2019-12-07   02:25:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Manse-Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Manse-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:04   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 16, 200m VU N, T13, 11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Leppähaara  2005      36.09  1:16.77  1:59.14    2:39.79   
  Nummelan Kisaajat  2:44.95                 
                     
Kira Lindroos  2005      36.84  1:18.55  2:01.22    2:39.88   
  Cetus Espoo  2:40.13                 
                     
Louna Kasvio  2006      38.57  1:24.71  2:11.00    2:55.09   
  Cetus Espoo  2:56.64                 
                     
Lidia Evans  2005      42.66  1:33.56  2:24.53    3:11.59   
  Swimming Club Vuokatti  3:24.93                 
                     
Kiia Metsäkonkola  2005      45.75  1:45.28  2:50.44    3:47.68   
  Salon Uimarit                   
                     
Kaisu Leinonen  2005      49.72  1:47.93  2:51.17    3:49.02   
  Uinti Tampere  4:51.83                 
                     
Maisa Savisto  2006      55.94  2:03.02  3:11.82    4:16.13   
  Uinti Tampere  4:35.37                 
                     
Venny Korjonen  2005      55.22  2:03.43      4:26.74   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 16, 200m VU N, T13, 11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Kellberg  2003      31.94  1:08.22  1:45.62    2:21.82   
  Cetus Espoo  2:26.56                 
                     
Tara Korkiakoski  2003      34.18  1:11.78  1:48.41    2:24.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:32.51                 
                     
Ella Ekman  2003      34.96  1:13.69  1:54.04    2:31.22   
  Uinti Tampere  2:33.55                 
                     
Jutta Jauhiainen  2004      36.43  1:16.17  1:55.42    2:32.22   
  Cetus Espoo  2:32.69                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004      34.93  1:14.50  1:54.56    2:32.24   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:48.33                 
                     
Anni-Maria Laakso  2003      34.95  1:13.99  1:54.62    2:32.46   
  Jämsänkosken Ilves  2:31.78                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004      35.59  1:14.71  1:55.07    2:32.76   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:43.95                 
                     
Kaisa Himanen  2003      34.36  1:12.81  1:52.79    2:33.02   
  Mikkelin Uimaseura  2:29.40                 
                     
Olivia Salomaa  2003      34.99  1:13.60  1:54.51    2:33.16   
  Uinti Tampere  2:59.22                 
                     
10  Ella Ohra-Aho  2003      35.17  1:14.52  1:56.31    2:36.14   
  Alavuden Urheilijat  2:48.04                 
                     
11  Inka Metiäinen  2003      38.38  1:20.04  2:01.39    2:39.27   
  Swimming Jyväskylä  2:54.93                 
                     
12  Sofia Martinkauppi  2003      33.62  1:13.21  1:56.68    2:40.70   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
13  Aida Pasma  2003      36.54  1:19.02  2:03.03    2:41.39   
  Riihimäen Uimaseura  2:45.42                 
                     
14  Iina von Schrowe  2003      36.93  1:18.89  2:01.59    2:41.80   
  Cetus Espoo  2:44.73                 
                     
15  Saga Kovanen  2004      37.59  1:19.95  2:02.61    2:42.41   
  Cetus Espoo  2:41.39                 
                     
16  Sini Korin  2003      37.04  1:19.84  2:02.66    2:43.99   
  Nokian Pyry  2:53.14                 
                     
17  Janna Salminen  2003      37.28  1:19.27  2:04.04    2:44.28   
  Lahden Uimaseura  2:57.79                 
                     
18  Milla-Lotta Tapanainen  2003      38.45  1:20.15  2:03.12    2:44.85   
  Cetus Espoo  2:38.56                 
                     
19  Santra Nieminen  2004      38.07  1:21.40  2:05.80    2:46.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:51.51                 
                     
20  Liisa Penttinen  2003      38.00  1:20.82  2:05.67    2:47.43   
  Nummelan Kisaajat  2:55.29                 
                     
21  Ilona Halima  2003      37.71  1:20.22  2:05.26    2:48.06   
  Uinti Tampere  2:56.92                 
                     
22  Ronja Hellberg  2003      38.54  1:23.12  2:07.46    2:49.86   
  Riihimäen Uimaseura  2:48.20                 
                     
23  Laura Valonen  2003      38.57  1:25.66  2:13.65    3:00.76   
  Uinti Tampere  3:09.86                 
                     
24  Maria Rauhala  2003      39.17  1:25.39  2:13.93    3:01.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:10.60                 
                     
25  Sara Sorri  2003      43.51  1:32.53  2:22.25    3:07.72   
  Swimming Jyväskylä  3:15.32                 
                     
26  Liina-Milana Isotalo  2003      41.74  1:31.50  2:21.60    3:09.30   
  Salon Uimarit  3:11.50                 
                     
27  Mikaela Laaksola  2004      43.77  1:34.22  2:25.21    3:10.34   
  Swimming Club Vuokatti  3:21.97                 
                     
28  Lilja Pulkkinen  2004      42.63  1:32.39  2:23.31    3:10.41   
  Kouvolan Uimarit  3:14.72                 
                     
29  Ronja Kämäräinen  2004      44.35  1:35.68  2:24.96    3:12.03   
  Swimming Club Vuokatti  3:32.16                 
                     
30  Darina Gotcheva  2003      41.51  1:31.45  2:27.09    3:18.68   
  Uinti Tampere  3:29.14                 
                     
31  Melissa Virtanen  2004      44.14  1:35.58  2:29.80    3:19.03   
  Uinti Tampere  3:54.72                 
                     
32  Annika Lekander  2004      45.50  1:37.31  2:31.61    3:19.39   
  Kouvolan Uimarit  3:37.68                 
                     
33  Lotta Ruppa  2003      45.01  1:37.61  2:32.38    3:24.06   
  TaTu Tampere  3:23.57                 
                     
34  Essi Turkki  2004      44.79  1:38.64  2:33.13    3:25.35   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 16, 200m VU N, T13, 11, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sohvi Nenonen  1999      29.43  1:01.82  1:35.03    2:07.82   
  Cetus Espoo  2:08.25                 
                     
Alissa Eloranta  1999      30.28  1:02.80  1:36.52    2:10.04   
  Cetus Espoo  2:10.65                 
                     
Raakel Bärlund  2001      31.31  1:05.12  1:39.34    2:12.64   
  Lahden Uimaseura  2:12.27                 
                     
Julia Bruneau  1999      31.33  1:05.32  1:40.09    2:14.39   
  Lahden Uimaseura  2:09.77                 
                     
Iida-Maria Rantanen  1998      31.31  1:06.01  1:40.46    2:15.37   
  Uinti Tampere  2:14.81                 
                     
Jenna Sjöblom  2001      31.66  1:06.61  1:42.65    2:18.03   
  Kouvolan Uimarit  2:20.93                 
                     
Camilla Tyven  2001      30.97  1:05.61  1:42.26    2:19.00   
  Nokian Pyry  2:16.44                 
                     
Emma Männikkö  1998      31.47  1:06.72  1:43.09    2:19.74   
  Uinti Tampere  2:18.80                 
                     
Sara Virtanen  2002      31.70  1:06.69  1:42.56    2:19.89   
  Swimming Jyväskylä  2:21.15                 
                     
10  Jenni Moisio  2002      31.58  1:07.30  1:44.78    2:20.36   
  Nokian Pyry  2:25.43                 
                     
11  Aino Räike  1999      32.29  1:07.26  1:44.16    2:20.67   
  Salon Uimarit  2:19.27                 
                     
12  Wendela Vuorinen  2000      32.28  1:07.67  1:44.86    2:20.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.23                 
                     
13  Pinja Penttilä  2001      34.06  1:10.45  1:47.59    2:23.24   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:29.50                 
                     
14  Saara Svahn  2001      33.13  1:08.87  1:46.58    2:24.43   
  Jämsänkosken Ilves  2:22.48                 
                     
15  Annika Laihonen  1997      32.01  1:08.02  1:45.94    2:25.25   
  Nummelan Kisaajat  2:16.23                 
                     
16  Peppi Palokangas  2002      32.80  1:10.15  1:48.47    2:25.57   
  Swimming Jyväskylä  2:25.90                 
                     
17  Viivi Merisalo  2002      32.71  1:09.47  1:48.58    2:25.82   
  Swimming Jyväskylä  2:31.53                 
                     
18  Siiri Jämsä  2002      32.70  1:09.88  1:48.29    2:25.89   
  Mikkelin Uimaseura  2:38.55                 
                     
19  Kia Karike  1999      32.49  1:09.73  1:48.85    2:26.29   
  Cetus Espoo  2:23.87                 
                     
20  Emma von Dickoff  2002      32.42  1:09.41  1:47.82    2:26.37   
  Uinti Tampere  2:23.05                 
                     
21  Nora Kosonen  2001      32.38  1:09.13  1:48.17    2:26.73   
  TaTu Tampere  2:24.24                 
                     
22  Olga Koskinen  2002      34.86  1:12.78  1:51.15    2:27.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:30.55                 
                     
23  Emilia Skinnari  2002      33.37  1:10.02  1:49.74    2:27.66   
  Lahden Uimaseura  2:23.42                 
                     
24  Oona Siltala  2002      34.56  1:12.17  1:50.79    2:28.45   
  Cetus Espoo  2:41.26                 
                     
25  Anna Rantanen  2001      33.93  1:12.70  1:51.91    2:32.02   
  Uinti Tampere  2:28.45                 
                     
26  Riia Ojalainen  1999      34.88  1:13.65  1:53.73    2:32.08   
  Kouvolan Uimarit  2:33.20                 
                     
27  Siiri Toiva  2002      34.24  1:11.80  1:53.09    2:33.32   
  Nokian Pyry  2:35.60                 
                     
28  Maija Liukkonen  2001      34.85  1:14.27  1:55.27    2:35.27   
  Mikkelin Uimaseura  2:33.36                 
                     
29  Soile Auvinen  2002      35.45  1:15.16  1:56.65    2:35.35   
  Uinti Tampere  2:39.52                 
                     
30  Juliana Niinisalo  2002      35.32  1:14.71  1:55.71    2:36.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.95                 
                     
31  Viivi Koivisto  2002      35.85  1:15.75  1:56.66    2:37.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:32.30                 
                     
32  Ada Salokannel  2002      35.40  1:16.02  1:57.87    2:38.97   
  Salon Uimarit  2:43.81                 
                     
33  Stina Roth  2001      36.21  1:17.22  1:59.90    2:39.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.93                 
                     
34  Elina Palojärvi  2002      35.73  1:16.65  1:59.89    2:40.70   
  Uinti Tampere  2:38.02                 
                     
35  Julia Salminen  2002      37.70  1:18.88  2:02.59    2:42.64   
  Lahden Uimaseura  2:51.05                 
                     
36  Inari Laaksonen  2002      35.72  1:17.55  2:01.60    2:43.33   
  Swimming Team Rauma  2:43.53                 
                     
36  Maiju Harju  2002      36.73  1:18.91  2:02.49    2:43.33   
  Uinti Tampere  2:45.86                 
                     
38  Eeva Paapio  2001      37.12  1:20.66  2:04.56    2:47.78   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
39  Henna Riikonen  2002      38.01  1:22.30  2:08.49    2:51.28   
  Riihimäen Uimaseura  3:04.64                 
                     
40  Jenni Hakala  2001      37.78  1:22.42  2:08.22    2:51.85   
  Uinti Tampere                   
                     
41  Kerttu Virtanen  2000      37.88  1:21.89  2:07.55    2:53.87   
  TaTu Tampere  2:47.60                 
                     
42  Jemina Knuutila  2002      37.53  1:21.71  2:09.03    2:54.03   
  Uinti Tampere  2:54.83                 
                     
43  Kia Lindholm  2002      38.20  1:24.25  2:12.00    2:57.47   
  Swimming Jyväskylä  2:56.50                 
                     
44  Lotta Jokinen  2000      40.31  1:24.73  2:12.65    3:00.16   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
45  Kaisa Huttunen  2002      41.82  1:28.55  2:16.66    3:02.70   
  Uinti Tampere  3:09.94                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner