Resultater for Limfjordscup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2016 | Udskriftsdato | 30 januar 2016 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 januar 2016 |
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Marie Dige | 2004 | Aarhus Swim | 37.59 | ||||||
2 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.07 | ||||||
3 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.73 | ||||||
4 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 41.14 | ||||||
5 | Martha Bjerg | 2004 | Aarhus Swim | 41.58 | ||||||
6 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 41.86 | ||||||
7 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 41.98 | ||||||
8 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 42.68 | ||||||
9 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 42.88 | ||||||
10 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 43.19 | ||||||
11 | Emmalina Long | 2004 | Aarhus Swim | 44.19 | ||||||
12 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 45.78 | ||||||
13 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 46.84 | ||||||
14 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 47.62 | ||||||
15 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 49.25 | ||||||
16 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 49.46 | ||||||
17 | Amalie Karlsen | 2004 | Durup IF | 58.63 | ||||||
18 | Karoline Jensen | 2004 | Durup IF | 1:00.94 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Aarhus Swim | 30.69 | ||||||
2 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.59 | ||||||
3 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.92 | ||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.59 | ||||||
5 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.80 | ||||||
6 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.87 | ||||||
7 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.06 | ||||||
8 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.84 | ||||||
9 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.37 | ||||||
10 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 36.45 | ||||||
11 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 36.81 | ||||||
12 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.36 | ||||||
13 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.94 | ||||||
14 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.80 | ||||||
15 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.12 | ||||||
16 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.54 | ||||||
17 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 40.36 | ||||||
18 | Alberte Boldsen Salicath | 2002 | Viborg Svømme Klub | 42.17 | ||||||
19 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.49 | ||||||
20 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 42.55 | ||||||
21 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 43.26 | ||||||
22 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 43.33 | ||||||
23 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 44.44 | ||||||
24 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.89 | ||||||
25 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.59 | ||||||
26 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 47.07 | ||||||
27 | Thilde Dissing Molnik | 2002 | Durup IF | 49.75 | ||||||
28 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 51.33 | ||||||
29 | Maja Poulsen | 2003 | Durup IF | 55.33 | ||||||
- | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berør./25m | |||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 29.77 | ||||||
2 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 30.18 | ||||||
3 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.93 | ||||||
4 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.96 | ||||||
5 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Aarhus Swim | 31.90 | ||||||
6 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.99 | ||||||
7 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 32.03 | ||||||
8 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 32.31 | ||||||
9 | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 33.50 | ||||||
10 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.72 | ||||||
11 | Nanna Rolle | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 34.32 | ||||||
12 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.42 | ||||||
13 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.00 | ||||||
14 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 35.24 | ||||||
15 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.36 | ||||||
16 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.76 | ||||||
17 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.80 | ||||||
18 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.98 | ||||||
19 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.49 | ||||||
20 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.93 | ||||||
21 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.99 | ||||||
22 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 37.25 | ||||||
23 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 37.42 | ||||||
24 | Yasmina Kristensen | 2000 | Aarhus Swim | 37.65 | ||||||
25 | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | 37.73 | ||||||
26 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.11 | ||||||
27 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 39.63 | ||||||
28 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.89 | ||||||
29 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.65 | ||||||
30 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.62 | ||||||
31 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 43.41 | ||||||
32 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 46.53 | ||||||
- | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 29.38 | ||||||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.47 | ||||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.45 | ||||||
4 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.57 | ||||||
5 | Kirstine Feldinger | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.59 | ||||||
6 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.18 | ||||||
7 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.49 | ||||||
8 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.04 | ||||||
9 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.31 | ||||||
10 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.33 | ||||||
11 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 33.49 | ||||||
12 | Melissa Furman | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.64 | ||||||
13 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 34.71 | ||||||
14 | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | Frem Odense | 34.83 | ||||||
15 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 37.92 | ||||||
16 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 43.44 | ||||||
17 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 45.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 30 januar 2016 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |