Resultat för Danske Mesterskaber for Årgangshold - uofficielle
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2016 uofficiel | Udskriftsdato | 13 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Samarbejde mellem klubber | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 februar 2016 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 24 | 26.83 | 55.98 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
2 | Christian Crone | 2001 | 22 | 27.46 | 56.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Mathias Vestergaard | 2001 | 20 | 27.56 | 56.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Magnus Funder | 2001 | 18 | 27.43 | 57.39 | |||||
Elite Swim Vejle | 59:59.03 | |||||||||
5 | Leo Badaker | 2002 | 17 | 27.49 | 57.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Jannick Hansen | 2001 | 16 | 28.88 | 58.97 | |||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
7 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 15 | 29.00 | 1:00.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Alfred Klarskov | 2002 | 14 | 28.98 | 1:00.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | 13 | 29.30 | 1:00.78 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
10 | Gustav Sidenius | 2001 | 12 | 28.56 | 1:01.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
11 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 11 | 29.70 | 1:01.68 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Joakim Køhn | 2003 | 10 | 29.58 | 1:01.84 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
13 | Valentin Wahl | 2003 | 9 | 30.93 | 1:03.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
14 | Alexander Tullberg | 2003 | 8 | 31.13 | 1:04.73 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
15 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 7 | 30.95 | 1:04.83 | |||||
Elite Swim Vejle | 59:59.04 | |||||||||
16 | Valdemar Brøns | 2003 | 6 | 30.70 | 1:04.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
17 | Christian Skinhøj | 2001 | 5 | 31.24 | 1:04.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
18 | Rasmus Warberg | 2004 | 4 | 31.42 | 1:06.23 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
19 | Harald Riisager | 2003 | 3 | 34.50 | 1:11.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
20 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 2 | 33.59 | 1:12.15 | |||||
Elite Swim Vejle | 59:59.05 | |||||||||
21 | Zilas Aarestrup | 2003 | 1 | 35.25 | 1:13.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 februar 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:12 |