Resultat för Østdansk Masters Mesterskab
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Ane Andersen | 1990 | Søllerød Svømmeklub | 1:12.13 | 2:32.70 | 3:55.70 | 5:16.27 | |||
1 | Simone Ehlers | 1987 | U.S.G | 1:12.21 | 2:32.48 | 3:55.61 | 5:16.27 | |||
3 | Margit Sørensen | 1972 | Ringsted Svømme Klub | 1:14.07 | 2:34.94 | 3:56.84 | 5:19.80 | |||
4 | Dorthe Rathmann Bengtson | 1966 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.76 | 2:43.01 | 4:06.40 | 5:27.42 | |||
5 | Ellen Garne | 1965 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.24 | 2:36.99 | 4:02.78 | 5:27.80 | |||
6 | Pia Vibe Petersen | 1964 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.17 | 2:45.55 | 4:11.87 | 5:34.14 | |||
7 | Elisabeth Ketelsen | 1943 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.26 | 3:10.00 | 4:52.09 | 6:30.71 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Gjerløv | 1972 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.59 | 2:12.34 | 3:21.53 | 4:31.19 | |||
2 | Oddvar Sandvin | 1966 | Varg, IL | 1:05.49 | 2:14.45 | 3:24.34 | 4:33.42 | |||
3 | Christian Petersen | 1971 | Næstved IF | 1:06.52 | 2:16.81 | 3:27.00 | 4:39.45 | |||
4 | Peter Christensen | 1965 | Køge Svømmeklub | 1:05.57 | 2:17.33 | 3:33.38 | 4:48.48 | |||
5 | Vilmantas Krasauskas | 1964 | Torpedos | 1:09.01 | 2:22.21 | 3:37.92 | 4:54.64 | |||
6 | Christian Drachmann | 1968 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.32 | 2:22.69 | 3:40.17 | 4:57.60 | |||
7 | Dan Ole Johansen | 1960 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.32 | 2:25.46 | 3:43.33 | 4:57.84 | |||
8 | Finn Hyllested | 1944 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.94 | 3:20.47 | 5:06.07 | 6:47.38 | |||
- | Nabil Aziz | 1943 | Hovedstadens Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Kristian Munk Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Dahl Vest | 1994 | U.S.G | 32.86 | 1:10.78 | |||||
2 | Mathilde Jensen | 1988 | Køge Svømmeklub | 33.11 | 1:12.63 | |||||
3 | Louise Buhl Borg | 1987 | U.S.G | 34.53 | 1:14.25 | |||||
4 | Katja Kousgard | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.63 | 1:15.08 | |||||
5 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.57 | 1:15.49 | |||||
6 | Simone Ehlers | 1987 | U.S.G | 36.19 | 1:15.69 | |||||
7 | Anne Roslyng | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.60 | 1:17.77 | |||||
8 | Sanne Juel | 1965 | Næstved IF | 36.49 | 1:18.02 | |||||
9 | Helle Hartmann | 1985 | Køge Svømmeklub | 36.42 | 1:18.95 | |||||
10 | Margit Andersen | 1970 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.82 | 1:22.61 | |||||
11 | Tina D. Poulsen | 1973 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.65 | 1:27.57 | |||||
12 | Lene Dyrbak | 1971 | Ringsted Svømme Klub | 42.76 | 1:28.27 | |||||
13 | Signe Bech | 1988 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.32 | 1:29.26 | |||||
14 | Lone Olczyk | 1964 | Sigma Swim Allerød | 43.17 | 1:30.62 | |||||
15 | Jurate Pranckeviciene | 1975 | Torpedos | 42.13 | 1:30.74 | |||||
16 | Inge-Lise Damberg | 1957 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.57 | 1:35.72 | |||||
17 | Karen Lau | 1956 | Køge Svømmeklub | 51.65 | 1:45.49 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jan Boier Pedersen | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.12 | 1:03.54 | |||||
2 | Per Helmark | 1969 | Gentofte Svømme Klub | 29.99 | 1:04.55 | |||||
3 | Michael Nielsen | 1985 | Sigma Swim Birkerød | 31.56 | 1:07.03 | |||||
4 | Karsten Olesen | 1970 | Ringsted Svømme Klub | 31.59 | 1:08.82 | |||||
5 | Mark André Kohnagel | 1972 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.48 | 1:09.62 | |||||
6 | Morten Kvisgaard | 1983 | Køge Svømmeklub | 32.42 | 1:09.79 | |||||
7 | Torsten Ringberg | 1958 | Gentofte Svømme Klub | 34.08 | 1:13.04 | |||||
8 | Anders Lundt | 1967 | Gentofte Svømme Klub | 35.25 | 1:13.06 | |||||
9 | Mads Bo Larsen | 1964 | Køge Svømmeklub | 34.47 | 1:13.48 | |||||
10 | Jacob Olsen | 1972 | Køge Svømmeklub | 35.44 | 1:14.17 | |||||
11 | Søren Toft | 1956 | Glostrup Svømmeklub | 36.52 | 1:17.93 | |||||
12 | Bo Hyllested | 1949 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.02 | 1:20.31 | |||||
13 | Henrik Walldén | 1968 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.19 | 1:21.16 | |||||
14 | John Bøgehus Pedersen | 1968 | Sigma Swim Birkerød | 40.18 | 1:23.34 | |||||
15 | Flemming Nielsen | 1954 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.51 | 1:25.90 | |||||
16 | Jan Johansen | 1940 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.79 | 1:40.62 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kate Sørensen | 1961 | Glostrup Svømmeklub | 38.01 | 1:22.77 | |||||
2 | Lene Dyrbak | 1971 | Ringsted Svømme Klub | 41.78 | 1:33.52 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Eriksen | 1983 | Køge Svømmeklub | 27.17 | 59.01 | |||||
2 | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | 28.44 | 1:04.36 | |||||
3 | Rune Solvang | 1980 | U.S.G | 30.07 | 1:05.06 | |||||
4 | Troels Nandrup-Bus | 1987 | U.S.G | 31.08 | 1:07.80 | |||||
5 | Tue Vestergaard Nielsen | 1976 | Glostrup Svømmeklub | 31.50 | 1:08.72 | |||||
6 | Ole Garm Nissen | 1978 | Sigma Swim Birkerød | 31.63 | 1:08.84 | |||||
7 | Anders Dalsgaard | 1970 | Sigma Swim Birkerød | 33.03 | 1:11.11 | |||||
8 | Erik Nørgaard | 1974 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.00 | 1:11.50 | |||||
9 | Martin Backs | 1972 | Køge Svømmeklub | 34.81 | 1:14.49 | |||||
10 | Jesper Lange | 1967 | Hvidovre Svømme Klub | 36.85 | 1:24.42 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sylvia Yang | 1986 | U.S.G | 34.52 | ||||||
2 | Margit Sørensen | 1972 | Ringsted Svømme Klub | 34.97 | ||||||
3 | Anne Roslyng | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.61 | ||||||
4 | Jannie Aarkrogh Steen | 1968 | Næstved IF | 35.72 | ||||||
5 | Katja Kousgard | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.47 | ||||||
6 | Sanne Juel | 1965 | Næstved IF | 37.78 | ||||||
7 | Carola Pedersen | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.40 | ||||||
8 | Vibeke Larsen | 1961 | Næstved IF | 39.30 | ||||||
9 | Signe Bech | 1988 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.28 | ||||||
10 | Karen Lau | 1956 | Køge Svømmeklub | 50.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | U.S.G | 27.24 | ||||||
2 | Casper Skov | 1989 | Hvidovre Svømme Klub | 29.49 | ||||||
3 | Robert Ek | 1961 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.16 | ||||||
4 | Ebbe Rasmussen | 1949 | U.S.G | 36.03 | ||||||
5 | Ulrik Schäfer | 1962 | Sigma Swim Birkerød | 37.36 | ||||||
6 | Jess Brink | 1966 | Glostrup Svømmeklub | 37.59 | ||||||
7 | Per Andersen | 1956 | Ringsted Svømme Klub | 40.21 | ||||||
8 | Jan Johansen | 1940 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Annelie Jönsson | 1983 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.69 | 1:17.60 | |||||
2 | Louise Buhl Borg | 1987 | U.S.G | 40.11 | 1:23.09 | |||||
3 | Pia Thulstrup | 1961 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.91 | 1:23.54 | |||||
4 | Anette Vickery | 1976 | Glostrup Svømmeklub | 41.88 | 1:28.71 | |||||
5 | Caroline Suhr | 1971 | Sigma Swim Birkerød | 42.11 | 1:30.12 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jan Boier Pedersen | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.78 | 1:10.31 | |||||
2 | Christian A. Frederiksen | 1981 | Næstved IF | 34.13 | 1:10.81 | |||||
3 | Tobias N Sandager | 1993 | U.S.G | 36.26 | 1:15.51 | |||||
4 | Philipp Haselbach | 1984 | U.S.G | 36.62 | 1:17.42 | |||||
5 | Anders Lundt | 1967 | Gentofte Svømme Klub | 36.97 | 1:18.68 | |||||
6 | Anders Petersen | 1979 | U.S.G | 36.97 | 1:19.05 | |||||
7 | Mark André Kohnagel | 1972 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.86 | 1:20.36 | |||||
8 | Joakim Magnusson | 1968 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.66 | 1:22.02 | |||||
9 | Lars Kruse Byron | 1960 | U.S.G | 39.42 | 1:23.42 | |||||
10 | Jens Halgreen | 1954 | Ringsted Svømme Klub | 40.34 | 1:28.62 | |||||
11 | Jerry Liljegren | 1942 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.51 | 1:48.95 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Schwartz | 1988 | U.S.G | 27.99 | ||||||
2 | Stine Dahl Vest | 1994 | U.S.G | 28.20 | ||||||
3 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | U.S.G | 28.78 | ||||||
4 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.21 | ||||||
5 | Sylvia Yang | 1986 | U.S.G | 30.22 | ||||||
6 | Clara Lindecrona | 1993 | U.S.G | 30.24 | ||||||
7 | Katja Kousgard | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.86 | ||||||
8 | Tine Carstensen | 1962 | Næstved IF | 31.26 | ||||||
9 | Ane Andersen | 1990 | Søllerød Svømmeklub | 31.28 | ||||||
10 | Anne Roslyng | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.33 | ||||||
11 | Carola Pedersen | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.38 | ||||||
12 | Louise Green Engberg | 1978 | Ringsted Svømme Klub | 33.29 | ||||||
13 | Jurate Pranckeviciene | 1975 | Torpedos | 33.39 | ||||||
14 | Pia Vibe Petersen | 1964 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.81 | ||||||
15 | Negar Latifi | 1990 | U.S.G | 34.63 | ||||||
16 | Lone Olczyk | 1964 | Sigma Swim Allerød | 34.95 | ||||||
17 | Inge-Lise Damberg | 1957 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.11 | ||||||
18 | Hanne Stevnsborg | 1957 | Køge Svømmeklub | 37.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Eriksen | 1975 | Gentofte Svømme Klub | 24.44 | ||||||
2 | Ola Fagerstrand | 1977 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.75 | ||||||
3 | Jonas Falk | 1979 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.76 | ||||||
4 | Per Helmark | 1969 | Gentofte Svømme Klub | 26.00 | ||||||
5 | Casper Skov | 1989 | Hvidovre Svømme Klub | 26.08 | ||||||
6 | Jan Boier Pedersen | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.18 | ||||||
7 | Michael Nielsen | 1985 | Sigma Swim Birkerød | 26.23 | ||||||
8 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 27.11 | ||||||
9 | Peter Christensen | 1965 | Køge Svømmeklub | 27.20 | ||||||
10 | Dan Ole Johansen | 1960 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.22 | ||||||
11 | Morten Kvisgaard | 1983 | Køge Svømmeklub | 27.56 | ||||||
12 | Rune Solvang | 1980 | U.S.G | 27.67 | ||||||
13 | Anders Dalsgaard | 1970 | Sigma Swim Birkerød | 27.69 | ||||||
14 | Troels Nandrup-Bus | 1987 | U.S.G | 28.26 | ||||||
15 | Mads Bo Larsen | 1964 | Køge Svømmeklub | 28.32 | ||||||
16 | Jacob Olsen | 1972 | Køge Svømmeklub | 28.40 | ||||||
17 | Karl Sommarström | 1974 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.48 | ||||||
18 | Anders Petersen | 1979 | U.S.G | 28.52 | ||||||
19 | Tue Vestergaard Nielsen | 1976 | Glostrup Svømmeklub | 28.63 | ||||||
20 | Joakim Magnusson | 1968 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.95 | ||||||
21 | Erik Nørgaard | 1974 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.15 | ||||||
22 | Mark André Kohnagel | 1972 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.27 | ||||||
23 | Vilmantas Krasauskas | 1964 | Torpedos | 29.33 | ||||||
24 | Martin Backs | 1972 | Køge Svømmeklub | 29.34 | ||||||
25 | Søren Toft | 1956 | Glostrup Svømmeklub | 30.25 | ||||||
26 | John Bøgehus Pedersen | 1968 | Sigma Swim Birkerød | 30.26 | ||||||
27 | Jesper Lange | 1967 | Hvidovre Svømme Klub | 30.30 | ||||||
28 | Hans-Christian S Andersen | 1969 | Ringsted Svømme Klub | 30.64 | ||||||
29 | Henrik Walldén | 1968 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.37 | ||||||
30 | Finn Bækgaard | 1955 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.48 | ||||||
31 | Per Andersen | 1956 | Ringsted Svømme Klub | 31.59 | ||||||
32 | Ebbe Rasmussen | 1949 | U.S.G | 31.66 | ||||||
33 | Jens Halgreen | 1954 | Ringsted Svømme Klub | 31.72 | ||||||
34 | William Millard | 1974 | Ringsted Svømme Klub | 32.50 | ||||||
35 | Morten Flotin Jensen | 1972 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.93 | ||||||
36 | Nabil Aziz | 1943 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.35 | ||||||
37 | Finn Hyllested | 1944 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.95 | ||||||
38 | Jan Johansen | 1940 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.33 | ||||||
39 | Jerry Liljegren | 1942 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.43 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Team Køge Damer C | 157 | Køge Svømmeklub | 2:32.13 | ||||||
Karen Lau | 1956 | 51.06 | 51.06 | |||||||
Mathilde Jensen | 1988 | 36.69 | 1:27.75 | |||||||
Madoka Christensen | 1977 | 32.81 | 2:00.56 | |||||||
Helle Hartmann | 1985 | 31.57 | 2:32.13 | |||||||
2 | Damer C Hermes Masters | 160 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.89 | ||||||
Tina D. Poulsen | 1973 | 43.80 | 43.80 | |||||||
Tine Broksø | 1971 | 48.06 | 1:31.86 | |||||||
Pia Vibe Petersen | 1964 | 39.04 | 2:10.90 | |||||||
Lotte Bay Smidt | 1974 | 34.99 | 2:45.89 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Team Køge Herrer C | 154 | Køge Svømmeklub | 2:02.65 | ||||||
Martin Backs | 1972 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Jacob Olsen | 1972 | 35.55 | 1:10.53 | |||||||
Emil Eriksen | 1983 | 25.76 | 1:36.29 | |||||||
Morten Kvisgaard | 1983 | 26.36 | 2:02.65 | |||||||
2 | 14 Ringsted Masters D | 214 | Ringsted Svømme Klub | 2:14.25 | ||||||
Karsten Olesen | 1970 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Jens Halgreen | 1954 | 39.69 | 1:11.65 | |||||||
Hans-Christian S Andersen | 1969 | 31.98 | 1:43.63 | |||||||
Per Andersen | 1956 | 30.62 | 2:14.25 | |||||||
3 | Sigma Swim Herrer D | 206 | Sigma Swim Birkerød | 2:15.41 | ||||||
Christian Drachmann | 1968 | 32.49 | 32.49 | |||||||
Ulrik Schäfer | 1962 | 39.63 | 1:12.12 | |||||||
Lars J Christensen | 1960 | 33.51 | 1:45.63 | |||||||
John Bøgehus Pedersen | 1968 | 29.78 | 2:15.41 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 15, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Usg Mix A | 119 | U.S.G | 1:53.68 | Nordisk rekord | |||||
Nicolai Graae Hansen | 1988 | 26.56 | 26.56 | |||||||
Christian Christensen | 1991 | 29.08 | 55.64 | |||||||
Trine Gudnitz | 1987 | 30.80 | 1:26.44 | |||||||
Mathilde Schwartz | 1988 | 27.24 | 1:53.68 | |||||||
2 | Usg Mix B | 159 | U.S.G | 2:05.66 | ||||||
Rune Solvang | 1980 | 31.31 | 31.31 | |||||||
Philipp Haselbach | 1984 | 33.22 | 1:04.53 | |||||||
Louise Buhl Borg | 1987 | 32.01 | 1:36.54 | |||||||
Sylvia Yang | 1986 | 29.12 | 2:05.66 | |||||||
3 | Sigma Swim Mix C | 174 | Sigma Swim Birkerød | 2:09.25 | ||||||
Christian Drachmann | 1968 | 32.23 | 32.23 | |||||||
Michael Nielsen | 1985 | 32.67 | 1:04.90 | |||||||
Caroline Suhr | 1971 | 31.85 | 1:36.75 | |||||||
Dorthe Rathmann Bengtson | 1966 | 32.50 | 2:09.25 | |||||||
4 | S T T Super E | 279 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:12.34 | Europa rekord | |||||
Elisabeth Ketelsen | 1943 | 40.51 | 40.51 | |||||||
Pia Thulstrup | 1961 | 35.51 | 1:16.02 | |||||||
Jens Klarskov | 1960 | 30.38 | 1:46.40 | |||||||
Dan Ole Johansen | 1960 | 25.94 | 2:12.34 | |||||||
5 | Usg Mix B2 | 159 | U.S.G | 2:16.32 | ||||||
Simone Ehlers | 1987 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Anders Petersen | 1979 | 35.19 | 1:10.62 | |||||||
Troels Nandrup-Bus | 1987 | 31.05 | 1:41.67 | |||||||
Negar Latifi | 1990 | 34.65 | 2:16.32 | |||||||
6 | Glostrup Mix C | 199 | Glostrup Svømmeklub | 2:19.89 | ||||||
Søren Toft | 1956 | 36.17 | 36.17 | |||||||
Anette Vickery | 1976 | 42.17 | 1:18.34 | |||||||
Kate Sørensen | 1961 | 34.16 | 1:52.50 | |||||||
Tue Vestergaard Nielsen | 1976 | 27.39 | 2:19.89 | |||||||
7 | Team Køge Mix D | 203 | Køge Svømmeklub | 2:21.35 | ||||||
Mads Bo Larsen | 1964 | 36.87 | 36.87 | |||||||
Charlotte Them Jensen | 1976 | 37.24 | 1:14.11 | |||||||
Peter Christensen | 1965 | 31.32 | 1:45.43 | |||||||
Hanne Stevnsborg | 1957 | 35.92 | 2:21.35 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 16, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Mix B Hermes Masters | 120 | Hovedstadens Svømmeklub | 9:34.46 | ||||||
Erik Nørgaard | 1974 | 1:08.29 | 2:24.45 | 2:24.45 | ||||||
Jan Boier Pedersen | 1983 | 1:01.04 | 2:08.01 | 4:32.46 | ||||||
Anne Roslyng | 1983 | 1:11.89 | 2:29.41 | 7:01.87 | ||||||
Carola Pedersen | 1989 | 1:13.09 | 2:32.59 | 9:34.46 | ||||||
2 | Team Køge Mix D | 202 | Køge Svømmeklub | 11:14.74 | ||||||
Karen Lau | 1956 | 1:41.97 | 3:38.45 | 3:38.45 | ||||||
Peter Christensen | 1965 | 1:08.54 | 2:18.78 | 5:57.23 | ||||||
Mads Bo Larsen | 1964 | 1:09.81 | 2:25.00 | 8:22.23 | ||||||
Charlotte Them Jensen | 1976 | 1:19.10 | 2:52.51 | 11:14.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simone Ehlers | 1987 | U.S.G | 33.86 | 1:17.17 | 2:05.18 | 2:44.53 | |||
2 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.23 | 1:21.49 | 2:06.83 | 2:44.90 | |||
3 | Madoka Christensen | 1977 | Køge Svømmeklub | 36.38 | 1:23.05 | 2:10.80 | 2:51.05 | |||
4 | Anette Vickery | 1976 | Glostrup Svømmeklub | 36.72 | 1:25.91 | 2:15.15 | 2:57.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jan Boier Pedersen | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.65 | 1:07.55 | 1:45.67 | 2:18.21 | |||
2 | Jonas Falk | 1979 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.64 | 1:09.73 | 1:54.49 | 2:30.18 | |||
3 | Anders Lundt | 1967 | Gentofte Svømme Klub | 33.71 | 1:17.05 | 2:01.97 | 2:38.88 | |||
4 | Troels Nandrup-Bus | 1987 | U.S.G | 33.28 | 1:19.67 | 2:06.90 | 2:45.22 | |||
5 | Ulrik Schäfer | 1962 | Sigma Swim Birkerød | 37.50 | 1:25.26 | 2:14.33 | 2:53.21 | |||
6 | Jess Brink | 1966 | Glostrup Svømmeklub | 37.38 | 1:22.85 | 2:15.46 | 2:57.83 | |||
7 | Jesper Lange | 1967 | Hvidovre Svømme Klub | 45.31 | 1:38.22 | 2:39.81 | 3:31.23 | |||
8 | Jan Johansen | 1940 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.60 | 1:43.91 | 2:56.05 | 3:46.65 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pia Thulstrup | 1961 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.92 | Europa rekord | |||||
2 | Mathilde Jensen | 1988 | Køge Svømmeklub | 37.58 | ||||||
3 | Clara Lindecrona | 1993 | U.S.G | 37.74 | ||||||
4 | Sylvia Yang | 1986 | U.S.G | 38.29 | ||||||
5 | Caroline Suhr | 1971 | Sigma Swim Birkerød | 43.41 | ||||||
6 | Louise Green Engberg | 1978 | Ringsted Svømme Klub | 43.50 | ||||||
7 | Anne Roslyng | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.20 | ||||||
8 | Carola Pedersen | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.79 | ||||||
9 | Lone Olczyk | 1964 | Sigma Swim Allerød | 44.97 | ||||||
10 | Hanne Stevnsborg | 1957 | Køge Svømmeklub | 50.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian A. Frederiksen | 1981 | Næstved IF | 31.54 | ||||||
2 | Karsten Olesen | 1970 | Ringsted Svømme Klub | 33.91 | ||||||
3 | Philipp Haselbach | 1984 | U.S.G | 34.14 | ||||||
4 | Tobias N Sandager | 1993 | U.S.G | 34.33 | ||||||
5 | Joakim Magnusson | 1968 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.03 | ||||||
6 | Anders Lundt | 1967 | Gentofte Svømme Klub | 36.59 | ||||||
7 | Dan Ole Johansen | 1960 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.60 | ||||||
8 | Vilmantas Krasauskas | 1964 | Torpedos | 37.61 | ||||||
9 | Lars Kruse Byron | 1960 | U.S.G | 37.67 | ||||||
10 | Jesper Nielsson | 1977 | Slangerup Svømmeklub | 39.00 | ||||||
11 | Jens Halgreen | 1954 | Ringsted Svømme Klub | 39.45 | Dansk rekord | |||||
12 | John Bøgehus Pedersen | 1968 | Sigma Swim Birkerød | 40.29 | ||||||
13 | Jerry Liljegren | 1942 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.12 | ||||||
- | Morten Marstrand | 1978 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Annelie Jönsson | 1983 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.49 | 1:12.18 | |||||
2 | Margit Sørensen | 1972 | Ringsted Svømme Klub | 36.12 | 1:14.51 | |||||
3 | Ane Andersen | 1990 | Søllerød Svømmeklub | 39.56 | 1:21.91 | |||||
4 | Vibeke Larsen | 1961 | Næstved IF | 42.45 | 1:25.93 | |||||
5 | Elisabeth Ketelsen | 1943 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.65 | 1:29.53 | |||||
6 | Karen Lau | 1956 | Køge Svømmeklub | 54.53 | 1:49.99 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | U.S.G | 28.21 | 57.42 | |||||
2 | Rune Solvang | 1980 | U.S.G | 32.91 | 1:07.91 | |||||
3 | Mark André Kohnagel | 1972 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.66 | 1:13.30 | |||||
4 | Ole Garm Nissen | 1978 | Sigma Swim Birkerød | 35.31 | 1:13.43 | |||||
5 | Ebbe Rasmussen | 1949 | U.S.G | 38.92 | 1:19.17 | |||||
6 | Søren Toft | 1956 | Glostrup Svømmeklub | 37.52 | 1:19.99 | |||||
7 | Finn Bækgaard | 1955 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.31 | 1:29.56 | |||||
8 | Ulrik Schäfer | 1962 | Sigma Swim Birkerød | 44.17 | 1:34.03 | |||||
9 | Jan Johansen | 1940 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.78 | 1:41.70 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Dahl Vest | 1994 | U.S.G | 30.72 | ||||||
2 | Caroline Suhr | 1971 | Sigma Swim Birkerød | 32.35 | ||||||
3 | Louise Buhl Borg | 1987 | U.S.G | 32.47 | ||||||
4 | Carola Pedersen | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.00 | ||||||
5 | Madoka Christensen | 1977 | Køge Svømmeklub | 33.04 | ||||||
6 | Kate Sørensen | 1961 | Glostrup Svømmeklub | 34.25 | ||||||
7 | Clara Lindecrona | 1993 | U.S.G | 34.29 | ||||||
8 | Pia Thulstrup | 1961 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.51 | ||||||
9 | Ane Andersen | 1990 | Søllerød Svømmeklub | 35.53 | ||||||
10 | Anne Roslyng | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.22 | ||||||
11 | Hanne Stevnsborg | 1957 | Køge Svømmeklub | 43.06 | ||||||
12 | Inge-Lise Damberg | 1957 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.26 | ||||||
- | Simone Ehlers | 1987 | U.S.G | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Eriksen | 1983 | Køge Svømmeklub | 26.47 | ||||||
2 | Thomas Eriksen | 1975 | Gentofte Svømme Klub | 26.97 | ||||||
3 | Ola Fagerstrand | 1977 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.47 | ||||||
4 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 28.10 | ||||||
5 | Per Helmark | 1969 | Gentofte Svømme Klub | 28.55 | ||||||
6 | Michael Nielsen | 1985 | Sigma Swim Birkerød | 29.39 | ||||||
7 | Anders Dalsgaard | 1970 | Sigma Swim Birkerød | 30.26 | ||||||
7 | Tue Vestergaard Nielsen | 1976 | Glostrup Svømmeklub | 30.26 | ||||||
9 | Troels Nandrup-Bus | 1987 | U.S.G | 30.53 | ||||||
10 | Torsten Ringberg | 1958 | Gentofte Svømme Klub | 31.14 | ||||||
11 | Jacob Olsen | 1972 | Køge Svømmeklub | 31.57 | ||||||
12 | Martin Backs | 1972 | Køge Svømmeklub | 31.72 | ||||||
13 | Erik Nørgaard | 1974 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.16 | ||||||
14 | Mads Bo Larsen | 1964 | Køge Svømmeklub | 32.24 | ||||||
15 | Hans-Christian S Andersen | 1969 | Ringsted Svømme Klub | 32.55 | ||||||
16 | Jesper Nielsson | 1977 | Slangerup Svømmeklub | 33.64 | ||||||
17 | Henrik Walldén | 1968 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.27 | ||||||
18 | Lars J Christensen | 1960 | Sigma Swim Birkerød | 34.39 | ||||||
19 | Lars Kruse Byron | 1960 | U.S.G | 34.59 | ||||||
20 | Robert Ek | 1961 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.90 | ||||||
21 | Flemming Nielsen | 1954 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.28 | ||||||
22 | Per Andersen | 1956 | Ringsted Svømme Klub | 36.73 | ||||||
23 | John Bøgehus Pedersen | 1968 | Sigma Swim Birkerød | 37.86 | ||||||
24 | Jan Johansen | 1940 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.88 | ||||||
25 | Finn Hyllested | 1944 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.91 | ||||||
- | Nabil Aziz | 1943 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Dahl Vest | 1994 | U.S.G | 30.49 | 1:02.80 | |||||
2 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | U.S.G | 30.25 | 1:03.77 | |||||
3 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.43 | 1:04.57 | |||||
4 | Margit Sørensen | 1972 | Ringsted Svømme Klub | 32.70 | 1:07.95 | |||||
5 | Louise Buhl Borg | 1987 | U.S.G | 33.05 | 1:09.50 | |||||
6 | Helle Hartmann | 1985 | Køge Svømmeklub | 33.30 | 1:10.24 | |||||
7 | Ellen Garne | 1965 | Gentofte Svømme Klub | 34.64 | 1:13.28 | |||||
8 | Jurate Pranckeviciene | 1975 | Torpedos | 35.36 | 1:14.32 | |||||
9 | Louise Green Engberg | 1978 | Ringsted Svømme Klub | 36.88 | 1:16.19 | |||||
10 | Negar Latifi | 1990 | U.S.G | 37.94 | 1:18.89 | |||||
11 | Elisabeth Ketelsen | 1943 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.80 | 1:22.54 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Christensen | 1965 | Køge Svømmeklub | 30.29 | 1:00.10 | |||||
2 | Dan Ole Johansen | 1960 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.65 | 1:00.37 | |||||
3 | Christian Drachmann | 1968 | Sigma Swim Birkerød | 29.50 | 1:01.55 | |||||
4 | Karl Sommarström | 1974 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.87 | 1:02.45 | |||||
5 | Vilmantas Krasauskas | 1964 | Torpedos | 31.00 | 1:02.56 | |||||
6 | Thomas Eriksen | 1975 | Gentofte Svømme Klub | 30.74 | 1:03.35 | |||||
7 | Joakim Magnusson | 1968 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.28 | 1:03.66 | |||||
8 | Erik Nørgaard | 1974 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.68 | 1:07.62 | |||||
9 | Jesper Lange | 1967 | Hvidovre Svømme Klub | 34.05 | 1:11.43 | |||||
10 | William Millard | 1974 | Ringsted Svømme Klub | 33.73 | 1:14.52 | |||||
11 | Finn Hyllested | 1944 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.69 | 1:27.99 | |||||
- | Jonas Falk | 1979 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 27, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sophia Skou | 1975 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.46 | 1:07.09 | 1:44.38 | 2:25.20 | Europa rekord | ||
2 | Trine Gudnitz | 1987 | U.S.G | 33.49 | 1:11.74 | 1:51.99 | 2:33.09 | |||
3 | Caroline Suhr | 1971 | Sigma Swim Birkerød | 36.19 | 1:18.66 | 2:04.57 | 2:50.85 | |||
4 | Ulla Olin | 1963 | Sigma Swim Birkerød | 47.60 | 1:41.24 | 2:36.39 | 3:30.54 | |||
- | Jannie Aarkrogh Steen | 1968 | Næstved IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 28, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oddvar Sandvin | 1966 | Varg, IL | 33.62 | 1:10.33 | 1:46.93 | 2:25.27 | Nordisk rekord | ||
2 | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | 33.98 | 1:14.13 | 1:56.74 | 2:41.40 | |||
3 | Christian A. Frederiksen | 1981 | Næstved IF | 39.12 | 1:25.13 | 2:14.63 | 3:03.53 | |||
- | Christian Petersen | 1971 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Anders Meinert Pedersen | 1961 | DeltaSwim | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 29, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Master Kvinderne Næstved D | 208 | Næstved IF | 10:41.61 | Dansk rekord | |||||
Vibeke Larsen | 1961 | 1:19.28 | 2:58.81 | 2:58.81 | ||||||
Sanne Juel | 1965 | 1:14.08 | 2:34.62 | 5:33.43 | ||||||
Tine Carstensen | 1962 | 1:14.08 | 2:30.59 | 8:04.02 | ||||||
Jannie Aarkrogh Steen | 1968 | 1:14.75 | 2:37.59 | 10:41.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 17 januar 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2016 |
Løb 30, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Swim Herrer C | 163 | Sigma Swim Birkerød | 9:19.27 | ||||||
Michael Nielsen | 1985 | 1:06.54 | 2:15.27 | 2:15.27 | ||||||
Anders Dalsgaard | 1970 | 1:08.44 | 2:20.39 | 4:35.66 | ||||||
Ole Garm Nissen | 1978 | 1:09.25 | 2:22.93 | 6:58.59 | ||||||
Christian Drachmann | 1968 | 1:08.62 | 2:20.68 | 9:19.27 | ||||||
2 | 30 Ringsted Masters D | 214 | Ringsted Svømme Klub | 10:26.66 | Dansk rekord | |||||
Karsten Olesen | 1970 | 1:10.75 | 2:25.99 | 2:25.99 | ||||||
Jan Simonsen | 1964 | 1:16.82 | 2:39.55 | 5:05.54 | ||||||
Hans-Christian S Andersen | 1969 | 1:17.60 | 2:42.17 | 7:47.71 | ||||||
Jens Halgreen | 1954 | 1:16.24 | 2:38.95 | 10:26.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 januar 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:55 |