Resultater for Danske Mesterskaber for Ã…rgangshold - uofficielle
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2016 uofficiel | Udskriftsdato | 14 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Samarbejde mellem klubber | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 februar 2016 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 24 | 631 | 30.44 | 1:03.65 | ||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 22 | 550 | 32.02 | 1:06.64 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Signe Fich Hansen | 2002 | 20 | 536 | 31.40 | 1:07.20 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | 18 | 517 | 31.28 | 1:08.03 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Julie Laugesen | 2003 | 17 | 494 | 31.44 | 1:09.06 | ||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | 16 | 491 | 32.12 | 1:09.21 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Ida T Mose | 2002 | 15 | 476 | 31.79 | 1:09.93 | ||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
8 | Amalie Michelsen | 2003 | 14 | 472 | 32.92 | 1:10.13 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
9 | Anika Hedegaard | 2002 | 13 | 461 | 32.67 | 1:10.67 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
10 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 12 | 424 | 34.32 | 1:12.69 | ||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
11 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 11 | 414 | 34.52 | 1:13.22 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
12 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 10 | 402 | 33.97 | 1:13.94 | ||||
Elite Swim Vejle | 59:59.05 | |||||||||
13 | Emilie Holst Lange | 2002 | 9 | 399 | 33.85 | 1:14.12 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Cecilie Davidsen | 2003 | 8 | 349 | 36.06 | 1:17.55 | ||||
Elite Swim Vejle | 59:59.04 | |||||||||
15 | Rebecca Hoeck | 2004 | 7 | 335 | 36.72 | 1:18.57 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
16 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 6 | 327 | 35.88 | 1:19.25 | ||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
17 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 5 | 323 | 35.90 | 1:19.52 | ||||
Elite Swim Vejle | 59:59.03 | |||||||||
18 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 4 | 301 | 36.77 | 1:21.45 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
19 | Alma Heyn Stage | 2004 | 3 | 287 | 37.67 | 1:22.74 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
20 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 2 | 286 | 37.09 | 1:22.87 | ||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
21 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 1 | 229 | 40.28 | 1:29.17 | diskløb | |||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Mortensen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 14 februar 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:09 |