensen | 1995 | Næstved IF | 1:29.19 | ||||||
10 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 1:29.85 | ||||||
11 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | GTI | 1:33.48 | ||||||
- | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 36, 100m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:29.42 | ||||||
2 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:31.02 | ||||||
3 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.43 | ||||||
4 | Peter Vilstrup | 1997 | Næstved IF | 1:35.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 37, 800m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 9:35.57 | ||||||
2 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 9:56.76 | ||||||
3 | Cecilie Dorph Lunau | 1994 | Kalundborg SK | 11:21.47 | ||||||
Løb 37, 800m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 10:01.24 | ||||||
2 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 10:12.09 | ||||||
3 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 10:25.76 | ||||||
4 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 10:44.76 | ||||||
5 | Mie Jørgensen | 1996 | Næstved IF | 12:11.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 38, 1500m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 17:32.99 | ||||||
2 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 17:45.37 | ||||||
3 | Kim Seierø | 1992 | GTI | 18:12.53 | ||||||
Løb 38, 1500m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 17:28.75 | ||||||
2 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 17:56.21 | ||||||
3 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 19:16.72 | ||||||
- | Martin Dolang | 1994 | GTI | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 39, 100m Medley, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | GTI | 1:13.88 | ||||||
2 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.07 | ||||||
3 | Benedicte Zilmer | 1997 | GTI | 1:20.63 | ||||||
4 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:23.17 | ||||||
5 | Frederikke Villumsen | 1997 | Albertslund IF | 1:25.28 | ||||||
6 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.72 | ||||||
7 | Josephine Skov | 1997 | GTI | 1:29.26 | ||||||
8 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 1:29.64 | ||||||
9 | Caroline Madsen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:29.73 | ||||||
10 | Cathrine Jørgensen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 1:32.29 | ||||||
11 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.77 | ||||||
12 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:33.02 | ||||||
13 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 1:34.74 | ||||||
14 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 1:35.56 | ||||||
15 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:35.58 | ||||||
16 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 1:35.83 | ||||||
17 | Elisabeth Kotmark | 1997 | GTI | 1:36.16 | ||||||
18 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.87 | ||||||
19 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 1:37.09 | ||||||
20 | Lisa Petersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:39.17 | ||||||
21 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.73 | ||||||
22 | Mathilde Enhuus | 1997 | Roskilde Svømning | 1:39.99 | ||||||
23 | Marie Pii Hjørne | 1998 | GTI | 1:40.63 | ||||||
24 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:43.14 | ||||||
25 | Ida Christensen | 1998 | Rønne Svømme Klub | 1:45.08 | ||||||
26 | Caroline Assum | 1997 | Næstved IF | 1:50.18 | ||||||
27 | Nadia Henckel | 1997 | GTI | 1:52.88 | ||||||
- | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 39, 100m Medley, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:37.35 | ||||||
2 | Sofie Brøgger | 2000 | Dragør Svømmeklub | 1:38.66 | ||||||
3 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:40.52 | ||||||
4 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 2:00.17 | ||||||
5 | Simone Baür Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:08.53 | ||||||
6 | Karoline Haenschke | 1999 | GTI | 2:20.00 | ||||||
7 | Julie Topp | 1999 | GTI | 2:39.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 40, 100m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | GTI | 1:05.05 | ||||||
2 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 1:08.28 | ||||||
3 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:10.02 | ||||||
4 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:10.76 | ||||||
5 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:11.69 | ||||||
6 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.95 | ||||||
7 | Anders Madsen | 1995 | GTI | 1:12.64 | ||||||
8 | Alexander Lillelund | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.79 | ||||||
9 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:13.23 | ||||||
10 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | GTI | 1:13.25 | ||||||
11 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.43 | ||||||
12 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 1:14.75 | ||||||
13 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:15.11 | ||||||
14 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 1:15.98 | ||||||
15 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:16.34 | ||||||
16 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 1:17.45 | ||||||
17 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.68 | ||||||
18 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:18.00 | ||||||
19 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.83 | ||||||
20 | Benjamin Stryhn Tollundga | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:19.26 | ||||||
21 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.46 | ||||||
22 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 1:20.45 | ||||||
23 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:21.05 | ||||||
24 | Mads Larsen | 1995 | GTI | 1:21.74 | ||||||
25 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 1:22.35 | ||||||
26 | Gustav Toftegaard Hansen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 1:23.57 | ||||||
27 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 1:23.75 | ||||||
28 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | Roskilde Svømning | 1:25.19 | ||||||
29 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 1:26.61 | ||||||
30 | Simon Svane | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 1:28.57 | ||||||
31 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | GTI | 1:30.87 | ||||||
32 | Jonas Leifelt | 1996 | Næstved IF | 1:34.66 | ||||||
33 | Anders Møller Nielsen | 1996 | Rønne Svømme Klub | 1:54.22 | ||||||
- | Thomas Pastwa | 1995 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 40, 100m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 1:21.93 | ||||||
2 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:23.22 | ||||||
3 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.87 | ||||||
4 | Victor Jensen | 1997 | GTI | 1:26.50 | ||||||
5 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | GTI | 1:26.61 | ||||||
6 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.07 | ||||||
7 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 1:27.12 | ||||||
8 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:28.48 | ||||||
9 | Frederik Rasmussen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:31.98 | ||||||
10 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:32.83 | ||||||
11 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:33.98 | ||||||
12 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:35.90 | ||||||
13 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.09 | ||||||
14 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:38.35 | ||||||
15 | Jonas Juul Lethenborg | 1998 | Roskilde Svømning | 1:44.28 | ||||||
16 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 1:44.72 | ||||||
17 | Jacob Szöts | 1997 | Roskilde Svømning | 1:45.00 | ||||||
18 | Jeppe Leifelt | 1998 | Næstved IF | 1:45.27 | ||||||
19 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:47.34 | ||||||
20 | Anders Kjøller Johansen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 1:48.15 | ||||||
21 | Rasmus Andersen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 1:54.40 | ||||||
22 | Frederik von Barm | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:56.83 | ||||||
23 | Oliver Steen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 2:01.92 | ||||||
24 | Tobias Roldgaard | 1998 | Albertslund IF | 2:05.83 | ||||||
25 | Jacob Jørgensen | 1999 | GTI | 2:11.67 | ||||||
- | Andreas Snogdahl | 1997 | Køge Svømmeklub | DSQ | bryst efter 75m | |||||
- | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 41, 50m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 34.12 | ||||||
2 | Lea Sørensen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 34.59 | ||||||
3 | Anna Henriksen | 1994 | Solrød Svømmeklub | 35.40 | ||||||
4 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 36.34 | ||||||
5 | Line Greve | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 36.37 | ||||||
6 | Josefine Smedegaard | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 37.11 | ||||||
6 | Amanda Dalsgaard | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 37.11 | ||||||
8 | Ida W. Erichsen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.65 | ||||||
9 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Kalundborg SK | 38.01 | ||||||
10 | Nathalie Nielsen | 1993 | Solrød Svømmeklub | 38.40 | ||||||
11 | Lea Backes | 1994 | Roskilde Svømning | 39.41 | ||||||
12 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 40.13 | ||||||
13 | Linette Elnef | 1994 | Roskilde Svømning | 40.64 | ||||||
14 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 42.08 | ||||||
15 | Nanna Petersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 46.79 | ||||||
Løb 41, 50m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 33.76 | ||||||
2 | Kathrine Barrett | 1996 | GTI | 34.69 | ||||||
3 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.13 | ||||||
4 | Pernille Christiansen | 1995 | GTI | 35.35 | ||||||
5 | Frederikke Christensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.67 | ||||||
6 | Amanda Fabild | 1996 | Albertslund IF | 35.96 | ||||||
7 | Nadia Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 36.52 | ||||||
8 | Nellie Friis | 1995 | Køge Svømmeklub | 36.86 | ||||||
9 | Julie Bjørner Søe | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 38.19 | ||||||
10 | Caroline Thoby | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.39 | ||||||
11 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 38.53 | ||||||
12 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 38.69 | ||||||
13 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | Næstved IF | 38.80 | ||||||
14 | Anne Uglehøj Andersen | 1996 | Kalundborg SK | 38.99 | ||||||
15 | Marie Deigaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 39.01 | ||||||
15 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 39.01 | ||||||
17 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 39.90 | ||||||
18 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 39.93 | ||||||
19 | Mie Bonè | 1996 | GTI | 40.11 | ||||||
20 | Olivia Kjær | 1996 | Næstved IF | 40.39 | ||||||
21 | Julie Langberg Jensen | 1995 | Roskilde Svømning | 41.04 | ||||||
22 | Isabella Dolang | 1996 | GTI | 41.05 | ||||||
23 | Ida Olsen | 1996 | GTI | 41.36 | ||||||
24 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 41.38 | ||||||
25 | Sarah Sand | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 41.44 | ||||||
26 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 41.78 | ||||||
27 | Signe Yde | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 41.86 | ||||||
28 | Katja Jesse | 1996 | Swim Team Tåstrup | 42.21 | ||||||
29 | Alexandra Munch | 1996 | Solrød Svømmeklub | 44.73 | ||||||
30 | Rikke Voss | 1996 | Solrød Svømmeklub | 45.28 | ||||||
31 | Maria Kold Ehlers | 1996 | Rønne Svømme Klub | 45.41 | ||||||
32 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 46.30 | ||||||
33 | Julie V. Nielsen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 46.44 | ||||||
34 | Charlotte Pedersen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 51.41 | ||||||
- | Ena Terkelsen | 1995 | GTI | DNS | ||||||
- | Anne Bredegaard | 1995 | Dragør Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven v. 25 | |||||
- | Frederikke Risom Jensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Svøm på maven v. 25 | |||||
Løb 41, 50m Rygsvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.06 | ||||||
2 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.61 | ||||||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 38.50 | ||||||
4 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 42.26 | ||||||
5 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.45 | ||||||
6 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.47 | ||||||
7 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 43.98 | ||||||
8 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 44.41 | ||||||
9 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 45.84 | ||||||
10 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 48.50 | ||||||
11 | Marie Pii Hjørne | 1998 | GTI | 48.61 | ||||||
12 | Karoline Nordskov Nielsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 49.14 | ||||||
13 | Emilie Hvidtfeld Andersen | 1998 | Næstved IF | 1:01.57 | ||||||
14 | Caroline Ferrier Jørgense | 1997 | Roskilde Svømning | 1:07.29 | ||||||
- | Emmelie Thybo Hansen | 1998 | Næstved IF | DSQ | Afslut. på maven | |||||
Løb 41, 50m Rygsvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.86 | ||||||
2 | Sofie Brøgger | 2000 | Dragør Svømmeklub | 47.04 | ||||||
3 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 47.28 | ||||||
4 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 51.29 | ||||||
5 | Amanda Johansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 53.78 | ||||||
6 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | GTI | 55.02 | ||||||
7 | Nikita Bay | 1999 | Køge Svømmeklub | 55.53 | ||||||
8 | Cecilie Serup | 2000 | Køge Svømmeklub | 56.21 | ||||||
9 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | GTI | 57.16 | ||||||
10 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 57.34 | ||||||
11 | Simone Baür Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:03.94 | ||||||
12 | Karoline Haenschke | 1999 | GTI | 1:04.27 | ||||||
13 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 1:04.40 | ||||||
14 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:06.58 | ||||||
15 | Shopie Thomsen | 2000 | GTI | 1:11.02 | ||||||
16 | Emilie Larsen | 2001 | GTI | 1:11.07 | ||||||
17 | Frederikke Gaardsøe Madse | 2000 | Roskilde Svømning | 1:11.29 | ||||||
18 | Nanna Karoline Borberg | 2000 | Roskilde Svømning | 1:12.00 | ||||||
19 | Liva Palmund | 2002 | GTI | 1:21.16 | ||||||
- | Julie Topp | 1999 | GTI | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:54 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 42, 50m Rygsvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 28.70 | ||||||
2 | Andreas Mouritsen | 1992 | GTI | 30.04 | ||||||
3 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 30.05 | ||||||
Løb 42, 50m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Petersen | 1993 | GTI | 30.82 | ||||||
2 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 31.64 | ||||||
3 | Steffen Poulsen | 1994 | Glostrup Svømme Klub | 31.72 | ||||||
4 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.91 | ||||||
5 | Victor Graffmann | 1993 | Køge Svømmeklub | 32.45 | ||||||
6 | Emil Storr-Hansen | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 33.23 | ||||||
7 | Emil Møhl | 1994 | GTI | 33.62 | ||||||
8 | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 33.63 | ||||||
9 | Mads Kildholt | 1994 | GTI | 33.92 | ||||||
10 | Christoffer R. Jensen | 1993 | GTI | 35.01 | ||||||
11 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | GTI | 35.05 | ||||||
12 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 37.13 | ||||||
13 | Christian Andersen | 1993 | Næstved IF | 37.24 | ||||||
14 | Andreas Petersen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 38.64 | ||||||
- | Christian Tvilling | 1994 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 42, 50m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | GTI | 31.32 | ||||||
2 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 32.32 | ||||||
3 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 33.79 | ||||||
4 | Jannick Kristensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 36.13 | ||||||
5 | Mathias Pihl | 1995 | Køge Svømmeklub | 36.31 | ||||||
6 | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.73 | ||||||
7 | Daniel Kragh | 1995 | Rønne Svømme Klub | 38.25 | ||||||
8 | Kristian Madsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.55 | ||||||
9 | Anders Lippert-Hansen | 1996 | Solrød Svømmeklub | 43.85 | ||||||
10 | Alexander Hinsby | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 45.96 | ||||||
11 | Andreas I. Jensen | 1996 | GTI | 47.47 | ||||||
- | Mark Pedersen | 1995 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 42, 50m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 38.40 | ||||||
2 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 40.51 | ||||||
3 | Asger Larsen | 1998 | Næstved IF | 42.46 | ||||||
4 | Emil Gregers Henriksen | 1997 | Køge Svømmeklub | 43.07 | ||||||
5 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 44.31 | ||||||
6 | Thomas Porsborg | 1998 | Køge Svømmeklub | 45.15 | ||||||
7 | Mads Espeløv Hansen | 1997 | GTI | 46.45 | ||||||
8 | Jacob Bang-Jensen | 1998 | Swim Team Tåstrup | 46.70 | ||||||
9 | Jonas Juul Lethenborg | 1998 | Roskilde Svømning | 46.80 | ||||||
10 | Gustav Jacobsen | 1998 | Solrød Svømmeklub | 47.17 | ||||||
11 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.52 | ||||||
12 | Andreas Wagner | 1998 | Albertslund IF | 48.94 | ||||||
13 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | GTI | 48.97 | ||||||
14 | Philip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 49.46 | ||||||
15 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | GTI | 50.00 | ||||||
16 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 50.24 | ||||||
17 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 50.86 | ||||||
18 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 51.77 | ||||||
19 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 52.05 | ||||||
20 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 52.39 | ||||||
21 | Benjamin Larsen | 2000 | GTI | 52.44 | ||||||
22 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 52.90 | ||||||
23 | Tobias Roldgaard | 1998 | Albertslund IF | 54.00 | ||||||
24 | Rasmus Andersen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 54.16 | ||||||
25 | Carl Filip Ottosen | 1998 | GTI | 54.59 | ||||||
26 | Frederik Petersen | 1997 | Dragsholm Svømmeklub | 54.96 | ||||||
27 | Sebastian Hjeresen | 1997 | Roskilde Svømning | 55.46 | ||||||
28 | Sebastian Enhuus | 1998 | Roskilde Svømning | 57.69 | ||||||
29 | Valdemar Mariegaard | 1999 | GTI | 59.26 | ||||||
30 | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:01.22 | ||||||
31 | Jacob Jørgensen | 1999 | GTI | 1:01.34 | ||||||
32 | Sebastian Hansen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:02.31 | ||||||
33 | Mikael Jakobsen | 2000 | GTI | 1:03.85 | ||||||
34 | Marc Plucnar Sylvest | 2000 | GTI | 1:05.93 | ||||||
35 | Oliver Bahrsholm | 2001 | GTI | 1:06.51 | ||||||
36 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:07.67 | ||||||
- | Kasper Groesmeyer | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Peter Roed Ellefsen | 2000 | GTI | DNS | ||||||
- | Nicolai Walther | 1998 | Kalundborg SK | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Oliver Steen | 1997 | Rønne Svømme Klub | DSQ | Svøm på maven v. 25m | |||||
- | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | DSQ | Bryst v. 25 m | |||||
- | Mads Enghave | 2002 | GTI | DSQ | Afslut på maven | |||||
- | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Sv på maven v. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 43, 4x100m Medley, Finaler |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vat Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:52.61 | ||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 34.92 | 1:12.35 | 1:12.35 | ||||||
Dena Zornic | 1996 | 40.17 | 1:23.83 | 2:36.18 | ||||||
Madeline Lou | 1995 | 33.63 | 1:11.58 | 3:47.76 | ||||||
Lea Sørensen | 1994 | 30.54 | 1:04.85 | 4:52.61 | ||||||
2 | Dragør Ladydragons | 1995 | Dragør Svømmeklub | 4:58.92 | ||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 34.88 | 1:12.45 | 1:12.45 | ||||||
Ida Schütt | 1996 | 41.46 | 1:28.57 | 2:41.02 | ||||||
Ida Louise Steffensen | 1995 | 34.79 | 1:14.46 | 3:55.48 | ||||||
Maria Madsen | 1995 | 29.30 | 1:03.44 | 4:58.92 | ||||||
3 | Gti Damer 1 | 0 | GTI | 5:05.77 | ||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 37.30 | 1:15.95 | 1:15.95 | ||||||
Belinda Jakobsen | 1990 | 41.57 | 1:28.99 | 2:44.94 | ||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 34.46 | 1:15.33 | 4:00.27 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 30.99 | 1:05.50 | 5:05.77 | ||||||
4 | Næstved Supergirls | 1993 | Næstved IF | 5:07.81 | ||||||
Sara Jensen | 1996 | 36.88 | 1:17.14 | 1:17.14 | ||||||
Julie Brøggler | 1993 | 37.17 | 1:21.18 | 2:38.32 | ||||||
Emma Vilstrup | 1994 | 37.78 | 1:22.41 | 4:00.73 | ||||||
Olivia Mortensen | 1996 | 32.00 | 1:07.08 | 5:07.81 | ||||||
5 | Vat Piger 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 5:12.22 | ||||||
Frederikke Christensen | 1995 | 36.54 | 1:15.28 | 1:15.28 | ||||||
Katja V. Jørgensen | 1995 | 41.48 | 1:27.68 | 2:42.96 | ||||||
Nicoline Møller | 1995 | 37.35 | 1:22.80 | 4:05.76 | ||||||
Ida W. Erichsen | 1994 | 31.59 | 1:06.46 | 5:12.22 | ||||||
6 | Vat Piger 3 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 5:13.76 | ||||||
Mie Thisted Feldberg | 1995 | 35.97 | 1:14.75 | 1:14.75 | ||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 42.80 | 1:32.20 | 2:46.95 | ||||||
Emma Mäkelä | 1996 | 36.07 | 1:20.32 | 4:07.27 | ||||||
Amanda Fabild | 1996 | 31.46 | 1:06.49 | 5:13.76 | ||||||
7 | Triton Piger | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:15.07 | ||||||
Rikke Blemholt | 1996 | 38.23 | 1:17.83 | 1:17.83 | ||||||
Anna Puggard | 1996 | 40.57 | 1:27.16 | 2:44.99 | ||||||
Linda Aaen | 1996 | 37.84 | 1:54.42 | 4:39.41 | ||||||
Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | 35.66 | 35.66 | 5:15.07 | ||||||
8 | Roskillers Girls | 0 | Roskilde Svømning | 5:44.69 | ||||||
Julie Langberg Jensen | 1995 | 43.10 | 1:30.08 | 1:30.08 | ||||||
Lea Backes | 1994 | 42.21 | 1:29.97 | 3:00.05 | ||||||
Nanna Johansen | 1996 | 41.75 | 1:31.46 | 4:31.51 | ||||||
Linette Elnef | 1994 | 35.16 | 1:13.18 | 5:44.69 | ||||||
9 | Vat Piger 5 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 5:48.30 | ||||||
Julie Damgaard Jensen | 1995 | 42.08 | 1:26.30 | 1:26.30 | ||||||
Julie V. Nielsen | 1995 | 44.19 | 1:34.41 | 3:00.71 | ||||||
Katja Høpfner | 1996 | 44.53 | 1:36.38 | 4:37.09 | ||||||
Liv S. Normand | 1995 | 33.81 | 1:11.21 | 5:48.30 | ||||||
10 | Gti Damer 3 | 0 | GTI | 6:03.23 | ||||||
Ida Olsen | 1996 | 44.24 | 1:29.03 | 1:29.03 | ||||||
Anna Pii Hjørne | 1996 | 49.70 | 1:43.91 | 3:12.94 | ||||||
Sandra Hess | 1996 | 41.41 | 1:29.38 | 4:42.32 | ||||||
Isabella Dolang | 1996 | 38.55 | 1:20.91 | 6:03.23 | ||||||
- | Rønne Piger | 0 | Rønne Svømme Klub | DNS | ||||||
Ditte Johansen | 1994 | |||||||||
Mie Kjøller Johansen | 1994 | |||||||||
Sophie Lund Schrøder | 1994 | |||||||||
Maria Myhre Jespersen | 1995 | DNS | ||||||||
- | Gti Damer 2 | 0 | GTI | DSQ | Tyvstart | |||||
Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 46.48 | 1:36.32 | 1:36.32 | ||||||
Mie Bonè | 1996 | 3:14.16 | ||||||||
- | Vat Piger 4 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DSQ | Tyvstart | |||||
Caroline Thoby | 1996 | 40.33 | 1:23.19 | 1:23.19 | ||||||
Signe Yde | 1996 | 3:08.09 | ||||||||
- | Gentofte Damer | 1993 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Amanda Dalsgaard | 1993 | 38.27 | 1:18.70 | 1:18.70 | ||||||
Helena Holm Iversen | 1995 | 40.32 | 2:46.00 | |||||||
Julie Bjørner Søe | 1995 | 4:06.03 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 26 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 44, 4x100m Medley, Finaler |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:26.17 | ||||||
Henrik Smith | 1993 | 33.61 | 1:08.76 | 1:08.76 | ||||||
Harald Bjørndal Hersted | 1994 | 34.36 | 1:14.46 | 2:23.22 | ||||||
Alexander Andersen | 1993 | 30.02 | 1:06.98 | 3:30.20 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 26.76 | 55.97 | 4:26.17 | ||||||
2 | Næstved Super Boys | 1991 | Næstved IF | 4:27.76 | ||||||
Sebastian Vang | 1991 | 30.29 | 1:02.21 | 1:02.21 | ||||||
Kristian Jensen | 1994 | 35.89 | 1:16.88 | 2:19.09 | ||||||
Oliver Vang | 1994 | 30.92 | 1:08.93 | 3:28.02 | ||||||
Theis Ballegaard | 1993 | 28.32 | 59.74 | 4:27.76 | ||||||
3 | Gentofte Herrer | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:30.61 | ||||||
Victor Jones | 1994 | 34.16 | 1:10.98 | 1:10.98 | ||||||
Christian Tofte | 1993 | 36.52 | 1:18.95 | 2:29.93 | ||||||
Lasse Thorup Olesen | 1985 | 27.93 | 59.92 | 3:29.85 | ||||||
Emil Storr-Hansen | 1994 | 28.84 | 1:00.76 | 4:30.61 | ||||||
4 | Roskillers Boys | 0 | Roskilde Svømning | 4:30.73 | ||||||
Sebastian Koch Andersen | 1992 | 34.36 | 1:09.62 | 1:09.62 | ||||||
Jesper Nøhr Hansen | 1979 | 32.88 | 1:12.21 | 2:21.83 | ||||||
Lauge Bruun | 1992 | 31.39 | 1:09.46 | 3:31.29 | ||||||
Johan Jørgensen | 1993 | 27.66 | 59.44 | 4:30.73 | ||||||
5 | Gti Herrer 2 | 0 | GTI | 4:43.62 | ||||||
Christian Petersen | 1993 | 33.60 | 1:08.43 | 1:08.43 | ||||||
Emil Møhl | 1994 | 40.00 | 1:24.89 | 2:33.32 | ||||||
Kim Seierø | 1992 | 31.39 | 1:06.97 | 3:40.29 | ||||||
Mads Kildholt | 1994 | 30.55 | 1:03.33 | 4:43.62 | ||||||
6 | Vordingborg Killersharks | 0 | Vordingborg Svømme Klub | 4:44.44 | ||||||
Jacob Jensen | 1995 | 34.43 | 1:10.56 | 1:10.56 | ||||||
Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | 39.17 | 1:23.45 | 2:34.01 | ||||||
Malte Karklinat | 1995 | 31.71 | 1:08.74 | 3:42.75 | ||||||
David Skamriis | 1994 | 29.55 | 1:01.69 | 4:44.44 | ||||||
7 | Gti Herrer 3 | 0 | GTI | 5:06.50 | ||||||
Fredrik Skafte | 1994 | 37.98 | 1:19.01 | 1:19.01 | ||||||
Christoffer R. Jensen | 1993 | 45.55 | 1:36.93 | 2:55.94 | ||||||
Alexander N. Sørensen | 1990 | 29.13 | 1:05.15 | 4:01.09 | ||||||
Mads Albæk Sørensen | 1993 | 30.36 | 1:05.41 | 5:06.50 | ||||||
- | Gti Herrer 1 | 0 | GTI | DSQ | Forkert årgang | |||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 30.20 | 1:01.81 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |