2018-10-15   19:54:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Finaler Kl. 17.30

Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  19:11   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2016         
 
 
Løb 21, 800m Frisvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Rebecca Adlington (1989) 8:14.10 2008-08-16 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid      500m  600m  700m       











 
Monique Oliver  1998    784  1:02.57  2:08.68  3:14.94  4:21.64  8:48.56   
  Swimming Luxembourg  8:45.37      5:28.47  6:35.55  7:42.89       
                     
Lisa Steen Duus  1997    768  1:03.00  2:09.69  3:17.06  4:24.50  8:52.04   
  Sigma Swim Birkerød  8:50.54      5:31.68  6:39.33  7:47.03       
                     
Anna Boutrup  1998    723  1:03.51  2:10.54  3:18.61  4:27.19  9:02.95   
  Sigma Swim Birkerød  8:52.11      5:36.16  6:45.65  7:54.92       
                     
Helena Rosendahl Bach  2000    704  1:04.40  2:12.46  3:21.32  4:30.69  9:07.71   
  Holstebro Svømme Club  9:08.83      5:40.37  6:49.43  7:58.83       
                     
Vár Eidesgaard  2001    698  1:05.04  2:13.92  3:23.48  4:33.23  9:09.34   
  Havnar Svimjifelag  9:06.84      5:43.00  6:52.31  8:01.99       
                     
Anna Wermuth  1996    684  1:04.62  2:11.88  3:20.66  4:30.49  9:13.10   
  Odense Svømme Klub  9:16.97      5:40.78  6:51.60  8:02.91       
                     
Louise Bach Andersen  2001    681  1:06.44  2:16.03  3:25.26  4:34.81  9:13.97   
  Aalborg Svømmeklub  9:06.11      5:44.82  6:55.25  8:06.06       
                     
Klara Reeh  1999    676  1:05.76  2:15.88  3:26.31  4:36.56  9:15.15   
  Lyngby Svømmeklub  9:09.34      5:46.40  6:56.28  8:06.34       
                     
Jackie Gade  1998    658  1:06.12  2:16.32  3:26.82  4:37.58  9:20.14   
  Aalborg Svømmeklub  9:05.50      5:48.29  6:59.07  8:10.46       
                     
10  Phoebe Linde Atkins  2000    657  1:04.80  2:13.63  3:23.78  4:34.46  9:20.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  9:07.83      5:45.89  6:57.84  8:09.47       
                     
11  Josefine Strand Nielsen  2000    636  1:06.45  2:17.56  3:28.10  4:39.37  9:26.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  9:23.29      5:51.15  7:03.03  8:15.24       
                     
12  Alberte M Hansen  2000    628  1:06.06  2:17.40  3:29.42  4:41.78  9:29.14   
  VAT Copenhagen-MK31  9:16.25      5:54.00  7:06.34  8:18.51       
                     
13  Isabella Drest  1999    616  1:07.73  2:18.78  3:30.51  4:42.67  9:32.76   
  Odense Svømme Klub  9:17.35      5:55.18  7:07.79  8:20.85       
                     
14  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    608  1:07.65  2:19.86  3:32.60  4:45.55  9:35.14   
  Hvidovre Svømme Klub  9:14.58      5:58.17  7:11.01  8:23.90       
                     
15  Helena Berg Wenk  2000    606  1:07.14  2:18.61  3:31.13  4:44.43  9:35.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  9:27.51      5:57.67  7:10.78  8:23.72       
                     
16  Frederikke Dons  1998    605  1:06.67  2:18.10  3:30.46  4:43.51  9:36.14   
  Hvidovre Svømme Klub  9:22.88      5:56.94  7:10.59  8:24.53       
                     
17  Anna Aavang Brendstrup  2000    600  1:07.00  2:18.55  3:31.49  4:45.19  9:37.60   
  Roskilde Svømning  10:11.95      5:58.79  7:12.82  8:26.47       
                     
18  Amanda Egerod Lund  2000    591  1:07.22  2:19.26  3:32.50  4:46.19  9:40.74   
  Sigma Swim Allerød  9:20.08      5:59.67  7:13.16  8:27.19       
                     
19  Sarah Missing  2001    577  1:06.11  2:17.43  3:31.30  4:46.83  9:45.35   
  Vest-Brøndby  9:26.81      6:03.60  7:21.63  8:34.78       
                     
20  Sofie Louise Nimb  2001    575  1:07.27  2:18.92  3:31.55  4:45.33  9:45.94   
  Lyngby Svømmeklub  9:25.52      6:00.01  7:15.86  8:31.35       
                     
21  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    572  1:07.44  2:21.14  3:34.49  4:49.01  9:47.09   
  Gentofte Svømme Klub  9:22.77      6:03.17  7:18.22  8:32.99       
                     
22  Karina Høybye Olesen  2001    558  1:10.54  2:24.46  3:38.88  4:53.77  9:51.82   
  Nyborg Svømmeklub  9:21.95      6:07.92  7:22.56  8:37.62       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark