2019-12-13   09:56:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SB-CUP 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-CUP 2016    Udskriftsdato  12 marts 2016   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  15:05   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kalundborg Damer  2000  Kalundborg SK            2:10.65   
  Nicole Kristensen  1999      34.02        34.02   
  Marie Uglebjerg  2002      35.91        1:09.93   
  Annika Møller-Kristensen  2000      32.88        1:42.81   
  Laura Holm Junge  1998      27.84        2:10.65   
                     
Køge Junior Piger  2000  Køge Svømmeklub            2:10.98   
  Karoline Kjær  2000      36.66        36.66   
  Melanie Degner  2000      34.53        1:11.19   
  Maria Caroline Krumbak  2000      30.23        1:41.42   
  Sarah Aarslew Jensen  2000      29.56        2:10.98   
                     
Køge Årgang Piger  2000  Køge Svømmeklub            2:13.90   
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      34.05        34.05   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      36.90        1:10.95   
  Kathrine Sofie Jensen  2003      34.22        1:45.17   
  Naya Modin Thomsen  2003      28.73        2:13.90   
                     
Stv Piger 1  2000  Swim Team Vestsjælland            2:20.96   
  Madeleine Thornsen  2001      36.29        36.29   
  Matilde Mantzius Mosegård  2003      39.61        1:15.90   
  Mathilde Rasmussen  2002      35.50        1:51.40   
  Victoria Andersen  2001      29.56        2:20.96   
                     
Piger 1 Næstved  2000  Næstved IF            2:25.72   
  Freja Zerbst Hansen  2001      36.85        36.85   
  Victoria Bæts Kristensen  2002      38.73        1:15.58   
  Anne-Sofie P. Clausen  2002      36.81        1:52.39   
  Katrine Duus  2003      33.33        2:25.72   
                     
Køge Seje Piger  2000  Køge Svømmeklub            2:32.31   
  Clara Dreier  2004      37.32        37.32   
  Elisabeth Them Jensen  2004      43.26        1:20.58   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      36.74        1:57.32   
  Agnes Dalgas Frederiksen  2005      34.99        2:32.31   
                     
Hg Piger  2004  Herlufsholm Svømmeklub            2:36.21   
  Josefine Krumbak  2004      37.91        37.91   
  Mille Scheel  2003      48.87        1:26.78   
  Wilma Anker  2004      34.23        2:01.01   
  Selma V Studnitz Andersen  2005      35.20        2:36.21   
                     
Stv Piger 2  2000  Swim Team Vestsjælland            2:38.73   
  Katrine Langholm Jensen  2004      44.92        44.92   
  Karoline Nielsen  2004      42.45        1:27.37   
  Elida Thornsen  2005      37.66        2:05.03   
  Line Helene Jensen  2001      33.70        2:38.73   
                     
Piger 2 Næstved  2000  Næstved IF            2:47.73   
  Gaya Josefine Maar  2003      45.78        45.78   
  Mette Foldager Donstrup  1999      42.51        1:28.29   
  Caroline Bendtsen  2002      37.19        2:05.48   
  Marie Donstrup  2004      42.25        2:47.73   
                     
10  Stv Piger 3  2000  Swim Team Vestsjælland            2:56.49   
  Camilla Gjermandsen  2004      50.93        50.93   
  Emma Ahrenkiel Karløv  2003      45.09        1:36.02   
  Maja Nykjær  2003      39.57        2:15.59   
  Monique Etsegenet Jensen  2003      40.90        2:56.49   
                     
11  Piger 3 Næstved  2000  Næstved IF            3:30.33   
  Leonora Franck  2006      58.24        58.24   
  Emma Hass  2004      52.89        1:51.13   
  Agnes Barner Hansen  2005      51.58        2:42.71   
  Dicte Maar  2006      47.62        3:30.33   
                     
12  Stv Piger 6  2000  Swim Team Vestsjælland            3:34.56   
  Astamaja Rought  2006      1:06.69        1:06.69   
  Benedichte Hallengreen  2005      1:07.39        2:14.08   
  Josefine Ruhwald Ibsen  2001      43.90        2:57.98   
  Thomine Maren Hansen  2001      36.58        3:34.56   
                     
13  Stv Piger 5  2000  Swim Team Vestsjælland            3:37.84   
  Silke Krakau Tønnesen  2006      57.88        57.88   
  Silje Mathiasen  2006      54.34        1:52.22   
  Tilde-Sofie Qwist  2005      55.64        2:47.86   
  Clara Petersen  2006      49.98        3:37.84   
                     
14  Piger 4 Næstved  2000  Næstved IF            4:03.09   
  Freja Olsen  2005      1:01.40        1:01.40   
  Dedde Villumsen  2005      1:04.11        2:05.51   
  Mathilde Bendtsen  2007      1:12.77        3:18.28   
  Liva Mayland  2006      44.81        4:03.09   
                     
Hg Piger 2  2000  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Stv Piger 4  2000  Swim Team Vestsjælland            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Stv Piger 7  2000  Swim Team Vestsjælland            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 marts 2016 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  15:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark