Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (50 m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:30 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
513 |
30.71 |
|
|
|
1:04.87 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
513 |
31.42 |
|
|
|
1:04.87 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Laine |
2002 |
|
486 |
31.72 |
|
|
|
1:06.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Leppänen |
2002 |
|
450 |
32.91 |
|
|
|
1:07.75 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kalle Mäkinen |
2002 |
|
450 |
32.45 |
|
|
|
1:07.77 |
|
|
Vanders |
1:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
448 |
32.69 |
|
|
|
1:07.84 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
422 |
33.10 |
|
|
|
1:09.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Efim Romanov |
2002 |
|
419 |
33.19 |
|
|
|
1:09.38 |
|
|
TaTu Tampere |
1:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskar Voiko |
2002 |
|
413 |
33.83 |
|
|
|
1:09.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
409 |
34.22 |
|
|
|
1:09.95 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
401 |
33.51 |
|
|
|
1:10.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
397 |
33.74 |
|
|
|
1:10.65 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Axel Olander |
2002 |
|
393 |
34.62 |
|
|
|
1:10.85 |
|
|
Nokian Pyry |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
388 |
34.07 |
|
|
|
1:11.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
388 |
34.70 |
|
|
|
1:11.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
366 |
34.90 |
|
|
|
1:12.56 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Veikka Saren |
2002 |
|
366 |
35.59 |
|
|
|
1:12.59 |
|
|
Someron Esa |
1:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mikael Virtanen |
2002 |
|
363 |
35.66 |
|
|
|
1:12.78 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Joona Forsell |
2002 |
|
355 |
34.38 |
|
|
|
1:13.33 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kasper Tolonen |
2002 |
|
352 |
35.58 |
|
|
|
1:13.55 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Roope Tsutsunen |
2002 |
|
345 |
36.25 |
|
|
|
1:13.99 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
340 |
35.21 |
|
|
|
1:14.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Elias Kukkonen |
2002 |
|
334 |
36.05 |
|
|
|
1:14.84 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Akseli Kontiainen |
2002 |
|
330 |
36.08 |
|
|
|
1:15.11 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Lauri Uosukainen |
2002 |
|
323 |
35.96 |
|
|
|
1:15.64 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
|
|
Laji 6, 100m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
610 |
30.17 |
|
|
|
1:01.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
531 |
30.95 |
|
|
|
1:04.14 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teemu Lehtonen |
2000 |
|
529 |
30.28 |
|
|
|
1:04.22 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topias Nygård |
2000 |
|
525 |
30.85 |
|
|
|
1:04.36 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antti Hakkarainen |
2000 |
|
518 |
31.11 |
|
|
|
1:04.65 |
|
|
TaTu Tampere |
1:03.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
507 |
31.15 |
|
|
|
1:05.11 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alec Baker |
2000 |
|
492 |
32.01 |
|
|
|
1:05.78 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
488 |
31.57 |
|
|
|
1:05.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
488 |
31.93 |
|
|
|
1:05.97 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
477 |
31.79 |
|
|
|
1:06.43 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
470 |
31.88 |
|
|
|
1:06.77 |
|
|
TaTu Tampere |
1:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Onni Punkka |
2000 |
|
458 |
32.59 |
|
|
|
1:07.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Leevi Luhtanen |
2000 |
|
430 |
33.35 |
|
|
|
1:08.81 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jere Kekola |
2000 |
|
429 |
33.30 |
|
|
|
1:08.85 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
428 |
33.50 |
|
|
|
1:08.89 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Teemu Viitanen |
2000 |
|
415 |
33.13 |
|
|
|
1:09.61 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Roope Aro |
2000 |
|
407 |
33.62 |
|
|
|
1:10.08 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Olli Aflecht |
2000 |
|
397 |
34.22 |
|
|
|
1:10.64 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Georgy Babenov |
2000 |
|
383 |
33.75 |
|
|
|
1:11.50 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:30 |
|