2018-12-19   02:48:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ullbergstrofén 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök fredag

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2016    Utskriftsdatum  29 april 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  18:11   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  29 april 2016         
 
 
Gren 2, 4X50m Medley Mixed, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Mass Mix 1 1:53.57 2015-04-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Nkk Mix Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:54.65   
  Hampus Lovinge  1998      28.28        28.28   
  Anton Jansson  1992      30.04        58.32   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      28.39        1:26.71   
  Michelle Franzén  1993      27.94        1:54.65   
                     
Nkk Mix Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:54.88   
  Sara Thunholm  1999      32.26        32.26   
  Marcus Forsgren  1996      29.81        1:02.07   
  Hugo Rydberg  1998      25.08        1:27.15   
  Anna Grundmark  1997      27.73        1:54.88   
                     
SK Laxen Mix  Simklubben Laxen            1:55.50   
  John Olsson  1995      29.06        29.06   
  Hanna Cederholm  1997      33.18        1:02.24   
  Teodor Widerberg  1998      25.75        1:27.99   
  Tilde Morin  2002      27.51        1:55.50   
                     
Mass Mix 1  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:56.25   
  Tor Leander  1999      29.56        29.56   
  Robin Andréasson  1988      30.82        1:00.38   
  Linnéa Lundborg  2000      28.57        1:28.95   
  Tova Olsson  2001      27.30        1:56.25   
                     
Göteborg Mix 1  Göteborg Sim            1:57.24   
  Alexander Triantafillou  1997      30.01        30.01   
  Viktoria Reinhold  1996      33.41        1:03.42   
  Miro Torola  1995      27.54        1:30.96   
  Linnéa Bielicz  1994      26.28        1:57.24   
                     
Jönköpings SS  Jönköpings Simsällskap            1:57.24   
  Elin Ristl  1999      32.54        32.54   
  Wilma Johansson  2001      35.63        1:08.17   
  Albin Lövgren  1999      25.19        1:33.36   
  Markus Fürst  1996      23.88        1:57.24   
                     
S02 Mix Lag 1  1997  Simklubben S 02            1:58.06   
  Ebba Hellström  1992      33.18        33.18   
  Lina Berg  1996      32.98        1:06.16   
  Anton Björck-Teuscher  1993      27.75        1:33.91   
  Elias Gausel  1996      24.15        1:58.06   
                     
Ösa Lag 1  Örebro Simallians            1:58.85   
  Isak Meding  1998      28.99        28.99   
  Julia Månsson  2002      34.61        1:03.60   
  Emma Cullberg  2002      30.21        1:33.81   
  Victor Zetterman  1995      25.04        1:58.85   
                     
Ängelholm Mix 1  Ängelholms Simsällskap            1:59.53   
  Miranda Ingvarsson  2001      34.04        34.04   
  Daniel Kertes  1999      30.11        1:04.15   
  Oskar Hanstål  1999      26.08        1:30.23   
  Filippa Sundström  2001      29.30        1:59.53   
                     
10  Karlstad Mix  1996  Karlstads Simsällskap            2:00.26   
  Elvira Eklund-Ramböl  1997      33.05        33.05   
  August Mathisen  2001      32.74        1:05.79   
  Linnéa Englund  2003      30.01        1:35.80   
  Johan Rydahl  2001      24.46        2:00.26   
                     
11  SK Laxen Mix 2  Simklubben Laxen            2:00.47   
  Jonas Ulfskans  1986      29.61        29.61   
  Anna Kubicka  1989      33.75        1:03.36   
  Robin Sandgren  1997      26.86        1:30.22   
  Hanna Wrethander  1999      30.25        2:00.47   
                     
12  Göteborg Mix 2  Göteborg Sim            2:00.50   
  Alfhild Kristensson  1999      33.00        33.00   
  Amanda Rutqvist  1991      34.80        1:07.80   
  Alex Phu  2000      28.26        1:36.06   
  Jésus Juan Ruiz Navarro  1995      24.44        2:00.50   
                     
13  Nkk Mix Lag 3  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:00.66   
  Max Engström  2001      29.94        29.94   
  Ella Lindroth  2001      34.80        1:04.74   
  Victor Lovinge  2000      27.42        1:32.16   
  Adina Eriksson  1999      28.50        2:00.66   
                     
14  Kalmar SS Mix 2[1916]  Kalmar Simsällskap            2:02.78   
  Miranda Arvidsson  1998      31.22        31.22   
  Anton Arvidsson  2000      33.93        1:05.15   
  Jacob Olsson  1998      28.12        1:33.27   
  Ellen Lindeby  1999      29.51        2:02.78   
                     
15  Kungälv Mix Lag 1  Kungälvs Simsällskap            2:03.20   
  Alice Götestam  2001      35.43        35.43   
  Daniel Andersson  1997      30.62        1:06.05   
  Mathias Petrusson  1993      27.47        1:33.52   
  Felicia Thonander  2001      29.68        2:03.20   
                     
16  Mass Mix 2  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:04.00   
  Sebastian Petersson  2000      31.98        31.98   
  Harald Eriksson  2000      33.69        1:05.67   
  Kamelia Gradinarska  2001      30.48        1:36.15   
  Alice Lindhé  1999      27.85        2:04.00   
                     
17  Halden SK Lag 1  Haldens Svømmeklub            2:05.15   
  Synne Lauritzen  2001      33.04        33.04   
  Aurora Oseland  2000      36.65        1:09.69   
  Mikkel Lunde Svendsen  1999      28.70        1:38.39   
  Christer Melberg  2001      26.76        2:05.15   
                     
18  Göteborg Mix 3  Göteborg Sim            2:05.96   
  Gustav Vallin  2001      31.58        31.58   
  Pär Börjeson  1998      35.59        1:07.17   
  Inez Kristensson  1997      31.41        1:38.58   
  Christin Heina  1996      27.38        2:05.96   
                     
19  Göteborg Mix 4  Göteborg Sim            2:05.98   
  Klara Tistrand  2001      34.47        34.47   
  Max Feng  2001      34.22        1:08.69   
  Philip Borgström Bishop  1999      28.65        1:37.34   
  Andrea Reinhold  2001      28.64        2:05.98   
                     
20  Mass Mix 3  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:06.40   
  Christopher Jedel  1995      31.39        31.39   
  Alfred Löfgren  1998      34.72        1:06.11   
  Ida Swegmark  2000      29.80        1:35.91   
  Saga Janzén  2002      30.49        2:06.40   
                     
21  S02 Mix Lag 2  1997  Simklubben S 02            2:06.75   
  Hanna Gebart  2000      33.60        33.60   
  Philip Bergstedt  1998      35.49        1:09.09   
  Jesper Böhn  1998      29.24        1:38.33   
  Erica Dahlgren  1997      28.42        2:06.75   
                     
22  Kalmar SS Mix [1916]  Kalmar Simsällskap            2:07.08   
  Mattias Evaldsson  1997      32.46        32.46   
  Leia Karlsson  2002      36.71        1:09.17   
  Anna Sjölund  2000      32.11        1:41.28   
  Harald Madebrink  1998      25.80        2:07.08   
                     
23  Trollhättan Mix Lag 1  Trollhättans Simsällskap            2:07.44   
  Samuel Rudqvist  1999      32.01        32.01   
  Tarek Alhaskir  1997      36.57        1:08.58   
  Klara Hasslin  2001      30.16        1:38.74   
  Olivia Rudqvist  2000      28.70        2:07.44   
                     
24  S 77 Mix Lag 1  S77 Stenungsund            2:08.16   
  Marcus Alexandersson  1997      29.73        29.73   
  Alva Back  2002      38.71        1:08.44   
  Linus Holmdahl  2001      30.07        1:38.51   
  Gabriella Milusic  2004      29.65        2:08.16   
                     
25  Karlskrona Mix  Karlskrona Simsällskap            2:08.31   
  Sofie Karlsson  2000      33.05        33.05   
  Disa Gladher  2002      38.23        1:11.28   
  Gustav Vallbo  1999      29.29        1:40.57   
  Marcus Barkrot  2002      27.74        2:08.31   
                     
26  Ängelholm Mix  Ängelholms Simsällskap            2:08.63   
  Klara Flodmark  2001      35.55        35.55   
  Mattias Andersson  1996      35.51        1:11.06   
  Pontus Jörgensen  1994      28.26        1:39.32   
  Ellen Thunberg  2001      29.31        2:08.63   
                     
27  Ösa Lag 2  Örebro Simallians            2:08.70   
  Sandra Rääf  2000      33.55        33.55   
  Sean Johansson  1997      36.15        1:09.70   
  Cornelia Johansson  2003      32.52        1:42.22   
  Tim Baastad  2000      26.48        2:08.70   
                     
28  Nkk Mix Lag 4  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:09.00   
  Josefine Härdelin  2001      33.78        33.78   
  Tilde Malm  1999      37.21        1:10.99   
  Eric Lundström Silke  2003      30.68        1:41.67   
  Axel Eriksson  1998      27.33        2:09.00   
                     
29  SK Stimmet Mix  SK Stimmet            2:13.40   
  Robin Johansson  2000      31.14        31.14   
  Therese Baltzarsson  2001      40.17        1:11.31   
  David Schuldt  2002      32.00        1:43.31   
  Klara Stigsson  2001      30.09        2:13.40   
                     
Väsby SS Mix  1996  Väsby Simsällskap            DSQ   
  Samuel Törnqvist  1997      27.36        27.36   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  29 april 2016 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  18:11 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner