Resultater for Handelsbanken Farum Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
00:06 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56,10 2013-05-03 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannibal Steenfos |
1996 |
|
584 |
1:02.16 |
2:09.30 |
3:16.02 |
|
4:23.18 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Timon Wedekind |
1996 |
|
540 |
1:03.92 |
2:12.63 |
3:21.91 |
|
4:30.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:44.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
|
540 |
1:04.87 |
2:14.46 |
3:23.33 |
|
4:30.19 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Leisted Bertelsen |
1997 |
|
440 |
1:10.46 |
2:25.43 |
3:38.41 |
|
4:49.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:50.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Jacobsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
4:22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2002 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56,10 2013-05-03 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
|
651 |
1:01.35 |
2:07.44 |
3:11.54 |
|
4:13.82 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
648 |
1:02.09 |
2:07.78 |
3:11.88 |
|
4:14.28 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
|
580 |
1:04.32 |
2:11.43 |
3:18.25 |
|
4:23.79 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
|
574 |
1:02.45 |
2:09.32 |
3:17.56 |
|
4:24.66 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
William Lehn-Schiøler |
2000 |
|
569 |
1:01.88 |
2:07.61 |
3:16.01 |
|
4:25.56 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederik Møller |
2002 |
|
529 |
1:02.50 |
2:12.31 |
3:23.60 |
|
4:32.01 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Lünell Bruhn |
1998 |
|
519 |
1:03.39 |
2:13.42 |
3:24.78 |
|
4:33.75 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
4:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alfred Persson |
2000 |
|
517 |
1:04.84 |
2:14.11 |
3:24.39 |
|
4:34.04 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
4:33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
August Weilguny |
2001 |
|
512 |
1:01.88 |
2:12.34 |
3:24.12 |
|
4:35.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Gustav Frydensberg |
1999 |
|
505 |
1:03.80 |
2:13.83 |
3:25.60 |
|
4:36.22 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
|
460 |
1:08.32 |
2:21.08 |
3:33.33 |
|
4:44.88 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frede Meincke |
2002 |
|
449 |
1:08.58 |
2:22.71 |
3:35.28 |
|
4:47.35 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
|
441 |
1:03.69 |
2:17.10 |
3:33.48 |
|
4:48.94 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
4:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Tönshoff |
2000 |
|
441 |
1:07.35 |
2:21.74 |
3:35.71 |
|
4:49.08 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anders Skousen |
2002 |
|
392 |
1:10.35 |
2:26.95 |
3:44.27 |
|
5:00.54 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
4:52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nicklas Andersen |
2001 |
|
350 |
1:11.64 |
2:30.65 |
3:51.06 |
|
5:12.22 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
4:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Morten Kilhof |
2000 |
|
296 |
1:16.43 |
2:44.86 |
4:09.39 |
|
5:29.85 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
5:39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Scott Steenberg |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Farum Svømmeklub |
5:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
03 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
00:06 |
|