Resultater for Arena Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 2
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Cup | Utskriftsdatum | 09 april 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 14:57 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 april 2016 |
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 39.71 | 1:24.00 | |||||
2 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 45.26 | 1:31.97 | |||||
3 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 46.00 | 1:33.78 | |||||
4 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.15 | 1:41.59 | |||||
5 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 56.76 | 1:53.75 | |||||
6 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 58.31 | 1:58.29 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 37.68 | 1:18.19 | |||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 39.31 | 1:20.38 | |||||
3 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 40.30 | 1:20.43 | |||||
4 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 43.27 | 1:26.33 | |||||
5 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 41.71 | 1:27.66 | |||||
6 | Elina Brattström | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.46 | 1:27.91 | |||||
7 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 45.54 | 1:31.83 | |||||
8 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.64 | 1:34.56 | |||||
9 | Ebba Nilsson | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 46.41 | 1:35.29 | |||||
10 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 47.61 | 1:36.23 | |||||
11 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 45.63 | 1:36.65 | |||||
12 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 46.81 | 1:37.12 | |||||
13 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 47.84 | 1:37.28 | |||||
14 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 46.71 | 1:37.46 | |||||
15 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 48.68 | 1:37.52 | |||||
16 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 49.57 | 1:40.37 | |||||
17 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 51.31 | 1:42.67 | |||||
18 | Emmy Nilsson | 2003 | Hedemora Simsällskap | 57.19 | 1:54.57 | |||||
- | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elsa Zachrisson | 2003 | Fagersta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 35.45 | 1:13.33 | |||||
2 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.17 | 1:13.96 | |||||
3 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.22 | 1:16.32 | |||||
4 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.32 | 1:17.94 | |||||
5 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.62 | 1:23.50 | |||||
6 | Elsa Söderberg | 2002 | Österby Simsällskap | 44.21 | 1:29.90 | |||||
7 | Maja Ehlin | 2002 | Köpings Simsällskap | 44.30 | 1:30.60 | |||||
8 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 45.51 | 1:35.10 | |||||
9 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.39 | 1:45.41 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 33.34 | 1:09.17 | |||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 38.78 | 1:17.34 | |||||
3 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 41.25 | 1:27.86 | |||||
4 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 46.37 | 1:38.81 | |||||
- | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.02 | Utskriftsdatum | 09 april 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 14:57 |