Resultat för TYR Challenger Meet 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
TYR Challenger Meet 2016 |
|
Utskriftsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Täby |
|
Utskriftstid |
19:17 |
|
|
Arrangör |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 18 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Jonsson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
26.51 |
1:00.96 |
1:43.19 |
|
2:13.47 |
|
2 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
29.19 |
1:06.96 |
1:45.55 |
|
2:17.95 |
|
3 |
Erik Reinholdz |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.65 |
1:07.52 |
1:54.35 |
|
2:26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim |
|
29.28 |
1:03.83 |
1:47.23 |
|
2:19.14 |
|
2 |
Anton Sandberg |
1999 |
Täby Sim |
|
29.58 |
1:06.96 |
1:48.82 |
|
2:20.72 |
|
3 |
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
|
31.01 |
1:10.70 |
1:50.17 |
|
2:23.28 |
|
4 |
Daniel Jonsson |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.99 |
1:08.22 |
1:53.12 |
|
2:28.50 |
|
5 |
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
|
30.70 |
1:08.27 |
1:51.57 |
|
2:28.61 |
|
6 |
Daniel Coleman |
2000 |
Täby Sim |
|
30.75 |
1:13.89 |
1:54.83 |
|
2:29.89 |
|
7 |
Tobias Fernandez |
1999 |
Täby Sim |
|
31.18 |
1:10.63 |
1:55.30 |
|
2:30.16 |
|
8 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.59 |
1:12.58 |
1:55.27 |
|
2:30.37 |
|
9 |
Pontus Jonsson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.53 |
1:14.42 |
1:56.32 |
|
2:30.53 |
|
10 |
Pontus Westberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.15 |
1:12.61 |
1:58.80 |
|
2:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
27.60 |
1:03.72 |
1:44.93 |
|
2:17.80 |
|
2 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
28.58 |
1:06.34 |
1:50.22 |
|
2:23.40 |
|
3 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.51 |
1:08.08 |
1:53.35 |
|
2:28.54 |
|
4 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.52 |
1:11.73 |
1:57.48 |
|
2:29.99 |
|
5 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
32.79 |
1:11.29 |
1:55.11 |
|
2:30.07 |
|
6 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.75 |
1:11.43 |
1:55.55 |
|
2:30.83 |
|
7 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
31.21 |
1:14.39 |
1:56.27 |
|
2:31.83 |
|
8 |
Linus Nykvist |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.15 |
1:13.24 |
1:57.43 |
|
2:31.85 |
|
9 |
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.31 |
1:13.93 |
1:58.89 |
|
2:32.17 |
|
10 |
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.52 |
1:12.11 |
1:55.35 |
|
2:32.47 |
|
11 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.76 |
1:10.48 |
1:58.20 |
|
2:33.02 |
|
12 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
32.59 |
1:14.01 |
2:00.36 |
|
2:33.67 |
|
13 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.25 |
1:11.37 |
2:00.47 |
|
2:34.58 |
|
14 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
32.28 |
1:13.97 |
1:59.26 |
|
2:36.05 |
|
15 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.70 |
1:15.79 |
2:03.13 |
|
2:36.08 |
|
16 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.99 |
1:14.63 |
1:59.93 |
|
2:36.20 |
|
17 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
|
33.91 |
1:13.04 |
2:01.64 |
|
2:36.31 |
|
18 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
32.96 |
1:15.80 |
2:03.68 |
|
2:38.05 |
|
19 |
Dag Unevik |
2001 |
Täby Sim |
|
35.93 |
1:16.38 |
2:01.18 |
|
2:38.39 |
|
19 |
Lukas Roosmark |
2002 |
Täby Sim |
|
31.43 |
1:15.59 |
2:02.18 |
|
2:38.39 |
|
21 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.22 |
1:15.31 |
2:00.05 |
|
2:38.44 |
|
22 |
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
31.33 |
1:15.33 |
2:03.47 |
|
2:38.77 |
|
23 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.82 |
1:13.81 |
2:02.49 |
|
2:39.66 |
|
24 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
35.48 |
1:17.30 |
2:03.84 |
|
2:40.14 |
|
25 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.56 |
1:19.30 |
2:05.52 |
|
2:40.44 |
|
26 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.26 |
1:16.51 |
2:04.63 |
|
2:41.30 |
|
27 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.06 |
1:16.78 |
2:04.48 |
|
2:41.51 |
|
28 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.79 |
1:18.87 |
2:08.28 |
|
2:45.63 |
|
29 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.23 |
1:22.61 |
2:11.24 |
|
2:46.37 |
|
30 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.15 |
1:19.25 |
2:10.38 |
|
2:46.72 |
|
31 |
Axel von Goës |
2002 |
Täby Sim |
|
36.19 |
1:20.03 |
2:12.59 |
|
2:46.87 |
|
32 |
Markus Sandh |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.12 |
1:19.72 |
2:08.63 |
|
2:47.98 |
|
33 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.81 |
1:19.60 |
2:11.98 |
|
2:52.10 |
|
34 |
Philip Edler |
2001 |
Täby Sim |
|
37.02 |
1:23.09 |
2:17.07 |
|
2:55.85 |
|
35 |
Arian Parsa |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.13 |
1:25.25 |
2:17.23 |
|
2:56.06 |
|
36 |
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
36.77 |
1:25.66 |
2:17.96 |
|
2:56.89 |
|
37 |
Fredrik Hasselberg |
2001 |
Lidingö Simklubb |
|
36.73 |
1:25.90 |
2:22.39 |
|
3:04.18 |
|
38 |
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.86 |
1:25.92 |
2:23.20 |
|
3:04.69 |
|
39 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
43.74 |
1:30.79 |
2:26.94 |
|
3:09.71 |
|
- |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
36.57 |
1:20.68 |
2:09.97 |
|
2:47.61 |
|
2 |
Simon Lörinc |
2003 |
Täby Sim |
|
35.02 |
1:21.61 |
2:09.08 |
|
2:48.35 |
|
3 |
Hugo Westholm |
2004 |
Täby Sim |
|
37.39 |
1:23.11 |
2:08.41 |
|
2:49.04 |
|
4 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
37.33 |
1:24.55 |
2:11.76 |
|
2:49.57 |
|
5 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.16 |
1:26.52 |
2:13.60 |
|
2:54.47 |
|
6 |
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Täby Sim |
|
40.06 |
1:27.50 |
2:19.42 |
|
3:01.64 |
|
7 |
Viktor Malmring |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
40.08 |
1:30.90 |
2:22.56 |
|
3:03.78 |
|
8 |
David Alonso |
2003 |
Täby Sim |
|
37.81 |
1:30.62 |
2:21.65 |
|
3:04.11 |
|
9 |
Fredrick Grundin |
2003 |
Täby Sim |
|
42.31 |
1:32.73 |
2:27.89 |
|
3:10.83 |
|
10 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.67 |
1:33.49 |
2:33.28 |
|
3:17.77 |
|
11 |
John Hogg |
2005 |
Täby Sim |
|
41.75 |
1:33.41 |
2:36.47 |
|
3:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.07 |
Utskriftsdatum |
14 maj 2016 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
19:17 |
|