Resultater for Handelsbanken Farum Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
02 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
23:49 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51,44 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Christian |
1998 |
|
650 |
28.13 |
58.59 |
1:28.36 |
|
1:57.74 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Giano Grillo |
1998 |
|
648 |
28.89 |
59.93 |
1:29.46 |
|
1:57.87 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
|
639 |
28.17 |
58.06 |
1:28.54 |
|
1:58.39 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:55.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
|
631 |
27.20 |
56.55 |
1:27.76 |
|
1:58.89 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
606 |
28.08 |
58.42 |
1:29.33 |
|
2:00.51 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
|
561 |
28.66 |
59.49 |
1:31.33 |
|
2:03.62 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Christiansen |
1999 |
|
544 |
28.78 |
1:00.09 |
1:31.95 |
|
2:04.89 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsinge Svømmeklub |
2:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
|
539 |
28.94 |
1:00.21 |
1:32.71 |
|
2:05.30 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
|
537 |
27.97 |
59.07 |
1:32.11 |
|
2:05.45 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Lünell Bruhn |
1998 |
|
518 |
28.80 |
1:00.85 |
1:34.40 |
|
2:06.99 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Peter Gjerulff |
1996 |
|
509 |
28.31 |
1:01.39 |
1:36.70 |
|
2:07.70 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
|
509 |
29.13 |
1:01.79 |
1:34.75 |
|
2:07.72 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikkel Samsøe Borch |
1997 |
|
502 |
28.76 |
1:01.34 |
1:34.99 |
|
2:08.31 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
|
489 |
29.23 |
1:02.14 |
1:35.62 |
|
2:09.44 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Gustav Frydensberg |
1999 |
|
485 |
30.10 |
1:02.74 |
1:36.30 |
|
2:09.78 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Chris Johansen |
1996 |
|
483 |
29.17 |
1:00.98 |
1:35.68 |
|
2:09.95 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Thomas Bech |
1998 |
|
483 |
29.66 |
1:02.14 |
1:35.65 |
|
2:09.99 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
|
476 |
29.97 |
1:02.83 |
1:36.54 |
|
2:10.61 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
|
471 |
30.02 |
1:04.43 |
1:38.01 |
|
2:11.03 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Christian K. Jensen |
2000 |
|
469 |
30.00 |
1:03.99 |
1:37.80 |
|
2:11.28 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Casper Ramsdahl Sørensen |
2000 |
|
466 |
28.96 |
1:01.83 |
1:36.84 |
|
2:11.54 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Marcus Rappenborg |
1999 |
|
464 |
29.41 |
1:03.12 |
1:37.99 |
|
2:11.70 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Frederik Presskorn |
2000 |
|
462 |
30.76 |
1:04.81 |
1:38.87 |
|
2:11.89 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
|
462 |
29.83 |
1:03.32 |
1:38.44 |
|
2:11.90 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Kristian Torp |
2000 |
|
460 |
30.62 |
1:05.29 |
1:38.67 |
|
2:12.05 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alexander Mogensen |
1999 |
|
452 |
30.34 |
1:04.87 |
1:39.39 |
|
2:12.89 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mikkel Møller-Jensen |
1995 |
|
437 |
28.22 |
1:00.89 |
1:36.97 |
|
2:14.32 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emil Tönshoff |
2000 |
|
435 |
29.92 |
1:04.55 |
1:40.05 |
|
2:14.56 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
|
426 |
30.61 |
1:05.30 |
1:40.61 |
|
2:15.47 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsinge Svømmeklub |
2:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Simon Ajken Hansen |
1999 |
|
426 |
30.84 |
1:05.18 |
1:40.66 |
|
2:15.50 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Marco Brander |
1996 |
|
425 |
31.35 |
1:05.70 |
1:41.04 |
|
2:15.65 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Scott Steenberg |
2000 |
|
416 |
31.36 |
1:05.92 |
1:41.20 |
|
2:16.63 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
August Bugge |
2000 |
|
412 |
31.39 |
1:05.60 |
1:41.31 |
|
2:16.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Anders Christian Damgaard |
2000 |
|
396 |
30.44 |
1:05.11 |
1:42.07 |
|
2:18.84 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Magnus Windahl |
2000 |
|
384 |
31.36 |
1:07.32 |
1:44.21 |
|
2:20.24 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Sander Andkjær Doberck |
2000 |
|
366 |
32.39 |
1:08.41 |
1:46.64 |
|
2:22.49 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Morten Kilhof |
2000 |
|
296 |
33.07 |
1:12.93 |
1:54.91 |
|
2:32.99 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Bastian Rosgaard Sejberg |
2000 |
|
262 |
34.60 |
1:13.71 |
1:56.76 |
|
2:39.36 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Schiellerup |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
23:49 |
|