Resultat för Bockstensdoppet 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
pass5
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 03 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | Varbergs Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 01 juli 2016 |
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Team Lane 6 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 43.65 | 1:32.08 | |||||
2 | Julia Abi Aoun | 2005 | Beirut | 44.40 | 1:38.38 | |||||
3 | Madelen Antonsen | 2005 | Speed, Spkl | 45.87 | 1:40.77 | |||||
4 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 45.92 | 1:40.80 | |||||
5 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 52.62 | 1:47.63 | |||||
6 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 47.58 | 1:47.68 | |||||
7 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 52.71 | 1:49.31 | |||||
8 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 48.05 | 1:50.97 | |||||
9 | Veronica Kannan | 2005 | Speed, Spkl | 50.92 | 1:55.71 | |||||
10 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 55.90 | 2:10.67 | |||||
- | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Team Lane 6 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.66 | 1:19.39 | |||||
2 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.76 | 1:20.32 | |||||
3 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 36.93 | 1:20.95 | |||||
4 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 36.80 | 1:21.78 | |||||
5 | Emilia Hedman | 2003 | Simklubben Laxen | 36.88 | 1:21.82 | |||||
6 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.05 | 1:22.21 | |||||
7 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.79 | 1:24.40 | |||||
8 | Uma Park Bhasin | 2004 | Oslo Idrettslag | 37.73 | 1:25.08 | |||||
9 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 39.09 | 1:25.86 | |||||
10 | Wilhemina Knutsen | 2004 | Speed, Spkl | 39.88 | 1:26.62 | |||||
11 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.11 | 1:27.01 | |||||
12 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 40.33 | 1:28.27 | |||||
13 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.18 | 1:30.34 | |||||
14 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 42.93 | 1:30.87 | |||||
15 | Ebba Bylund | 2003 | Varberg Sim | 41.07 | 1:32.96 | |||||
16 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 44.58 | 1:34.14 | |||||
17 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.96 | 1:35.64 | |||||
18 | Stella Verner | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 43.46 | 1:36.09 | |||||
19 | Eva Isabel Erbe | 2004 | Speed, Spkl | 42.68 | 1:36.15 | |||||
20 | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | 45.08 | 1:37.45 | |||||
21 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 44.19 | 1:38.95 | |||||
22 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 42.83 | 1:39.08 | |||||
23 | Sara Wang-Henrichsen | 2003 | Speed, Spkl | 45.16 | 1:40.68 | |||||
24 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 50.83 | 1:43.64 | |||||
25 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 46.31 | 1:45.52 | |||||
26 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | 49.29 | 1:46.85 | |||||
27 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 45.57 | 1:46.99 | |||||
28 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 46.61 | 1:49.31 | |||||
29 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 47.66 | 1:52.18 | |||||
30 | Varnija Kannan | 2003 | Speed, Spkl | 48.92 | 1:54.40 | |||||
31 | Alma Elise Hildrum | 2004 | Speed, Spkl | 50.87 | 1:56.41 | |||||
- | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | DNF | ||||||
- | Daniella Abboud | 2004 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Team Lane 6 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aleksandra Liveröd | 2002 | Sandefjord Svømmeklubb | 32.78 | 1:08.80 | |||||
2 | Helene Samuelsen | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 34.59 | 1:11.61 | |||||
3 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 34.67 | 1:15.38 | |||||
4 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 35.70 | 1:16.14 | |||||
5 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.54 | 1:17.42 | |||||
6 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 35.12 | 1:17.55 | |||||
7 | Victoria Johansen | 2001 | Oslo Idrettslag | 34.11 | 1:18.46 | |||||
8 | Sanne Berggren | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 35.71 | 1:18.86 | |||||
9 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.11 | 1:19.01 | |||||
10 | Kristine Johnsson | 2001 | Poseidon | 35.54 | 1:19.28 | |||||
11 | Signe Kåberg | 2002 | Simklubben S 02 | 37.29 | 1:19.39 | |||||
12 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.29 | 1:19.64 | |||||
13 | Kaja Godaker Furre | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 36.34 | 1:19.95 | |||||
14 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 36.78 | 1:20.32 | |||||
15 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.60 | 1:21.16 | |||||
16 | Hanna Nordahl Bakkland | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 36.61 | 1:21.26 | |||||
17 | Nora Mo | 2002 | Oslo Idrettslag | 38.08 | 1:21.48 | |||||
18 | Linnea Wall | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.95 | 1:21.54 | |||||
19 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.36 | 1:22.04 | |||||
20 | Emilie Paus | 2002 | Oslo Idrettslag | 36.72 | 1:22.55 | |||||
21 | Therese Baltzarsson | 2001 | SK Stimmet | 36.07 | 1:23.13 | |||||
22 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 36.67 | 1:25.02 | |||||
23 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 39.18 | 1:27.59 | |||||
24 | Isabella Granås Mcneish | 2001 | Ås IL | 40.57 | 1:29.30 | |||||
25 | Isabella Tudt | 2002 | Varberg Sim | 41.84 | 1:30.33 | |||||
26 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 41.58 | 1:30.76 | |||||
27 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 41.66 | 1:31.93 | |||||
28 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 44.66 | 1:37.93 | |||||
29 | Josefine Lyngemark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 44.49 | 1:42.44 | |||||
- | Iben Hovland Markussen | 2002 | Oslo Idrettslag | DNS | ||||||
- | Moa Martinsson | 2002 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Team Lane 6 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 32.60 | 1:09.50 | |||||
2 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 32.36 | 1:11.64 | |||||
3 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Sydsim | 33.22 | 1:12.27 | |||||
4 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.77 | 1:12.62 | |||||
5 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.97 | 1:14.90 | |||||
6 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.43 | 1:15.40 | |||||
7 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 35.56 | 1:18.89 | |||||
8 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.30 | 1:19.39 | |||||
9 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 36.89 | 1:21.29 | |||||
10 | Kim Asseily | 1998 | Beirut | 34.89 | 1:22.33 | |||||
11 | Ellen Nilsson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 40.92 | 1:27.14 | |||||
12 | Ellen Lindholm | 1999 | Älmhults Simsällskap | 41.49 | 1:30.51 | |||||
13 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 40.43 | 1:32.33 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 03 juli 2016 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 09:38 |