2020-10-24   07:53:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Bockstensdoppet 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

pass1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Bockstensdoppet    Utskriftsdatum  01 juli 2016   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  11:59   
  Arrangör  Varbergs Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2016         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: Klassisk Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    37.78  1:21.04  2:04.53    2:44.46   
Julia Abi Aoun  2005  Beirut    38.87  1:22.94  2:09.44    2:52.17   
Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    38.52  1:22.43  2:10.10    2:54.14   
Agnes Holmblad  2006  Göteborg Sim    38.44  1:24.06  2:10.90    2:54.90   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg    38.41  1:25.31  2:13.41    2:57.33   
Madelen Antonsen  2005  Speed, Spkl    39.62  1:25.19  2:13.83    2:58.20   
Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    41.55  1:27.65  2:15.36    2:58.77   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg    42.08  1:29.74  2:18.07    2:59.30   
Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    40.88  1:28.29  2:19.48    3:02.57   
10  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    40.29  1:27.64  2:17.48    3:03.92   
11  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    40.56  1:27.68  2:16.96    3:05.30   
12  Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim    42.00  1:32.20  2:22.98    3:07.24   
13  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    43.56  1:33.25  2:23.43    3:09.13   
14  Veronica Kannan  2005  Speed, Spkl    42.45  1:31.68  2:23.72    3:11.06   
15  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim    43.23  1:32.17  2:25.21    3:12.10   
16  Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    40.71  1:33.79  2:29.60    3:14.67   
17  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    42.56  1:33.38  2:27.15    3:15.01   
18  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    41.97  1:33.16  2:27.20    3:15.79   
19  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    42.64  1:34.15  2:33.73    3:28.59   
20  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    45.75  1:40.05  2:40.50    3:37.20   
21  Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    45.30  1:42.19  2:44.32    3:39.47   
22  Josee Cortas  2005  Beirut    46.48  1:42.41  2:43.89    3:42.61   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Klassisk Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    34.03  1:10.97  1:50.40    2:27.89   
Madeleine Wold  2003  Speed, Spkl    34.97  1:13.67  1:51.80    2:28.05   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    34.65  1:12.49  1:51.56    2:28.16   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    33.72  1:10.73  1:50.18    2:28.95   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    34.80  1:13.27  1:52.48    2:30.34   
Wilhemina Knutsen  2004  Speed, Spkl    35.19  1:13.84  1:53.92    2:32.32   
Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    35.13  1:13.10  1:53.80    2:32.83   
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    35.58  1:14.64  1:55.29    2:33.80   
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    33.71  1:11.94  1:54.88    2:34.34   
10  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    35.11  1:14.67  1:55.35    2:35.11   
11  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    36.45  1:15.25  1:55.80    2:35.17   
12  Silje Katrinerine Wadell  2003  Sandefjord Svømmeklubb    36.23  1:16.30  1:58.60    2:37.31   
13  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    35.83  1:15.65  1:57.37    2:38.01   
14  Eva Isabel Erbe  2004  Speed, Spkl    35.17  1:16.81  1:59.47    2:38.84   
15  Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    36.52  1:18.04  2:00.89    2:39.66   
16  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    36.46  1:16.62  1:59.12    2:39.92   
17  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap    35.82  1:18.88  2:01.72    2:41.04   
18  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    34.57  1:15.00  2:00.03    2:41.21   
19  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    36.34  1:16.55  1:59.06    2:41.23   
20  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    37.84  1:19.45  2:01.65    2:42.02   
21  Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen    35.39  1:16.60  2:00.34    2:42.37   
22  Naomi Tesfai  2003  Järfälla Simsällskap    35.82  1:16.85  2:00.50    2:42.65   
23  Kristina I Karlsen  2004  Speed, Spkl    37.60  1:18.99  2:02.34    2:43.06   
24  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    37.49  1:18.80  2:02.73    2:43.12   
25  Stella Warborn  2003  Varberg Sim    37.54  1:19.27  2:02.62    2:43.51   
26  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    36.02  1:19.00  2:02.99    2:43.97   
27  Sara Wang-Henrichsen  2003  Speed, Spkl    37.29  1:19.13  2:03.26    2:44.49   
28  Ebba de Besche  2003  Järfälla Simsällskap    38.73  1:21.11  2:05.10    2:46.54   
29  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    38.44  1:21.34  2:04.00    2:46.86   
30  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    37.19  1:20.39  2:04.66    2:47.01   
31  Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    39.23  1:22.80  2:07.41    2:49.30   
32  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim    36.53  1:19.87  2:05.80    2:49.50   
33  Tilda Hilbert  2004  Göteborg Sim    37.40  1:21.40  2:08.05    2:49.73   
34  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    38.09  1:21.44  2:06.47    2:50.86   
34  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    39.43  1:22.09  2:08.05    2:50.86   
36  Alma Elise Hildrum  2004  Speed, Spkl    38.65  1:22.49  2:08.42    2:51.83   
37  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap    38.61  1:23.00  2:09.11    2:52.37   
38  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    37.75  1:23.38  2:09.84    2:52.38   
39  Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen    38.91  1:23.47  2:10.19    2:53.10   
40  Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb    37.81  1:20.84  2:08.20    2:53.15   
41  Ebba Bylund  2003  Varberg Sim    40.36  1:25.70  2:12.76    2:56.98   
42  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    40.37  1:25.95  2:13.66    2:57.12   
43  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    41.03  1:27.29  2:14.28    2:57.82   
44  Isabelle Homsi  2003  Beirut    37.89  1:23.76  2:14.61    3:00.92   
45  Rita Dauod  2004  Beirut    38.39  1:24.58  2:14.65    3:02.35   
46  Stella Bauer Levy  2004  Göteborg Sim    39.29  1:26.15  2:15.60    3:02.40   
47  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb    41.15  1:28.07  2:17.45    3:04.69   
48  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb    38.73  1:26.54  2:16.99    3:05.75   
49  Meja Hansson  2003  Emmaboda Simsällskap    42.71  1:31.41  2:22.26    3:07.52   
50  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    44.01  1:33.96  2:22.83    3:08.29   
51  Jessika Westberg  2003  Järfälla Simsällskap    42.32  1:31.33  2:21.53    3:09.82   
52  Marilou Massaad  2003  Beirut    40.49  1:29.73  2:22.70    3:11.12   
53  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    42.40  1:32.00  2:23.39    3:12.35   
54  Emma Söderberg  2004  Järfälla Simsällskap    42.30  1:33.03  2:25.36    3:12.43   
55  Linnea Engström  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap    43.72  1:31.72  2:25.31    3:13.17   
56  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    42.80  1:32.46  2:26.58    3:15.95   
57  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    44.21  1:32.37  2:27.53    3:16.39   
58  Izabelle Andersson  2004  Varberg Sim    43.04  1:34.08  2:28.84    3:19.49   
59  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim    44.53  1:38.88  2:32.52    3:22.33   
60  Annielle Strandh  2003  Simklubben Laxen    45.76  1:41.15  2:37.68    3:29.00   
61  Maria Balslev  2004  Varberg Sim    46.26  1:41.93  2:39.22    3:29.42   
62  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    45.40  1:40.73  2:37.59    3:29.81   
63  Linnea Ahlstrand  2004  Göteborg Sim    45.87  1:41.47  2:38.44    3:30.21   
64  Nadja Båth  2004  Varberg Sim    46.71  1:42.81  2:44.02    3:40.16   
Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            DNS   
Andrea Wollentz  2004  Simklubben Laxen            DNS   
Fatima Hamdar  2004  Göteborg Sim            DNS   
Saga Eriksson  2003  Simklubben Laxen            DNS   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Varnija Kannan  2003  Speed, Spkl            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Klassisk Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Helene Samuelsen  2001  Sandefjord Svømmeklubb    33.48  1:09.70  1:46.16    2:21.04   
Kristine Johnsson  2001  Poseidon    33.20  1:08.97  1:46.16    2:22.01   
Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    32.41  1:08.18  1:46.02    2:23.23   
Aleksandra Liveröd  2002  Sandefjord Svømmeklubb    33.07  1:09.25  1:46.99    2:23.64   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    33.23  1:09.57  1:47.39    2:24.08   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    33.44  1:09.83  1:47.40    2:24.31   
Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    31.64  1:07.29  1:46.05    2:24.90   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    33.73  1:10.42  1:48.87    2:26.47   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    33.70  1:10.91  1:49.04    2:26.75   
10  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    33.94  1:10.81  1:49.55    2:26.96   
11  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    33.84  1:10.23  1:49.50    2:27.10   
12  Sanne Berggren  2001  Sandefjord Svømmeklubb    34.19  1:11.79  1:50.75    2:27.67   
13  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    32.95  1:10.11  1:49.95    2:29.86   
14  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    34.54  1:13.26  1:52.49    2:30.65   
14  Maja Baugeröd  2001  Sandefjord Svømmeklubb    34.16  1:14.27  1:53.69    2:30.65   
16  Pia Haavik  2001  Sandefjord Svømmeklubb    34.38  1:12.52  1:51.70    2:31.09   
17  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    33.80  1:12.52  1:52.98    2:32.04   
17  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    35.56  1:13.96  1:54.47    2:32.04   
19  Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund    34.26  1:13.01  1:54.26    2:33.08   
20  Kaja Godaker Furre  2001  Sandefjord Svømmeklubb    37.14  1:17.02  1:56.14    2:33.93   
21  Kristin Venstad  2001  Sandefjord Svømmeklubb    34.81  1:14.09  1:55.24    2:34.40   
22  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    34.60  1:13.54  1:55.19    2:34.51   
23  Walda Jonsson  2001  Eskilstuna Simklubb    35.61  1:14.52  1:55.53    2:34.60   
24  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    34.21  1:13.01  1:53.79    2:35.19   
25  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    35.34  1:16.15  1:57.11    2:37.56   
26  Hanna Nordahl Bakkland  2001  Sandefjord Svømmeklubb    35.77  1:15.80  1:58.65    2:39.49   
27  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    35.84  1:15.74  1:58.51    2:39.57   
28  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    37.44  1:18.11  2:00.04    2:40.41   
29  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    38.18  1:19.84  2:01.63    2:41.51   
30  Megane Consil  2001  Göteborg Sim    36.33  1:17.71  2:01.35    2:42.46   
31  Felicia Rundström  2002  Göteborg Sim    37.05  1:17.73  2:01.26    2:43.48   
32  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim    36.24  1:17.04  2:01.62    2:44.77   
33  Astrid Elmberg  2002  Kristianstads SLS    36.40  1:18.60  2:02.53    2:44.95   
34  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    38.16  1:20.05  2:04.09    2:45.53   
35  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    36.18  1:17.67  2:02.27    2:45.95   
36  Frida Skåring  2002  Göteborg Sim    36.86  1:20.32  2:04.77    2:47.46   
37  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    37.69  1:21.53  2:08.05    2:53.22   
38  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    38.73  1:27.92  2:20.82    3:10.75   
Isabella Tudt  2002  Varberg Sim            DSQ   
Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Klassisk Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen    32.28  1:08.11  1:44.36    2:19.31   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    32.05  1:06.84  1:43.67    2:19.65   
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    33.21  1:08.78  1:45.04    2:19.84   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    32.21  1:07.74  1:44.21    2:20.21   
Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS    33.54  1:08.73  1:45.40    2:20.29   
Vilde Godaker Furre  1998  Sandefjord Svømmeklubb    33.68  1:09.25  1:45.27    2:21.17   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    31.48  1:06.52  1:44.56    2:23.10   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    32.81  1:09.01  1:46.54    2:23.45   
Josefine Bengtsson  2000  Kristianstads SLS    33.73  1:09.99  1:48.24    2:26.11   
10  Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap    33.01  1:09.14  1:48.64    2:27.14   
11  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    33.22  1:10.91  1:49.92    2:29.13   
12  Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    33.16  1:10.37  1:50.44    2:30.28   
13  Kim Asseily  1998  Beirut    33.07  1:09.88  1:51.93    2:34.29   
14  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    35.88  1:15.33  1:56.26    2:35.92   
15  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    35.83  1:15.59  1:57.65    2:37.88   
16  Andrea Sørensen  2000  Poseidon    36.59  1:17.83  1:59.83    2:40.27   
17  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    35.24  1:15.79  1:59.98    2:42.68   
18  Linnéa Ahlmark  2000  S77 Stenungsund    39.03  1:22.84  2:10.54    2:55.86   
19  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    40.31  1:25.07  2:14.37    3:03.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner