Resultat för Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:14 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:17.00 2009-03-20 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | 231 | 48.43 | 1:40.67 | 2:46.19 | 3:31.71 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Miili Känsäkoski | 1999 | 210 | 51.75 | 1:53.50 | 2:51.31 | 3:38.60 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Erica Virkkula | 1999 | 170 | 59.95 | 2:01.56 | 3:04.70 | 3:54.71 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Inna Pajuluoma | 1999 | 160 | 52.07 | 1:51.66 | 3:05.02 | 3:59.39 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Reetta Karjalainen | 1999 | 150 | 56.02 | 1:58.30 | 3:09.11 | 4:04.78 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:17.00 2009-03-20 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Carita Heikkala | 1998 | 252 | 48.64 | 1:40.34 | 2:37.76 | 3:25.74 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Katariina Ruutala | 1998 | 221 | 51.92 | 1:47.07 | 2:51.38 | 3:34.86 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
3 | Jonna Laukkanen | 1998 | 219 | 53.16 | 1:47.71 | 2:47.37 | 3:35.74 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:17.00 2009-03-20 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Pulkkinen | 1997 | 349 | 38.64 | 1:25.47 | 2:20.07 | 3:04.59 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Katariina Konu | 1997 | 304 | 42.87 | 1:37.34 | 2:31.14 | 3:13.25 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Milla Lackman | 1997 | 280 | 41.93 | 1:35.39 | 2:31.06 | 3:18.64 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Jatta Bergman | 1997 | 216 | 50.57 | 1:52.09 | 2:47.36 | 3:36.67 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Reetta Pahkala | 1997 | 207 | 51.49 | 1:48.71 | 2:47.49 | 3:39.78 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Anne Immonen | 1997 | 146 | 59.76 | 2:12.44 | 3:16.79 | 4:06.68 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:17.00 2009-03-20 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ella Siika-Aho | 1996 | 384 | 39.63 | 1:26.65 | 2:17.33 | 2:58.81 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Ida Ijäs | 1996 | 383 | 43.12 | 1:30.25 | 2:20.26 | 2:59.04 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Katja Sneck | 1996 | 329 | 43.74 | 1:36.20 | 2:26.16 | 3:08.25 | |||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
4 | Roosa Still | 1996 | 324 | 40.91 | 1:30.50 | 2:27.96 | 3:09.28 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Elli Lukkarinen | 1996 | 318 | 44.15 | 1:34.52 | 2:29.92 | 3:10.50 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 308 | 43.20 | 1:35.99 | 2:31.38 | 3:12.43 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Iida-Mari Posio | 1996 | 270 | 44.75 | 1:38.33 | 2:37.67 | 3:21.02 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:17.00 2009-03-20 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 638 | 32.74 | 1:12.69 | 1:55.50 | 2:30.97 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Siiri-Liisa Rissanen | 1995 | 404 | 37.36 | 1:23.51 | 2:14.78 | 2:55.82 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
3 | Tuija Väyrynen | 1995 | 348 | 39.45 | 1:28.05 | 2:24.12 | 3:04.88 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Noora Rahko | 1995 | 335 | 40.48 | 1:28.00 | 2:24.76 | 3:07.24 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Heini Lappalainen | 1995 | 321 | 39.69 | 1:30.34 | 2:29.73 | 3:09.77 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Katariina Paavola | 1995 | 313 | 43.33 | 1:31.42 | 2:30.32 | 3:11.55 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
7 | Noora Kilponen | 1995 | 261 | 45.41 | 1:41.40 | 2:38.27 | 3:23.30 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Erika Kampman | 1995 | 246 | 3:27.32 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
9 | Katja Mikkonen | 1995 | 224 | 47.76 | 1:42.44 | 2:45.73 | 3:33.96 | |||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
- | Hannele Taskinen | 1995 | DSQ | |||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös) | ||||||||||
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:17.00 2009-03-20 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | 547 | 34.76 | 1:16.85 | 2:03.81 | 2:38.98 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Stephanie Johansson | 1994 | 522 | 33.85 | 1:18.49 | 2:04.62 | 2:41.49 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
3 | Saga Berntson | 1994 | 477 | 35.47 | 1:23.83 | 2:08.32 | 2:46.33 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
4 | Sofia Känsäkoski | 1994 | 448 | 35.67 | 1:21.66 | 2:12.09 | 2:49.88 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Riina Mäkikangas | 1994 | 443 | 35.06 | 1:20.03 | 2:13.50 | 2:50.54 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Henna Luttinen | 1994 | 416 | 39.44 | 1:24.73 | 2:16.98 | 2:54.14 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Rosa Vehanen | 1994 | 404 | 36.83 | 1:26.65 | 2:13.83 | 2:55.81 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Iris Huhtaniska | 1994 | 397 | 40.98 | 1:25.95 | 2:17.21 | 2:56.91 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Christina Bengtson | 1994 | 391 | 40.10 | 1:25.07 | 2:14.89 | 2:57.77 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
10 | Taru Kulmakka | 1994 | 377 | 41.61 | 1:28.67 | 2:20.27 | 3:00.02 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
11 | Susanna Nurmi | 1994 | 366 | 44.14 | 1:30.25 | 2:21.42 | 3:01.78 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
12 | Merja Miesmaa | 1994 | 355 | 3:03.63 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
13 | Hanna Kilpeläinen | 1994 | 328 | 43.15 | 1:30.83 | 2:28.13 | 3:08.54 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
14 | Miira Suomela | 1994 | 313 | 39.43 | 1:28.73 | 2:28.28 | 3:11.49 | |||
Cetus | ||||||||||
15 | Ida Saarinen | 1994 | 302 | 46.12 | 1:35.44 | 2:33.49 | 3:13.72 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Terhi Saarenpää | 1994 | 301 | 38.28 | 1:34.31 | 2:28.97 | 3:14.06 | |||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
- | Irene Paloposki | 1994 | DNF | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:17.00 2009-03-20 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Noora Laukkanen | 1993 | 741 | 30.87 | 1:09.59 | 1:50.59 | 2:23.65 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
2 | Linda Laihorinne | 1984 | 711 | 31.32 | 1:10.09 | 1:53.35 | 2:25.67 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Kristina Heikkinen | 1982 | 612 | 33.60 | 1:16.02 | 1:58.10 | 2:33.12 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Karoliina Kangas | 1993 | 580 | 34.98 | 1:16.57 | 2:01.38 | 2:35.86 | |||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
5 | Tiina Savola | 1986 | 570 | 32.37 | 1:15.94 | 2:03.39 | 2:36.79 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Jenni Luttinen | 1992 | 519 | 35.72 | 1:16.24 | 2:05.16 | 2:41.73 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Marica Nilsson | 1991 | 515 | 34.83 | 1:17.82 | 2:03.88 | 2:42.20 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
8 | Anni Louhimo | 1992 | 500 | 33.99 | 1:16.74 | 2:03.84 | 2:43.82 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Sini Niemi | 1993 | 496 | 33.47 | 1:15.45 | 2:05.78 | 2:44.21 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
10 | Noora Pehkonen | 1989 | 473 | 36.14 | 1:21.21 | 2:09.06 | 2:46.79 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Julia Jakobsson | 1993 | 465 | 35.08 | 1:21.04 | 2:47.76 | 2:47.76 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
12 | Linnea Landgren | 1993 | 453 | 36.56 | 1:18.58 | 2:10.31 | 2:49.31 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
13 | Niina Lammassaari | 1992 | 423 | 37.15 | 1:21.58 | 2:14.46 | 2:53.19 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Noora Jänkälä | 1992 | 411 | 36.62 | 1:24.08 | 2:15.18 | 2:54.84 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Olivia Sandgren | 1993 | 364 | 37.81 | 1:30.17 | 2:20.25 | 3:02.09 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
16 | Miia Haverinen | 1993 | 348 | 38.25 | 1:26.16 | 2:23.22 | 3:04.74 | |||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
17 | Hanna Järvenpää | 1991 | 347 | 45.58 | 1:37.02 | 2:23.43 | 3:05.01 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:23 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | 176 | 48.38 | 1:40.99 | 2:45.41 | 3:29.32 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Severi Lieto | 1998 | 159 | 47.78 | 1:45.00 | 2:52.23 | 3:36.50 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 219 | 42.72 | 1:31.75 | 2:31.48 | 3:14.56 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Julius Norrena | 1997 | 154 | 46.97 | 1:42.97 | 2:52.06 | 3:38.57 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 371 | 37.29 | 1:19.06 | 2:06.82 | 2:43.20 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 360 | 38.49 | 1:19.11 | 2:06.99 | 2:44.80 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Tommi Väyrynen | 1996 | 357 | 35.58 | 1:16.77 | 2:10.32 | 2:45.19 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Jesse Laukkanen | 1996 | 355 | 35.92 | 1:19.06 | 2:07.05 | 2:45.64 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Petri Lampela | 1996 | 266 | 40.01 | 1:29.01 | 2:23.81 | 3:02.29 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Jere Huovinen | 1996 | 202 | 47.12 | 1:40.85 | 2:36.15 | 3:19.96 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Niko Blankenstein | 1996 | 191 | 45.90 | 1:38.27 | 2:37.08 | 3:23.60 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Roope Eräluoto | 1996 | 138 | 53.34 | 1:51.95 | 2:56.95 | 3:46.65 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Justus Luokkanen | 1995 | 266 | 40.15 | 1:27.34 | 2:19.82 | 3:02.37 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 215 | 49.09 | 1:37.55 | 2:35.17 | 3:15.63 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Joni Epäilys | 1995 | 176 | 42.57 | 1:34.82 | 2:42.56 | 3:29.17 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | 554 | 29.80 | 1:09.07 | 1:49.93 | 2:22.73 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Tomi Leppälä | 1994 | 504 | 33.15 | 1:09.33 | 1:54.41 | 2:27.33 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Ville Halonen | 1994 | 433 | 32.97 | 1:13.33 | 1:58.89 | 2:34.98 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Petja Hettula | 1994 | 272 | 40.41 | 1:27.40 | 2:19.69 | 3:01.03 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Joni Lampela | 1994 | 258 | 39.27 | 1:28.52 | 2:24.28 | 3:04.22 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jere Urpunen | 1993 | 501 | 31.95 | 1:09.50 | 1:53.13 | 2:27.57 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Anton Mikaelsson | 1993 | 499 | 33.48 | 1:08.72 | 1:55.18 | 2:27.81 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
3 | Teemu Hartikainen | 1993 | 471 | 33.07 | 1:12.46 | 1:56.32 | 2:30.63 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Kalle Liuski | 1993 | 460 | 33.55 | 1:13.44 | 1:58.04 | 2:31.89 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Aleksi Hiekkataipale | 1993 | 436 | 32.12 | 1:11.53 | 1:57.76 | 2:34.56 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Ismo Koivisto | 1993 | 417 | 31.93 | 1:16.19 | 2:01.50 | 2:36.88 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Markus Määttälä | 1993 | 316 | 37.50 | 1:22.42 | 2:11.97 | 2:52.07 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Philip Nordenberg | 1992 | 503 | 33.31 | 1:14.44 | 1:55.86 | 2:27.45 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
2 | Mattias Lindgren | 1990 | 498 | 30.12 | 1:09.95 | 1:53.55 | 2:27.94 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
3 | Tuukka Korpela | 1990 | 442 | 31.75 | 1:09.79 | 1:55.31 | 2:33.93 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Tommi Kujala | 1992 | 422 | 30.97 | 1:11.75 | 1:59.00 | 2:36.33 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Vladimir Brodski | 1946 | 230 | 42.54 | 1:41.37 | 2:30.59 | 3:11.35 | |||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:18 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:01.94 2008-03-24 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Elina Rauvala | 1998 | 297 | 42.89 | 1:28.72 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Sonja Portin | 1998 | 279 | 44.45 | 1:30.63 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Olivia Jokinen | 1998 | 273 | 44.57 | 1:31.20 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Evita Riuttanen | 1998 | 251 | 44.79 | 1:33.87 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Saana Luokkanen | 1999 | 238 | 47.56 | 1:35.57 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 228 | 47.70 | 1:36.87 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Nea Mäkelä | 1998 | 227 | 47.18 | 1:37.00 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Katariina Ruutala | 1998 | 214 | 48.40 | 1:39.00 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
9 | Aino Ahola | 1998 | 198 | 49.31 | 1:41.59 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
10 | Ira Olkkonen | 1998 | 188 | 51.64 | 1:43.24 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
11 | Laura Fält | 1998 | 185 | 50.91 | 1:43.95 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Milja Mehtonen | 1998 | 170 | 51.87 | 1:46.84 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
13 | Jutta Kyllönen | 1998 | 162 | 51.87 | 1:48.48 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Laura Määttä | 1998 | 156 | 52.69 | 1:50.05 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
15 | Liisa Välikangas | 1998 | 152 | 1:50.97 | 1:50.97 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
16 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 144 | 55.70 | 1:52.95 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Suvi Kinnunen | 1998 | 112 | 57.80 | 2:02.97 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
18 | Reetta Kantola | 1998 | 103 | 1:01.13 | 2:06.38 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
19 | Martta Rautiainen | 1998 | 98 | 1:02.96 | 2:08.30 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
20 | Riina Huotari | 1998 | 72 | 1:06.60 | 2:22.13 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
- | Riina-Kaisa Autti | 1998 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös) | ||||||||||
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:01.94 2008-03-24 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | 377 | 41.25 | 1:21.94 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Marjo Hiltunen | 1997 | 321 | 41.68 | 1:26.47 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Niina Pelkonen | 1997 | 276 | 43.48 | 1:30.89 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Essi Virkkula | 1997 | 269 | 44.05 | 1:31.66 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Maria Wimmer | 1997 | 247 | 45.61 | 1:34.34 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Aino Airaksinen | 1997 | 247 | 45.54 | 1:34.38 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Susanna Korkala | 1997 | 243 | 45.03 | 1:34.90 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Minttu Helin | 1997 | 226 | 47.70 | 1:37.12 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Sonja Rajakangas | 1997 | 218 | 47.25 | 1:38.39 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Anna Rantapelkonen | 1997 | 199 | 50.46 | 1:41.43 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Vilma Ekholm | 1997 | 197 | 48.55 | 1:41.64 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
12 | Silja Siponen | 1997 | 194 | 50.96 | 1:42.32 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Veera Antila | 1997 | 160 | 53.93 | 1:49.03 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Aino Alajuntti | 1997 | 141 | 53.65 | 1:53.62 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
15 | Saara Väänänen | 1997 | 129 | 58.68 | 1:57.01 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 101 | 2:07.07 | 2:07.07 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
17 | Essi Karppinen | 1997 | 100 | 59.76 | 2:07.38 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Iida Karjalainen | 1997 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös) | ||||||||||
- | Rosa Sahlström | 1997 | DSQ | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös) | ||||||||||
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:01.94 2008-03-24 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 386 | 39.30 | 1:21.28 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Lilja Jämsä | 1996 | 336 | 41.50 | 1:25.16 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Oona Kerttula | 1996 | 332 | 41.84 | 1:25.51 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Reetta Ekholm | 1996 | 309 | 41.82 | 1:27.55 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
5 | Jenni Holappa | 1996 | 303 | 42.03 | 1:28.15 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Sanni Siurua | 1996 | 296 | 44.14 | 1:28.79 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Nadja Åman | 1996 | 284 | 43.79 | 1:30.02 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
8 | Emmi Hannila | 1996 | 264 | 43.65 | 1:32.26 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
9 | Emilia Satta | 1996 | 255 | 46.06 | 1:33.37 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Maiju Heikkinen | 1996 | 206 | 48.86 | 1:40.20 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
11 | Emilia Määttälä | 1996 | 198 | 50.65 | 1:41.51 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Salla Talus | 1996 | 181 | 51.19 | 1:44.55 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:01.94 2008-03-24 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 575 | 34.87 | 1:11.19 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Nina Ilola | 1995 | 492 | 36.90 | 1:14.97 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Veera Kivirinta | 1995 | 461 | 37.54 | 1:16.62 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
4 | Aino Erkinaro | 1995 | 437 | 38.40 | 1:17.99 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Aino Kantola | 1995 | 431 | 38.04 | 1:18.36 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
6 | Jenni Karjalainen | 1995 | 405 | 38.86 | 1:19.97 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Erika Niemelä | 1995 | 396 | 39.20 | 1:20.60 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
8 | Jessica Vahtola | 1995 | 394 | 38.65 | 1:20.73 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
9 | Roosa Miettunen | 1995 | 390 | 40.37 | 1:20.99 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Saara Kallinen | 1995 | 390 | 38.78 | 1:21.01 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Isabelle Nyström | 1995 | 376 | 39.47 | 1:21.99 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
12 | Vendela Steinvall | 1995 | 362 | 40.92 | 1:23.03 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
13 | Mira Ylikärppä | 1995 | 361 | 39.86 | 1:23.10 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 354 | 40.62 | 1:23.71 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
15 | Emilia Nylund | 1995 | 350 | 41.10 | 1:23.97 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Emilia Markkanen | 1995 | 344 | 41.71 | 1:24.48 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
17 | Elisabet Backman | 1995 | 343 | 41.34 | 1:24.58 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
18 | Johanna Landgren | 1995 | 317 | 41.44 | 1:26.84 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
19 | Kaisa Kyllönen | 1995 | 297 | 43.96 | 1:28.76 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
20 | Katariina Paavola | 1995 | 285 | 43.66 | 1:29.95 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
21 | Laura Järvelä | 1995 | 252 | 44.08 | 1:33.71 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
22 | Noora Luttinen | 1995 | 243 | 44.21 | 1:34.81 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
- | Oona Väärni | 1995 | DSQ | |||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:01.94 2008-03-24 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuija Toivola | 1994 | 399 | 38.76 | 1:20.41 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Anna Karjalainen | 1994 | 363 | 40.37 | 1:22.99 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Christina Bengtson | 1994 | 358 | 40.28 | 1:23.36 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
4 | Kati Salopuro | 1994 | 342 | 41.36 | 1:24.60 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Pia Lampela | 1994 | 323 | 42.01 | 1:26.27 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Anni Jokela | 1994 | 315 | 42.80 | 1:27.01 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:01.94 2008-03-24 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Micaela Ödling | 1990 | 616 | 33.34 | 1:09.56 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
2 | Elin Hardeland | 1990 | 559 | 34.51 | 1:11.86 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
3 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 476 | 36.06 | 1:15.82 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
4 | Linnea Landgren | 1993 | 473 | 37.34 | 1:15.99 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
5 | Suvi Viinamäki | 1993 | 433 | 38.28 | 1:18.22 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Sanna Kärnä | 1993 | 424 | 38.05 | 1:18.80 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
7 | Sofia Risteelä | 1993 | 422 | 38.27 | 1:18.91 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Emma Huhta | 1992 | 390 | 39.00 | 1:21.01 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Chrissa Karambotis | 1992 | 387 | 38.65 | 1:21.22 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
10 | Hanna Sandgren | 1993 | 376 | 39.16 | 1:21.99 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
11 | Amanda Fingerroos | 1993 | 363 | 39.62 | 1:22.98 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Veera Alari | 1987 | 356 | 40.58 | 1:23.55 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Katariina Määttä | 1993 | 318 | 42.19 | 1:26.73 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Julia Lundström | 1993 | 260 | 44.49 | 1:32.72 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
- | Lea Alioravainen | 1993 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Iiris Isopoussu | 1991 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös) | ||||||||||
- | Venla Vehanen | 1992 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:18 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 55.83 1995-05-16 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 199 | 44.44 | 1:30.77 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 194 | 44.65 | 1:31.54 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Olli Ahola | 1997 | 163 | 45.94 | 1:37.05 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Tomi Pihlajamäki | 1997 | 145 | 48.54 | 1:40.89 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Mikael Karvonen | 1997 | 136 | 48.86 | 1:43.07 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 55.83 1995-05-16 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tommi Väyrynen | 1996 | 330 | 37.49 | 1:16.66 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Herman Lindström | 1996 | 258 | 40.67 | 1:23.20 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
3 | Samu Hanhela | 1996 | 174 | 1:34.93 | 1:34.93 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
4 | Artur Laidinen | 1996 | 132 | 49.61 | 1:44.12 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
5 | Antti Toppinen | 1996 | 129 | 50.90 | 1:44.86 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Samuli Soutukorva | 1996 | 76 | 1:03.15 | 2:05.33 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 55.83 1995-05-16 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oskar Wing | 1995 | 386 | 35.15 | 1:12.74 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Oskar Mikaelsson | 1995 | 380 | 34.93 | 1:13.12 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
3 | Henri Hartikainen | 1995 | 360 | 36.18 | 1:14.47 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Tomi Lammassaari | 1995 | 349 | 35.81 | 1:15.23 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Karri Hurskainen | 1995 | 315 | 38.30 | 1:17.83 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Jere Kokko | 1995 | 270 | 40.04 | 1:22.00 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
7 | Juhani Lohiniva | 1995 | 108 | 54.28 | 1:51.35 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 55.83 1995-05-16 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Kokko | 1994 | 309 | 37.49 | 1:18.36 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Sebastian Stenman | 1994 | 276 | 40.33 | 1:21.34 | |||||
Lycksele Idrottsförenin | ||||||||||
3 | Mikko Laurila | 1994 | 251 | 39.82 | 1:24.03 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 55.83 1995-05-16 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 496 | 32.33 | 1:06.95 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Janne Tampio | 1993 | 358 | 36.46 | 1:14.59 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 55.83 1995-05-16 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Säilynkangas | 1991 | 540 | 31.76 | 1:05.06 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Tuukka Aalto | 1988 | 527 | 31.52 | 1:05.59 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Reijo Orvola | 1991 | 431 | 32.54 | 1:10.14 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Simon Lundmark | 1990 | 348 | 34.76 | 1:15.32 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
5 | Juho Tuovinen | 1992 | 339 | 35.52 | 1:15.98 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:47 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 25.06 2008-08-26 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Mäkelä | 1998 | 282 | 36.93 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Ira Olkkonen | 1998 | 245 | 38.67 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
3 | Evita Riuttanen | 1998 | 242 | 38.86 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
4 | Milja Mehtonen | 1998 | 230 | 39.52 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
5 | Maija Holopainen | 1998 | 227 | 39.70 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Saaga Väärni | 1999 | 223 | 39.94 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Laura Määttä | 1998 | 221 | 40.06 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
8 | Aino Ahola | 1998 | 213 | 40.57 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
9 | Maija Honkanen | 1998 | 198 | 41.54 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Pauliina Korento | 1999 | 198 | 41.55 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Katri Hurskainen | 2000 | 182 | 42.73 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Jenni Ålander | 1999 | 176 | 43.16 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
13 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 174 | 43.37 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Ella Karjalainen | 1999 | 171 | 43.63 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
15 | Jenny Stenius | 1998 | 161 | 44.51 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Tytti Karjalainen | 1998 | 155 | 45.08 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Inna Pajuluoma | 1999 | 152 | 45.35 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Liisa Välikangas | 1998 | 151 | 45.51 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
19 | Milka Aaltomaa | 2000 | 137 | 46.92 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
20 | Fanny Pesonen | 2000 | 134 | 47.35 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
21 | Katariina Jyrälä | 2000 | 122 | 48.75 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
22 | Katariina Räsänen | 1999 | 121 | 48.89 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
23 | Suvi Kinnunen | 1998 | 120 | 49.04 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
24 | Anni Paakkari | 1999 | 119 | 49.20 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
25 | Emilia Körkkö | 1998 | 115 | 49.80 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
26 | Malla Huusko | 1999 | 112 | 50.27 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
27 | Johanna Paakkari | 1999 | 110 | 50.60 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
28 | Mari Hekkala | 2000 | 108 | 50.91 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
29 | Nora Ijäs | 1999 | 107 | 50.92 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
30 | Vilma Kojola | 1998 | 98 | 52.45 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
31 | Janina Paasila | 1998 | 80 | 56.09 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
32 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 76 | 57.07 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
33 | Riina Huotari | 1998 | 53 | 1:04.57 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
- | Sanni Huttunen | 1999 | DSQ | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Opri Heikkinen | 1998 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 24 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 25.06 2008-08-26 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Elin Hardeland | 1990 | 664 | 27.75 | ||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Tiina Savola | 1986 | 644 | 28.03 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Linda Holmgren | 1993 | 571 | 29.18 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
4 | Marica Nilsson | 1991 | 532 | 29.87 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
5 | Malin Dahlqvist | 1990 | 519 | 30.13 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
6 | Heli Niemi | 1991 | 516 | 30.18 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
7 | Karoliina Kangas | 1993 | 512 | 30.26 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
8 | Julia Jakobsson | 1993 | 505 | 30.41 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
9 | Sari Kokko | 1990 | 504 | 30.43 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Vendela Steinvall | 1995 | 489 | 30.73 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
11 | Anni Louhimo | 1992 | 483 | 30.86 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Emma Huhta | 1992 | 476 | 31.00 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Tiia Takalo | 1994 | 475 | 31.02 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
14 | Noora Pehkonen | 1989 | 470 | 31.14 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
15 | Niina Lammassaari | 1992 | 466 | 31.23 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
15 | Sanna Kärnä | 1993 | 466 | 31.23 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
17 | Isabelle Nyström | 1995 | 461 | 31.35 | ||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
18 | Saara Kettunen | 1992 | 460 | 31.36 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
19 | Viivi Siikasmaa | 1991 | 459 | 31.38 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
20 | Chrissa Karambotis | 1992 | 449 | 31.62 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
21 | Linne Kulju | 1994 | 445 | 31.72 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
22 | Anna Lundell Samuelsson | 1991 | 439 | 31.85 | ||||||
Lycksele Idrottsförenin | ||||||||||
23 | Vilma Haarala | 1993 | 438 | 31.89 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Felicia Lövgren | 1993 | 433 | 32.01 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
25 | Jutta Keränen | 1996 | 427 | 32.15 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
26 | Sini Niemi | 1993 | 423 | 32.24 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
26 | Iida-Mari Posio | 1996 | 423 | 32.24 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
28 | Ida Dahlqvist | 1994 | 417 | 32.41 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
29 | Miia Haverinen | 1993 | 408 | 32.64 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
30 | Tiina Kyllönen | 1994 | 407 | 32.66 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
31 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 407 | 32.68 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
32 | Elina Kettunen | 1994 | 399 | 32.89 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
33 | Satu Nurro | 1992 | 395 | 33.01 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
34 | Hanna Dahlqvist | 1992 | 387 | 33.23 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
35 | Iida Junnila | 1995 | 385 | 33.27 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
36 | Noora Multanen | 1993 | 383 | 33.34 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
37 | Moa Wikström | 1994 | 376 | 33.53 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
38 | Anniina Pavas | 1994 | 376 | 33.55 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
38 | Arleena Kapanen | 1992 | 376 | 33.55 | ||||||
Cetus | ||||||||||
40 | Elina Karjalainen | 1995 | 375 | 33.58 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
41 | Anni Malm | 1993 | 374 | 33.59 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
42 | Karolina Logardt | 1994 | 367 | 33.82 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
43 | Noora Luttinen | 1995 | 363 | 33.94 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
44 | Nina Pernu | 1995 | 360 | 34.02 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
45 | Hanna Väliaho | 1993 | 356 | 34.16 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
46 | Oona-Maria Kivistö | 1993 | 348 | 34.41 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
47 | Petra Helin | 1993 | 347 | 34.45 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
48 | Johanna Landgren | 1995 | 345 | 34.51 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
49 | Hanna-Riikka Miettunen | 1989 | 343 | 34.57 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
50 | Amanda Fingerroos | 1993 | 337 | 34.79 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
51 | Olivia Sandgren | 1993 | 336 | 34.83 | ||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
52 | Emilia Käkelä | 1994 | 332 | 34.96 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
53 | Pauliina Lakso | 1993 | 331 | 35.00 | ||||||
Cetus | ||||||||||
54 | Hanna Sandgren | 1993 | 329 | 35.07 | ||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
55 | Laura-Kaisa Maijala | 1991 | 327 | 35.14 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
56 | Hanna Wahlström | 1993 | 323 | 35.29 | ||||||
Cetus | ||||||||||
57 | Sylvia Wahlström | 1993 | 317 | 35.52 | ||||||
Cetus | ||||||||||
58 | Roosa Kurttila | 1995 | 315 | 35.58 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
59 | Erika Kampman | 1995 | 308 | 35.84 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
60 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 304 | 36.02 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
61 | Emma Kurttila | 1994 | 294 | 36.39 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
62 | Janika Utriainen | 1994 | 291 | 36.53 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
63 | Salla Talus | 1996 | 290 | 36.56 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
64 | Ella Rankinen | 1994 | 289 | 36.62 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
65 | Viivi Järvinen | 1995 | 275 | 37.21 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
66 | Ida Hagelberg | 1995 | 273 | 37.32 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
67 | Lotta Pelkonen | 1995 | 257 | 38.08 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
68 | Sara Hanhirova | 1992 | 257 | 38.09 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
69 | Essi Fali | 1994 | 254 | 38.22 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
70 | Anna Rantapelkonen | 1997 | 243 | 38.82 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
71 | Julia Lundström | 1993 | 240 | 38.97 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
72 | Rosa Sahlström | 1997 | 225 | 39.81 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
73 | Maiju Heikkinen | 1996 | 220 | 40.11 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
74 | Jenni Hekkanen | 1997 | 206 | 41.01 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
75 | Tiia Järvenpää | 1994 | 191 | 42.04 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
76 | Laura Mikkonen | 1996 | 190 | 42.08 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
77 | Annika Immonen | 1997 | 181 | 42.82 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
78 | Sanna Ikonen | 1997 | 123 | 48.64 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Aino Kantola | 1995 | DSQ | |||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Alina Kupiainen | 1993 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Oona Laukkanen | 1995 | DSQ | |||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:02 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Matti Rajakylä (1984) 22.48 2008-08-14 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 269 | 33.28 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 232 | 34.96 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Riku Ylikärppä | 1998 | 217 | 35.78 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Julius Norrena | 1997 | 205 | 36.45 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Tomi Pihlajamäki | 1997 | 178 | 38.23 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Anssi Lintulampi | 1997 | 153 | 40.16 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Markus Kuismin | 1997 | 153 | 40.19 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Wiljami Huttunen | 1997 | 148 | 40.62 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
9 | Sakari Paavola | 1999 | 144 | 41.00 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
10 | Aku Keloneva | 1998 | 144 | 41.01 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Jesse Urpunen | 1998 | 136 | 41.74 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Sami Ikonen | 1999 | 123 | 43.19 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Henri Kantomaa | 1997 | 123 | 43.20 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Valtteri Lieto | 1999 | 122 | 43.38 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
15 | Valtteri Suutari-Jääskö | 1997 | 117 | 43.88 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Juho Kaikkonen | 1999 | 117 | 43.89 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Taneli Juutinen | 2000 | 116 | 44.09 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Jere Lotvonen | 2000 | 106 | 45.47 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Topi Puurunen | 1998 | 104 | 45.64 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
20 | Olli-Pekka Heikkilä | 1998 | 102 | 45.97 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
21 | Miikka Willman | 1998 | 98 | 46.55 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
22 | Ilmari Alajuntti | 1999 | 91 | 47.77 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
23 | Heikki Ruha | 1999 | 88 | 48.24 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
24 | Topi Kiviniemi | 1998 | 88 | 48.25 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
25 | Lauri Itkonen | 1998 | 88 | 48.32 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
26 | Peetu Jokiranta | 1998 | 86 | 48.71 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
27 | Atte Tornberg | 1997 | 82 | 49.38 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
28 | Kaius Kejonen | 1998 | 75 | 50.91 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
29 | Anton Ukkola | 2000 | 48 | 58.97 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
30 | Paavo Anttila | 2000 | 41 | 1:02.29 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
- | Olli Naarala | 1998 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 24 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Matti Rajakylä (1984) 22.48 2008-08-14 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Elias Jämsä | 1990 | 568 | 25.95 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Tuukka Aalto | 1988 | 567 | 25.96 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Philip Nordenberg | 1992 | 527 | 26.61 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
4 | Sami Aaltomaa | 1992 | 526 | 26.63 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Lauri Kauhanen | 1993 | 517 | 26.78 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Tuukka Korpela | 1990 | 509 | 26.92 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Anton Mikaelsson | 1993 | 507 | 26.95 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
8 | Miikka Reunamäki | 1993 | 505 | 26.98 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Tommi Kujala | 1992 | 504 | 27.01 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Janne Lantto | 1994 | 501 | 27.06 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Mika Virsu | 1990 | 492 | 27.23 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Jasu Anttila | 1990 | 486 | 27.34 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Tuomas Järvelä | 1994 | 472 | 27.61 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Paavo Kairento | 1992 | 465 | 27.73 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
15 | Aleksi Hiekkataipale | 1993 | 454 | 27.96 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Saveli Valjakka | 1993 | 447 | 28.11 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
17 | Tomi Lammassaari | 1995 | 444 | 28.16 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
18 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | 443 | 28.19 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
19 | Henri Hurskainen | 1991 | 441 | 28.23 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Matias Tervala | 1993 | 431 | 28.45 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
21 | Jaakko Mattila | 1994 | 431 | 28.46 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
22 | Esa-Pekka Ahokas | 1994 | 423 | 28.63 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
23 | Aapo Hettula | 1993 | 420 | 28.70 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
24 | Teemu Peteri | 1993 | 411 | 28.90 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
25 | Simon Lundmark | 1990 | 411 | 28.91 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
26 | Niko Karjalainen | 1992 | 384 | 29.56 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
27 | Tuomas Juustovaara | 1994 | 382 | 29.62 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
28 | Valtteri Viitanen | 1993 | 370 | 29.94 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
29 | Oskar Mikaelsson | 1995 | 366 | 30.05 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
30 | Janne Tampio | 1993 | 353 | 30.40 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
31 | Oskar Wing | 1995 | 353 | 30.42 | ||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
32 | Santeri Teppola | 1994 | 351 | 30.46 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
33 | Joni Lampela | 1994 | 342 | 30.74 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
34 | Joonas Jäppinen | 1993 | 325 | 31.25 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
35 | Tapio Immonen | 1994 | 325 | 31.27 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
36 | Topi Hämäläinen | 1995 | 303 | 31.99 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
37 | Herman Lindström | 1996 | 299 | 32.15 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
38 | Heikki Korhonen | 1995 | 296 | 32.26 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
39 | Erik Johansson | 1994 | 286 | 32.60 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
40 | Mikko Nätynki | 1989 | 276 | 33.00 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
41 | Petri Lampela | 1996 | 274 | 33.10 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
42 | Yuangi Shan | 1995 | 272 | 33.15 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
43 | Saku Veijola | 1996 | 265 | 33.47 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
44 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 239 | 34.61 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
45 | Joni Epäilys | 1995 | 236 | 34.79 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
46 | Mikko Hautamäki | 1995 | 229 | 35.11 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
47 | Jaakko Koskela | 1996 | 197 | 36.91 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
48 | Artur Laidinen | 1996 | 149 | 40.55 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
49 | Samuli Soutukorva | 1996 | 91 | 47.70 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Lauri Joki | 1993 | DSQ | |||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:36 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 7, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Swimming Jyväskylä (1900) 2:02.62 2002-05-04 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Skellelftesim Lag1 | 0 | 2:08.60 | |||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Micaela Ödling | 1990 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Marica Nilsson | 1991 | 36.62 | 1:08.89 | |||||||
Malin Dahlqvist | 1990 | 31.59 | 1:40.48 | |||||||
Linda Holmgren | 1993 | 28.12 | 2:08.60 | |||||||
2 | Umeå Simsällskap Ladies 1 | 0 | 2:12.09 | |||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
Lovisa Nyman | 1994 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Saga Berntson | 1994 | 38.35 | 1:13.23 | |||||||
Stephanie Johansson | 1994 | 31.54 | 1:44.77 | |||||||
Elin Hardeland | 1990 | 27.32 | 2:12.09 | |||||||
3 | Viesu 1 | 1991 | 2:19.14 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
Jenni Luttinen | 1992 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Hanna Järvenpää | 1991 | 40.56 | 1:16.86 | |||||||
Jenni Soukka | 1993 | 32.11 | 1:48.97 | |||||||
Henna Luttinen | 1994 | 30.17 | 2:19.14 | |||||||
4 | Skellelftesim Lag2 | 0 | 2:21.70 | |||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Linnea Landgren | 1993 | 36.42 | 36.42 | |||||||
Julia Jakobsson | 1993 | 39.66 | 1:16.08 | |||||||
Ida Dahlqvist | 1994 | 35.36 | 1:51.44 | |||||||
Vendela Steinvall | 1995 | 30.26 | 2:21.70 | |||||||
5 | Ous Tytöt 1 | 1994 | 2:23.67 | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Niina Lammassaari | 1992 | 37.03 | 37.03 | |||||||
Hanna Väliaho | 1993 | 42.02 | 1:19.05 | |||||||
Satu Nurro | 1992 | 34.67 | 1:53.72 | |||||||
Emma Huhta | 1992 | 29.95 | 2:23.67 | |||||||
6 | Kemin Uimaseura | 1992 | 2:23.82 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Riina Mäkikangas | 1994 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Susanna Nurmi | 1994 | 41.66 | 1:17.84 | |||||||
Noora Jänkälä | 1992 | 35.50 | 1:53.34 | |||||||
Pia Sonntag | 1992 | 30.48 | 2:23.82 | |||||||
7 | Swimming Club Vuokatti | 2008 | 2:24.51 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Hanna Kilpeläinen | 1994 | 40.61 | 40.61 | |||||||
Jenna Laukkanen | 1995 | 34.79 | 1:15.40 | |||||||
Jutta Keränen | 1996 | |||||||||
Tiina Kyllönen | 1994 | 2:24.51 | 2:24.51 | |||||||
8 | Cetus 1 | 0 | 2:26.86 | |||||||
Cetus | ||||||||||
Tuija Toivola | 1994 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Rosa Vehanen | 1994 | 39.10 | 1:17.38 | |||||||
Sara Samaletdin | 1991 | 37.33 | 1:54.71 | |||||||
Arleena Kapanen | 1992 | 32.15 | 2:26.86 | |||||||
9 | Ous Tytöt 6 | 1993 | 2:28.44 | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Lea Alioravainen | 1993 | 39.13 | 39.13 | |||||||
Anni Malm | 1993 | 42.54 | 1:21.67 | |||||||
Anna Karjalainen | 1994 | 34.77 | 1:56.44 | |||||||
Jenni Karjalainen | 1995 | 32.00 | 2:28.44 | |||||||
10 | Skellelftesim Lag3 | 0 | 2:28.74 | |||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Chrissa Karambotis | 1992 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Felicia Lövgren | 1993 | 41.31 | 1:19.45 | |||||||
Karolina Logardt | 1994 | 36.80 | 1:56.25 | |||||||
Moa Wikström | 1994 | 32.49 | 2:28.74 | |||||||
11 | Kemtu | 1990 | 2:28.94 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Pia Lampela | 1994 | 40.59 | 40.59 | |||||||
Suvi Viinamäki | 1993 | 40.24 | 1:20.83 | |||||||
Roosa Miettunen | 1995 | 37.97 | 1:58.80 | |||||||
Mira Ylikärppä | 1995 | 30.14 | 2:28.94 | |||||||
12 | Torus | 0 | 2:30.32 | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Heli Niemi | 1991 | 37.72 | 37.72 | |||||||
Sara Hanhirova | 1992 | 46.98 | 1:24.70 | |||||||
Sini Niemi | 1993 | 33.00 | 1:57.70 | |||||||
Noora Multanen | 1993 | 32.62 | 2:30.32 | |||||||
13 | Scr 1 | 0 | 2:33.37 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Elli Lukkarinen | 1996 | |||||||||
Katariina Konu | 1997 | 1:24.45 | 1:24.45 | |||||||
Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 34.58 | 1:59.03 | |||||||
Sanni Siurua | 1996 | 34.34 | 2:33.37 | |||||||
14 | Iisalmen Uimarit | 1995 | 2:33.74 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Reetta Ekholm | 1996 | 40.13 | 40.13 | |||||||
Sini Sariola | 1996 | 39.28 | 1:19.41 | |||||||
Riikka Venäläinen | 1995 | 41.01 | 2:00.42 | |||||||
Katariina Paavola | 1995 | 33.32 | 2:33.74 | |||||||
15 | Ous Tytöt 2 | 1994 | 2:36.20 | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Emilia Käkelä | 1994 | |||||||||
Roosa Kurttila | 1995 | 1:26.19 | 1:26.19 | |||||||
Anniina Pavas | 1994 | 38.05 | 2:04.24 | |||||||
Laura Järvelä | 1995 | 31.96 | 2:36.20 | |||||||
16 | Cetus 2 | 0 | 2:42.22 | |||||||
Cetus | ||||||||||
Venla Vehanen | 1992 | 40.49 | 40.49 | |||||||
Ida Saarinen | 1994 | |||||||||
Hanna Wahlström | 1993 | 2:08.36 | 2:08.36 | |||||||
Sylvia Wahlström | 1993 | 33.86 | 2:42.22 | |||||||
17 | Ous Tytöt 3 | 1997 | 2:48.27 | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Susanna Korkala | 1997 | |||||||||
Julia Ylihannu | 1997 | 1:25.12 | 1:25.12 | |||||||
Elina Rauvala | 1998 | 40.90 | 2:06.02 | |||||||
Annika Immonen | 1997 | 42.25 | 2:48.27 | |||||||
18 | Kempy - Naiset | 1992 | 2:48.85 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Saana Luokkanen | 1999 | 44.10 | 44.10 | |||||||
Minttu Helin | 1997 | 44.11 | 1:28.21 | |||||||
Olivia Jokinen | 1998 | 42.13 | 2:10.34 | |||||||
Nea Mäkelä | 1998 | 38.51 | 2:48.85 | |||||||
19 | Ous Tytöt 4 | 1997 | 3:08.22 | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Silja Siponen | 1997 | 46.82 | 46.82 | |||||||
Aada Illikainen | 1998 | 51.33 | 1:38.15 | |||||||
Lotta Heikkinen | 1998 | 47.51 | 2:25.66 | |||||||
Anna Kortessalo | 1997 | 42.56 | 3:08.22 | |||||||
20 | Ous Tytöt 5 | 1997 | 3:10.83 | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Riina-Kaisa Autti | 1998 | 1:01.36 | 1:01.36 | |||||||
Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 46.82 | 1:48.18 | |||||||
Emilia Määttälä | 1996 | 43.13 | 2:31.31 | |||||||
Aino Alajuntti | 1997 | 39.52 | 3:10.83 | |||||||
21 | Oulo1 | 2008 | 3:36.14 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Essi Karppinen | 1997 | 57.12 | 57.12 | |||||||
Janina Paasila | 1998 | |||||||||
Veera Antila | 1997 | 2:52.45 | 2:52.45 | |||||||
Jenny Stenius | 1998 | 43.69 | 3:36.14 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:42 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 8, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Tampereen Uimaseura (1900) 1:44.75 2004-03-10 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Skellelftesim Lag1 | 0 | 510 | 2:00.70 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Anton Mikaelsson | 1993 | 31.47 | 31.47 | |||||||
Marcus Wikström | 1990 | 16.48 | 47.95 | |||||||
Mattias Lindgren | 1990 | 16.94 | 1:04.89 | |||||||
Philip Nordenberg | 1992 | 55.81 | 2:00.70 | |||||||
2 | Kempy - Miehet | 1992 | 433 | 2:07.53 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Justus Luokkanen | 1995 | 39.36 | 39.36 | |||||||
Sami Aaltomaa | 1992 | 31.76 | 1:11.12 | |||||||
Juho Tuovinen | 1992 | 29.54 | 1:40.66 | |||||||
Paavo Kairento | 1992 | 26.87 | 2:07.53 | |||||||
3 | Skellelftesim Lag2 | 0 | 403 | 2:10.56 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Oskar Mikaelsson | 1995 | 34.59 | 34.59 | |||||||
Arvid Wiklund | 1991 | 34.26 | 1:08.85 | |||||||
Simon Lundmark | 1990 | 30.31 | 1:39.16 | |||||||
Erik Johansson | 1994 | 31.40 | 2:10.56 | |||||||
4 | Ous Pojat 1 | 1994 | 355 | 2:16.27 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Aleksi Hiekkataipale | 1993 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Petja Hettula | 1994 | 19.13 | 52.00 | |||||||
Tomi Lammassaari | 1995 | 22.22 | 1:14.22 | |||||||
Jaakko Mattila | 1994 | 1:02.05 | 2:16.27 | |||||||
5 | Ous Pojat 2 | 1997 | 149 | 3:02.08 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Olli Naarala | 1998 | 51.22 | 51.22 | |||||||
Lauri Kantola | 1997 | 43.45 | 1:34.67 | |||||||
Severi Lieto | 1998 | 45.79 | 2:20.46 | |||||||
Aku Keloneva | 1998 | 41.62 | 3:02.08 | |||||||
6 | Ous Pojat 3 | 1997 | 100 | 3:27.96 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Olli Ahola | 1997 | 44.96 | 44.96 | |||||||
Topi Kiviniemi | 1998 | 1:06.63 | 1:51.59 | |||||||
Roope Eräluoto | 1996 | 50.66 | 2:42.25 | |||||||
Markus Svanberg | 1998 | 45.71 | 3:27.96 | |||||||
- | Swimming Club Vuokatti | 2008 | DSQ | vaihtorikko 3. vaiht | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Jesse Laukkanen | 1996 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:58 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 9, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Eva Lehtonen (1991) 2:15.71 2008-06-08 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Still | 1996 | 45.21 | 1:41.07 | 2:43.25 | 3:43.82 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 9, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Eva Lehtonen (1991) 2:15.71 2008-06-08 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Oona Laukkanen | 1995 | 34.02 | 1:14.29 | 1:56.29 | 2:35.79 | ||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
2 | Jessica Vahtola | 1995 | 39.66 | 1:28.07 | 2:16.41 | 3:00.86 | ||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
3 | Emilia Soinilehto | 1995 | 36.94 | 1:21.35 | 2:12.69 | 3:02.04 | ||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Erika Niemelä | 1995 | 38.58 | 1:24.03 | 2:15.77 | 3:04.06 | ||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Heini Lappalainen | 1995 | 41.05 | 1:37.18 | 2:37.19 | 3:32.80 | ||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Riikka Venäläinen | 1995 | 46.67 | 1:42.00 | 2:39.99 | 3:37.46 | ||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Laji 9, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Eva Lehtonen (1991) 2:15.71 2008-06-08 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anna Karjalainen | 1994 | 37.10 | 1:22.53 | 2:10.63 | 2:57.48 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Terhi Saarenpää | 1994 | 39.46 | 1:27.85 | 2:20.90 | 3:05.43 | ||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
3 | Miira Suomela | 1994 | 41.31 | 1:33.23 | 2:30.35 | 3:24.24 | ||||
Cetus | ||||||||||
- | Sofia Posio | 1994 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 9, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Eva Lehtonen (1991) 2:15.71 2008-06-08 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Noora Laukkanen | 1993 | 33.54 | 1:11.07 | 1:51.03 | 2:31.05 | ||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
2 | Saara Siira | 1987 | 36.74 | 1:17.32 | 2:00.84 | 2:43.33 | ||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
3 | Sara Samaletdin | 1991 | 38.90 | 1:27.74 | 2:18.76 | 3:07.21 | ||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:00 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Vesa Hanski (1973) 1:59.32 1997-08-23 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | 30.70 | 1:06.60 | 1:42.81 | 2:20.69 | ||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Vesa Hanski (1973) 1:59.32 1997-08-23 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | 34.25 | 1:14.87 | 1:57.68 | 2:38.36 | ||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Vesa Hanski (1973) 1:59.32 1997-08-23 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Erkinaro | 1992 | 32.04 | 1:10.09 | 1:52.29 | 2:32.77 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Juho Tuovinen | 1992 | 34.68 | 1:15.23 | 2:00.18 | 2:46.83 | ||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:45 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Eeva Saarinen (1984) 1:08.53 2008-10-11 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Elina Rauvala | 1998 | 274 | 49.39 | 1:42.22 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Sonja Portin | 1998 | 262 | 48.60 | 1:43.69 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Nea Mäkelä | 1998 | 262 | 50.57 | 1:43.80 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Olivia Jokinen | 1998 | 254 | 52.64 | 1:44.88 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Carita Heikkala | 1998 | 229 | 52.19 | 1:48.46 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 218 | 54.02 | 1:50.33 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Aada Illikainen | 1998 | 216 | 52.88 | 1:50.67 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Maria Kariniemi | 1998 | 198 | 52.47 | 1:53.95 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Jonna Laukkanen | 1998 | 192 | 55.59 | 1:55.09 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
10 | Lotta Heikkinen | 1998 | 190 | 56.23 | 1:55.45 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Riina-Kaisa Autti | 1998 | 189 | 54.62 | 1:55.64 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Aino Ahola | 1998 | 179 | 56.95 | 1:57.84 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
13 | Sara Kangas-Korhonen | 1998 | 166 | 57.62 | 2:00.81 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Liisa Välikangas | 1998 | 161 | 58.20 | 2:02.14 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
15 | Ira Olkkonen | 1998 | 158 | 59.53 | 2:02.70 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
16 | Reetta Kantola | 1998 | 139 | 32.99 | 2:08.29 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
17 | Sanni Huttunen | 1999 | 133 | 1:00.96 | 2:10.13 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
18 | Janina Paasila | 1998 | 107 | 1:07.76 | 2:19.96 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Eeva Saarinen (1984) 1:08.53 2008-10-11 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | 411 | 44.17 | 1:29.27 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Julia Ylihannu | 1997 | 357 | 45.93 | 1:33.59 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Essi Virkkula | 1997 | 341 | 45.69 | 1:35.03 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Sonja Rajakangas | 1997 | 337 | 44.84 | 1:35.41 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 334 | 46.10 | 1:35.69 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Katariina Konu | 1997 | 332 | 45.09 | 1:35.84 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Marjo Hiltunen | 1997 | 327 | 46.56 | 1:36.34 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Susanna Korkala | 1997 | 314 | 46.24 | 1:37.63 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Milla Lackman | 1997 | 301 | 48.55 | 1:39.05 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Mikaela Ylijurva | 1997 | 295 | 49.16 | 1:39.71 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Jatta Bergman | 1997 | 295 | 49.16 | 1:39.76 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Minttu Helin | 1997 | 284 | 48.54 | 1:40.98 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
13 | Lotta Pulkkinen | 1997 | 264 | 48.76 | 1:43.50 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
14 | Maria Wimmer | 1997 | 249 | 49.85 | 1:45.56 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Saara Väänänen | 1997 | 247 | 53.13 | 1:45.82 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Niina Pelkonen | 1997 | 247 | 51.21 | 1:45.83 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Titta Lotvonen | 1997 | 247 | 51.49 | 1:45.85 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Essi Karjalainen | 1997 | 234 | 50.20 | 1:47.65 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
19 | Jenni Eteläinen | 1997 | 234 | 51.53 | 1:47.69 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
20 | Reetta Pahkala | 1997 | 229 | 51.87 | 1:48.47 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Aino Airaksinen | 1997 | 199 | 53.76 | 1:53.74 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
22 | Anna Rantapelkonen | 1997 | 183 | 55.69 | 1:56.88 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Aino Alajuntti | 1997 | 175 | 57.26 | 1:58.76 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
24 | Anna Kortessalo | 1997 | 172 | 57.94 | 1:59.27 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
25 | Iida Karjalainen | 1997 | 160 | 58.98 | 2:02.38 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
26 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 136 | 1:00.77 | 2:09.14 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Eeva Saarinen (1984) 1:08.53 2008-10-11 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Sariola | 1996 | 454 | 41.25 | 1:26.35 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
2 | Nadja Åman | 1996 | 411 | 42.45 | 1:29.31 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Ida Ijäs | 1996 | 406 | 43.66 | 1:29.68 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Ella Siika-Aho | 1996 | 378 | 43.97 | 1:31.80 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Jutta Keränen | 1996 | 368 | 45.05 | 1:32.62 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Juulia Aksila | 1996 | 341 | 47.10 | 1:35.03 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Katja Sneck | 1996 | 337 | 46.93 | 1:35.39 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
8 | Emmi Hannila | 1996 | 309 | 46.14 | 1:38.16 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
9 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 287 | 48.49 | 1:40.66 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Oona Kerttula | 1996 | 259 | 50.86 | 1:44.16 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Elli Lukkarinen | 1996 | 259 | 49.85 | 1:44.19 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Emilia Määttälä | 1996 | 252 | 51.97 | 1:45.14 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Sanni Siurua | 1996 | 233 | 51.69 | 1:47.90 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Emilia Satta | 1996 | 210 | 53.48 | 1:51.59 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Eeva Saarinen (1984) 1:08.53 2008-10-11 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Kivirinta | 1995 | 631 | 37.38 | 1:17.41 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
2 | Emilia Markkanen | 1995 | 409 | 43.38 | 1:29.45 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Mira Ylikärppä | 1995 | 398 | 42.77 | 1:30.27 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Saara Kallinen | 1995 | 397 | 44.16 | 1:30.33 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Roosa Miettunen | 1995 | 380 | 43.23 | 1:31.61 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Iida Junnila | 1995 | 359 | 46.25 | 1:33.40 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Aino Kantola | 1995 | 328 | 45.90 | 1:36.27 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
8 | Emilia Nylund | 1995 | 320 | 46.35 | 1:37.02 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Jenni Karjalainen | 1995 | 319 | 47.85 | 1:37.16 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Laura Järvelä | 1995 | 313 | 47.23 | 1:37.77 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Lotta Pelkonen | 1995 | 312 | 46.45 | 1:37.82 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
12 | Adriana Ylijurva | 1995 | 310 | 48.13 | 1:38.05 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Siiri-Liisa Rissanen | 1995 | 307 | 48.54 | 1:38.40 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
14 | Oona Väärni | 1995 | 301 | 46.95 | 1:39.03 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
15 | Helka-Maria Pehkonen | 1995 | 300 | 47.91 | 1:39.13 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Noora Rahko | 1995 | 281 | 48.82 | 1:41.35 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
17 | Viivi Järvinen | 1995 | 279 | 48.03 | 1:41.55 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
18 | Ida Hagelberg | 1995 | 276 | 49.73 | 1:41.94 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
19 | Elisabet Backman | 1995 | 274 | 47.26 | 1:42.26 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
20 | Roosa Kurttila | 1995 | 272 | 48.59 | 1:42.43 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
21 | Noora Kilponen | 1995 | 267 | 50.40 | 1:43.15 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
22 | Hannele Taskinen | 1995 | 235 | 50.23 | 1:47.51 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
23 | Sini Mustonen | 1995 | 230 | 49.74 | 1:48.28 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
24 | Katja Mikkonen | 1995 | 211 | 53.79 | 1:51.54 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
25 | Veera Petäsnoro | 1995 | 179 | 56.11 | 1:57.87 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Eeva Saarinen (1984) 1:08.53 2008-10-11 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Stephanie Johansson | 1994 | 526 | 38.31 | 1:22.22 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Irene Paloposki | 1994 | 491 | 39.36 | 1:24.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
3 | Saga Berntson | 1994 | 467 | 41.28 | 1:25.58 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
4 | Rosa Vehanen | 1994 | 435 | 42.09 | 1:27.58 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Susanna Nurmi | 1994 | 420 | 42.54 | 1:28.61 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Sofia Känsäkoski | 1994 | 394 | 43.68 | 1:30.58 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Christina Bengtson | 1994 | 387 | 42.61 | 1:31.07 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
8 | Tuija Toivola | 1994 | 385 | 42.91 | 1:31.27 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Karolina Logardt | 1994 | 383 | 42.38 | 1:31.39 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
10 | Iris Huhtaniska | 1994 | 381 | 44.70 | 1:31.54 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Kati Salopuro | 1994 | 371 | 45.58 | 1:32.34 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
12 | Linne Kulju | 1994 | 361 | 44.65 | 1:33.23 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
13 | Ida Dahlqvist | 1994 | 346 | 43.54 | 1:34.58 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
14 | Riina Mäkikangas | 1994 | 343 | 45.70 | 1:34.84 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Taru Kulmakka | 1994 | 341 | 44.88 | 1:35.03 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
16 | Emilia Käkelä | 1994 | 326 | 46.14 | 1:36.42 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
17 | Ida Saarinen | 1994 | 318 | 47.11 | 1:37.30 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Anniina Pavas | 1994 | 307 | 47.20 | 1:38.41 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
19 | Janika Utriainen | 1994 | 298 | 46.72 | 1:39.36 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Pia Lampela | 1994 | 278 | 47.94 | 1:41.70 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Essi Fali | 1994 | 250 | 50.09 | 1:45.43 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
22 | Tiia Järvenpää | 1994 | 187 | 54.84 | 1:56.05 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Elina Kettunen | 1994 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Eeva Saarinen (1984) 1:08.53 2008-10-11 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kristina Heikkinen | 1982 | 619 | 37.32 | 1:17.87 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Sofia Risteelä | 1993 | 532 | 39.32 | 1:21.93 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Linda Holmgren | 1993 | 512 | 39.68 | 1:22.95 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
4 | Hanna Järvenpää | 1991 | 449 | 40.97 | 1:26.69 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
5 | Julia Jakobsson | 1993 | 447 | 40.59 | 1:26.82 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
6 | Noora Jänkälä | 1992 | 431 | 42.44 | 1:27.87 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Suvi Viinamäki | 1993 | 428 | 42.31 | 1:28.07 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Anna Lundell Samuelsson | 1991 | 397 | 42.08 | 1:30.30 | |||||
Lycksele Idrottsförenin | ||||||||||
9 | Noora Multanen | 1993 | 363 | 43.10 | 1:33.06 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
10 | Hanna-Riikka Miettunen | 1989 | 356 | 44.48 | 1:33.65 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Hanna Väliaho | 1993 | 356 | 44.46 | 1:33.66 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Pia Sonntag | 1992 | 350 | 45.39 | 1:34.18 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
13 | Venla Vehanen | 1992 | 323 | 47.34 | 1:36.77 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Arleena Kapanen | 1992 | 315 | 47.46 | 1:37.58 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Anni Malm | 1993 | 314 | 46.76 | 1:37.65 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Petra Helin | 1993 | 313 | 46.14 | 1:37.80 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
17 | Katariina Määttä | 1993 | 309 | 45.94 | 1:38.18 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
18 | Laura-Kaisa Maijala | 1991 | 295 | 48.33 | 1:39.75 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
19 | Lea Alioravainen | 1993 | 257 | 49.51 | 1:44.46 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
20 | Pauliina Lakso | 1993 | 239 | 51.04 | 1:47.03 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Sara Hanhirova | 1992 | 236 | 49.50 | 1:47.43 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:05 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Kantola | 1997 | 237 | 47.02 | 1:36.29 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Mikael Karvonen | 1997 | 177 | 51.36 | 1:46.19 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
3 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 172 | 52.56 | 1:47.17 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Markus Kuismin | 1997 | 167 | 51.72 | 1:48.30 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Jesse Urpunen | 1998 | 166 | 52.91 | 1:48.37 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Aleksin Pajunen | 1997 | 154 | 52.30 | 1:51.19 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Joonas Korento | 1997 | 142 | 52.47 | 1:54.29 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Olli Ahola | 1997 | 139 | 53.51 | 1:54.98 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Anssi Lintulampi | 1997 | 132 | 55.21 | 1:57.03 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Wiljami Huttunen | 1997 | 124 | 57.51 | 1:59.58 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
11 | Sakari Paavola | 1999 | 120 | 59.94 | 2:00.92 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
12 | Valtteri Suutari-Jääskö | 1997 | 119 | 55.57 | 2:01.16 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Miikka Willman | 1998 | 96 | 1:02.05 | 2:10.30 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Taneli Juutinen | 2000 | 91 | 1:04.65 | 2:12.43 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 338 | 41.15 | 1:25.60 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 331 | 41.23 | 1:26.13 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Jere Huovinen | 1996 | 255 | 45.37 | 1:34.01 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
4 | Herman Lindström | 1996 | 243 | 45.35 | 1:35.48 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
5 | Petri Lampela | 1996 | 213 | 47.52 | 1:39.82 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Niko Blankenstein | 1996 | 198 | 48.66 | 1:42.30 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Samu Hanhela | 1996 | 164 | 51.63 | 1:48.82 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
8 | Roope Eräluoto | 1996 | 157 | 50.84 | 1:50.48 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Jaakko Koskela | 1996 | 152 | 53.74 | 1:51.60 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
- | Ilari Kemppainen | 1996 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Markus Silvola | 1996 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 7.4 Jalkojen liike eri tasossa | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Hartikainen | 1995 | 349 | 40.60 | 1:24.65 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Topi Hämäläinen | 1995 | 315 | 40.54 | 1:27.56 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
3 | Karri Hurskainen | 1995 | 300 | 43.27 | 1:29.01 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Heikki Korhonen | 1995 | 268 | 44.60 | 1:32.46 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Yuangi Shan | 1995 | 219 | 44.94 | 1:38.82 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Mikko Hautamäki | 1995 | 217 | 46.43 | 1:39.14 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Juhani Lohiniva | 1995 | 185 | 49.57 | 1:44.59 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 167 | 51.61 | 1:48.25 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | 484 | 36.52 | 1:15.90 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Janne Lantto | 1994 | 430 | 35.87 | 1:18.99 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Tomi Leppälä | 1994 | 425 | 37.17 | 1:19.28 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Esa-Pekka Ahokas | 1994 | 309 | 40.02 | 1:28.17 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Santeri Teppola | 1994 | 291 | 42.26 | 1:29.91 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
6 | Juho Kosonen | 1994 | 275 | 43.80 | 1:31.65 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Mikko Laurila | 1994 | 271 | 44.12 | 1:32.08 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Tapio Immonen | 1994 | 252 | 44.66 | 1:34.32 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Petja Hettula | 1994 | 247 | 45.23 | 1:34.96 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Leo Jämsä | 1994 | 217 | 47.95 | 1:39.11 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Erik Johansson | 1994 | 211 | 48.02 | 1:40.15 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 551 | 34.74 | 1:12.68 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Jere Urpunen | 1993 | 496 | 35.42 | 1:15.30 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Teemu Hartikainen | 1993 | 475 | 36.43 | 1:16.40 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Ismo Koivisto | 1993 | 397 | 39.15 | 1:21.07 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Anton Mikaelsson | 1993 | 391 | 39.17 | 1:21.52 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
6 | Markus Määttälä | 1993 | 376 | 38.52 | 1:22.57 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Valtteri Viitanen | 1993 | 371 | 38.72 | 1:22.94 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
8 | Saveli Valjakka | 1993 | 347 | 39.56 | 1:24.84 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Joel Huovinen | 1993 | 333 | 40.78 | 1:25.98 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Teemu Peteri | 1993 | 300 | 41.34 | 1:29.00 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
11 | Harri Mustonen | 1993 | 222 | 42.83 | 1:38.50 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Aaltomaa | 1992 | 602 | 33.44 | 1:10.60 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Henri Hurskainen | 1991 | 491 | 35.56 | 1:15.54 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Jasu Anttila | 1990 | 489 | 36.41 | 1:15.65 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Philip Nordenberg | 1992 | 451 | 37.33 | 1:17.69 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
5 | Mattias Lindgren | 1990 | 417 | 36.41 | 1:19.80 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
6 | Paavo Kairento | 1992 | 407 | 38.57 | 1:20.45 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Simon Lundmark | 1990 | 383 | 39.32 | 1:22.04 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
8 | Sami Säilynkangas | 1991 | 358 | 39.42 | 1:23.94 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Vladimir Brodski | 1946 | 323 | 41.71 | 1:26.86 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
- | Antti Kurki | 1992 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Marcus Wikström | 1990 | DSQ | |||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:54 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 13, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Eva Lehtonen (1991) 17:18.16 2007-08-10 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Elin Hardeland | 1990 | 619 | 1:10.29 | 2:25.31 | 3:40.78 | 4:56.61 | 18:42.49 | ||
Umeå Simsällskap | 6:12.55 | 7:27.16 | 8:42.97 | 9:57.44 | ||||||
11:13.19 | 12:29.01 | 13:45.18 | 15:01.28 | |||||||
16:17.18 | 17:32.34 | |||||||||
2 | Lovisa Nyman | 1994 | 619 | 1:09.80 | 2:24.50 | 3:39.77 | 4:55.68 | 18:42.56 | ||
Umeå Simsällskap | 6:11.32 | 7:26.62 | 8:43.19 | 9:58.42 | ||||||
11:14.63 | 12:31.47 | 13:46.52 | 15:02.15 | |||||||
16:17.88 | 17:32.72 | |||||||||
3 | Karoliina Kangas | 1993 | 613 | 1:10.04 | 2:24.87 | 3:40.04 | 4:56.00 | 18:46.69 | ||
Lapuan Virkiä | 6:11.54 | 7:27.12 | 8:43.26 | 9:58.83 | ||||||
11:14.70 | 12:31.05 | 13:46.84 | 15:02.98 | |||||||
16:18.79 | 17:33.97 | |||||||||
4 | Jenna Laukkanen | 1995 | 612 | 1:10.67 | 2:27.61 | 3:44.06 | 5:00.68 | 18:46.74 | ||
Swimming Club Vuokatti | 6:17.03 | 7:33.05 | 8:49.18 | 10:04.34 | ||||||
11:20.20 | 12:36.42 | 13:51.42 | 15:06.50 | |||||||
16:21.14 | 17:34.96 | |||||||||
5 | Aino Erkinaro | 1995 | 606 | 1:11.43 | 2:27.22 | 3:43.74 | 5:00.52 | 18:51.06 | ||
Oulun Uimaseura | 6:16.88 | 7:32.89 | 8:49.00 | 10:05.38 | ||||||
11:21.46 | 12:37.16 | 13:53.48 | 15:09.73 | |||||||
16:25.17 | 17:38.98 | |||||||||
6 | Jenni Soukka | 1993 | 592 | 1:12.90 | 2:28.42 | 3:44.86 | 5:01.18 | 18:59.90 | ||
Vieskan Uimarit | 6:17.67 | 7:33.95 | 8:50.00 | 10:06.09 | ||||||
11:22.05 | 12:38.26 | 13:54.50 | 15:10.72 | |||||||
16:26.96 | 17:43.84 | |||||||||
7 | Sini Niemi | 1993 | 482 | 1:15.70 | 2:38.31 | 4:00.99 | 5:24.49 | 20:20.28 | ||
Tornion Uimaseura | 6:47.06 | 8:08.32 | 9:30.54 | 10:53.17 | ||||||
12:15.64 | 13:37.23 | 14:58.37 | 16:20.75 | |||||||
17:41.90 | 19:03.51 | |||||||||
8 | Anu Polvi | 1994 | 471 | 1:14.83 | 2:37.30 | 3:59.87 | 5:22.36 | 20:29.85 | ||
Vieskan Uimarit | 6:46.06 | 8:09.08 | 9:32.44 | 10:55.23 | ||||||
12:19.52 | 13:43.78 | 15:05.54 | 16:27.62 | |||||||
17:50.55 | 19:12.10 | |||||||||
9 | Jutta Keränen | 1996 | 435 | 1:19.72 | 2:45.51 | 4:10.69 | 5:35.16 | 21:03.35 | ||
Swimming Club Vuokatti | 7:00.99 | 8:27.50 | 9:53.13 | 11:17.92 | ||||||
12:42.11 | 14:06.97 | 15:32.16 | 16:56.72 | |||||||
18:20.37 | 19:43.02 | |||||||||
10 | Felicia Lövgren | 1993 | 424 | 1:15.55 | 2:41.54 | 4:08.20 | 5:35.90 | 21:13.75 | ||
Skellefte Simsällskap 3 | 7:02.32 | 8:28.50 | 9:54.67 | 11:19.53 | ||||||
12:45.95 | 14:11.33 | 15:37.68 | 17:03.90 | |||||||
18:28.80 | 19:52.66 | |||||||||
11 | Veera Alari | 1987 | 340 | 1:22.51 | 2:53.43 | 4:25.28 | 5:57.47 | 22:51.65 | ||
Oulun Lohet | 7:29.75 | 9:01.98 | 10:34.96 | 12:07.12 | ||||||
13:40.23 | 15:12.54 | 16:45.36 | 18:18.26 | |||||||
19:51.72 | 21:23.82 | |||||||||
12 | Hanna Kilpeläinen | 1994 | 335 | 1:23.72 | 2:54.22 | 4:25.83 | 5:58.40 | 22:58.14 | ||
Swimming Club Vuokatti | 7:31.01 | 9:03.70 | 10:36.71 | 12:09.26 | ||||||
13:42.27 | 15:15.03 | 16:48.13 | 18:20.97 | |||||||
19:54.50 | 21:28.05 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:16 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 14, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Antti Kasvio (1973) 15:24.69 1993-07-08 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 1:04.60 | 2:14.58 | 3:24.47 | 4:34.86 | 17:26.08 | |||
Swimming Club Vuokatti | 5:45.18 | 6:55.98 | 8:07.07 | 9:17.58 | ||||||
10:27.83 | 11:37.66 | 12:47.50 | 13:57.60 | |||||||
15:07.90 | 16:17.82 | |||||||||
2 | Kalle Liuski | 1993 | 1:14.06 | 2:32.76 | 3:51.32 | 5:09.62 | 19:02.67 | |||
Swimming Club Vuokatti | 6:27.57 | 7:45.65 | 9:02.89 | 10:19.09 | ||||||
11:34.88 | 12:50.07 | 14:05.94 | 15:22.38 | |||||||
16:37.75 | 17:51.85 | |||||||||
3 | Arvid Wiklund | 1991 | 1:10.25 | 2:27.03 | 3:44.38 | 5:02.51 | 19:13.71 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | 6:20.20 | 7:37.72 | 8:56.03 | 10:13.78 | ||||||
11:31.31 | 12:48.84 | 14:06.55 | 15:25.04 | |||||||
16:43.40 | 18:00.53 | |||||||||
4 | Arttu Erkinaro | 1992 | 1:09.58 | 2:25.76 | 3:43.40 | 5:01.47 | 19:16.53 | |||
Oulun Uimaseura | 6:19.71 | 7:38.24 | 8:57.35 | 10:15.40 | ||||||
11:32.96 | 12:51.09 | 14:09.21 | 15:28.02 | |||||||
16:45.49 | 18:03.13 | |||||||||
5 | Janne Toivola | 1966 | 1:16.62 | 2:36.81 | 3:56.22 | 5:14.48 | 19:17.43 | |||
Swimming Club Vuokatti | 6:33.65 | 7:52.11 | 9:10.48 | 10:28.69 | ||||||
11:46.40 | 13:04.03 | 14:20.75 | 15:36.59 | |||||||
16:52.77 | 18:06.71 | |||||||||
6 | Ville Halonen | 1994 | 391 | 1:11.72 | 2:32.46 | 3:55.88 | 5:18.46 | 20:07.47 | ||
Oulun Uimaseura | 6:42.36 | 8:04.00 | 9:25.10 | 10:46.77 | ||||||
12:09.07 | 13:30.47 | 14:51.33 | 16:11.54 | |||||||
17:33.23 | 18:53.63 | |||||||||
7 | Jesse Laukkanen | 1996 | 1:19.73 | 2:44.61 | 4:09.10 | 5:33.31 | 20:45.00 | |||
Swimming Club Vuokatti | 6:57.88 | 8:23.24 | 9:47.44 | 11:12.04 | ||||||
12:35.20 | 13:58.61 | 15:21.36 | 16:42.91 | |||||||
18:05.78 | 19:26.91 | |||||||||
8 | Sebastian Stenman | 1994 | 1:17.15 | 2:41.08 | 4:05.51 | 5:31.41 | 21:11.01 | |||
Lycksele Idrottsförenin | 6:58.56 | 8:25.55 | 9:52.12 | 11:19.08 | ||||||
12:45.94 | 14:10.98 | 15:38.53 | 17:05.39 | |||||||
18:29.83 | 19:52.94 | |||||||||
9 | Justus Luokkanen | 1995 | 1:24.87 | 3:00.15 | 4:36.69 | 6:12.78 | 23:38.22 | |||
Kempeleen Pyrintö | 7:49.17 | 9:22.22 | 10:57.15 | 12:31.02 | ||||||
14:06.24 | 15:40.60 | 17:17.67 | 18:53.43 | |||||||
20:31.15 | 22:07.56 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 17:25 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Juulia Aksila | 1996 | 41.67 | 1:25.49 | 2:10.18 | 2:52.90 | ||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 42.53 | 1:28.80 | 2:16.04 | 2:57.92 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Lilja Jämsä | 1996 | 42.63 | 1:28.55 | 2:15.42 | 2:59.78 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Oona Kerttula | 1996 | 43.90 | 1:31.23 | 2:18.50 | 3:02.89 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Elli Lukkarinen | 1996 | 45.10 | 1:34.90 | 2:23.43 | 3:09.44 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Marjo Hiltunen | 1997 | 46.33 | 1:37.08 | 2:26.83 | 3:10.82 | ||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Reetta Ekholm | 1996 | 44.45 | 1:33.22 | 2:23.86 | 3:13.35 | ||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
8 | Sanni Siurua | 1996 | 45.68 | 1:36.76 | 2:26.17 | 3:15.02 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Miia Tattari | 1996 | 45.15 | 1:35.81 | 2:26.69 | 3:15.88 | ||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
10 | Emmi Hannila | 1996 | 46.23 | 1:37.48 | 2:28.69 | 3:16.06 | ||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
11 | Ida Ijäs | 1996 | 47.47 | 1:38.02 | 2:28.62 | 3:18.56 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Emilia Satta | 1996 | 49.35 | 1:40.47 | 2:32.09 | 3:19.68 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Roosa Still | 1996 | 50.03 | 1:42.60 | 2:34.22 | 3:22.33 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Laura Fält | 1998 | 50.88 | 1:48.07 | 2:45.65 | 3:37.14 | ||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Nina Ilola | 1995 | 38.42 | 1:20.46 | 2:03.43 | 2:43.44 | ||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
2 | Jessica Vahtola | 1995 | 39.12 | 1:21.73 | 2:04.92 | 2:47.69 | ||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
3 | Oona Väärni | 1995 | 40.41 | 1:24.48 | 2:09.22 | 2:51.93 | ||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
4 | Erika Niemelä | 1995 | 40.94 | 1:25.19 | 2:09.76 | 2:52.89 | ||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Isabelle Nyström | 1995 | 42.25 | 1:28.03 | 2:14.05 | 2:59.08 | ||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
6 | Mira Ylikärppä | 1995 | 42.44 | 1:29.54 | 2:16.35 | 3:00.07 | ||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Emilia Nylund | 1995 | 42.86 | 1:29.45 | 2:16.31 | 3:00.86 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Siiri-Liisa Rissanen | 1995 | 42.77 | 1:29.12 | 2:16.84 | 3:01.05 | ||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
9 | Emilia Markkanen | 1995 | 43.57 | 1:29.90 | 2:17.03 | 3:02.04 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 43.99 | 1:31.41 | 2:18.61 | 3:02.94 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Tuija Väyrynen | 1995 | 43.95 | 1:31.20 | 2:19.34 | 3:03.56 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Kaisa Kyllönen | 1995 | 44.09 | 1:31.78 | 2:18.51 | 3:04.05 | ||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
13 | Elisabet Backman | 1995 | 44.30 | 1:32.73 | 2:20.13 | 3:04.76 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Saara Kallinen | 1995 | 44.28 | 1:32.27 | 2:20.23 | 3:05.50 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
15 | Katariina Paavola | 1995 | 43.92 | 1:32.42 | 2:20.82 | 3:07.53 | ||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
16 | Johanna Landgren | 1995 | 44.04 | 1:32.55 | 2:22.56 | 3:09.00 | ||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
17 | Elina Karjalainen | 1995 | 44.29 | 1:34.78 | 2:26.07 | 3:14.50 | ||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
18 | Ida Hagelberg | 1995 | 48.32 | 1:39.08 | 2:29.45 | 3:17.63 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
- | Roosa Miettunen | 1995 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös) | ||||||||||
- | Erika Kampman | 1995 | DSQ | |||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Takalo | 1994 | 40.72 | 1:24.05 | 2:07.40 | 2:50.69 | ||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
2 | Christina Bengtson | 1994 | 40.75 | 1:24.70 | 2:09.70 | 2:53.50 | ||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
3 | Tuija Toivola | 1994 | 41.38 | 1:25.07 | 2:10.55 | 2:54.28 | ||||
Cetus | ||||||||||
4 | Merja Miesmaa | 1994 | 41.14 | 1:25.73 | 2:12.79 | 2:57.44 | ||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Anni Jokela | 1994 | 44.14 | 1:30.47 | 2:17.41 | 3:02.66 | ||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Pia Lampela | 1994 | 43.47 | 1:30.36 | 2:18.75 | 3:04.34 | ||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Hanna Kilpeläinen | 1994 | 43.25 | 1:30.55 | 2:17.72 | 3:04.62 | ||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Ella Rankinen | 1994 | 44.21 | 1:32.39 | 2:20.97 | 3:08.17 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Micaela Ödling | 1990 | 35.47 | 1:14.23 | 1:54.47 | 2:34.66 | ||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
2 | Elin Hardeland | 1990 | 36.43 | 1:17.75 | 1:59.40 | 2:39.59 | ||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
3 | Linda Holmgren | 1993 | 38.33 | 1:18.69 | 1:59.97 | 2:39.69 | ||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
4 | Linnea Landgren | 1993 | 38.12 | 1:18.58 | 2:00.14 | 2:40.44 | ||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
5 | Sofia Risteelä | 1993 | 39.56 | 1:22.39 | 2:04.97 | 2:46.38 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Noora Pehkonen | 1989 | 40.01 | 1:24.44 | 2:11.43 | 2:52.94 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Emma Huhta | 1992 | 41.15 | 1:25.05 | 2:09.52 | 2:53.35 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Sanna Kärnä | 1993 | 40.53 | 1:25.52 | 2:11.64 | 2:54.30 | ||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
9 | Lea Alioravainen | 1993 | 41.91 | 1:27.02 | 2:11.68 | 2:54.81 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Chrissa Karambotis | 1992 | 40.59 | 1:27.54 | 2:13.46 | 2:59.07 | ||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
11 | Pia Sonntag | 1992 | 41.61 | 1:27.68 | 2:15.13 | 3:01.16 | ||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
12 | Venla Vehanen | 1992 | 43.22 | 1:29.32 | 2:16.49 | 3:01.40 | ||||
Cetus | ||||||||||
13 | Hanna Sandgren | 1993 | 41.32 | 1:27.03 | 2:15.09 | 3:02.58 | ||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
14 | Mila Mettovaara | 1993 | 44.95 | 1:35.02 | 2:25.69 | 3:15.15 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 17:32 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 16, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 2:00.70 1996-05-26 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Oskar Mikaelsson | 1995 | 36.71 | 1:16.97 | 1:58.17 | 2:38.41 | ||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
2 | Henri Hartikainen | 1995 | 38.07 | 1:19.50 | 2:01.69 | 2:41.68 | ||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Oskar Wing | 1995 | 37.58 | 1:19.43 | 2:02.01 | 2:43.84 | ||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
4 | Karri Hurskainen | 1995 | 39.56 | 1:22.75 | 2:05.19 | 2:46.27 | ||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Jere Kokko | 1995 | 41.07 | 1:25.39 | 2:12.24 | 2:55.00 | ||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
- | Justus Luokkanen | 1995 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös) | ||||||||||
Laji 16, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 2:00.70 1996-05-26 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tomi Leppälä | 1994 | 33.54 | 1:10.10 | 1:48.71 | 2:24.79 | ||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 16, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 2:00.70 1996-05-26 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | 33.85 | 1:10.74 | 1:48.51 | 2:24.75 | ||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Anton Mikaelsson | 1993 | 34.62 | 1:12.66 | 1:51.49 | 2:27.80 | ||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
3 | Jere Urpunen | 1993 | 33.87 | 1:11.51 | 1:50.18 | 2:28.27 | ||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Aleksi Hiekkataipale | 1993 | 34.89 | 1:13.05 | 1:52.16 | 2:29.97 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Kalle Liuski | 1993 | 36.15 | 1:15.62 | 1:56.62 | 2:36.73 | ||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Janne Tampio | 1993 | 38.30 | 1:20.52 | 2:04.41 | 2:45.29 | ||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
Laji 16, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 2:00.70 1996-05-26 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sami Säilynkangas | 1991 | 33.40 | 1:10.03 | 1:47.20 | 2:22.92 | ||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Marcus Wikström | 1990 | 35.10 | 1:13.15 | 1:54.00 | 2:33.90 | ||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:01 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:00.32 2008-06-07 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | 371 | 39.03 | 1:19.59 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Lotta Pulkkinen | 1997 | 298 | 38.27 | 1:25.63 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Milla Lackman | 1997 | 258 | 43.55 | 1:29.90 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Niina Pelkonen | 1997 | 236 | 42.45 | 1:32.52 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Julia Ylihannu | 1997 | 230 | 40.13 | 1:33.31 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Katariina Konu | 1997 | 229 | 43.76 | 1:33.46 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 210 | 43.12 | 1:36.20 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
8 | Aino Airaksinen | 1997 | 199 | 44.18 | 1:38.07 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Essi Virkkula | 1997 | 193 | 40.31 | 1:39.07 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Iida Karjalainen | 1997 | 122 | 52.25 | 1:55.33 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:00.32 2008-06-07 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Still | 1996 | 279 | 39.56 | 1:27.58 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Iida-Mari Posio | 1996 | 210 | 46.69 | 1:36.19 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:00.32 2008-06-07 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 542 | 32.85 | 1:10.15 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Oona Laukkanen | 1995 | 517 | 33.21 | 1:11.29 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
3 | Veera Kivirinta | 1995 | 469 | 34.88 | 1:13.63 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
4 | Aino Erkinaro | 1995 | 362 | 37.09 | 1:20.24 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Jenni Karjalainen | 1995 | 311 | 39.76 | 1:24.43 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Vendela Steinvall | 1995 | 295 | 37.91 | 1:25.96 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
7 | Heini Lappalainen | 1995 | 266 | 39.68 | 1:28.92 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
8 | Noora Rahko | 1995 | 253 | 41.07 | 1:30.48 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
9 | Laura Järvelä | 1995 | 242 | 42.05 | 1:31.77 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:00.32 2008-06-07 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Stephanie Johansson | 1994 | 476 | 34.00 | 1:13.29 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Sofia Känsäkoski | 1994 | 365 | 35.97 | 1:20.04 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Kati Salopuro | 1994 | 360 | 37.30 | 1:20.42 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
4 | Anna Karjalainen | 1994 | 351 | 36.98 | 1:21.14 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Henna Luttinen | 1994 | 310 | 39.74 | 1:24.52 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
6 | Rosa Vehanen | 1994 | 305 | 38.15 | 1:24.96 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Terhi Saarenpää | 1994 | 279 | 41.38 | 1:27.59 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
8 | Miira Suomela | 1994 | 269 | 39.92 | 1:28.57 | |||||
Cetus | ||||||||||
- | Sofia Posio | 1994 | DNF | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:00.32 2008-06-07 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tiina Savola | 1986 | 646 | 31.92 | 1:06.19 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Malin Dahlqvist | 1990 | 553 | 33.54 | 1:09.68 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
3 | Saara Siira | 1987 | 547 | 33.91 | 1:09.97 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
4 | Sini Niemi | 1993 | 511 | 33.82 | 1:11.56 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
5 | Marica Nilsson | 1991 | 503 | 32.92 | 1:11.95 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
6 | Suvi Viinamäki | 1993 | 466 | 35.45 | 1:13.80 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Jenni Soukka | 1993 | 413 | 34.94 | 1:16.84 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
8 | Anni Louhimo | 1992 | 374 | 35.30 | 1:19.42 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Noora Jänkälä | 1992 | 371 | 37.96 | 1:19.60 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Sara Samaletdin | 1991 | 327 | 39.47 | 1:23.02 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Olivia Sandgren | 1993 | 286 | 39.52 | 1:26.81 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
12 | Hanna-Riikka Miettunen | 1989 | 267 | 41.41 | 1:28.86 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Petra Helin | 1993 | 243 | 41.89 | 1:31.72 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
14 | Anni Malm | 1993 | 238 | 43.22 | 1:32.30 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
15 | Sylvia Wahlström | 1993 | 198 | 47.17 | 1:38.10 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Hanna Wahlström | 1993 | 174 | 48.89 | 1:42.52 | |||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:03 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tommi Väyrynen | 1996 | 284 | 35.95 | 1:17.59 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Jesse Laukkanen | 1996 | 276 | 36.89 | 1:18.42 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 240 | 37.57 | 1:22.15 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 239 | 37.60 | 1:22.18 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Ville Hautamäki | 1996 | 181 | 40.93 | 1:30.27 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
6 | Petri Lampela | 1996 | 173 | 40.21 | 1:31.52 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 172 | 43.51 | 1:31.76 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Niko Blankenstein | 1996 | 157 | 45.10 | 1:34.62 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Samu Hanhela | 1996 | 127 | 45.70 | 1:41.45 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Jere Huovinen | 1996 | 117 | 47.75 | 1:44.47 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 354 | 34.50 | 1:12.12 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | 580 | 29.91 | 1:01.19 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Tuomas Järvelä | 1994 | 405 | 32.73 | 1:08.99 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Esa-Pekka Ahokas | 1994 | 358 | 33.12 | 1:11.90 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Santeri Teppola | 1994 | 308 | 34.19 | 1:15.56 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
5 | Erik Johansson | 1994 | 177 | 39.57 | 1:30.86 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
6 | Mikko Laurila | 1994 | 176 | 39.65 | 1:31.10 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 437 | 31.20 | 1:07.27 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Teemu Hartikainen | 1993 | 393 | 33.50 | 1:09.69 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Ismo Koivisto | 1993 | 387 | 32.43 | 1:10.04 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Teemu Peteri | 1993 | 315 | 33.44 | 1:14.96 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
5 | Valtteri Viitanen | 1993 | 307 | 34.15 | 1:15.63 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mattias Lindgren | 1990 | 481 | 30.28 | 1:05.14 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
2 | Mika Virsu | 1990 | 399 | 31.43 | 1:09.34 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Tuukka Korpela | 1990 | 378 | 31.39 | 1:10.56 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Juho Tuovinen | 1992 | 364 | 34.10 | 1:11.47 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Antti Kurki | 1992 | 351 | 32.97 | 1:12.33 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Arttu Alakulju | 1990 | 330 | 35.06 | 1:13.88 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:33 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Eeva Saarinen (1984) 32.28 2008-08-26 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Miili Känsäkoski | 1999 | 224 | 50.50 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Saaga Väärni | 1999 | 178 | 54.50 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
3 | Erica Virkkula | 1999 | 175 | 54.81 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Saana Luokkanen | 1999 | 171 | 55.27 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Nora Ijäs | 1999 | 164 | 55.96 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Elina Pulkkinen | 1999 | 156 | 56.91 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Kaisa Kariniemi | 1999 | 154 | 57.24 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Ella Karjalainen | 1999 | 146 | 58.26 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
9 | Riikka Lahtinen | 2000 | 145 | 58.40 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Anna-Reetta Eilola | 1999 | 144 | 58.50 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
11 | Sanni Huttunen | 1999 | 139 | 59.22 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
12 | Johanna Paakkari | 1999 | 133 | 1:00.02 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Pauliina Korento | 1999 | 133 | 1:00.05 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Inna Pajuluoma | 1999 | 132 | 1:00.21 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Katariina Jyrälä | 2000 | 130 | 1:00.58 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
16 | Reetta Karjalainen | 1999 | 127 | 1:01.04 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
17 | Katri Hurskainen | 2000 | 127 | 1:01.06 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Fanny Pesonen | 2000 | 115 | 1:03.07 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
19 | Jenni Ålander | 1999 | 113 | 1:03.35 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
19 | Malla Huusko | 1999 | 113 | 1:03.35 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
21 | Anni Paakkari | 1999 | 111 | 1:03.84 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
22 | Hanna Laurila | 1999 | 107 | 1:04.68 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
23 | Mari Hekkala | 2000 | 106 | 1:04.85 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
24 | Katariina Räsänen | 1999 | 102 | 1:05.67 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 24 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Eeva Saarinen (1984) 32.28 2008-08-26 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Laukkanen | 1993 | 724 | 34.15 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
2 | Irene Paloposki | 1994 | 551 | 37.40 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
3 | Sofia Risteelä | 1993 | 531 | 37.87 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Karoliina Kangas | 1993 | 522 | 38.09 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
5 | Noora Pehkonen | 1989 | 517 | 38.20 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 495 | 38.76 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
7 | Marica Nilsson | 1991 | 487 | 38.98 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
8 | Anna Lundell Samuelsson | 1991 | 443 | 40.22 | ||||||
Lycksele Idrottsförenin | ||||||||||
9 | Nadja Åman | 1996 | 422 | 40.87 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
10 | Hanna Järvenpää | 1991 | 418 | 41.00 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
11 | Viivi Siikasmaa | 1991 | 402 | 41.55 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
12 | Jutta Keränen | 1996 | 394 | 41.83 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
13 | Olivia Sandgren | 1993 | 387 | 42.06 | ||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
13 | Heli Niemi | 1991 | 387 | 42.06 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
15 | Felicia Lövgren | 1993 | 385 | 42.16 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
16 | Iida Junnila | 1995 | 373 | 42.59 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
17 | Karolina Logardt | 1994 | 373 | 42.60 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
18 | Satu Nurro | 1992 | 368 | 42.80 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
19 | Noora Multanen | 1993 | 361 | 43.07 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
20 | Ella Siika-Aho | 1996 | 359 | 43.15 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Sanna Kärnä | 1993 | 357 | 43.20 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
22 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 357 | 43.21 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Anni Malm | 1993 | 353 | 43.39 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
23 | Moa Wikström | 1994 | 353 | 43.39 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
25 | Niina Lammassaari | 1992 | 350 | 43.49 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
26 | Aino Kantola | 1995 | 346 | 43.67 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
27 | Sonja Svanberg | 1994 | 345 | 43.71 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
28 | Katariina Määttä | 1993 | 342 | 43.85 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
29 | Minttu Helin | 1997 | 338 | 44.01 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
29 | Hanna Väliaho | 1993 | 338 | 44.01 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
31 | Susanna Korkala | 1997 | 334 | 44.18 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
32 | Linne Kulju | 1994 | 330 | 44.36 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
33 | Lotta Pelkonen | 1995 | 329 | 44.43 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
34 | Arleena Kapanen | 1992 | 325 | 44.60 | ||||||
Cetus | ||||||||||
35 | Emilia Käkelä | 1994 | 325 | 44.61 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
36 | Siiri-Liisa Rissanen | 1995 | 323 | 44.68 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
36 | Anniina Pavas | 1994 | 323 | 44.68 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
38 | Vilma Haarala | 1993 | 309 | 45.37 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
39 | Hanna Sandgren | 1993 | 296 | 46.01 | ||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
40 | Amanda Fingerroos | 1993 | 295 | 46.07 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
41 | Janika Utriainen | 1994 | 290 | 46.33 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
42 | Laura-Kaisa Maijala | 1991 | 289 | 46.39 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
43 | Roosa Kurttila | 1995 | 287 | 46.49 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
44 | Emilia Määttälä | 1996 | 274 | 47.18 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
45 | Oona-Maria Kivistö | 1993 | 267 | 47.62 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
46 | Titta Lotvonen | 1997 | 266 | 47.65 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
47 | Viivi Järvinen | 1995 | 266 | 47.69 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
48 | Sonja Portin | 1998 | 265 | 47.74 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
49 | Jatta Bergman | 1997 | 261 | 48.00 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
50 | Sara Hanhirova | 1992 | 260 | 48.01 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
51 | Terhi Saarenpää | 1994 | 253 | 48.47 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
52 | Emma Kurttila | 1994 | 250 | 48.69 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
53 | Maria Wimmer | 1997 | 242 | 49.17 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
54 | Ella Rankinen | 1994 | 239 | 49.41 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
55 | Hannele Taskinen | 1995 | 234 | 49.76 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
56 | Carita Heikkala | 1998 | 234 | 49.79 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
57 | Essi Fali | 1994 | 233 | 49.81 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
58 | Saara Väänänen | 1997 | 233 | 49.83 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
59 | Jenni Eteläinen | 1997 | 231 | 49.96 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
60 | Maria Kariniemi | 1998 | 229 | 50.10 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
61 | Reetta Pahkala | 1997 | 226 | 50.30 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
62 | Julia Lundström | 1993 | 207 | 51.79 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
63 | Veera Antila | 1997 | 207 | 51.87 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
64 | Tiia Järvenpää | 1994 | 201 | 52.31 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
65 | Katja Mikkonen | 1995 | 200 | 52.43 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
66 | Anna Rantapelkonen | 1997 | 192 | 53.19 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
67 | Jonna Laukkanen | 1998 | 186 | 53.69 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
68 | Silja Siponen | 1997 | 168 | 55.57 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
69 | Sara Kangas-Korhonen | 1998 | 150 | 57.74 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
70 | Reetta Kantola | 1998 | 136 | 59.63 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
71 | Laura Mikkonen | 1996 | 133 | 1:00.14 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
72 | Maiju Heikkinen | 1996 | 129 | 1:00.65 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
73 | Laura Määttä | 1998 | 124 | 1:01.50 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
74 | Jutta Kyllönen | 1998 | 96 | 1:06.96 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
75 | Martta Rautiainen | 1998 | 85 | 1:09.75 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
76 | Suvi Kinnunen | 1998 | 81 | 1:10.78 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
77 | Vilma Kojola | 1998 | 75 | 1:12.77 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
78 | Riina Huotari | 1998 | 67 | 1:15.56 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Eeva Saarinen (1984) 32.28 2008-08-26 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kristina Heikkinen | 1982 | 604 | 36.28 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:44 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jarno Pihlava (1979) 27.99 2006-08-04 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jesse Urpunen | 1998 | 185 | 48.11 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Olli-Pekka Heikkilä | 1998 | 157 | 50.83 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Julius Laitila | 1998 | 156 | 50.97 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
4 | Kaius Kejonen | 1998 | 137 | 53.15 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Sakari Paavola | 1999 | 121 | 55.39 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Olli Naarala | 1998 | 119 | 55.67 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Riku Ylikärppä | 1998 | 119 | 55.72 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Heikki Ruha | 1999 | 118 | 55.83 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Lauri Itkonen | 1998 | 103 | 58.51 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Markus Svanberg | 1998 | 102 | 58.74 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Valtteri Lieto | 1999 | 91 | 1:00.95 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Topi Puurunen | 1998 | 91 | 1:01.00 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
13 | Juho Anttila | 2000 | 88 | 1:01.65 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
14 | Miikka Willman | 1998 | 84 | 1:02.60 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Anton Ukkola | 2000 | 83 | 1:02.81 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Eero Nikula | 1999 | 80 | 1:03.58 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
17 | Taneli Juutinen | 2000 | 77 | 1:04.52 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Juho Kaikkonen | 1999 | 75 | 1:04.96 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Juho Lahtinen | 1998 | 71 | 1:06.33 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
20 | Jere Lotvonen | 2000 | 68 | 1:07.31 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Ilmari Alajuntti | 1999 | DSQ | uhd. käden maal. | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
- | Jere Kerttula | 1999 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 7.4 Ylim. veto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 24 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jarno Pihlava (1979) 27.99 2006-08-04 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Aaltomaa | 1992 | 644 | 31.75 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Jasu Anttila | 1990 | 535 | 33.78 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Henri Hurskainen | 1991 | 533 | 33.82 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Marcus Wikström | 1990 | 499 | 34.56 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
5 | Janne Lantto | 1994 | 474 | 35.16 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Arvid Wiklund | 1991 | 471 | 35.24 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
7 | Paavo Kairento | 1992 | 456 | 35.63 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Ville Halonen | 1994 | 439 | 36.08 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Simon Lundmark | 1990 | 435 | 36.20 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
10 | Markus Määttälä | 1993 | 431 | 36.31 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
11 | Miikka Reunamäki | 1993 | 423 | 36.52 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Valtteri Viitanen | 1993 | 378 | 37.92 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
13 | Niko Karjalainen | 1992 | 372 | 38.12 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Joel Huovinen | 1993 | 360 | 38.54 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
15 | Tomi Lammassaari | 1995 | 356 | 38.68 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Jaakko Mattila | 1994 | 335 | 39.49 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
17 | Topi Hämäläinen | 1995 | 316 | 40.25 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
18 | Tapio Immonen | 1994 | 272 | 42.34 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Heikki Korhonen | 1995 | 270 | 42.40 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
20 | Lauri Kantola | 1997 | 235 | 44.45 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
21 | Mikko Nätynki | 1989 | 234 | 44.48 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
22 | Juhani Lohiniva | 1995 | 182 | 48.35 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
23 | Markus Kuismin | 1997 | 173 | 49.21 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 155 | 51.01 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
25 | Joonas Korento | 1997 | 142 | 52.60 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
26 | Tomi Pihlajamäki | 1997 | 135 | 53.43 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
27 | Valtteri Suutari-Jääskö | 1997 | 129 | 54.29 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
28 | Aleksin Pajunen | 1997 | 127 | 54.51 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
29 | Wiljami Huttunen | 1997 | 125 | 54.78 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jarno Pihlava (1979) 27.99 2006-08-04 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Vladimir Brodski | 1946 | 347 | 39.02 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:07 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 21, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Swimming Jyväskylä (1900) 1:48.18 2002-04-13 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Umeå Simsällskap Ladies 1 | 0 | 1:57.02 | |||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
Elin Hardeland | 1990 | 29.52 | 29.52 | |||||||
Lovisa Nyman | 1994 | 28.41 | 57.93 | |||||||
Isabelle Nyström | 1995 | 30.71 | 1:28.64 | |||||||
Stephanie Johansson | 1994 | 28.38 | 1:57.02 | |||||||
2 | Skellelftesim Lag1 | 0 | 1:58.40 | |||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Linda Holmgren | 1993 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Marica Nilsson | 1991 | 29.60 | 59.00 | |||||||
Malin Dahlqvist | 1990 | 29.83 | 1:28.83 | |||||||
Micaela Ödling | 1990 | 29.57 | 1:58.40 | |||||||
3 | Viesu 1 | 1991 | 2:01.46 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
Henna Luttinen | 1994 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Jenni Luttinen | 1992 | 29.35 | 1:01.05 | |||||||
Anu Polvi | 1994 | 30.39 | 1:31.44 | |||||||
Jenni Soukka | 1993 | 30.02 | 2:01.46 | |||||||
4 | Skellelftesim Lag2 | 0 | 2:01.78 | |||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Julia Jakobsson | 1993 | 29.86 | 29.86 | |||||||
Vendela Steinvall | 1995 | |||||||||
Chrissa Karambotis | 1992 | 1:31.23 | 1:31.23 | |||||||
Felicia Lövgren | 1993 | 30.55 | 2:01.78 | |||||||
5 | Swimming Club Vuokatti | 2008 | 2:07.14 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Jenna Laukkanen | 1995 | 29.08 | 29.08 | |||||||
Jutta Keränen | 1996 | 31.94 | 1:01.02 | |||||||
Hanna Kilpeläinen | 1994 | 32.93 | 1:33.95 | |||||||
Tiina Kyllönen | 1994 | 33.19 | 2:07.14 | |||||||
6 | Kempy - Naiset | 1992 | 2:09.84 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Iida-Mari Posio | 1996 | 32.54 | 32.54 | |||||||
Iris Huhtaniska | 1994 | 32.49 | 1:05.03 | |||||||
Petra Helin | 1993 | 33.18 | 1:38.21 | |||||||
Sofia Posio | 1994 | 31.63 | 2:09.84 | |||||||
7 | Skellelftesim Lag3 | 0 | 2:10.41 | |||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Ida Dahlqvist | 1994 | 32.65 | 32.65 | |||||||
Hanna Dahlqvist | 1992 | 33.09 | 1:05.74 | |||||||
Moa Wikström | 1994 | 32.78 | 1:38.52 | |||||||
Johanna Landgren | 1995 | 31.89 | 2:10.41 | |||||||
8 | Iisalmen Uimarit | 1995 | 2:11.16 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Noora Luttinen | 1995 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Katariina Paavola | 1995 | 33.10 | 1:06.53 | |||||||
Heini Lappalainen | 1995 | 33.05 | 1:39.58 | |||||||
Sini Sariola | 1996 | 31.58 | 2:11.16 | |||||||
9 | Kemtu | 1990 | 2:11.56 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Mira Ylikärppä | 1995 | 30.97 | 30.97 | |||||||
Hanna-Riikka Miettunen | 1989 | 35.97 | 1:06.94 | |||||||
Pia Lampela | 1994 | 32.97 | 1:39.91 | |||||||
Suvi Viinamäki | 1993 | 31.65 | 2:11.56 | |||||||
10 | Cetus 1 | 0 | 2:12.16 | |||||||
Cetus | ||||||||||
Tuija Toivola | 1994 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Rosa Vehanen | 1994 | 32.53 | 1:05.57 | |||||||
Sara Samaletdin | 1991 | 32.42 | 1:37.99 | |||||||
Arleena Kapanen | 1992 | 34.17 | 2:12.16 | |||||||
11 | Torus | 0 | 2:14.71 | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Sini Niemi | 1993 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Noora Multanen | 1993 | 32.75 | 1:05.32 | |||||||
Sara Hanhirova | 1992 | 38.53 | 1:43.85 | |||||||
Heli Niemi | 1991 | 30.86 | 2:14.71 | |||||||
12 | Ou-73 1 | 1990 | 2:17.65 | |||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
Sanna Miesmaa | 1995 | 41.11 | 41.11 | |||||||
Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 27.99 | 1:09.10 | |||||||
Merja Miesmaa | 1994 | 32.93 | 1:42.03 | |||||||
Jenni Eteläinen | 1997 | 35.62 | 2:17.65 | |||||||
13 | Cetus 2 | 0 | 2:20.34 | |||||||
Cetus | ||||||||||
Sylvia Wahlström | 1993 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Pauliina Lakso | 1993 | 34.49 | 1:08.58 | |||||||
Venla Vehanen | 1992 | 35.75 | 1:44.33 | |||||||
Miira Suomela | 1994 | 36.01 | 2:20.34 | |||||||
14 | Ous Tytöt 5 | 1997 | 2:26.61 | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Emilia Määttälä | 1996 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Silja Siponen | 1997 | 38.97 | 1:15.67 | |||||||
Julia Ylihannu | 1997 | 1:10.94 | 2:26.61 | |||||||
Susanna Korkala | 1997 | 2:26.61 | ||||||||
15 | Ous Tytöt 4 | 1997 | 2:50.71 | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Lotta Heikkinen | 1998 | |||||||||
Anna Kortessalo | 1997 | 1:25.60 | 1:25.60 | |||||||
Aada Illikainen | 1998 | 43.36 | 2:08.96 | |||||||
Annika Immonen | 1997 | 41.75 | 2:50.71 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:15 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 22, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Lahden Kaleva (1900) 1:35.30 2008-08-26 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Skellelftesim Lag1 | 0 | 550 | 1:46.12 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Philip Nordenberg | 1992 | 26.48 | 26.48 | |||||||
Anton Mikaelsson | 1993 | 26.25 | 52.73 | |||||||
Mattias Lindgren | 1990 | 26.80 | 1:19.53 | |||||||
Marcus Wikström | 1990 | 26.59 | 1:46.12 | |||||||
2 | Kemin Uimaseura | 1993 | 496 | 1:49.82 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Juho-Eetu Hakso | 1993 | 28.25 | 28.25 | |||||||
Tomi Leppälä | 1994 | 27.53 | 55.78 | |||||||
Teemu Hartikainen | 1993 | 27.24 | 1:23.02 | |||||||
Jere Urpunen | 1993 | 26.80 | 1:49.82 | |||||||
3 | Swimming Club Vuokatti | 2008 | 442 | 1:54.08 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Janne Toivola | 1966 | 27.62 | 27.62 | |||||||
Jere Laukkanen | 1993 | 26.51 | 54.13 | |||||||
Kalle Liuski | 1993 | 28.73 | 1:22.86 | |||||||
Jesse Laukkanen | 1996 | 31.22 | 1:54.08 | |||||||
4 | Skellelftesim Lag2 | 0 | 425 | 1:55.59 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Arvid Wiklund | 1991 | 27.15 | 27.15 | |||||||
Simon Lundmark | 1990 | 28.41 | 55.56 | |||||||
Oskar Mikaelsson | 1995 | 29.50 | 1:25.06 | |||||||
Herman Lindström | 1996 | 30.53 | 1:55.59 | |||||||
5 | Kempy - Miehet | 1992 | 417 | 1:56.33 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Sami Aaltomaa | 1992 | 26.90 | 26.90 | |||||||
Justus Luokkanen | 1995 | 32.91 | 59.81 | |||||||
Juho Tuovinen | 1992 | 29.79 | 1:29.60 | |||||||
Paavo Kairento | 1992 | 26.73 | 1:56.33 | |||||||
6 | Ou-73 1 | 1990 | 363 | 2:01.89 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
Markus Määttälä | 1993 | 29.93 | 29.93 | |||||||
Lauri Joki | 1993 | |||||||||
Joonas Jäppinen | 1993 | 1:30.56 | 1:30.56 | |||||||
Topi Hämäläinen | 1995 | 31.33 | 2:01.89 | |||||||
7 | Kemtu | 1990 | 271 | 2:14.36 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Riku Ylikärppä | 1998 | 36.28 | 36.28 | |||||||
Kimmo Viinamäki | 1995 | 34.25 | 1:10.53 | |||||||
Petri Lampela | 1996 | 32.96 | 1:43.49 | |||||||
Joni Lampela | 1994 | 30.87 | 2:14.36 | |||||||
8 | Ous Pojat 3 | 1997 | 148 | 2:44.17 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Severi Lieto | 1998 | 40.65 | 40.65 | |||||||
Topi Kiviniemi | 1998 | 46.85 | 1:27.50 | |||||||
Aku Keloneva | 1998 | 41.27 | 2:08.77 | |||||||
Lauri Kantola | 1997 | 35.40 | 2:44.17 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:56 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 23, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:01.01 2008-02-10 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sini Sariola | 1996 | 458 | 34.28 | 1:13.16 | 1:53.05 | 2:30.20 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
2 | Jutta Keränen | 1996 | 454 | 34.86 | 1:13.10 | 1:52.38 | 2:30.57 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Lilja Jämsä | 1996 | 401 | 36.20 | 1:15.65 | 1:57.25 | 2:36.95 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Ella Siika-Aho | 1996 | 391 | 36.58 | 1:16.95 | 1:58.24 | 2:38.24 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Ida Ijäs | 1996 | 386 | 36.32 | 1:17.58 | 1:59.50 | 2:38.95 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Elli Lukkarinen | 1996 | 370 | 36.87 | 1:17.96 | 2:00.79 | 2:41.19 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Oona Kerttula | 1996 | 329 | 37.77 | 1:22.10 | 2:07.96 | 2:47.74 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Jenni Holappa | 1996 | 323 | 35.58 | 1:18.62 | 2:04.24 | 2:48.74 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Reetta Ekholm | 1996 | 322 | 37.40 | 1:20.77 | 2:05.44 | 2:48.81 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
10 | Lotta Pulkkinen | 1997 | 316 | 38.54 | 1:22.21 | 2:07.57 | 2:49.98 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
11 | Nadja Åman | 1996 | 314 | 39.54 | 1:23.13 | 2:08.32 | 2:50.31 | |||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
12 | Miia Tattari | 1996 | 299 | 38.53 | 1:22.03 | 2:08.31 | 2:52.99 | |||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
13 | Marjo Hiltunen | 1997 | 299 | 39.23 | 1:23.88 | 2:09.48 | 2:53.12 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
14 | Sanni Siurua | 1996 | 298 | 37.97 | 1:22.79 | 2:09.64 | 2:53.30 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
15 | Aino Airaksinen | 1997 | 290 | 39.92 | 1:25.79 | 2:10.83 | 2:54.84 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
16 | Iida-Mari Posio | 1996 | 290 | 38.97 | 1:23.73 | 2:10.21 | 2:54.87 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
17 | Emmi Hannila | 1996 | 243 | 39.53 | 1:27.42 | 2:17.37 | 3:05.42 | |||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
18 | Salla Talus | 1996 | 238 | 42.55 | 1:32.10 | 2:23.15 | 3:06.82 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Nea Mäkelä | 1998 | 223 | 45.09 | 1:34.56 | 2:24.53 | 3:10.86 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
20 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 128 | 50.70 | 1:47.49 | 2:49.35 | 3:49.93 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 23, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:01.01 2008-02-10 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 628 | 31.66 | 1:06.32 | 1:41.92 | 2:15.17 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Vendela Steinvall | 1995 | 482 | 33.42 | 1:11.09 | 1:49.94 | 2:27.59 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
3 | Emilia Soinilehto | 1995 | 458 | 33.52 | 1:11.34 | 1:51.63 | 2:30.12 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Isabelle Nyström | 1995 | 424 | 35.23 | 1:14.81 | 1:55.07 | 2:34.08 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
5 | Riikka Venäläinen | 1995 | 409 | 35.04 | 1:14.61 | 1:55.93 | 2:35.94 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Jenni Karjalainen | 1995 | 408 | 36.59 | 1:16.32 | 1:56.80 | 2:36.02 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Emilia Markkanen | 1995 | 389 | 36.46 | 1:17.78 | 1:59.14 | 2:38.59 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Heini Lappalainen | 1995 | 384 | 36.93 | 1:17.45 | 1:59.32 | 2:39.23 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
9 | Nina Pernu | 1995 | 383 | 36.95 | 1:17.51 | 1:58.59 | 2:39.40 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Laura Järvelä | 1995 | 379 | 36.29 | 1:17.43 | 1:59.55 | 2:39.92 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Oona Väärni | 1995 | 369 | 36.15 | 1:17.14 | 1:59.59 | 2:41.37 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
12 | Emilia Nylund | 1995 | 346 | 36.03 | 1:18.38 | 2:02.48 | 2:44.92 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Johanna Landgren | 1995 | 314 | 38.90 | 1:22.91 | 2:08.10 | 2:50.32 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
14 | Katariina Paavola | 1995 | 307 | 37.79 | 1:21.86 | 2:07.93 | 2:51.57 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
15 | Noora Luttinen | 1995 | 302 | 38.56 | 1:23.50 | 2:10.92 | 2:52.51 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
16 | Viivi Järvinen | 1995 | 296 | 39.18 | 1:22.87 | 2:08.32 | 2:53.69 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Noora Kilponen | 1995 | 278 | 38.64 | 1:24.76 | 2:13.65 | 2:57.29 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
18 | Ida Hagelberg | 1995 | 273 | 40.80 | 1:25.32 | 2:12.28 | 2:58.44 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
19 | Veera Petäsnoro | 1995 | 220 | 45.10 | 1:34.79 | 2:26.13 | 3:11.73 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 23, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:01.01 2008-02-10 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | 595 | 31.77 | 1:06.44 | 1:42.07 | 2:17.62 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Henna Luttinen | 1994 | 561 | 32.93 | 1:09.04 | 1:45.26 | 2:20.34 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Stephanie Johansson | 1994 | 536 | 32.50 | 1:08.79 | 1:46.25 | 2:22.47 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
4 | Linne Kulju | 1994 | 478 | 34.61 | 1:12.45 | 1:51.15 | 2:28.06 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Sofia Känsäkoski | 1994 | 458 | 34.01 | 1:12.25 | 1:52.15 | 2:30.13 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Kati Salopuro | 1994 | 442 | 34.55 | 1:13.67 | 1:53.96 | 2:31.95 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Sofia Posio | 1994 | 401 | 34.82 | 1:13.47 | 1:56.14 | 2:36.99 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Iris Huhtaniska | 1994 | 394 | 35.84 | 1:15.58 | 1:57.56 | 2:37.92 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Hanna Kilpeläinen | 1994 | 384 | 36.73 | 1:17.30 | 1:59.18 | 2:39.23 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
10 | Christina Bengtson | 1994 | 377 | 36.70 | 1:16.91 | 1:58.81 | 2:40.25 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
11 | Anna Karjalainen | 1994 | 369 | 35.94 | 1:16.62 | 1:59.46 | 2:41.37 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Sonja Svanberg | 1994 | 351 | 36.82 | 1:18.67 | 2:02.46 | 2:44.10 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Ida Saarinen | 1994 | 348 | 37.25 | 1:18.96 | 2:03.15 | 2:44.58 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Pia Lampela | 1994 | 346 | 35.45 | 1:17.59 | 2:01.77 | 2:44.84 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Anni Jokela | 1994 | 318 | 38.91 | 1:21.50 | 2:05.76 | 2:49.50 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
16 | Moa Wikström | 1994 | 309 | 39.21 | 1:22.95 | 2:08.41 | 2:51.26 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
17 | Terhi Saarenpää | 1994 | 256 | 41.23 | 1:29.32 | 2:18.87 | 3:02.17 | |||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
18 | Janika Utriainen | 1994 | 253 | 40.15 | 1:26.68 | 2:15.47 | 3:02.88 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 23, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:01.01 2008-02-10 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Elin Hardeland | 1990 | 631 | 30.80 | 1:06.10 | 1:41.39 | 2:14.96 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Karoliina Kangas | 1993 | 574 | 32.28 | 1:08.08 | 1:44.10 | 2:19.27 | |||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
3 | Jenni Soukka | 1993 | 570 | 33.15 | 1:08.65 | 1:44.66 | 2:19.56 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Julia Jakobsson | 1993 | 535 | 32.98 | 1:09.09 | 1:46.59 | 2:22.56 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
5 | Kristina Heikkinen | 1982 | 531 | 31.82 | 1:07.23 | 1:44.52 | 2:22.96 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Emma Huhta | 1992 | 516 | 32.79 | 1:09.03 | 1:46.69 | 2:24.27 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Suvi Viinamäki | 1993 | 494 | 34.78 | 1:12.41 | 1:49.90 | 2:26.42 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Pia Sonntag | 1992 | 493 | 32.43 | 1:08.70 | 1:47.80 | 2:26.55 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Noora Jänkälä | 1992 | 453 | 34.93 | 1:14.10 | 1:53.86 | 2:30.73 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Felicia Lövgren | 1993 | 412 | 34.29 | 1:15.08 | 1:56.79 | 2:35.55 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
11 | Hanna Järvenpää | 1991 | 380 | 36.57 | 1:17.26 | 1:59.27 | 2:39.80 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
12 | Miia Haverinen | 1993 | 366 | 37.36 | 1:18.46 | 2:00.67 | 2:41.79 | |||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
13 | Hanna-Riikka Miettunen | 1989 | 362 | 37.26 | 1:17.54 | 2:01.14 | 2:42.37 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Alina Kupiainen | 1993 | 337 | 38.24 | 1:20.25 | 2:03.66 | 2:46.30 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Pauliina Lakso | 1993 | 336 | 37.19 | 1:19.35 | 2:03.51 | 2:46.45 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Laura-Kaisa Maijala | 1991 | 306 | 40.10 | 1:23.45 | 2:08.24 | 2:51.82 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Sylvia Wahlström | 1993 | 301 | 41.02 | 1:25.14 | 2:10.41 | 2:52.61 | |||
Cetus | ||||||||||
18 | Hanna Wahlström | 1993 | 279 | 40.78 | 1:24.94 | 2:12.52 | 2:57.05 | |||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 20:11 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 24, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Antti Kasvio (1973) 1:47.11 1993-08-03 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tomi Lammassaari | 1995 | 435 | 30.84 | 1:06.91 | 1:43.48 | 2:18.70 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Oskar Mikaelsson | 1995 | 372 | 33.11 | 1:09.95 | 1:48.86 | 2:26.05 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
3 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 366 | 33.56 | 1:10.75 | 1:49.57 | 2:26.90 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Jesse Laukkanen | 1996 | 345 | 34.89 | 1:13.49 | 1:52.86 | 2:29.84 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Karri Hurskainen | 1995 | 320 | 34.49 | 1:14.20 | 1:54.35 | 2:33.55 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Petri Lampela | 1996 | 287 | 36.15 | 1:17.72 | 2:00.03 | 2:39.27 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Saku Veijola | 1996 | 285 | 35.71 | 1:17.66 | 2:01.38 | 2:39.67 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
8 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 274 | 37.19 | 1:19.24 | 2:01.57 | 2:41.72 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Ville Hautamäki | 1996 | 271 | 36.25 | 1:18.39 | 2:01.79 | 2:42.38 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Jere Kokko | 1995 | 265 | 34.94 | 1:16.05 | 2:00.62 | 2:43.67 | |||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
11 | Heikki Korhonen | 1995 | 262 | 36.39 | 1:17.67 | 2:01.45 | 2:44.20 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 248 | 36.82 | 1:19.31 | 2:04.16 | 2:47.32 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Joni Epäilys | 1995 | 226 | 36.54 | 1:19.18 | 2:06.10 | 2:52.53 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
14 | Herman Lindström | 1996 | 224 | 1:30.38 | 2:10.83 | 2:53.09 | 2:53.09 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
15 | Johannes Jyrkkä | 1995 | 194 | 39.53 | 1:25.48 | 2:14.26 | 3:01.50 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Samu Hanhela | 1996 | 191 | 39.10 | 1:26.91 | 2:17.41 | 3:02.50 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
17 | Juhani Lohiniva | 1995 | 189 | 38.80 | 1:24.32 | 2:14.10 | 3:02.98 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 24, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Antti Kasvio (1973) 1:47.11 1993-08-03 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Järvelä | 1994 | 504 | 31.27 | 1:05.60 | 1:39.33 | 2:12.05 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Jaakko Mattila | 1994 | 496 | 29.81 | 1:03.85 | 1:38.55 | 2:12.73 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Janne Lantto | 1994 | 433 | 30.40 | 1:05.68 | 1:42.27 | 2:18.94 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Juho Kosonen | 1994 | 396 | 32.56 | 1:08.40 | 1:46.85 | 2:23.07 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Aleksi Kokko | 1994 | 380 | 33.05 | 1:09.82 | 1:48.25 | 2:25.07 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Tuomas Juustovaara | 1994 | 377 | 31.87 | 1:08.49 | 1:48.45 | 2:25.41 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Sebastian Stenman | 1994 | 349 | 34.29 | 1:11.99 | 1:50.75 | 2:29.30 | |||
Lycksele Idrottsförenin | ||||||||||
8 | Tapio Immonen | 1994 | 304 | 34.41 | 1:14.04 | 1:55.24 | 2:36.20 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Anssi Hätälä | 1994 | 291 | 34.94 | 1:16.47 | 1:59.87 | 2:38.58 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Joni Lampela | 1994 | 285 | 34.86 | 1:16.17 | 1:59.09 | 2:39.62 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 24, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Antti Kasvio (1973) 1:47.11 1993-08-03 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Hiekkataipale | 1993 | 527 | 29.68 | 1:03.34 | 1:37.43 | 2:10.09 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Kalle Liuski | 1993 | 468 | 30.62 | 1:04.35 | 1:40.17 | 2:15.30 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Anton Mikaelsson | 1993 | 467 | 30.86 | 1:06.34 | 1:41.61 | 2:15.43 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
4 | Ismo Koivisto | 1993 | 442 | 30.84 | 1:05.96 | 1:42.16 | 2:17.90 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Janne Tampio | 1993 | 393 | 33.35 | 1:10.05 | 1:48.20 | 2:23.45 | |||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
Laji 24, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Antti Kasvio (1973) 1:47.11 1993-08-03 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Philip Nordenberg | 1992 | 545 | 30.37 | 1:02.22 | 1:35.63 | 2:08.61 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
2 | Marcus Wikström | 1990 | 522 | 30.37 | 1:02.38 | 1:35.96 | 2:10.47 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
3 | Tommi Kujala | 1992 | 514 | 30.58 | 1:04.67 | 1:38.85 | 2:11.16 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Mattias Lindgren | 1990 | 498 | 30.52 | 1:04.72 | 1:39.60 | 2:12.57 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
5 | Arvid Wiklund | 1991 | 463 | 30.14 | 1:04.61 | 1:40.27 | 2:15.85 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
6 | Paavo Kairento | 1992 | 449 | 31.17 | 1:05.92 | 1:41.77 | 2:17.23 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 20:49 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 25, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Patricia Aschan (1994) 4:52.48 2009-03-20 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Juulia Aksila | 1996 | 388 | 1:29.41 | 3:07.02 | 4:50.82 | 6:14.50 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 366 | 1:28.37 | 3:05.78 | 5:00.12 | 6:21.80 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 303 | 1:40.97 | 3:29.78 | 5:20.70 | 6:46.46 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 25, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Patricia Aschan (1994) 4:52.48 2009-03-20 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Veera Kivirinta | 1995 | 534 | 1:19.11 | 2:49.42 | 4:21.69 | 5:36.51 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
2 | Oona Laukkanen | 1995 | 507 | 1:17.09 | 2:48.65 | 4:28.51 | 5:42.32 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
3 | Aino Erkinaro | 1995 | 500 | 1:20.87 | 2:46.42 | 4:32.27 | 5:43.91 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Aino Kantola | 1995 | 467 | 1:23.23 | 2:50.45 | 4:34.73 | 5:51.94 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Nina Ilola | 1995 | 431 | 1:27.01 | 2:56.35 | 4:38.94 | 6:01.38 | |||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
6 | Erika Niemelä | 1995 | 408 | 1:21.49 | 2:55.32 | 4:41.23 | 6:08.21 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Roosa Miettunen | 1995 | 388 | 1:31.90 | 3:11.22 | 4:54.92 | 6:14.46 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Mira Ylikärppä | 1995 | 379 | 1:31.80 | 3:09.93 | 4:55.61 | 6:17.25 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Kaisa Kyllönen | 1995 | 322 | 1:44.11 | 3:21.93 | 5:09.89 | 6:38.16 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Tuija Väyrynen | 1995 | 322 | 1:37.39 | 3:18.50 | 5:16.09 | 6:38.43 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Noora Rahko | 1995 | 319 | 1:37.00 | 3:19.37 | 5:11.53 | 6:39.45 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
12 | Riikka Venäläinen | 1995 | 312 | 1:44.54 | 3:30.70 | 5:20.58 | 6:42.44 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
13 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 312 | 1:47.31 | 3:25.13 | 5:21.36 | 6:42.49 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 25, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Patricia Aschan (1994) 4:52.48 2009-03-20 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | 508 | 1:19.94 | 2:52.06 | 4:30.41 | 5:42.14 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Saga Berntson | 1994 | 475 | 1:20.41 | 2:55.78 | 4:29.52 | 5:49.88 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
3 | Riina Mäkikangas | 1994 | 426 | 1:24.67 | 3:02.10 | 4:45.79 | 6:02.92 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Tiia Takalo | 1994 | 421 | 1:22.32 | 2:56.47 | 4:40.81 | 6:04.28 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Susanna Nurmi | 1994 | 359 | 1:40.37 | 3:19.60 | 5:00.48 | 6:24.15 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Anu Polvi | 1994 | DNF | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
Laji 25, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Patricia Aschan (1994) 4:52.48 2009-03-20 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Noora Laukkanen | 1993 | 725 | 1:09.58 | 2:29.37 | 3:54.57 | 5:03.91 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
2 | Karoliina Kangas | 1993 | 545 | 1:18.51 | 2:47.26 | 4:19.95 | 5:34.31 | |||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
3 | Sofia Risteelä | 1993 | 463 | 1:29.66 | 3:04.89 | 4:38.25 | 5:52.80 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 21:06 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 26, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 4:13.29 1994-09-06 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Henri Hartikainen | 1995 | 387 | 1:25.26 | 2:50.83 | 4:25.62 | 5:42.19 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 383 | 1:15.81 | 2:48.16 | 4:29.55 | 5:43.42 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 371 | 1:24.69 | 2:51.86 | 4:29.98 | 5:46.87 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Justus Luokkanen | 1995 | 222 | 1:44.50 | 3:26.68 | 5:17.54 | 6:51.67 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 26, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 4:13.29 1994-09-06 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | 566 | 1:06.82 | 2:29.66 | 3:54.30 | 5:01.44 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Tomi Leppälä | 1994 | 479 | 1:18.55 | 2:39.17 | 4:07.52 | 5:18.63 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 26, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 4:13.29 1994-09-06 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 570 | 1:12.55 | 2:30.94 | 3:55.25 | 5:00.62 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Teemu Hartikainen | 1993 | 494 | 1:13.90 | 2:35.66 | 4:05.03 | 5:15.38 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | 466 | 1:16.92 | 2:37.46 | 4:10.90 | 5:21.47 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Jere Urpunen | 1993 | 450 | 1:16.33 | 2:40.73 | 4:11.62 | 5:25.46 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Matias Tervala | 1993 | 411 | 1:17.71 | 2:45.13 | 4:20.13 | 5:35.45 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 26, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 4:13.29 1994-09-06 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Vladimir Brodski | 1946 | 212 | 1:46.86 | 3:44.87 | 5:31.71 | 6:58.13 | |||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 21:26 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 27, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 28.98 2008-03-23 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | 253 | 44.25 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Saaga Väärni | 1999 | 200 | 47.91 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
3 | Milka Aaltomaa | 2000 | 177 | 49.84 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
4 | Ella Karjalainen | 1999 | 175 | 50.09 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Pauliina Korento | 1999 | 163 | 51.27 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Inna Pajuluoma | 1999 | 161 | 51.47 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Erica Virkkula | 1999 | 160 | 51.57 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Reetta Karjalainen | 1999 | 157 | 51.93 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Fanny Pesonen | 2000 | 146 | 53.15 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Riikka Lahtinen | 2000 | 135 | 54.53 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Johanna Paakkari | 1999 | 135 | 54.53 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Anna-Reetta Eilola | 1999 | 132 | 55.05 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
Laji 27, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 24 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 28.98 2008-03-23 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Micaela Ödling | 1990 | 644 | 32.43 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
2 | Elin Hardeland | 1990 | 607 | 33.07 | ||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
3 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 533 | 34.53 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
4 | Sini Niemi | 1993 | 500 | 35.28 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
5 | Linda Holmgren | 1993 | 497 | 35.34 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
6 | Iiris Isopoussu | 1991 | 496 | 35.38 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Saara Kettunen | 1992 | 474 | 35.90 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Linnea Landgren | 1993 | 465 | 36.13 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
9 | Sanna Kärnä | 1993 | 449 | 36.57 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
10 | Heli Niemi | 1991 | 414 | 37.58 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
11 | Jessica Vahtola | 1995 | 408 | 37.76 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
12 | Ida Dahlqvist | 1994 | 405 | 37.86 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
13 | Vilma Haarala | 1993 | 403 | 37.91 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Chrissa Karambotis | 1992 | 398 | 38.05 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
15 | Miia Haverinen | 1993 | 396 | 38.13 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
16 | Satu Nurro | 1992 | 388 | 38.39 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
17 | Amanda Fingerroos | 1993 | 362 | 39.30 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Hanna Dahlqvist | 1992 | 355 | 39.55 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
19 | Malin Dahlqvist | 1990 | 352 | 39.67 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
20 | Viivi Siikasmaa | 1991 | 349 | 39.76 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
21 | Nina Pernu | 1995 | 340 | 40.12 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
22 | Elina Karjalainen | 1995 | 335 | 40.30 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
23 | Anni Malm | 1993 | 320 | 40.93 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
24 | Erika Kampman | 1995 | 318 | 41.03 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
25 | Anniina Pavas | 1994 | 312 | 41.29 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
26 | Emilia Satta | 1996 | 307 | 41.50 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
27 | Julia Lundström | 1993 | 296 | 42.00 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
28 | Karolina Logardt | 1994 | 290 | 42.28 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
29 | Tiina Kyllönen | 1994 | 290 | 42.32 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
30 | Essi Virkkula | 1997 | 288 | 42.38 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
31 | Lotta Pelkonen | 1995 | 286 | 42.49 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
32 | Moa Wikström | 1994 | 266 | 43.52 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
33 | Maria Wimmer | 1997 | 248 | 44.55 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
34 | Sini Mustonen | 1995 | 243 | 44.88 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
35 | Maiju Heikkinen | 1996 | 241 | 45.00 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
36 | Minttu Helin | 1997 | 240 | 45.04 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
37 | Vilma Ekholm | 1997 | 236 | 45.30 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
38 | Katja Mikkonen | 1995 | 232 | 45.56 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
39 | Jonna Laukkanen | 1998 | 225 | 46.06 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
40 | Rosa Sahlström | 1997 | 223 | 46.16 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
41 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 220 | 46.35 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
42 | Laura Fält | 1998 | 214 | 46.84 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
43 | Sara Hanhirova | 1992 | 208 | 47.23 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
44 | Salla Talus | 1996 | 207 | 47.34 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
45 | Laura Määttä | 1998 | 195 | 48.26 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
46 | Veera Antila | 1997 | 170 | 50.58 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
47 | Jenny Stenius | 1998 | 164 | 51.19 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
48 | Laura Mikkonen | 1996 | 120 | 56.72 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
49 | Essi Karppinen | 1997 | 120 | 56.80 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
50 | Suvi Kinnunen | 1998 | 117 | 57.27 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
51 | Sanna Ikonen | 1997 | 95 | 1:01.39 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
52 | Martta Rautiainen | 1998 | 93 | 1:01.88 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
53 | Riina Huotari | 1998 | 70 | 1:07.97 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 04 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 21:33 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 28, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 25.99 1998-07-09 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Julius Laitila | 1998 | 180 | 44.06 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
2 | Riku Ylikärppä | 1998 | 167 | 45.14 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Sakari Paavola | 1999 | 137 | 48.20 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
4 | Olli Naarala | 1998 | 132 | 48.88 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Markus Svanberg | 1998 | 110 | 51.94 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Eero Nikula | 1999 | 109 | 52.06 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
7 | Lauri Itkonen | 1998 | 105 | 52.67 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Taneli Juutinen | 2000 | 103 | 53.10 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Sami Ikonen | 1999 | 78 | 58.20 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Juho Kaikkonen | 1999 | 55 | 1:05.19 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 28, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 24 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1973) 25.99 1998-07-09 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Elias Jämsä | 1990 | 568 | 30.01 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Sami Säilynkangas | 1991 | 507 | 31.17 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Jasu Anttila | 1990 | 458 | 32.26 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Lauri Kauhanen | 1993 | 434 | 32.83 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Miikka Reunamäki | 1993 | 425 | 33.06 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Sami Aaltomaa | 1992 | 416 | 33.29 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Saveli Valjakka | 1993 | 396 | 33.86 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Simon Lundmark | 1990 | 393 | 33.93 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
9 | Oskar Wing | 1995 | 365 | 34.80 | ||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
10 | Juho Tuovinen | 1992 | 363 | 34.86 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Oskar Mikaelsson | 1995 | 345 | 35.45 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
12 | Janne Tampio | 1993 | 345 | 35.46 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
13 | Tuomas Juustovaara | 1994 | 262 | 38.86 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Erik Johansson | 1994 | 237 | 40.17 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
15 | Herman Lindström | 1996 | 235 | 40.31 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
16 | Julius Norrena | 1997 | 156 | 46.19 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
17 | Artur Laidinen | 1996 | 138 | 48.08 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
18 | Joonas Korento | 1997 | 96 | 54.26 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Samuli Soutukorva | 1996 | 71 | 1:00.16 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 09:40 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 29, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Swimming Jyväskylä (1900) 3:53.70 2002-07-07 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Skellelftesim Lag1 | 0 | 4:25.65 | |||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Linda Holmgren | 1993 | 31.37 | 1:03.70 | 1:03.70 | ||||||
Micaela Ödling | 1990 | 31.15 | 1:05.91 | 2:09.61 | ||||||
Marica Nilsson | 1991 | 32.15 | 1:07.83 | 3:17.44 | ||||||
Malin Dahlqvist | 1990 | 32.75 | 1:08.21 | 4:25.65 | ||||||
2 | Viesu 1 | 1991 | 4:26.51 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
Henna Luttinen | 1994 | 32.02 | 1:06.39 | 1:06.39 | ||||||
Jenni Soukka | 1993 | 32.16 | 1:07.91 | 2:14.30 | ||||||
Anu Polvi | 1994 | 32.25 | 1:08.68 | 3:22.98 | ||||||
Jenni Luttinen | 1992 | 30.03 | 1:03.53 | 4:26.51 | ||||||
3 | Skellelftesim Lag2 | 0 | 4:30.56 | |||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Julia Jakobsson | 1993 | 31.62 | 1:06.32 | 1:06.32 | ||||||
Vendela Steinvall | 1995 | 32.38 | 1:07.65 | 2:13.97 | ||||||
Linnea Landgren | 1993 | 32.08 | 1:07.99 | 3:21.96 | ||||||
Felicia Lövgren | 1993 | 32.08 | 1:08.60 | 4:30.56 | ||||||
4 | Kempy - Naiset | 1992 | 4:56.01 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Iida-Mari Posio | 1996 | 35.51 | 1:14.64 | 1:14.64 | ||||||
Iris Huhtaniska | 1994 | 34.08 | 1:11.86 | 2:26.50 | ||||||
Petra Helin | 1993 | 36.50 | 1:18.84 | 3:45.34 | ||||||
Sofia Posio | 1994 | 32.63 | 1:10.67 | 4:56.01 | ||||||
5 | Cetus 1 | 0 | 4:59.24 | |||||||
Cetus | ||||||||||
Rosa Vehanen | 1994 | 34.40 | 1:13.36 | 1:13.36 | ||||||
Miira Suomela | 1994 | 36.83 | 1:18.03 | 2:31.39 | ||||||
Tuija Toivola | 1994 | 34.58 | ||||||||
Sara Samaletdin | 1991 | 4:20.10 | 4:59.24 | 4:59.24 | ||||||
- | Cetus 2 | 0 | DSQ | vaihto rikko 3. vaih | ||||||
Cetus | ||||||||||
Ida Saarinen | 1994 | 35.95 | 1:15.89 | 1:15.89 | ||||||
- | Skellelftesim Lag3 | 0 | DSQ | vaihto rikko 3. vaih | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Moa Wikström | 1994 | 35.50 | 1:15.53 | 1:15.53 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 09:41 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 30, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Helsingfors Simsällskap (1900) 3:27.25 2005-07-02 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Skellelftesim Lag1 | 0 | 3:56.02 | |||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Philip Nordenberg | 1992 | 28.23 | 58.15 | 58.15 | ||||||
Marcus Wikström | 1990 | 28.17 | 1:00.02 | 1:58.17 | ||||||
Arvid Wiklund | 1991 | 27.57 | 58.02 | 2:56.19 | ||||||
Anton Mikaelsson | 1993 | 27.88 | 59.83 | 3:56.02 | ||||||
2 | Kemin Uimaseura | 1993 | 3:58.30 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Juho-Eetu Hakso | 1993 | 28.87 | 59.88 | 59.88 | ||||||
Tomi Leppälä | 1994 | 28.29 | 1:00.85 | 2:00.73 | ||||||
Teemu Hartikainen | 1993 | 28.52 | 59.71 | 3:00.44 | ||||||
Jere Urpunen | 1993 | 26.87 | 57.86 | 3:58.30 | ||||||
3 | Swimming Club Vuokatti | 2008 | 4:06.94 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Jere Laukkanen | 1993 | 28.01 | 58.39 | 58.39 | ||||||
Kalle Liuski | 1993 | 29.14 | 1:01.37 | 1:59.76 | ||||||
Janne Toivola | 1966 | 27.89 | 59.36 | 2:59.12 | ||||||
Jesse Laukkanen | 1996 | 31.94 | 1:07.82 | 4:06.94 | ||||||
4 | Kempy - Miehet | 1992 | 4:09.35 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Sami Aaltomaa | 1992 | 28.32 | 58.89 | 58.89 | ||||||
Juho Tuovinen | 1992 | 30.46 | 1:05.54 | 2:04.43 | ||||||
Simo Väisänen | 1994 | 29.69 | 1:04.48 | 3:08.91 | ||||||
Paavo Kairento | 1992 | 28.25 | 1:00.44 | 4:09.35 | ||||||
5 | Skellelftesim Lag2 | 0 | 4:18.83 | |||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Mattias Lindgren | 1990 | 28.40 | 58.31 | 58.31 | ||||||
Simon Lundmark | 1990 | 29.41 | 1:03.53 | 2:01.84 | ||||||
Oskar Mikaelsson | 1995 | 30.07 | 1:04.45 | 3:06.29 | ||||||
Erik Johansson | 1994 | 32.66 | 1:12.54 | 4:18.83 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:05 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 31, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 27.26 2008-03-18 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | 196 | 44.51 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Miili Känsäkoski | 1999 | 164 | 47.28 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Kaisa Kariniemi | 1999 | 141 | 49.66 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Inna Pajuluoma | 1999 | 137 | 50.21 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Ella Karjalainen | 1999 | 136 | 50.26 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
6 | Saaga Väärni | 1999 | 114 | 53.40 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Reetta Karjalainen | 1999 | 110 | 54.03 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Jenni Ålander | 1999 | 102 | 55.26 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
9 | Fanny Pesonen | 2000 | 90 | 57.69 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Erica Virkkula | 1999 | 70 | 1:02.60 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 31, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 27.26 2008-03-18 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sonja Portin | 1998 | 334 | 37.29 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Elina Rauvala | 1998 | 254 | 40.83 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Olivia Jokinen | 1998 | 238 | 41.71 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Nea Mäkelä | 1998 | 191 | 44.88 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Carita Heikkala | 1998 | 184 | 45.43 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Evita Riuttanen | 1998 | 178 | 45.98 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Milja Mehtonen | 1998 | 166 | 47.05 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
8 | Lotta Heikkinen | 1998 | 160 | 47.63 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Reetta Kantola | 1998 | 144 | 49.36 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Laura Määttä | 1998 | 113 | 53.49 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
11 | Martta Rautiainen | 1998 | 50 | 1:10.02 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
- | Emilia Körkkö | 1998 | DSQ | yhd käden maal. | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
Laji 31, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 24 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 27.26 2008-03-18 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Elina Luomaranta | 1993 | 604 | 30.59 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
2 | Jenna Laukkanen | 1995 | 559 | 31.39 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Marica Nilsson | 1991 | 530 | 31.96 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
4 | Sini Niemi | 1993 | 520 | 32.15 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
5 | Malin Dahlqvist | 1990 | 511 | 32.34 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
6 | Oona Laukkanen | 1995 | 490 | 32.80 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Anni Louhimo | 1992 | 484 | 32.94 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Jenni Soukka | 1993 | 471 | 33.24 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
9 | Julia Jakobsson | 1993 | 446 | 33.84 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
9 | Emilia Soinilehto | 1995 | 446 | 33.84 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Anna Lundell Samuelsson | 1991 | 429 | 34.30 | ||||||
Lycksele Idrottsförenin | ||||||||||
12 | Micaela Ödling | 1990 | 421 | 34.51 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
13 | Ida Dahlqvist | 1994 | 417 | 34.62 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
14 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 416 | 34.65 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
15 | Niina Lammassaari | 1992 | 403 | 35.00 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Erika Niemelä | 1995 | 398 | 35.17 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
17 | Sofia Risteelä | 1993 | 386 | 35.53 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
18 | Anna Karjalainen | 1994 | 382 | 35.63 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
19 | Satu Nurro | 1992 | 378 | 35.76 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
20 | Heli Niemi | 1991 | 378 | 35.78 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
21 | Tuija Väyrynen | 1995 | 371 | 36.00 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
21 | Amanda Fingerroos | 1993 | 371 | 36.00 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Jessica Vahtola | 1995 | 365 | 36.19 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
24 | Katariina Määttä | 1993 | 362 | 36.30 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
25 | Iida-Mari Posio | 1996 | 359 | 36.40 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
26 | Chrissa Karambotis | 1992 | 358 | 36.41 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
27 | Siiri-Liisa Rissanen | 1995 | 354 | 36.57 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
28 | Emma Huhta | 1992 | 351 | 36.66 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
29 | Olivia Sandgren | 1993 | 348 | 36.78 | ||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
30 | Terhi Saarenpää | 1994 | 347 | 36.80 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
31 | Heini Lappalainen | 1995 | 346 | 36.82 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
32 | Katariina Konu | 1997 | 346 | 36.84 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
33 | Miia Haverinen | 1993 | 339 | 37.10 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
34 | Sara Samaletdin | 1991 | 336 | 37.18 | ||||||
Cetus | ||||||||||
35 | Roosa Miettunen | 1995 | 328 | 37.49 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
36 | Henna Luttinen | 1994 | 323 | 37.68 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
37 | Karolina Logardt | 1994 | 322 | 37.74 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
38 | Noora Rahko | 1995 | 307 | 38.33 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
39 | Essi Virkkula | 1997 | 300 | 38.63 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
40 | Hanna Dahlqvist | 1992 | 296 | 38.80 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
41 | Miira Suomela | 1994 | 295 | 38.85 | ||||||
Cetus | ||||||||||
42 | Isabelle Nyström | 1995 | 290 | 39.07 | ||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
43 | Niina Pelkonen | 1997 | 288 | 39.15 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
44 | Hanna Väliaho | 1993 | 287 | 39.19 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
45 | Ella Siika-Aho | 1996 | 287 | 39.22 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
46 | Elli Lukkarinen | 1996 | 286 | 39.24 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
47 | Iida Junnila | 1995 | 285 | 39.28 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
48 | Julia Ylihannu | 1997 | 281 | 39.49 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
49 | Petra Helin | 1993 | 274 | 39.82 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
50 | Noora Multanen | 1993 | 269 | 40.05 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
51 | Mila Mettovaara | 1993 | 265 | 40.28 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
52 | Noora Kilponen | 1995 | 261 | 40.45 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
53 | Nina Pernu | 1995 | 260 | 40.53 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
54 | Erika Kampman | 1995 | 259 | 40.56 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
55 | Hanna Kilpeläinen | 1994 | 258 | 40.63 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
56 | Hanna Sandgren | 1993 | 250 | 41.04 | ||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
57 | Milla Lackman | 1997 | 248 | 41.14 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
58 | Emilia Satta | 1996 | 238 | 41.72 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
59 | Elina Karjalainen | 1995 | 228 | 42.34 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
60 | Venla Vehanen | 1992 | 217 | 43.04 | ||||||
Cetus | ||||||||||
61 | Minttu Helin | 1997 | 214 | 43.26 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
62 | Katja Mikkonen | 1995 | 212 | 43.36 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
63 | Maria Wimmer | 1997 | 212 | 43.39 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
64 | Jenni Eteläinen | 1997 | 198 | 44.39 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
65 | Roosa Kontiokari | 1995 | 195 | 44.58 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
66 | Arleena Kapanen | 1992 | 192 | 44.81 | ||||||
Cetus | ||||||||||
67 | Sylvia Wahlström | 1993 | 183 | 45.51 | ||||||
Cetus | ||||||||||
68 | Sara Hanhirova | 1992 | 172 | 46.52 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
69 | Hannele Taskinen | 1995 | 171 | 46.56 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
70 | Salla Talus | 1996 | 157 | 47.97 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
71 | Maiju Heikkinen | 1996 | 109 | 54.20 | ||||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:14 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 32, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Severi Lieto | 1998 | 144 | 44.48 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Riku Ylikärppä | 1998 | 115 | 48.00 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Aleksi Kanste | 1998 | 106 | 49.37 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
4 | Olli Naarala | 1998 | 98 | 50.62 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Juho Herva | 1998 | 92 | 51.59 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Sakari Paavola | 1999 | 91 | 51.94 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
7 | Topi Puurunen | 1998 | 67 | 57.54 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
Laji 32, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 220 | 38.65 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Julius Norrena | 1997 | 135 | 45.43 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
3 | Mikael Karvonen | 1997 | 106 | 49.33 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
Laji 32, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 24 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | 609 | 27.52 | ||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Elias Jämsä | 1990 | 591 | 27.80 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Perttu Hettula | 1991 | 537 | 28.71 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Miikka Reunamäki | 1993 | 531 | 28.81 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Henri Hurskainen | 1991 | 520 | 29.01 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Mattias Lindgren | 1990 | 514 | 29.12 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
7 | Mika Virsu | 1990 | 503 | 29.33 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Jasu Anttila | 1990 | 484 | 29.71 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Simon Lundmark | 1990 | 476 | 29.88 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
10 | Anton Mikaelsson | 1993 | 459 | 30.24 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
11 | Sami Aaltomaa | 1992 | 456 | 30.30 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
12 | Marcus Wikström | 1990 | 453 | 30.38 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
13 | Niko Karjalainen | 1992 | 445 | 30.55 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Ville Halonen | 1994 | 442 | 30.62 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
15 | Aleksi Hiekkataipale | 1993 | 421 | 31.12 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Tomas Norrena | 1992 | 409 | 31.43 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Paavo Kairento | 1992 | 409 | 31.43 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
18 | Teemu Peteri | 1993 | 399 | 31.70 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
19 | Juho Tuovinen | 1992 | 382 | 32.14 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
20 | Santeri Teppola | 1994 | 350 | 33.09 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
21 | Joel Huovinen | 1993 | 338 | 33.50 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
22 | Karri Hurskainen | 1995 | 316 | 34.26 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Mikko Nätynki | 1989 | 311 | 34.44 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
24 | Tomi Lammassaari | 1995 | 308 | 34.54 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
25 | Oskar Mikaelsson | 1995 | 308 | 34.55 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
26 | Arttu Alakulju | 1990 | 307 | 34.59 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
27 | Lauri Joki | 1993 | 272 | 36.01 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
28 | Markus Määttälä | 1993 | 259 | 36.59 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
29 | Erik Johansson | 1994 | 256 | 36.75 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
30 | Tuomas Juustovaara | 1994 | 250 | 37.05 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
31 | Petja Hettula | 1994 | 217 | 38.85 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
32 | Niko Blankenstein | 1996 | 192 | 40.43 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
33 | Joni Epäilys | 1995 | 188 | 40.72 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
34 | Jaakko Koskela | 1996 | 116 | 47.81 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
- | Sipo Herva | 1995 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:47 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 33, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Eva Lehtonen (1991) 4:17.75 2008-03-27 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Katariina Ruutala | 1998 | 261 | 1:31.03 | 3:08.92 | 4:48.26 | 6:20.43 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
2 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 250 | 1:29.48 | 3:09.46 | 4:51.12 | 6:26.07 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
3 | Jonna Laukkanen | 1998 | 249 | 1:31.86 | 3:12.92 | 4:54.08 | 6:26.74 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Carita Heikkala | 1998 | 220 | 1:32.76 | 3:17.82 | 5:02.16 | 6:42.59 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Elina Rauvala | 1998 | 211 | 1:32.60 | 3:18.91 | 5:06.11 | 6:48.33 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Milja Mehtonen | 1998 | 186 | 1:37.52 | 3:26.86 | 5:19.14 | 7:05.65 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Laji 33, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Eva Lehtonen (1991) 4:17.75 2008-03-27 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | 373 | 1:21.89 | 2:49.58 | 4:18.14 | 5:37.89 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Aino Airaksinen | 1997 | 332 | 1:22.35 | 2:52.35 | 4:23.50 | 5:51.33 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Lotta Pulkkinen | 1997 | 307 | 1:23.52 | 2:57.02 | 4:31.27 | 6:00.62 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 272 | 1:25.60 | 3:01.91 | 4:40.01 | 6:15.52 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Vilma Ekholm | 1997 | 218 | 1:33.41 | 3:19.21 | 5:07.30 | 6:43.92 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Rosa Sahlström | 1997 | 215 | 1:33.21 | 3:19.77 | 5:06.84 | 6:45.72 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Laji 33, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Eva Lehtonen (1991) 4:17.75 2008-03-27 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | 604 | 1:08.42 | 2:20.99 | 3:34.05 | 4:47.75 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Karoliina Kangas | 1993 | 600 | 1:09.13 | 2:22.90 | 3:37.26 | 4:48.28 | |||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
3 | Aino Erkinaro | 1995 | 599 | 1:09.58 | 2:23.43 | 3:37.26 | 4:48.51 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Aino Kantola | 1995 | 481 | 1:11.66 | 2:31.85 | 3:52.57 | 5:10.44 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Emma Huhta | 1992 | 474 | 1:12.95 | 2:32.98 | 3:53.58 | 5:11.81 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Pia Sonntag | 1992 | 472 | 1:12.13 | 2:31.99 | 3:54.84 | 5:12.38 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Kati Salopuro | 1994 | 439 | 1:15.24 | 2:37.88 | 4:01.07 | 5:20.04 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
8 | Hanna-Riikka Miettunen | 1989 | 404 | 1:18.60 | 2:43.04 | 4:07.22 | 5:28.91 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Elina Karjalainen | 1995 | 334 | 1:20.71 | 2:51.02 | 4:22.55 | 5:50.39 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Pauliina Lakso | 1993 | 328 | 1:20.98 | 2:52.02 | 4:24.53 | 5:52.52 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Johanna Landgren | 1995 | 308 | 1:26.73 | 2:59.40 | 4:34.19 | 6:00.10 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
12 | Sanni Siurua | 1996 | 291 | 1:23.31 | 2:58.65 | 4:35.34 | 6:07.13 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Noora Luttinen | 1995 | 279 | 1:24.44 | 3:01.85 | 4:40.08 | 6:12.31 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
14 | Janika Utriainen | 1994 | 246 | 1:28.85 | 3:08.78 | 4:50.45 | 6:27.86 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:05 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 34, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 287 | 1:19.24 | 2:44.99 | 4:12.71 | 5:37.44 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 34, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 391 | 1:10.10 | 2:27.76 | 3:47.12 | 5:04.61 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Tommi Väyrynen | 1996 | 381 | 1:11.80 | 2:31.72 | 3:52.54 | 5:07.28 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 367 | 1:11.58 | 2:31.54 | 3:52.41 | 5:10.99 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Jesse Laukkanen | 1996 | 352 | 1:14.60 | 2:35.37 | 3:56.96 | 5:15.47 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Petri Lampela | 1996 | 310 | 1:16.42 | 2:41.41 | 4:07.25 | 5:29.17 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Ville Hautamäki | 1996 | 290 | 1:16.73 | 2:44.19 | 4:13.20 | 5:36.59 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Saku Veijola | 1996 | 279 | 1:22.00 | 2:49.60 | 4:17.48 | 5:40.68 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
8 | Samu Hanhela | 1996 | 178 | 1:24.37 | 3:09.22 | 4:53.87 | 6:35.58 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
9 | Jere Huovinen | 1996 | 177 | 1:28.40 | 3:11.86 | 4:57.67 | 6:36.59 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
Laji 34, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 545 | 1:04.71 | 2:13.96 | 3:23.40 | 4:32.69 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Tommi Kujala | 1992 | 458 | 1:06.94 | 2:21.87 | 3:37.77 | 4:48.95 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Jaakko Mattila | 1994 | 458 | 1:07.09 | 2:22.43 | 3:39.01 | 4:48.99 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Ismo Koivisto | 1993 | 455 | 1:07.55 | 2:21.84 | 3:37.06 | 4:49.65 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Janne Tampio | 1993 | 396 | 1:11.17 | 2:28.90 | 3:47.40 | 5:03.21 | |||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
6 | Sebastian Stenman | 1994 | 364 | 1:12.12 | 2:32.61 | 3:52.51 | 5:11.92 | |||
Lycksele Idrottsförenin | ||||||||||
7 | Tapio Immonen | 1994 | 327 | 1:13.94 | 2:36.46 | 4:00.66 | 5:23.15 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 264 | 1:21.03 | 2:49.60 | 4:19.51 | 5:47.04 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:52 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 35, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Miili Känsäkoski | 1999 | 264 | 42.20 | 1:23.26 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Saana Luokkanen | 1999 | 257 | 39.90 | 1:24.06 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Kaisa Kariniemi | 1999 | 198 | 44.18 | 1:31.70 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Saaga Väärni | 1999 | 192 | 44.33 | 1:32.71 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Erica Virkkula | 1999 | 185 | 45.77 | 1:33.83 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Inna Pajuluoma | 1999 | 173 | 45.61 | 1:35.83 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Ella Karjalainen | 1999 | 171 | 45.25 | 1:36.21 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
8 | Jenni Ålander | 1999 | 148 | 47.04 | 1:41.02 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
9 | Reetta Karjalainen | 1999 | 136 | 50.12 | 1:43.98 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Katariina Jyrälä | 2000 | 130 | 48.68 | 1:45.45 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
11 | Mari Hekkala | 2000 | 125 | 50.65 | 1:46.96 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Fanny Pesonen | 2000 | 109 | 51.54 | 1:51.89 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
13 | Johanna Paakkari | 1999 | 102 | 52.97 | 1:54.43 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Sanni Huttunen | 1999 | 71 | 58.31 | 2:08.83 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
- | Hanna Laurila | 1999 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 35, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Olivia Jokinen | 1998 | 294 | 37.88 | 1:20.34 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Sonja Portin | 1998 | 282 | 38.49 | 1:21.50 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Nea Mäkelä | 1998 | 266 | 40.00 | 1:23.05 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Katariina Ruutala | 1998 | 265 | 39.98 | 1:23.17 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
5 | Evita Riuttanen | 1998 | 249 | 40.12 | 1:24.93 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
6 | Maija Holopainen | 1998 | 209 | 41.70 | 1:30.02 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
7 | Milja Mehtonen | 1998 | 196 | 44.18 | 1:32.00 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
8 | Maija Honkanen | 1998 | 184 | 43.89 | 1:33.90 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Lotta Heikkinen | 1998 | 181 | 46.25 | 1:34.55 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Riina-Kaisa Autti | 1998 | 179 | 44.40 | 1:34.87 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 176 | 45.68 | 1:35.37 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Laura Määttä | 1998 | 173 | 46.45 | 1:35.91 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
13 | Aada Illikainen | 1998 | 173 | 45.48 | 1:35.93 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Sara Kangas-Korhonen | 1998 | 167 | 45.36 | 1:37.12 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
15 | Laura Fält | 1998 | 144 | 46.91 | 1:42.01 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Tytti Karjalainen | 1998 | 138 | 48.25 | 1:43.44 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Vilma Kojola | 1998 | 132 | 48.95 | 1:44.93 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
18 | Jutta Kyllönen | 1998 | 131 | 47.57 | 1:45.09 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
19 | Martta Rautiainen | 1998 | 124 | 51.34 | 1:47.31 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
20 | Suvi Kinnunen | 1998 | 115 | 51.46 | 1:49.88 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
21 | Opri Heikkinen | 1998 | 102 | 55.57 | 1:54.39 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
22 | Emilia Körkkö | 1998 | 89 | 53.10 | 1:59.70 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
23 | Maria Kariniemi | 1998 | 71 | 58.14 | 2:08.86 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
24 | Riina Huotari | 1998 | 63 | 1:03.37 | 2:14.05 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
- | Jenny Stenius | 1998 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 35, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | 403 | 35.93 | 1:12.35 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Essi Virkkula | 1997 | 399 | 34.72 | 1:12.56 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Katariina Konu | 1997 | 357 | 36.57 | 1:15.34 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Julia Ylihannu | 1997 | 300 | 38.52 | 1:19.80 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Sonja Rajakangas | 1997 | 296 | 37.00 | 1:20.17 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
6 | Jenni Eteläinen | 1997 | 292 | 37.71 | 1:20.53 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Minttu Helin | 1997 | 290 | 38.00 | 1:20.73 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Anna Rantapelkonen | 1997 | 272 | 39.09 | 1:22.50 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Susanna Korkala | 1997 | 270 | 39.68 | 1:22.65 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Niina Pelkonen | 1997 | 267 | 38.94 | 1:22.95 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Maria Wimmer | 1997 | 266 | 38.61 | 1:23.06 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Silja Siponen | 1997 | 249 | 40.32 | 1:24.99 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Milla Lackman | 1997 | 233 | 42.05 | 1:26.80 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Vilma Ekholm | 1997 | 230 | 41.32 | 1:27.22 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
15 | Jatta Bergman | 1997 | 214 | 43.19 | 1:29.29 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Rosa Sahlström | 1997 | 211 | 41.99 | 1:29.70 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
17 | Aino Alajuntti | 1997 | 211 | 41.67 | 1:29.80 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
18 | Iida Karjalainen | 1997 | 208 | 44.02 | 1:30.13 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
19 | Annika Immonen | 1997 | 198 | 44.09 | 1:31.64 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
20 | Reetta Pahkala | 1997 | 193 | 44.63 | 1:32.55 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Saara Väänänen | 1997 | 186 | 43.40 | 1:33.69 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
22 | Mikaela Ylijurva | 1997 | 185 | 45.10 | 1:33.76 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
23 | Anne Immonen | 1997 | 182 | 45.25 | 1:34.25 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Essi Karjalainen | 1997 | 180 | 44.32 | 1:34.72 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
25 | Anna Kortessalo | 1997 | 178 | 42.89 | 1:35.00 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
26 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 136 | 48.32 | 1:43.97 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 35, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jutta Keränen | 1996 | 434 | 33.77 | 1:10.58 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Elli Lukkarinen | 1996 | 415 | 34.42 | 1:11.65 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Lilja Jämsä | 1996 | 415 | 34.47 | 1:11.67 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Juulia Aksila | 1996 | 413 | 34.53 | 1:11.77 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 411 | 35.18 | 1:11.90 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Iida-Mari Posio | 1996 | 386 | 35.79 | 1:13.37 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Nadja Åman | 1996 | 367 | 35.13 | 1:14.66 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
8 | Oona Kerttula | 1996 | 360 | 36.40 | 1:15.11 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Jenni Holappa | 1996 | 354 | 35.37 | 1:15.55 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 349 | 36.31 | 1:15.87 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Roosa Still | 1996 | 339 | 36.21 | 1:16.63 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Miia Tattari | 1996 | 315 | 37.19 | 1:18.52 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
13 | Emilia Määttälä | 1996 | 299 | 39.20 | 1:19.90 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Emilia Satta | 1996 | 276 | 39.96 | 1:22.08 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
15 | Emmi Hannila | 1996 | 246 | 39.63 | 1:25.29 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
16 | Maiju Heikkinen | 1996 | 192 | 42.73 | 1:32.70 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
17 | Laura Mikkonen | 1996 | 191 | 42.75 | 1:32.76 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
- | Salla Talus | 1996 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 35, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Kivirinta | 1995 | 645 | 29.96 | 1:01.85 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
2 | Nina Ilola | 1995 | 533 | 31.31 | 1:05.92 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Vendela Steinvall | 1995 | 502 | 32.66 | 1:07.25 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
4 | Isabelle Nyström | 1995 | 496 | 32.30 | 1:07.53 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
5 | Laura Järvelä | 1995 | 446 | 33.54 | 1:09.92 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Jenni Karjalainen | 1995 | 439 | 34.39 | 1:10.31 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Emilia Markkanen | 1995 | 436 | 33.86 | 1:10.49 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Heini Lappalainen | 1995 | 410 | 34.23 | 1:11.95 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
9 | Oona Väärni | 1995 | 405 | 34.11 | 1:12.24 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Tuija Väyrynen | 1995 | 396 | 35.49 | 1:12.80 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Nina Pernu | 1995 | 388 | 35.37 | 1:13.24 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Katariina Paavola | 1995 | 374 | 33.86 | 1:14.17 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
13 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 372 | 35.65 | 1:14.33 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Erika Niemelä | 1995 | 371 | 36.53 | 1:14.34 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
15 | Noora Rahko | 1995 | 361 | 35.95 | 1:15.08 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
16 | Kaisa Kyllönen | 1995 | 346 | 36.42 | 1:16.10 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
17 | Elisabet Backman | 1995 | 343 | 35.51 | 1:16.31 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
18 | Helka-Maria Pehkonen | 1995 | 311 | 38.16 | 1:18.87 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Adriana Ylijurva | 1995 | 308 | 37.15 | 1:19.14 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
20 | Viivi Järvinen | 1995 | 298 | 37.94 | 1:19.98 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
21 | Johanna Landgren | 1995 | 298 | 37.78 | 1:20.02 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
22 | Sini Mustonen | 1995 | 287 | 37.32 | 1:20.98 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
23 | Hannele Taskinen | 1995 | 283 | 37.84 | 1:21.41 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
24 | Erika Kampman | 1995 | 274 | 38.63 | 1:22.24 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
25 | Katja Mikkonen | 1995 | 232 | 39.82 | 1:26.92 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
26 | Veera Petäsnoro | 1995 | 204 | 44.47 | 1:30.77 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 35, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Stephanie Johansson | 1994 | 614 | 30.40 | 1:02.87 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Riina Mäkikangas | 1994 | 515 | 32.21 | 1:06.66 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Anu Polvi | 1994 | 494 | 32.98 | 1:07.58 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Sofia Känsäkoski | 1994 | 479 | 32.37 | 1:08.28 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Sofia Posio | 1994 | 449 | 33.59 | 1:09.79 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Merja Miesmaa | 1994 | 449 | 33.90 | 1:09.81 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Taru Kulmakka | 1994 | 401 | 34.29 | 1:12.48 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Tuija Toivola | 1994 | 397 | 34.65 | 1:12.70 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Susanna Nurmi | 1994 | 397 | 22.69 | 1:12.73 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Hanna Kilpeläinen | 1994 | 395 | 35.12 | 1:12.82 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
11 | Christina Bengtson | 1994 | 390 | 34.83 | 1:13.17 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
12 | Sonja Svanberg | 1994 | 386 | 34.94 | 1:13.38 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Karolina Logardt | 1994 | 385 | 35.31 | 1:13.46 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
14 | Pia Lampela | 1994 | 385 | 35.09 | 1:13.48 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Anna Karjalainen | 1994 | 373 | 35.27 | 1:14.23 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Tiina Kyllönen | 1994 | 348 | 35.57 | 1:15.94 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
17 | Emilia Käkelä | 1994 | 346 | 36.05 | 1:16.14 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
18 | Moa Wikström | 1994 | 339 | 36.51 | 1:16.67 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
19 | Anni Jokela | 1994 | 322 | 37.41 | 1:17.97 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
20 | Terhi Saarenpää | 1994 | 279 | 39.72 | 1:21.79 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
21 | Essi Fali | 1994 | 240 | 39.67 | 1:25.97 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
22 | Tiia Järvenpää | 1994 | 179 | 44.85 | 1:34.90 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 35, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Elina Luomaranta | 1993 | 592 | 29.98 | 1:03.64 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
2 | Linda Holmgren | 1993 | 583 | 30.74 | 1:03.98 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
3 | Malin Dahlqvist | 1990 | 515 | 31.78 | 1:06.65 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
4 | Suvi Viinamäki | 1993 | 507 | 32.59 | 1:07.00 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Sini Niemi | 1993 | 485 | 32.68 | 1:08.02 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
6 | Pia Sonntag | 1992 | 470 | 33.05 | 1:08.71 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Niina Lammassaari | 1992 | 468 | 33.26 | 1:08.85 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Felicia Lövgren | 1993 | 460 | 32.99 | 1:09.24 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
9 | Anna Lundell Samuelsson | 1991 | 449 | 33.11 | 1:09.80 | |||||
Lycksele Idrottsförenin | ||||||||||
10 | Linnea Landgren | 1993 | 446 | 33.22 | 1:09.95 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
11 | Katariina Määttä | 1993 | 443 | 34.11 | 1:10.11 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Sanna Kärnä | 1993 | 440 | 33.57 | 1:10.28 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
13 | Chrissa Karambotis | 1992 | 433 | 33.21 | 1:10.66 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
14 | Vilma Haarala | 1993 | 431 | 33.17 | 1:10.72 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Sara Samaletdin | 1991 | 413 | 34.58 | 1:11.77 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Olivia Sandgren | 1993 | 402 | 35.02 | 1:12.40 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
17 | Hanna Dahlqvist | 1992 | 397 | 34.67 | 1:12.69 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
18 | Anni Malm | 1993 | 390 | 34.16 | 1:13.12 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
19 | Miia Haverinen | 1993 | 376 | 33.88 | 1:14.02 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
20 | Alina Kupiainen | 1993 | 363 | 35.25 | 1:14.90 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Laura-Kaisa Maijala | 1991 | 340 | 36.71 | 1:16.58 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
22 | Hanna Sandgren | 1993 | 324 | 36.76 | 1:17.83 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
23 | Arleena Kapanen | 1992 | 318 | 37.34 | 1:18.32 | |||||
Cetus | ||||||||||
24 | Hanna Wahlström | 1993 | 305 | 38.34 | 1:19.43 | |||||
Cetus | ||||||||||
25 | Petra Helin | 1993 | 299 | 37.28 | 1:19.88 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
26 | Mila Mettovaara | 1993 | 294 | 38.83 | 1:20.37 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
27 | Julia Lundström | 1993 | 261 | 39.13 | 1:23.63 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:12 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 36, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | 218 | 37.43 | 1:19.04 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Severi Lieto | 1998 | 177 | 40.31 | 1:24.74 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Aleksi Kanste | 1998 | 173 | 40.29 | 1:25.36 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
4 | Olli Naarala | 1998 | 158 | 41.80 | 1:28.00 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Sakari Paavola | 1999 | 150 | 42.68 | 1:29.54 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Juho Herva | 1998 | 136 | 43.40 | 1:32.53 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Aku Keloneva | 1998 | 120 | 44.18 | 1:36.39 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Valtteri Lieto | 1999 | 113 | 43.67 | 1:38.48 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Topi Puurunen | 1998 | 108 | 46.99 | 1:39.94 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Taneli Juutinen | 2000 | 104 | 46.01 | 1:41.00 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Jere Lotvonen | 2000 | 104 | 48.35 | 1:41.02 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Lauri Itkonen | 1998 | 103 | 50.32 | 1:41.47 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Topi Kiviniemi | 1998 | 89 | 48.97 | 1:46.62 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Olli-Pekka Heikkilä | 1998 | 86 | 47.41 | 1:47.83 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
15 | Miikka Willman | 1998 | 85 | 49.54 | 1:48.22 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Peetu Jokiranta | 1998 | 84 | 51.14 | 1:48.48 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
17 | Markus Svanberg | 1998 | 84 | 49.81 | 1:48.59 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
18 | Kaius Kejonen | 1998 | 80 | 50.73 | 1:50.44 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 36, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 223 | 37.59 | 1:18.45 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Lauri Kantola | 1997 | 220 | 38.11 | 1:18.79 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Julius Norrena | 1997 | 193 | 39.22 | 1:22.30 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
4 | Mikael Karvonen | 1997 | 177 | 39.86 | 1:24.66 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Olli Ahola | 1997 | 174 | 39.06 | 1:25.25 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Anssi Lintulampi | 1997 | 134 | 43.13 | 1:33.00 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Wiljami Huttunen | 1997 | 129 | 44.12 | 1:34.02 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
8 | Aleksin Pajunen | 1997 | 105 | 45.55 | 1:40.91 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Atte Tornberg | 1997 | 73 | 54.64 | 1:53.74 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 36, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tommi Väyrynen | 1996 | 381 | 31.70 | 1:05.59 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Herman Lindström | 1996 | 322 | 33.00 | 1:09.40 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
3 | Ville Hautamäki | 1996 | 277 | 34.49 | 1:12.99 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
4 | Saku Veijola | 1996 | 269 | 35.19 | 1:13.67 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Samu Hanhela | 1996 | 237 | 36.26 | 1:16.80 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
6 | Jaakko Koskela | 1996 | 198 | 39.48 | 1:21.60 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Niko Blankenstein | 1996 | 185 | 39.42 | 1:23.50 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Antti Toppinen | 1996 | 147 | 42.81 | 1:30.16 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Artur Laidinen | 1996 | 127 | 44.05 | 1:34.69 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
10 | Ilari Kemppainen | 1996 | 103 | 49.10 | 1:41.49 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 36, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tomi Lammassaari | 1995 | 441 | 29.66 | 1:02.49 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 428 | 30.52 | 1:03.12 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Oskar Mikaelsson | 1995 | 395 | 31.03 | 1:04.81 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
4 | Oskar Wing | 1995 | 375 | 30.87 | 1:05.94 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
5 | Henri Hartikainen | 1995 | 347 | 32.07 | 1:07.69 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Karri Hurskainen | 1995 | 306 | 33.63 | 1:10.55 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Joni Epäilys | 1995 | 238 | 36.19 | 1:16.71 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Mikko Hautamäki | 1995 | 206 | 37.19 | 1:20.58 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
9 | Juhani Lohiniva | 1995 | 202 | 38.04 | 1:21.05 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Johannes Jyrkkä | 1995 | 201 | 38.29 | 1:21.23 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Sipo Herva | 1995 | 176 | 40.00 | 1:24.93 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 36, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | 524 | 28.52 | 59.01 | |||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Elias Anttila | 1994 | 504 | 28.41 | 59.78 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Tuomas Järvelä | 1994 | 489 | 28.70 | 1:00.38 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Esa-Pekka Ahokas | 1994 | 433 | 29.96 | 1:02.88 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Ville Halonen | 1994 | 429 | 30.00 | 1:03.06 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Simo Väisänen | 1994 | 384 | 30.93 | 1:05.43 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Tuomas Juustovaara | 1994 | 384 | 31.33 | 1:05.46 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Santeri Teppola | 1994 | 352 | 31.94 | 1:07.34 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
9 | Joni Lampela | 1994 | 337 | 32.10 | 1:08.31 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Anssi Hätälä | 1994 | 321 | 33.54 | 1:09.49 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Mikko Laurila | 1994 | 299 | 33.44 | 1:11.11 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Leo Jämsä | 1994 | 267 | 35.00 | 1:13.83 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Erik Johansson | 1994 | 266 | 34.99 | 1:13.95 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Laji 36, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | 521 | 29.07 | 59.11 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
2 | Aleksi Hiekkataipale | 1993 | 506 | 29.03 | 59.69 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Saveli Valjakka | 1993 | 458 | 29.08 | 1:01.68 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Kalle Liuski | 1993 | 419 | 30.62 | 1:03.55 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Janne Tampio | 1993 | 391 | 31.37 | 1:05.02 | |||||
Kuhmon Kiva | ||||||||||
6 | Teemu Peteri | 1993 | 384 | 30.91 | 1:05.42 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
7 | Lauri Joki | 1993 | 324 | 33.12 | 1:09.27 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
8 | Harri Mustonen | 1993 | 286 | 34.39 | 1:12.16 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 36, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Philip Nordenberg | 1992 | 569 | 27.79 | 57.38 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
2 | Tuukka Korpela | 1990 | 549 | 28.15 | 58.09 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Mattias Lindgren | 1990 | 545 | 28.74 | 58.24 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
4 | Marcus Wikström | 1990 | 522 | 28.63 | 59.07 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
5 | Sami Aaltomaa | 1992 | 511 | 28.58 | 59.49 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Mika Virsu | 1990 | 498 | 28.56 | 1:00.02 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Jasu Anttila | 1990 | 497 | 28.40 | 1:00.06 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Paavo Kairento | 1992 | 471 | 29.30 | 1:01.14 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Henri Hurskainen | 1991 | 470 | 28.94 | 1:01.17 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Tomas Norrena | 1992 | 458 | 29.48 | 1:01.68 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Arvid Wiklund | 1991 | 456 | 29.12 | 1:01.80 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
12 | Arttu Erkinaro | 1992 | 447 | 29.91 | 1:02.19 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Simon Lundmark | 1990 | 421 | 30.10 | 1:03.46 | |||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
14 | Antti Kurki | 1992 | 353 | 31.98 | 1:07.28 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:44 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 37, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Eeva Saarinen (1984) 2:33.36 2008-08-26 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sini Sariola | 1996 | 440 | 40.54 | 1:28.47 | 2:19.37 | 3:07.69 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
2 | Ida Ijäs | 1996 | 404 | 42.87 | 1:33.81 | 2:24.41 | 3:13.13 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Jutta Keränen | 1996 | 382 | 46.01 | 1:38.06 | 2:28.46 | 3:16.78 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Nadja Åman | 1996 | 380 | 45.91 | 1:35.26 | 2:26.90 | 3:17.11 | |||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
5 | Emmi Hannila | 1996 | 324 | 48.81 | 1:42.85 | 2:36.75 | 3:27.77 | |||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
6 | Mikaela Ylijurva | 1997 | 289 | 51.09 | 1:45.85 | 2:42.03 | 3:35.85 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Essi Karjalainen | 1997 | 238 | 53.61 | 1:50.53 | 2:51.65 | 3:50.40 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
8 | Titta Lotvonen | 1997 | 230 | 52.70 | 1:52.87 | 2:53.56 | 3:53.05 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 37, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Eeva Saarinen (1984) 2:33.36 2008-08-26 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 709 | 36.75 | 1:17.26 | 1:58.71 | 2:40.07 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Saara Kallinen | 1995 | 389 | 45.86 | 1:35.01 | 2:25.89 | 3:15.49 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Mira Ylikärppä | 1995 | 373 | 43.87 | 1:33.88 | 2:27.69 | 3:18.39 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Emilia Soinilehto | 1995 | 370 | 44.17 | 1:35.58 | 2:27.44 | 3:18.90 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Oona Laukkanen | 1995 | 366 | 47.15 | 1:37.35 | 2:29.52 | 3:19.66 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
6 | Noora Kilponen | 1995 | 266 | 50.39 | 1:46.89 | 2:45.17 | 3:41.86 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Roosa Kontiokari | 1995 | 262 | 50.39 | 1:47.67 | 2:47.00 | 3:43.11 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 37, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Eeva Saarinen (1984) 2:33.36 2008-08-26 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Saga Berntson | 1994 | 516 | 41.92 | 1:26.31 | 2:13.31 | 2:57.95 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Rosa Vehanen | 1994 | 453 | 42.90 | 1:29.82 | 2:19.29 | 3:05.87 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Irene Paloposki | 1994 | 448 | 39.88 | 1:27.59 | 2:17.59 | 3:06.59 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
4 | Christina Bengtson | 1994 | 425 | 43.93 | 1:31.12 | 2:21.11 | 3:09.82 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
5 | Sofia Känsäkoski | 1994 | 416 | 44.34 | 1:33.02 | 2:23.36 | 3:11.17 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Kati Salopuro | 1994 | 369 | 46.92 | 1:38.40 | 2:29.82 | 3:19.04 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Iris Huhtaniska | 1994 | 358 | 46.17 | 1:37.88 | 2:30.81 | 3:21.14 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Sonja Svanberg | 1994 | 305 | 49.28 | 1:44.23 | 2:40.39 | 3:32.06 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Janika Utriainen | 1994 | 289 | 47.89 | 1:42.98 | 2:40.61 | 3:35.91 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Pia Lampela | 1994 | 282 | 48.41 | 1:43.44 | 2:41.11 | 3:37.65 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Terhi Saarenpää | 1994 | 277 | 48.79 | 1:45.43 | 2:42.09 | 3:39.04 | |||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
Laji 37, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Eeva Saarinen (1984) 2:33.36 2008-08-26 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Noora Laukkanen | 1993 | 761 | 37.02 | 1:16.95 | 1:56.44 | 2:36.34 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
2 | Kristina Heikkinen | 1982 | 596 | 39.36 | 1:21.83 | 2:06.85 | 2:49.66 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Sofia Risteelä | 1993 | 515 | 40.84 | 1:27.21 | 2:13.71 | 2:58.16 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Hanna Järvenpää | 1991 | 460 | 42.35 | 1:28.54 | 2:17.15 | 3:04.97 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
5 | Julia Jakobsson | 1993 | 452 | 40.76 | 1:28.44 | 2:16.29 | 3:06.01 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
6 | Suvi Viinamäki | 1993 | 438 | 44.31 | 1:32.38 | 2:22.42 | 3:07.95 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Hanna-Riikka Miettunen | 1989 | 371 | 45.26 | 1:36.91 | 2:27.62 | 3:18.74 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Sara Hanhirova | 1992 | DNF | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:54 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 38, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jarno Pihlava (1979) 2:13.76 2002-07-31 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 340 | 41.35 | 1:28.18 | 2:16.85 | 3:04.56 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Jesse Laukkanen | 1996 | 313 | 42.68 | 1:31.77 | 2:21.58 | 3:09.73 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Topi Hämäläinen | 1995 | 292 | 43.11 | 1:31.25 | 2:23.24 | 3:14.13 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
4 | Heikki Korhonen | 1995 | 271 | 45.35 | 1:35.52 | 2:27.57 | 3:19.12 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Justus Luokkanen | 1995 | 264 | 45.05 | 1:37.93 | 2:29.89 | 3:20.75 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Petri Lampela | 1996 | 238 | 48.27 | 1:41.71 | 2:36.32 | 3:27.93 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Jere Huovinen | 1996 | 236 | 46.95 | 1:41.48 | 2:36.64 | 3:28.58 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
8 | Yuangi Shan | 1995 | 201 | 47.87 | 1:43.41 | 2:40.83 | 3:39.80 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Juhani Lohiniva | 1995 | 193 | 51.22 | 1:48.23 | 2:47.86 | 3:42.79 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 180 | 52.05 | 1:50.05 | 2:49.59 | 3:48.27 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Markus Kuismin | 1997 | 161 | 54.76 | 1:55.52 | 2:57.30 | 3:56.74 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 38, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jarno Pihlava (1979) 2:13.76 2002-07-31 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | 488 | 37.43 | 1:18.20 | 2:01.48 | 2:43.65 | |||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
2 | Tomi Leppälä | 1994 | 457 | 37.65 | 1:21.46 | 2:06.44 | 2:47.29 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Petja Hettula | 1994 | 286 | 44.11 | 1:34.66 | 2:26.38 | 3:15.44 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 38, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
Suomen ennätys Aikuiset: Jarno Pihlava (1979) 2:13.76 2002-07-31 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jere Urpunen | 1993 | 452 | 36.77 | 1:21.54 | 2:05.11 | 2:47.82 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | 413 | 39.27 | 1:23.96 | 2:09.04 | 2:53.04 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Ismo Koivisto | 1993 | 410 | 39.96 | 1:24.63 | 2:10.26 | 2:53.36 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Matias Tervala | 1993 | 373 | 42.09 | 1:26.73 | 2:14.23 | 2:59.01 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Markus Määttälä | 1993 | 368 | 40.58 | 1:25.97 | 2:12.56 | 2:59.69 | |||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
6 | Kalle Liuski | 1993 | 362 | 41.90 | 1:28.12 | 2:15.40 | 3:00.77 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Laji 38, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Jarno Pihlava (1979) 2:13.76 2002-07-31 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Philip Nordenberg | 1992 | 478 | 37.78 | 1:20.02 | 2:03.94 | 2:44.81 | |||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
2 | Vladimir Brodski | 1946 | 311 | 46.42 | 1:34.39 | 2:24.66 | 3:10.07 | |||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:47 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 39, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Helsingfors Simsällskap (1900) 4:22.80 2008-02-09 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Skellelftesim Lag1 | 0 | 564 | 4:48.46 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Micaela Ödling | 1990 | 34.26 | 1:10.82 | 1:10.82 | ||||||
Marica Nilsson | 1991 | 38.17 | 1:22.84 | 2:33.66 | ||||||
Malin Dahlqvist | 1990 | 33.00 | 1:10.55 | 3:44.21 | ||||||
Linda Holmgren | 1993 | 30.05 | 1:04.25 | 4:48.46 | ||||||
2 | Viesu 1 | 1991 | 477 | 5:05.08 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
Jenni Luttinen | 1992 | 36.79 | 1:14.99 | 1:14.99 | ||||||
Hanna Järvenpää | 1991 | 40.76 | 1:26.39 | 2:41.38 | ||||||
Jenni Soukka | 1993 | 34.81 | 1:15.83 | 3:57.21 | ||||||
Henna Luttinen | 1994 | 32.44 | 1:07.87 | 5:05.08 | ||||||
3 | Ous Tytöt 6 | 1993 | 396 | 5:24.54 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Jenni Karjalainen | 1995 | 38.84 | 1:19.62 | 1:19.62 | ||||||
Iida Junnila | 1995 | 43.41 | 1:34.99 | 2:54.61 | ||||||
Anna Karjalainen | 1994 | 1:16.35 | 4:10.96 | |||||||
Anni Malm | 1993 | 34.60 | 1:13.58 | 5:24.54 | ||||||
4 | Cetus 1 | 0 | 383 | 5:28.18 | ||||||
Cetus | ||||||||||
Tuija Toivola | 1994 | 39.84 | 1:21.84 | 1:21.84 | ||||||
Rosa Vehanen | 1994 | 41.26 | 1:26.37 | 2:48.21 | ||||||
Miira Suomela | 1994 | 40.72 | 1:27.98 | 4:16.19 | ||||||
Sara Samaletdin | 1991 | 34.28 | 1:11.99 | 5:28.18 | ||||||
5 | Skellelftesim Lag3 | 0 | 322 | 5:47.78 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Johanna Landgren | 1995 | 43.89 | 1:32.10 | 1:32.10 | ||||||
Karolina Logardt | 1994 | 42.63 | 1:30.76 | 3:02.86 | ||||||
Vendela Steinvall | 1995 | 40.19 | 1:30.27 | 4:33.13 | ||||||
Moa Wikström | 1994 | 35.53 | 1:14.65 | 5:47.78 | ||||||
6 | Cetus 2 | 0 | 280 | 6:04.42 | ||||||
Cetus | ||||||||||
Venla Vehanen | 1992 | 41.97 | 1:26.55 | 1:26.55 | ||||||
Arleena Kapanen | 1992 | 48.14 | 1:43.05 | 3:09.60 | ||||||
Sylvia Wahlström | 1993 | 44.21 | 1:36.48 | 4:46.08 | ||||||
Pauliina Lakso | 1993 | 36.62 | 1:18.34 | 6:04.42 | ||||||
7 | Kempy - Naiset | 1992 | 250 | 6:18.56 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Saana Luokkanen | 1999 | 46.85 | 1:35.70 | 1:35.70 | ||||||
Minttu Helin | 1997 | 45.15 | 1:39.07 | 3:14.77 | ||||||
Olivia Jokinen | 1998 | 44.93 | 1:37.02 | 4:51.79 | ||||||
Nea Mäkelä | 1998 | 40.98 | 1:26.77 | 6:18.56 | ||||||
- | Torus | 0 | DSQ | vaihto rikko 2. vaih | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Heli Niemi | 1991 | 38.70 | 1:19.89 | 1:19.89 | ||||||
- | Skellelftesim Lag2 | 0 | DSQ | vaihto rikko 3. vaih | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Linnea Landgren | 1993 | 38.01 | 1:18.28 | 1:18.28 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:47 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 40, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Tampereen Uimaseura (1900) 3:49.16 2004-03-14 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Skellelftesim Lag1 | 0 | 502 | 4:27.49 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Anton Mikaelsson | 1993 | 33.43 | 1:08.02 | 1:08.02 | ||||||
Marcus Wikström | 1990 | 34.40 | 1:13.84 | 2:21.86 | ||||||
Mattias Lindgren | 1990 | 30.25 | 1:06.07 | 3:27.93 | ||||||
Philip Nordenberg | 1992 | 28.53 | 59.56 | 4:27.49 | ||||||
2 | Kempy - Miehet | 1992 | 436 | 4:40.32 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Simo Väisänen | 1994 | 36.58 | 1:16.35 | 1:16.35 | ||||||
Sami Aaltomaa | 1992 | 34.76 | 1:12.63 | 2:28.98 | ||||||
Juho Tuovinen | 1992 | 33.21 | 1:11.00 | 3:39.98 | ||||||
Paavo Kairento | 1992 | 28.60 | 1:00.34 | 4:40.32 | ||||||
3 | Skellelftesim Lag2 | 0 | 381 | 4:53.37 | ||||||
Skellefte Simsällskap 3 | ||||||||||
Oskar Mikaelsson | 1995 | 35.88 | 1:13.46 | 1:13.46 | ||||||
Arvid Wiklund | 1991 | 37.28 | 1:19.98 | 2:33.44 | ||||||
Simon Lundmark | 1990 | 30.90 | 1:12.01 | 3:45.45 | ||||||
Herman Lindström | 1996 | 31.18 | 1:07.92 | 4:53.37 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:44 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 41, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | 608 | 1:09.35 | 2:24.35 | 3:39.31 | 4:54.37 | 9:48.83 | ||
Umeå Simsällskap | 6:08.69 | 7:23.25 | 8:36.81 | |||||||
2 | Karoliina Kangas | 1993 | 592 | 1:09.39 | 2:24.23 | 3:39.54 | 4:54.27 | 9:54.11 | ||
Lapuan Virkiä | 6:09.48 | 7:24.89 | 8:40.86 | |||||||
3 | Veera Kivirinta | 1995 | 578 | 1:10.58 | 2:26.70 | 3:43.21 | 5:00.09 | 9:59.04 | ||
Oulun Uimarit 73 | 6:16.76 | 7:33.35 | 8:48.43 | |||||||
4 | Aino Erkinaro | 1995 | 577 | 1:11.82 | 2:27.58 | 3:43.95 | 5:00.69 | 9:59.26 | ||
Oulun Uimaseura | 6:16.80 | 7:33.29 | 8:48.65 | |||||||
5 | Jenni Soukka | 1993 | 523 | 1:13.52 | 2:30.54 | 3:48.43 | 5:07.37 | 10:19.41 | ||
Vieskan Uimarit | 6:25.96 | 7:44.98 | 9:04.48 | |||||||
6 | Linne Kulju | 1994 | 491 | 1:15.51 | 2:36.83 | 3:57.88 | 5:19.47 | 10:32.38 | ||
Kemin Uimaseura | 6:39.95 | 7:59.25 | 9:18.07 | |||||||
7 | Riina Mäkikangas | 1994 | 468 | 1:14.59 | 2:37.24 | 4:00.32 | 5:23.40 | 10:42.78 | ||
Kemin Uimaseura | 6:45.73 | 8:06.64 | 9:27.06 | |||||||
8 | Roosa Miettunen | 1995 | 463 | 1:14.92 | 2:35.05 | 3:55.97 | 5:18.04 | 10:44.69 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 6:40.04 | 8:02.79 | 9:25.34 | |||||||
9 | Jessica Vahtola | 1995 | 456 | 1:16.15 | 2:38.24 | 4:01.20 | 5:23.82 | 10:48.06 | ||
Oulun Uimarit 73 | 6:46.16 | 8:08.35 | 9:29.58 | |||||||
10 | Linnea Landgren | 1993 | 444 | 1:15.61 | 2:37.83 | 3:59.88 | 5:22.54 | 10:54.03 | ||
Skellefte Simsällskap 3 | 6:45.99 | 8:09.47 | 9:32.82 | |||||||
11 | Sini Sariola | 1996 | 429 | 1:15.53 | 2:38.63 | 4:02.77 | 5:27.69 | 11:01.64 | ||
Iisalmen Uimarit | 6:53.01 | 8:17.64 | 9:42.46 | |||||||
12 | Juulia Aksila | 1996 | 427 | 1:19.04 | 2:44.36 | 4:09.56 | 5:33.72 | 11:02.78 | ||
Kemin Uimaseura | 6:57.66 | 8:21.72 | 9:44.65 | |||||||
13 | Vendela Steinvall | 1995 | 423 | 1:16.40 | 2:39.57 | 4:04.86 | 5:29.57 | 11:04.80 | ||
Skellefte Simsällskap 3 | 6:54.89 | 8:20.32 | 9:45.35 | |||||||
14 | Suvi Lavonen | 1985 | 417 | 1:14.74 | 2:38.15 | 4:02.47 | 5:26.88 | 11:07.79 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 6:52.19 | 8:19.55 | 9:44.94 | |||||||
15 | Susanna Nurmi | 1994 | 413 | 1:17.75 | 2:43.23 | 4:09.42 | 5:35.38 | 11:09.81 | ||
Kemin Uimaseura | 7:00.49 | 8:25.45 | 9:49.25 | |||||||
16 | Riikka Venäläinen | 1995 | 409 | 1:16.07 | 2:40.41 | 4:06.84 | 5:33.38 | 11:12.23 | ||
Iisalmen Uimarit | 6:59.25 | 8:25.47 | 9:50.56 | |||||||
17 | Mira Ylikärppä | 1995 | 394 | 1:19.01 | 2:46.06 | 4:14.23 | 5:41.65 | 11:20.31 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 7:08.50 | 8:34.90 | 10:00.75 | |||||||
18 | Merja Miesmaa | 1994 | 394 | 1:19.12 | 2:45.21 | 4:11.06 | 5:38.34 | 11:20.35 | ||
Oulun Uimarit 73 | 7:05.38 | 8:32.94 | 9:59.02 | |||||||
19 | Ella Siika-Aho | 1996 | 376 | 1:19.35 | 2:47.04 | 4:15.82 | 5:44.68 | 11:31.37 | ||
Oulun Lohet | 7:14.12 | 8:42.01 | 10:08.37 | |||||||
20 | Lilja Jämsä | 1996 | 374 | 1:20.60 | 2:47.22 | 4:14.83 | 5:42.35 | 11:32.49 | ||
Oulun Uimaseura | 7:10.98 | 8:40.00 | 10:08.67 | |||||||
21 | Siiri-Liisa Rissanen | 1995 | 374 | 1:19.27 | 2:47.03 | 4:15.04 | 5:43.64 | 11:32.71 | ||
Oulun Uimarit 73 | 7:12.81 | 8:41.97 | 10:10.46 | |||||||
22 | Emilia Markkanen | 1995 | 373 | 1:20.22 | 2:47.42 | 4:16.96 | 5:46.39 | 11:33.37 | ||
Oulun Uimaseura | 7:15.02 | 8:42.64 | 10:10.87 | |||||||
23 | Erika Niemelä | 1995 | 372 | 1:18.81 | 2:45.13 | 4:13.48 | 5:42.47 | 11:33.82 | ||
Oulun Uimarit 73 | 7:12.36 | 8:41.92 | 10:10.36 | |||||||
24 | Oona Väärni | 1995 | 359 | 1:18.47 | 2:45.13 | 4:14.18 | 5:44.74 | 11:41.89 | ||
Oulun Uimarit 73 | 7:15.45 | 8:46.32 | 10:15.86 | |||||||
25 | Felicia Lövgren | 1993 | 345 | 1:18.49 | 2:46.12 | 4:17.16 | 5:47.49 | 11:51.48 | ||
Skellefte Simsällskap 3 | 7:22.02 | 8:53.18 | 10:23.48 | |||||||
26 | Ida Saarinen | 1994 | 341 | 1:20.68 | 2:49.61 | 4:19.89 | 5:50.19 | 11:54.16 | ||
Cetus | 7:21.81 | 8:53.76 | 10:24.91 | |||||||
27 | Reetta Ekholm | 1996 | 339 | 1:20.50 | 2:52.44 | 4:24.08 | 5:56.07 | 11:55.57 | ||
Iisalmen Uimarit | 7:27.96 | 8:59.89 | 10:30.19 | |||||||
28 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 319 | 1:24.84 | 2:57.79 | 4:32.09 | 6:06.02 | 12:10.42 | ||
Oulun Uimaseura | 7:40.19 | 9:12.52 | 10:46.28 | |||||||
29 | Anni Jokela | 1994 | 301 | 1:25.02 | 2:58.43 | 4:33.99 | 6:08.09 | 12:24.72 | ||
Kemin Uimaseura | 7:43.40 | 9:18.62 | 10:53.26 | |||||||
30 | Miia Tattari | 1996 | 289 | 1:25.88 | 3:01.93 | 4:39.12 | 6:15.52 | 12:34.44 | ||
Kokkolan Uimaseura | 7:51.74 | 9:27.61 | 11:02.76 | |||||||
31 | Emmi Hannila | 1996 | 258 | 1:31.14 | 3:11.24 | 4:50.78 | 6:31.35 | 13:03.95 | ||
Lapuan Virkiä | 8:11.55 | 9:51.05 | 11:28.64 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uimaseuran Nuorisouinnit | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:08 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura |
Laji 42, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Suomen ennätys Aikuiset: Antti Kasvio (1973) 8:10.57 2008-08-26 |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Teemu Hartikainen | 1993 | 510 | 1:05.94 | 2:18.68 | 3:32.96 | 4:47.52 | 9:43.02 | ||
Kemin Uimaseura | 6:02.47 | 7:17.79 | 8:31.77 | |||||||
2 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 467 | 1:11.45 | 2:28.99 | 3:45.62 | 5:02.16 | 10:00.33 | ||
Kemin Uimaseura | 6:18.28 | 7:34.42 | 8:49.37 | |||||||
3 | Arvid Wiklund | 1991 | 419 | 1:09.50 | 2:28.51 | 3:46.22 | 5:04.98 | 10:22.19 | ||
Skellefte Simsällskap 3 | 6:24.20 | 7:44.30 | 9:03.87 | |||||||
4 | Henri Hartikainen | 1995 | 395 | 1:14.52 | 2:34.20 | 3:54.61 | 5:16.81 | 10:34.74 | ||
Kemin Uimaseura | 6:36.87 | 7:57.39 | 9:17.22 | |||||||
5 | Juho Kosonen | 1994 | 356 | 1:12.70 | 2:33.49 | 3:57.44 | 5:21.78 | 10:57.35 | ||
Oulun Uimaseura | 6:46.71 | 8:11.72 | 9:36.29 | |||||||
6 | Simo Väisänen | 1994 | 305 | 1:15.77 | 2:43.48 | 4:13.32 | 5:42.59 | 11:31.80 | ||
Kempeleen Pyrintö | 7:13.36 | 8:43.57 | 10:11.59 | |||||||
7 | Herman Lindström | 1996 | 296 | 1:19.41 | 2:46.83 | 4:16.69 | 5:47.35 | 11:38.81 | ||
Skellefte Simsällskap 3 | 7:16.69 | 8:46.61 | 10:15.58 | |||||||
8 | Joni Lampela | 1994 | 282 | 1:18.19 | 2:47.02 | 4:17.20 | 5:48.95 | 11:49.87 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 7:21.51 | 8:53.37 | 10:24.05 | |||||||
9 | Justus Luokkanen | 1995 | 257 | 1:22.47 | 2:56.78 | 4:32.72 | 6:08.64 | 12:12.30 | ||
Kempeleen Pyrintö | 7:42.11 | 9:15.32 | 10:45.13 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |