2020-08-07   02:57:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Bockstensdoppet 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

pass1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Bockstensdoppet    Utskriftsdatum  01 juli 2016   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  10:49   
  Arrangör  Varbergs Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2016         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: Klassisk Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Noah Jacobsen  2005  Speed, Spkl    36.63  1:16.40  1:58.13    2:37.85   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    35.77  1:15.83  1:57.87    2:37.92   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim    37.94  1:20.03  2:05.16    2:49.72   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    40.93  1:24.75  2:12.98    2:56.26   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    39.20  1:25.74  2:14.19    2:59.33   
Herman Røed  2005  Speed, Spkl    39.28  1:26.30  2:13.47    2:59.94   
Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim    39.71  1:26.07  2:14.45    3:00.28   
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap    40.59  1:27.94  2:18.56    3:03.73   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim    44.96  1:37.08  2:31.77    3:23.31   
10  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    50.57  1:50.28  2:59.16    4:01.66   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Klassisk Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    31.15  1:06.57  1:42.91    2:17.41   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    33.34  1:09.81  1:48.75    2:27.37   
Julian Rennesund  2004  Poseidon    34.53  1:12.10  1:51.22    2:29.23   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    34.43  1:11.49  1:52.33    2:30.36   
Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    34.79  1:12.88  1:52.70    2:31.05   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    34.36  1:13.80  1:56.62    2:31.73   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    34.36  1:14.02  1:54.04    2:33.13   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    33.91  1:12.82  1:54.52    2:34.17   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    35.04  1:14.44  1:55.07    2:35.19   
10  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    33.69  1:12.70  1:54.32    2:35.38   
11  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    34.43  1:14.19  1:56.78    2:40.47   
12  Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    35.34  1:15.41  1:58.76    2:40.63   
13  Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    35.24  1:15.71  1:59.03    2:40.75   
14  Andreas Imislund Aamodt  2003  Poseidon    36.65  1:19.10  2:02.51    2:41.10   
15  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    37.84  1:18.76  2:01.74    2:41.83   
16  Evert Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    37.26  1:17.77  2:00.41    2:42.16   
17  Stig Greiner  2003  Ängelholms Simsällskap    38.19  1:20.78  2:03.75    2:42.26   
18  Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    37.58  1:19.87  2:03.00    2:45.46   
19  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    37.21  1:20.31  2:05.89    2:48.30   
20  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Järfälla Simsällskap    37.34  1:21.43  2:06.08    2:48.64   
21  Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap    39.90  1:23.51  2:09.79    2:50.70   
22  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    37.78  1:20.57  2:07.36    2:50.80   
23  Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    40.36  1:24.80  2:10.66    2:53.42   
24  Nils Gröndahl  2004  Simklubben Laxen    38.19  1:22.68  2:10.82    2:55.89   
25  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim    39.07  1:24.81  2:13.36    2:57.85   
26  Andreas Johnsson  2003  Poseidon    40.85  1:27.07  2:15.09    2:59.70   
27  Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    40.13  1:27.56  2:18.38    3:03.47   
28  Jörgen Berggren  2003  Sandefjord Svømmeklubb    42.96  1:31.62  2:20.76    3:04.89   
29  Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap    43.09  1:32.46  2:21.10    3:06.07   
30  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    45.23  1:39.66  2:37.38    3:29.91   
31  Michael Aprath  2004  Beirut    47.70  1:44.77  2:44.32    3:35.28   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Klassisk Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    31.67  1:04.73  1:41.60    2:17.06   
Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    31.04  1:06.08  1:43.24    2:17.24   
Lucas Rennesund  2002  Poseidon    32.02  1:07.45  1:44.57    2:19.17   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    31.20  1:05.87  1:42.88    2:19.57   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    31.95  1:07.36  1:44.00    2:19.57   
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb    32.32  1:09.13  1:48.41    2:26.44   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Simklubben Elfsborg    33.49  1:11.39  1:51.07    2:28.53   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    33.78  1:11.45  1:51.14    2:28.75   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    33.67  1:11.70  1:51.47    2:29.75   
10  Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen    33.79  1:12.35  1:52.96    2:31.73   
11  Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    34.03  1:13.23  1:54.54    2:31.75   
12  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    33.30  1:13.13  1:54.17    2:34.06   
13  Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    33.35  1:12.10  1:54.10    2:36.40   
14  Oskar Ingemann Löken  2002  Sandefjord Svømmeklubb    36.44  1:15.32  1:57.39    2:36.97   
15  Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen    33.42  1:13.08  1:56.56    2:39.00   
16  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim    36.36  1:17.36  1:59.97    2:39.80   
17  Marcus Bjering  2002  Simklubben Laxen    35.94  1:17.15  2:01.06    2:41.17   
18  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    37.80  1:20.30  2:04.21    2:45.25   
19  Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    37.08  1:20.65  2:04.72    2:46.58   
20  Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    35.89  1:19.28  2:05.33    2:48.42   
21  Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap    37.50  1:21.28  2:07.06    2:50.82   
22  Abisanth Rajamohan  2001  Speed, Spkl    39.46  1:23.92  2:10.44    2:55.14   
23  Farid Makdisi  2002  Beirut    49.41  1:44.93  2:41.83    3:35.31   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Klassisk Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    30.47  1:04.64  1:40.52    2:13.17   
Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund    31.01  1:05.12  1:41.10    2:13.67   
Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    31.22  1:05.08  1:41.46    2:15.74   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    31.36  1:06.96  1:44.48    2:20.77   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    32.51  1:08.20  1:46.16    2:22.40   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    30.92  1:07.30  1:45.83    2:22.95   
Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    31.42  1:08.72  1:47.31    2:26.89   
Erik Ahlstrand  1999  Göteborg Sim    32.41  1:08.90  1:48.81    2:27.34   
David van Den Haute  2000  Beirut    33.60  1:13.57  1:59.27    2:45.73   
10  Wadih Madi  2000  Beirut    34.37  1:16.28  2:02.14    2:47.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  10:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner