Resultat för UGP 1, Södertörn
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag pass 2
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
18:04 |
|
|
Arrangör |
Södertörns SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Atleta Redovisning AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.89 |
1:10.98 |
1:53.59 |
|
2:27.66 |
|
2 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.26 |
1:14.24 |
1:58.32 |
|
2:30.82 |
|
3 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.45 |
1:09.88 |
1:57.82 |
|
2:31.72 |
|
4 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
32.75 |
1:12.42 |
1:58.54 |
|
2:33.09 |
|
5 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
33.50 |
1:13.15 |
1:59.51 |
|
2:34.24 |
|
6 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.45 |
1:13.60 |
1:57.60 |
|
2:34.33 |
|
7 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
35.15 |
1:17.10 |
1:59.77 |
|
2:36.79 |
|
8 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.18 |
1:13.30 |
2:00.24 |
|
2:38.17 |
|
9 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
33.90 |
1:14.14 |
2:00.48 |
|
2:38.72 |
|
10 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
36.62 |
1:16.91 |
2:02.29 |
|
2:40.08 |
|
11 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.72 |
1:19.92 |
2:07.46 |
|
2:43.21 |
|
12 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.77 |
1:18.97 |
2:05.32 |
|
2:44.83 |
|
13 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.57 |
1:17.96 |
2:07.64 |
|
2:44.87 |
|
14 |
Vinona Bothe Karlsson |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.58 |
1:19.07 |
2:07.12 |
|
2:45.74 |
|
15 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.09 |
1:18.72 |
2:11.61 |
|
2:48.83 |
|
16 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.09 |
1:18.57 |
2:09.13 |
|
2:49.95 |
|
17 |
Wilma Tukonen |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
35.04 |
1:19.57 |
2:10.46 |
|
2:51.24 |
|
18 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.29 |
1:23.29 |
2:15.14 |
|
2:52.23 |
|
19 |
Rebecka Dagberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
37.03 |
1:20.95 |
2:11.96 |
|
2:53.28 |
|
20 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.44 |
1:25.09 |
2:16.67 |
|
2:54.86 |
|
21 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
39.06 |
1:25.70 |
2:17.02 |
|
2:57.53 |
|
22 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
39.89 |
1:26.32 |
2:19.92 |
|
2:59.61 |
|
23 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.11 |
1:23.88 |
2:17.83 |
|
3:00.94 |
|
24 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
39.11 |
1:25.53 |
2:20.55 |
|
3:01.11 |
|
25 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
41.53 |
1:26.21 |
2:22.88 |
|
3:03.11 |
|
26 |
Mathilda Norlander |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
40.47 |
1:28.67 |
2:27.18 |
|
3:13.31 |
|
- |
Ayten Abdelkareem |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Atleta Redovisning AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.04 |
1:16.19 |
1:59.64 |
|
2:34.30 |
|
2 |
Claudia Carlson |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.95 |
1:14.89 |
2:01.34 |
|
2:38.60 |
|
3 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.48 |
1:15.21 |
2:05.38 |
|
2:40.66 |
|
4 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.02 |
1:17.12 |
2:03.85 |
|
2:40.90 |
|
5 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
34.75 |
1:14.71 |
2:04.32 |
|
2:42.91 |
|
6 |
Jessica Lindholm |
2001 |
IF Åland |
|
33.31 |
1:15.53 |
2:04.70 |
|
2:43.95 |
|
7 |
Eva Sigurdsson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.02 |
1:16.75 |
2:05.75 |
|
2:44.56 |
|
8 |
Rebecca Zerne |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.34 |
1:19.73 |
2:08.18 |
|
2:45.14 |
|
9 |
Selma El Hajji |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.69 |
1:18.65 |
2:07.81 |
|
2:47.12 |
|
10 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
37.65 |
1:20.58 |
2:07.70 |
|
2:47.24 |
|
11 |
Linnea Wall |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.67 |
1:20.83 |
2:07.78 |
|
2:48.15 |
|
12 |
Ellen Woivalin |
2001 |
IF Åland |
|
38.22 |
1:21.43 |
2:08.46 |
|
2:49.21 |
|
13 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
36.69 |
1:21.57 |
2:11.95 |
|
2:50.95 |
|
14 |
Yasmine Nadouri |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.08 |
1:24.81 |
2:19.41 |
|
2:58.50 |
|
15 |
Ella Langell Högblom |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.99 |
1:23.64 |
2:18.88 |
|
2:59.00 |
|
16 |
Alicia Kjerrman |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
38.48 |
1:25.95 |
2:20.45 |
|
3:02.79 |
|
17 |
Anna Viklund |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.78 |
1:28.34 |
2:22.82 |
|
3:03.20 |
|
18 |
Emilia Lindholm |
2001 |
IF Åland |
|
42.85 |
1:36.29 |
2:33.67 |
|
3:19.71 |
|
19 |
Emma Lundgren |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
50.29 |
1:42.70 |
2:43.50 |
|
3:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Atleta Redovisning AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.49 |
1:12.42 |
1:53.66 |
|
2:27.78 |
|
2 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.52 |
1:14.13 |
1:58.43 |
|
2:31.75 |
|
3 |
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.22 |
1:14.24 |
2:00.00 |
|
2:34.16 |
|
4 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.21 |
1:13.39 |
1:58.38 |
|
2:36.71 |
|
5 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.87 |
1:15.31 |
2:01.24 |
|
2:38.51 |
|
6 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.25 |
1:17.14 |
2:05.48 |
|
2:42.35 |
|
7 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.30 |
1:20.10 |
2:06.88 |
|
2:43.69 |
|
8 |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.08 |
1:17.75 |
2:06.53 |
|
2:45.24 |
|
9 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.43 |
1:20.85 |
2:08.02 |
|
2:46.44 |
|
10 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.35 |
1:17.46 |
2:08.07 |
|
2:46.94 |
|
11 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.91 |
1:18.93 |
2:07.56 |
|
2:47.01 |
|
12 |
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.06 |
1:19.53 |
2:08.42 |
|
2:49.73 |
|
13 |
Michelle Aspberg |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.00 |
1:18.72 |
2:11.87 |
|
2:52.00 |
|
14 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
40.36 |
1:26.91 |
2:18.07 |
|
2:57.81 |
|
15 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.21 |
1:24.50 |
2:18.72 |
|
2:57.95 |
|
16 |
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.44 |
1:23.24 |
2:18.23 |
|
2:59.06 |
|
17 |
Josefin Almgren |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.07 |
1:24.13 |
2:19.35 |
|
2:59.17 |
|
18 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
37.64 |
1:23.71 |
2:17.92 |
|
2:59.48 |
|
19 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.17 |
1:26.90 |
2:20.13 |
|
3:02.13 |
|
20 |
Alexandra Reiman |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.24 |
1:26.81 |
2:18.80 |
|
3:02.86 |
|
21 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.80 |
1:27.59 |
2:21.21 |
|
3:03.08 |
|
22 |
Amanda Nilsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.04 |
1:26.74 |
2:19.92 |
|
3:05.23 |
|
23 |
Jessica Edlundh |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.66 |
1:26.92 |
2:24.54 |
|
3:05.67 |
|
24 |
Emma Marcus |
2002 |
IF Åland |
|
44.12 |
1:32.55 |
2:29.95 |
|
3:11.57 |
|
25 |
Yulia Riffo Hagberg |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
41.03 |
1:29.96 |
2:26.96 |
|
3:13.23 |
|
26 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
39.63 |
1:32.55 |
2:28.67 |
|
3:15.07 |
|
27 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
49.34 |
1:37.62 |
2:31.04 |
|
3:16.80 |
|
28 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
45.27 |
1:32.36 |
2:34.14 |
|
3:18.04 |
|
29 |
Ellen Melin |
2002 |
IF Åland |
|
47.92 |
1:41.90 |
2:38.12 |
|
3:21.64 |
|
30 |
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
49.70 |
1:42.85 |
2:38.78 |
|
3:28.77 |
|
31 |
Annie Thylin |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
47.94 |
1:40.44 |
2:43.27 |
|
3:31.14 |
|
32 |
Tove Hägerdal |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
48.33 |
1:39.87 |
1:43.14 |
|
3:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Atleta Redovisning AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.06 |
1:16.11 |
2:03.79 |
|
2:43.04 |
|
2 |
Emelie Fast |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.58 |
1:17.99 |
2:04.66 |
|
2:43.69 |
|
3 |
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.32 |
1:19.31 |
2:08.92 |
|
2:46.40 |
|
4 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.01 |
1:16.14 |
2:09.37 |
|
2:47.67 |
|
5 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.25 |
1:19.91 |
2:09.93 |
|
2:48.60 |
|
6 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.65 |
1:18.77 |
2:08.85 |
|
2:49.03 |
|
7 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.91 |
1:24.36 |
2:12.01 |
|
2:49.48 |
|
8 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
38.32 |
1:20.80 |
2:14.60 |
|
2:51.16 |
|
9 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.26 |
1:21.55 |
2:10.22 |
|
2:51.28 |
|
10 |
Josefin Andersson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.74 |
1:24.18 |
2:17.15 |
|
2:58.01 |
|
11 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
42.55 |
1:28.41 |
2:21.95 |
|
3:02.23 |
|
12 |
Lisa Vinger |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.27 |
1:25.18 |
2:17.67 |
|
3:02.29 |
|
13 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.66 |
1:32.85 |
2:25.52 |
|
3:03.30 |
|
14 |
Alma Cyrus |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
44.52 |
1:29.91 |
2:24.80 |
|
3:04.87 |
|
15 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.31 |
1:30.17 |
2:25.18 |
|
3:05.77 |
|
16 |
Filippa Lindskog |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
44.17 |
1:32.38 |
2:25.62 |
|
3:05.91 |
|
17 |
Linnea Mattila |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.40 |
1:29.83 |
2:24.08 |
|
3:06.57 |
|
18 |
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
42.53 |
1:29.96 |
2:22.40 |
|
3:06.90 |
|
19 |
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
43.57 |
1:32.30 |
2:26.83 |
|
3:07.02 |
|
20 |
Belize Vaamonde |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
42.06 |
1:30.32 |
2:29.91 |
|
3:11.62 |
|
21 |
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
41.66 |
1:33.04 |
2:28.94 |
|
3:12.53 |
|
22 |
Naomi Tesfai |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.66 |
1:30.01 |
2:28.89 |
|
3:13.04 |
|
23 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
45.51 |
1:31.83 |
2:33.28 |
|
3:13.38 |
|
24 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
44.96 |
1:34.57 |
2:29.79 |
|
3:14.23 |
|
25 |
Gabriella Ehn |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
41.50 |
1:29.76 |
2:29.83 |
|
3:15.39 |
|
26 |
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
41.59 |
1:33.19 |
2:32.73 |
|
3:17.18 |
|
27 |
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.73 |
1:31.41 |
2:33.83 |
|
3:17.45 |
|
28 |
Emilia Long |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.91 |
1:37.78 |
2:31.01 |
|
3:17.91 |
|
29 |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
46.46 |
1:37.37 |
2:35.16 |
|
3:18.14 |
|
30 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
43.39 |
1:38.29 |
2:33.87 |
|
3:19.35 |
|
31 |
Elina Lejonqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
45.27 |
1:38.40 |
2:35.33 |
|
3:20.22 |
|
32 |
Emma Orrung |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
44.77 |
1:36.36 |
2:36.62 |
|
3:22.25 |
|
33 |
Malin Kullman |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
43.49 |
1:39.49 |
2:36.70 |
|
3:22.95 |
|
34 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
46.42 |
1:41.20 |
2:40.37 |
|
3:27.76 |
|
35 |
Nicole Tenaldo |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
48.47 |
1:46.25 |
2:48.98 |
|
3:40.32 |
|
- |
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Aliette Hellberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Ioanna Tsirona |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Simona Yitbarek |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
18:04 |
|