2018-12-19   02:46:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Caroline af Ugglas knattesim 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  10:11   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Audrey Glavas  2008  Ösmo Simsällskap            29.71   
Engla Hellenius  2008  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            20.96   
Agnes Thunberg  2007  Spårvägen Simförening            22.91   
Matilda Karlsson  2007  Spårvägen Simförening            29.01   
Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb            31.76   
                     
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            19.00   
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            19.85   
Rebecka Javehed  2006  Väsby Simsällskap            20.86   
Elsa Brandt  2006  Väsby Simsällskap            21.00   
Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap            21.37   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            21.71   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            22.88   
Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap            23.50   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            25.31   
10  Julia Oscarsson  2006  Ösmo Simsällskap            27.20   
Goda Vilkelyte  2006  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  10:11 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikolaj Alkas Alias  2008  Spårvägen Simförening            25.79   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap            23.97   
Vilmer Lindström  2007  Väsby Simsällskap            24.94   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Solna Sundbyberg SS 04            19.36   
Anton Perisic  2006  Väsby Simsällskap            23.02   
Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap            24.67   
Oliver Geaney  2006  Spårvägen Simförening            27.65   
Lucas Sjöborg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Melvin Eriksson  2006  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Freja Klarbo-Egan  2008  Simklubben Ena            24.87   
Vida Eriksson  2008  Bålsta Simklubb            26.47   
Engla Hellenius  2008  Spårvägen Simförening            27.58   
Audrey Glavas  2008  Ösmo Simsällskap            28.35   
Bernhardina Pettersson  2008  Simklubben Ena            29.00   
Saga Gustavsson  2008  Ösmo Simsällskap            29.94   
Elvira Allard  2008  Spårvägen Simförening            36.51   
Cassandra Eriksson  2008  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            21.97   
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            22.48   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            23.48   
Märta Sjöberg  2007  Kanaans Simsällskap            24.88   
Agnes Thunberg  2007  Spårvägen Simförening            24.92   
Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb            25.07   
Vera Mattson  2007  Spårvägen Simförening            25.42   
Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb            25.44   
Moa Groth  2007  Spårvägen Simförening            26.35   
10  Jasmine Lång  2007  Ösmo Simsällskap            26.47   
11  Josefine Hafstad  2007  Väsby Simsällskap            26.55   
12  Maja Wallmark  2007  Kanaans Simsällskap            26.70   
13  Matilda Karlsson  2007  Spårvägen Simförening            26.90   
14  Melinda Boisard  2007  Bålsta Simklubb            28.28   
15  Ebba Björkén  2007  Väsby Simsällskap            29.08   
16  Leah Sandelius  2007  Ösmo Simsällskap            34.53   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            20.03   
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            21.85   
Stella Egmar  2006  Spårvägen Simförening            22.10   
Rebecka Javehed  2006  Väsby Simsällskap            23.69   
Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            23.72   
Molly Sandberg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            23.80   
Julia Oscarsson  2006  Ösmo Simsällskap            24.02   
Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap            24.03   
Johanna Claesson  2006  Spårvägen Simförening            24.14   
10  Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            24.42   
11  Elsa Brandt  2006  Väsby Simsällskap            24.91   
12  Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            25.87   
13  Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap            26.00   
14  Goda Vilkelyte  2006  Bålsta Simklubb            26.25   
15  Ziyi Fang  2006  Danderyds Sim            26.69   
16  Rebecka Rang  2006  Väsby Simsällskap            27.12   
17  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            27.18   
18  Wilma Ringqvist  2006  Bålsta Simklubb            27.41   
19  Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena            31.28   
20  Tilia Midner  2006  Upplands-Bro Simsällskap            35.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  10:41   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Goulet  2008  Spårvägen Simförening            24.75   
Colin Rosén  2008  Väsby Simsällskap            25.38   
Nikolaj Alkas Alias  2008  Spårvägen Simförening            25.91   
Jacob Pettersson  2008  Väsby Simsällskap            27.08   
Arvid Holback  2008  Upplands-Bro Simsällskap            32.86   
Anton Bruhn  2009  Upplands-Bro Simsällskap            35.15   
William Vide  2008  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap            23.13   
Theo Takala  2007  Väsby Simsällskap            23.50   
Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap            23.51   
Vilmer Lindström  2007  Väsby Simsällskap            25.00   
Konstantinos Georgiadis Thriskos  2007  Spårvägen Simförening            25.77   
Viktor Holback  2007  Upplands-Bro Simsällskap            26.59   
Elvin Jandert  2007  Bålsta Simklubb            29.38   
Axel Hartell  2007  Ösmo Simsällskap            31.43   
Melvin Johansson  2007  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
Axel Wickbom  2007  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Solna Sundbyberg SS 04            19.10   
Pelle Vanhainen  2006  Spårvägen Simförening            22.54   
Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap            22.94   
Henrik Jogell  2006  Upplands-Bro Simsällskap            23.74   
Aron Leon Salamon  2006  Danderyds Sim            23.93   
Sebastian Rosenberg  2006  Simklubben Ena            24.15   
Melvin Eriksson  2006  Åkersberga Simsällskap            25.19   
Anton Perisic  2006  Väsby Simsällskap            25.49   
Vigor Söderström  2006  Bålsta Simklubb            25.83   
10  Junes Khattab  2006  Väsby Simsällskap            25.95   
11  Gottfrid Lindroth  2006  Ösmo Simsällskap            26.75   
12  Vincent Kokoric  2006  Ösmo Simsällskap            26.79   
13  Lucas Sjöborg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            28.62   
14  Nathanael Alexandersson  2006  Spårvägen Simförening            28.77   
Isak Eriksson  2006  Bålsta Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  10:41 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:00   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Engla Hellenius  2008  Spårvägen Simförening            28.82   
Vida Eriksson  2008  Bålsta Simklubb            29.70   
Audrey Glavas  2008  Ösmo Simsällskap            30.35   
Saga Gustavsson  2008  Ösmo Simsällskap            43.33   
Bernhardina Pettersson  2008  Simklubben Ena            DSQ   
Freja Klarbo-Egan  2008  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Märta Sjöberg  2007  Kanaans Simsällskap            23.42   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            24.80   
Melinda Boisard  2007  Bålsta Simklubb            25.15   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            26.69   
Agnes Thunberg  2007  Spårvägen Simförening            28.24   
Matilda Karlsson  2007  Spårvägen Simförening            29.49   
Leah Sandelius  2007  Ösmo Simsällskap            30.13   
Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb            30.28   
Maja Wallmark  2007  Kanaans Simsällskap            30.54   
10  Jasmine Lång  2007  Ösmo Simsällskap            30.63   
11  Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb            30.74   
12  Ebba Björkén  2007  Väsby Simsällskap            30.79   
Vera Mattson  2007  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            22.56   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            22.65   
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            23.56   
Rebecka Javehed  2006  Väsby Simsällskap            23.99   
Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap            24.06   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            25.11   
Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap            27.16   
Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena            27.29   
Ziyi Fang  2006  Danderyds Sim            28.62   
10  Elin Söderlund  2006  Upplands-Bro Simsällskap            29.38   
11  Goda Vilkelyte  2006  Bålsta Simklubb            29.71   
12  Julia Oscarsson  2006  Ösmo Simsällskap            30.00   
13  Emilia Mesipuu  2006  Ösmo Simsällskap            30.02   
14  Stella Egmar  2006  Spårvägen Simförening            30.85   
15  Orshina Canon  2006  Väsby Simsällskap            31.57   
16  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            34.64   
17  Tilia Midner  2006  Upplands-Bro Simsällskap            37.08   
Ellen Sundquist  2006  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
Molly Sandberg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:00 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikolaj Alkas Alias  2008  Spårvägen Simförening            25.55   
Colin Rosén  2008  Väsby Simsällskap            31.64   
Morits Johansson  2008  Upplands-Bro Simsällskap            32.27   
Jacob Pettersson  2008  Väsby Simsällskap            34.18   
Elliot Stranne  2008  Ösmo Simsällskap            35.34   
Arvid Holback  2008  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
William Vide  2008  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Theo Takala  2007  Väsby Simsällskap            29.56   
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap            29.89   
Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap            32.19   
Axel Hartell  2007  Ösmo Simsällskap            34.79   
Elvin Jandert  2007  Bålsta Simklubb            41.15   
Melvin Johansson  2007  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
Viktor Holback  2007  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Vilmer Lindström  2007  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Solna Sundbyberg SS 04            21.07   
Leo Serse  2006  Kanaans Simsällskap            23.41   
Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap            24.09   
Melvin Eriksson  2006  Åkersberga Simsällskap            24.81   
Junes Khattab  2006  Väsby Simsällskap            26.72   
Henrik Jogell  2006  Upplands-Bro Simsällskap            26.77   
Anton Perisic  2006  Väsby Simsällskap            27.56   
Oliver Geaney  2006  Spårvägen Simförening            28.14   
Vincent Kokoric  2006  Ösmo Simsällskap            29.27   
10  Vigor Söderström  2006  Bålsta Simklubb            31.11   
11  Lucas Sjöborg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            32.54   
12  Gottfrid Lindroth  2006  Ösmo Simsällskap            34.21   
Aron Leon Salamon  2006  Danderyds Sim            DSQ   
Isak Eriksson  2006  Bålsta Simklubb            DSQ   
Sebastian Rosenberg  2006  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:25   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Audrey Glavas  2008  Ösmo Simsällskap            23.46   
Freja Klarbo-Egan  2008  Simklubben Ena            23.99   
Bernhardina Pettersson  2008  Simklubben Ena            26.67   
Engla Hellenius  2008  Spårvägen Simförening            26.85   
Vida Eriksson  2008  Bålsta Simklubb            29.33   
Elvira Allard  2008  Spårvägen Simförening            39.29   
Saga Gustavsson  2008  Ösmo Simsällskap            40.65   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            18.66   
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            19.71   
Märta Sjöberg  2007  Kanaans Simsällskap            19.78   
Agnes Thunberg  2007  Spårvägen Simförening            20.38   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            21.39   
Vera Mattson  2007  Spårvägen Simförening            21.63   
Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb            22.17   
Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb            22.75   
Josefine Hafstad  2007  Väsby Simsällskap            22.82   
10  Matilda Karlsson  2007  Spårvägen Simförening            23.07   
11  Moa Groth  2007  Spårvägen Simförening            25.24   
12  Maja Wallmark  2007  Kanaans Simsällskap            25.61   
13  Leah Sandelius  2007  Ösmo Simsällskap            25.81   
14  Ebba Björkén  2007  Väsby Simsällskap            25.84   
15  Melinda Boisard  2007  Bålsta Simklubb            27.20   
16  Jasmine Lång  2007  Ösmo Simsällskap            32.22   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            16.98   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            17.74   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            17.78   
Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap            18.50   
Elsa Brandt  2006  Väsby Simsällskap            18.69   
Rebecka Javehed  2006  Väsby Simsällskap            19.38   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            19.55   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            19.89   
Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap            19.92   
10  Julia Oscarsson  2006  Ösmo Simsällskap            20.02   
11  Emilia Mesipuu  2006  Ösmo Simsällskap            20.18   
12  Molly Sandberg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            20.49   
13  Elin Söderlund  2006  Upplands-Bro Simsällskap            20.98   
14  Stella Egmar  2006  Spårvägen Simförening            21.11   
15  Johanna Claesson  2006  Spårvägen Simförening            21.71   
16  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            21.88   
17  Wilma Ringqvist  2006  Bålsta Simklubb            22.58   
18  Emma van de Beek  2006  Väsby Simsällskap            22.76   
19  Goda Vilkelyte  2006  Bålsta Simklubb            23.04   
20  Ziyi Fang  2006  Danderyds Sim            24.39   
21  Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena            27.93   
22  Rebecka Rang  2006  Väsby Simsällskap            28.45   
23  Tilia Midner  2006  Upplands-Bro Simsällskap            29.30   
Ellen Sundquist  2006  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:25 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:33   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikolaj Alkas Alias  2008  Spårvägen Simförening            20.09   
Elliot Stranne  2008  Ösmo Simsällskap            22.66   
Jacob Pettersson  2008  Väsby Simsällskap            22.72   
Colin Rosén  2008  Väsby Simsällskap            24.23   
Lucas Goulet  2008  Spårvägen Simförening            24.45   
Morits Johansson  2008  Upplands-Bro Simsällskap            34.09   
Arvid Holback  2008  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
William Vide  2008  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap            19.93   
Theo Takala  2007  Väsby Simsällskap            19.94   
Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap            21.23   
Konstantinos Georgiadis Thriskos  2007  Spårvägen Simförening            22.64   
Vilmer Lindström  2007  Väsby Simsällskap            23.13   
Viktor Holback  2007  Upplands-Bro Simsällskap            25.12   
Axel Hartell  2007  Ösmo Simsällskap            27.27   
Elvin Jandert  2007  Bålsta Simklubb            32.18   
Axel Wickbom  2007  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Solna Sundbyberg SS 04            16.48   
Anton Perisic  2006  Väsby Simsällskap            18.59   
Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap            19.02   
Pelle Vanhainen  2006  Spårvägen Simförening            19.05   
Sebastian Rosenberg  2006  Simklubben Ena            19.56   
Leo Serse  2006  Kanaans Simsällskap            20.22   
Lucas Sjöborg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            20.35   
Melvin Eriksson  2006  Åkersberga Simsällskap            20.35   
Henrik Jogell  2006  Upplands-Bro Simsällskap            20.76   
10  Aron Leon Salamon  2006  Danderyds Sim            21.27   
11  Vigor Söderström  2006  Bålsta Simklubb            21.70   
12  Nathanael Alexandersson  2006  Spårvägen Simförening            23.50   
13  Gottfrid Lindroth  2006  Ösmo Simsällskap            23.68   
14  Junes Khattab  2006  Väsby Simsällskap            24.22   
15  Vincent Kokoric  2006  Ösmo Simsällskap            28.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:33 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  12:02   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 9, 4X50m Frisim Damer 10åoy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Ösmo SS Damer [2006]  2006  Ösmo Simsällskap            2:57.35   
  Meja Thunvall  2006      18.51  40.24      40.24   
  Emilia Mesipuu  2006      21.78  48.96      1:29.20   
  Julia Oscarsson  2006      21.56  47.72      2:16.92   
  Freja Vesterlund  2006      18.65  40.43      2:57.35   
                     
Väsby SS Flickor Lag 1  2006  Väsby Simsällskap            2:58.65   
  Rebecka Javehed  2006      20.83  44.24      44.24   
  Elsa Brandt  2006      19.55  40.29      1:24.53   
  Wilma Danielsson  2006      20.86  45.22      2:09.75   
  Josefine Hafstad  2007      21.95  48.90      2:58.65   
                     
Bålsta Flickor  2006  Bålsta Simklubb            3:29.38   
  Ebba Rosenberg  2007      23.78  51.32      51.32   
  Wilma Ringqvist  2006      23.74  52.17      1:43.49   
  Molly Brinck  2007      25.18  52.84      2:36.33   
  Goda Vilkelyte  2006      24.63  53.05      3:29.38   
                     
Spårvägen Lag 1  2006  Spårvägen Simförening            3:31.46   
  Vera Mattson  2007      23.11  48.73      48.73   
  Engla Hellenius  2008      27.43  1:04.42      1:53.15   
  Matilda Karlsson  2007      23.38  55.86      2:49.01   
  Agnes Thunberg  2007      16.83  42.45      3:31.46   
                     
SK Ena Damer [2006]  2006  Simklubben Ena            3:40.04   
  Tindra Bärgård  2006      22.27  47.52      47.52   
  Freja Klarbo-Egan  2008      24.66  53.63      1:41.15   
  Linnea Alvin  2006      29.30  1:03.27      2:44.42   
  Sanna Randerstedt  2006      24.08  55.62      3:40.04   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  12:02 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:56   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 10, 4X50m Frisim Herrar 10åoy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Väsby SS Pojkar Lag 1  2006  Väsby Simsällskap            3:09.54   
  Anton Perisic  2006      21.61  46.50      46.50   
  Theo Takala  2007      21.11  45.49      1:31.99   
  Vilmer Lindström  2007      24.22  49.48      2:21.47   
  Jacob Pettersson  2008      21.40  48.07      3:09.54   
                     
Ubss Herrar [2006]  2006  Upplands-Bro Simsällskap            3:14.94   
  Lucas Sjöborg  2006      23.60  51.10      51.10   
  Henrik Jogell  2006      23.97  51.90      1:43.00   
  Albert Sjögren  2007      23.60  49.90      2:32.90   
  Filip Bjällås  2007      19.60  42.04      3:14.94   
                     
Spårvägen Lag 1  2006  Spårvägen Simförening            3:30.99   
  Oliver Geaney  2006      24.35  54.11      54.11   
  Nathanael Alexandersson  2006      26.43  55.78      1:49.89   
  Pelle Vanhainen  2006      22.61  49.18      2:39.07   
  Konstantinos Georgiadis Thriskos  2007      24.84  51.92      3:30.99   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:56 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  14:40   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    18.04        38.32   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap    18.35        39.13   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap    18.32        42.03   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap    19.03        42.74   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    19.42        46.07   
Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap    21.53        47.90   
Möja Flink  2005  Kanaans Simsällskap    21.51        50.95   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb    17.14        38.56   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    19.30        43.20   
Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    20.25        45.38   
Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap    21.16        45.78   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    21.86        48.18   
Emma Forsman  2004  Väsby Simsällskap    53.29        53.29   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    16.25        35.86   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    16.66        36.23   
Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap    16.15        36.53   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb    18.25        40.02   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.70        40.48   
Hilma Brunnberg  2003  Kanaans Simsällskap    41.39        41.39   
Filippa Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap    18.70        41.40   
Bianca Kokoric  2003  Ösmo Simsällskap    19.89        42.01   
Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    19.24        42.29   
10  Selma Dolama  2003  Norrtälje Simklubb    19.43        43.45   
11  Jennifer Sjöborg  2003  Upplands-Bro Simsällskap    19.77        44.14   
12  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    45.45        45.45   
13  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.43        45.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  14:40 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  14:44   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb    19.23        44.50   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    24.57        53.96   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Teodor Sjöstrand  2004  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    16.75        37.35   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    17.76        38.35   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.07        38.36   
Anton Wällstedt  2003  Upplands-Bro Simsällskap    18.98        41.52   
Rikard Fabel  2003  Väsby Simsällskap    17.71        43.20   
Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    21.07        47.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  14:44 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  15:06   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    21.01        40.08   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap    21.06        41.22   
Ester Pettersson  2005  Kanaans Simsällskap    20.31        41.43   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    20.39        41.47   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap    21.96        43.37   
Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap    22.50        44.68   
Möja Flink  2005  Kanaans Simsällskap    22.55        44.69   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04    21.88        45.64   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap    22.38        46.14   
10  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    23.32        48.64   
11  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap    24.79        48.66   
12  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    23.70        49.60   
13  Frida Josefsson  2005  Ösmo Simsällskap    24.41        50.00   
14  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    24.60        50.13   
15  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    25.67        51.69   
16  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap    25.54        52.58   
17  Theodora Kidane  2005  Spårvägen Simförening    26.58        53.63   
18  Filippa Bonorden  2005  Åkersberga Simsällskap    27.30        55.74   
19  Ester Jogfors  2005  Upplands-Bro Simsällskap    30.52        1:03.82   
Lisa Svanberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb    20.56        41.40   
Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04    21.00        42.58   
Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    21.83        43.42   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    22.09        43.64   
Estrid Söder  2004  Kanaans Simsällskap    21.74        45.30   
Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    22.31        45.62   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    23.24        46.18   
Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04    22.99        46.41   
Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04    23.09        47.57   
10  Elin Burman  2004  Väsby Simsällskap    24.78        49.05   
11  Stella Garbrant  2004  Väsby Simsällskap    24.64        49.09   
12  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    24.31        50.51   
13  Anastasija Lindström  2004  Upplands-Bro Simsällskap    26.63        56.46   
Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap    18.41        37.75   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    19.40        39.51   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    19.99        40.10   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    19.94        41.29   
Filippa Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap    21.13        41.89   
Louise Berggren  2003  Upplands-Bro Simsällskap    21.91        42.79   
Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    21.07        43.19   
Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.96        43.23   
Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    22.57        43.71   
10  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb    22.51        44.34   
11  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    23.60        46.15   
12  Linnea Andreasson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    23.39        46.31   
13  Saga Karlung  2003  Väsby Simsällskap    23.42        46.70   
14  Jennifer Sjöborg  2003  Upplands-Bro Simsällskap    23.20        47.09   
15  Armita Mosavi  2003  Väsby Simsällskap    23.69        48.51   
16  Diana Azarian  2003  Väsby Simsällskap    25.15        51.39   
17  Vera Vincent  2003  Upplands-Bro Simsällskap    29.59        1:00.16   
Bryndis Magnusdottir  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  15:06 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  15:14   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb    21.94        44.85   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    23.82        47.70   
Eskil Joss Erkenvåg  2005  Spårvägen Simförening    23.39        50.12   
Benjamin Bahajroy  2005  Spårvägen Simförening    29.37        57.41   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim            DSQ   
George Battah  2005  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Teodor Sjöstrand  2004  Ösmo Simsällskap    23.29        46.02   
Oskar van de Beek  2004  Väsby Simsällskap    23.19        47.24   
Albin Slättman  2004  Väsby Simsällskap    26.36        55.76   
Gabriel Aho  2004  Väsby Simsällskap    28.59        56.40   
Anton Ovuka  2004  Väsby Simsällskap    28.24        59.08   
Isak Abdrahmanova  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    19.96        39.86   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    20.49        40.81   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.20        41.94   
Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    23.72        46.86   
Anton Wällstedt  2003  Upplands-Bro Simsällskap    22.28        46.99   
Oskar Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap    23.97        47.73   
Rikard Fabel  2003  Väsby Simsällskap    25.22        52.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  15:41   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap    20.90        44.24   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    21.68        46.67   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap    21.59        46.87   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap    22.11        48.51   
Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    22.73        49.12   
Lisa Svanberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    23.08        50.20   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    23.84        51.47   
Anna Sjöberg  2005  Kanaans Simsällskap    23.47        51.92   
Ester Pettersson  2005  Kanaans Simsällskap    25.05        52.34   
10  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap    26.34        54.44   
11  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    25.57        54.68   
12  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap    24.84        54.83   
13  Frida Josefsson  2005  Ösmo Simsällskap    24.90        54.90   
14  Möja Flink  2005  Kanaans Simsällskap    25.80        55.38   
15  Felicia Rydheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04    26.09        55.70   
16  Theodora Kidane  2005  Spårvägen Simförening    27.47        1:01.30   
17  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    29.77        1:03.05   
18  Filippa Bonorden  2005  Åkersberga Simsällskap    28.37        1:03.22   
19  Ester Jogfors  2005  Upplands-Bro Simsällskap    31.04        1:07.16   
Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Clara Serse  2004  Kanaans Simsällskap    21.14        45.94   
Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    20.83        46.27   
Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    21.62        46.42   
Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap    22.23        46.62   
Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    22.27        47.79   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    23.15        49.17   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    23.44        50.03   
Cajsa Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap    24.23        50.86   
Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04    23.92        51.13   
10  Stella Garbrant  2004  Väsby Simsällskap    24.35        51.81   
11  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04    25.12        53.51   
12  Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04    25.17        54.12   
13  Anastasija Lindström  2004  Upplands-Bro Simsällskap    25.97        55.13   
14  Elin Burman  2004  Väsby Simsällskap    27.19        57.36   
15  Estrid Söder  2004  Kanaans Simsällskap    27.00        57.58   
16  Emma Forsman  2004  Väsby Simsällskap    28.94        1:02.62   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hilma Brunnberg  2003  Kanaans Simsällskap    18.81        41.06   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    19.37        41.52   
Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap    20.45        43.80   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    20.30        44.00   
Louise Berggren  2003  Upplands-Bro Simsällskap    20.85        45.37   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb    21.82        46.98   
Selma Dolama  2003  Norrtälje Simklubb    21.73        47.31   
Bryndis Magnusdottir  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.93        47.50   
Filippa Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap    22.87        47.93   
10  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    22.22        48.71   
11  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    23.56        51.87   
12  Saga Karlung  2003  Väsby Simsällskap    24.88        52.48   
13  Linnea Andreasson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    24.22        52.99   
14  Bianca Kokoric  2003  Ösmo Simsällskap    26.36        53.14   
15  Matilda Presthus  2003  Upplands-Bro Simsällskap    23.95        54.13   
16  Diana Azarian  2003  Väsby Simsällskap    26.23        54.40   
17  Vera Vincent  2003  Upplands-Bro Simsällskap    27.02        55.29   
18  Armita Mosavi  2003  Väsby Simsällskap    26.24        55.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  15:41 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  15:49   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Benjamin Bahajroy  2005  Spårvägen Simförening    23.63        48.84   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    23.99        50.16   
Johan Montero  2005  Väsby Simsällskap    24.07        51.23   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    24.21        53.59   
Viktor Dahlberg  2005  Spårvägen Simförening    27.30        58.92   
George Battah  2005  Upplands-Bro Simsällskap    30.87        1:05.36   
Wide Åkerblom  2005  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Isak Abdrahmanova  2004  Väsby Simsällskap    24.03        52.77   
Oskar van de Beek  2004  Väsby Simsällskap    24.81        54.21   
Gabriel Aho  2004  Väsby Simsällskap    25.31        54.77   
Teodor Sjöstrand  2004  Ösmo Simsällskap    27.19        57.62   
Albin Slättman  2004  Väsby Simsällskap    26.84        58.34   
Anton Ovuka  2004  Väsby Simsällskap    29.74        1:05.50   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    18.68        40.40   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    19.85        42.81   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    22.77        49.16   
Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    23.16        49.21   
Anton Wällstedt  2003  Upplands-Bro Simsällskap    22.99        50.54   
Wilmer Jonsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    23.56        50.72   
Oskar Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap    26.20        54.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  16:12   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    16.82        34.26   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap    17.29        35.22   
Ester Pettersson  2005  Kanaans Simsällskap    17.26        35.35   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap    17.18        36.00   
Möja Flink  2005  Kanaans Simsällskap    19.05        38.90   
Anna Sjöberg  2005  Kanaans Simsällskap    19.65        39.34   
Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap    20.25        39.34   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    18.44        39.57   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap    18.83        39.86   
10  Frida Josefsson  2005  Ösmo Simsällskap    19.36        40.81   
11  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    19.99        41.16   
12  Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04    20.05        41.85   
13  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    20.67        43.69   
14  Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap    20.91        44.70   
15  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap    21.43        45.70   
16  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    21.42        46.28   
17  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    22.28        47.61   
18  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap    23.62        48.67   
19  Felicia Rydheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04    24.08        52.42   
20  Filippa Bonorden  2005  Åkersberga Simsällskap    25.33        52.51   
21  Theodora Kidane  2005  Spårvägen Simförening    25.24        54.33   
22  Ester Jogfors  2005  Upplands-Bro Simsällskap    27.98        1:00.29   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    17.45        35.61   
Clara Serse  2004  Kanaans Simsällskap    17.21        36.76   
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb    17.72        37.03   
Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    17.99        37.95   
Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04    19.46        38.18   
Estrid Söder  2004  Kanaans Simsällskap    18.52        38.98   
Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap    19.12        40.10   
Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    19.65        40.92   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    19.17        41.29   
10  Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04    21.04        44.03   
11  Cajsa Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap    21.11        44.37   
12  Emma Forsman  2004  Väsby Simsällskap    21.36        44.65   
13  Anastasija Lindström  2004  Upplands-Bro Simsällskap    20.96        44.81   
14  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    21.46        45.16   
15  Stella Garbrant  2004  Väsby Simsällskap    21.94        45.48   
16  Elin Burman  2004  Väsby Simsällskap    21.91        47.05   
Johanna Elmqvist  2004  Kanaans Simsällskap            DNS   
Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    15.49        31.81   
Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap    15.85        32.41   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    16.37        34.03   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    16.86        35.22   
Filippa Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap    17.27        35.34   
Hilma Brunnberg  2003  Kanaans Simsällskap    17.00        35.45   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb    17.13        35.82   
Louise Berggren  2003  Upplands-Bro Simsällskap    17.46        36.24   
Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    17.47        36.45   
10  Selma Dolama  2003  Norrtälje Simklubb    18.01        36.64   
11  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.20        36.80   
12  Jennifer Sjöborg  2003  Upplands-Bro Simsällskap    17.89        37.47   
13  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.66        38.30   
14  Bryndis Magnusdottir  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.94        38.67   
15  Saga Karlung  2003  Väsby Simsällskap    19.75        39.12   
16  Bianca Kokoric  2003  Ösmo Simsällskap    19.79        39.62   
17  Linnea Andreasson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    19.97        41.25   
18  Diana Azarian  2003  Väsby Simsällskap    19.65        41.80   
19  Armita Mosavi  2003  Väsby Simsällskap    21.45        43.97   
20  Matilda Presthus  2003  Upplands-Bro Simsällskap    22.77        49.60   
21  Vera Vincent  2003  Upplands-Bro Simsällskap    25.04        53.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  16:19   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    17.56        36.16   
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb    18.02        37.66   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    18.47        37.90   
Johan Montero  2005  Väsby Simsällskap    19.81        40.86   
Wide Åkerblom  2005  Norrtälje Simklubb    21.01        44.81   
Benjamin Bahajroy  2005  Spårvägen Simförening    23.45        45.89   
Viktor Dahlberg  2005  Spårvägen Simförening    20.16        46.46   
Ansh Dua  2005  Väsby Simsällskap    23.25        49.97   
George Battah  2005  Upplands-Bro Simsällskap    24.99        53.71   
10  Mani Ghobadi  2005  Väsby Simsällskap    24.51        56.15   
Eskil Joss Erkenvåg  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Teodor Sjöstrand  2004  Ösmo Simsällskap    19.20        40.65   
Oskar van de Beek  2004  Väsby Simsällskap    21.33        41.94   
Anton Ovuka  2004  Väsby Simsällskap    21.92        44.51   
Isac Olsson  2004  Väsby Simsällskap    22.42        46.79   
Albin Slättman  2004  Väsby Simsällskap    23.25        49.36   
Isak Abdrahmanova  2004  Väsby Simsällskap    22.20        49.74   
Gabriel Aho  2004  Väsby Simsällskap    24.93        55.79   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    15.79        31.92   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    15.56        32.02   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    17.63        35.73   
Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    17.80        35.81   
Anton Wällstedt  2003  Upplands-Bro Simsällskap    18.30        38.15   
Wilmer Jonsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.71        39.33   
Rikard Fabel  2003  Väsby Simsällskap    19.45        42.25   
Oskar Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap    20.64        42.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 21, 4X50m Frisim Damer 13åoy, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Norrtälje Damer [2003]  2003  Norrtälje Simklubb            2:17.55   
  Emma Järnebrink  2003      16.79  35.56      35.56   
  Leah Schöneberg  2004      17.33  36.11      1:11.67   
  Tuva Mattsson  2004      16.57  34.90      1:46.57   
  Thindra Åkerblom  2003      14.81  30.98      2:17.55   
                     
Ubss Flickor 1  2003  Upplands-Bro Simsällskap            2:18.67   
  Selma Åström  2003      16.39  34.15      34.15   
  Mikaela Jogell  2003      15.84  33.30      1:07.45   
  Filippa Kristoffersson  2003      17.38  35.75      1:43.20   
  Jennifer Sjöborg  2003      16.46  35.47      2:18.67   
                     
SS04 Damer [2003]  2003  Solna Sundbyberg SS 04            2:27.19   
  Maja Berngrim  2003      18.19  36.87      36.87   
  Rebecka Ishaq  2003      17.13  35.06      1:11.93   
  Gabriella Klang Fornehed  2003      19.00  39.27      1:51.20   
  Adéla Darvish  2003      17.42  35.99      2:27.19   
                     
Ösmo SS Damer [2003]  2003  Ösmo Simsällskap            2:37.16   
  Frida Josefsson  2005      19.19  41.69      41.69   
  Tyra Marsten  2004      18.38  39.02      1:20.71   
  Fiona Karlsson  2004      16.81  36.88      1:57.59   
  Bianca Kokoric  2003      19.57  39.57      2:37.16   
                     
Ubss Flickor 2  2003  Upplands-Bro Simsällskap            2:40.21   
  Tuva Kjellström  2003      17.64  36.75      36.75   
  Louise Berggren  2003      16.65  35.72      1:12.47   
  Elsa Kjellström  2006      18.90  42.03      1:54.50   
  Anastasija Lindström  2004      21.13  45.71      2:40.21   
                     
Väsby SS Flickor Lag 1  2003  Väsby Simsällskap            2:46.88   
  Diana Azarian  2003      18.90  40.40      40.40   
  Saga Karlung  2003      18.62  38.23      1:18.63   
  Stella Garbrant  2004      21.17  43.85      2:02.48   
  Elin Burman  2004      21.66  44.40      2:46.88   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  16:39   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar 13åoy, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Väsby SS Pojkar Lag 1  2003  Väsby Simsällskap            2:54.05   
  Rikard Fabel  2003      18.36  40.58      40.58   
  Oskar van de Beek  2004      19.95  41.91      1:22.49   
  Anton Ovuka  2004      22.78  49.87      2:12.36   
  Johan Montero  2005      20.11  41.69      2:54.05   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  16:39 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  16 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  20:44   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 23, 4X50m Frisim Damer 12åoy, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Väsby SS Flickor Lag 1  2005  Väsby Simsällskap            2:24.45   
  Frida Steen  2005      18.05  37.17      37.17   
  Moa Nyblom  2005      16.92  35.73      1:12.90   
  Amanda Fabel  2005      17.16  37.06      1:49.96   
  Alice Lindgren  2005      16.07  34.49      2:24.45   
                     
SS04 Damer [2005]  2005  Solna Sundbyberg SS 04            2:34.08   
  Emma Montelius  2005      17.11  34.61      34.61   
  Alice Velden  2005      17.08  37.44      1:12.05   
  Isidora Mitrovic  2005      19.12  41.89      1:53.94   
  Emma Wärn  2004      19.12  40.14      2:34.08   
                     
Kanaan Lag 1  2004  Kanaans Simsällskap            2:34.11   
  Clara Serse  2004      17.77  37.04      37.04   
  Ester Pettersson  2005      17.61  36.55      1:13.59   
  Möja Flink  2005      18.91  40.66      1:54.25   
  Estrid Söder  2004      18.79  39.86      2:34.11   
                     
Väsby Flickor Lag 2  2004  Väsby Simsällskap            3:06.25   
  Emma Forsman  2004      20.72  44.11      44.11   
  Clara Sundgren  2005      21.84  47.13      1:31.24   
  Beatrice Scuderi  2005      20.73  45.75      2:16.99   
  Elise Klingh  2005      23.08  49.26      3:06.25   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  16 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  20:44 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  16:50   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 24, 4X50m Frisim Herrar 12åoy, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Väsby SS Pojkar Lag 1  2005  Väsby Simsällskap            3:24.02   
  Albin Slättman  2004      24.32  50.03      50.03   
  Isac Olsson  2004      22.45  46.66      1:36.69   
  Ansh Dua  2005      23.93  53.99      2:30.68   
  Mani Ghobadi  2005      25.66  53.34      3:24.02   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  16:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner