Results for Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit
Below are all results from the competition shown by session.
Lauantai-ilta
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:03 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tommi Väyrynen | 1996 | 284 | 35.95 | 1:17.59 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Jesse Laukkanen | 1996 | 276 | 36.89 | 1:18.42 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 240 | 37.57 | 1:22.15 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 239 | 37.60 | 1:22.18 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Ville Hautamäki | 1996 | 181 | 40.93 | 1:30.27 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
6 | Petri Lampela | 1996 | 173 | 40.21 | 1:31.52 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 172 | 43.51 | 1:31.76 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Niko Blankenstein | 1996 | 157 | 45.10 | 1:34.62 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Samu Hanhela | 1996 | 127 | 45.70 | 1:41.45 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Jere Huovinen | 1996 | 117 | 47.75 | 1:44.47 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 354 | 34.50 | 1:12.12 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | 580 | 29.91 | 1:01.19 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Tuomas Järvelä | 1994 | 405 | 32.73 | 1:08.99 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Esa-Pekka Ahokas | 1994 | 358 | 33.12 | 1:11.90 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Santeri Teppola | 1994 | 308 | 34.19 | 1:15.56 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
5 | Erik Johansson | 1994 | 177 | 39.57 | 1:30.86 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
6 | Mikko Laurila | 1994 | 176 | 39.65 | 1:31.10 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 437 | 31.20 | 1:07.27 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Teemu Hartikainen | 1993 | 393 | 33.50 | 1:09.69 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Ismo Koivisto | 1993 | 387 | 32.43 | 1:10.04 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Teemu Peteri | 1993 | 315 | 33.44 | 1:14.96 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
5 | Valtteri Viitanen | 1993 | 307 | 34.15 | 1:15.63 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mattias Lindgren | 1990 | 481 | 30.28 | 1:05.14 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
2 | Mika Virsu | 1990 | 399 | 31.43 | 1:09.34 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Tuukka Korpela | 1990 | 378 | 31.39 | 1:10.56 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Juho Tuovinen | 1992 | 364 | 34.10 | 1:11.47 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Antti Kurki | 1992 | 351 | 32.97 | 1:12.33 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Arttu Alakulju | 1990 | 330 | 35.06 | 1:13.88 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |