Resultater for Danske Bank Cup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Offersen | 1989 | GTI | 2:17.64 | ||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | GTI | 2:26.07 | ||||||
2 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 2:30.23 | ||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Bastiansen | 1993 | Farum Svømmeklub | 2:39.44 | ||||||
2 | Emil K. Mortensen | 1993 | GTI | 2:39.49 | ||||||
3 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 2:40.86 | ||||||
4 | Jakob Vinsand | 1993 | Kalundborg SK | 2:40.92 | ||||||
5 | Rune Kjærulf | 1993 | Kalundborg SK | 2:41.23 | ||||||
6 | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 2:45.13 | ||||||
7 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | 2:47.30 | ||||||
8 | Johan Jørgensen | 1993 | Roskilde Svømning | 2:47.67 | ||||||
9 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 2:52.28 | ||||||
10 | Victor Jones | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 2:54.98 | ||||||
11 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:55.40 | ||||||
12 | Christian Petersen | 1993 | GTI | 2:56.48 | ||||||
13 | Markus Dideriksen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 2:59.09 | ||||||
14 | Teddy Nielsen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 3:32.61 | ||||||
15 | Simon Dam Hansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 3:39.45 | ||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.80 | ||||||
2 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 2:56.17 | ||||||
3 | Alexander Lillelund | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 2:57.77 | ||||||
4 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 3:00.21 | ||||||
5 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 3:01.36 | ||||||
6 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 3:02.65 | ||||||
7 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:08.37 | ||||||
8 | Mads Larsen | 1995 | GTI | 3:08.53 | ||||||
9 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 3:11.40 | ||||||
10 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 3:18.14 | ||||||
11 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 3:20.77 | ||||||
12 | Gustav Toftegaard Hansen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 3:20.89 | ||||||
13 | Jonas Leifelt | 1996 | Næstved IF | 3:31.68 | ||||||
14 | Tobias Robertsen | 1995 | GTI | 3:33.25 | ||||||
15 | Andreas I. Jensen | 1996 | GTI | 3:42.00 | ||||||
16 | Michael Skødstrup | 1996 | GTI | 3:43.22 | ||||||
- | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | DSQ | Flyben efter 100m | |||||
- | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Svøm med sokker | |||||
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 3:17.04 | ||||||
2 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 3:19.84 | ||||||
3 | Victor Jensen | 1997 | GTI | 3:21.69 | ||||||
4 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 3:28.50 | ||||||
5 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 3:28.93 | ||||||
6 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 3:37.54 | ||||||
7 | Jesper Christensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:42.76 | ||||||
8 | Niklas Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 3:50.85 | ||||||
9 | Frederik Rasmussen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 3:52.73 | ||||||
10 | Philip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 4:02.44 | ||||||
11 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | GTI | 4:08.50 | ||||||
12 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 4:26.44 | ||||||
13 | Sebastian Hjeresen | 1997 | Roskilde Svømning | 4:31.05 | ||||||
14 | Jacob Szöts | 1997 | Roskilde Svømning | 4:36.00 | ||||||
15 | Sebastian Enhuus | 1998 | Roskilde Svømning | 4:50.76 | ||||||
16 | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | 4:52.05 | ||||||
- | Kasper Groesmeyer | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | DSQ | Asynkrone bentag | |||||
- | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | DSQ | Crawlben v. start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |