2020-08-08   04:47:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1, Södertörn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag pass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  11:34   
  Arrangör  Södertörns SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Integrera Information 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alex Kaufmann  1999  Spårvägen Simförening    28.04        59.87   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägen Simförening    27.90        1:00.44   
Filip Antlöv  1998  Södertörns Simsällskap    28.43        1:00.93   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap    28.88        1:03.06   
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    30.62        1:05.22   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    31.39        1:08.48   
William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap    31.64        1:09.22   
Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.08        1:12.60   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    32.44        1:13.21   
10  Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap    33.88        1:13.30   
11  Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap    34.52        1:15.41   
12  Samuel Bladin  1999  Spårvägen Simförening    33.04        1:17.09   
13  Eddie Eriksson  1999  IF Åland    32.82        1:18.46   
Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Integrera Information 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap    29.83        1:04.73   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    30.48        1:07.58   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    31.33        1:08.37   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    31.85        1:08.99   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    34.39        1:13.53   
Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap    34.44        1:14.58   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    34.81        1:15.15   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    34.07        1:23.58   
Oskar Hedin  2001  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Integrera Information 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    29.38        1:04.19   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    30.89        1:05.46   
Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    30.64        1:05.94   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    31.16        1:06.54   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    30.85        1:08.89   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    33.34        1:11.82   
Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    32.89        1:13.65   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    34.68        1:14.09   
Photsawa Phootepkhum  2002  Södertörns Simsällskap    33.84        1:14.53   
10  Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap    33.49        1:15.43   
11  Johan Javier Gutierrez  2002  Södertörns Simsällskap    33.43        1:15.59   
12  Markus Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    33.96        1:16.45   
13  Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    33.65        1:17.74   
14  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.70        1:22.52   
15  Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    39.08        1:23.78   
16  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    38.60        1:24.24   
17  Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    38.94        1:28.42   
18  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    40.95        1:32.16   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Integrera Information 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    34.74        1:14.27   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    35.42        1:15.19   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    34.47        1:15.57   
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap    35.26        1:20.68   
Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap    38.99        1:25.44   
Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    41.41        1:28.59   
Daner Tapia  2005  Södertörns Simsällskap    38.66        1:30.05   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.04        1:31.11   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    41.04        1:31.19   
10  Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap    40.85        1:33.90   
11  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb    43.73        1:37.93   
12  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    44.56        1:40.72   
13  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    46.18        1:44.45   
14  Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    50.01        1:49.88   
Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  11:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner