Results for FynRundt 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FynRundt 2 |
|
Udskriftsdato |
27 februar 2016 |
|
|
Stævne by |
Nyborg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:29 |
|
|
Arrangør |
Fynsvøm og Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 februar 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lerche |
2001 |
|
|
39.04 |
1:22.34 |
2:08.29 |
|
2:52.68 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
2:54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Christensen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
|
|
44.28 |
1:33.44 |
2:23.80 |
|
3:13.32 |
|
|
Odense Svømme Klub |
3:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
|
|
45.22 |
1:35.64 |
2:27.26 |
|
3:16.11 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
3:46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Josefine S Jørgensen |
2004 |
|
|
49.77 |
1:44.66 |
2:40.98 |
|
3:35.81 |
|
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnete Habermann |
2005 |
|
|
46.18 |
1:36.29 |
2:26.75 |
|
3:14.60 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Rønn |
2005 |
|
|
45.04 |
3:15.52 |
|
|
3:15.52 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rikke Bruun-Petersen |
2005 |
|
|
47.16 |
1:37.88 |
2:30.14 |
|
3:21.32 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Naja Færgemann |
2006 |
|
|
48.65 |
1:42.68 |
2:35.50 |
|
3:25.64 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie Terp |
2005 |
|
|
52.80 |
1:53.49 |
2:54.59 |
|
3:54.20 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Liva Burgaard |
2006 |
|
|
3:10.35 |
4:10.86 |
|
|
4:10.86 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
27 februar 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:29 |
|