Resultat för Ullbergstrofén 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Försök fredag
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2016 | Utskriftsdatum | 30 april 2016 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2016 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 30.44 | 1:04.43 | |||||
2 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.51 | 1:04.77 | |||||
3 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 30.85 | 1:06.44 | |||||
4 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 30.36 | 1:06.56 | Deltar ej i final | ||||
5 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.62 | 1:07.52 | |||||
6 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.48 | 1:08.95 | |||||
7 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 31.11 | 1:09.06 | |||||
8 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 32.13 | 1:09.54 | Deltar ej i final | ||||
9 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 32.44 | 1:09.92 | Deltar ej i final | ||||
10 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.81 | 1:10.35 | |||||
11 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.55 | 1:10.55 | |||||
12 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 32.04 | 1:13.29 | |||||
13 | Helén Lange | 1996 | Simklubben Laxen | 33.41 | 1:14.15 | |||||
14 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 33.06 | 1:16.65 | |||||
15 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.73 | 1:17.65 | |||||
16 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.69 | 1:20.08 | |||||
17 | Matilda Wendt | 1997 | Angereds Simklubb | 37.20 | 1:22.78 | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 30.04 | 1:04.34 | |||||
2 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.94 | 1:06.06 | |||||
3 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 31.49 | 1:06.64 | |||||
4 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.80 | 1:08.13 | |||||
5 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.05 | 1:09.38 | |||||
6 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.81 | 1:09.84 | |||||
7 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 31.86 | 1:09.94 | |||||
8 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 31.85 | 1:10.08 | |||||
9 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.30 | 1:10.16 | |||||
10 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.50 | 1:10.90 | |||||
11 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 33.24 | 1:12.29 | |||||
12 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 32.37 | 1:12.40 | |||||
13 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 32.97 | 1:12.41 | |||||
14 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 33.00 | 1:12.62 | |||||
15 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.09 | 1:13.15 | |||||
16 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 33.01 | 1:13.81 | |||||
17 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.63 | 1:13.97 | |||||
18 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 34.73 | 1:14.17 | |||||
19 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 34.56 | 1:15.67 | |||||
20 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 35.53 | 1:16.91 | |||||
21 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 34.71 | 1:17.05 | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.44 | 1:08.01 | |||||
2 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 31.22 | 1:09.04 | |||||
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 31.32 | 1:09.23 | |||||
4 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 32.21 | 1:11.01 | |||||
5 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.64 | 1:11.03 | |||||
6 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 31.52 | 1:11.05 | |||||
7 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 32.67 | 1:11.53 | |||||
8 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 32.86 | 1:12.14 | |||||
9 | Alma Sandberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 34.00 | 1:12.60 | |||||
10 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.18 | 1:12.73 | |||||
11 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.66 | 1:13.39 | |||||
12 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 33.95 | 1:14.43 | |||||
13 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 35.54 | 1:15.45 | |||||
14 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 35.79 | 1:15.51 | |||||
15 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 35.50 | 1:15.99 | |||||
16 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 34.41 | 1:16.25 | |||||
17 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 34.88 | 1:16.94 | |||||
18 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 35.25 | 1:17.00 | |||||
19 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 35.11 | 1:17.22 | |||||
20 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 35.80 | 1:17.62 | |||||
21 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.37 | 1:17.63 | |||||
22 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 34.13 | 1:17.78 | |||||
23 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.97 | 1:18.86 | |||||
24 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.40 | 1:19.61 | |||||
25 | Idun Nilsson | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 36.71 | 1:19.82 | |||||
26 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.04 | 1:20.05 | |||||
27 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 37.28 | 1:20.12 | |||||
28 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.01 | 1:20.23 | |||||
29 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 35.71 | 1:21.02 | |||||
30 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 37.99 | 1:21.07 | |||||
31 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 36.39 | 1:21.11 | |||||
32 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.18 | 1:21.19 | |||||
33 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 38.74 | 1:21.69 | |||||
34 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 37.95 | 1:24.17 | |||||
35 | Emilia Ström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 37.12 | 1:24.23 | |||||
36 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 39.14 | 1:24.26 | |||||
37 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.97 | 1:25.25 | |||||
38 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.60 | 1:31.17 | |||||
39 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 41.98 | 1:31.42 | |||||
- | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 32.98 | 1:10.74 | |||||
2 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.84 | 1:13.84 | |||||
3 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.01 | 1:14.98 | |||||
4 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 35.31 | 1:14.99 | |||||
5 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.96 | 1:15.61 | |||||
6 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 35.63 | 1:15.64 | |||||
7 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.82 | 1:16.32 | |||||
8 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 36.24 | 1:16.33 | Deltar ej i final | ||||
9 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 36.17 | 1:18.67 | |||||
10 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 38.14 | 1:21.77 | |||||
11 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 36.75 | 1:23.11 | |||||
12 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 36.92 | 1:23.32 | |||||
12 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.85 | 1:23.32 | |||||
14 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.00 | 1:24.23 | |||||
15 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.29 | 1:24.99 | |||||
16 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.67 | 1:26.63 | |||||
17 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 42.36 | 1:29.12 | |||||
18 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 40.59 | 1:29.96 | |||||
19 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.94 | 1:31.05 | |||||
20 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.53 | 1:31.22 | |||||
21 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 41.70 | 1:31.99 | |||||
22 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 42.28 | 1:38.40 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 30 april 2016 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 11:01 |