2019-12-06   19:59:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XV Turku Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:12   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 1, T-11 50m pu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Siivouspalvelu Kota Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aino Hinkka  2005    373          34.81   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  36.44                 
Lilli Kulpakko  2005    346          35.70   
  Aurajoen Uinti  37.41                 
Sonila Selimi  2005    272          38.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.05                 
Fiona Laakso  2005    259          39.29   
  Raision Urheilijat  38.74                 
Julianna Kurkela  2005    243          40.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.35                 
Tiitu Koskinen  2005    238          40.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.44                 
Vilma Leppähaara  2005    230          40.88   
  Nummelan Kisaajat  39.07                 
Kukka Kangas  2005    228          40.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.05                 
Mirelle Hirsiniemi  2007    226          41.11   
  Aurajoen Uinti  41.37                 
10  Elsa Vira  2006    224          41.26   
  Aurajoen Uinti  44.28                 
11  Ellen Kaituri  2006    218          41.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.13                 
12  Moona Korpikoski  2005    199          42.94   
  Nokian Pyry  43.68                 
13  Jenna Nousiainen  2005    195          43.22   
  Nokian Pyry  47.53                 
14  Minttu Kiili  2005    193          43.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.51                 
15  Maura Bergström  2005    179          44.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.92                 
16  Erin Gonzalez Catón  2005    163          45.82   
  Aurajoen Uinti  47.81                 
17  Linnea Koski  2007    153          46.85   
  Aurajoen Uinti  47.71                 
18  Heli Kuisma  2006    152          46.97   
  Hyvinkään Uimaseura  43.04                 
19  Rita Heinonen  2006    149          47.25   
  Raision Urheilijat  1:00.81                 
20  Daniela Lietzén  2006    136          48.70   
  Aurajoen Uinti  54.29                 
21  Saara Seppälä  2005    130          49.38   
  Nummelan Kisaajat  47.99                 
22  Kristina Grimbaum  2005    124          50.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.37                 
23  Janica Nieminen  2005    106          52.96   
  Hyvinkään Uimaseura  51.09                 
24  Emma Haapanen  2006    105          53.12   
  Aurajoen Uinti                   
25  Sini Kaivola  2005    91          55.66   
  Nurmijärven Uinti  1:02.96                 
26  Wilma Turpeinen  2006    77          58.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
27  Mia Karolina Müürsepp  2006    75          59.20   
  Aurajoen Uinti                   
28  Mathilda Heikiö  2006    71          1:00.29   
  Raision Urheilijat  1:12.76                 
29  Tilda Saine  2006    56          1:05.24   
  Raision Urheilijat  1:00.34                 
30  Mea Alho  2006    47          1:09.39   
  Raision Urheilijat                   
31  Kerttu Laaksonen  2006    37          1:15.05   
  Raision Urheilijat                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:12 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:15   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 2, P-12 50m pu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: AssaAbloy Entrance System 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Onni Äijälä  2004    289          33.92   
  Hyvinkään Uimaseura  33.17                 
Joonas Maaranen  2004    192          38.83   
  Hyvinkään Uimaseura  38.51                 
Aapo Kinnunen  2004    188          39.13   
  Raision Urheilijat  38.90                 
Juuso Leppänen  2004    186          39.29   
  Aurajoen Uinti  39.39                 
Alexander Nyman  2004    179          39.78   
  Hyvinkään Uimaseura  39.50                 
Veikka Ijäs  2004    175          40.10   
  Oulun Lohet  38.93                 
Tuomas Toppinen  2005    169          40.51   
  Aurajoen Uinti  44.15                 
Seweryn Pastucha  2004    158          41.42   
  Raision Urheilijat  49.20                 
Einari Palmu  2004    157          41.51   
  Aurajoen Uinti  42.41                 
10  Akseli Maaranen  2004    155          41.71   
  Hyvinkään Uimaseura  43.09                 
11  Aapo Hampaala  2004    148          42.33   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  43.68                 
12  Konsta Vainio  2005    136          43.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.93                 
13  Jaakko Pihlava  2004    130          44.17   
  Aurajoen Uinti  44.01                 
14  Mitja Vaikkola  2004    130          44.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  43.60                 
15  Miklas Pikkuhuhta  2005    129          44.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  44.63                 
16  Eero Mäenpää  2005    117          45.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.36                 
17  Juho Törmä  2005    116          45.95   
  Pihlava Työväen Urheilijat  44.75                 
18  Rasmus Rekola  2004    112          46.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.38                 
19  Veeti Valdolin  2005    106          47.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.22                 
20  Atte Nieminen  2004    98          48.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  51.38                 
21  Olli Havia  2004    96          48.91   
  Salon Uimarit  47.73                 
22  Casper Leo  2004    67          55.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.21                 
23  Max Allén  2005    61          56.72   
  Raision Urheilijat  58.94                 
24  Kasperi Heikkinen  2005    58          57.86   
  Raision Urheilijat  57.98                 
25  Samuli Pykälämaa  2005    47          1:01.80   
  Raision Urheilijat                   
26  Samuel Söderholm  2004    45          1:02.75   
  Raision Urheilijat  1:05.48                 
Aaron Aaltonen  2004              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.15                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Mikael Hirsiniemi  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti  36.08                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Topi Salminen  2004              DSQ   
  Nokian Pyry  50.37                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ville Suojasto  2006              DSQ   
  Raision Urheilijat  1:05.01                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:15 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:44   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 3, T-12 100m pu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Turun Vapaavarasto Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Siiri Konkka  2004    454  34.05        1:12.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.22                 
                     
Oona Sirkiä  2004    347  37.50        1:19.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.75                 
                     
Aino Rantala  2004    317  38.10        1:22.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.22                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    306  36.92        1:23.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:23.70                 
                     
Emilia Sihvo  2004    305  35.39        1:23.09   
  Raision Urheilijat  1:20.84                 
                     
Irene Mäkilä  2004    264  40.44        1:27.21   
  Raision Urheilijat  1:28.79                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    258  39.13        1:27.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:29.42                 
                     
Milla Rintanen  2004    256  39.40        1:28.12   
  Aurajoen Uinti  1:33.60                 
                     
Lilli Kulpakko  2005    248  39.99        1:29.01   
  Aurajoen Uinti  1:28.05                 
                     
10  Lilli Rinne  2004    248  41.46        1:29.03   
  Raision Urheilijat  1:29.38                 
                     
11  Riikka Niskala  2004    219  41.64        1:32.74   
  Raision Urheilijat  1:31.48                 
                     
12  Aino-Kaisa Paatos  2004    212  43.79        1:33.83   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Ida Maliranta  2004    210  42.90        1:34.14   
  Raision Urheilijat  1:39.60                 
                     
14  Alina Talja  2004    208  42.91        1:34.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:40.30                 
                     
15  Salla Rantala  2004    202  45.68        1:35.31   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Ella Suominen  2004    191  44.80        1:37.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:41.83                 
                     
17  Erica Tomperi  2004    185  45.01        1:38.24   
  Nokian Pyry  1:47.32                 
                     
18  Ella Nihtilä  2004    178  42.93        1:39.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.82                 
                     
19  Sofia Ellonen  2004    172  44.85        1:40.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
20  Sini Salmi  2004    147  47.41        1:45.93   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Elisa Liven  2004              DSQ   
  Raision Urheilijat  1:48.96                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:44 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:29   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 4, P-13 100m pu, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: MakersPoint 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Santeri Herpola  2003    423  30.09        1:06.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.08                 
                     
Aku Kaila  2003    290  35.07        1:15.23   
  Raision Urheilijat  1:17.78                 
                     
Arttu Mäenpää  2003    242  36.36        1:19.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.79                 
                     
Nooa Lehtoniemi  2003    238  36.05        1:20.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:19.79                 
                     
Leo Parviainen  2003    222  35.14        1:22.26   
  Nummelan Kisaajat  1:22.68                 
                     
Ajjuub Ezzat  2005    212  38.45        1:23.54   
  Aurajoen Uinti  1:24.88                 
                     
Pauli Salonen  2003    206  36.45        1:24.35   
  Helsingin Uimarit  1:36.99                 
                     
Akira Konttinen  2003    187  40.40        1:27.04   
  Raision Urheilijat  1:39.11                 
                     
Tatu Saareks  2003    153  42.48        1:33.11   
  Nurmijärven Uinti  1:25.21                 
                     
10  Kasper Holopainen  2003    151  41.13        1:33.43   
  Nummelan Kisaajat  1:36.80                 
                     
11  Miko Vaikkola  2003    146  44.45        1:34.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
12  Frans Hihnala  2003    142  41.93        1:35.45   
  Raision Urheilijat  1:32.21                 
                     
13  Niko Viitala  2003    139  44.22        1:35.95   
  Aurajoen Uinti  1:40.79                 
                     
14  Roni Koskinen  2003    132  43.75        1:37.74   
  Aurajoen Uinti  1:38.03                 
                     
15  Kuutti Suominen  2003    104  48.17        1:45.62   
  Raision Urheilijat                   
                     
16  Henry Vaga  2003    78  52.47        1:56.31   
  Salon Uimarit  2:07.47                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:29 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:39   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 5, T-13,15 200m pu, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sonja Lehtinen  2003    283  34.99  1:16.37  2:05.80    3:05.44   
  Helsingin Uimarit  3:00.55                 
                     
Matilda Laitinen  2004    240  39.45  1:29.97  2:23.28    3:15.81   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Susanna Kuisma  2003    107  53.12  1:58.60  3:07.87    4:15.88   
  Hyvinkään Uimaseura  3:58.99                 
                     
 
Laji 5, T-13,15 200m pu, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mila Manner  2001    472  33.88  1:13.72  1:54.93    2:36.42   
  Nokian Pyry  2:34.52                 
                     
Reetta Rantakokko  2001    393  34.55  1:18.02  2:00.80    2:46.17   
  Aurajoen Uinti  2:40.54                 
                     
Minka Halava  2001    382  35.11  1:17.63  2:03.67    2:47.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:02.38                 
                     
Camilla Tyven  2001    381  35.32  1:17.67  2:02.24    2:47.89   
  Nokian Pyry  2:46.36                 
                     
Anna Vira  2002    381  35.33  1:18.15  2:02.92    2:47.90   
  Aurajoen Uinti  2:40.96                 
                     
Julia Koivisto  2002    353  36.28  1:19.28  2:07.55    2:52.29   
  Aurajoen Uinti  2:46.14                 
                     
Paula Peltola  2001    319  39.08  1:24.54  2:11.00    2:58.19   
  Aurajoen Uinti  2:50.57                 
                     
Suvi Kurth  2001    312  36.71  1:19.66  2:09.13    2:59.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:47.88                 
                     
Emma Uusküla  2002    311  37.71  1:24.52  2:11.91    2:59.60   
  Aurajoen Uinti  2:48.16                 
                     
10  Pinja Penttilä  2001    291  38.48  1:25.03  2:14.11    3:03.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:52.34                 
                     
Emmi Laitinen  2001              DNF   
  Helsingin Uimarit  2:59.96                 
                     
Jenni Moisio  2002              DSQ  viivyttely 
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:39 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:44   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 6, P-14,16 200m pu, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: ProFashion Oy Gant 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jesper Lietzen  2002    443  32.41  1:09.63  1:48.35    2:26.20   
  Aurajoen Uinti  2:35.17                 
                     
Roope Paatos  2002    340  36.17  1:14.84  1:59.97    2:39.74   
  Raision Urheilijat  2:43.50                 
                     
Axel Olander  2002    281  34.41  1:14.42  2:00.48    2:50.17   
  Nokian Pyry                   
                     
Mikael Hirsiniemi  2004    162  42.35  1:35.01  2:32.31    3:24.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 6, P-14,16 200m pu, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: ProFashion Oy Gant 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mohamed Ezzat  2001    472  30.79  1:07.79  1:46.43    2:23.18   
  Aurajoen Uinti  2:20.31                 
                     
Jaakko Kuusisto  2000    447  30.50  1:07.50  1:45.55    2:25.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.32                 
                     
Jere Nevalainen  2001    266  36.57  1:20.37  2:07.68    2:53.20   
  Aurajoen Uinti  3:02.52                 
                     
Sampo Kärkkäinen  2000              DNF   
  Nokian Pyry  3:01.97                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:44 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:56   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 7, T-10 50m su, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Turun Satama Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    275          41.60   
  Aurajoen Uinti  41.78                 
Ellen Kaituri  2006    225          44.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.28                 
Aino Laine  2007    215          45.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.73                 
Daniela Lietzén  2006    203          46.02   
  Aurajoen Uinti  51.01                 
Julia Sihvo  2006    195          46.62   
  Raision Urheilijat  47.79                 
Tuuli Peltola  2007    189          47.15   
  Raision Urheilijat  47.01                 
Heli Kuisma  2006    174          48.38   
  Hyvinkään Uimaseura  46.02                 
Tilda Aaltonen  2006    174          48.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.67                 
Rita Heinonen  2006    164          49.36   
  Raision Urheilijat  50.27                 
10  Olivia Talvitie  2006    161          49.74   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  52.61                 
11  Kaisla Korvonen  2006    148          51.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  52.55                 
12  Hanni Koski  2007    143          51.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Wilma Turpeinen  2006    143          51.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.65                 
14  Mathilda Heikiö  2006    132          53.08   
  Raision Urheilijat  53.65                 
15  Julia Rauhala  2006    126          53.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  52.18                 
16  Karoliina Salmi  2006    116          55.48   
  Pihlava Työväen Urheilijat  53.21                 
17  Silva Salonniemi  2006    115          55.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  56.11                 
18  Minttu Mikkonen  2006    110          56.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
19  Gabriella Vesterkvist  2006    108          56.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
20  Sara Sirviö  2006    108          56.71   
  Uimaseura Kaarina  56.27                 
21  Tilda Saine  2006    108          56.81   
  Raision Urheilijat  58.15                 
22  Anni Frusti  2007    104          57.38   
  Nokian Pyry                   
23  Mea Alho  2006    100          58.19   
  Raision Urheilijat  55.12                 
24  Sanni Virtanen  2006    99          58.30   
  Uimaseura Kaarina  57.22                 
25  Emilia Pakkanen  2006    97          58.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.62                 
26  Veera Nurmikolu  2007    95          59.20   
  Nokian Pyry                   
27  Sinna Somppi  2007    90          1:00.24   
  Nokian Pyry                   
28  Petra Soini  2007    90          1:00.28   
  Nokian Pyry                   
29  Peppi Värikoski  2006    84          1:01.69   
  Nokian Pyry                   
30  Kerttu Rantanen  2007    83          1:02.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.00                 
31  Kerttu Laaksonen  2006    80          1:02.74   
  Raision Urheilijat  59.26                 
32  Aino Norrdal  2006    72          1:04.98   
  Uimaseura Kaarina  1:05.11                 
33  Veera Malmelin  2007    70          1:05.60   
  Nokian Pyry                   
Sini Mäkilä  2006              DSQ   
  Raision Urheilijat  46.90                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:56 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:04   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 8, P-11 50m su, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Fintermos Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tuomas Toppinen  2005    206          40.64   
  Aurajoen Uinti  42.31                 
Juho Törmä  2005    170          43.34   
  Pihlava Työväen Urheilijat  42.39                 
Eero Mäenpää  2005    144          45.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.44                 
Veeti Valdolin  2005    140          46.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.74                 
Konsta Vainio  2005    140          46.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.65                 
Nuutti Vienonen  2005    132          47.10   
  Salon Uimarit  49.26                 
Joona Talja  2007    132          47.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  51.63                 
Patrik Reiman  2005    126          47.93   
  Uimaseura Kaarina  50.16                 
Markus Koskinen  2005    126          47.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  48.43                 
10  Lauri-Pekka Pakomäki  2006    122          48.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.77                 
11  Sebastian Sojolin  2006    118          48.88   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  49.67                 
12  Juho Kallio  2007    109          50.23   
  Kankaanpään Uimarit  48.93                 
13  Iiro Räty  2006    108          50.47   
  Nokian Pyry                   
14  Santeri Holmberg  2006    97          52.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.73                 
15  Kasperi Heikkinen  2005    93          52.96   
  Raision Urheilijat  54.12                 
16  Eemeli Arnell  2005    91          53.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.60                 
17  Samuli Pykälämaa  2005    88          53.89   
  Raision Urheilijat  49.32                 
18  Aarni Linderborg  2005    86          54.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.92                 
19  Alex Yli-Salomäki  2006    85          54.49   
  Aurajoen Uinti                   
20  Kasper Kainonen  2005    78          56.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.86                 
21  Eero Kärkkäinen  2006    70          58.12   
  Nokian Pyry                   
22  Joel Sulonen  2007    68          58.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.10                 
23  Matias Seppä  2006    63          1:00.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.79                 
24  Simo Myllyniemi  2006    61          1:00.78   
  Nokian Pyry                   
25  Kalle Yli-Jama  2006    58          1:01.99   
  Salon Uimarit  1:05.47                 
26  Max Yli-Salomäki  2006    53          1:03.62   
  Aurajoen Uinti                   
27  Frans Roine  2005    53          1:03.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Eemeli Salo  2007              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:05.60                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Max Allén  2005              DSQ   
  Raision Urheilijat  55.60                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Saku Pietilä  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:02.56                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ville Suojasto  2006              DSQ   
  Raision Urheilijat  57.31                 
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:04 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:24   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 9, T-12 100m su, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Uittamon Paviljonki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lotta Pälsi  2004    495  35.32        1:13.45   
  Helsingfors Simsällskap  1:14.48                 
                     
Emilia Sihvo  2004    418  37.63        1:17.70   
  Raision Urheilijat  1:17.30                 
                     
Aino Hinkka  2005    366  39.26        1:21.18   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:23.30                 
                     
Vilma Leppähaara  2005    365  39.27        1:21.32   
  Nummelan Kisaajat  1:21.89                 
                     
Riikka Niskala  2004    359  39.70        1:21.72   
  Raision Urheilijat  1:20.25                 
                     
Irene Mäkilä  2004    359  40.23        1:21.74   
  Raision Urheilijat  1:20.14                 
                     
Aino Rantala  2004    339  40.91        1:23.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.55                 
                     
Anni Hyttinen  2004    339  40.69        1:23.32   
  Aurajoen Uinti  1:24.04                 
                     
Sini Salmi  2004    325  42.62        1:24.48   
  Uimaseura Kaarina  1:24.57                 
                     
10  Nita Tenho  2004    316  41.62        1:25.29   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:31.09                 
                     
11  Moona Korpikoski  2005    307  42.93        1:26.08   
  Nokian Pyry  1:26.68                 
                     
12  Fiona Laakso  2005    306  42.69        1:26.17   
  Raision Urheilijat  1:25.82                 
                     
13  Emma Hakala  2004    302  41.09        1:26.55   
  Helsingin Uimarit  1:30.87                 
                     
14  Oona Sirkiä  2004    302  42.66        1:26.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.40                 
                     
15  Ella Nihtilä  2004    296  43.04        1:27.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.80                 
                     
16  Kukka Kangas  2005    290  42.84        1:27.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.89                 
                     
17  Santra Nieminen  2004    276  43.47        1:29.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.61                 
                     
18  Salla Rantala  2004    275  44.29        1:29.31   
  Nokian Pyry  1:28.31                 
                     
19  Pinja Kinnunen  2004    269  43.16        1:29.98   
  Helsingin Uimarit  1:32.49                 
                     
20  Matilda Laitinen  2004    266  43.70        1:30.36   
  Aurajoen Uinti  1:25.93                 
                     
21  Manja Lindell  2004    263  44.80        1:30.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.26                 
                     
22  Sofia Ellonen  2004    259  44.20        1:31.13   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:27.02                 
                     
23  Emmi Ellonen  2005    256  44.06        1:31.52   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:38.44                 
                     
24  Minttu Kiili  2005    253  44.96        1:31.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.93                 
                     
25  Ulla Haarala  2004    253  46.07        1:31.86   
  Uimaseura Kaarina  1:34.24                 
                     
26  Maura Bergström  2005    251  44.72        1:32.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.92                 
                     
27  Lilli Rinne  2004    250  45.00        1:32.25   
  Raision Urheilijat  1:31.32                 
                     
28  Julianna Kurkela  2005    248  45.36        1:32.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.14                 
                     
29  Elisa Liven  2004    248  45.55        1:32.48   
  Raision Urheilijat  1:30.69                 
                     
30  Tiitu Koskinen  2005    243  45.83        1:33.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Ella Suominen  2005    239  44.75        1:33.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.61                 
                     
32  My Laverman  2004    238  45.76        1:33.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.42                 
                     
33  Pinja Kallio  2004    237  44.64        1:33.85   
  Kankaanpään Uimarit  1:33.22                 
                     
34  Elsa Vira  2006    236  45.08        1:34.04   
  Aurajoen Uinti  1:36.54                 
                     
35  Saara Kiuru  2004    235  45.38        1:34.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:32.32                 
                     
36  Jenna Nousiainen  2005    234  46.32        1:34.21   
  Nokian Pyry  1:35.92                 
                     
37  Milla Järvenpää  2004    220  45.79        1:36.14   
  Uimaseura Kaarina  1:37.94                 
                     
38  Laura Helena Müürsepp  2004    218  45.62        1:36.46   
  Aurajoen Uinti  1:33.96                 
                     
39  Sivi Juvakka  2005    210  47.72        1:37.73   
  Nokian Pyry  1:39.29                 
                     
40  Jonna Marjatta Laitinen  2005    202  47.86        1:38.96   
  Hyvinkään Uimaseura  1:42.63                 
                     
41  Aino Suominen  2004    201  49.27        1:39.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:41.83                 
                     
42  Amanda Malminen  2004    201  48.93        1:39.16   
  Nokian Pyry  1:40.40                 
                     
43  Melina Rantala  2005    200  47.81        1:39.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:39.14                 
                     
44  Phan Vy Anh Tran  2005    191  47.17        1:40.81   
  Aurajoen Uinti                   
                     
45  Siiri Levonoja  2004    191  49.48        1:40.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:42.68                 
                     
46  Erin Gonzalez Catón  2005    187  49.23        1:41.51   
  Aurajoen Uinti  1:46.11                 
                     
47  Mette Peltola  2005    175  48.95        1:43.75   
  Raision Urheilijat  1:42.91                 
                     
48  Saara Seppälä  2005    173  50.64        1:44.13   
  Nummelan Kisaajat  1:44.02                 
                     
49  Milla Juhola  2005    156  51.54        1:47.88   
  Nokian Pyry                   
                     
50  Linnea Koski  2007    151  51.83        1:49.14   
  Aurajoen Uinti  1:56.83                 
                     
51  Maija Gustafsson  2004    150  53.17        1:49.30   
  Raision Urheilijat  1:53.22                 
                     
52  Joanna Hauhia  2004    140  54.26        1:51.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:49.05                 
                     
53  Jemina Vainio  2004    139  56.69        1:52.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:53.41                 
                     
54  Jenna Luoma  2005    134  56.51        1:53.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:53.85                 
                     
55  Celina Sandell  2005    131  57.22        1:54.39   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
56  Roosa Lahti  2004    127  55.92        1:55.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:00.95                 
                     
57  Janna Tepsa  2005    124  55.95        1:56.29   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
58  Ronja Vilska  2006    123  54.86        1:56.63   
  Aurajoen Uinti                   
                     
59  Aino Kurki  2005    117  56.63        1:58.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:59.91                 
                     
Aino-Kaisa Paatos  2004              DSQ   
  Raision Urheilijat  1:22.88                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Nea Tamminen  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Siiri Niskasaari  2004              DSQ   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:41.57                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:24 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:42   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 10, P-13 100m su, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Best-Hall Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Santeri Herpola  2003    408  34.30        1:09.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.91                 
                     
Aku Kaila  2003    401  35.26        1:10.39   
  Raision Urheilijat  1:11.21                 
                     
Marcus Forsel  2003    399  34.20        1:10.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.12                 
                     
Pauli Salonen  2003    326  36.40        1:15.43   
  Helsingin Uimarit  1:18.53                 
                     
Nooa Lehtoniemi  2003    303  37.12        1:17.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:17.51                 
                     
Markus Nuorinko  2003    297  36.47        1:17.78   
  Nummelan Kisaajat  1:21.23                 
                     
Onni Äijälä  2004    295  37.11        1:18.00   
  Hyvinkään Uimaseura  1:18.40                 
                     
Eemil Kankare  2003    262  39.19        1:21.15   
  Aurajoen Uinti  1:17.64                 
                     
Veikka Ijäs  2004    248  40.90        1:22.64   
  Oulun Lohet  1:22.61                 
                     
10  Frans Hihnala  2003    243  39.94        1:23.19   
  Raision Urheilijat  1:24.66                 
                     
11  Ajjuub Ezzat  2005    234  41.32        1:24.20   
  Aurajoen Uinti  1:22.37                 
                     
12  Akira Konttinen  2003    232  42.65        1:24.49   
  Raision Urheilijat  1:25.41                 
                     
13  Seweryn Pastucha  2004    232  41.94        1:24.52   
  Raision Urheilijat  1:29.42                 
                     
14  Joonas Karttunen  2003    221  42.10        1:25.82   
  Raision Urheilijat  1:23.68                 
                     
15  Aapo Kinnunen  2004    215  42.40        1:26.59   
  Raision Urheilijat  1:26.87                 
                     
16  Kasper Holopainen  2003    215  42.88        1:26.66   
  Nummelan Kisaajat  1:27.50                 
                     
17  Arttu Mäenpää  2003    213  42.75        1:26.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.16                 
                     
18  Alexander Nyman  2004    212  42.53        1:27.02   
  Hyvinkään Uimaseura  1:26.56                 
                     
19  Tatu Saareks  2003    212  42.16        1:27.09   
  Nurmijärven Uinti  1:25.22                 
                     
20  Leo Parviainen  2003    209  41.79        1:27.44   
  Nummelan Kisaajat  1:23.23                 
                     
21  Jaakko Pihlava  2004    206  43.37        1:27.92   
  Aurajoen Uinti  1:28.11                 
                     
22  Juuso Leppänen  2004    205  43.30        1:27.98   
  Aurajoen Uinti  1:28.56                 
                     
23  Akseli Maaranen  2004    200  42.52        1:28.70   
  Hyvinkään Uimaseura  1:28.42                 
                     
24  Einari Palmu  2004    188  44.61        1:30.63   
  Aurajoen Uinti  1:37.36                 
                     
25  Topias Kupiainen  2004    180  45.12        1:31.84   
  Nokian Pyry  1:31.20                 
                     
26  Joonas Maaranen  2004    178  46.61        1:32.22   
  Hyvinkään Uimaseura  1:34.85                 
                     
27  Tatu Kunttila  2003    176  45.20        1:32.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.76                 
                     
28  Elias Laine  2003    174  44.52        1:32.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:35.14                 
                     
29  Eerik Rantanen  2004    172  46.63        1:33.26   
  Uimaseura Kaarina  1:35.61                 
                     
30  Kalle Haavisto  2003    171  45.85        1:33.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:32.67                 
                     
31  Jeremia Varonen  2004    170  46.87        1:33.68   
  Uimaseura Kaarina  1:36.28                 
                     
32  Niko Viitala  2003    168  46.93        1:33.95   
  Aurajoen Uinti  1:41.33                 
                     
33  Kuutti Suominen  2003    166  46.60        1:34.35   
  Raision Urheilijat  1:28.10                 
                     
34  Atte Nieminen  2004    158  47.54        1:35.88   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:40.31                 
                     
35  Felix Kandolin  2007    145  48.00        1:38.70   
  Aurajoen Uinti  1:40.74                 
                     
36  Olli Havia  2004    144  47.90        1:38.92   
  Salon Uimarit  1:37.18                 
                     
37  Aapo Hampaala  2004    141  49.13        1:39.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:37.67                 
                     
38  Mitja Vaikkola  2004    141  48.69        1:39.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:39.61                 
                     
39  Olli Erkkilä  2003    141  48.18        1:39.65   
  Aurajoen Uinti  1:44.56                 
                     
40  Joona Kurppa  2004    134  50.05        1:41.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:49.62                 
                     
41  Henry Vaga  2003    127  51.22        1:43.18   
  Salon Uimarit  1:50.91                 
                     
42  Markus Nuoranne  2003    126  49.44        1:43.47   
  Nokian Pyry  1:40.14                 
                     
43  Topi Salminen  2004    119  49.96        1:45.49   
  Nokian Pyry  1:46.71                 
                     
44  Joonatan Davie  2006    118  54.27        1:45.75   
  Aurajoen Uinti  1:54.09                 
                     
45  Casper Leo  2004    113  53.74        1:47.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:49.26                 
                     
46  Rasmus Rekola  2004    105  52.43        1:49.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.98                 
                     
47  Samuel Salminen  2003    93  55.60        1:54.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:56.45                 
                     
48  Axel Leppähaara  2004    84  57.06        1:58.57   
  Aurajoen Uinti                   
                     
49  Casper Berrebbah  2004    82  57.32        1:59.22   
  Aurajoen Uinti  1:58.77                 
                     
50  Kari Harakka  2003    78  56.22        2:01.09   
  Aurajoen Uinti                   
                     
51  Niklas Lundström  2004    73  59.95        2:04.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:12.67                 
                     
Daniel Pavlov  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti  1:33.51                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Samuel Söderholm  2004              DSQ   
  Raision Urheilijat  1:55.74                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:42 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:13   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 11, T-13,15 200m su, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Perheoptikko Katajisto 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Rebekka Luoto  2003    492  36.96  1:17.28  1:57.97    2:37.10   
  Raision Urheilijat  2:35.69                 
                     
Ronja Myllykallio  2003    434  38.91  1:20.59  2:02.86    2:43.75   
  Nokian Pyry  2:50.31                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    423  38.39  1:20.41  2:03.10    2:45.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:52.43                 
                     
Venla Koskinen  2003    419  38.07  1:19.44  2:02.72    2:45.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:46.98                 
                     
Anni Ruokanen  2003    406  39.59  1:22.09  2:04.77    2:47.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:54.97                 
                     
Roosa Aho  2003    394  38.53  1:21.27  2:05.58    2:49.15   
  Raision Urheilijat  2:48.71                 
                     
Anni Korhonen  2003    390  40.02  1:22.25  2:06.41    2:49.67   
  Raision Urheilijat                   
                     
Maija Nurmi  2003    379  39.71  1:22.68  2:07.45    2:51.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:50.29                 
                     
Iris Hanski  2003    373  40.35  1:23.86  2:08.44    2:52.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:56.39                 
                     
10  Sini Korin  2003    363  41.85  1:26.74  2:10.76    2:53.81   
  Nokian Pyry  2:58.05                 
                     
11  Milla Rintanen  2004    326  43.58  1:27.74  2:15.19    3:00.18   
  Aurajoen Uinti                   
                     
12  Sini Heikkilä  2003    324  41.02  1:27.48  2:14.21    3:00.62   
  Salon Uimarit  2:58.75                 
                     
13  Heinä Tanskanen  2003    315  41.13  1:28.00  2:17.43    3:02.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:04.27                 
                     
14  Helka Suomäki  2003    308  43.88  1:31.12  2:18.69    3:03.51   
  Aurajoen Uinti  3:08.25                 
                     
15  Hilda Helo  2003    285  44.59  1:32.33  2:21.88    3:08.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:04.45                 
                     
16  Greta Kandolin  2003    279  44.56  1:33.75  2:23.06    3:09.78   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Saima Huovinen  2003    275  43.29  1:31.12  2:21.44    3:10.66   
  Helsingin Uimarit                   
                     
18  Daniela Degenhardt  2003    270  44.55  1:34.29  2:23.96    3:11.87   
  Aurajoen Uinti                   
                     
19  Anni Koivula  2003    269  44.01  1:33.60  2:24.98    3:12.04   
  Nokian Pyry  3:25.37                 
                     
20  Ella Alanko  2003    266  44.04  1:33.39  2:23.73    3:12.85   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Ilona Arvilommi  2003    228  49.58  1:40.82  2:32.78    3:23.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
22  Tiia Kuisma  2003    222  47.30  1:38.60  2:32.06    3:24.81   
  Hyvinkään Uimaseura  3:23.19                 
                     
23  Kia Kivelä  2003    179  50.35  1:45.30  2:42.36    3:39.76   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
24  Mariel Kastu  2003    124  58.59  2:01.32  3:06.38    4:08.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Tilda Selonen  2003              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, T-13,15 200m su, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Perheoptikko Katajisto 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emilie Pärnänen  2002    593  34.79  1:12.19  1:50.85    2:27.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.83                 
                     
Charlotta Edelman  2001    561  35.25  1:13.17  1:52.33    2:30.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.56                 
                     
Oona Laakso  2002    516  36.36  1:16.42  1:56.40    2:34.58   
  Raision Urheilijat  2:33.15                 
                     
Vilma Iisalo  2001    513  36.49  1:16.33  1:56.18    2:34.89   
  Raision Urheilijat  2:29.49                 
                     
Anniina Kallio  2002    488  36.80  1:16.79  1:57.62    2:37.57   
  Raision Urheilijat  2:33.56                 
                     
Mila Manner  2001    484  37.37  1:17.43  1:57.71    2:38.00   
  Nokian Pyry  2:41.88                 
                     
Noora Kokko  2001    471  36.39  1:16.47  1:57.81    2:39.43   
  Helsingin Uimarit  2:34.19                 
                     
Kaisla Kangas  2002    463  37.02  1:17.83  2:00.17    2:40.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:37.64                 
                     
Helmi Heinonen  2002    455  38.71  1:19.56  2:01.07    2:41.25   
  Raision Urheilijat  2:35.40                 
                     
10  Alida Öhberg  2002    434  37.78  1:19.62  2:02.30    2:43.81   
  Aurajoen Uinti  2:43.01                 
                     
11  Vilma Norja  2002    431  38.67  1:20.72  2:03.11    2:44.19   
  Cetus Espoo  2:40.76                 
                     
12  Jenni Moisio  2002    428  37.89  1:19.44  2:02.23    2:44.62   
  Nokian Pyry  2:42.23                 
                     
13  Sini Silvennoinen  2002    425  38.67  1:20.10  2:02.33    2:44.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:38.00                 
                     
14  Jonna Vasara  2002    424  38.04  1:19.37  2:02.41    2:45.09   
  Cetus Espoo  2:49.46                 
                     
15  Amanda Rapinoja  2001    418  38.34  1:19.88  2:03.46    2:45.88   
  Cetus Espoo  2:38.68                 
                     
16  Jessica Kujanpää  2002    416  37.95  1:20.82  2:04.56    2:46.17   
  Aurajoen Uinti  2:41.99                 
                     
17  Katariina Niemi  2002    411  36.79  1:19.22  2:03.07    2:46.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:40.47                 
                     
18  Pinja Paulomo  2002    396  38.99  1:21.89  2:05.52    2:48.92   
  Cetus Espoo  2:39.89                 
                     
19  Olivia Koski  2002    390  40.14  1:23.47  2:07.26    2:49.67   
  Aurajoen Uinti  3:01.13                 
                     
20  Wilma Rintala  2002    386  40.43  1:24.42  2:08.20    2:50.26   
  Raision Urheilijat  2:51.40                 
                     
21  Suvi Kurth  2001    370  39.21  1:23.07  2:07.98    2:52.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:39.74                 
                     
22  Anni Matikainen  2001    369  40.65  1:24.50  2:09.28    2:52.81   
  Nokian Pyry  3:00.89                 
                     
23  Elena Mantila  2001    367  40.70  1:25.08  2:09.57    2:53.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:47.30                 
                     
24  Pippi Nordström  2001    362  40.37  1:24.53  2:10.24    2:53.95   
  Helsingin Uimarit                   
                     
25  Ronja Vallenius  2001    338  40.40  1:25.63  2:11.63    2:57.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:52.61                 
                     
26  Pinja Österman  2002    326  41.36  1:28.24  2:16.22    3:00.19   
  Raision Urheilijat                   
                     
27  Amanda Mankinen  2001    314  41.25  1:27.53  2:15.28    3:02.46   
  Aurajoen Uinti  3:01.15                 
                     
28  Jade Huhtamaa  2002    311  40.72  1:28.32  2:16.19    3:03.10   
  Helsingin Uimarit  2:52.99                 
                     
29  Sofia Ervasti  2001    300  43.89  1:31.28  2:18.73    3:05.16   
  Helsingin Uimarit                   
                     
30  Mette Hyvärinen  2002    296  42.15  1:29.49  2:19.29    3:06.12   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
31  Siiri Toiva  2002    293  42.20  1:29.51  2:18.27    3:06.64   
  Nokian Pyry  2:58.95                 
                     
32  Martta Haarala  2001    256  46.68  1:37.44  2:27.48    3:15.22   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
33  Aino Haarala  2001    202  49.85  1:43.51  2:38.45    3:31.32   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Miisa Mäkelä  2002              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Sara Mustonen  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  2:36.33                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Verna Rostedt  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  2:47.30                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:13 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:37   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 12, P-14,16 200m su, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: TKA Kuljetus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ibrahim Ezzat  2002    482  33.08  1:09.72  1:47.58    2:22.65   
  Aurajoen Uinti  2:23.02                 
                     
Elias Laine  2002    458  33.34  1:09.80  1:47.70    2:25.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jesper Lietzen  2002    427  35.42  1:14.03  1:52.55    2:28.59   
  Aurajoen Uinti  2:30.41                 
                     
Viljami Salonen  2002    400  35.08  1:14.43  1:53.43    2:31.78   
  Raision Urheilijat                   
                     
Oskari Arvo  2002    388  35.19  1:14.42  1:53.94    2:33.39   
  Aurajoen Uinti  2:40.86                 
                     
Axel Olander  2002    371  37.41  1:15.56  1:55.99    2:35.72   
  Nokian Pyry                   
                     
Samu Petteri Kallio  2002    365  35.65  1:15.16  1:56.01    2:36.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:53.64                 
                     
Kasper Tolonen  2002    341  37.65  1:18.94  2:00.39    2:40.19   
  Raision Urheilijat  2:47.69                 
                     
Joel Korhonen  2002    244  42.73  1:29.61  2:16.44    2:59.07   
  Helsingin Uimarit                   
                     
10  Elmeri Eronen  2002    203  43.65  1:33.00  2:23.32    3:10.24   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
11  Leevi Rouhiainen  2002    202  44.11  1:33.53  2:24.16    3:10.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Aaron Utulahti  2002    174  43.82  1:36.84  2:29.60    3:20.41   
  Nummelan Kisaajat  3:14.63                 
                     
Santeri Kinnunen  2002              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 12, P-14,16 200m su, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: TKA Kuljetus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oskari Herpola  2001    459  33.16  1:09.74  1:47.95    2:25.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:22.73                 
                     
Roope Aro  2000    437  33.27  1:10.13  1:49.33    2:27.47   
  Nokian Pyry  2:30.68                 
                     
Lauri Elomaa  2000    414  34.56  1:13.08  1:51.77    2:30.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.24                 
                     
Teemu Annala  2001    410  34.76  1:12.57  1:52.22    2:30.56   
  Cetus Espoo  2:34.04                 
                     
Firas El-Idi  2001    405  33.56  1:11.75  1:52.00    2:31.18   
  Lahden Kaleva  2:28.98                 
                     
Olli Aflecht  2000    404  36.11  1:14.95  1:54.25    2:31.31   
  Raision Urheilijat  2:29.63                 
                     
Alex Lassila  2000    404  34.71  1:12.76  1:51.71    2:31.36   
  Cetus Espoo  2:37.20                 
                     
Jere Nevalainen  2001    404  35.35  1:13.48  1:52.30    2:31.36   
  Aurajoen Uinti  2:31.49                 
                     
Jere Ruuhonen  2001    400  34.05  1:12.82  1:53.55    2:31.80   
  Cetus Espoo  2:27.68                 
                     
10  Hugo Enroth  2001    388  35.63  1:14.56  1:54.49    2:33.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:37.37                 
                     
11  Eemeli Raninen  2001    371  32.90  1:12.29  1:54.11    2:35.75   
  Helsingin Uimarit  2:30.15                 
                     
12  Aleksi Vähä-Lassila  2001    355  35.81  1:15.83  1:57.67    2:38.05   
  Raision Urheilijat  2:40.02                 
                     
13  Perttu Mikkola  2001    354  35.35  1:15.03  1:56.30    2:38.16   
  Nokian Pyry  2:38.80                 
                     
14  Eetu Isosuo  2000    349  36.64  1:17.26  1:58.73    2:38.95   
  Cetus Espoo  2:44.33                 
                     
15  Veeti Laine  2000    344  36.31  1:16.67  1:59.05    2:39.72   
  Cetus Espoo  2:39.13                 
                     
16  Joona Ruuskanen  2000    341  34.54  1:14.72  1:56.93    2:40.09   
  Cetus Espoo  2:45.39                 
                     
17  Ilja Riikonen  2000    310  39.21  1:20.28  2:02.93    2:45.28   
  Raision Urheilijat  2:41.07                 
                     
18  Onni Kuronen  2000    310  37.28  1:19.86  2:03.61    2:45.29   
  Nokian Pyry  2:45.05                 
                     
19  Janne Juven  2001    306  38.35  1:20.28  2:03.56    2:45.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:54.91                 
                     
20  Leevi Korpinen  2001    297  38.56  1:21.44  2:05.40    2:47.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:50.03                 
                     
21  Eemil Pynnönen  2001    273  39.57  1:23.29  2:08.36    2:52.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:52.55                 
                     
22  Otto Lindroos  2001    264  40.01  1:23.87  2:09.33    2:54.25   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Kalle Kinnala  2001    233  42.44  1:30.26  2:17.47    3:01.81   
  Uimaseura Kaarina  3:13.14                 
                     
24  Frans Meltovaara  2000    210  42.09  1:30.15  2:20.03    3:08.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:04.68                 
                     
Jesper Werdi  2001              DSQ  100m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:43.70                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Mohamed Ezzat  2001              DSQ   
  Aurajoen Uinti  2:30.93                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:37 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:09   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 13, T-10 50m ru, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Citywork Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ellen Kaituri  2006    327          42.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.79                 
Daniela Lietzén  2006    238          47.55   
  Aurajoen Uinti  50.36                 
Julia Rauhala  2006    191          51.13   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  50.79                 
Elsa Vira  2006    172          52.94   
  Aurajoen Uinti  53.58                 
Julia Sihvo  2006    169          53.27   
  Raision Urheilijat  58.09                 
Heli Kuisma  2006    166          53.57   
  Hyvinkään Uimaseura  55.19                 
Sini Mäkilä  2006    163          53.89   
  Raision Urheilijat  55.57                 
Tuuli Peltola  2007    163          53.89   
  Raision Urheilijat  55.61                 
Olivia Talvitie  2006    161          54.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  55.11                 
10  Mea Alho  2006    142          56.43   
  Raision Urheilijat  59.62                 
11  Silva Salonniemi  2006    142          56.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  57.34                 
12  Rita Heinonen  2006    135          57.34   
  Raision Urheilijat  1:05.81                 
13  Kaisla Korvonen  2006    134          57.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.62                 
14  Karoliina Salmi  2006    121          59.57   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:13.05                 
15  Aino Laine  2007    114          1:00.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.76                 
16  Ronja Vilska  2006    112          1:01.08   
  Aurajoen Uinti  59.56                 
17  Fia Meltovaara  2006    110          1:01.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.87                 
18  Tilda Aaltonen  2006    104          1:02.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
19  Mathilda Heikiö  2006    103          1:02.69   
  Raision Urheilijat  1:03.12                 
20  Aino Norrdal  2006    94          1:04.66   
  Uimaseura Kaarina  1:06.02                 
21  Mia Karolina Müürsepp  2006    92          1:05.17   
  Aurajoen Uinti                   
22  Gabriella Vesterkvist  2006    91          1:05.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.76                 
23  Tilda Saine  2006    88          1:06.12   
  Raision Urheilijat  1:05.82                 
24  Kerttu Rantanen  2007    76          1:09.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.29                 
Emma Haapanen  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti  1:06.96                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kerttu Laaksonen  2006              DSQ   
  Raision Urheilijat  1:05.73                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sara Sirviö  2006              DSQ  alussa väärä laji 
  Uimaseura Kaarina  1:01.92                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:09 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:00   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 14, P-11 50m ru, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Danske Bank Oyj 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juho Törmä  2005    171          47.91   
  Pihlava Työväen Urheilijat  49.61                 
Lassi Tenho  2005    168          48.20   
  Pihlava Työväen Urheilijat  49.25                 
Miklas Pikkuhuhta  2005    157          49.26   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  50.25                 
Konsta Vainio  2005    141          51.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.19                 
Sebastian Sojolin  2006    121          53.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  56.81                 
Veeti Valdolin  2005    119          54.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.34                 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    118          54.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.29                 
Markus Koskinen  2005    113          54.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  54.01                 
Felix Kandolin  2007    108          55.79   
  Aurajoen Uinti  57.27                 
10  Max Allén  2005    102          56.95   
  Raision Urheilijat  1:00.49                 
11  Eero Mäenpää  2005    101          57.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.93                 
12  Joona Talja  2007    100          57.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  57.19                 
13  Saku Pietilä  2006    97          57.91   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  59.96                 
14  Juho Kallio  2007    95          58.14   
  Kankaanpään Uimarit  59.80                 
15  Eemeli Arnell  2005    95          58.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.65                 
16  Kalle Yli-Jama  2006    90          59.26   
  Salon Uimarit  57.75                 
17  Samuli Pykälämaa  2005    89          59.57   
  Raision Urheilijat  59.38                 
18  Kasperi Heikkinen  2005    83          1:01.00   
  Raision Urheilijat  1:02.99                 
19  Max Yli-Salomäki  2006    80          1:01.61   
  Aurajoen Uinti                   
20  Ville Suojasto  2006    76          1:02.72   
  Raision Urheilijat  1:05.29                 
21  Aarni Linderborg  2005    73          1:03.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.89                 
22  Matias Seppä  2006    51          1:11.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Alex Yli-Salomäki  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Frans Roine  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kasper Kainonen  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Nuutti Vienonen  2005              DSQ   
  Salon Uimarit  54.28                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Santeri Holmberg  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:00 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:58   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 15, 2T/2P 4x50m skuv, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Rosten 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Åsk Seka Rollo1  2003              2:09.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.88                 
  Santeri Herpola  2003      32.96        32.96   
  Siiri Konkka  2004      37.38        1:10.34   
  Marcus Forsel  2003      28.47        1:38.81   
  Aino Rantala  2004      30.78        2:09.59   
                     
Aui Rollo1 [2003]  2003              2:24.94   
  Aurajoen Uinti  2:28.07                 
  Milla Rintanen  2004      39.06        39.06   
  Eemil Kankare  2003      38.61        1:17.67   
  Matilda Laitinen  2004            1:17.71   
  Ajjuub Ezzat  2005      1:07.23        2:24.94   
                     
Ukk Kiiturit  2003              2:25.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:29.97                 
  Nooa Lehtoniemi  2003      34.97        34.97   
  Kanerva Kinnunen  2004      38.64        1:13.61   
  Miko Vaikkola  2003      39.68        1:53.29   
  Meeri Yli-Äyhö  2004      32.09        2:25.38   
                     
Raisu Neloset 1  2003              2:28.47   
  Raision Urheilijat  2:34.40                 
  Riikka Niskala  2004      38.03        38.03   
  Frans Hihnala  2003      42.41        1:20.44   
  Lilli Rinne  2004      37.06        1:57.50   
  Akira Konttinen  2003      30.97        2:28.47   
                     
Numkis  2003              2:32.91   
  Nummelan Kisaajat  2:38.41                 
  Vilma Leppähaara  2005      38.91        38.91   
  Saara Seppälä  2005      51.20        1:30.11   
  Leo Parviainen  2003      33.55        2:03.66   
  Markus Nuorinko  2003      29.25        2:32.91   
                     
Raisu Neloset 2  2003              2:37.13   
  Raision Urheilijat  2:39.97                 
  Elisa Liven  2004      42.72        42.72   
  Kuutti Suominen  2003      45.52        1:28.24   
  Ida Maliranta  2004      37.19        2:05.43   
  Joonas Karttunen  2003      31.70        2:37.13   
                     
Raisu Neloset 3  2003              2:38.94   
  Raision Urheilijat  2:44.60                 
  Seweryn Pastucha  2004      39.37        39.37   
  Mette Peltola  2005      49.10        1:28.47   
  Fiona Laakso  2005      39.21        2:07.68   
  Aapo Kinnunen  2004      31.26        2:38.94   
                     
Aui Rollopossut [2003]  2003              2:39.64   
  Aurajoen Uinti  2:44.63                 
  Mikael Hirsiniemi  2004      38.29        38.29   
  Tuomas Toppinen  2005      39.32        1:17.61   
  Erin Gonzalez Catón  2005      46.64        2:04.25   
  Mirelle Hirsiniemi  2007      35.39        2:39.64   
                     
Pyry Seka Parhaat  2003              2:40.56   
  Nokian Pyry  2:51.00                 
  Topi Salminen  2004                 
  Minea Wiren  2003                 
  Sini Korin  2003                 
  Topias Kupiainen  2004      2:40.56        2:40.56   
                     
10  Aui Rollo2  2003              2:40.71   
  Aurajoen Uinti                   
  Daniel Pavlov  2003                 
  Nea Tamminen  2004                 
  Niko Viitala  2003                 
  Laura Helena Müürsepp  2004      2:40.71        2:40.71   
                     
11  Aui Rolloankat [2003]  2003              2:41.20   
  Aurajoen Uinti  2:48.86                 
  Eetu Mikkonen  2003                 
  Lilli Kulpakko  2005                 
  Juuso Leppänen  2004                 
  Elsa Vira  2006      2:41.20        2:41.20   
                     
12  Aui Rollosilakat [2003]  2003              2:47.84   
  Aurajoen Uinti  2:54.06                 
  Jaakko Pihlava  2004                 
  Anni Hyttinen  2004                 
  Einari Palmu  2004                 
  Daniela Lietzén  2006      2:47.84        2:47.84   
                     
13  Raisu Viitoset 1  2003              2:53.73   
  Raision Urheilijat  2:58.52                 
  Sini Mäkilä  2006                 
  Julius Luoto  2005                 
  Katriina Kallio  2006                 
  Alarik Virtanen  2003      2:53.73        2:53.73   
                     
14  Raisu Viitoset 2  2003              2:56.50   
  Raision Urheilijat  3:01.97                 
  Lauri Aho  2006                 
  Kasperi Jalonen  2005                 
  Nelli Rauhanen  2005                 
  Tuuli Peltola  2007      2:56.50        2:56.50   
                     
15  Raisu Viitoset 3  2003              3:04.05   
  Raision Urheilijat  3:05.59                 
  Jasper Oikarainen  2005                 
  Pilvi Österman  2005                 
  Niklas Nordquist  2005                 
  Aada Rantanen  2004      3:04.05        3:04.05   
                     
16  Raisu Viitoset 4  2003              3:14.70   
  Raision Urheilijat  3:19.18                 
  Tomas Laine  2006                 
  Jenna Äijälä  2005                 
  Raman Veisi  2004                 
  Maija Gustafsson  2004      3:14.70        3:14.70   
                     
Åsk Rollo 2  2003              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.00                 
  Oona Sirkiä  2004      38.62        38.62   
  Manja Lindell  2004      41.24        1:19.86   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 15, 2T/2P 4x50m skuv, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: Rosten 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Åsk Seka Iku1  2000              1:57.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:56.88                 
  Emilie Pärnänen  2002      31.33        31.33   
  Oskari Herpola  2001      31.99        1:03.32   
  Jaakko Kuusisto  2000      26.21        1:29.53   
  Sini Silvennoinen  2002      28.10        1:57.63   
                     
Cetus 1  2000              2:00.67   
  Cetus Espoo  2:04.49                 
  Jere Ruuhonen  2001      30.45        30.45   
  Sara Mustonen  2002      34.66        1:05.11   
  Alex Lassila  2000      27.44        1:32.55   
  Helmi Tossavainen  2002      28.12        2:00.67   
                     
Aui Jt1 + A [2000]  2000              2:01.96   
  Aurajoen Uinti  2:04.30                 
  Ibrahim Ezzat  2002      30.82        30.82   
  Jesper Lietzen  2002      33.52        1:04.34   
  Anna Vira  2002      30.67        1:35.01   
  Reetta Rantakokko  2001      26.95        2:01.96   
                     
Pyry Sekavat [2000]  2000              2:03.57   
  Nokian Pyry  2:09.18                 
  Axel Olander  2002      32.88        32.88   
  Olli Rautaporras  2000      31.96        1:04.84   
  Mila Manner  2001      30.25        1:35.09   
  Jenni Moisio  2002      28.48        2:03.57   
                     
Aui Edustus B  2001              2:04.24   
  Aurajoen Uinti  2:07.51                 
  Mohamed Ezzat  2001      29.49        29.49   
  Paula Peltola  2001      35.48        1:04.97   
  Janette Setälä  2001      31.40        1:36.37   
  Jere Nevalainen  2001      27.87        2:04.24   
                     
Åsk Seka Iku2  2000              2:04.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:04.65                 
  Lauri Elomaa  2000      30.83        30.83   
  Charlotta Edelman  2001      34.70        1:05.53   
  Hugo Enroth  2001      29.56        1:35.09   
  Minka Halava  2001      29.25        2:04.34   
                     
Cetus 3  2000              2:08.19   
  Cetus Espoo  2:11.32                 
  Teemu Annala  2001      32.33        32.33   
  Veeti Laine  2000      34.51        1:06.84   
  Pinja Paulomo  2002      32.10        1:38.94   
  Jonna Vasara  2002      29.25        2:08.19   
                     
Cetus 2  2000              2:08.38   
  Cetus Espoo  2:09.33                 
  Joona Ruuskanen  2000      32.26        32.26   
  Amanda Rapinoja  2001      37.58        1:09.84   
  Verna Rostedt  2002      32.60        1:42.44   
  Eetu Isosuo  2000      25.94        2:08.38   
                     
Hu Seka 1  2000              2:09.39   
  Helsingin Uimarit  2:14.39                 
  Noora Kokko  2001      33.56        33.56   
  Eemeli Raninen  2001      34.56        1:08.12   
  Sonja Lehtinen  2003      31.27        1:39.39   
  Joel Korhonen  2002      30.00        2:09.39   
                     
10  Åsk Seka Rollo1  2003              2:09.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.88                 
  Santeri Herpola  2003      32.96        32.96   
  Siiri Konkka  2004      37.38        1:10.34   
  Marcus Forsel  2003      28.47        1:38.81   
  Aino Rantala  2004      30.78        2:09.59   
                     
11  Pyry Sekaiset [2000]  2000              2:12.02   
  Nokian Pyry  2:16.48                 
  Perttu Mikkola  2001      33.34        33.34   
  Onni Kuronen  2000      33.61        1:06.95   
  Camilla Tyven  2001      32.87        1:39.82   
  Siiri Toiva  2002      32.20        2:12.02   
                     
12  Åsk Seka Iku3  2000              2:14.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.42                 
  Elias Laine  2002      32.08        32.08   
  Mika Arkkila  2000      35.51        1:07.59   
  Kaisla Kangas  2002      35.23        1:42.82   
  Ronja Vallenius  2001      31.23        2:14.05   
                     
13  Åsk Seka Iku4  2000              2:20.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:22.62                 
  Oskar Voiko  2002      33.28        33.28   
  Kerttu Nurmi  2003      42.64        1:15.92   
  Elena Mantila  2001      33.78        1:49.70   
  Viktor Leinonen  2001      30.40        2:20.10   
                     
14  Aui Luihuset  2000              2:23.43   
  Aurajoen Uinti  2:28.79                 
  Amanda Mankinen  2001      37.73        37.73   
  Alexander Kudriawcew  2001      39.86        1:17.59   
  Olivia Koski  2002      33.07        1:50.66   
  Otto Lindroos  2001      32.77        2:23.43   
                     
15  Aui Rollo1 [2003]  2003              2:24.94   
  Aurajoen Uinti  2:28.07                 
  Milla Rintanen  2004      39.06        39.06   
  Eemil Kankare  2003      38.61        1:17.67   
  Matilda Laitinen  2004            1:17.71   
  Ajjuub Ezzat  2005      1:07.23        2:24.94   
                     
16  Ukk Kiiturit  2003              2:25.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:29.97                 
  Nooa Lehtoniemi  2003      34.97        34.97   
  Kanerva Kinnunen  2004      38.64        1:13.61   
  Miko Vaikkola  2003      39.68        1:53.29   
  Meeri Yli-Äyhö  2004      32.09        2:25.38   
                     
17  Raisu Neloset 1  2003              2:28.47   
  Raision Urheilijat  2:34.40                 
  Riikka Niskala  2004      38.03        38.03   
  Frans Hihnala  2003      42.41        1:20.44   
  Lilli Rinne  2004      37.06        1:57.50   
  Akira Konttinen  2003      30.97        2:28.47   
                     
18  Numkis  2003              2:32.91   
  Nummelan Kisaajat  2:38.41                 
  Vilma Leppähaara  2005      38.91        38.91   
  Saara Seppälä  2005      51.20        1:30.11   
  Leo Parviainen  2003      33.55        2:03.66   
  Markus Nuorinko  2003      29.25        2:32.91   
                     
19  Raisu Neloset 2  2003              2:37.13   
  Raision Urheilijat  2:39.97                 
  Elisa Liven  2004      42.72        42.72   
  Kuutti Suominen  2003      45.52        1:28.24   
  Ida Maliranta  2004      37.19        2:05.43   
  Joonas Karttunen  2003      31.70        2:37.13   
                     
20  Raisu Neloset 3  2003              2:38.94   
  Raision Urheilijat  2:44.60                 
  Seweryn Pastucha  2004      39.37        39.37   
  Mette Peltola  2005      49.10        1:28.47   
  Fiona Laakso  2005      39.21        2:07.68   
  Aapo Kinnunen  2004      31.26        2:38.94   
                     
21  Aui Rollopossut [2003]  2003              2:39.64   
  Aurajoen Uinti  2:44.63                 
  Mikael Hirsiniemi  2004      38.29        38.29   
  Tuomas Toppinen  2005      39.32        1:17.61   
  Erin Gonzalez Catón  2005      46.64        2:04.25   
  Mirelle Hirsiniemi  2007      35.39        2:39.64   
                     
22  Pyry Seka Parhaat  2003              2:40.56   
  Nokian Pyry  2:51.00                 
  Topi Salminen  2004                 
  Minea Wiren  2003                 
  Sini Korin  2003                 
  Topias Kupiainen  2004      2:40.56        2:40.56   
                     
23  Aui Rollo2  2003              2:40.71   
  Aurajoen Uinti                   
  Daniel Pavlov  2003                 
  Nea Tamminen  2004                 
  Niko Viitala  2003                 
  Laura Helena Müürsepp  2004      2:40.71        2:40.71   
                     
24  Aui Rolloankat [2003]  2003              2:41.20   
  Aurajoen Uinti  2:48.86                 
  Eetu Mikkonen  2003                 
  Lilli Kulpakko  2005                 
  Juuso Leppänen  2004                 
  Elsa Vira  2006      2:41.20        2:41.20   
                     
25  Aui Rollosilakat [2003]  2003              2:47.84   
  Aurajoen Uinti  2:54.06                 
  Jaakko Pihlava  2004                 
  Anni Hyttinen  2004                 
  Einari Palmu  2004                 
  Daniela Lietzén  2006      2:47.84        2:47.84   
                     
26  Raisu Viitoset 1  2003              2:53.73   
  Raision Urheilijat  2:58.52                 
  Sini Mäkilä  2006                 
  Julius Luoto  2005                 
  Katriina Kallio  2006                 
  Alarik Virtanen  2003      2:53.73        2:53.73   
                     
27  Raisu Viitoset 2  2003              2:56.50   
  Raision Urheilijat  3:01.97                 
  Lauri Aho  2006                 
  Kasperi Jalonen  2005                 
  Nelli Rauhanen  2005                 
  Tuuli Peltola  2007      2:56.50        2:56.50   
                     
28  Raisu Viitoset 3  2003              3:04.05   
  Raision Urheilijat  3:05.59                 
  Jasper Oikarainen  2005                 
  Pilvi Österman  2005                 
  Niklas Nordquist  2005                 
  Aada Rantanen  2004      3:04.05        3:04.05   
                     
29  Raisu Viitoset 4  2003              3:14.70   
  Raision Urheilijat  3:19.18                 
  Tomas Laine  2006                 
  Jenna Äijälä  2005                 
  Raman Veisi  2004                 
  Maija Gustafsson  2004      3:14.70        3:14.70   
                     
Aui Rohkelikot  2000              DSQ   
  Aurajoen Uinti  2:43.86                 
  Alida Öhberg  2002      34.49        34.49   
  Greta Kandolin  2003      45.48        1:19.97   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Åsk Rollo 2  2003              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.00                 
  Oona Sirkiä  2004      38.62        38.62   
  Manja Lindell  2004      41.24        1:19.86   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Åsk Seka Iku5  2000              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.75                 
  Leevi Korpinen  2001      35.73        35.73   
  Janne Juven  2001      40.52        1:16.25   
  Venla Koskinen  2003      35.88        1:52.13   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:58 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XV Turku Junior Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  16:20   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 16, T-12 100m ru, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Muovitech Finland 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Siiri Konkka  2004    432  40.26        1:25.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.70                 
                     
Lotta Pälsi  2004    425  40.16        1:25.54   
  Helsingfors Simsällskap  1:25.11                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    402  42.23        1:27.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:26.66                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    364  44.58        1:30.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:29.60                 
                     
Manja Lindell  2004    354  43.87        1:30.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.95                 
                     
Alina Talja  2004    330  44.55        1:33.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:35.26                 
                     
Salla Rantala  2004    314  45.54        1:34.66   
  Nokian Pyry  1:36.70                 
                     
Santra Nieminen  2004    311  45.99        1:34.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:34.87                 
                     
Matilda Laitinen  2004    303  46.19        1:35.78   
  Aurajoen Uinti  1:35.23                 
                     
10  Anni Hyttinen  2004    291  45.79        1:37.10   
  Aurajoen Uinti  1:37.64                 
                     
11  Nita Tenho  2004    288  47.28        1:37.44   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:43.25                 
                     
12  Milla Rintanen  2004    263  46.48        1:40.37   
  Aurajoen Uinti  1:43.31                 
                     
13  Lilli Kulpakko  2005    253  49.35        1:41.67   
  Aurajoen Uinti  1:44.31                 
                     
14  Riikka Niskala  2004    252  48.69        1:41.78   
  Raision Urheilijat  1:38.49                 
                     
15  Tiitu Koskinen  2005    251  49.99        1:41.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:45.24                 
                     
16  Lilli Rinne  2004    249  49.18        1:42.28   
  Raision Urheilijat  1:40.74                 
                     
17  Ella Suominen  2004    238  49.93        1:43.82   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:43.67                 
                     
18  Sonila Selimi  2005    235  49.27        1:44.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.72                 
                     
19  Emmi Ellonen  2005    234  48.45        1:44.29   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:43.48                 
                     
20  Ulla Haarala  2004    232  50.39        1:44.63   
  Uimaseura Kaarina  1:42.56                 
                     
21  Milla Hälikkä  2004    223  48.50        1:46.01   
  Helsingin Uimarit  1:46.59                 
                     
21  Moona Korpikoski  2005    223  51.87        1:46.01   
  Nokian Pyry  1:42.27                 
                     
23  Erica Tomperi  2004    222  51.45        1:46.13   
  Nokian Pyry  1:50.87                 
                     
24  Saara Kiuru  2004    220  51.41        1:46.49   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:47.06                 
                     
25  Ella Suominen  2005    219  51.40        1:46.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.93                 
                     
26  Amanda Malminen  2004    216  51.13        1:47.15   
  Nokian Pyry  1:48.13                 
                     
27  Silja Villanen  2005    215  51.58        1:47.30   
  Salon Uimarit  1:45.41                 
                     
28  Ida Maliranta  2004    215  52.68        1:47.38   
  Raision Urheilijat  1:48.46                 
                     
29  Hilla Penttilä  2005    213  50.35        1:47.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:49.16                 
                     
30  Sivi Juvakka  2005    211  53.16        1:48.04   
  Nokian Pyry  1:50.07                 
                     
31  Nea Tamminen  2004    208  51.42        1:48.47   
  Aurajoen Uinti  1:51.22                 
                     
32  Sini Kaivola  2005    197  54.05        1:50.46   
  Nurmijärven Uinti  1:47.92                 
                     
33  Elisa Liven  2004    197  53.80        1:50.52   
  Raision Urheilijat  1:46.48                 
                     
34  Jenna Luoma  2005    193  53.90        1:51.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:49.40                 
                     
35