Results for Bockstensdoppet 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Bockstensdoppet |
|
Utskriftsdatum |
01 juli 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
10:49 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juli 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Klassisk Sport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noah Jacobsen |
2005 |
Speed, Spkl |
|
36.63 |
1:16.40 |
1:58.13 |
|
2:37.85 |
|
2 |
Arvid Kvorning |
2005 |
Varberg Sim |
|
35.77 |
1:15.83 |
1:57.87 |
|
2:37.92 |
|
3 |
Julius Andersson |
2005 |
Varberg Sim |
|
37.94 |
1:20.03 |
2:05.16 |
|
2:49.72 |
|
4 |
Emil Wannem |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
40.93 |
1:24.75 |
2:12.98 |
|
2:56.26 |
|
5 |
Tim Nageus |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
39.20 |
1:25.74 |
2:14.19 |
|
2:59.33 |
|
6 |
Herman Røed |
2005 |
Speed, Spkl |
|
39.28 |
1:26.30 |
2:13.47 |
|
2:59.94 |
|
7 |
Alvin Åkesson |
2005 |
Varberg Sim |
|
39.71 |
1:26.07 |
2:14.45 |
|
3:00.28 |
|
8 |
Jakob Tidén |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
40.59 |
1:27.94 |
2:18.56 |
|
3:03.73 |
|
9 |
Victor Josarp |
2006 |
Varberg Sim |
|
44.96 |
1:37.08 |
2:31.77 |
|
3:23.31 |
|
10 |
Anton Ymén |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
50.57 |
1:50.28 |
2:59.16 |
|
4:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Klassisk Sport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Hanson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.15 |
1:06.57 |
1:42.91 |
|
2:17.41 |
|
2 |
Jonathan Nilsson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
33.34 |
1:09.81 |
1:48.75 |
|
2:27.37 |
|
3 |
Julian Rennesund |
2004 |
Poseidon |
|
34.53 |
1:12.10 |
1:51.22 |
|
2:29.23 |
|
4 |
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.43 |
1:11.49 |
1:52.33 |
|
2:30.36 |
|
5 |
Sid Lundgren |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.79 |
1:12.88 |
1:52.70 |
|
2:31.05 |
|
6 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
34.36 |
1:13.80 |
1:56.62 |
|
2:31.73 |
|
7 |
Gustaf Stokholm |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.36 |
1:14.02 |
1:54.04 |
|
2:33.13 |
|
8 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
33.91 |
1:12.82 |
1:54.52 |
|
2:34.17 |
|
9 |
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
35.04 |
1:14.44 |
1:55.07 |
|
2:35.19 |
|
10 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.69 |
1:12.70 |
1:54.32 |
|
2:35.38 |
|
11 |
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.43 |
1:14.19 |
1:56.78 |
|
2:40.47 |
|
12 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.34 |
1:15.41 |
1:58.76 |
|
2:40.63 |
|
13 |
Oskar Strandqvist |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
35.24 |
1:15.71 |
1:59.03 |
|
2:40.75 |
|
14 |
Andreas Imislund Aamodt |
2003 |
Poseidon |
|
36.65 |
1:19.10 |
2:02.51 |
|
2:41.10 |
|
15 |
Herman Modig |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
37.84 |
1:18.76 |
2:01.74 |
|
2:41.83 |
|
16 |
Evert Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.26 |
1:17.77 |
2:00.41 |
|
2:42.16 |
|
17 |
Stig Greiner |
2003 |
Ängelholms Simsällskap |
|
38.19 |
1:20.78 |
2:03.75 |
|
2:42.26 |
|
18 |
Loke Egnell |
2003 |
Göteborg Sim |
|
37.58 |
1:19.87 |
2:03.00 |
|
2:45.46 |
|
19 |
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.21 |
1:20.31 |
2:05.89 |
|
2:48.30 |
|
20 |
Pontus Gunnarsson Jonsson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.34 |
1:21.43 |
2:06.08 |
|
2:48.64 |
|
21 |
Hampus Ståhl |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
39.90 |
1:23.51 |
2:09.79 |
|
2:50.70 |
|
22 |
Edvin Heikinniemi |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.78 |
1:20.57 |
2:07.36 |
|
2:50.80 |
|
23 |
Oscar Bjering |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
40.36 |
1:24.80 |
2:10.66 |
|
2:53.42 |
|
24 |
Nils Gröndahl |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
38.19 |
1:22.68 |
2:10.82 |
|
2:55.89 |
|
25 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
39.07 |
1:24.81 |
2:13.36 |
|
2:57.85 |
|
26 |
Andreas Johnsson |
2003 |
Poseidon |
|
40.85 |
1:27.07 |
2:15.09 |
|
2:59.70 |
|
27 |
Love Mellegård Fastén |
2003 |
Göteborg Sim |
|
40.13 |
1:27.56 |
2:18.38 |
|
3:03.47 |
|
28 |
Jörgen Berggren |
2003 |
Sandefjord Svømmeklubb |
|
42.96 |
1:31.62 |
2:20.76 |
|
3:04.89 |
|
29 |
Karl Hansson |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
43.09 |
1:32.46 |
2:21.10 |
|
3:06.07 |
|
30 |
Filip Carlqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
45.23 |
1:39.66 |
2:37.38 |
|
3:29.91 |
|
31 |
Michael Aprath |
2004 |
Beirut |
|
47.70 |
1:44.77 |
2:44.32 |
|
3:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Klassisk Sport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.67 |
1:04.73 |
1:41.60 |
|
2:17.06 |
|
2 |
Erik Almvret |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.04 |
1:06.08 |
1:43.24 |
|
2:17.24 |
|
3 |
Lucas Rennesund |
2002 |
Poseidon |
|
32.02 |
1:07.45 |
1:44.57 |
|
2:19.17 |
|
4 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
31.20 |
1:05.87 |
1:42.88 |
|
2:19.57 |
|
4 |
Noa Carlenius |
2002 |
Varberg Sim |
|
31.95 |
1:07.36 |
1:44.00 |
|
2:19.57 |
|
6 |
Linus Pettersson |
2002 |
Svenljunga Simklubb |
|
32.32 |
1:09.13 |
1:48.41 |
|
2:26.44 |
|
7 |
Albin Eriksson-Hemberg |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
33.49 |
1:11.39 |
1:51.07 |
|
2:28.53 |
|
8 |
Oliver Pavkovic |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
33.78 |
1:11.45 |
1:51.14 |
|
2:28.75 |
|
9 |
Harry Petersson |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
33.67 |
1:11.70 |
1:51.47 |
|
2:29.75 |
|
10 |
Edward Björkman |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
33.79 |
1:12.35 |
1:52.96 |
|
2:31.73 |
|
11 |
Finn Gaudenz |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
34.03 |
1:13.23 |
1:54.54 |
|
2:31.75 |
|
12 |
Markus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
33.30 |
1:13.13 |
1:54.17 |
|
2:34.06 |
|
13 |
Elias Gustavsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
33.35 |
1:12.10 |
1:54.10 |
|
2:36.40 |
|
14 |
Oskar Ingemann Löken |
2002 |
Sandefjord Svømmeklubb |
|
36.44 |
1:15.32 |
1:57.39 |
|
2:36.97 |
|
15 |
Oliver Torbjörnsson |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
33.42 |
1:13.08 |
1:56.56 |
|
2:39.00 |
|
16 |
Pelle Huldén |
2002 |
Varberg Sim |
|
36.36 |
1:17.36 |
1:59.97 |
|
2:39.80 |
|
17 |
Marcus Bjering |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
35.94 |
1:17.15 |
2:01.06 |
|
2:41.17 |
|
18 |
Viking Josefson |
2002 |
Varberg Sim |
|
37.80 |
1:20.30 |
2:04.21 |
|
2:45.25 |
|
19 |
Axel Thelin |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
37.08 |
1:20.65 |
2:04.72 |
|
2:46.58 |
|
20 |
Hannes Gustavsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
35.89 |
1:19.28 |
2:05.33 |
|
2:48.42 |
|
21 |
Isak Silow |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
37.50 |
1:21.28 |
2:07.06 |
|
2:50.82 |
|
22 |
Abisanth Rajamohan |
2001 |
Speed, Spkl |
|
39.46 |
1:23.92 |
2:10.44 |
|
2:55.14 |
|
23 |
Farid Makdisi |
2002 |
Beirut |
|
49.41 |
1:44.93 |
2:41.83 |
|
3:35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Klassisk Sport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mattias Andersson |
1996 |
Ängelholms Simsällskap |
|
30.47 |
1:04.64 |
1:40.52 |
|
2:13.17 |
|
2 |
Jacob Alexandersson |
1995 |
S77 Stenungsund |
|
31.01 |
1:05.12 |
1:41.10 |
|
2:13.67 |
|
3 |
Hjalmar Löfvenborg |
1999 |
Varberg Sim |
|
31.22 |
1:05.08 |
1:41.46 |
|
2:15.74 |
|
4 |
Zacharias Olausson |
2000 |
Varberg Sim |
|
31.36 |
1:06.96 |
1:44.48 |
|
2:20.77 |
|
5 |
Joel Johnsson |
2000 |
Kristianstads SLS |
|
32.51 |
1:08.20 |
1:46.16 |
|
2:22.40 |
|
6 |
Anton Waller-Kaustinen |
2000 |
Borlänge Simsällskap |
|
30.92 |
1:07.30 |
1:45.83 |
|
2:22.95 |
|
7 |
Adam Fröjdfeldt |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.42 |
1:08.72 |
1:47.31 |
|
2:26.89 |
|
8 |
Erik Ahlstrand |
1999 |
Göteborg Sim |
|
32.41 |
1:08.90 |
1:48.81 |
|
2:27.34 |
|
9 |
David van Den Haute |
2000 |
Beirut |
|
33.60 |
1:13.57 |
1:59.27 |
|
2:45.73 |
|
10 |
Wadih Madi |
2000 |
Beirut |
|
34.37 |
1:16.28 |
2:02.14 |
|
2:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
01 juli 2016 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
10:49 |
|