Resultater for Alm Brand Bank Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 februar 2016 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Ag1 Drenge 1 | 2002 | Sigma Swim | 2:03.92 | OD1 | |||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 32.83 | 32.83 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 36.15 | 1:08.98 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 27.98 | 1:36.96 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 26.96 | 2:03.92 | |||||||
2 | Hillerød Drenge 1 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:03.92 | OD2 | |||||
Christoffer Daugbjerg | 2001 | 33.65 | 33.65 | |||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 31.91 | 1:05.56 | |||||||
Frederik Clausen | 2001 | 31.96 | 1:37.52 | |||||||
Pedja Kuzmanovic | 2002 | 26.40 | 2:03.92 | |||||||
3 | Hovedstadens Halvhjerner | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.92 | OD3 | |||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 31.29 | 31.29 | |||||||
Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 37.32 | 1:08.61 | |||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 28.94 | 1:37.55 | |||||||
Alfred Klarskov | 2002 | 26.37 | 2:03.92 | |||||||
4 | Helsingør Drenge 1 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:07.62 | ||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Matthæus Vàmosi | 2000 | 34.58 | 1:08.29 | |||||||
Emil Tönshoff | 2000 | 30.97 | 1:39.26 | |||||||
Sander Andkjær Doberck | 2000 | 28.36 | 2:07.62 | |||||||
5 | Sigma Ag2 Boys 1 | 2003 | Sigma Swim | 2:13.18 | ||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 36.19 | 1:12.11 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 31.48 | 1:43.59 | |||||||
Christian Boutrup | 2003 | 29.59 | 2:13.18 | |||||||
6 | Helsingør Drenge 2 | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:13.70 | ||||||
Adrian Roed Schønning | 2000 | 35.69 | 35.69 | |||||||
Mattias Houen | 2002 | 36.93 | 1:12.62 | |||||||
Kim Emil K. Petersen | 1999 | 31.14 | 1:43.76 | |||||||
Laurids Holme | 2000 | 29.94 | 2:13.70 | |||||||
7 | Ringsted 1 Drenge | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:14.33 | ||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 36.85 | 36.85 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 41.84 | 1:18.69 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 29.81 | 1:48.50 | |||||||
Frederik Møller | 2002 | 25.83 | 2:14.33 | |||||||
8 | Køge Seje Drenge | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:16.07 | ||||||
Kristian Heinz Buskov | 2000 | 38.38 | 38.38 | |||||||
Victor Lund | 2002 | 36.67 | 1:15.05 | |||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 32.73 | 1:47.78 | |||||||
August Ryom | 2002 | 28.29 | 2:16.07 | |||||||
9 | Hillerød Drenge 2 | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:17.84 | ||||||
Christian Galsøe | 2002 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 39.28 | 1:15.49 | |||||||
Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 34.07 | 1:49.56 | |||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 28.28 | 2:17.84 | |||||||
10 | Sigma Ag1 Drenge 2 | 2001 | Sigma Swim | 2:19.55 | ||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 34.84 | 34.84 | |||||||
Nicholas Svane | 2002 | 42.65 | 1:17.49 | |||||||
Mathias Holm | 2001 | 31.73 | 1:49.22 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 30.33 | 2:19.55 | |||||||
11 | Hillerød Drenge 3 | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:25.15 | ||||||
Oscar Lykke Fischer | 2002 | 36.75 | 36.75 | |||||||
Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 39.84 | 1:16.59 | |||||||
Villads Kruse | 2003 | 34.62 | 1:51.21 | |||||||
Noel Willem Pihl | 2002 | 33.94 | 2:25.15 | |||||||
12 | Køge Stærke Drenge | 2001 | Køge Svømmeklub | 2:33.77 | ||||||
Mikkel Roed | 2004 | 39.20 | 39.20 | |||||||
Oliver Schultz | 2004 | 46.28 | 1:25.48 | |||||||
Emil Krohn Olsen | 2001 | 35.57 | 2:01.05 | |||||||
Johan Krohn Olsen | 2001 | 32.72 | 2:33.77 | |||||||
13 | Sigma Ag2 Boys 2 | 2003 | Sigma Swim | 2:40.48 | ||||||
Jakob Legaard | 2003 | 38.77 | 38.77 | |||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 39.55 | 1:18.32 | |||||||
Oscar Jensen | 2003 | 43.50 | 2:01.82 | |||||||
William Leander Agerskov | 2004 | 38.66 | 2:40.48 | |||||||
14 | Ksl Drenge 1 | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:51.84 | ||||||
Nicolai Quist | 2003 | 41.99 | 41.99 | |||||||
Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | 56.73 | 1:38.72 | |||||||
Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | 34.34 | 2:13.06 | |||||||
Noah Olsson | 2003 | 38.78 | 2:51.84 | |||||||
15 | Hillerød Drenge 4 | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:57.00 | ||||||
Johan Galsøe | 2005 | 49.81 | 49.81 | |||||||
Gustav Larsen | 2003 | 50.59 | 1:40.40 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 40.66 | 2:21.06 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 35.94 | 2:57.00 | |||||||
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Allerød Ag3 1 Herrer | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:05.30 | ||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 42.52 | 42.52 | |||||||
Oliver Norvold | 2005 | 56.27 | 1:38.79 | |||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 48.53 | 2:27.32 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 37.98 | 3:05.30 | |||||||
2 | Hovedstadens Drenge 1 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:08.00 | ||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 47.24 | 47.24 | |||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | 56.53 | 1:43.77 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 42.82 | 2:26.59 | |||||||
Karl Korfix Barlebo | 2006 | 41.41 | 3:08.00 | |||||||
3 | Ringsted 2 Drenge | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 3:15.63 | ||||||
Jakob Stærmose | 2005 | 53.28 | 53.28 | |||||||
Adam Bugge Frandsen | 2005 | 54.12 | 1:47.40 | |||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 49.91 | 2:37.31 | |||||||
Magnus Guul | 2005 | 38.32 | 3:15.63 | |||||||
4 | Hovedstadens Drenge 2 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.70 | ||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 47.30 | 47.30 | |||||||
David Johannes Dahl | 2006 | 54.21 | 1:41.51 | |||||||
Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 50.95 | 2:32.46 | |||||||
William Folkmann | 2006 | 43.24 | 3:15.70 | |||||||
5 | Sigma Allerød Ag3 2 Herrer | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:23.57 | ||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 43.92 | 43.92 | |||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 1:00.08 | 1:44.00 | |||||||
Frederik Gersby | 2006 | 59.18 | 2:43.18 | |||||||
Victor Bornemann | 2004 | 40.39 | 3:23.57 | |||||||
6 | Ringsted 3 Drenge | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 3:27.09 | ||||||
Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 54.93 | 54.93 | |||||||
Victor Hemmingsen | 2006 | 1:05.16 | 2:00.09 | |||||||
Jeremy William Millard | 2005 | 50.84 | 2:50.93 | |||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 36.16 | 3:27.09 | |||||||
- | Hovedstadens Drenge 3 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Louis Giesel | 2006 | 55.16 | 55.16 | |||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 54.95 | 1:50.11 | |||||||
Conrad Holten Hansen | 2005 | 49.62 | 2:39.73 | |||||||
- | Ksl Drenge 2 | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | Arme ned under hofte | |||||
Christian Quist | 2007 | 57.28 | 57.28 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 17:33 |