Results for Ungdoms-GP 2, Eriksdalsbadet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Pass 1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:13 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.56 |
2:18.27 |
3:29.25 |
4:40.31 |
9:20.90 |
|
|
|
|
|
|
5:51.50 |
7:02.27 |
8:12.06 |
|
|
|
2 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.70 |
2:19.89 |
3:31.05 |
4:43.31 |
9:35.11 |
|
|
|
|
|
|
5:54.45 |
7:06.64 |
8:20.67 |
|
|
|
3 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.88 |
2:22.73 |
3:35.56 |
4:48.37 |
9:40.26 |
|
|
|
|
|
|
6:02.12 |
7:14.68 |
8:28.31 |
|
|
|
4 |
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:05.81 |
2:18.40 |
3:33.30 |
4:49.39 |
9:52.68 |
|
|
|
|
|
|
6:04.37 |
7:20.80 |
8:38.02 |
|
|
|
5 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.59 |
2:26.85 |
3:44.17 |
5:01.85 |
10:09.98 |
|
|
|
|
|
|
6:19.58 |
7:37.41 |
8:54.74 |
|
|
|
6 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.84 |
2:30.14 |
3:48.11 |
5:06.21 |
10:13.21 |
|
|
|
|
|
|
6:23.58 |
7:41.20 |
8:58.57 |
|
|
|
7 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.94 |
2:32.27 |
3:51.70 |
5:10.69 |
10:18.54 |
|
|
|
|
|
|
6:28.62 |
7:46.40 |
9:03.79 |
|
|
|
8 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:10.90 |
2:28.47 |
3:46.40 |
5:05.02 |
10:20.70 |
|
|
|
|
|
|
6:23.42 |
7:42.64 |
9:02.68 |
|
|
|
9 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:11.92 |
2:30.54 |
3:50.11 |
5:09.46 |
10:24.82 |
|
|
|
|
|
|
6:28.09 |
7:47.26 |
9:07.19 |
|
|
|
10 |
Josefin Bering |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:11.25 |
2:30.52 |
3:50.35 |
5:09.82 |
10:30.69 |
|
|
|
|
|
|
6:29.43 |
7:50.50 |
9:12.58 |
|
|
|
11 |
Alice Albinzon |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:13.59 |
2:34.65 |
3:56.76 |
5:19.00 |
10:44.65 |
|
|
|
|
|
|
6:40.04 |
8:02.85 |
9:24.57 |
|
|
|
12 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.85 |
2:38.88 |
4:01.85 |
5:24.85 |
10:54.36 |
|
|
|
|
|
|
6:48.24 |
8:11.01 |
9:34.16 |
|
|
|
13 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.57 |
2:36.94 |
4:00.23 |
5:24.69 |
10:56.94 |
|
|
|
|
|
|
6:49.28 |
8:12.57 |
9:35.97 |
|
|
|
14 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.79 |
2:34.58 |
3:59.52 |
5:23.63 |
10:58.15 |
|
|
|
|
|
|
6:50.41 |
8:16.26 |
9:39.70 |
|
|
|
15 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:17.84 |
2:43.73 |
4:10.07 |
5:36.87 |
11:10.12 |
|
|
|
|
|
|
7:00.77 |
8:27.11 |
9:51.56 |
|
|
|
16 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.43 |
2:43.85 |
4:11.08 |
5:39.75 |
11:29.98 |
|
|
|
|
|
|
7:07.88 |
8:36.56 |
10:04.43 |
|
|
|
- |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.69 |
2:19.09 |
3:29.93 |
4:41.10 |
9:25.59 |
|
|
|
|
|
|
5:52.16 |
7:03.59 |
8:15.78 |
|
|
|
2 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.86 |
2:21.64 |
3:35.05 |
4:49.15 |
9:44.96 |
|
|
|
|
|
|
6:03.13 |
7:17.60 |
8:32.00 |
|
|
|
3 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.65 |
2:20.68 |
3:34.70 |
4:49.00 |
9:49.05 |
|
|
|
|
|
|
6:03.44 |
7:18.58 |
8:34.19 |
|
|
|
4 |
Louise Ericsson |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:11.49 |
2:27.93 |
3:44.86 |
5:02.99 |
10:11.79 |
|
|
|
|
|
|
6:21.15 |
7:39.33 |
8:56.96 |
|
|
|
5 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.85 |
2:29.20 |
4:30.41 |
5:11.15 |
10:37.71 |
|
|
|
|
|
|
7:14.57 |
7:56.13 |
9:16.87 |
|
|
|
6 |
Yasmine Nadouri |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:14.38 |
2:37.20 |
4:00.88 |
5:25.63 |
11:02.16 |
|
|
|
|
|
|
6:50.36 |
8:15.86 |
9:40.03 |
|
|
|
7 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.11 |
2:39.06 |
4:03.12 |
5:27.77 |
11:07.01 |
|
|
|
|
|
|
6:52.13 |
8:18.10 |
9:44.25 |
|
|
|
8 |
Ella Langell Högblom |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:14.01 |
2:36.84 |
4:01.07 |
5:26.54 |
11:07.25 |
|
|
|
|
|
|
6:50.62 |
8:17.24 |
9:40.26 |
|
|
|
9 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:13.58 |
2:39.42 |
4:06.79 |
5:34.06 |
11:21.88 |
|
|
|
|
|
|
7:01.59 |
8:29.32 |
9:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:06.77 |
2:17.76 |
3:28.61 |
4:40.23 |
9:25.34 |
|
|
|
|
|
|
5:51.65 |
7:03.40 |
8:15.75 |
|
|
|
2 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.57 |
2:24.53 |
3:39.66 |
4:54.79 |
9:54.05 |
|
|
|
|
|
|
6:09.00 |
7:24.51 |
8:40.02 |
|
|
|
3 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.14 |
2:22.07 |
3:38.63 |
4:56.66 |
10:05.91 |
|
|
|
|
|
|
6:12.71 |
7:31.34 |
8:50.36 |
|
|
|
4 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.09 |
2:24.38 |
3:40.51 |
4:57.66 |
10:09.23 |
|
|
|
|
|
|
6:15.77 |
7:32.87 |
8:30.05 |
|
|
|
5 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.76 |
2:24.38 |
3:39.98 |
4:56.58 |
10:11.10 |
|
|
|
|
|
|
6:14.83 |
7:34.24 |
8:55.22 |
|
|
|
6 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:11.73 |
2:28.51 |
3:45.55 |
5:03.45 |
10:12.31 |
|
|
|
|
|
|
6:21.89 |
7:39.98 |
8:57.44 |
|
|
|
7 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:11.65 |
2:28.32 |
3:46.96 |
5:05.40 |
10:15.94 |
|
|
|
|
|
|
6:24.08 |
7:42.99 |
9:00.88 |
|
|
|
8 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.90 |
2:28.09 |
3:46.29 |
5:06.33 |
10:27.44 |
|
|
|
|
|
|
6:27.30 |
7:48.02 |
9:09.30 |
|
|
|
9 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.81 |
2:34.76 |
3:57.48 |
5:20.02 |
10:38.91 |
|
|
|
|
|
|
6:41.09 |
8:03.41 |
9:22.73 |
|
|
|
10 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.92 |
2:34.56 |
3:56.72 |
5:18.98 |
10:39.07 |
|
|
|
|
|
|
6:40.27 |
8:01.34 |
9:22.20 |
|
|
|
11 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.21 |
2:36.31 |
3:58.45 |
5:20.11 |
10:41.61 |
|
|
|
|
|
|
6:42.38 |
8:03.22 |
9:23.69 |
|
|
|
12 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.70 |
2:41.66 |
4:03.59 |
5:27.22 |
10:57.82 |
|
|
|
|
|
|
6:49.86 |
8:12.45 |
9:35.06 |
|
|
|
13 |
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:13.40 |
2:33.94 |
3:57.25 |
5:21.07 |
10:59.48 |
|
|
|
|
|
|
6:46.07 |
8:11.44 |
9:36.01 |
|
|
|
14 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:15.32 |
2:37.90 |
4:02.48 |
5:28.48 |
11:08.87 |
|
|
|
|
|
|
6:55.20 |
8:21.01 |
9:46.72 |
|
|
|
15 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.70 |
2:37.35 |
4:02.65 |
5:29.02 |
11:10.81 |
|
|
|
|
|
|
6:55.78 |
8:22.18 |
9:49.49 |
|
|
|
16 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:15.85 |
2:38.94 |
4:04.60 |
5:30.34 |
11:11.62 |
|
|
|
|
|
|
6:56.43 |
8:22.75 |
9:49.34 |
|
|
|
17 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:16.03 |
2:40.36 |
4:05.73 |
5:33.57 |
11:14.95 |
|
|
|
|
|
|
6:59.71 |
8:27.04 |
9:53.02 |
|
|
|
18 |
Emma Stråhle |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:22.10 |
2:54.34 |
4:27.42 |
5:59.94 |
12:01.34 |
|
|
|
|
|
|
7:32.84 |
9:04.11 |
10:36.00 |
|
|
|
19 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:22.76 |
2:57.20 |
4:34.63 |
6:11.45 |
12:25.22 |
|
|
|
|
|
|
7:48.80 |
9:25.64 |
10:59.55 |
|
|
|
20 |
Emelie Bendiksen Holmberg |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:27.61 |
3:04.21 |
4:40.60 |
6:17.96 |
12:39.99 |
|
|
|
|
|
|
7:56.03 |
9:33.67 |
11:10.86 |
|
|
|
21 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:24.92 |
2:59.16 |
4:36.04 |
6:12.38 |
12:42.93 |
|
|
|
|
|
|
7:50.46 |
9:28.99 |
11:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.41 |
2:42.15 |
4:08.32 |
5:33.90 |
11:03.13 |
|
|
|
|
|
|
6:58.52 |
8:22.07 |
9:44.64 |
|
|
|
2 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:19.51 |
2:44.41 |
4:09.32 |
5:35.96 |
11:04.30 |
|
|
|
|
|
|
7:00.77 |
8:25.23 |
9:46.30 |
|
|
|
3 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.02 |
2:40.47 |
4:07.12 |
5:34.47 |
11:20.83 |
|
|
|
|
|
|
7:01.26 |
8:28.29 |
9:55.67 |
|
|
|
4 |
Elin Lindqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.54 |
2:48.55 |
4:17.50 |
5:46.17 |
11:32.54 |
|
|
|
|
|
|
7:14.53 |
8:42.35 |
10:10.14 |
|
|
|
5 |
Alma Cyrus |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:22.29 |
2:50.26 |
4:20.40 |
5:51.41 |
11:42.87 |
|
|
|
|
|
|
7:19.83 |
8:51.18 |
10:18.86 |
|
|
|
6 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.82 |
2:53.22 |
4:24.41 |
5:54.81 |
11:46.64 |
|
|
|
|
|
|
7:26.73 |
8:57.20 |
10:27.52 |
|
|
|
7 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:23.51 |
2:53.00 |
4:25.50 |
5:57.01 |
11:48.72 |
|
|
|
|
|
|
7:27.56 |
8:56.95 |
10:24.33 |
|
|
|
8 |
Filippa Lindskog |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:18.61 |
2:49.36 |
4:21.92 |
5:55.66 |
11:59.65 |
|
|
|
|
|
|
7:27.49 |
8:57.26 |
10:29.89 |
|
|
|
9 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:25.97 |
3:00.37 |
4:32.49 |
6:04.22 |
12:03.00 |
|
|
|
|
|
|
7:35.77 |
9:07.03 |
10:38.68 |
|
|
|
10 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.79 |
2:52.35 |
4:24.21 |
5:56.15 |
12:04.97 |
|
|
|
|
|
|
7:29.44 |
9:01.98 |
10:35.10 |
|
|
|
11 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.63 |
2:58.84 |
4:32.18 |
6:04.89 |
12:07.62 |
|
|
|
|
|
|
7:36.99 |
9:09.79 |
10:40.54 |
|
|
|
12 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.44 |
2:50.70 |
4:23.92 |
5:58.69 |
12:08.24 |
|
|
|
|
|
|
7:32.77 |
9:05.93 |
10:40.06 |
|
|
|
13 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:25.71 |
2:59.39 |
4:32.33 |
6:06.03 |
12:11.72 |
|
|
|
|
|
|
7:39.52 |
9:13.45 |
10:47.48 |
|
|
|
14 |
Vera Backman |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.08 |
2:59.09 |
4:32.97 |
6:07.65 |
12:13.45 |
|
|
|
|
|
|
7:41.19 |
9:14.76 |
10:47.52 |
|
|
|
15 |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:26.76 |
3:01.43 |
4:37.97 |
6:13.69 |
12:28.65 |
|
|
|
|
|
|
7:49.70 |
9:23.91 |
10:58.93 |
|
|
|
16 |
Lisa Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:24.89 |
2:59.19 |
4:36.18 |
6:12.29 |
12:29.90 |
|
|
|
|
|
|
7:47.70 |
9:23.00 |
10:58.73 |
|
|
|
17 |
Emma Björkman |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.11 |
3:00.44 |
4:36.27 |
6:13.47 |
12:31.58 |
|
|
|
|
|
|
7:50.03 |
9:25.38 |
11:01.53 |
|
|
|
18 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:26.12 |
3:02.28 |
4:39.09 |
6:16.45 |
12:37.45 |
|
|
|
|
|
|
7:52.76 |
9:28.96 |
11:03.39 |
|
|
|
19 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:23.51 |
3:00.02 |
4:39.04 |
6:18.77 |
12:49.41 |
|
|
|
|
|
|
7:59.06 |
9:37.81 |
11:15.97 |
|
|
|
20 |
Sofia Wennerholm |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:31.44 |
3:14.44 |
4:54.71 |
6:34.34 |
13:12.90 |
|
|
|
|
|
|
8:16.26 |
9:58.93 |
11:36.97 |
|
|
|
21 |
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:29.37 |
3:11.34 |
4:56.36 |
6:40.45 |
13:27.35 |
|
|
|
|
|
|
8:24.71 |
10:09.12 |
11:51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.04 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
11:13 |
|