Results for VÃ¥rSimiaden Distrikt, Kristinehamn
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Kristinehamn | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | Filipstads SK/Kristinehamns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 36.22 | 1:16.30 | |||||
2 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 36.40 | 1:17.67 | |||||
3 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.19 | 1:17.73 | |||||
4 | Anna Busacca Hjärtquist | 2005 | Grums Simsällskap | 37.85 | 1:18.90 | |||||
5 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 39.66 | 1:22.43 | |||||
6 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.87 | 1:24.90 | |||||
7 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 41.49 | 1:24.96 | |||||
8 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.05 | 1:25.11 | |||||
9 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.23 | 1:26.91 | |||||
10 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 41.50 | 1:27.16 | |||||
11 | Elvira Bergsten | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.83 | 1:27.45 | |||||
12 | Alina Umbaeva | 2005 | Örebro Simallians | 40.52 | 1:27.52 | |||||
13 | Lilly Tuominiemi | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 41.68 | 1:28.26 | |||||
14 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.80 | 1:29.29 | |||||
15 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 42.51 | 1:29.48 | |||||
16 | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 43.91 | 1:31.66 | |||||
17 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.20 | 1:31.88 | |||||
18 | Sally Wetterskog | 2005 | Filipstads Simklubb | 45.45 | 1:32.90 | |||||
19 | Alva Andersson | 2005 | Karlskoga Simförening | 43.16 | 1:33.02 | |||||
20 | Thelma Jansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 44.01 | 1:34.29 | |||||
21 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 44.15 | 1:34.74 | |||||
22 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 43.09 | 1:34.91 | |||||
23 | Tindra Mortensen | 2005 | Säffle Simsällskap | 44.56 | 1:35.16 | |||||
24 | Elin Schmidt | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.55 | 1:36.96 | |||||
25 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 46.64 | 1:40.11 | |||||
26 | Frida Jonsson | 2005 | Karlskoga Simförening | 47.05 | 1:40.55 | |||||
27 | Nea Nilsson | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 47.31 | 1:42.63 | |||||
28 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.69 | 1:43.28 | |||||
29 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.95 | 1:44.28 | |||||
30 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.95 | 1:44.83 | |||||
31 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 51.50 | 1:52.02 | |||||
32 | Mira Pärleson | 2005 | Arvika Simsällskap | 53.18 | 1:52.04 | |||||
33 | Sara Arian | 2005 | Säffle Simsällskap | 52.79 | 1:52.84 | |||||
34 | Julia Ek | 2005 | Karlskoga Simförening | 1:06.77 | 2:23.93 | |||||
- | Line Hammarland | 2005 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 32.11 | 1:06.97 | |||||
2 | Maija Brattström | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.44 | 1:11.70 | |||||
3 | Ida Hammarland | 2004 | Örebro Simallians | 35.47 | 1:13.86 | |||||
4 | Granaz Harandi | 2004 | Örebro Simallians | 37.29 | 1:18.53 | |||||
5 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 37.77 | 1:19.08 | |||||
6 | Erica Segerström | 2004 | Simklubben Solsta | 37.69 | 1:20.20 | |||||
7 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 40.24 | 1:21.28 | |||||
8 | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 40.55 | 1:22.50 | |||||
9 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 40.40 | 1:23.12 | |||||
10 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 41.44 | 1:23.95 | |||||
11 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 40.70 | 1:23.99 | |||||
12 | Anna Kumm | 2004 | Grums Simsällskap | 41.11 | 1:25.21 | |||||
13 | Ellen Sjögren | 2004 | Karlskoga Simförening | 42.42 | 1:29.52 | |||||
14 | Amanda Blom | 2004 | Grums Simsällskap | 43.52 | 1:30.01 | |||||
15 | Paula Johansson | 2004 | Karlskoga Simförening | 43.30 | 1:31.58 | |||||
16 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 49.70 | 1:44.90 | |||||
17 | Emilia Nilsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.21 | 1:54.09 | |||||
18 | Monira Ali | 2004 | Karlskoga Simförening | 1:08.98 | 2:25.66 | |||||
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.77 | 1:04.54 | |||||
2 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.25 | 1:10.97 | |||||
3 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.92 | 1:11.45 | |||||
4 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 35.21 | 1:12.46 | |||||
5 | Linnea Boström | 2003 | Simklubben Solsta | 35.27 | 1:14.39 | |||||
6 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 36.80 | 1:14.74 | |||||
7 | Pauline Grubb | 2003 | Grums Simsällskap | 36.91 | 1:17.68 | |||||
8 | Ebba Nilsson | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 37.22 | 1:18.44 | |||||
9 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 39.37 | 1:21.27 | |||||
10 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 41.26 | 1:22.94 | |||||
11 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 39.11 | 1:23.03 | |||||
12 | Emma Järlström | 2003 | Örebro Simallians | 41.30 | 1:25.69 | |||||
13 | Adna Pasalic | 2003 | Arvika Simsällskap | 40.38 | 1:29.40 | |||||
14 | Alva Jibbefors | 2003 | Karlskoga Simförening | 41.45 | 1:30.29 | |||||
15 | Josefin Lantz-Reveron | 2003 | Karlskoga Simförening | 52.92 | 1:51.50 | |||||
- | Emelie Höök | 2003 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:15 |