Results for Danske Mesterskaber for Ã…rgangshold - uofficielle
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2016 uofficiel | Udskriftsdato | 13 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Samarbejde mellem klubber | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 februar 2016 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 24 | 34.39 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
2 | Caroline Brink | 2003 | 22 | 35.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
3 | Emilie Meng | 2003 | 20 | 36.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
4 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 18 | 36.68 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
5 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 17 | 37.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 16 | 37.58 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
7 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 15 | 37.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Hannah Höesch | 2003 | 14 | 38.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Charlotte Malberg | 2002 | 13 | 38.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 12 | 39.00 | ||||||
Elite Swim Vejle | 59:59.03 | |||||||||
11 | Kristine Hülsen | 2002 | 11 | 39.76 | ||||||
Elite Swim Vejle | 59:59.04 | |||||||||
12 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 10 | 39.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
13 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 9 | 39.98 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
14 | Amalie Schou | 2003 | 8 | 40.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
15 | Laura Vangkilde | 2004 | 7 | 40.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
16 | Anna Maria Madsen | 2004 | 6 | 40.75 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
17 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 5 | 41.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
18 | Clara Toft | 2004 | 4 | 42.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
19 | Signe Krag Andersen | 2004 | 3 | 43.20 | Diskløb | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
20 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 2 | 44.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
21 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 1 | 45.22 | ||||||
Elite Swim Vejle | 59:59.05 | |||||||||
- | Camille Nørby | 2004 | DSQ | fl flyben eft. start | ||||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 februar 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:26 |