Resultater for Brøndby Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 37.41 | 1:20.57 | 2:13.42 | 2:51.97 | |||
2 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.43 | 1:25.48 | 2:15.81 | 2:55.69 | |||
3 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.30 | 1:24.12 | 2:23.73 | 3:05.28 | |||
4 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | Vest-Brøndby | 43.61 | 1:31.48 | 2:26.10 | 3:08.12 | |||
5 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 44.78 | 1:34.21 | 2:33.91 | 3:20.80 | |||
6 | Sebastian Saxtoft | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.93 | 1:39.13 | 2:36.59 | 3:24.22 | |||
7 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.95 | 1:40.21 | 2:47.53 | 3:34.55 | |||
8 | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | 57.05 | 1:52.12 | 3:00.10 | 3:47.97 | |||
9 | Allan Li | 2005 | Herlev Svømning | 48.71 | 1:47.49 | 2:54.61 | 3:48.37 | |||
10 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 57.85 | 1:57.42 | 3:06.46 | 3:58.21 | |||
11 | William Bussenius | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:05.71 | 2:03.34 | 3:07.51 | 3:58.63 | |||
- | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Svøm på mave 75m | |||||
- | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Svøm på ryg 25m | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.05 | 1:06.50 | 1:50.83 | 2:23.35 | |||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 31.81 | 1:10.79 | 1:54.77 | 2:29.55 | |||
3 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.01 | 1:08.14 | 1:57.03 | 2:31.54 | |||
4 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.96 | 1:19.39 | 2:09.26 | 2:46.89 | |||
5 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 35.52 | 1:19.97 | 2:08.55 | 2:47.98 | |||
6 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 35.94 | 1:20.06 | 2:10.27 | 2:50.87 | |||
7 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 37.24 | 1:20.50 | 2:14.22 | 2:52.59 | |||
8 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.84 | 1:28.63 | 2:19.16 | 2:56.39 | |||
9 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 38.92 | 1:24.01 | 2:17.93 | 2:57.40 | |||
10 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.45 | 1:28.53 | 2:22.45 | 3:02.35 | |||
11 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.56 | 1:24.28 | 2:24.81 | 3:03.63 | |||
12 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 40.80 | 1:28.70 | 2:20.70 | 3:04.55 | |||
13 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.84 | 1:27.89 | 2:25.00 | 3:06.39 | |||
14 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 39.18 | 1:24.15 | 2:27.36 | 3:08.78 | |||
15 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 50.70 | 1:43.33 | 2:52.62 | 3:40.82 | |||
- | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | DSQ | 1 hånd i vend 125m | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 31.68 | 1:12.57 | 1:58.67 | 2:32.43 | |||
2 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.76 | 1:16.30 | 2:04.81 | 2:41.60 | |||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 28.96 | 1:01.87 | 1:40.07 | 2:11.07 | |||
2 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.80 | 1:00.03 | 1:40.78 | 2:11.87 | |||
3 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.05 | 1:02.58 | 1:41.53 | 2:12.54 | |||
4 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 30.13 | 1:05.53 | 1:44.92 | 2:17.61 | |||
5 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 29.80 | 1:06.87 | 1:47.12 | 2:19.62 | |||
6 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 30.82 | 1:09.33 | 1:59.11 | 2:35.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:32 |