2018-08-20   13:07:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Lödde Öppna 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Start 15.00

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Lödde Öppna 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:28   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: Peter Landgrens & Co 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            39.08   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            39.87   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            43.31   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            46.85   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            49.08   
Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen            50.97   
Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde            53.01   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Peter Landgrens & Co 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            32.45   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            37.15   
Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen            38.58   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            39.84   
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap            41.75   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            44.04   
Hugo Brogren  2004  Simklubben Lödde            49.57   
Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            51.82   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Peter Landgrens & Co 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            31.48   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            34.21   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            34.40   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Peter Landgrens & Co 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            31.07   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            31.28   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Peter Landgrens & Co 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            28.91   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            28.96   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            29.28   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb            30.06   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            31.93   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            32.60   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            33.70   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden            33.77   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
Sponsor: Peter Landgrens & Co 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Kindberg  1993  Malmö Kappsimningsklubb            29.11   
Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            30.71   
Jonas Hagberg  1988  Malmö Kappsimningsklubb            32.80   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Sydsim            35.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  16:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner