Results for Sandaredssimmet
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:12 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 1, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.26 | 1:21.10 | 2:07.02 | 2:53.55 | |||
2 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 36.23 | 1:20.49 | 2:07.17 | 2:56.20 | |||
3 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 37.52 | 1:22.55 | 2:10.63 | 2:59.60 | |||
4 | Julia Voss | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 36.64 | 1:22.68 | 2:14.08 | 3:06.24 | |||
5 | Sophia Stickel | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 38.72 | 1:24.31 | 2:15.01 | 3:07.56 | |||
6 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 40.78 | 1:31.55 | 2:28.52 | 3:27.63 | |||
Gren 1, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.74 | 1:13.36 | 1:56.78 | 2:41.14 | |||
Gren 1, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 34.03 | 1:13.10 | 1:53.99 | 2:35.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:12 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.43 | 1:12.73 | 1:56.32 | 2:38.56 | |||
- | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.55 | 1:05.77 | 1:40.47 | 2:16.38 | |||
2 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.41 | 1:12.30 | 1:52.95 | 2:34.87 | |||
- | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 30.69 | 1:06.40 | 1:42.72 | 2:18.09 | |||
2 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 31.07 | 1:07.84 | 1:46.80 | 2:26.42 | |||
3 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 29.77 | 1:03.92 | 1:41.87 | 2:27.84 | |||
4 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 35.81 | 1:16.77 | 1:59.62 | 2:41.71 | |||
5 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 33.36 | 1:14.04 | 1:58.07 | 2:46.26 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 43.84 | 1:34.13 | |||||
2 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 45.43 | 1:36.14 | |||||
3 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 47.10 | 1:37.68 | |||||
4 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.55 | 1:48.32 | |||||
5 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 50.86 | 1:48.83 | |||||
6 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 51.48 | 1:54.56 | |||||
7 | Beatrice Andersson | 2005 | Simklubben Laxen | 53.01 | 1:55.38 | |||||
8 | Mira Löfgren | 2005 | Alingsås SLS | 55.68 | 1:56.93 | |||||
9 | Enna Karanovic | 2006 | Svenljunga Simklubb | 54.79 | 1:56.96 | |||||
10 | Rut Svangård | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 55.62 | 1:58.22 | |||||
11 | Isa Persson | 2006 | Simklubben Laxen | 54.31 | 2:00.00 | |||||
12 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 54.29 | 2:00.08 | |||||
13 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 56.98 | 2:00.33 | |||||
14 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 56.88 | 2:00.39 | |||||
15 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 1:02.97 | 2:13.52 | |||||
16 | Amalia Ödman | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:03.36 | 2:13.86 | |||||
17 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 1:02.20 | 2:14.12 | |||||
18 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 1:03.45 | 2:15.81 | |||||
19 | Ida Magnusson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 1:11.19 | 2:32.11 | |||||
- | Olivia Laaksonen | 2006 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | DSQ | ||||||
- | Klara Blomberg | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecka Berlin | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.33 | 1:21.01 | |||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.49 | 1:25.30 | |||||
3 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 41.55 | 1:27.05 | |||||
4 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.21 | 1:28.32 | |||||
5 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 43.61 | 1:31.09 | |||||
6 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 42.35 | 1:31.50 | |||||
7 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.42 | 1:32.34 | |||||
8 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 42.80 | 1:32.39 | |||||
9 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 44.10 | 1:32.78 | |||||
10 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 44.07 | 1:33.26 | |||||
11 | Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 46.37 | 1:36.39 | |||||
12 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 46.77 | 1:37.30 | |||||
13 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 45.91 | 1:37.93 | |||||
14 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 46.84 | 1:38.67 | |||||
15 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 46.57 | 1:39.35 | |||||
16 | Ida Broman | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 46.81 | 1:39.58 | |||||
17 | Tilda Johansson Hillbert | 2004 | Göteborg Sim | 47.42 | 1:40.93 | |||||
18 | Teresa Bohatsch | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 46.55 | 1:41.30 | |||||
19 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 48.36 | 1:41.63 | |||||
20 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 47.94 | 1:42.08 | |||||
21 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 48.92 | 1:43.78 | |||||
22 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 49.53 | 1:46.08 | |||||
23 | Thea Hero | 2004 | Simklubben Laxen | 49.97 | 1:46.27 | |||||
24 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 50.59 | 1:46.71 | |||||
25 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 49.89 | 1:46.78 | |||||
26 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 51.76 | 1:48.17 | |||||
27 | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | 50.62 | 1:48.30 | |||||
28 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 52.12 | 1:48.71 | |||||
29 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 52.30 | 1:50.61 | |||||
30 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 53.31 | 1:53.37 | |||||
31 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 52.78 | 1:53.71 | |||||
32 | Ebba Skoog | 2004 | Svenljunga Simklubb | 54.49 | 1:53.82 | |||||
33 | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | 53.98 | 1:55.88 | |||||
34 | Andjela Zivanovic Erixon | 2004 | Simklubben Laxen | 52.37 | 1:56.41 | |||||
35 | Elin Wetteskog | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 56.55 | 1:56.74 | |||||
36 | Hanna Månendahl | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 54.69 | 1:57.84 | |||||
37 | Hilda Grote | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 55.95 | 2:00.18 | |||||
38 | Louise Sandström | 2004 | Simklubben 1970 | 57.43 | 2:05.06 | |||||
39 | Lina Mattsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 1:00.18 | 2:09.57 | |||||
- | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Saga Asplund | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | 49.16 | 1:43.10 | |||||
2 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.49 | 1:47.53 | |||||
3 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.08 | 1:48.14 | |||||
4 | Emil Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | 51.41 | 1:50.06 | |||||
5 | Erik Wireklev | 2005 | Svenljunga Simklubb | 51.54 | 1:52.90 | |||||
6 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 55.29 | 1:56.34 | |||||
7 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 55.96 | 2:00.28 | |||||
8 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 55.93 | 2:01.00 | |||||
9 | Oscar Jardle | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 1:02.01 | 2:12.73 | |||||
10 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 1:03.50 | 2:12.86 | |||||
11 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 1:02.31 | 2:14.60 | |||||
12 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 1:04.49 | 2:15.06 | |||||
- | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 42.99 | 1:29.61 | |||||
2 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.72 | 1:34.59 | |||||
3 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 46.43 | 1:35.26 | |||||
4 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 43.96 | 1:37.75 | |||||
5 | Victor Jardle | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 49.90 | 1:47.98 | |||||
6 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 52.14 | 1:49.66 | |||||
7 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 50.12 | 1:49.94 | |||||
8 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 53.92 | 1:51.85 | |||||
9 | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | 50.90 | 1:52.72 | |||||
10 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 55.66 | 1:56.57 | |||||
11 | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | 57.61 | 2:00.14 | |||||
12 | Arvid Karlsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 58.93 | 2:01.86 | |||||
13 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 56.07 | 2:01.94 | |||||
14 | Simon Löfgren | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 59.42 | 2:07.61 | |||||
- | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 33.92 | ||||||
2 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.93 | ||||||
3 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 35.57 | ||||||
4 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 35.72 | ||||||
5 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 36.01 | ||||||
6 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.21 | ||||||
7 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.99 | ||||||
8 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 37.91 | ||||||
9 | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | 38.09 | ||||||
10 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 38.89 | ||||||
11 | Linnea Inghammar | 2002 | Göteborg Sim | 39.24 | ||||||
12 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 39.51 | ||||||
13 | Ida Hildebrand | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 39.97 | ||||||
14 | Ebba Björkman | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 40.01 | ||||||
15 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 40.12 | ||||||
16 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 40.22 | ||||||
17 | Sophia Stickel | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 40.32 | ||||||
18 | Hanna Palmér | 2002 | Göteborg Sim | 40.97 | ||||||
19 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 41.54 | ||||||
20 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 41.56 | ||||||
21 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 42.20 | ||||||
22 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 42.88 | ||||||
23 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 43.14 | ||||||
24 | Mira Hedqvist | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 45.44 | ||||||
25 | Ida Ylisirkka | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 46.45 | ||||||
26 | Alva Eriksson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 47.09 | ||||||
27 | Clara Karlsson | 2002 | Svenljunga Simklubb | 48.27 | ||||||
- | Agnes Herbertsson | 2001 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Megane Consil | 2001 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.41 | ||||||
2 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 32.60 | ||||||
3 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.70 | ||||||
4 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.52 | ||||||
5 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 34.99 | ||||||
6 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 35.06 | ||||||
7 | Tova Olausson | 2000 | Simklubben 1970 | 36.93 | ||||||
8 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.48 | ||||||
9 | Ylva Franck | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 42.39 | ||||||
10 | Sofie Lundvall | 2000 | Simklubben 1970 | 45.40 | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 32.73 | ||||||
2 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 37.22 | ||||||
3 | Maja Wennroth | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 38.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 33.20 | ||||||
2 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.30 | ||||||
3 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 35.43 | ||||||
4 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 35.76 | ||||||
5 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.06 | ||||||
6 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 37.80 | ||||||
7 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.87 | ||||||
8 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 38.08 | ||||||
9 | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 38.25 | ||||||
10 | Pontus Hake | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 39.12 | ||||||
11 | William Olsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 40.99 | ||||||
12 | Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | Göteborg Sim | 42.13 | ||||||
13 | Sebastian Hedar | 2001 | Göteborg Sim | 43.19 | ||||||
14 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 43.90 | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.45 | ||||||
2 | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | 38.11 | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 27.16 | ||||||
2 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.39 | ||||||
3 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 30.44 | ||||||
4 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 30.67 | ||||||
5 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.05 | ||||||
6 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 31.37 | ||||||
7 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 31.40 | ||||||
8 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 31.47 | ||||||
9 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 31.94 | ||||||
10 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 32.20 | ||||||
11 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 32.46 | ||||||
12 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 34.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 34.28 | ||||||
2 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 34.62 | ||||||
3 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 34.93 | ||||||
4 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 35.32 | ||||||
5 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 35.89 | ||||||
6 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 35.99 | ||||||
7 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 40.19 | ||||||
8 | Rut Svangård | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 40.21 | ||||||
9 | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | 40.52 | ||||||
10 | Olivia Laaksonen | 2006 | Simklubben Laxen | 41.17 | ||||||
11 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 41.24 | ||||||
12 | Isa Persson | 2006 | Simklubben Laxen | 41.31 | ||||||
13 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 41.90 | ||||||
14 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 41.98 | ||||||
15 | Maja Swüste | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 42.14 | ||||||
16 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 42.52 | ||||||
17 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 42.61 | ||||||
18 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 42.92 | ||||||
19 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 43.38 | ||||||
20 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 44.37 | ||||||
21 | Beatrice Andersson | 2005 | Simklubben Laxen | 45.83 | ||||||
22 | Anna Hakobyan | 2006 | Simklubben Laxen | 46.08 | ||||||
23 | Edith Einarsson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 46.15 | ||||||
24 | Tindra Gustafsson | 2006 | Simklubben Alingsås | 46.40 | ||||||
25 | Ida Magnusson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 46.69 | ||||||
26 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 46.85 | ||||||
27 | Klara Blomberg | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 46.98 | ||||||
28 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 47.99 | ||||||
29 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.03 | ||||||
30 | Rebecka Berlin | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 48.07 | ||||||
31 | Amalia Ödman | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.39 | ||||||
32 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 48.40 | ||||||
33 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 48.54 | ||||||
34 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 48.64 | ||||||
35 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 48.78 | ||||||
36 | Isa Simonsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 49.96 | ||||||
37 | Enna Karanovic | 2006 | Svenljunga Simklubb | 51.08 | ||||||
38 | Mira Löfgren | 2005 | Alingsås SLS | 56.03 | ||||||
39 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 58.48 | ||||||
40 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 59.76 | ||||||
41 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 59.85 | ||||||
42 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 1:00.73 | ||||||
- | Myra Andersson | 2006 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 30.11 | ||||||
2 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.69 | ||||||
3 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.85 | ||||||
4 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 32.86 | ||||||
5 | Nellie Tjernström | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 32.93 | ||||||
6 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 33.18 | ||||||
7 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 33.55 | ||||||
8 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 33.68 | ||||||
9 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 33.75 | ||||||
10 | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | 33.83 | ||||||
11 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 34.05 | ||||||
12 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 34.39 | ||||||
13 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 34.43 | ||||||
14 | Ida Broman | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 34.49 | ||||||
15 | Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 34.51 | ||||||
16 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.59 | ||||||
17 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 34.67 | ||||||
18 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 34.95 | ||||||
19 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 34.96 | ||||||
20 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 35.08 | ||||||
21 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 35.27 | ||||||
22 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 35.43 | ||||||
23 | Tilda Johansson Hillbert | 2004 | Göteborg Sim | 35.49 | ||||||
24 | Thea Hero | 2004 | Simklubben Laxen | 35.63 | ||||||
25 | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | 35.87 | ||||||
26 | Andjela Zivanovic Erixon | 2004 | Simklubben Laxen | 36.54 | ||||||
27 | Teresa Bohatsch | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 36.58 | ||||||
28 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 36.84 | ||||||
29 | Ebba Skoog | 2004 | Svenljunga Simklubb | 36.88 | ||||||
30 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 37.10 | ||||||
31 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 37.19 | ||||||
32 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.66 | ||||||
33 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.22 | ||||||
34 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 38.92 | ||||||
35 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.77 | ||||||
36 | Elin Wetteskog | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 40.35 | ||||||
37 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.51 | ||||||
38 | Hilda Grote | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 40.65 | ||||||
39 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.07 | ||||||
40 | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | 41.32 | ||||||
41 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 42.47 | ||||||
42 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 42.92 | ||||||
43 | Hanna Månendahl | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 44.64 | ||||||
44 | Saga Asplund | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 45.71 | ||||||
45 | Louise Sandström | 2004 | Simklubben 1970 | 46.11 | ||||||
46 | Lina Mattsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 57.81 | ||||||
- | Moa Simonsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Sofia Viberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:02 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | 35.84 | ||||||
2 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 36.25 | ||||||
3 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 37.09 | ||||||
4 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 37.28 | ||||||
5 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.61 | ||||||
6 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 37.76 | ||||||
7 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 38.43 | ||||||
8 | Erik Wireklev | 2005 | Svenljunga Simklubb | 39.56 | ||||||
9 | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | 40.06 | ||||||
10 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 40.17 | ||||||
11 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 40.27 | ||||||
12 | Oscar Sandwall | 2006 | Simklubben Alingsås | 40.45 | ||||||
13 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.56 | ||||||
14 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 40.57 | ||||||
15 | Fredddie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.79 | ||||||
16 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 41.38 | ||||||
17 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 41.41 | ||||||
18 | Maximilian Thorsell | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 45.57 | ||||||
19 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 47.38 | ||||||
20 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 48.24 | ||||||
21 | Adel Sovsic | 2007 | Simklubben Elfsborg | 49.33 | ||||||
22 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 49.67 | ||||||
23 | Oscar Jardle | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 50.73 | ||||||
24 | Emil Toresäter | 2006 | Simklubben 1970 | 51.19 | ||||||
25 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 55.95 | ||||||
- | Max Gusso | 2006 | Simklubben Alingsås | DNS | ||||||
- | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 31.63 | ||||||
2 | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 32.87 | ||||||
3 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 32.94 | ||||||
4 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 33.80 | ||||||
5 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 34.17 | ||||||
6 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 36.00 | ||||||
7 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 37.06 | ||||||
8 | Eric Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.41 | ||||||
9 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 37.50 | ||||||
10 | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | 38.42 | ||||||
11 | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | 38.48 | ||||||
12 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.53 | ||||||
13 | Linus Rosdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 40.62 | ||||||
14 | Victor Jardle | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 41.50 | ||||||
15 | Arvid Karlsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 41.76 | ||||||
16 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 41.89 | ||||||
17 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 41.98 | ||||||
18 | Simon Löfgren | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 49.10 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.60 | 1:21.13 | 2:07.65 | 2:54.75 | |||
2 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 39.11 | 1:22.22 | 2:07.87 | 2:55.62 | |||
3 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 39.59 | 1:24.92 | 2:13.11 | 3:01.82 | |||
4 | Alice Petrén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 41.83 | 1:28.47 | 2:16.73 | 3:05.82 | |||
5 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 42.95 | 1:31.59 | 2:21.41 | 3:11.14 | |||
6 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 42.69 | 1:31.35 | 2:21.40 | 3:12.56 | |||
7 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 42.71 | 1:33.07 | 2:24.74 | 3:14.54 | |||
8 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 45.69 | 1:35.60 | 2:27.24 | 3:16.94 | |||
9 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 48.31 | 1:41.61 | 2:34.65 | 3:27.73 | |||
10 | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | 45.53 | 1:38.61 | 2:34.66 | 3:28.16 | |||
11 | Hanna Palmér | 2002 | Göteborg Sim | 48.49 | 1:44.19 | 2:39.02 | 3:33.00 | |||
12 | Linnea Inghammar | 2002 | Göteborg Sim | 47.24 | 1:41.26 | 2:38.72 | 3:36.90 | |||
13 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 50.34 | 1:46.43 | 2:43.86 | 3:39.73 | |||
14 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 50.38 | 1:46.88 | 2:43.64 | 3:41.53 | |||
15 | Alva Eriksson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 51.92 | 1:49.27 | 2:49.07 | 3:46.54 | |||
16 | Malva Antonsson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 51.03 | 1:51.03 | 2:55.08 | 4:00.01 | |||
17 | Clara Karlsson | 2002 | Svenljunga Simklubb | 57.48 | 2:05.15 | 3:18.93 | 4:31.86 | |||
- | Megane Consil | 2001 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 41.69 | 1:27.27 | 2:12.65 | 2:56.97 | |||
2 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 45.12 | 1:37.34 | 2:30.50 | 3:24.47 | |||
3 | Ylva Franck | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 49.74 | 1:44.03 | 2:39.74 | 3:36.11 | |||
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 38.83 | 1:22.04 | 2:05.91 | 2:50.55 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.97 | 1:25.19 | 2:12.37 | 2:57.86 | |||
2 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 39.21 | 1:24.55 | 2:12.44 | 2:59.83 | |||
3 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 40.37 | 1:26.29 | 2:14.60 | 3:02.30 | |||
4 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 44.16 | 1:34.91 | 2:25.57 | 3:14.68 | |||
5 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 44.92 | 1:35.68 | 2:28.75 | 3:21.27 | |||
6 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 47.66 | 1:41.14 | 2:35.36 | 3:27.21 | |||
7 | Sebastian Hedar | 2001 | Göteborg Sim | 46.77 | 1:41.13 | 2:36.31 | 3:29.02 | |||
- | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.35 | 1:19.17 | 2:01.96 | 2:44.15 | |||
2 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 36.94 | 1:19.56 | 2:03.30 | 2:46.69 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 31.69 | 1:07.18 | 1:44.05 | 2:22.04 | |||
2 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 33.03 | 1:09.98 | 1:47.28 | 2:24.06 | |||
3 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 36.14 | 1:16.00 | 1:56.83 | 2:38.72 | |||
4 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 35.95 | 1:18.00 | 2:01.68 | 2:44.17 | |||
5 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 35.59 | 1:18.17 | 2:02.78 | 2:46.44 | |||
6 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 37.07 | 1:19.55 | 2:03.42 | 2:48.31 | |||
7 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 37.42 | 1:20.71 | 2:05.13 | 2:49.55 | |||
8 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 39.99 | 1:26.06 | 2:13.83 | 3:00.49 | |||
- | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:40 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 11, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Elfsborg Damer 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 4:42.68 | ||||||
Emma Dubo | 1999 | 33.36 | 1:08.69 | 1:08.69 | ||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 38.04 | 1:21.16 | 2:29.85 | ||||||
Emelie Melin | 2000 | 31.64 | 1:09.60 | 3:39.45 | ||||||
Sofie Wirfalk | 2000 | 29.85 | 1:03.23 | 4:42.68 | ||||||
2 | SK 1970 Damer 1 | 0 | Simklubben 1970 | 5:08.01 | ||||||
Nellie Andersson | 2000 | 33.64 | 1:10.01 | 1:10.01 | ||||||
Matilda Stenberg | 2001 | 38.09 | 1:21.67 | 2:31.68 | ||||||
Tova Olausson | 2000 | 37.68 | 1:27.04 | 3:58.72 | ||||||
Alva Emardson | 2001 | 32.97 | 1:09.29 | 5:08.01 | ||||||
3 | Elfsborg Damer 2 | 2006 | Simklubben Elfsborg | 5:09.45 | ||||||
Hannah Lornell | 2000 | 38.51 | 1:21.33 | 1:21.33 | ||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 38.90 | 1:24.65 | 2:45.98 | ||||||
Astrid Lilja | 2002 | 36.00 | 1:19.37 | 4:05.35 | ||||||
Louise Johansson | 1999 | 30.20 | 1:04.10 | 5:09.45 | ||||||
4 | Kungsbacka Damer Lag 1 | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 5:15.68 | ||||||
Ida Broman | 2003 | 40.58 | 1:24.16 | 1:24.16 | ||||||
Matilda Bengtsson | 2002 | 37.85 | 1:21.35 | 2:45.51 | ||||||
Isabella Källén | 2001 | 36.06 | 1:19.53 | 4:05.04 | ||||||
Ebba Björkman | 2002 | 33.34 | 1:10.64 | 5:15.68 | ||||||
5 | Falköping Damer | 0 | Falköpings Simsällskap | 5:20.12 | ||||||
Fanny Johansson | 1999 | 36.54 | 1:16.86 | 1:16.86 | ||||||
Ida Johansson | 2002 | 43.98 | 1:32.84 | 2:49.70 | ||||||
Tuva Samuelsson | 2001 | 34.79 | 1:16.95 | 4:06.65 | ||||||
Julia Jonsson | 2004 | 35.02 | 1:13.47 | 5:20.12 | ||||||
6 | Kungsbacka Damer Lag 2 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 5:26.44 | ||||||
Louise Andersson | 2003 | 40.22 | 1:22.11 | 1:22.11 | ||||||
Alice Petrén | 2001 | 41.27 | 1:28.02 | 2:50.13 | ||||||
Julia Voss | 2001 | 37.36 | 1:23.19 | 4:13.32 | ||||||
Anna Graffner | 2002 | 33.72 | 1:13.12 | 5:26.44 | ||||||
7 | Göteborg Damer 1 | 0 | Göteborg Sim | 5:27.01 | ||||||
Ellinor Olesen | 2002 | 38.55 | 1:18.60 | 1:18.60 | ||||||
Sofie Asterling | 2003 | 42.62 | 1:32.19 | 2:50.79 | ||||||
Johanna Edgren | 2004 | 38.59 | 1:24.02 | 4:14.81 | ||||||
Natalia Mohammadi | 2002 | 33.82 | 1:12.20 | 5:27.01 | ||||||
8 | Göteborg Damer 3 | 0 | Göteborg Sim | 5:46.97 | ||||||
Stella Buer | 2004 | 42.79 | 1:28.36 | 1:28.36 | ||||||
Linnea Inghammar | 2002 | 45.50 | 1:36.75 | 3:05.11 | ||||||
Saga Johannesson | 2005 | 39.80 | 1:30.11 | 4:35.22 | ||||||
Sissy Olsson | 2001 | 33.49 | 1:11.75 | 5:46.97 | ||||||
9 | SK Laxen Damer [2001] | 2001 | Simklubben Laxen | 6:08.98 | ||||||
Tilda Westergren | 2004 | 45.88 | 1:37.16 | 1:37.16 | ||||||
Ellen Gullberg | 2005 | 44.94 | 1:40.30 | 3:17.46 | ||||||
Josephine Ålenius | 2002 | 37.57 | 1:25.50 | 4:42.96 | ||||||
Thea Hero | 2004 | 40.05 | 1:26.02 | 6:08.98 | ||||||
10 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 6:10.49 | ||||||
Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | 41.07 | 1:24.95 | 1:24.95 | ||||||
Tilda Johansson Hillbert | 2004 | 47.42 | 1:45.18 | 3:10.13 | ||||||
Viola Berlin | 2002 | 45.25 | 1:44.30 | 4:54.43 | ||||||
Hanna Palmér | 2002 | 35.68 | 1:16.06 | 6:10.49 | ||||||
- | Göteborg Damer 4 | 0 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Felicia Rundström | 2002 | |||||||||
Megane Consil | 2001 | |||||||||
Agnes Holmblad | 2006 | |||||||||
Ida Norlander | 2003 | DNS | ||||||||
- | SK 1970 Damer 2 | 2001 | Simklubben 1970 | DNF | ||||||
- | SK 1970 Damer 3 | 2001 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Matilda Hörder | 2004 | 48.35 | 1:40.54 | 1:40.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:40 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:40 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 12, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kungälv Herrar Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 4:07.99 | ||||||
Johan Hildesson | 1992 | 32.91 | 1:07.09 | 1:07.09 | ||||||
Daniel Andersson | 1997 | 30.32 | 1:04.73 | 2:11.82 | ||||||
Mathias Petrusson | 1993 | 27.97 | 1:01.06 | 3:12.88 | ||||||
Tobias Josefsson | 1997 | 26.08 | 55.11 | 4:07.99 | ||||||
2 | Elfsborg Herrar 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 4:08.34 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 31.46 | 1:05.00 | 1:05.00 | ||||||
William Reinholdsson | 1997 | 29.51 | 1:05.71 | 2:10.71 | ||||||
William Westerlund Holappa | 1999 | 28.75 | 1:02.18 | 3:12.89 | ||||||
Anes Cavka | 1999 | 26.76 | 55.45 | 4:08.34 | ||||||
3 | Elfsborg Herrar 2 | 1995 | Simklubben Elfsborg | 4:27.77 | ||||||
Viktor Johansson | 1999 | 33.50 | 1:10.36 | 1:10.36 | ||||||
Philip Carlsson | 1990 | 30.04 | 1:04.50 | 2:14.86 | ||||||
David Engström | 2001 | 32.57 | 1:11.28 | 3:26.14 | ||||||
Albin Svenneby | 2001 | 28.77 | 1:01.63 | 4:27.77 | ||||||
4 | SK 1970 Herrar [2002] | 2002 | Simklubben 1970 | 5:02.88 | ||||||
Sebastian Johansson | 2002 | 35.64 | 1:12.11 | 1:12.11 | ||||||
Simon Kivistö | 1998 | 38.28 | 1:22.89 | 2:35.00 | ||||||
Erik Klasson | 2003 | 37.80 | 1:19.90 | 3:54.90 | ||||||
William Larsson | 1999 | 32.71 | 1:07.98 | 5:02.88 | ||||||
5 | Kungsbacka Herrar Lag 1 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 5:09.79 | ||||||
Sebastian Svensson | 2001 | 39.50 | 1:21.97 | 1:21.97 | ||||||
Richard Ekholm | 2002 | 35.39 | 1:15.78 | 2:37.75 | ||||||
William Olsson | 2002 | 39.04 | 1:26.56 | 4:04.31 | ||||||
Pontus Hake | 2001 | 30.19 | 1:05.48 | 5:09.79 | ||||||
6 | Göteborg Herrar 1 | 0 | Göteborg Sim | 5:34.84 | ||||||
Philip Zasowski | 2002 | 38.40 | 1:18.41 | 1:18.41 | ||||||
Sebastian Hedar | 2001 | 44.57 | 1:34.80 | 2:53.21 | ||||||
Marcus Nordberg | 2002 | 39.07 | 1:27.51 | 4:20.72 | ||||||
Loke Egnell | 2003 | 34.99 | 1:14.12 | 5:34.84 | ||||||
7 | Kungsbacka Herrar Lag 2 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 6:31.00 | ||||||
Arvid Karlsson | 2003 | 49.60 | 1:39.46 | 1:39.46 | ||||||
Jonathan Zachrisson | 2002 | 44.04 | 1:35.01 | 3:14.47 | ||||||
Eric Johansson | 2004 | 47.28 | 1:44.47 | 4:58.94 | ||||||
Hektor Kvarnlöf | 2004 | 42.39 | 1:32.06 | 6:31.00 | ||||||
8 | SK Laxen Herrar 1 | 2000 | Simklubben Laxen | 7:03.29 | ||||||
Erik Hakopian | 2004 | 48.50 | 1:42.95 | 1:42.95 | ||||||
Hampus Rosdahl | 2005 | 55.43 | 2:01.29 | 3:44.24 | ||||||
Emil Wannem | 2006 | 46.97 | 1:51.83 | 5:36.07 | ||||||
Joel Meuller | 2004 | 39.81 | 1:27.22 | 7:03.29 | ||||||
9 | SK Laxen Herrar 2 | 0 | Simklubben Laxen | 7:35.41 | ||||||
Petter Bergdahl | 2005 | 49.24 | 1:41.75 | 1:41.75 | ||||||
Bence Márkus | 2005 | 57.22 | 2:08.09 | 3:49.84 | ||||||
Lukas Isaksson | 2005 | 53.66 | 1:56.79 | 5:46.63 | ||||||
Linus Rosdahl | 2003 | 48.34 | 1:48.78 | 7:35.41 | ||||||
- | Göteborg Herrar 2 | 0 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Love Mellegård Fastén | 2003 | 45.81 | 1:34.68 | 1:34.68 | ||||||
Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | 46.04 | 1:37.93 | 3:12.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:40 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 41.96 | 1:26.81 | |||||
2 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 40.07 | 1:27.44 | |||||
3 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 43.51 | 1:27.68 | |||||
4 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.00 | 1:27.81 | |||||
5 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 41.33 | 1:29.28 | |||||
6 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.58 | 1:34.61 | |||||
7 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.61 | 1:42.90 | |||||
8 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 47.09 | 1:44.27 | |||||
9 | Rut Svangård | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 50.40 | 1:45.04 | |||||
10 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 49.63 | 1:46.50 | |||||
11 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 47.70 | 1:49.14 | |||||
12 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 48.69 | 1:49.97 | |||||
13 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 55.12 | 1:50.22 | |||||
14 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 53.94 | 1:50.64 | |||||
15 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 54.07 | 1:51.86 | |||||
16 | Beatrice Andersson | 2005 | Simklubben Laxen | 54.91 | 1:52.20 | |||||
17 | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | 49.73 | 1:52.90 | |||||
18 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 53.47 | 1:55.29 | |||||
19 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 55.65 | 1:55.92 | |||||
20 | Isa Persson | 2006 | Simklubben Laxen | 54.35 | 1:56.23 | |||||
21 | Enna Karanovic | 2006 | Svenljunga Simklubb | 1:02.46 | 2:01.33 | |||||
22 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 1:00.09 | 2:01.61 | |||||
23 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 55.25 | 2:03.21 | |||||
24 | Anna Hakobyan | 2006 | Simklubben Laxen | 55.46 | 2:03.93 | |||||
25 | Ida Magnusson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 58.67 | 2:06.23 | |||||
26 | Mira Löfgren | 2005 | Alingsås SLS | 1:04.48 | 2:10.98 | |||||
- | Edith Einarsson | 2006 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Myra Andersson | 2006 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Olivia Laaksonen | 2006 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.04 | 1:15.72 | |||||
2 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.18 | 1:19.88 | |||||
3 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 38.00 | 1:19.90 | |||||
4 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 38.25 | 1:20.97 | |||||
5 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.97 | 1:21.01 | |||||
6 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 39.65 | 1:22.59 | |||||
7 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 39.42 | 1:23.56 | |||||
8 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 38.11 | 1:24.04 | |||||
9 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.86 | 1:24.50 | |||||
10 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 40.41 | 1:24.64 | |||||
11 | Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 40.52 | 1:26.24 | |||||
12 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.87 | 1:26.72 | |||||
13 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 41.71 | 1:26.89 | |||||
14 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 39.39 | 1:29.52 | |||||
15 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 45.28 | 1:30.08 | |||||
16 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 45.11 | 1:31.05 | |||||
17 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 42.42 | 1:31.26 | |||||
18 | Teresa Bohatsch | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 42.52 | 1:31.30 | |||||
19 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 44.82 | 1:31.59 | |||||
20 | Tilda Johansson Hillbert | 2004 | Göteborg Sim | 44.26 | 1:31.70 | |||||
21 | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | 42.93 | 1:31.83 | |||||
22 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 42.27 | 1:32.16 | |||||
23 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 44.52 | 1:32.51 | |||||
24 | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | 43.70 | 1:33.80 | |||||
25 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 44.49 | 1:35.01 | |||||
26 | Thea Hero | 2004 | Simklubben Laxen | 47.65 | 1:38.33 | |||||
27 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 45.75 | 1:39.60 | |||||
28 | Elin Wetteskog | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 47.41 | 1:40.24 | |||||
29 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 49.87 | 1:41.08 | |||||
30 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 47.11 | 1:41.94 | |||||
31 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 50.88 | 1:43.18 | |||||
32 | Ebba Skoog | 2004 | Svenljunga Simklubb | 54.30 | 1:43.23 | |||||
33 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 48.03 | 1:43.99 | |||||
34 | Andjela Zivanovic Erixon | 2004 | Simklubben Laxen | 46.18 | 1:44.72 | |||||
35 | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | 50.05 | 1:46.09 | |||||
36 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 52.27 | 1:47.62 | |||||
- | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Broman | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.23 | 1:34.67 | |||||
2 | Emil Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | 43.79 | 1:34.84 | |||||
3 | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | 46.27 | 1:37.26 | |||||
4 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 47.04 | 1:39.46 | |||||
5 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 50.19 | 1:40.63 | |||||
6 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 48.84 | 1:41.54 | |||||
7 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.24 | 1:45.48 | |||||
8 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 53.05 | 1:46.69 | |||||
9 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 50.71 | 1:47.86 | |||||
10 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 51.96 | 1:49.44 | |||||
11 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 54.11 | 1:49.61 | |||||
12 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 56.68 | 2:03.96 | |||||
- | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 37.24 | 1:19.09 | |||||
2 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 36.77 | 1:20.02 | |||||
3 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.05 | 1:24.41 | |||||
4 | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 39.07 | 1:24.76 | |||||
5 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 39.78 | 1:28.97 | |||||
6 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 42.94 | 1:32.68 | |||||
7 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 42.73 | 1:33.20 | |||||
8 | Eric Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 47.51 | 1:40.00 | |||||
9 | Arvid Karlsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 48.62 | 1:41.07 | |||||
10 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 49.48 | 1:42.15 | |||||
11 | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | 47.42 | 1:42.90 | |||||
12 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 48.65 | 1:48.74 | |||||
13 | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | 52.57 | 1:49.41 | |||||
- | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Linus Rosdahl | 2003 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 28.91 | ||||||
2 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 30.38 | ||||||
3 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.58 | ||||||
4 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 30.92 | ||||||
5 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 31.49 | ||||||
6 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 31.75 | ||||||
7 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 31.98 | ||||||
8 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.24 | ||||||
9 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.53 | ||||||
10 | Ebba Björkman | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.57 | ||||||
11 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 32.60 | ||||||
12 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.63 | ||||||
13 | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | 32.76 | ||||||
14 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.81 | ||||||
15 | Julia Voss | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.83 | ||||||
16 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.90 | ||||||
17 | Linnea Inghammar | 2002 | Göteborg Sim | 33.01 | ||||||
18 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 33.19 | ||||||
19 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.37 | ||||||
20 | Hanna Palmér | 2002 | Göteborg Sim | 33.95 | ||||||
21 | Alice Petrén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 34.17 | ||||||
22 | Arieta Halilaj | 2002 | Svenljunga Simklubb | 34.30 | ||||||
23 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 34.64 | ||||||
24 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 35.42 | ||||||
25 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 35.62 | ||||||
26 | Ida Hildebrand | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 36.34 | ||||||
27 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 36.95 | ||||||
28 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 37.91 | ||||||
29 | Mira Hedqvist | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 38.14 | ||||||
30 | Ida Ylisirkka | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 38.40 | ||||||
31 | Alva Eriksson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 38.49 | ||||||
32 | Malva Antonsson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 39.03 | ||||||
33 | Clara Karlsson | 2002 | Svenljunga Simklubb | 42.40 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.97 | ||||||
2 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.21 | ||||||
3 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.26 | ||||||
4 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 29.40 | ||||||
5 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 30.28 | ||||||
6 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.39 | ||||||
7 | Tova Olausson | 2000 | Simklubben 1970 | 31.91 | ||||||
8 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.32 | ||||||
9 | Ylva Franck | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 35.09 | ||||||
10 | Cornelia Ek | 2000 | Simklubben 1970 | 36.56 | ||||||
11 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 37.28 | ||||||
12 | Sofie Lundvall | 2000 | Simklubben 1970 | 42.93 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 31.73 | ||||||
2 | Maja Wennroth | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 32.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:01 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.02 | ||||||
2 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.25 | ||||||
3 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 29.29 | ||||||
4 | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 30.28 | ||||||
5 | Pontus Hake | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 30.38 | ||||||
6 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 30.41 | ||||||
7 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 30.44 | ||||||
8 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.76 | ||||||
9 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 31.59 | ||||||
10 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.49 | ||||||
11 | Anton Frejd | 2001 | Simklubben 1970 | 32.54 | ||||||
12 | William Olsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.55 | ||||||
13 | Sebastian Hedar | 2001 | Göteborg Sim | 32.74 | ||||||
14 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 33.17 | ||||||
15 | Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | Göteborg Sim | 35.11 | ||||||
16 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 35.28 | ||||||
- | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.69 | ||||||
2 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.60 | ||||||
3 | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | 30.18 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 24.47 | ||||||
2 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 24.60 | ||||||
3 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 25.24 | ||||||
4 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 25.53 | ||||||
5 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 25.93 | ||||||
6 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 26.01 | ||||||
7 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 26.35 | ||||||
8 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 26.77 | ||||||
9 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 27.00 | ||||||
9 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 27.00 | ||||||
11 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 27.02 | ||||||
12 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 27.56 | ||||||
13 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 27.91 | ||||||
14 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 28.21 | ||||||
15 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 31.64 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:01 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 43.50 | ||||||
2 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 43.60 | ||||||
3 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 46.16 | ||||||
4 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 50.57 | ||||||
5 | Beatrice Andersson | 2005 | Simklubben Laxen | 51.28 | ||||||
6 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 51.98 | ||||||
7 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 52.56 | ||||||
8 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 52.94 | ||||||
9 | Enna Karanovic | 2006 | Svenljunga Simklubb | 53.60 | ||||||
10 | Edith Einarsson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 53.62 | ||||||
11 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 53.81 | ||||||
12 | Rut Svangård | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 55.22 | ||||||
13 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 55.82 | ||||||
14 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 56.49 | ||||||
15 | Isa Persson | 2006 | Simklubben Laxen | 56.71 | ||||||
15 | Mira Löfgren | 2005 | Alingsås SLS | 56.71 | ||||||
17 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 56.79 | ||||||
18 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 57.28 | ||||||
19 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 57.59 | ||||||
20 | Klara Blomberg | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 58.07 | ||||||
21 | Rebecka Berlin | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 58.21 | ||||||
22 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 59.53 | ||||||
23 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 59.61 | ||||||
24 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 1:00.24 | ||||||
25 | Olivia Laaksonen | 2006 | Simklubben Laxen | 1:00.33 | ||||||
26 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 1:00.98 | ||||||
27 | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | 1:01.49 | ||||||
28 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 1:03.69 | ||||||
29 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 1:04.13 | ||||||
30 | Myra Andersson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 1:05.83 | ||||||
31 | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | 1:09.79 | ||||||
32 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 1:23.40 | ||||||
- | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Magnusson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jenny Kulneff | 2005 | Svenljunga Simklubb | DSQ | ||||||
- | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.01 | ||||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.11 | ||||||
3 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 40.02 | ||||||
4 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.47 | ||||||
5 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 41.70 | ||||||
6 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 43.03 | ||||||
7 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 43.09 | ||||||
8 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.22 | ||||||
9 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 43.72 | ||||||
10 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.78 | ||||||
11 | Nellie Tjernström | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 43.80 | ||||||
12 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 44.63 | ||||||
13 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 44.65 | ||||||
14 | Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 45.84 | ||||||
15 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 45.94 | ||||||
16 | Tilda Johansson Hillbert | 2004 | Göteborg Sim | 45.96 | ||||||
17 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 46.75 | ||||||
18 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 47.19 | ||||||
19 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 47.34 | ||||||
20 | Thea Hero | 2004 | Simklubben Laxen | 47.67 | ||||||
21 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 47.68 | ||||||
22 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 47.75 | ||||||
23 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 48.12 | ||||||
24 | Ida Broman | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 48.16 | ||||||
25 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 49.20 | ||||||
26 | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | 49.55 | ||||||
27 | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | 50.06 | ||||||
28 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 50.16 | ||||||
29 | Andjela Zivanovic Erixon | 2004 | Simklubben Laxen | 50.25 | ||||||
30 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 50.65 | ||||||
31 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 50.92 | ||||||
32 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 50.95 | ||||||
33 | Ebba Skoog | 2004 | Svenljunga Simklubb | 51.16 | ||||||
34 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 51.35 | ||||||
35 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 52.04 | ||||||
36 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 52.31 | ||||||
37 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 52.62 | ||||||
38 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 53.11 | ||||||
39 | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | 53.85 | ||||||
40 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 54.29 | ||||||
41 | Elin Wetteskog | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 55.57 | ||||||
42 | Lina Mattsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 58.77 | ||||||
43 | Louise Sandström | 2004 | Simklubben 1970 | 59.71 | ||||||
- | Teresa Bohatsch | 2003 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 49.54 | ||||||
2 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 50.38 | ||||||
3 | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | 50.42 | ||||||
4 | Emil Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | 50.90 | ||||||
5 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.72 | ||||||
6 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 53.31 | ||||||
7 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 53.32 | ||||||
8 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 54.61 | ||||||
9 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 54.73 | ||||||
10 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 55.67 | ||||||
11 | Fredddie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 55.81 | ||||||
12 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 56.48 | ||||||
13 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 56.88 | ||||||
14 | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | 57.02 | ||||||
15 | Oscar Sandwall | 2006 | Simklubben Alingsås | 57.37 | ||||||
16 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 57.56 | ||||||
17 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 1:02.37 | ||||||
18 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 1:02.38 | ||||||
19 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 1:03.23 | ||||||
20 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 1:03.36 | ||||||
- | Emil Toresäter | 2006 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Maximilian Thorsell | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 41.52 | ||||||
2 | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 43.65 | ||||||
3 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 44.09 | ||||||
4 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.45 | ||||||
5 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 45.14 | ||||||
6 | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | 49.45 | ||||||
7 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 50.82 | ||||||
8 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 50.99 | ||||||
9 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 51.41 | ||||||
10 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 54.09 | ||||||
11 | Eric Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 55.87 | ||||||
12 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 56.91 | ||||||
13 | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | 57.77 | ||||||
14 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 58.24 | ||||||
15 | Wille Fritzon-Ölander | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 58.33 | ||||||
- | Arvid Karlsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:20 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 36.20 | 1:15.24 | 1:55.11 | 2:34.57 | |||
2 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 38.72 | 1:19.76 | 2:03.76 | 2:45.13 | |||
3 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 39.43 | 1:21.94 | 2:05.11 | 2:45.88 | |||
4 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.21 | 1:21.41 | 2:04.85 | 2:46.79 | |||
5 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 40.25 | 1:24.35 | 2:09.75 | 2:53.93 | |||
6 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 39.44 | 1:23.75 | 2:10.50 | 2:57.15 | |||
7 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 43.83 | 1:29.38 | 2:14.63 | 2:59.00 | |||
8 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 42.97 | 1:29.86 | 2:17.40 | 3:03.38 | |||
9 | Alice Petrén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 43.02 | 1:29.43 | 2:17.76 | 3:03.97 | |||
10 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 43.51 | 1:30.25 | 2:17.37 | 3:04.22 | |||
11 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 3:14.92 | ||||||
12 | Hanna Palmér | 2002 | Göteborg Sim | 46.63 | 1:37.24 | 2:27.00 | 3:15.64 | |||
13 | Ida Hildebrand | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 1:40.78 | 3:24.19 | |||||
- | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.45 | 1:13.74 | 1:51.49 | 2:29.32 | |||
2 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.19 | 1:22.75 | 2:07.27 | 2:50.87 | |||
3 | Tova Olausson | 2000 | Simklubben 1970 | 39.26 | 1:23.16 | 2:08.66 | 2:53.63 | |||
4 | Ylva Franck | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 45.17 | 1:34.21 | 2:23.64 | 3:10.74 | |||
5 | Sofie Lundvall | 2000 | Simklubben 1970 | 3:34.43 | ||||||
- | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | DNF | ||||||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 38.33 | 1:21.03 | 2:04.80 | 2:47.99 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:20 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:20 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 37.30 | 1:16.65 | 1:56.76 | 2:36.39 | |||
2 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.15 | 1:19.61 | 2:01.27 | 2:41.04 | |||
3 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 38.97 | 1:20.39 | 2:02.35 | 2:43.07 | |||
4 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 37.85 | 1:20.82 | 2:02.65 | 2:43.12 | |||
5 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.54 | 1:22.50 | 2:06.02 | 2:48.99 | |||
6 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 41.97 | 1:28.36 | 2:15.56 | 2:58.79 | |||
7 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 44.14 | 1:31.34 | 2:20.76 | 3:05.50 | |||
8 | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 42.29 | 1:29.49 | 2:18.07 | 3:05.74 | |||
9 | Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | Göteborg Sim | 47.60 | 1:42.14 | 2:35.00 | 3:24.32 | |||
- | Sebastian Hedar | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.47 | 1:04.51 | 1:37.23 | 2:09.32 | |||
2 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.50 | 1:09.69 | 1:46.20 | 2:21.80 | |||
3 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.20 | 1:11.73 | 1:49.34 | 2:26.84 | |||
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 31.06 | 1:04.47 | 1:37.10 | 2:07.88 | |||
2 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 33.15 | 1:09.64 | 1:46.73 | 2:22.18 | |||
3 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 33.60 | 1:09.57 | 1:47.17 | 2:23.25 | |||
4 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 35.12 | 1:12.03 | 1:48.54 | 2:25.57 | |||
5 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 34.10 | 1:12.93 | 1:52.35 | 2:29.95 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:20 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 21, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Elfsborg Damer 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 4:12.20 | ||||||
Emelie Melin | 2000 | 28.97 | 59.78 | 59.78 | ||||||
Emma Dubo | 1999 | 29.93 | 1:04.31 | 2:04.09 | ||||||
Sofie Wirfalk | 2000 | 29.69 | 1:03.04 | 3:07.13 | ||||||
Louise Johansson | 1999 | 30.71 | 1:05.07 | 4:12.20 | ||||||
2 | SK 1970 Damer 1 | 0 | Simklubben 1970 | 4:32.85 | ||||||
Nellie Andersson | 2000 | 31.14 | 1:06.01 | 1:06.01 | ||||||
Tova Olausson | 2000 | 33.58 | 1:10.89 | 2:16.90 | ||||||
Matilda Stenberg | 2001 | 30.89 | 1:05.34 | 3:22.24 | ||||||
Alva Emardson | 2001 | 33.85 | 1:10.61 | 4:32.85 | ||||||
3 | Falköping Damer Lag 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 4:44.16 | ||||||
Fanny Johansson | 1999 | 31.57 | 1:07.08 | 1:07.08 | ||||||
Filippa Lind | 2004 | 36.09 | 1:15.63 | 2:22.71 | ||||||
Tuva Samuelsson | 2001 | 32.91 | 1:09.50 | 3:32.21 | ||||||
Julia Jonsson | 2004 | 34.25 | 1:11.95 | 4:44.16 | ||||||
4 | Kungsbacka Damer Lag 1 | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 4:46.98 | ||||||
Isabella Källén | 2001 | 33.17 | 1:09.90 | 1:09.90 | ||||||
Ebba Björkman | 2002 | 34.87 | 1:12.72 | 2:22.62 | ||||||
Matilda Bengtsson | 2002 | 32.26 | 1:09.60 | 3:32.22 | ||||||
Louise Andersson | 2003 | 35.94 | 1:14.76 | 4:46.98 | ||||||
5 | Kungälv Damer Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 4:49.49 | ||||||
Linnea Schöön | 1998 | 33.53 | 1:11.85 | 1:11.85 | ||||||
Alice Götestam | 2001 | 31.10 | 1:06.35 | 2:18.20 | ||||||
Polina Zhirkova | 2004 | 36.47 | 1:17.21 | 3:35.41 | ||||||
Maja Wennroth | 1998 | 34.32 | 1:14.08 | 4:49.49 | ||||||
6 | Elfsborg Damer 2 | 2006 | Simklubben Elfsborg | 4:50.33 | ||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 32.82 | 1:10.55 | 1:10.55 | ||||||
Astrid Lilja | 2002 | 35.09 | 1:15.21 | 2:25.76 | ||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 34.62 | 1:13.12 | 3:38.88 | ||||||
Astrid Svedberg | 2001 | 33.56 | 1:11.45 | 4:50.33 | ||||||
7 | Kungsbacka Damer Lag 2 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 4:51.74 | ||||||
Julia Voss | 2001 | 33.50 | 1:10.21 | 1:10.21 | ||||||
Anna Graffner | 2002 | 34.87 | 1:13.79 | 2:24.00 | ||||||
Sofia Hake | 2003 | 33.91 | 1:12.08 | 3:36.08 | ||||||
Ida Broman | 2003 | 35.61 | 1:15.66 | 4:51.74 | ||||||
8 | Göteborg Damer 1 | 0 | Göteborg Sim | 4:52.47 | ||||||
Sissy Olsson | 2001 | 33.41 | 1:09.07 | 1:09.07 | ||||||
Ellinor Olesen | 2002 | 35.66 | 1:15.70 | 2:24.77 | ||||||
Hanna Palmér | 2002 | 35.08 | 1:14.75 | 3:39.52 | ||||||
Johanna Edgren | 2004 | 35.46 | 1:12.95 | 4:52.47 | ||||||
9 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 5:11.83 | ||||||
Ida Norlander | 2003 | 35.95 | 1:14.79 | 1:14.79 | ||||||
Viola Berlin | 2002 | 36.92 | 1:20.20 | 2:34.99 | ||||||
Sofie Asterling | 2003 | 37.21 | 1:19.75 | 3:54.74 | ||||||
Felicia Rundström | 2002 | 35.67 | 1:17.09 | 5:11.83 | ||||||
10 | Kungälv Damer Lag 2 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 5:18.12 | ||||||
Nellie Tjernström | 2003 | 35.73 | 1:13.98 | 1:13.98 | ||||||
Amalia Mattisson | 2004 | 37.36 | 1:16.91 | 2:30.89 | ||||||
Mira Hedqvist | 2002 | 41.40 | 1:26.46 | 3:57.35 | ||||||
Teresa Bohatsch | 2003 | 38.36 | 1:20.77 | 5:18.12 | ||||||
11 | SK 1970 Damer 2 | 2001 | Simklubben 1970 | 5:22.36 | ||||||
Meia Kivistö | 2003 | 36.96 | 1:18.09 | 1:18.09 | ||||||
Liza Vesterberg | 2002 | 39.76 | 1:25.20 | 2:43.29 | ||||||
Linnea Andersson | 2003 | 36.65 | 1:18.56 | 4:01.85 | ||||||
Clara Sandberg | 2004 | 38.09 | 1:20.51 | 5:22.36 | ||||||
12 | Göteborg Damer 3 | 0 | Göteborg Sim | 5:25.44 | ||||||
Tilda Johansson Hillbert | 2004 | 37.95 | 1:20.11 | 1:20.11 | ||||||
Agnes Holmblad | 2006 | 38.25 | 1:22.35 | 2:42.46 | ||||||
Stella Buer | 2004 | 39.23 | 1:24.71 | 4:07.17 | ||||||
Saga Johannesson | 2005 | 36.37 | 1:18.27 | 5:25.44 | ||||||
13 | Falköping Damer Lag 2 | 0 | Falköpings Simsällskap | 5:42.48 | ||||||
Ida Johansson | 2002 | 37.46 | 1:18.67 | 1:18.67 | ||||||
Alva Eriksson | 2002 | 43.10 | 1:33.64 | 2:52.31 | ||||||
Lisa Karlén | 2005 | 43.92 | 1:36.86 | 4:29.17 | ||||||
Emelie Gunnarsson | 2001 | 35.48 | 1:13.31 | 5:42.48 | ||||||
14 | SK Laxen Damer [2001] | 2001 | Simklubben Laxen | 5:52.29 | ||||||
Thea Hero | 2004 | 39.71 | 1:25.64 | 1:25.64 | ||||||
Isa Persson | 2006 | 43.17 | 1:37.32 | 3:02.96 | ||||||
Andjela Zivanovic Erixon | 2004 | 40.80 | 1:26.10 | 4:29.06 | ||||||
Ellen Gullberg | 2005 | 38.25 | 1:23.23 | 5:52.29 | ||||||
15 | SK Laxen Damer 2 | 2000 | Simklubben Laxen | 6:00.82 | ||||||
Elsa Kanth | 2004 | 38.80 | 1:21.71 | 1:21.71 | ||||||
Maja Ljungdahl | 2006 | 45.83 | 1:39.15 | 3:00.86 | ||||||
Tilda Westergren | 2004 | 44.56 | 1:36.74 | 4:37.60 | ||||||
Ella Ljungdahl | 2004 | 38.43 | 1:23.22 | 6:00.82 | ||||||
16 | SK 1970 Damer 3 | 2001 | Simklubben 1970 | 6:23.21 | ||||||
Matilda Hörder | 2004 | 43.11 | 1:34.39 | 1:34.39 | ||||||
Fanny Eklund | 2003 | 41.45 | 1:26.55 | 3:00.94 | ||||||
Sofie Lundvall | 2000 | 47.52 | 1:41.66 | 4:42.60 | ||||||
Alva Paulsson | 2004 | 47.27 | 1:40.61 | 6:23.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 22, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kungälv Herrar Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 3:35.55 | ||||||
Mathias Petrusson | 1993 | 26.14 | 54.19 | 54.19 | ||||||
Daniel Andersson | 1997 | 26.18 | 55.00 | 1:49.19 | ||||||
Tobias Josefsson | 1997 | 26.03 | 54.96 | 2:44.15 | ||||||
Johan Hildesson | 1992 | 24.57 | 51.40 | 3:35.55 | ||||||
2 | Elfsborg Herrar 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 3:36.02 | ||||||
Anes Cavka | 1999 | 26.66 | 55.92 | 55.92 | ||||||
Melker Olsson | 2000 | 25.87 | 53.65 | 1:49.57 | ||||||
William Reinholdsson | 1997 | 25.48 | 53.90 | 2:43.47 | ||||||
Philip Carlsson | 1990 | 24.75 | 52.55 | 3:36.02 | ||||||
3 | Elfsborg Herrar 2 | 1995 | Simklubben Elfsborg | 4:01.60 | ||||||
William Westerlund Holappa | 1999 | 28.18 | 57.97 | 57.97 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 27.89 | 58.55 | 1:56.52 | ||||||
Albin Svenneby | 2001 | 29.53 | 1:02.50 | 2:59.02 | ||||||
David Engström | 2001 | 29.59 | 1:02.58 | 4:01.60 | ||||||
4 | Kungälv Herrar Lag 2 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 4:28.64 | ||||||
Martin Isaksson | 1998 | 29.20 | 1:00.24 | 1:00.24 | ||||||
Rickard Thillman | 1997 | 28.02 | 59.34 | 1:59.58 | ||||||
Nam Nguyen | 2005 | 41.12 | 1:31.53 | 3:31.11 | ||||||
Robert Sjöberg | 1998 | 25.38 | 57.53 | 4:28.64 | ||||||
5 | Kungsbacka Herrar Lag 1 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 4:48.29 | ||||||
Pontus Hake | 2001 | 32.58 | 1:07.59 | 1:07.59 | ||||||
Sebastian Svensson | 2001 | 30.97 | 1:08.43 | 2:16.02 | ||||||
William Olsson | 2002 | 34.60 | 1:13.95 | 3:29.97 | ||||||
Jonathan Zachrisson | 2002 | 36.35 | 1:18.32 | 4:48.29 | ||||||
6 | Göteborg Herrar 2 | 0 | Göteborg Sim | 5:28.06 | ||||||
Nicolas Liu | 2003 | 36.84 | 1:20.46 | 1:20.46 | ||||||
Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | 39.22 | 1:22.27 | 2:42.73 | ||||||
Leo Hovbrandt | 2003 | 39.96 | 1:24.00 | 4:06.73 | ||||||
Love Mellegård Fastén | 2003 | 38.64 | 1:21.33 | 5:28.06 | ||||||
7 | SK 1970 Herrar 2 | 0 | Simklubben 1970 | 6:04.17 | ||||||
Leon Larsson | 2005 | 39.55 | 1:25.08 | 1:25.08 | ||||||
Melker Boman | 2005 | 44.01 | 1:34.52 | 2:59.60 | ||||||
Milton Hedendahl | 2005 | 41.06 | 1:31.23 | 4:30.83 | ||||||
Gabriel Bozinovski | 2003 | 43.40 | 1:33.34 | 6:04.17 | ||||||
8 | SK Laxen Herrar 2 | 0 | Simklubben Laxen | 6:04.92 | ||||||
Joel Meuller | 2004 | 42.05 | 1:29.91 | 1:29.91 | ||||||
Hampus Rosdahl | 2005 | 45.09 | 1:34.22 | 3:04.13 | ||||||
Bence Márkus | 2005 | 44.56 | 1:36.99 | 4:41.12 | ||||||
Emil Wannem | 2006 | 39.28 | 1:23.80 | 6:04.92 | ||||||
9 | Kungsbacka Herrar Lag 2 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 6:26.34 | ||||||
Arvid Karlsson | 2003 | 44.79 | 1:34.18 | 1:34.18 | ||||||
Eric Johansson | 2004 | 42.66 | 1:33.67 | 3:07.85 | ||||||
Gustaf Wänt | 2004 | 42.23 | 1:28.65 | 4:36.50 | ||||||
Love Nystedt | 2005 | 49.85 | 1:49.84 | 6:26.34 | ||||||
10 | SK Laxen Herrar 1 | 2000 | Simklubben Laxen | 6:33.06 | ||||||
Petter Bergdahl | 2005 | 42.19 | 1:28.15 | 1:28.15 | ||||||
Linus Rosdahl | 2003 | 53.65 | 1:56.53 | 3:24.68 | ||||||
Erik Hakopian | 2004 | 41.86 | 1:37.03 | 5:01.71 | ||||||
Lukas Isaksson | 2005 | 42.22 | 1:31.35 | 6:33.06 | ||||||
- | Göteborg Herrar 1 | 0 | Göteborg Sim | DNF | ||||||
Philip Zasowski | 2002 | 35.26 | 1:15.05 | 1:15.05 | ||||||
Loke Egnell | 2003 | 35.71 | 1:14.24 | 2:29.29 | ||||||
Marcus Nordberg | 2002 | 35.49 | 1:15.38 | 3:44.67 | ||||||
- | SK 1970 Herrar [2002] | 2002 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Sebastian Johansson | 2002 | 32.20 | 1:07.81 | 1:07.81 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 05 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 18:09 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 39.86 | 1:22.96 | |||||
2 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.29 | 1:23.46 | |||||
3 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 41.93 | 1:26.54 | |||||
4 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 42.55 | 1:28.65 | |||||
5 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.26 | 1:31.73 | |||||
6 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.89 | 1:35.56 | |||||
7 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.45 | 1:37.97 | |||||
8 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 49.16 | 1:40.83 | |||||
9 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 47.07 | 1:40.93 | |||||
10 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 49.66 | 1:45.29 | |||||
11 | Beatrice Andersson | 2005 | Simklubben Laxen | 52.94 | 1:55.28 | |||||
12 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 56.91 | 1:56.91 | |||||
13 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 57.67 | 1:58.53 | |||||
14 | Olivia Laaksonen | 2006 | Simklubben Laxen | 59.64 | 2:00.87 | |||||
15 | Anna Hakobyan | 2006 | Simklubben Laxen | 58.08 | 2:06.17 | |||||
16 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 1:03.24 | 2:06.39 | |||||
- | Maja Swüste | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 39.89 | 1:22.36 | |||||
2 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 40.43 | 1:24.35 | |||||
3 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 41.07 | 1:25.88 | |||||
4 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 41.43 | 1:26.72 | |||||
5 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 42.19 | 1:26.86 | |||||
6 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 43.11 | 1:28.21 | |||||
7 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 44.72 | 1:30.79 | |||||
8 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 44.49 | 1:32.13 | |||||
9 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 45.47 | 1:32.76 | |||||
10 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 46.86 | 1:35.40 | |||||
11 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 45.95 | 1:35.55 | |||||
12 | Thea Hero | 2004 | Simklubben Laxen | 48.57 | 1:36.40 | |||||
13 | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | 48.13 | 1:37.02 | |||||
14 | Andjela Zivanovic Erixon | 2004 | Simklubben Laxen | 49.64 | 1:40.03 | |||||
15 | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | 49.06 | 1:43.88 | |||||
- | Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:17 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | 45.71 | 1:33.57 | |||||
2 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 46.74 | 1:35.02 | |||||
3 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 46.67 | 1:35.97 | |||||
4 | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | 47.98 | 1:37.70 | |||||
5 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 50.44 | 1:41.92 | |||||
6 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 50.42 | 1:44.52 | |||||
7 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 50.33 | 1:44.55 | |||||
8 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 52.28 | 1:53.61 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 38.22 | 1:17.55 | |||||
2 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 39.31 | 1:20.73 | |||||
3 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.97 | 1:24.01 | |||||
4 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 44.01 | 1:31.50 | |||||
5 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 45.32 | 1:32.02 | |||||
6 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 45.63 | 1:32.91 | |||||
7 | Arvid Karlsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 47.55 | 1:36.94 | |||||
8 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 47.81 | 1:37.94 | |||||
9 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 46.48 | 1:38.03 | |||||
10 | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | 46.14 | 1:40.41 | |||||
- | Linus Rosdahl | 2003 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:26 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 36.42 | ||||||
2 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 36.90 | ||||||
3 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 38.83 | ||||||
4 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 40.54 | ||||||
5 | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | 41.32 | ||||||
6 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 41.47 | ||||||
7 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 42.86 | ||||||
8 | Linnea Inghammar | 2002 | Göteborg Sim | 42.93 | ||||||
9 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 43.56 | ||||||
10 | Wilma Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | 43.63 | ||||||
11 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 44.22 | ||||||
12 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 45.86 | ||||||
13 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 46.55 | ||||||
14 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 47.15 | ||||||
15 | Ida Ylisirkka | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 48.29 | ||||||
16 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 49.00 | ||||||
17 | Ida Hildebrand | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 49.09 | ||||||
18 | Alva Eriksson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 49.50 | ||||||
19 | Malva Antonsson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 49.81 | ||||||
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 38.23 | ||||||
2 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 39.50 | ||||||
3 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 44.39 | ||||||
4 | Sofie Lundvall | 2000 | Simklubben 1970 | 53.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:37 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.88 | ||||||
2 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.68 | ||||||
3 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 40.52 | ||||||
4 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 40.91 | ||||||
5 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 42.79 | ||||||
6 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 43.31 | ||||||
7 | Sebastian Hedar | 2001 | Göteborg Sim | 43.73 | ||||||
8 | Efstratios Pantakidis | 2002 | Simklubben 1970 | 44.64 | ||||||
9 | Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | Göteborg Sim | 44.91 | ||||||
- | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.25 | ||||||
2 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.52 | ||||||
3 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 36.48 | ||||||
4 | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | 42.16 | ||||||
5 | Archie Gardiner | 2000 | Göteborg Sim | 43.74 | ||||||
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 29.82 | ||||||
2 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 30.49 | ||||||
3 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 32.66 | ||||||
4 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 33.16 | ||||||
5 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 33.53 | ||||||
6 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 34.59 | ||||||
7 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 35.72 | ||||||
8 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 35.73 | ||||||
9 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 37.93 | ||||||
10 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 38.13 | ||||||
11 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 42.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:37 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.16 | ||||||
2 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 39.69 | ||||||
3 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 40.51 | ||||||
4 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 41.45 | ||||||
5 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.90 | ||||||
6 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.15 | ||||||
7 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.98 | ||||||
8 | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | 47.94 | ||||||
9 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 48.30 | ||||||
10 | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | 48.50 | ||||||
11 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 48.89 | ||||||
12 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 49.48 | ||||||
13 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 51.42 | ||||||
14 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 52.65 | ||||||
15 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 52.90 | ||||||
16 | Edith Einarsson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 53.56 | ||||||
17 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 54.95 | ||||||
18 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 55.24 | ||||||
19 | Anna Hakobyan | 2006 | Simklubben Laxen | 55.71 | ||||||
20 | Beatrice Andersson | 2005 | Simklubben Laxen | 55.81 | ||||||
21 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 55.91 | ||||||
22 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 57.12 | ||||||
23 | Olivia Laaksonen | 2006 | Simklubben Laxen | 57.85 | ||||||
24 | Enna Karanovic | 2006 | Svenljunga Simklubb | 58.49 | ||||||
25 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 1:01.96 | ||||||
26 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 1:04.06 | ||||||
- | Maja Swüste | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Amalia Ödman | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Isa Simonsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 38.16 | ||||||
2 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 38.67 | ||||||
3 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 38.85 | ||||||
4 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 38.94 | ||||||
5 | Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 39.01 | ||||||
6 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 39.24 | ||||||
7 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 39.61 | ||||||
8 | Nellie Tjernström | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 39.64 | ||||||
9 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.69 | ||||||
10 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 40.80 | ||||||
11 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 41.55 | ||||||
12 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 42.17 | ||||||
13 | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | 42.81 | ||||||
14 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 42.87 | ||||||
15 | Tilda Johansson Hillbert | 2004 | Göteborg Sim | 43.21 | ||||||
16 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 43.91 | ||||||
17 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 44.04 | ||||||
18 | Andjela Zivanovic Erixon | 2004 | Simklubben Laxen | 44.12 | ||||||
19 | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | 44.13 | ||||||
20 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 45.53 | ||||||
21 | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | 45.65 | ||||||
22 | Thea Hero | 2004 | Simklubben Laxen | 46.14 | ||||||
23 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 46.17 | ||||||
24 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 46.87 | ||||||
25 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 49.80 | ||||||
26 | Louise Sandström | 2004 | Simklubben 1970 | 55.54 | ||||||
- | Lina Mattsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | 43.37 | ||||||
2 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 44.04 | ||||||
3 | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | 44.88 | ||||||
4 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 46.00 | ||||||
5 | Fredddie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.19 | ||||||
6 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 46.33 | ||||||
7 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 47.14 | ||||||
8 | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | 47.27 | ||||||
9 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 47.37 | ||||||
10 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 51.16 | ||||||
11 | Oscar Sandwall | 2006 | Simklubben Alingsås | 51.97 | ||||||
12 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 52.54 | ||||||
13 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 53.83 | ||||||
- | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Maximilian Thorsell | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 36.63 | ||||||
2 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 37.52 | ||||||
3 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.88 | ||||||
4 | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 39.65 | ||||||
5 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 40.03 | ||||||
6 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 41.06 | ||||||
7 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 43.43 | ||||||
8 | Arvid Karlsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 43.82 | ||||||
9 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 44.76 | ||||||
10 | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | 45.02 | ||||||
11 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 45.79 | ||||||
12 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 48.15 | ||||||
13 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 48.25 | ||||||
14 | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | 52.32 | ||||||
15 | Linus Rosdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 54.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 31.68 | 1:08.35 | 1:47.88 | 2:27.21 | |||
2 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 32.38 | 1:09.52 | 1:49.42 | 2:29.94 | |||
3 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 32.85 | 1:10.17 | 1:49.52 | 2:30.55 | |||
4 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 34.48 | 1:12.36 | 1:52.46 | 2:31.51 | |||
5 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 34.68 | 1:13.42 | 1:53.76 | 2:33.26 | |||
6 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.88 | 1:14.19 | 1:54.97 | 2:34.49 | |||
7 | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | 36.36 | 1:17.19 | 2:00.44 | 2:40.88 | |||
8 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 38.17 | 1:19.91 | 2:02.96 | 2:42.30 | |||
9 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 38.66 | 1:21.25 | 2:02.65 | 2:43.91 | |||
10 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 38.50 | 1:21.57 | 2:04.73 | 2:45.86 | |||
11 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.68 | 1:18.56 | 2:03.58 | 2:46.16 | |||
12 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 36.01 | 1:17.22 | 2:02.09 | 2:46.52 | |||
13 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 39.03 | 1:22.98 | 2:08.33 | 2:50.91 | |||
14 | Wilma Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | 34.71 | 1:17.71 | 2:04.86 | 2:52.27 | |||
15 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 38.79 | 1:23.63 | 2:10.87 | 2:58.29 | |||
16 | Ida Hildebrand | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 41.46 | 1:28.81 | 2:18.15 | 3:07.15 | |||
17 | Mira Hedqvist | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 41.88 | 1:31.07 | 2:22.71 | 3:17.09 | |||
18 | Malva Antonsson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 43.49 | 1:35.00 | 2:28.63 | 3:22.64 | |||
19 | Alva Eriksson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 44.38 | 1:37.62 | 2:33.91 | 3:27.72 | |||
- | Linnea Inghammar | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.28 | 1:05.98 | 1:42.43 | 2:20.18 | |||
2 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.48 | 1:09.58 | 1:46.66 | 2:23.13 | |||
3 | Sofie Lundvall | 2000 | Simklubben 1970 | 47.03 | 1:44.36 | 2:42.98 | 3:38.13 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.28 | 1:07.74 | 1:44.39 | 2:19.30 | |||
2 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.71 | 1:07.53 | 1:44.44 | 2:20.44 | |||
3 | Pontus Hake | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.54 | 1:08.42 | 1:45.25 | 2:21.96 | |||
4 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 34.33 | 1:14.49 | 1:55.35 | 2:33.14 | |||
5 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 35.42 | 1:14.83 | 1:55.51 | 2:34.55 | |||
6 | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 33.93 | 1:13.11 | 1:56.92 | 2:38.51 | |||
7 | Sebastian Hedar | 2001 | Göteborg Sim | 37.70 | 1:22.18 | 2:08.96 | 2:54.16 | |||
8 | Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | Göteborg Sim | 39.66 | 1:25.24 | 2:11.39 | 2:54.70 | |||
- | Carl Erlandsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.04 | 57.48 | 1:27.13 | 1:56.97 | |||
2 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.69 | 1:00.09 | 1:33.50 | 2:06.35 | |||
3 | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | 36.70 | 1:18.55 | 2:02.56 | 2:44.87 | |||
4 | Archie Gardiner | 2000 | Göteborg Sim | 37.44 | 1:20.94 | 2:05.84 | 2:47.99 | |||
- | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 27.21 | 56.90 | 1:27.07 | 1:56.35 | |||
2 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 28.53 | 59.24 | 1:29.99 | 2:01.56 | |||
3 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.13 | 59.07 | 1:31.41 | 2:02.58 | |||
4 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 28.09 | 59.96 | 1:33.33 | 2:06.70 | |||
5 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.96 | 1:01.04 | 1:34.18 | 2:06.79 | |||
6 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 29.57 | 1:01.69 | 1:35.26 | 2:08.58 | |||
7 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 30.07 | 1:04.03 | 1:38.91 | 2:12.83 | |||
8 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 30.04 | 1:03.97 | 1:40.70 | 2:17.12 | |||
9 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 33.61 | 1:12.29 | 1:51.95 | 2:29.91 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 31, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK 1970 Damer 1 | 0 | Simklubben 1970 | 2:02.29 | ||||||
Nellie Andersson | 2000 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Meia Kivistö | 2003 | 32.77 | 1:02.79 | |||||||
Alva Emardson | 2001 | 31.19 | 1:33.98 | |||||||
Matilda Stenberg | 2001 | 28.31 | 2:02.29 | |||||||
2 | Elfsborg Damer 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:02.64 | ||||||
Sofie Wirfalk | 2000 | 29.34 | 29.34 | |||||||
Louise Johansson | 1999 | 29.76 | 59.10 | |||||||
Aoife Hjelm | 2002 | 32.16 | 1:31.26 | |||||||
Astrid Svedberg | 2001 | 31.38 | 2:02.64 | |||||||
3 | Falköping Damer Lag 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:06.73 | ||||||
Fanny Johansson | 1999 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Julia Jonsson | 2004 | 32.44 | 1:02.59 | |||||||
Tuva Samuelsson | 2001 | 32.45 | 1:35.04 | |||||||
Emelie Gunnarsson | 2001 | 31.69 | 2:06.73 | |||||||
4 | Göteborg Damer 1 | 0 | Göteborg Sim | 2:14.50 | ||||||
Ellinor Olesen | 2002 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Natalia Mohammadi | 2002 | 32.76 | 1:07.55 | |||||||
Ebba Holmdahl | 2003 | 34.73 | 1:42.28 | |||||||
Sissy Olsson | 2001 | 32.22 | 2:14.50 | |||||||
5 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 2:16.95 | ||||||
Ida Norlander | 2003 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Saga Johannesson | 2005 | 35.56 | 1:09.92 | |||||||
Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | 34.52 | 1:44.44 | |||||||
Linnea Inghammar | 2002 | 32.51 | 2:16.95 | |||||||
6 | SK 1970 Damer 2 | 2001 | Simklubben 1970 | 2:17.62 | ||||||
Wilma Johansson | 2001 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Clara Sandberg | 2004 | 34.60 | 1:05.71 | |||||||
Linnea Andersson | 2003 | 35.53 | 1:41.24 | |||||||
Liza Vesterberg | 2002 | 36.38 | 2:17.62 | |||||||
7 | Kungälv Damer Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 2:22.30 | ||||||
Polina Zhirkova | 2004 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Amalia Mattisson | 2004 | 36.25 | 1:10.88 | |||||||
Nellie Tjernström | 2003 | 33.29 | 1:44.17 | |||||||
Mira Hedqvist | 2002 | 38.13 | 2:22.30 | |||||||
8 | Göteborg Damer 3 | 0 | Göteborg Sim | 2:25.15 | ||||||
Felicia Rundström | 2002 | 35.33 | 35.33 | |||||||
Tilda Johansson Hillbert | 2004 | 35.48 | 1:10.81 | |||||||
Stella Buer | 2004 | 37.27 | 1:48.08 | |||||||
Agnes Holmblad | 2006 | 37.07 | 2:25.15 | |||||||
9 | Falköping Damer Lag 2 | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:31.44 | ||||||
Filippa Lind | 2004 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Alva Eriksson | 2002 | 39.45 | 1:14.19 | |||||||
Ida Johansson | 2002 | 36.74 | 1:50.93 | |||||||
Lisa Karlén | 2005 | 40.51 | 2:31.44 | |||||||
10 | Kungsbacka Damer Lag 1 | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 2:35.59 | ||||||
Ida Sahlberg | 2004 | 36.79 | 36.79 | |||||||
Amanda Voss | 2004 | 38.45 | 1:15.24 | |||||||
Alicia Fredriksson | 2005 | 42.86 | 1:58.10 | |||||||
Klara Martinez Jonsson | 2004 | 37.49 | 2:35.59 | |||||||
11 | SK 1970 Damer 3 | 2001 | Simklubben 1970 | 2:36.90 | ||||||
Matilda Hörder | 2004 | 40.64 | 40.64 | |||||||
Fanny Eklund | 2003 | 38.47 | 1:19.11 | |||||||
Sofie Lundvall | 2000 | 43.32 | 2:02.43 | |||||||
Agnes Herbertsson | 2001 | 34.47 | 2:36.90 | |||||||
12 | SK Laxen Damer [2001] | 2001 | Simklubben Laxen | 2:53.32 | ||||||
Stina Holmqvist | 2006 | 42.47 | 42.47 | |||||||
Olivia Laaksonen | 2006 | 42.91 | 1:25.38 | |||||||
Tilda Westergren | 2004 | 38.68 | 2:04.06 | |||||||
Anna Hakobyan | 2006 | 49.26 | 2:53.32 | |||||||
13 | SK Laxen Damer 2 | 2000 | Simklubben Laxen | 2:54.19 | ||||||
Maja Ljungdahl | 2006 | 41.66 | 41.66 | |||||||
Leia Gustavsson | 2007 | 41.23 | 1:22.89 | |||||||
Stella Isaksson | 2007 | 47.82 | 2:10.71 | |||||||
Beatrice Andersson | 2005 | 43.48 | 2:54.19 | |||||||
14 | SK 1970 Damer 4 | 0 | Simklubben 1970 | 3:05.68 | ||||||
Louise Sandström | 2004 | 46.87 | 46.87 | |||||||
Alva Paulsson | 2004 | 44.19 | 1:31.06 | |||||||
Mirabelle Hedendahl | 2007 | 55.42 | 2:26.48 | |||||||
Camilla Edvinsson | 2004 | 39.20 | 3:05.68 | |||||||
15 | SK 1970 Damer 5 | 0 | Simklubben 1970 | 3:21.07 | ||||||
Hilda Boman | 2008 | 49.66 | 49.66 | |||||||
Moa Helge | 2007 | 1:03.51 | 1:53.17 | |||||||
Agnes Hörder | 2007 | 46.83 | 2:40.00 | |||||||
Elma Eklund | 2005 | 41.07 | 3:21.07 | |||||||
- | Göteborg Damer 4 | 0 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 32, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kungälv Herrar Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 1:39.65 | ||||||
Mathias Petrusson | 1993 | 25.49 | 25.49 | |||||||
Daniel Andersson | 1997 | 24.81 | 50.30 | |||||||
Tobias Josefsson | 1997 | 25.51 | 1:15.81 | |||||||
Johan Hildesson | 1992 | 23.84 | 1:39.65 | |||||||
2 | Elfsborg Herrar 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:40.70 | ||||||
Melker Olsson | 2000 | 25.91 | 25.91 | |||||||
Elliot Olsson | 1999 | 24.93 | 50.84 | |||||||
William Reinholdsson | 1997 | 25.01 | 1:15.85 | |||||||
Adam Albringer | 1999 | 24.85 | 1:40.70 | |||||||
3 | Elfsborg Herrar 2 | 1995 | Simklubben Elfsborg | 1:57.55 | ||||||
Viktor Johansson | 1999 | 27.15 | 27.15 | |||||||
Gustav Askengren | 2004 | 33.21 | 1:00.36 | |||||||
David Reinholdsson | 2002 | 28.61 | 1:28.97 | |||||||
David Engström | 2001 | 28.58 | 1:57.55 | |||||||
4 | Kungälv Herrar Lag 2 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 2:01.33 | ||||||
Rickard Thillman | 1997 | 27.21 | 27.21 | |||||||
Martin Isaksson | 1998 | 26.70 | 53.91 | |||||||
Erik Isaksson | 2005 | 40.33 | 1:34.24 | |||||||
Robert Sjöberg | 1998 | 27.09 | 2:01.33 | |||||||
5 | SK 1970 Herrar [2002] | 2002 | Simklubben 1970 | 2:01.57 | ||||||
William Larsson | 1999 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Erik Klasson | 2003 | 31.07 | 1:01.61 | |||||||
Simon Kivistö | 1998 | 30.19 | 1:31.80 | |||||||
Sebastian Johansson | 2002 | 29.77 | 2:01.57 | |||||||
6 | Göteborg Herrar 1 | 0 | Göteborg Sim | 2:08.00 | ||||||
Marcus Nordberg | 2002 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Philip Zasowski | 2002 | 31.19 | 1:04.34 | |||||||
Loke Egnell | 2003 | 33.74 | 1:38.08 | |||||||
Oscar Ljungqvist | 2002 | 29.92 | 2:08.00 | |||||||
7 | Göteborg Herrar 2 | 0 | Göteborg Sim | 2:15.64 | ||||||
Love Mellegård Fastén | 2003 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Sebastian Hedar | 2001 | 32.91 | 1:08.17 | |||||||
Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | 35.09 | 1:43.26 | |||||||
Nicolas Liu | 2003 | 32.38 | 2:15.64 | |||||||
8 | Falköping Herrar | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:26.45 | ||||||
Victor Svedberg | 1996 | 29.69 | 29.69 | |||||||
Gabriel Ljus | 2004 | 42.04 | 1:11.73 | |||||||
Victor Jonsson | 2006 | 45.61 | 1:57.34 | |||||||
Viktor Johansson | 1998 | 29.11 | 2:26.45 | |||||||
9 | SK 1970 Herrar 2 | 0 | Simklubben 1970 | 2:33.95 | ||||||
Leon Larsson | 2005 | 37.12 | 37.12 | |||||||
Milton Hedendahl | 2005 | 39.21 | 1:16.33 | |||||||
Melker Boman | 2005 | 39.68 | 1:56.01 | |||||||
Gabriel Bozinovski | 2003 | 37.94 | 2:33.95 | |||||||
10 | SK Laxen Herrar 1 | 2000 | Simklubben Laxen | 2:34.66 | ||||||
Petter Bergdahl | 2005 | 37.62 | 37.62 | |||||||
Hampus Rosdahl | 2005 | 42.43 | 1:20.05 | |||||||
Bence Márkus | 2005 | 39.11 | 1:59.16 | |||||||
Emil Wannem | 2006 | 35.50 | 2:34.66 | |||||||
11 | SK Laxen Herrar 2 | 0 | Simklubben Laxen | 2:38.70 | ||||||
Joel Meuller | 2004 | 37.29 | 37.29 | |||||||
Linus Rosdahl | 2003 | 45.43 | 1:22.72 | |||||||
Lukas Isaksson | 2005 | 36.76 | 1:59.48 | |||||||
Erik Hakopian | 2004 | 39.22 | 2:38.70 | |||||||
12 | Kungsbacka Pojkar Lag 1 | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 2:51.19 | ||||||
Maximilian Thorsell | 2007 | 47.64 | 47.64 | |||||||
Love Nystedt | 2005 | 46.23 | 1:33.87 | |||||||
Gustaf Wänt | 2004 | 38.24 | 2:12.11 | |||||||
Hektor Kvarnlöf | 2004 | 39.08 | 2:51.19 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 14:04 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 31.77 | ||||||
2 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 32.11 | ||||||
3 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 35.10 | ||||||
4 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.24 | ||||||
5 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 36.87 | ||||||
6 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 37.23 | ||||||
7 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 37.27 | ||||||
8 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.38 | ||||||
9 | Linnea Inghammar | 2002 | Göteborg Sim | 37.94 | ||||||
10 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 39.84 | ||||||
11 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 41.86 | ||||||
12 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 42.12 | ||||||
13 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 42.45 | ||||||
14 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 42.59 | ||||||
15 | Mira Hedqvist | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 45.82 | ||||||
16 | Ida Ylisirkka | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 46.45 | ||||||
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.03 | ||||||
2 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.32 | ||||||
3 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 32.98 | ||||||
4 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 33.41 | ||||||
5 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 33.72 | ||||||
6 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 41.63 | ||||||
- | Sofie Lundvall | 2000 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.10 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 14:04 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 14:09 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 30.21 | ||||||
2 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.72 | ||||||
3 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.24 | ||||||
4 | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 35.06 | ||||||
5 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 36.34 | ||||||
6 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 36.48 | ||||||
7 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 37.11 | ||||||
8 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 40.68 | ||||||
9 | Sebastian Hedar | 2001 | Göteborg Sim | 42.10 | ||||||
10 | Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | Göteborg Sim | 42.33 | ||||||
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.09 | ||||||
2 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.87 | ||||||
3 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.94 | ||||||
4 | Archie Gardiner | 2000 | Göteborg Sim | 35.84 | ||||||
5 | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | 40.38 | ||||||
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 26.77 | ||||||
2 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 27.44 | ||||||
3 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 28.20 | ||||||
4 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 28.35 | ||||||
5 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.61 | ||||||
6 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.67 | ||||||
7 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.92 | ||||||
8 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 29.00 | ||||||
9 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 29.74 | ||||||
10 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 30.49 | ||||||
11 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 32.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 14:09 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 14:29 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 37.03 | 1:17.38 | |||||
2 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.54 | 1:18.91 | |||||
3 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 37.24 | 1:19.82 | |||||
4 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 37.92 | 1:20.97 | |||||
5 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 38.70 | 1:20.98 | |||||
6 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.20 | 1:23.18 | |||||
7 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.28 | 1:26.18 | |||||
8 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.25 | 1:30.32 | |||||
9 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 43.59 | 1:31.24 | |||||
10 | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | 44.42 | 1:32.92 | |||||
11 | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | 42.22 | 1:33.76 | |||||
12 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 43.00 | 1:33.90 | |||||
13 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 44.10 | 1:34.90 | |||||
14 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 45.91 | 1:37.89 | |||||
15 | Olivia Laaksonen | 2006 | Simklubben Laxen | 45.37 | 1:38.38 | |||||
16 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 41.12 | 1:39.13 | |||||
17 | Rebecka Berlin | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 46.91 | 1:43.99 | |||||
18 | Beatrice Andersson | 2005 | Simklubben Laxen | 49.69 | 1:46.95 | |||||
19 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 48.61 | 1:48.01 | |||||
20 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 52.00 | 1:52.32 | |||||
21 | Anna Hakobyan | 2006 | Simklubben Laxen | 50.14 | 1:55.41 | |||||
22 | Isa Simonsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 53.56 | 1:56.36 | |||||
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.27 | 1:11.02 | |||||
2 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.15 | 1:12.23 | |||||
3 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 35.28 | 1:12.88 | |||||
4 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 36.82 | 1:14.77 | |||||
5 | Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 36.29 | 1:15.29 | |||||
6 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 35.88 | 1:15.54 | |||||
7 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 35.78 | 1:15.96 | |||||
8 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 36.92 | 1:16.10 | |||||
9 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 36.22 | 1:16.28 | |||||
10 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.04 | 1:17.03 | |||||
11 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 37.14 | 1:17.46 | |||||
12 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 37.89 | 1:18.07 | |||||
13 | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | 37.04 | 1:19.16 | |||||
14 | Tilda Johansson Hillbert | 2004 | Göteborg Sim | 37.44 | 1:19.53 | |||||
15 | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | 38.64 | 1:20.19 | |||||
16 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.32 | 1:20.32 | |||||
17 | Ebba Skoog | 2004 | Svenljunga Simklubb | 39.55 | 1:20.33 | |||||
18 | Thea Hero | 2004 | Simklubben Laxen | 39.27 | 1:23.76 | |||||
19 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 40.57 | 1:25.02 | |||||
20 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 39.04 | 1:25.37 | |||||
21 | Andjela Zivanovic Erixon | 2004 | Simklubben Laxen | 40.11 | 1:25.55 | |||||
22 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 40.57 | 1:26.24 | |||||
23 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 40.68 | 1:26.31 | |||||
24 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 42.58 | 1:29.97 | |||||
25 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.39 | 1:32.47 | |||||
26 | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | 43.16 | 1:34.39 | |||||
27 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 45.17 | 1:35.21 | |||||
28 | Lina Mattsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 59.14 | 2:11.73 | |||||
- | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Teresa Bohatsch | 2003 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 14:29 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 14:42 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | 38.54 | 1:20.64 | |||||
2 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 39.36 | 1:23.09 | |||||
3 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 40.45 | 1:23.74 | |||||
4 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 39.75 | 1:24.92 | |||||
5 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 41.26 | 1:27.51 | |||||
6 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 43.41 | 1:32.24 | |||||
7 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 42.98 | 1:32.48 | |||||
8 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 45.01 | 1:33.29 | |||||
9 | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | 43.76 | 1:36.00 | |||||
10 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 47.59 | 1:43.29 | |||||
11 | Maximilian Thorsell | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 50.64 | 1:44.84 | |||||
12 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 50.42 | 1:50.61 | |||||
13 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 49.43 | 1:52.09 | |||||
- | Emil Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 32.32 | 1:06.33 | |||||
2 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 34.90 | 1:12.38 | |||||
3 | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 35.47 | 1:14.84 | |||||
4 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 35.21 | 1:16.11 | |||||
5 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 36.34 | 1:16.24 | |||||
6 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 39.20 | 1:23.69 | |||||
7 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 40.72 | 1:25.15 | |||||
8 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 41.61 | 1:25.44 | |||||
9 | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | 41.95 | 1:27.50 | |||||
10 | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | 41.23 | 1:29.17 | |||||
11 | Arvid Karlsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 43.54 | 1:31.24 | |||||
12 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 44.26 | 1:34.26 | |||||
13 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 44.13 | 1:38.82 | |||||
14 | Linus Rosdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 48.66 | 1:43.48 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 14:42 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 37, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.40 | 1:13.85 | 1:59.70 | 2:38.69 | |||
2 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 35.33 | 1:20.43 | 2:10.25 | 2:49.78 | |||
3 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 37.13 | 1:20.43 | 2:13.43 | 2:53.84 | |||
4 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 41.61 | 1:24.14 | 2:18.04 | 2:57.35 | |||
5 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 44.19 | 1:33.50 | 2:23.30 | 3:02.66 | |||
6 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 40.71 | 1:22.80 | 2:19.27 | 3:02.67 | |||
7 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 43.24 | 1:31.93 | 2:22.79 | 3:05.87 | |||
8 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 42.54 | 1:28.44 | 2:27.48 | 3:08.52 | |||
9 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 44.24 | 1:33.06 | 2:25.26 | 3:09.66 | |||
10 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 38.40 | 1:25.96 | 2:25.77 | 3:10.63 | |||
11 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 44.66 | 1:34.66 | 2:29.73 | 3:15.01 | |||
12 | Wilma Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | 42.27 | 1:30.07 | 2:30.35 | 3:15.89 | |||
Gren 37, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.08 | 1:15.77 | 2:03.76 | 2:40.55 | |||
2 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.18 | 1:13.43 | 2:03.58 | 2:43.09 | |||
3 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 34.94 | 1:14.56 | 2:07.72 | 2:47.83 | |||
4 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 35.93 | 1:18.93 | 2:12.10 | 2:51.16 | |||
Gren 37, 200m Medley Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 32.00 | 1:11.68 | 1:55.79 | 2:32.37 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 38, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.66 | 1:13.99 | 1:58.67 | 2:35.07 | |||
2 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.49 | 1:21.76 | 2:09.43 | 2:47.44 | |||
3 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 38.37 | 1:18.32 | 2:10.02 | 2:50.16 | |||
4 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 37.89 | 1:19.64 | 2:11.57 | 2:50.39 | |||
5 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 38.16 | 1:23.45 | 2:13.13 | 2:53.67 | |||
6 | Sebastian Hedar | 2001 | Göteborg Sim | 41.75 | 1:31.31 | 2:27.01 | 3:08.76 | |||
7 | Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | Göteborg Sim | 44.63 | 1:38.58 | 2:35.27 | 3:18.90 | |||
- | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 38, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.13 | 1:03.05 | 1:45.79 | 2:17.70 | |||
2 | Archie Gardiner | 2000 | Göteborg Sim | 37.24 | 1:22.66 | 2:19.84 | 3:03.41 | |||
Gren 38, 200m Medley Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 30.18 | 1:07.48 | 1:45.53 | 2:18.91 | |||
2 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 28.76 | 1:03.20 | 1:45.52 | 2:19.19 | |||
3 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 30.33 | 1:08.73 | 1:51.02 | 2:23.86 | |||
4 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 29.46 | 1:09.29 | 1:55.03 | 2:24.11 | |||
5 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 30.91 | 1:11.23 | 1:57.47 | 2:30.30 | |||
6 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 30.40 | 1:12.52 | 1:56.86 | 2:31.11 | |||
7 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 33.62 | 1:15.91 | 2:09.16 | 2:43.83 | |||
8 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 36.45 | 1:21.03 | 2:06.97 | 2:46.20 | |||
- | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 39, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 37.54 | ||||||
2 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 40.38 | ||||||
3 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.09 | ||||||
4 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 43.36 | ||||||
5 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 44.19 | ||||||
6 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.18 | ||||||
7 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 47.22 | ||||||
8 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 49.60 | ||||||
9 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 49.77 | ||||||
10 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 50.55 | ||||||
11 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 50.95 | ||||||
12 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 55.36 | ||||||
13 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 55.58 | ||||||
- | Edith Einarsson | 2006 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 39, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 35.90 | ||||||
2 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.98 | ||||||
3 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.74 | ||||||
4 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 38.82 | ||||||
5 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.87 | ||||||
6 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 38.88 | ||||||
7 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 39.05 | ||||||
8 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 39.22 | ||||||
9 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.83 | ||||||
10 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 39.88 | ||||||
11 | Teresa Bohatsch | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 39.97 | ||||||
12 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 40.39 | ||||||
13 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 40.45 | ||||||
14 | Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 40.70 | ||||||
15 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 41.95 | ||||||
16 | Andjela Zivanovic Erixon | 2004 | Simklubben Laxen | 43.13 | ||||||
17 | Tilda Johansson Hillbert | 2004 | Göteborg Sim | 43.46 | ||||||
18 | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | 43.48 | ||||||
19 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 43.67 | ||||||
20 | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | 44.81 | ||||||
21 | Thea Hero | 2004 | Simklubben Laxen | 46.75 | ||||||
22 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 49.54 | ||||||
23 | Ebba Skoog | 2004 | Svenljunga Simklubb | 49.65 | ||||||
24 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 50.84 | ||||||
- | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Nellie Tjernström | 2003 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 40, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | 41.99 | ||||||
2 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 44.12 | ||||||
3 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 46.21 | ||||||
4 | Fredddie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.39 | ||||||
5 | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | 47.58 | ||||||
6 | Oscar Sandwall | 2006 | Simklubben Alingsås | 1:04.30 | ||||||
- | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Gren 40, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 35.16 | ||||||
2 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 35.20 | ||||||
3 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 38.07 | ||||||
4 | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 38.67 | ||||||
5 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 43.37 | ||||||
6 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 44.52 | ||||||
7 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 44.55 | ||||||
8 | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | 56.40 | ||||||
9 | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | 57.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 41, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elfsborg Damer 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:13.10 | ||||||
Sofie Wirfalk | 2000 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Felicia Johansson Thörngren | 2003 | 39.95 | 1:13.45 | |||||||
Linnéa Fahlberg | 1998 | 29.82 | 1:43.27 | |||||||
Louise Johansson | 1999 | 29.83 | 2:13.10 | |||||||
2 | SK 1970 Damer 1 | 0 | Simklubben 1970 | 2:14.85 | ||||||
Nellie Andersson | 2000 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Meia Kivistö | 2003 | 37.57 | 1:10.67 | |||||||
Matilda Stenberg | 2001 | 32.94 | 1:43.61 | |||||||
Alva Emardson | 2001 | 31.24 | 2:14.85 | |||||||
3 | Falköping Damer Lag 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:22.51 | ||||||
Fanny Johansson | 1999 | 34.57 | 34.57 | |||||||
Ida Johansson | 2002 | 42.60 | 1:17.17 | |||||||
Tuva Samuelsson | 2001 | 33.08 | 1:50.25 | |||||||
Emelie Gunnarsson | 2001 | 32.26 | 2:22.51 | |||||||
4 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 2:34.98 | ||||||
Felicia Rundström | 2002 | 40.65 | 40.65 | |||||||
Viola Berlin | 2002 | 43.08 | 1:23.73 | |||||||
Ida Norlander | 2003 | 37.77 | 2:01.50 | |||||||
Sofie Asterling | 2003 | 33.48 | 2:34.98 | |||||||
5 | SK 1970 Damer 2 | 2001 | Simklubben 1970 | 2:37.00 | ||||||
Linnea Andersson | 2003 | 39.74 | 39.74 | |||||||
Fanny Eklund | 2003 | 47.41 | 1:27.15 | |||||||
Clara Sandberg | 2004 | 38.94 | 2:06.09 | |||||||
Wilma Johansson | 2001 | 30.91 | 2:37.00 | |||||||
6 | Göteborg Damer 1 | 0 | Göteborg Sim | 2:40.76 | ||||||
Ebba Egnell | 2005 | 40.69 | 40.69 | |||||||
Tilda Johansson Hillbert | 2004 | 47.00 | 1:27.69 | |||||||
Ebba Holmdahl | 2003 | 38.96 | 2:06.65 | |||||||
Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | 34.11 | 2:40.76 | |||||||
7 | Kungälv Damer Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 2:45.92 | ||||||
Nellie Tjernström | 2003 | 40.98 | 40.98 | |||||||
Teresa Bohatsch | 2003 | 47.22 | 1:28.20 | |||||||
Polina Zhirkova | 2004 | 39.32 | 2:07.52 | |||||||
Mira Hedqvist | 2002 | 38.40 | 2:45.92 | |||||||
8 | SK 1970 Damer 3 | 2001 | Simklubben 1970 | 2:54.82 | ||||||
Matilda Hörder | 2004 | 46.04 | 46.04 | |||||||
Elma Eklund | 2005 | 51.02 | 1:37.06 | |||||||
Liza Vesterberg | 2002 | 42.92 | 2:19.98 | |||||||
Agnes Herbertsson | 2001 | 34.84 | 2:54.82 | |||||||
9 | Falköping Damer Lag 2 | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:59.64 | ||||||
Julia Jonsson | 2004 | 41.02 | 41.02 | |||||||
Alva Eriksson | 2002 | 48.85 | 1:29.87 | |||||||
Filippa Lind | 2004 | 40.81 | 2:10.68 | |||||||
Clara Jonsson | 2006 | 48.96 | 2:59.64 | |||||||
10 | Kungsbacka Damer Lag 1 | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 3:00.88 | ||||||
Ida Sahlberg | 2004 | 43.11 | 43.11 | |||||||
Amanda Voss | 2004 | 49.66 | 1:32.77 | |||||||
Klara Martinez Jonsson | 2004 | 44.88 | 2:17.65 | |||||||
Alicia Fredriksson | 2005 | 43.23 | 3:00.88 | |||||||
11 | SK Laxen Damer 2 | 2000 | Simklubben Laxen | 3:11.29 | ||||||
Stina Holmqvist | 2006 | 49.17 | 49.17 | |||||||
Beatrice Andersson | 2005 | 51.25 | 1:40.42 | |||||||
Maja Ljungdahl | 2006 | 51.68 | 2:32.10 | |||||||
Andjela Zivanovic Erixon | 2004 | 39.19 | 3:11.29 | |||||||
12 | SK 1970 Damer 4 | 0 | Simklubben 1970 | 3:16.20 | ||||||
Camilla Edvinsson | 2004 | 49.14 | 49.14 | |||||||
Agnes Hörder | 2007 | 55.55 | 1:44.69 | |||||||
Alva Paulsson | 2004 | 52.60 | 2:37.29 | |||||||
Ella Westerlund | 2004 | 38.91 | 3:16.20 | |||||||
13 | SK Laxen Damer [2001] | 2001 | Simklubben Laxen | 3:26.79 | ||||||
Tilda Westergren | 2004 | 46.78 | 46.78 | |||||||
Olivia Laaksonen | 2006 | 58.24 | 1:45.02 | |||||||
Leia Gustavsson | 2007 | 53.87 | 2:38.89 | |||||||
Anna Hakobyan | 2006 | 47.90 | 3:26.79 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2016 |
Gren 42, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elfsborg Herrar 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:49.13 | ||||||
Melker Olsson | 2000 | 27.86 | 27.86 | |||||||
William Reinholdsson | 1997 | 29.56 | 57.42 | |||||||
Adam Albringer | 1999 | 27.35 | 1:24.77 | |||||||
Elliot Olsson | 1999 | 24.36 | 1:49.13 | |||||||
2 | Kungälv Herrar Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 1:50.91 | ||||||
Johan Hildesson | 1992 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Daniel Andersson | 1997 | 29.29 | 59.07 | |||||||
Mathias Petrusson | 1993 | 26.69 | 1:25.76 | |||||||
Tobias Josefsson | 1997 | 25.15 | 1:50.91 | |||||||
3 | SK 1970 Herrar [2002] | 2002 | Simklubben 1970 | 2:17.61 | ||||||
Sebastian Johansson | 2002 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Simon Kivistö | 1998 | 39.49 | 1:12.73 | |||||||
Erik Klasson | 2003 | 35.14 | 1:47.87 | |||||||
William Larsson | 1999 | 29.74 | 2:17.61 | |||||||
4 | Göteborg Herrar 1 | 0 | Göteborg Sim | 2:22.71 | ||||||
Philip Zasowski | 2002 | 35.73 | 35.73 | |||||||
Sebastian Hedar | 2001 | 41.72 | 1:17.45 | |||||||
Loke Egnell | 2003 | 35.66 | 1:53.11 | |||||||
Oscar Ljungqvist | 2002 | 29.60 | 2:22.71 | |||||||
5 | Falköping Herrar | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:44.80 | ||||||
Max Lind | 2007 | 52.84 | 52.84 | |||||||
Victor Svedberg | 1996 | 39.65 | 1:32.49 | |||||||
Viktor Johansson | 1998 | 31.25 | 2:03.74 | |||||||
Gabriel Ljus | 2004 | 41.06 | 2:44.80 | |||||||
6 | Göteborg Herrar 2 | 0 | Göteborg Sim | 2:45.99 | ||||||
Love Mellegård Fastén | 2003 | 42.56 | 42.56 | |||||||
Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | 45.64 | 1:28.20 | |||||||
Leo Hovbrandt | 2003 | 46.16 | 2:14.36 | |||||||
Archie Gardiner | 2000 | 31.63 | 2:45.99 | |||||||
7 | Kungsbacka Pojkar Lag 1 | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 2:53.43 | ||||||
Hektor Kvarnlöf | 2004 | 45.79 | 45.79 | |||||||
Love Nystedt | 2005 | 1:01.84 | 1:47.63 | |||||||
Niklas Sandberg | 1995 | 28.04 | 2:15.67 | |||||||
Gustaf Wänt | 2004 | 37.76 | 2:53.43 | |||||||
8 | SK Laxen Herrar 2 | 0 | Simklubben Laxen | 3:05.51 | ||||||
Erik Hakopian | 2004 | 47.06 | 47.06 | |||||||
Bence Márkus | 2005 | 1:02.10 | 1:49.16 | |||||||
Emil Wannem | 2006 | 36.92 | 2:26.08 | |||||||
Hampus Rosdahl | 2005 | 39.43 | 3:05.51 | |||||||
9 | SK 1970 Herrar 2 | 0 | Simklubben 1970 | 3:19.04 | ||||||
Leon Larsson | 2005 | 48.90 | 48.90 | |||||||
Joar Kivistö | 2005 | 1:00.51 | 1:49.41 | |||||||
Milton Hedendahl | 2005 | 1:29.63 | 3:19.04 | |||||||
Gabriel Bozinovski | 2003 | 3:19.04 | ||||||||
- | SK Laxen Herrar 1 | 2000 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Lukas Isaksson | 2005 | 23.11 | 23.11 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:16 |