2018-12-13   11:55:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXX Turku Super Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

XXX Turku Super Games

Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXX Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:55   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 tammikuu 2016         
 
 
Laji 18, M, P-16 100m ru, Alkuerät 13 - 16 v 
Sponsori: Fintermos 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Elomaa  2000    439  37.39        1:16.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.35                 
                     
Viljami Salonen  2002    423  36.54        1:17.84  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Raision Urheilijat  1:16.65                 
                     
Lassi Grönroos  2000    416  35.49        1:18.28   
  Salon Uimarit  1:17.61                 
                     
Eetu Nyrhinen  2000    412  36.53        1:18.54   
  Porin Uimaseura  1:17.64                 
                     
Roope Paatos  2002    397  39.04        1:19.50   
  Raision Urheilijat  1:20.57                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002    386  38.89        1:20.28   
  Aurajoen Uinti  1:18.72                 
                     
Oskari Ovaskainen  2000    335  39.75        1:24.16   
  Porin Uimaseura  1:22.57                 
                     
Eerik Tikkakoski  2001    331  39.53        1:24.50   
  Tampereen Työväen Uimarit  1:24.79                 
                     
Marcus Forsel  2003    320  40.67        1:25.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.34                 
                     
10  Petr Pankratov  2002    314  41.57        1:25.94   
  Tampereen Työväen Uimarit  1:21.02                 
                     
11  Sami Kukkonen  2000    271  42.06        1:30.24   
  Tampereen Työväen Uimarit  1:29.31                 
                     
12  Aapo Puikkonen  2001    262  1:31.28        1:31.28   
  Tampereen Työväen Uimarit  1:30.53                 
                     
13  Joona Syrjäkoski  2000    258  41.82        1:31.78   
  Tampereen Työväen Uimarit  1:27.71                 
                     
14  Ville Aaltonen  2001    237  1:34.39        1:34.39   
  Porin Uimaseura  1:37.41                 
                     
15  Tino Vehkalahti  2001    223  1:36.39        1:36.39   
  Tampereen Työväen Uimarit  1:31.96                 
                     
16  Ville Kuusimäki  2002    191  1:41.43        1:41.43   
  Porin Uimaseura  1:36.50                 
                     
17  Miska Birkstedt  2002    184  1:42.65        1:42.65   
  Tampereen Työväen Uimarit  1:32.28                 
                     
18  Tatu Kunttila  2003    163  50.99        1:47.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.52                 
                     
19  Arttu Mäenpää  2003    159  51.70        1:47.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.96                 
                     
20  Aaro Puutio  2003    139  54.31        1:52.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:50.27                 
                     
Janne Juven  2001              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 18, M, P-16 100m ru, Alkuerät 17 v ja vanhemmat 
Sponsori: Fintermos 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ossi Oksa  1988    701  29.97        1:05.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.54                 
                     
Mikael Karuveha  1999    616  32.11        1:08.69   
  Tampereen Työväen Uimarit  1:06.35                 
                     
Jakob Nordman  1996    562  31.27        1:10.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.33                 
                     
Kasper Jämsä  1997    535  34.54        1:11.97   
  Lahden Uimaseura  1:07.39                 
                     
Kaj Smeds  1998    506  34.45        1:13.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.63                 
                     
Santeri Kaasinen  1999    434  36.06        1:17.21   
  Tampereen Työväen Uimarit  1:16.20                 
                     
Jan Rif  1998    397  36.83        1:19.49  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Tampereen Työväen Uimarit  1:18.02                 
                     
Jani-Markus Sula  1999    381  36.99        1:20.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Pyry Nurmilo  1999    335  39.29        1:24.15   
  Tampereen Työväen Uimarit  1:20.05                 
                     
10  Roope Koski  1999    333  36.76        1:24.26   
  Octopus Lohja  1:22.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:55 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner