Resultater for Nationella Knattesimmet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lördag em
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 18:19 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 9, 100m Bröstsim/RU P11, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | 221 | 42.68 | 1:32.03 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
2 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | 163 | 48.79 | 1:41.89 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
3 | Sakari Korri | 2005 | 158 | 47.79 | 1:42.95 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Konsta Vainio | 2005 | 149 | 48.69 | 1:44.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Daniel Bebenek | 2006 | 149 | 51.14 | 1:44.90 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
6 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 141 | 51.06 | 1:46.95 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
7 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 133 | 52.50 | 1:48.91 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
8 | Markus Brenning | 2005 | 131 | 52.96 | 1:49.42 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
9 | Veeti Valdolin | 2005 | 128 | 52.84 | 1:50.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Elvin Degerbalkan | 2006 | 123 | 52.82 | 1:51.79 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
11 | Rasmus Loklint | 2005 | 122 | 52.29 | 1:52.23 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
12 | Filip Hallin | 2006 | 113 | 54.74 | 1:55.01 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
13 | Lauri-pekka Pakomäki | 2006 | 113 | 53.79 | 1:55.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Danny Simaleza | 2005 | 111 | 54.11 | 1:55.55 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
15 | Ravi Parekh | 2005 | 104 | 57.71 | 1:58.21 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
16 | Caspian Humble | 2005 | 104 | 55.61 | 1:58.33 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
17 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | 101 | 56.02 | 1:59.46 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
18 | Eero Mäenpää | 2005 | 100 | 57.90 | 1:59.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Joel Korte | 2005 | 99 | 57.27 | 2:00.11 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
20 | Antti Lepola | 2006 | 93 | 57.57 | 2:02.54 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Frans Sandblom | 2006 | 85 | 1:01.49 | 2:06.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Eero Penttilä | 2006 | 73 | 1:03.88 | 2:13.34 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Eino Jussinoja | 2006 | 72 | 1:02.98 | 2:13.75 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
24 | Aarni Linderborg | 2005 | 72 | 1:02.54 | 2:13.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Viljami Vaahensalo | 2005 | 66 | 1:04.30 | 2:17.76 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
26 | Ferdinand Backman | 2006 | 61 | 1:07.99 | 2:21.54 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Elmo Mäkimartti | 2006 | 39 | 1:15.58 | 2:44.35 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Botvid Wiell | 2005 | DSQ | Felaktig start | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Eemeli Arnell | 2005 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Matias Seppä | 2006 | DSQ | Felaktig målgång | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Onni Yrjälä | 2006 | DSQ | Velaktig vändning 75 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Santeri Holmberg | 2006 | DSQ | Felaktig målgång | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 18:19 |