Resultat för 32:a Mora Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 9/4 kl. 17.00 (Insim kl 15.30-16.45)
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
32:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
10 april 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
07:38 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Sanda fastigheter |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Emmy Östling 1:11.32 - 2015 - Falu SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Nykvist |
1999 |
5 |
427 |
35.53 |
|
|
|
1:13.07 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
4 |
376 |
37.39 |
|
|
|
1:16.21 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Klara Öhlin |
1999 |
3 |
295 |
38.29 |
|
|
|
1:22.63 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sanda fastigheter |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Emmy Östling 1:11.32 - 2015 - Falu SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
5 |
436 |
35.28 |
|
|
|
1:12.52 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna Karlsson |
2000 |
4 |
267 |
39.84 |
|
|
|
1:25.38 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Magdalena Dahl |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sanda fastigheter |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Emmy Östling 1:11.32 - 2015 - Falu SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Wikström |
2002 |
5 |
401 |
35.88 |
|
|
|
1:14.57 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hilda Sander |
2002 |
4 |
364 |
37.42 |
|
|
|
1:17.06 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lisen Hill |
2002 |
3 |
351 |
37.76 |
|
|
|
1:17.99 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Jobs |
2003 |
2 |
310 |
39.30 |
|
|
|
1:21.31 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maja Wikström |
2002 |
1 |
306 |
39.75 |
|
|
|
1:21.65 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
|
299 |
39.79 |
|
|
|
1:22.21 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nelly Antlöv |
2002 |
|
297 |
40.78 |
|
|
|
1:22.47 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alva Wiker |
2003 |
|
287 |
40.14 |
|
|
|
1:23.42 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maja Nilsson |
2003 |
|
234 |
43.08 |
|
|
|
1:29.22 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Jönsson |
2003 |
|
233 |
41.95 |
|
|
|
1:29.33 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Nyberg |
2003 |
|
217 |
44.11 |
|
|
|
1:31.56 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Linn Roos |
2003 |
|
190 |
45.52 |
|
|
|
1:35.67 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anja Zetterberg |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Sanda fastigheter |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Emmy Östling 1:11.32 - 2015 - Falu SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Lindgren |
2004 |
5 |
262 |
40.21 |
|
|
|
1:25.99 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erica Segerström |
2004 |
4 |
255 |
39.66 |
|
|
|
1:26.72 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Johansson |
2005 |
3 |
244 |
42.08 |
|
|
|
1:27.98 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
2 |
190 |
45.38 |
|
|
|
1:35.65 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
10 april 2016 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
07:38 |
|