2018-12-13   12:13:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ullbergstrofén 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök fredag

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2016    Utskriftsdatum  29 april 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:00   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  29 april 2016         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Linnéa Bielicz (1994) 2:07.08 2015-04-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    30.18  1:01.69  1:33.64    2:04.99  0-999 Åldersgrupp Rekord 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    30.10  1:01.82  1:34.16    2:08.32   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.41  1:03.25  1:36.21    2:08.89   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.28  1:03.37  1:37.26    2:11.08   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.15  1:04.02  1:37.57    2:11.11   
Emilia Christiansen  1999  S71    30.49  1:02.93  1:37.16    2:11.67   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.70  1:03.71  1:37.28    2:11.67   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Väsby Simsällskap    30.51  1:04.25  1:38.69    2:11.93   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    30.89  1:04.34  1:38.57    2:12.06   
10  Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    31.11  1:04.20  1:38.24    2:12.18   
11  Tove Sparrman  1996  Väsby Simsällskap    30.15  1:03.69  1:38.40    2:12.81   
12  Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    31.65  1:05.47  1:40.32    2:13.26   
13  Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    31.62  1:05.28  1:39.90    2:13.83   
14  Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    31.47  1:05.50  1:40.32    2:14.05   
15  Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap    30.90  1:05.57  1:40.09    2:14.26   
16  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    31.18  1:05.32  1:40.50    2:14.69   
17  Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    30.06  1:04.16  1:39.39    2:14.79   
18  Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    31.01  1:05.35  1:40.72    2:15.28   
19  Anna Miram  1999  Väsby Simsällskap    31.60  1:06.22  1:41.09    2:15.61   
20  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.35  1:05.77  1:40.63    2:16.20   
21  Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    31.89  1:06.38  1:41.31    2:16.33   
22  Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    32.19  1:06.57  1:41.76    2:16.52   
23  Vera Emanuelsson Fransson  2001  Skövde Simsällskap    32.22  1:07.17  1:42.91    2:17.60   
24  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    31.47  1:05.78  1:42.12    2:17.89   
25  Moa Karlsson  2002  S71    32.23  1:07.08  1:42.50    2:18.17   
26  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    31.83  1:06.84  1:42.76    2:18.28   
27  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    31.73  1:06.24  1:42.85    2:18.66   
28  Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    32.35  1:08.00  1:44.31    2:19.10   
29  Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap    32.40  1:07.86  1:44.02    2:19.12   
30  Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    31.64  1:06.48  1:43.62    2:19.76   
31  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    31.58  1:06.93  1:43.53    2:19.85   
32  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    32.59  1:07.14  1:43.96    2:20.50   
33  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.03  1:07.74  1:44.85    2:20.55   
34  Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    32.76  1:09.10  1:45.97    2:20.80   
35  Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    32.14  1:08.03  1:44.86    2:20.84   
36  Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    33.20  1:09.13  1:45.52    2:20.95   
37  Emilia Andreasson  1996  S71    31.75  1:06.88  1:43.90    2:21.13   
38  Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    32.53  1:09.05  1:45.82    2:21.22   
39  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen    32.54  1:08.33  1:44.79    2:21.31   
40  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    32.05  1:08.20  1:45.75    2:21.92   
41  Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    32.60  1:09.93  1:46.68    2:21.95   
42  Synne Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub    32.44  1:08.60  1:46.16    2:22.19   
43  Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    30.83  1:06.31  1:44.38    2:22.27   
44  Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap    33.75  1:11.41  1:49.29    2:22.46   
45  Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap    31.76  1:07.81  1:45.85    2:23.00   
46  Tilda Ericsson  2002  S71    33.25  1:09.04  1:46.61    2:23.09   
47  Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    32.55  1:09.42  1:46.79    2:23.47   
48  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.16  1:09.17  1:46.37    2:23.53   
49  Clara Momats  2000  Örebro Simallians    32.36  1:08.93  1:46.72    2:23.78   
50  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    32.12  1:09.11  1:47.28    2:23.84   
51  Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap    32.77  1:09.27  1:47.82    2:23.89   
52  Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    32.52  1:09.63  1:48.06    2:23.91   
53  Sofie Karlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    31.69  1:08.88  1:47.63    2:24.24   
54  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    32.21  1:09.09  1:46.91    2:24.31   
55  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    33.61  1:10.10  1:47.85    2:24.37   
56  Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    33.34  1:09.80  1:46.99    2:24.44   
57  Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    32.97  1:09.80  1:47.35    2:24.55   
58  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    32.21  1:09.36  1:47.27    2:24.62   
59  Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians    32.38  1:08.95  1:47.17    2:24.76   
60  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap    32.75  1:09.77  1:47.39    2:24.95   
61  Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    32.51  1:09.24  1:46.95    2:24.96   
62  Felicia Thonander  2001  Kungälvs Simsällskap    32.60  1:09.00  1:47.67    2:25.32   
63  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    33.37  1:10.18  1:47.97    2:25.37   
64  Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    32.59  1:10.16  1:48.65    2:26.23   
65  Klara Tistrand  2001  Göteborg Sim    33.08  1:09.98  1:49.24    2:26.28   
66  Elvira Skogsberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.89  1:09.77  1:48.47    2:26.30   
67  Linnea Kaldrup  1996  Göteborg Sim    32.10  1:09.32  1:48.49    2:27.28   
68  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen    33.69  1:10.34  1:48.75    2:27.36   
69  Klara Flodmark  2001  Ängelholms Simsällskap    33.51  1:11.27  1:50.54    2:27.62   
70  Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    34.41  1:12.59  1:50.98    2:27.78   
71  Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap    33.53  1:11.26  1:50.54    2:27.89   
71  Ellen Thunberg  2001  Ängelholms Simsällskap    33.14  1:11.13  1:50.12    2:27.89   
73  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap    32.48  1:09.63  1:49.26    2:27.93   
74  Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    33.65  1:11.43  1:50.14    2:28.23   
75  Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.07  1:10.86  1:49.91    2:28.33   
76  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.73  1:11.24  1:49.85    2:28.37   
77  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    32.64  1:10.11  1:48.85    2:28.52   
78  Melina Robertson  2001  Trollhättans Simsällskap    34.02  1:11.99  1:50.83    2:28.59   
79  Thea Aksmo Svendsby  2003  Haldens Svømmeklub    33.88  1:11.02  1:50.49    2:28.67   
80  Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    32.90  1:10.46  1:50.35    2:28.76   
81  Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim    34.13  1:11.44  1:51.12    2:29.33   
82  Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    34.95  1:12.81  1:52.70    2:29.37   
83  Nora Misund  2003  Haldens Svømmeklub    35.16  1:14.02  1:53.39    2:29.44   
84  Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim    33.23  1:10.85  1:50.65    2:29.53   
85  Aurora Cartabellotta  1999  Simklubben S 02    34.15  1:12.60  1:51.76    2:29.71   
86  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    33.70  1:11.96  1:51.44    2:29.88   
87  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    34.11  1:13.20  1:52.60    2:30.31   
88  Frida Oseland  2002  Haldens Svømmeklub    34.44  1:13.16  1:52.64    2:31.03   
89  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    34.52  1:13.26  1:52.62    2:31.57   
90  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    34.34  1:12.85  1:53.12    2:32.75   
91  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    35.01  1:13.75  1:53.55    2:33.19   
92  Emma Elsius  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.90  1:13.09  1:53.63    2:34.16   
93  Andrea Berggren  2000  Göteborg Sim    34.30  1:13.45  1:54.55    2:34.27   
94  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    32.73  1:11.67  1:53.06    2:34.67   
95  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    34.21  1:13.26  1:54.70    2:36.03   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim            DNS   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Emilia Rönningdal  2002  S71            DSQ   
Maja Hedström  2001  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  29 april 2016 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  16:00 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner